روابط زناشوییروابط عاطفیروانشناسی رابطه

مردان بی مسئولیت

امتیاز

۵ نکته‌ای که خانم‌ها باید در توصیف مردان  بی مسئولیت بدانند

بسیاری از خانم‌های مجرد در رابطه با ازدواج، یک خواسته‌ی مشترک دارند و آن این است که در نهایت به مردی برسند که مسئولیت‌پذیر است و همه زنان از مردان بی مسئولیت گریزانند.

اما جالب است بدانید که اکثر کسانی که چنین تمایلی دارند ممکن است واقعاً در هنگام ملاقات با یک مرد مسئولیت‌پذیر، نتوانند او را شناسایی کنند زیرا در وهله اول، تعریف آن‌ها از «مسئولیت‌پذیری» در معنای واقعی آن ناقص است.

بسیاری از خانم‌ها معنای «مسئولیت‌پذیری» را در دارایی مادی و مالی، ظاهر فیزیکی، ماهیت شغل و غیره می‌دانند.

در نتیجه، تعریف آن‌ها از یک مرد مسئولیت‌پذیر بر این اساس است:

۱. مردی که مرتب و آراسته لباس می‌پوشد.

۲. مردی که شغلی با درآمد خوب دارد.

۳. مردی که ماشین دارد.

۴. مردی که زندگی راحتی دارد.

از آنجایی که خانم‌های مورد نظر در جواب این سؤال، تنها به نظر خود برای تعیین یک مرد مسئولیت‌پذیر حق می‌دهند، لازم به ذکر است که در این زمینه تعریف اصلی مسئولیت‌پذیری به طرز تفکر، شیوه رسیدگی به مسائل، روش‌های مدیریت منابع در دسترس خود و سایر موارد بستگی دارد.

به‌طور خلاصه مسئولیت پذیری به معنای پذیرفتن عواقب اقدامات یا تصمیمات گرفته شده بدون سرزنش کردن دیگران است.

همچنین یک مرد مسئولیت‌پذیر مستلزم پذیرفتن نقش‌های خود در خانواده‌ای که به او تعلق دارد، در رابطه‌اش و در هر جایی که حضور دارد است.

علاوه بر این، مسئولیت‌پذیری در مردان به معنای این است که در هر بخشی از زندگی که به آن تعلق دارند، وظایفی که از آن‌ها انتظار می‌رود را انجام دهند.

در ادامه به روانکاوی مردان بی مسئولیت می‌پردازیم:

۱. مردی که درآمد میلیونی دارد اما برایش سخت است که برای همسر و خانواده خود پول خرج کند، مسئولیت‌پذیر نیست.

۲. مردی که لباس آراسته لباس می‌پوشد اما همسر خود را کتک می‌زند، مسئولیت‌پذیر نیست.

۳. در واقع، مردی که تعذیه خوبی دارد و امکانات لوکسی دارد اما خانواده‌اش به معنای واقعی کلمه در فقر زندگی می‌کنند، مسئولیت‌پذیر نیست.

۴. مردی که نمی‌تواند با موقعیتی دشوار یا خطرناک روبرو شود، شکست‌ها را به عنوان تجربه ببیند و با تلاش درست در مسیر خود به سمت چالش‌ها پیش برود، مسئولیت‌پذیر نیست.

۵. مردی که یک هفته در میان مشروب می‌خورد و مست می‌شود، واضحاً یک مرد بالغ و مسئولیت‌پذیر نیست. چرا که مست شدن اغلب به‌طور کامل از مسئولیت‌پذیری خارج است.

با توجه به ویژگی‌های ذکر شده در مورد روانکاوی مردان بی مسئولیت شاید موافق باشید که در اطراف ما مردان بی‌مسئولیت وجود دارند.

قبل از اینکه مردی را به عنوان شوهرتان در زندگی خود بپذیرید، وقت خود را بگذارید تا با او آشنا شوید و شناختی مناسب از او بدست بیاورید.

۱۰ نشانه از روانکاوی مردان بی مسئولیت در قبال خانواده

ازدواج و تشکیل یک خانواده خوب، همکاری و مسئولیت مشترک بین زن و شوهر است. بنابراین، قبل از ازدواج، بسیار مهم است که شخصاً شریک زندگی خود را بشناسید. به همین دلیل، شکی در این نیست که لازم است تا خصوصیات مردان بی مسئولیت در قبال خانواده را بدانید.

بی مسئولیتی در مردان۱۰ ویژگی شوهران بی‌مسئولیت

اساساً تشکیل خانواده یک فرآیند از بلوغ متقابل است که بین زن و شوهر اتفاق می‌افتد. در این فرآیند، از زوجین انتظار می‌رود که نقش‌ها و تعهدات ذکر شده در توافق خود را انجام دهند.

به هر حال، اگر یکی از دو طرف رابطه همکاری نکند، برای مثال، شوهر پاسخگوی نیازهای خانواده نباشد، هماهنگی ازدواج مورد تهدید قرار می‌گیرد.

مهم نیست که شخصیت یک مرد چقدر باهوش باشد، چرا که در هر حال می‌توان ماهیت واقعی او را شناخت. برای شناخت ماهیت واقعی بی‌مسئولیتی می‌توان به چیزهای کوچک مانند رفتار روزانه اشاره کرد. در ادامه به خصوصیاتی از روانکاوی مردان بی مسئولیت می‌پردازیم که بهتر است از آن‌ها دوری کنید.

۱. اغلب به قول‌های خود عمل نمی‌کند

بیشتر اوقات، مردان بی‌مسئولیت را می‌توان از همین یک عادت تشخیص داد و آن شکستن قول‌ها می‌باشد.

