خودارضایی

روش صحیح خودارضایی

بهترین روش خودارضایی مردان چیست؟

نکته مهم: این مقاله، ترجمه‌ای از یک مقاله خارجی است و لزوما دیدگاه آن مورد تایید نمی‌باشد!

روش صحیح خودارضایی مردان موضوعی است که درباره آن کمتر گفتگو می‌شود زیرا گفتگو درباره خودارضایی و موضوعات جنسی امری غیر اخلاقی و بدور از ارزشها دانسته می شود. در حالیکه بهتر است آموزش لازم درباره مضوعات جنسی داده شود تا فرد بتواند از دانش خود را از منابع معتبر بدست بیاورد و نه آنچه متاسفانه فرهنگ غرب و فیلمهای پورنوگرافی سعی در اشاعه آن دارند.

هر زمان صحبت از خودارضایی می شده است بدون ذکر دلایل علمی با شدت آنرا محکوم کرده و ضررهای بسیاری از جمله کور شدن، دیوانه شدن، آسیب به قوای جنسی، ناباروری و…برای آن ذکر می شده است. بنابراین روش صحیح خودارضایی آموزش داده نشده است.

از سویی گروهی نیز از آن سوی بام افتاده اند و فواید بی شماری برای خودارضایی بر می شمارند. از جمله: کاهش احتمال سرطان پروستات، بهبود خلق و رفع تنش، افزایش میزان علاقمندی جنسی و دفع اسپرم‌های ضعیف، که البته هیچکدام از این ادعاها از لحاظ تجربی و علمی به اثبات نرسیده است.

بنابراین لازم است محققین بیشتری درباره این موضوع به تحقیق بپردازند.

اولین نکته‌ای که باید به آن آگاه باشیم آن است که خودارضایی عملی شایع است و تنها به انسان محدود نمی‌شود و سایر پستانداران نیز به آن مبادرت می‌ورزند. حتی نوزادان نیز هنگامی که به کشف بدن خود می‌پردازند و یا زمانی که می‌خواهند احساس آرامش به‌دست آورندو یا در هنگام خستگی و بی حوصلگی و یا هنگام احساس طرد شدگی خودارضایی می‌کنند. آنها درک می‌کنند که تماس با بدن، احساس خوبی به آنها می‌دهد.

هایم گینات روانشناس اعتقاد دارد والدین باید با متانت کودک را از خودارضایی بازدارند. نه به این دلیل که آنرا نوعی مرض می دانند بلکه به این علت که خودارضایی کودکان آنها را از رشد و گسترش روابط اجتماعی باز می دارد.

میزان شیوع خودارضایی در مردان و زنان

بر اساس تحقیقی که بر روی ۵۸۶۵ فرد بین ۱۴ تا ۹۴ سال صورت گرفت و همچنین با در نظر گرفتن سن آنها، ۶۷ تا ۹۴ درصد مردان حداقل یکبار خودارضایی کرده بودند و ۴۳ تا ۶۷ درصد نیز حداقل یکبار در ماه گذشته خود‌ارضایی کرده بودند. هرچه سن افراد پایینتر می‌آید، درصد خود‌ارضایی افزایش پیدا می‌کند. در میان زنان، بین ۴۳ تا ۸۵ درصد حداقل یکبار در طول زندگی خودارضایی کرده بودند و بین ۲۱ تا ۴۳ درصد نیز یکبار در ماه گذشته خود‌ارضایی کرده بودند.

با این وجود، بر اساس تحقیقات یک گروه سوئیسی در سال ۲۰۱۷، خودارضایی بالاخص در میان مردان با میزان کاهش رابطه جنسی با شریک جنسی، عدم رضایت از ارتباط، نارضایتی جنسی، اختلال جنسی بیشتر و رضایت کمتر از سلامت روانی و زندگی همبستگی دارد.البته همبستگی داشتن بمعنای رابطه علی نمی باشد و ممکن است هر دو پدیده خود معلول عامل سومی باشند.

آیا می‌توانیم بهترین روشی برای خودارضایی نام ببریم

نکته مهم آنست که تمام فعالیت‌های فیزیکی انسان از جمله غذا خوردن، نوشیدن، خوابیدن و … به‌طور طبیعی دارای محدویت است. همانگونه که نفْسِ غذا خوردن ضرری برای بدن ندارد، بلکه بیش از حد خوردن برای انسان مضر است؛ تاکنون مطالعات علمی، نفس خود‌ارضایی را مضر ندانسته بلکه خود‌ارضایی زیاد یا اعتیاد به‌خودارضایی بالاخص همراه با تماشای پورنوگرافی را اختلال یا مزمن تشخیص‌داده‌اند. بنابراین باید بین خود‌ارضایی مزمن یا اعتیاد به خود‌ارضایی و خودارضایی طبیعی تفاوت قائل‌شد. (باید تفاوت قائل‌شد بین اینکه بگوییم هنوز تحقیقات علمی درباره ضررهای خودارضایی به‌نتیجه قاطعی نرسیده‌اند و اینکه بگوییم هیچ ضرری ندارد. ضمنا منظور از آنکه می‌گوییم در تحقیقات علمی به اثبات نرسیده آن است که گروهی از تحقیقات به مضر بودنش تاکید دارند و گروهی دیگر بر مضر نبودن و حتی مفید بودن. درنتیجه اجماعی در اینباره تاکنون در تحقیقات علمی وجود ندارد. اما در آموزه‌های مذهبی قطعا به‌روشنی تکلیف خودارضایی و حرام‌بودنش مشخص‌است.)

متاسفانه با آغاز اینترنت پرسرعت و شیوع فیلم‌های پورنوگرافی، تعداد خود‌ارضایی‌های مکرر و مزمن در افراد بسیار افزایش یافته است. تا پیش از آن، بشر چندان با چنین پدیده‌ای مواجه نبوده است و بنابراین این باور در ذهن افراد جای داشت که خودارضایی مزمن و یا به تعداد دفعات زیاد، در فرد ممکن نمی‌باشد (و یا بسیار به‌ندرت اتفاق می‌افتد) و فرد هر زمان که احساس رضایت کرد، دست از خودارضایی بر می‌دارد. منتهی بعد از آغاز اینترنت پرسرعت، فرد به‌جهت توانایی ایجاد تنوع بسیار زیاد در فیلم‌های پورنوگرافی، بعد از تماشای آنها به‌نوعی خود را مجبور به انجام خودارضایی می‌بیند و اندک اندک همانگونه که در مقاله اعتیاد به پورنوگرافی آورده‌ایم، ساختار مغز تغییر می‌یابد و مغز معتاد هیچ زمان به احساس رضایت دست نمی‌یابد.

آسیب‌های وارده از طریق خودارضایی خشن

اما به‌جهت آسیب‌هایی که خودارضایی سریع و خشن به نوجوان می‌زند، بهتر است آگاهی بیشتری در این باره کسب کرد. بیشتر مردان یاد می‌گیرند که سریع و بی‌سر و صدا خودارضایی کنند، زیرا نوجوانان مملو از تستوسترون، نگران حضور ناگهانی والدین یا خواهر و برادری هستند که اوقات شخصی آنها را مختل می‌کنند.

فقط ترس از گرفتار شدن وجود ندارد و احساس شرمساری در مورد لذت جنسی نیز علت دیگری برای انجام سریع این کار می‌باشد. حال آنکه متخصصان معتقدند خودارضایی امری طبیعی است و راهی عالی برای یادگیری بیشتر درباره لذت جنسی است. البته باید مفهوم خودارضایی را اندکی وسیع تر از انچه در ذهن اکثر افراد است در نظر گرفت. بطور مثال خودارضایی در کودکان بنوعی عبارت است از تلاش کودک برای شناخت بدن خود و مفهوم آن با خودارضایی در بزرگسالان متفاوت است. و یا در نوجوانان خودارضایی می تواند بدلیل اطمینان نوجوان از توانایی های جنسی خود صورت پذیرد.

نکته‌ مهم

نگارش این مقاله به‌معنای تایید خودارضایی نمی‌باشد. و خودارضایی از نظر مذهبی و اعتقادی، عملی مذموم است. اما اگر به این کار مبادرت می‌کنید، بهتر است روش صحیح خودارضایی را فرابگیرید تا خود را دچار مشکل نکنید.

امیلی مورس، متخصص رابطه جنسی می‌گوید: و این عادات پنهانی، سریع و خشن می‌تواند در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند. مورس می‌گوید: «بسیاری از نوجوانان با سرعت خودارضایی را تمام می‌کنند و هرگز به این فکر نمی‌کنند که چگونه می‌توانند زندگی جنسی انفرادی خود را بهتر کنند». گاه سرعت زیاد و نگرانی از انجام این عمل به نارضایتی‌های جنسی در رابطه زناشویی در آینده منجر می‌شود زیرا آنها به خودارضایی سریع و خشن عادت کرده اند و نمی توانند در رابطه واقعی خود با آرامش و صبر عمل کنند.

واقعاً وقت خود را به آن اختصاص دهید. روی نفس خود تمرکز کنید. آیا حرکاتی را می‌شناسید که بتوانند ارگاسم را حتی بیشتر خوشایند کنند؟ 

باید بدانید که نباید به همراه خودارضایی به تماشای پورنوگرافی بپردازید زیرا تماشای پورنوگرافی آسیب های شدید به مغز و نحوه نگرش انسان وارد می کند.

بهتر است به تمرینات ورزشی بپردازید. بعد از تمرین، واقعاً احساس قدرت می کنید؟ خوب یک دلیل برای آن وجود دارد. هنگام تمرین و ورزش کردن هورمون هایی آزاد می کنید از جمله آدرنالین و دوپامین(ماده شیمیایی به اصطلاح “احساس خوب”). خودارضایی پس از تمرین بدلیل بالاتر بودن میزان اندروفین احساس بهتری برای فرد ایجاد می کند، جریان خون عالی است و عضلات کف لگن کاملاً شل هستند.

تکنیک تحریک و توقف در خودارضایی تمرین موثری است برای افرادی‌که در رابطه جنسی با همسرشان دچار مشکل زودانزالی هستند. خودتان را تا حد انزال پیش ببرید و سپس کمی استراحت کنید. سپس روند را از نو شروع کنید. این کار را سه یا چهار بار قبل از ارگاسم انجام دهید. در نتیجه با رعایت این نکته از روشهای صحیح خودارضایی، انزال های قدرتمندتر و عمیق تری را تجربه خواهید کرد و در طول مدت کنترل بیشتری بر زمان انزال خود پیدا خواهید کرد.

خودارضایی یا استمنا زمانی مزمن (اعتیاد به خودارضایی) محسوب می‌شود که:

۱. اضطراب در فرد ایجاد می‌کند.
۲. خود‌ارضایی برای شما راهی است برای فرار از واقعیت‌های زندگی. واقعیت‌هایی که شما از مواجهه با آن اجتناب می‌ورزید.
۳. زندگی اجتماعی و شغلی فرد تحت تاثیر قرار می‌گیرد. فرد به‌جهت وقتی که برای خودارضایی و تفکر به آن صرف می‌کند، فرصت اندکی برای دوستان و روابط اجتماعی دارد. به‌جهت تمرکز زیاد فرد بر خودارضایی، شغل او نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
۴. وسوسه خودارضایی در فرد آنچنان قوی است که فرد در مقابل آن نمی‌تواند مقاومت کند. در این حالت، فرد کنترلی بر رفتار و عادت خود ندارد. همانند قماربازی که بر وسوسه قمار خود کنترلی ندارد.
۵. خودارضایی فرد باعث آسیب بدنی در او می‌شود. مثلا به‌جهت خود‌ارضایی زیاد، ناحیه تناسلی فرد ملتهب و یا زخم می‌شود.
۶. درصورتی که تفکر بیش از اندازه فرد به خودارضایی، باعث عدم تمرکز شود.

درباره مضرات خودارضایی گفتگوها و بحث‌های بسیاری انجام شده و بیشتر آنها بر مضرات خودارضایی تاکید کرده‌اند. ولکن تاکنون از لحاظ علمی تفاوتی بین خودارضایی و رابطه جنسی مشاهده نشده است. اما این بمعنای مضر نبودن یا تایید خودارضایی نمی‌باشد. باید درنظر داشت آنچه منجر به لذت عمل‌جنسی می‌شود نه ارگاسم، بلکه عشق و علاقه‌ایست که در رابطه‌واقعی وجود دارد. مابین یک رابطه جنسی بدون عشق و خودارضایی تفاوتی وجود ندارد. بنابراین آنچه برتر و بهتر از خودارضایی و رابطه‌جنسی بدون عشق‌است، یک رابطه‌جنسی همراه با عشق و پیوندهای عاطفی می‌باشد.

در این زمینه به مقاله خودارضایی در سایت مراجعه کنید.

 

اعتیاد به خودارضایی- دکتر کامیار سنایی روانشناس خودارضایی پسران- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی روشهای ترک خودارضایی- دکتر کامیار سنایی روانشناس
ترک خودارضایی- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی خودارضایی کودکان- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی pdf پورنوگرافی لذت ممنوعه- دکتر کامیار سنایی روانشناس
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 150 میانگین: 3.7]

نوشته های مشابه

163 دیدگاه

 1. یک روش ترک خودارضایی
  نمیدونم چجوری و چرا ولی رو من جواب داد -_- !!!!
  هر وقت هوس کردی، بگو:
  فکر کن انجام دادی.
  یه جور تلپورت زمانی!!!!!!!!!!!!!
  امید است افرادی که پشیمون شدن یا … حالشون بهتر بشه

 2. سلام
  ببخشید من هنگام خود ارضایی موقع خورج منی همزمان احساس بدی هم بهم دست میده ممکنه بخواطر انحنای آلتم باشه؟

 3. سلام
  من ۱۴ سالمه و به طور حرفه ای فوتبال بازی میکنم
  ۵ ماهه خود ارضایی نکردم و هر شب من حس میگیرم و میخام خود ارضایی کنم ولی جلوی خودمو میگیرم
  مشکلی نداره بعد از ۵ ماه بخام خود ارضایی کنم؟
  این کارو هم قطعا ادامه نمیدم ولی دیگه خسته شدم اینقد جلوی خودمو گرفتم و راست شد
  مشکلی نداره؟

  1. ورزش کردن حرفه ای کمک زیادی می کند تا انرژی خود را در جای درستی متمرکز کنید. خود را با تصاویر تحریک نکنید.
   اگر خودارضایی کردید احساس ناراحتی نکنید زیرا باعث می شود ذهن شما بیشتر درگیر خودارضایی شود.

 4. سلام آقای دکتر من الان بیس سالمه از قبل بلوغ خود ارضایی میکردم خیلی با خودم کلنجار میرفتم بذارمش کنار و مث آدم سرم تو درسم باشه، اما نشد پ همچنان ادامه داره، دیکه داره دانشگاهمم ازم میگیره، اما من در حال حاضر تنها نیازم از لحاظ روحی یه دختره ک بهم انگیزه بده ولی متاسفانه پیدا نمیشه سن ازدواجم ک رفته بالا، اعتماد به نفسمم داغون، بسیار بی انگیزه، بسیار افسرده، خیلی هم فکر خودکشی دارم. پیش دکتر متخصص رفتم گفت باید کتامین تراپی بشی،
  اما من با حرف زدن با دخترا حال میکنم ولی تالا دوس دختر نداشتم، در کل دختر خیلی حالمو خوب میکنه، بنظر شما چیکار کنم

 5. اگر می‌خواهی ترک کنی قسمت میدم بخون متن رو من همسن تو هستم و حالت رو میدونم

  دوستان یک چیزی بهتون میگم ولی باور کنید عملیه منم یکی مثل شمام .دوستان نماز خیلی تاثیر داردسعی کنید نماز تون رو بخونید اولش که من میخواستم نماز بخونم خیلی سخت بود و نمیتونستم نماز بخونم یک روز میخوندم یک روز نمیخوندم ولی خیلی برای ترک این عمل زشت تاثیر داشت منی که هر روز این کار بد رو انجام می‌دادم دو روز خودمو نگه داشتم کم کم داشت زمانش رو زیاد تر میکردم دو روز سه روز یک هفته ولی خیلی شکست خوردم باژ دوباره انجام میدام ولی اگر انجام میدام ناراحت میشدم و میرفتم غسل میکردم و برای نماز بعدی آماده میشدم اگه صبح بود برای نماز ظهر اگر ظهر بود برای نماز مغرب ولی نمازم رو به سختی میخوندم منم مثل شما نماز برام سخت بود و از نماز خوندن جلوی دیگران خجالت میکشیدم مثلا یه روز رفته بودیم گردش جمعیت هم بالا بود دم ظهر بود یواشکی میرفتم نماز میخوندم قبله رو هم که بلد نبودم ولی یه طرف وایستادم نماز میخوندم دیگه جایی رسید که دیگه خجالت نمی‌کشیدم اگه جمعیت بالا بود هم توی جمع نماز میخوندم دوست من اگر میخواهی این عمل ترک کنی نگاه منم مثل تو هستم و خیلی بدتر و گناه کار تر من ۱۸ سالمه پسر هم هستم از من بشنو تویی که اومدی اینجا حتما وجودت پاکه که می‌خواهی این کار بد رو ترک کنی نگاه ۱ سعی کن نمازت رو بخونی حالا بزار اثر نماز روی خودم هم بگم بهت ۴ ماه اصلن این کار زشت رو انجام ندادم نگاه گول خوردم این کارو دوباره انجام دادم ولی باز سریع برگشتم ۲ اگر کاری رو انجام دادی نگو من دیگه رفتم توش بزار تا آخرش برم اگه تصویر زشتی دیدی نگاه من که نگاه کردم بزار نگاه کنم اگه اینو گفتی بزار نگاه کنم بدون دوباره اون کار خیلی زشت رو انجام میدیم ۳ نگاه دوستانه میگم با خودت بازی نکن اگر انجام دادی نگو بزار تمومش کنم بدون هر وقت ماهی رو از آب بگیری تازه هست ۴ اگه اون مایع کثیف اومد بیرون برو غسل کن بیا نماز بخون نگو بزار کار رو یکسره کنم مهم خیلی مهم یه جا واستا اگر نگاهت افتاد به تصویر هر اتفاقی افتاد نه بگو بگو نه نمی‌خواهم انجام بدم اگر نه گفتی کار خودت رو راحت کردی اگر نتونستی نه بگی و اون کار بد رو انجام دادی سریع برو توبه کن نگو بزار دومی رو هک انجام بدم سومی همون جا هستی وایستا . قول بهت میدم اگر نمازتو بخونی بتوانی این عمل رو کم تر کنی و اصلن انجام ندی یا بینش فاصله بنداز من خودم ۱۵ سالم بود اوج این کار ۵ بار روزی شاید انجام می‌دادم ولی نماز خوندم سعی کردم کم کم فاصله بندازم یا کمش کنم اول یه روز باز یه روز بعدش دو روز همینطور رفت بالا زمانش ولی اگر این کارو کردین ناامید نشید خدا خیلی بزرگه میبخشه باز سعی کن تلاش کن و اینو بدون قولت میدم که اینکارو ترک کردی با خدا هم رفیق میشی خودت میبینی اگه دعا کردی میبینی خدا جوابت رو سریع میده خیلی کارها انجام میدی شاید بگی الکی میگم ولی تو امتحان کن بدون خدا خیلی دوستت داره اگه نشد بگو دیگه نماز هم نمیخونم کاری با خدا هم ندارم ولی بدون اگه تو کاری با خدا نداشته باشی خدا با تو کار داره حاضرم قسم بخورم جاهایی بود گناه کردم خیلی بد ولی خدا خودش منو برگردوند طوری میشی که وجود خدا رو کنارت حس میکنی نمی‌بینی ولی با تمام وجود حسش میکنی ولی سعی کن نمازت اول وقت باشه تو ایی که میگی نمیتونم نماز بخونم خجالت میکشم اصن بابا و مامانم نماز نمیخونن توی خونه ما هیشکی نماز نمیخونه قولت میدم اگه نماز بخونی همون بابای که خودش نماز نمیخونه خوشحال میشه که دخترش پسرش نماز میخونه یا بعضی ها از دوستاشون خجالت میکشن میگن من اگه نماز بخونم دوستام با من بد میشن به خدا قولت میدم خدا چیز هایی بهت میده که دوست رفیق هیچی نیستش دختر خانم و پسر خوب بدون اگه برا خدا کاری رو ترک کردی اگه چادر پوشیدی اگه گناهی ترک کردی بخدا بخدا خدا خودش همون جا بهت میده میدونم شاید حرفام برات شوخی باشه منم مثل تو بودم باورم نمیشد ولی شد ..نگاه نه من اخوندم نه سنی دارم۱۸سالمه که بخام شما رو نصیحت کنم ولی این چیز هایی که دیدم بهتون گفتم شاید که کمکی بهتون کنم و از خدا معذرت میخام که خیلی ناسپاسیشو کردم همین اگه تا اینجا خوندی برا من هم معذرت خواهی کن . بگو خدا خودشو پدر واداشت بیامرزه که این پیام نوشت تو نمازت رو بخون به اون فیلما تصاویر سعی کن نزدیک نشی کم کم اصلن نگاه هم بهشون ننداز
  منم مثل شما و بدتر از شما بودم و هستم
  ولی به خدا قسم میخورم هیچی مثل نماز نمیتونه آدم رو از گناه. کار بد .بد رفتاری. هر کار بدی آدم رو نجات بده اگه میخواهی این کار رو ترک کنی اگه میخواهی بچه ها باتو خوب شن اگه میخواهی معلمت با تو خوب شه هرچی برو نماز بخون
  سرت رو در نمیارم رفیق ازخدا میخوام که این متن که نوشتم روی خودم و شما اثر بزاره
  ممنونم اگه تا اینجا خوندی
  ولی هیچی مثل نماز نیست بخون و اثرش رو بدون هرچی دونستم بهت گفتم یه چیز دیگه اگه شکست خوردی بازم بلند شد

  همسن شما در شرایط شما

 6. سلام دکتر بنده 18سالگی مراجعه به دکتر فوق تخصص غدد مراجعه کردم.قبلش بیضه هام شل و کوچک بود و اسپرمم تو خواب غلیظ و اذیت کننده بود با یه سری ازمایشات دکتر امپول تسسترون 100 تحویز کرد هر 14روز ، چون من حتی ته ریشم نداشتم. التمم 11سانت بیشتر نبود. خدارو شکر رو من اثر کرده تا الان
  طی 1سال التم رسید به 12/5سانت و الان که نزدیک 20سالمه التم شده 15/5سانت
  و بیضه ها سفت تر و بزرگ تر و اسپرمم ها طبیعی سفید در حد 1قاشق غذا خوری .
  و حدودا داره ریشام در میاد ولی نازکه فعلا حالت کرک داره….
  و اینکه دکتر 6ماه داره دز250میده
  اولش عوارض داشتم یعنی 2ماه اول تکرر ادرار و داغی داشتم.
  ولی بعد دیگه بدنم عادت کرد

  حالا 18سالگی شروع به خودارضایی کردم اولش که میترسیدم .بعد چند بار بدنم رنگشو تغیر داد سفید اول
  زرد و سفیدبود

  الان من در هفته 1الا 2 بار میزنم مشکل نداره؟ روم نشد به دکتر خودم بگم

  چون تسسترون خیلی تحریک میکنه

  دکتر گفته باید تا زمانی که ریشات کامل در اومد و تا آخرین لحظه که رشد کرد بیضه ها و التت استفاده کنی

  دوستان توجه کنید تسسترون باید زیر نظر باشید سر خود استفاده نکنید
  خطر ناکه ممکنه میزان تست شما عدد 1000باشه تو بدن بعد معکوس عمل میکنه
  ولی من 450بودم الان 650شده باید برسه به 1000

 7. سلام دکتر جون.
  1-آیا خودارضایی لذت بری و تحریک شدن آلت را کم یا از بین میبرد البته در مدت دو سال؟؟؟؟؟
  2-من دو ساله خودارضایی میکنم من یه مدتیه بعد یه خودارضایی که کردم آلتم به سختی تحریک میشه چیکار کنم چه خاکی به سرم بریزم؟؟؟؟ 3-حدود شش ماهی میشه تحریک نمیشم البته دکتر این خودارضایی که گفتم تحریک آلتم رو کم کرده با یه پارچه خودارضایی کردم آیا مال اون پارچه نبوده این تحریک نشدن؟؟؟؟؟؟؟
  دکتر لطفاً جواب هر سه سوالمو بدید، ممنون میشم

 8. سلام آقای دکتر
  من 6 سال خود ارضای رو کتار گذاشتم اصلا انجامش ندادم بعد از این مدت چند بار انجامش دادم الان قبل اینکه ارضا بشم متوجه میشم ولی اون حسو حالی ک 6 سال قبل، قبل از خروج منی داشتم و الان ندارم میخواستم بدونم دلیلش چیه؟

  1. ببین یه چی بگم بمونه برا بقیه هم باشه شاید حرف من برسند ببین با جق زدن دو چیزتو از دست میدی یکی اینکه تو سن کم وقتی جق میزدی احساس خوبی میکردی ولی الان چرا نه مثه یه چوب میمونه برات چون یه جورایی پوست اون بدبختو کندی و اون تازگی قبل نداره بعدشم اگه زود انزالم شدی بخاطر اینه تو سن کم جق میزنی بعدش همش نگرانی تو اتاق یا جایی دیگه که کسی نیاد یا متوجه نشه بعدش ضربان قلبت بالا میره و زود آبت میاد یه جورایی به سرت میمونه این مورد و در اینده زود انزال میشی و وقتی هم لذت جنسی نمیبری از جق زدن اینم یه جورایی هم به سر بدنت میمونه که از این کار لذت نمیبردی بخاطر همین تو اینده که سکس کنی با کسی لذت کمتری میبری از سکس

 9. سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  من حدود 15 سالم هست و حدود یک ماه بیشتر نیست که با بدنم اشناشدم و میتونم خودمو بطور کامل ارضا کنم و متاسفانه تعداد دفعات خود ارضاییم در هفته به شدت بالا هست شاید هفته ای 14 بار این کارو بکنم به نظر شما این عمل باعث کم موندن رشد جسمی من میشه؟بطوری که مثلا قدم رشد نکنه؟ من حدودا تا 12 13 سالگی رشد خیلی خوبی داشتم و از همه ی همسنو سالهام بلندترو هیکلی تر بودم اما به مرور زمان اکثرا قدشون باهام برابر یا بیشتر شد خواستم ببینم ربطی به موضوع دیدن فیلم پورن داره چون من از 13 سالگی شروع به دیدن این فیلم ها کردم البته بدون ارضا و امدن مایع منی که خودش شبها هنگام خواب و بدون اراده ی من بیرون میومد و من بعد از بیدار شدن میفهمیدم و ازون موقع احساس میکنم رشد قدم متوقف شده ممنون میشم راهکاری بهم بدید و اینکه برای بزرگ شدن الت تناسلی چه راهی پیشنهاد میدید در این سن چون خجالت میکشم و ترس دارم ک به والدینم بگم و میبینم در فضای مجازی افراد مونث هم سنم این حد از الت رو علاقه ای بهش ندارن با اینکه همه جا زده اینقدر عادیه .ممنون مبشم جواب بدید باتشکر

   1. دکتر سلام ببخشید من یک دوست دارم قبل پاشگاه میزنه و میاد بعد الان چشماس بسیار گود شده می خواستم ببینم کرمی چیزی نیست یاروش خانگی که چشماش به حالت اول برگرده

  1. سلام دوست عزیز ربطی به متوقف شدن رشد قد نداره من خودم از12.13سالگی این کارو انجام میدادم حتی الان که19 سالمه شاید بعضی مواقع هفته ای سه چهار بار باضی از مواقع هم ک همش تو خونه هستیمو بیکار در اوجش هفته ای 20تا30بار هم خودارضایی کردم الان هم قدم1.80هست قد و سایز الت تناسلی متناسب با سن شماره میره جلو و یه چیز ژنتیکی هستش شما که انتظار نداری تو سن15سالگی الت20سانتی داشته باشی

 10. سلام من 14 سالمه 4 ماه دیگه میرم 15 سال من وقتی خواب های سکسی میبینم کلی آب منی از بدنم میره ام وقتی خود ارضایی میکنم هیچ حسی ندارم و آبی از بدنم نمیره مشکل من بنظر شما چیه

 11. اولن یه سلام بکنم به تمامی …
  آقای دکتر به نظر شما روزی چند بار خود ارضایی بکنیم این خیلی مهمه و اینکه اگه دیر به دیر خود ارضایی بکنیم دیگه اعتیاد بهش پیدا نمیکنیم؟مثلا هحفته ای یه بار

 12. اینکه خودارضایی بده که همه میدونن اقای دکتر شما بگو چی خوبه ما همیشه بین بدو بدتر مجبوریم یکیو انتخاب کنیم شما میگی خود ارضایی خیلی بده اما خب چرا نمیگی وقتی ارضا نشی چه خطراتی داره بنظر من خودارضایی کردن بهتر از اینه که اینقدر تشنه باشیم که هرکیو میبینیم تا فیها خالدونشو دید بزنیم کلا ارضا نشدن بی بندوباری میاره امتحانش مجانیه اونایی که خودارضایی میکنن ترک کنن ببینن بعدش چی میشه

   1. (هیچکدومش) بهتر نیست به نظرت؟ مثلا دزدی کردن بهتره یا فقیر موندن؟ مگه حتما ۲ راه وجود داره؟ نمیتونی نگاه نکنی و خود ارضایی هم نکنی؟؟؟

 13. واقعا همه میگن اینکار کلیییییییی عوارض داره و فلان و فلان
  ولی اگه بخوایم دقیق تر نگاه کنیم از لحاظ واکنش های بدن هیچ فرقی با سکس نداره!تو اونم ارضا میشی بعد خودارضایى عوارض داره سکس نداره؟:|
  مشکل اصلیش درواقع اینه که انجام دادنش تو سن پایین ممکنه باعث رشد نامطلوب بدن بشه وگرنه خستگی و غیره همش توی رابطه جنسی عادی هم هست!

  1. من الان ۲۱ سالمه. از ۱۱ سالگی خودارضایی میکردم . الان قدم ۲.۱۱ هست. خانوادم بهم میگن دراز . کجام الان مشکل پیدا کرده؟

  2. ببین دوست عزیز. این عمل ضرر نداره به خودیه خود. همه.ی ضرر های فیزیکی که شنیدی رو بریز دور. چشمو و ریزش مو و … . همشو بریز دور. اینا هیچکدوم اثبات نشده. ولی از لحاظ ذهنی و فکری و روحی تاثیر خودشو میذاره. در واقع این یه عمل خنثای مایل به منفیه. حالا کی به سمت منفی میره؟ زمانی که این عمل بشه مثل یک اعتیاد برای شما. جوری که تا خودارضایی نکنید نمیتونید تو اون لحظه به کارتون برسید. یه مشکل دیگه هم میتونه ایجاد کنه اینه که ببین رفیق شما وقتی خودارضایی میکنی با فیلم پورن چیزی ک تصور میکنید بهترین حالت ممکن برای سکس با یه نفره. و اگه این عمل بسیار تکرار بشه, ممکنه یه پس زمینه ذهنی از همسر آیندتون یا یه انتظار تو ذهن شما از بدن ایشون بذاره. و موقع سکس با همسر واقعی میبینی ک نه اونقدر ک تصور میکردم نیست. این خودش سرد کننده.س . یه مطلبی هم اول صحبتتون گفتید ک هیچ فرقی نمیکنه با سکس. نه دوست عزیز. خیلی فرق میکنه. نمیدونم تا حالا سکس داشتی یا نه. ولی رفیق خیلی فرق میکنه با سکس. تو سکس اول باید به ارضای روحی برسید بعد ارضای جنسی. ولی اینجا فقط بحث حنسی مطرحه. و اینو یادت باشه تو سکس شما ارضا میشی ولی تو خودارضایی فقط انزال میشی همین. حالا با اینایی ک گفتم خودا نتیجه گیری کن. همون درسته

 14. سلام آقای دکتر. من الان تقریبا یک سال و چند ماه هست که خودارضایی می کنم و اولش اصلا نمی دونستم چیه و چه اتفاقی میوفته ولی الان تقریبا 6 یا 7 ماه هست که فهمیدم و اینکه من حتی نمی دونستم پورن و اینا چی هست اما بعدا فهمیدم اولش بیشتر از سر کنجکاوی بود اما الان نمی دونم چرا نمی تونم ترکش کنم و هیچ روشی هم بلد نیستم که ترکش کنم میشه بگین چطوری ترک کنم؟ من یه دختر 17 ساله هستم و خیلی می ترسم در آینده به من آسیبی وارد کنه و خیلی وقت نیست که متوجه شدم که این موضوع جز گناهان کبیره هست و یا غسل داره….
  ولی نمی دونم چرا نمی تونم ترک کنم. سعی کردم کمترش بکنم اما هنوز هست و خیلی به وضعیت تحصیل و…. آسیب وارد میکنه.
  میشه لطفا یک راه چاره به من بگین که بتونم ترک کنم؟

  1. سلام. راهای ترک پورنوگرافی و خودارضایی بطور مشروح در کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه توضیح داده شده است. با مراجعه به سایت فروشگاه کتاب را تهیه کنید و بخش ترک پورنوگرافی را مطالعه کنید

  2. سلام
   نگاه کن ببینم چقدر میتونی طاقت بیاری مثلا سه روز دفعه بعدی زمانشو دوبرابر کن مثلا 6 روز همینطور ادامه بده ترکش میکنی 6 روز و کن 12 روز تا سه ماه ک طاقت بیاری دیگه ترکی. شهوتی هم ک شدی یه جای از بدنت خش بنداز درد ک بگیری شهوتدمیخوابه

 15. سلام من حدودا ۱۴سالمه و ۲ساله که خود ارضایی میکنم تقریبا هر شب که با گوشی کار میکنم تحریک میشم و همزمان با دیدن فیلم های پورن خودارضایی میکنم هروقت دست به ترک کردن زدم زودتر اقدام به خودارضایی کردم و میشه گفت این ۲سال شده کار مهمم و اینکه این ۲سال درد مفاصل دارم و بی حوصلگی در انجام هرکار ولی متاسفانه نمیدونم باید چیکار کنم

 16. من قدم ۱۵۹ است چند ماه دیگه ۱۵سالم میشه
  برای قد مضر هست لطفا از لحاض علمی بگید ثابت شده بزای قد مضر هست ؟ من روزی یک بار دین کار انجام میدم ممنون میشم بگید اثرات روی قد چگونه است

  1. وقت شما بخیر. هنوز از لحاظ علمی تحقیقاتی درباره اثر خودارضایی بر روی قد صورت نگرفته است. اما بهتر است شما بتدریج خودارضایی را کم کنید و ذهن خود را به فعالیتهای مفید دیگر معطوف کنید.

   1. ممنون پس من نگران قدم نباشم؟؟؟کمتر میکنم خواستم بدونم آیا رو قدم تاثیر داره
    چون من ورزش هم میکنم بارفیکس میرم تمرینات عضلانی و …. می‌کنم

   2. سلام دکتر
    آیا مشکل شل شدن آلت بعد از اولین انزال منی منشا روانی دارد چون قبلاً بعد اولین انزال منی شل نمی شد و قبلاً ترک کرده بودم به مدت 1 سال و 3ماه و در حال انجام این کار احساس گناه می کنم و این درمان دارد آیا درمان کار سختی است و یک چیز رو بگم بعد شل شدن دیگه تا حدود 10 دقیقه هر چقدر تحریم کنم به خوبی راست نمیشه و لی بعد این چند دقیقه برای انزال دوبار به خوبی سفت میشه انزال رخ میدهد و این که معمولا نعوظ صبح گاهی در من رخ میدهد خوانده ام یکی از نشانه های سالم بودن آلت و رگ های آلت همین است من فکر کنم مشکل روانی دارم لطفاً پاسخ دهید نگرانم

   3. سلام جناب دکتر
    دیدن عکس هایی که شهوت رو زیاد میکنه هم مث پورن باید ترک بشه یا با دیدن اونا خودارضایی کردن مشکلی نداره؟ یا داستان های شهوت انگیز مثلا
    منظورم از عکس هم عکس هایی هست که تو اینیستاگرامه . راهنمایین کنید ممنون میشم.

 17. سلام من از سن ۱۵ سالگی تا الان که ۳۵ سال دارم استمنا کرده ام نه از روی اعتیاد بلکه از روی لذت یعنی هر وقت دلم میخواست این کار رو میکردم گاها هفته ای دوبار و گاها دوماه یکبار از ۱۵ سالگی هم تقریبا ورزش دو رو با کوهنوردی انجام دادم و بعدا بدنسازی طبیعی رو هم به ورزشهام مخلوط کردم الام هر هفته کوه میرم صبح ها ورزش و دو و بعد از ظهر ها هفته ای ۴ روز بدنسازی من این اعتیاد به خود ارضایی رو تو خودم پیدا نکردم چون وقتاش مشخص و مختص یک روز خاص نبود در مورد عوارض روحیش میتونم بگم تلقینی هست و عوارض جسمیش که اگه ازدواج هم کنی زیاد از حد رابطه داشته باشی کمر درد و زانو درد و بی حالی میتونه باشه اعتدال باید در هر کاری رعایت بشه با تشکر از دکتر بابت مطالب خوب و عالی

 18. چی میگی توهم این آقای دکتر اصلا حرفی درباره انجام دادن این کار نزده و فقط گفته نکنید نه این که بکنید ..

 19. سلام. ببخشید من یه سوال داشتم زیاده روی در شهوت یعنی چی و چرا باعث مرگ میشع؟
  چون داشتم زندگی نامه این سینا مطالعه می کردم گفته بود که دلیل مرگش دقیق معلوم نیست شاید هم برای زیاده روی در شهوت بوده…

  1. چنین مطلبی درباره ابوعلی سینا واقعیت ندارد. زیاده روی در شهوت مشکلات زیادی بوجود میاورد ولی باعث مرگ نمی شود. زیرا انسان پس از زیاده روی دیگر لذتی از این کار نمی برد و خواه ناخواه در حدی متوقف می شود

  2. ابن سینا چون مریض شده بود و علاج نمیشد، مردم هم تعجب می کردند که این آقا خودش طبیب هست چرا نمی تونه خودشو معلاجعه کنه بعد یه شایعه ساخت که مریضی من بخاطر شهوت زیاد بوده و اینکه من نمی تونم جلوی خودمو بگیرم، تا مردم ندونند که طب سنتی و کمالات علمی ابن سینا کلا بی ارزشه

 20. آقا من نمیدونم شما آدمای خشک مقدس رو چیکار باید کرد اصن درکی از نیاز جنسی نداریم خیلیامون بعد می‌خوایم از همه هم ایراد بگیریم اصن تو از همه دکترا بهتر میدونی باشه ولی ی جوون باید تخلیه جنسی بشه ی نیاز بنظر من آخه باید چکار کنیم ازدواج ک شرایط اقتصادیش نیست فعلا احتمالا تا چند سال دیگه هر نوع رابطه ای هم بنظرتون حرام پس بفرمایین باید چکار کنیم تا ازدواج

 21. سلام من 15 سالمه حدودا سه ساله که خود ارضایی میکنم جدیدا فکر میکنم به خاطر خود ارضایی زیاد چشام سیاهی میره و سرم گیج میره
  درسته؟؟؟؟

 22. سلام دکتر وقت بخیر
  جناب من 21 سالمه. تقریبا میشه گفت امسال سال 10 امی هست که از اولین خود ارضاییم میگذره !. خیلی شدید بوده خود ارضایی من یعنی بطوری که تقریبا همیشه درگیر پورنوگرافی و خود ارضایی بودم تقریبا هر زمانی تعدادش هم بطور میانگین 3 بار در روز البته این 3 4 سال اخیر اینقدر شده. به شدت استرس در من ایجاد میکرده. سه چهار روزی هست که ترک رو شروع کردم. ی سوال داشتم از خدمتتون اونم اینکه موقع ترک چه ویتامین هایی مصرف کنیم که اسیب رو کمتر کنه و کمکمون بکنه ؟ . من برای کنترل افکار از امواج الفا استفاده میکنم که بشدت توی این مدت ترکم تاثیر گذار بوده. ولی بدنم شروع لرزش میکنه و احساس سرد بودن میکنه. ورزش هم میکنم ورزش سنگین.

  1. آقای دکتر شما میگی عوارض سیاهی رفتن ندارع من خودم زدم بخدا داره کمر درد سیاهی رفتن حال نداشتن

 23. سلام
  کسی که مدت زیادی فیلم‌های پورنوگرافی دیده و با اونا خود ارضایی کرده، حتی خود ارضاییش هم بیشتر به صورت مالیدن آلت به شلوار بوده که بعضی‌ها می‌گن روش بدیه، حس می‌کنه زود ارضا شده و البته نعوذش به اندازه‌ی دوران نوجوانیش نیست اگر چه بنظر خیلی کم هم نیست ولی مثل اون موقع سفت نمیشه و تا نزدیک مثانه تقریبا که بالا میومد بالا نمیاد، چیکار کنه که برگرده به حالت اولش؟ ترک کامل خود ارضایی بنظر غیر ممکن میاد چون پارتنر ندارم ولی کم کردنش می‌تونه ممکن باشه. دفعاتش هم هفته‌ای یبار تقریبا یا کمتر بوده ولی گاهی به دفعات مثلا دو سه یا چهار بار که سریع هم انجام می‌شده و بعضی وقتا بعدش حس درد داشتم سر آلتم اما حینش نه. این رو هم بگم بعضی وقتا واقعا سریع ارضا می‌شم که بنظر دلیلش حساس شدن سر آلت به شورت و شلوار یا افکارمه. نمی‌دونم چیز مهمی رو جا انداختم یا نه ولی منظورم اینه می‌خوام خود ارضاییم و کم کنم و دیگه درست انجامش بدم که هم خودمو بیشتر بشناسم، هم بیشتر لذت ببرم نه این که اعتیاد باشه و برای رهایی از اضطراب یا عادت باشه انجام دادنش و این که این رفتار عجیب آلتم و تحریک پذیری ذهنم بهتر بشه. خودم دیدم که با کم کردن خود ارضایی به سرعت بهتر می‌شن این عوارض ولی می‌خوام بدونم بجز کم کردنش چقدر باید کم بشه مثلا چند بار در کاه یا هفته؟ چطور انجامش بدم؟ یا چه کار‌هایی بکنم که خیالم راحت بشه مشکلی بوجود نمیاد؟ می‌دونم که تا پارتری نداشته باشم نمی‌تونم ترکش کنم و فقط از پس کم کردنش برمیام. اصلا پارتنر هم باشه، باز شاید یه وقتی پیشت نبود! و اینکه نمی‌دونم این مذهبی‌ها چی می‌گن اما اگه تو نوجوونی آموزش درستی داشتم و چیز دیگه‌ای بجز حرام است و می‌ری جهنم به یه پسر نوجوون آماده‌ی رابطه‌ی جنسی و پر از انرژی می‌گفتن، الآن اینطوری نبود که استرس سلامتی جنسیم و داشته باشم. چون اولش با کنجکاوی شروع شد و با نادانی به صورت شاید افراطی ادامه پیدا کرد. سرتون و درد آوردم، میشه راهنماییم کنید لطفا؟ نگران رابطه‌ایم که اصلا معلوم نیست کی داشه باشم.از نظر سنی هم کاملا بالغ به حساب میام، یعنی پارتنر داشتن برام خیلی دور نیست و اظطراب و نگرانی دارم کمی برای این موضوع. مرسی

   1. سلام
    فقط اگه عوارضی هم پیدا شده باشه،‌مثل زود ارضایی، اون‌ها هم درست می‌شن؟ من حس می‌کنم لذتی که می‌برم خیلی کم‌تر شده و وقتیم می‌خواد زیاد بشه زود به مرحله‌ی ارضا می‌رسم؟ و این که پورنو گرافی منظورتون چیاست؟ فقط فیلم‌ها و انیمیشن‌ها؟ داستان‌ها ی متنی و تصویری اشکالی نداره؟
    مرسی از لطفتون که می‌خونید و پاسخ می‌دید

 24. آیا خود ارضایی باعث می شود که احساس سبکسری یا زنده نبودن یا مثلا مسخ شخصیت داشته باشیم؟ البته من اضطراب زیادبا ترس دارم و احتمال می دن که پانیک هم داشته باشم الان می خوام بدونم که این به خاطر کدوم پیش میاد؟

   1. ممنون از پاسختون.
    و یه سوال دیگه اینکه چرا تماشای فیلم های پورن ضرر داره؟
    و آیا واقعا خودارضایی باعث کور شدن می شود؟

 25. سلام من ۱۴ سال سن دارم و تقریبا هر هفته یک بار خودارضایی انجام میدم با پورنو گرافی بعضی وقت ها هم به طور خطرناک مشکلی پیش نمیاد؟

 26. بازتاب: خود ارضايي سالم چيست؟ | تاپ پرشین
 27. بازتاب: خود ارضايي سالم چيست | تاپ پرشین
 28. با سلام آقای دکتر کامیار سنایی، میخواستم یک خبر بسیار مهم رو به شما برسونم. چند مسئله بسیار مهم و حقیقی درباره خودارضایی هست که شما و خیلی از دوستان نمیدونن. ازتون میخوام لطفا در اینترنت جستجو کنید ((اثبات علمی ضررهای خودارضایی – مس به طلا)) و این سایت رو به طور کامل و صد در صد مطالعه کنید. اگر این سایت رو کامل و با دقت مطالعه کنید از تمام دروغ ها و واقعیت هایی که درباره خودارضایی اثبات شده آگاه میشید. حتما این سایت رو مطالعه کنید. مطالب بسیار درشت و مهمی وجود داره که باید حتما بدونید! لطفا کمی صبور هم باشید چون یکم دیر سایت بالا میاد.

   1. بسیار خب، هنوز هم میگید اگه خودارضایی رو کم و با روش های خاص انجام بدیم بی ضرر است؟ هنوز هم دروغ هایی که درباره خودارضایی به ارث برده را باور می کنید؟ این عمل کلا یک فعالیت ناقص و مضر محسوب میشه و این رو هم علم اثبات کرده و هم دین. موسسه کینزی که یک موسسه قلابی و فریب دهنده محسوب میشه با دروغ ها و کلک های خود دیدگاه علم امروزی را تغییر داده است و سعی شده تا با این روش ها مردم را از راه بدر کنند. سایت مس به طلا که مدیر آن جواد زارع است یک سایت بسیار علمی و جامع است که تمام واقعیت ها و علم های مادی و معنوی را جمع آوری میکند و هر آنچه که در دین و علم اثبات شده است را استاد زارع در مقاله خود با تجربیات بسیار بالا شرح می دهد. سایت پرسمان هم یکی از سایت های بسیار علمی اینترنتی است که مدیر آن نه تنها دکتر است بلکه در مسائل مادی و معنوی بسیار اطلاعات و تجربه بالایی دارد و همچنین در بحث خودارضایی این عمل را یک عمل بیمارگونه و مضر دانسته و به ترک قطعی آن اشاره دارد. در تمام دین ها این عمل مورد نکوهش فراوان و یک عمل کثیف و همچنین حرام محسوب شده است. پس لطفا هر ادیانی را باور نکنید و به دنبال واقعیت باشید. با تشکر

    1. جالبه دکتر فرمودند سپاس از نظرات شما.
     بالاخره آقای دکتر اشراف دارن به همه نظرات در این زمینه و جواد زارع و هم فکرانش و سایت پرسمان سند علمی برای ما محسوب نمیشه

 29. سلام اقای دکتر من چهارده سالمه تقریبا دو ساله که خود ارضایی میکنم و یک ساله که به پورن معتاد هستم می خواستم ترک کنم اما نشد بعد به پدر مادر هم نمیتونم بگم و می خواستم ببینم روشی برای ترک هست که به مشاور هم مراجعه نکنم

 30. سلام من قدیم خودارضایی رو رویه زمین شروع کردم بعد چند سال میخواستم با دست این کار رو بکنم ک… وسط خودارضایی می‌خوابید دلیلش چیه؟

 31. آقا به حرف های این دکتر دیونه گوش نکنید من قبلاً خودارضایی می کردم و الان بسیار پشیمونم واقعا زندگی آدم رو نابود می کنه باور کنید که معتاد شدن به این کار اصلا سخت نیست بلکه اگر شما این کار را بکنید و معتاد نشید جای تعجب داره

   1. شما دکتری؟
    یک دکتر قسم میخوره. ما یادمونه سال 86 قسم خوردیم! شما رو نمیدونم
    لطفا اشاعه ندید خودارضایی رو!
    از طریق قانونی با سایت برخورد خواهیم کرد.

 32. ای خاک بر …پسرای بی ادب کنم که نمیخوان یکم بفهمن ای خاک … بکنم که هیچی حالیتون نی ای خاک … که میخای بگی از یع دکتر بیشتر میفهمی ای خاک… تو اول برو ادب شو

 33. با سلام. اقایی که یک کراوات زدی و اسم خودتو گذاشتی دکتر و ادعای مکنی با منطق حرف میزنی. به نظرم یا بی سوادی یا کم سواد که اول مقاله ات نوشتی ((تاکنون هیچ مطالعه علمی، نفس خود‌ارضایی را مضر ندانسته بلکه خود‌ارضایی زیاد یا اعتیاد به خودارضایی بالاخص همراه با تماشای پورنوگرافی را اختلال یا مزمن تشخیص داده است. بنابراین باید بین خود‌ارضایی مزمن یا اعتیاد به خود‌ارضایی و خودارضایی طبیعی تفاوت قائل شد.))

  قشنگ این متنو بخون.
  اگر مسملون هستی که باید بدونی خودارضایی از گناهان کبیره است و ترویجش اشاعه فحشاء است و پیگرد قانونی داره.
  اگرم مسلمون نیستی متن زیر رو بخون و جوونای مردم رو بدبخت نکن.

  هر پزشک و کارشناس یا متخصصی که خودارضایی را بدون ضرر و یا مفید می داند و یا انجام محدود انرا تایید می کند ، به سواد و علم او شک کنید چه ایرانی باشد چه غیر ایرانی .

  http://www.med.umich.edu
  مدیریت بهداشت و درمان دانشگاه میشیگان
  این کار در سنین نوجوانی تمایل به همجنسگرایی را بالا می برد – فعالیتهای روزمره و مفید در کودک را مختل می کند – سبب بروز دردهای مقاربتی در آینده می شود و در توان حفظ عوظ با مشکل مواجه می شود – سبب بروز خارش های موضعی و حتی بروز تروما می شود

  http://www.answers.yahoo.com
  بخش مشاوره سایت یاهو
  مادری در خصوص خودارضایی دختر ۱۶ ساله خود که رفتارش با انجام خودارضایی تغییر کرده بود کمک و راهنمایی خواسته بود . در شرح مشکل دخترش بیان کرده بود که دخترش را زیر نظر داشته و متوجه شده در طی یک روز سه نوبت این کار را انجام داده است . رفتارش بسیار تند و بد شده و از زمانیکه متوجه خودارضایی او شده است ، او را دختری افسرده و گوشه گیر می بیند که دوست دارد تنها باشد . حتی یک نوبت پس از خودارضایی شاهد گریه و افسردگی شدید او بوده است
  مشاور در پاسخ خودارضایی برای دختر ایشان را منع کرده و بیان کرده باید برای بهبودی شرایط روحی او تغییر مکان زندگی بدهند . به بیان بخش مشاوره یاهو این کار در سنین نوجوانی سبب بروز پرخاشگری و ناملایمات روحی می شود . والدین باید فرزندان را از کودکی با شیوه صحیح مسائل جنسی آشنا کنند.

  ww.sexualcontrol.com
  پایگاه مشاوره کنترل جنسی
  این سایت این کار را یک اعتیاد حاد معرفی کرده و بیان داشته باید افرادی که به خودارضایی – استمناء – روی آورده اند را به مراکز مشاوره و درمان معرفی کرد . باید خودارضایی را متوقف کنند و از تحریک خود به روش لمس عضو جنسی چه در زن و چه مرد پرهیز شود چراکه همچون اعتیاد به مواد مخدر می تواند سبب تخریب جوانان شود

  http://www.marriage.about.com
  وابسته به کمپانی نیویورک تایمز
  در این سایت که به مشاوره قبل و بعد از ازدواج می پردازد در سوالی که مطر شده آیا خودارضایی به ازدواج من در آینده صدمه می زند یا نه ، پاسخ داده شده که : این کار – استمناء – یک مشکل بزرگ برای زوجین می باشد . خودارضایی شما در قبل از ازدواج تمایلات جنسی شما را به همسرتان کاهش داده و سبب کاهش روابط جنسی و نهایتا عاطفی بین شما خواهد شد . اشتمناء سبب کاهش اعتماد به نفس در شما و صربه های روحی می شود . وقتی می توان رابطه مناسب جنسی با همسر داشت نباید آنرا با خودارضایی در پیش از ازدواج آسیب رساند
  متاسفانه آمار خودارضایی نشان می دهد که مردان بیش از زنان به آن گرفتار هستند . اگرچه آسیب های روحی استمناء در زنان شدیدتر از مردان است .

  http://www.bendov.info
  پایگاه دکتر یوآو بن – دوو
  وقتی در این پایگاه مطالب مربوط به خودارضایی را مطالعه می کردیم به این حقیقت دست یافتیم که خودارضایی در تمامی کشورها به عنوان یک ایراد بزرگ و مشکل سنین نوجوانی و جوانی شناخته می شود و جالب توجه است که از استمناء با عنوان قاتل جوانان یاد شده است

  در این پایگاه ثبت شده است که :
  در قرن نوزدهم میلادی دانشمندان و بزرگان علم پزشکی به این باور قوی رسیدند که خودارضایی قویا رای انسان کشنده است .
  چراکه این بیماری و این رفتار مریض گونه جسم و ذهن انسان را هدف گرفته و تخریب می کند.
  کارشناسان ریال پزشکان ، بهداشتکاران ، مربیان و همه و همه باید از استمناء ترس اشته و معایب آنرا به جامعه منتقل کنند.

  شما نوشتی کم بودن خودارضایی اشکال نداره. سوال اگر کم سیگار بکشیم یا کم شراب بخوریم یا کم مواد مخدر بکشیم، ضرر نداره؟؟؟؟؟

  گفتی منطقی حرف بزن زدم. اگه بعد از این مطالب منطقی و هزاران فیلم از دانشمندان جهان در مورد عوارض خودارضایی که تو اینترنت فراوونه، مطالب سایتت رو جمع نکنی یعنی بدون منطق باید و با پلیس فتا باید باهات برخورد کرد.

  1. ممنون از اینکه نظراتتون را به اشتراک گذاشتید. و سپاس از اینکه با دقت مطالبی از سایتهای دیگر را معرفی کردید. امیدوارم روشنگری افرادی مانند شما بتواند جوانان را به فعالیتهای سازنده رهنمون شود.
   همانگونه که ذکر شد این مقاله ترجمه یک مقاله انگلیسی است و لزوما دیدگاه مترجم یا این سایت نمی باشد.
   مطمئن هستم تا زمانی که افرادی به بحث و گفتگو در اینباره نپردازند مسلما روشنگری حاصل نمی شود. سانسور و پنهان کاری منجر به از بین رفتن مشکل نیست و تنها پاک کردن صورت مساله است.
   خوشبختانه بنده نیز با شما در زمینه مضر بودن خودارضایی و نیز گناه بودن آن همعقیده هستم. ولی مساله مهم تر ان است که باید جوانان را با زبان خودشان به این موضوع مهم دلالت کرد. دیگر مانند گذشته تنها با ترساندن نمی توان کمک به منع ان کرد. باید از لحاظ علمی و منطقی نیز آنها را توجیه کرد.
   خوشحال شدم از اینکه شما مطالبی را تهیه کرده و ذکر کردید. و ممنون می شوم اگر ترجمه مقالات علمی را ارسال بفرمایید تا در همین فسمت آورده شود.
   سپاس

  2. امیدوارم که توضیحات جدیدی که در ادامه جمله مورد اشاره شما آورده شد بتواند روشنگری بیشتری در اینباره انجام بدهد.

   شما نوشتی کم بودن خودارضایی اشکال نداره. سوال اگر کم سیگار بکشیم یا کم شراب بخوریم یا کم مواد مخدر بکشیم، ضرر نداره؟؟؟؟؟
   پاسخ: مسلما حرف شما صحیح است. منتهی قبل از این استدلال لازم است مضر بودن سیگار یا…را اثبات کنیم. ضمن آنکه می فرمایند: حسنات الابرار سیئات المقربین. بمسلما بین شما که هیچ زمان به عمل شنیع خودارضایی مبادرت نکرده اید و همواره بر طبق اخلاقیات رفتار کرده اید با شخصی که گرفتار خودارضایی شده است نمی توان با یک گفتار و یک استدلال صحبت کرد و شاید بهتر باشد به تدریج آنها را نهی کرد زیرا در غیر اینصورت ترک انرا فوق توان خویش می یابند. بقول شاعر: بهر طفلک آن پدر تی تی کند گر چه عقلش هندسه گیتی کند.

  3. بله برادر من خودم مسلمان هستم اصلا این کار خیلی بده من خودم گرفتارش بودم آدم بدبخت میکنه به خدا که راست میگم تنها راه نجات فقط اهل بیت مخصوصا امام حسین علیه اسلام من نمیگم ترک کردم سنم اوج شهوته 24سالمه ولی تونستم خودم بهتر کنم مثلا اگه هروز این کار میکردم الان شاید ماهی یک بار

  4. احسنت .فقط یه جواب راحت تری میتونستی بگی .اگه بد نبود حرامم نبود .همیشه پیامبران و امامان داناترین مردمند حتما یه مشکلی داره که حرامش کردن یا ضررش بیشتر نفعشه

  5. مرده این همه سال درس خونده پزشک شده بعد تو حرف میزنی

   نکته مهم: این مقاله ترجمه ای از یک مقاله خارجی است و لزوما دیدگاه آن مورد تایید نمی باشد

   چشم کورتو وا کن اینو ببین که اول مقاله زدن .

   1. دکتر من ۱۴ سالمه و خودارضایی میکنم ولی ماده منی از من خارج نمیشود ، این الان مشکل خاصی هست ؟؟؟؟؟

  6. من هم موافق نظر شما هستم به دلیل اشاعه فحشا، باید با پلیس فتا با این سایت برخورد کرد.
   من پزشک هستم با یک تیم تحقیقاتی مقایسه کردیم رضایت زندگی افرادی که خودارضایی می کنند و کسانی که نمی کنند به این نتایج تا کنون رسیدیم که کسانی که ترک کرده اند یا نمی کنند، رضایت از زندگی خیلی خوبی دارند و کسانی که خودارضایی می کنند رضایت از زندگی خوبی ندارن. این مقاله به زودی منتشر میشه. باید داده های بیشتری داشته باشیم تا P value بگیریم و ارتباط معناداری آن را اثبات کنیم.
   جناب کامیار، لطفا این مطلب را پاک کن. تا چیزی برای شما تایید نشده و در هاله ای از ابهام هست آن را نشر نده. بگذار نتایج قطعی از مقالات برسد و آن گاه بگو خودارضایی به مقدار کم مضر نیست (که نتایج مطالعات ما نشون میده هست)

   1. مسلما یک پزشک تحصیلکرده با داده ها و اطلاعات کافی و جامع سخن می گوید. بنظر شما نیز از دانش کافی بهره مند هستید. خوشحال خواهم شد نتایج تحقیقات خود را ارسال بفرمایید تا در انتهای همین مقاله منتشر شود. مسلما هدف شما تربیت نوجوانان و جوانان است و این گروه با منطق و دلیل حتما قانع خواهند شد ولکن با ایجاد رعب بعید می دانم. جوهر این مقاله آن است که ما هنوز دانش کافی درباره خودارضایی نداریم و بهتر است تحقیقات بیشتری در اینباره صورت بگیرد. هیچ کجای مقاله تاکیدی بر