موارد کوچکی مانند رفتن به یک قرار ملاقات یا همراهی همسر برای رفتن به جایی، نمونه‌هایی از این است که چگونه شوهر شما در قبال حرف‌هایش مسئولیت دارد. زمانی که او نمی‌تواند به وعده‌های خود عمل کند، به معنای این است که مسئولیت‌پذیر نیست.

۲. دروغ گفتن برای او آسان است

همینطور یکی دیگر از ویژگی‌های شوهر بی‌مسئولیت این است که دروغ گفتن برای او آسان است.

همیشه نباید یک دروغ بزرگ مد نظر باشد. زوج‌ها می‌توانند نحوه ارتباط شوهر با شریک خود را ببینند. اگر او اغلب به نفع خود دروغ می‌گوید، پس هر کسی باید مراقب باشد. چون شاید او بعداً هم بتواند به راحتی به شما دروغ بگوید.

۳. اشتباهات خود را نمی‌پذیرد

اگر در خانواده درگیری وجود داشته باشد، مرد باید شجاعت پذیرش اشتباهات خود را داشته باشد. شوهری که اغلب اشتباهات خود را انکار می‌کند، نشانه آن است که نمی‌تواند در قبال گفتار و اعمال خود پاسخگو باشد.

به همین دلیل است که همسران باید اغلب به نحوه برخورد شوهر با اشتباهات خود توجه داشته باشند که آیا می‌تواند آن را بپذیرد یا انکار می‌کند.

۴. نمی‌خواهد تسلیم شود

همینطور مردی که نمی‌خواهد ذهنیت خود را تغییر دهد یا به تفاهم برسد، مردی خطرناک به عنوان یک شوهر قابل اعتماد است. این به این معنی نیست که مرد همیشه باید تسلیم شود، اما یک مرد باید شجاعت این را داشته باشد که به تفاهم برسد.

اگر شوهر شما به عنوان فردی شناخته می‌شود که اغلب نمی‌خواهد تسلیم شود و به تفاهم برسد، در این صورت مشکلاتی که در رابطه با آن‌ها روبرو خواهید شد، دشوارتر خواهد بود.

۵. اغلب دیر می‌کند

علاوه بر خصوصیات ذکر شده، ویژگی یک شوهر بی‌مسئولیت این است که زمانی که قرار ملاقات دارد، اغلب دیر به آن می‌رسد. کسی که برای زمان ارزش قائل نیست، می‌تواند ذاتاً بی‌مسئولیت باشد.

از آنجایی که زمان ارزشمند است، پس هرکسی نیز باید برای هر ثانیه صرف شده از آن مسئولیت‌پذیر باشد.

۶. اغلب دیگران را سرزنش می‌کند

عادت به سرزنش دیگران نیز نشانه این است که شخصی بی‌مسئولیت است. اگر شوهر اغلب افراد دیگر را سرزنش می‌کند، به این معنی است که او فردیست که اغلب می‌خواهد از زیر بار مسئولیت خود فرار کند.

به همین دلیل، از همسر انتظار می‌رود که بتواند با شوهرش برای توانایی در پذیرش مسئولیت به همراه یکدیگر ارتباط برقرار کند تا این به یک ویژگی مشترک تبدیل شود.

۷. مطرح کردن مسائل کوچک

علاوه بر این، شوهران اغلب در مورد مسائل کوچکی که باید به راحتی حل شوند، بحث می‌کنند و منجر به مشاجره می‌شوند. مشکلی که با توجه به مسائل کوچک وجود دارد، مسلماً به دلیل عادت شوهر به عدم مسئولیت‌پذیری در قبال عادات خود است.

۸. نمی‌تواند کار خود را به درستی اداره کند

اگر شوهر نتواند کار خود را به درستی مدیریت کند، به این معناست که کار مطابق با ظرفیت او نمی‌باشد. شوهری که حتی مسئولیت کار خود را به عهده نمی‌گیرد، می‌تواند نقش شوهری را ایجاد کند که برای خانواده‌اش نیز مسئولیت‌پذیر نیست و از چنین فردی باید دوری کرد.

۹. نمی‌خواهد در کارهایی که جزو مسئولیت او نیست کمک کند

یکی دیگر از ویژگی‌های شوهر بی‌مسئولیت این است که او عادت بدی دارد که نمی‌خواهد در کارهایی که جزو مسئولیتش نیستند کمک کند. نکته اینجاست که شوهر با وجود اینکه نیازهای خود را برآورده کرده است، اغلب به فکر کمک به دیگران نیست. به همین دلیل است که انتظار می‌رود زنان بتوانند از طریق رفتار مردان، شوهر مناسبی را انتخاب کنند.

۱۰. زنان را تحقیر می‌کند

مردانی که اغلب فکر می‌کنند زنان در توانایی‌های خود ضعیف‌تر از آن‌ها هستند، مردانی هستند که نمی‌خواهند برای توانایی خود در محافظت از یک زن، مسئولیت‌پذیر باشند. بهتر است شوهری را انتخاب کنید که به عنوان نوعی از مسئولیت خود برای برقرار نگه داشتن خانه، به زنان احترام بیشتری بگذارد.

امیدواریم این مطلب برای شوهران کمک کننده باشد. برای افرادی که ازدواج نکرده‌اند، در نظر بگیرید که آیا شوهر آینده شما ویژگی‌های یک شوهر بی‌مسئولیت را نشان می‌دهد یا خیر.

منبع:

https://ng.opera.news/ng/en/sex-relationship/49284c49cbc722f30bc1c79f0422b297

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا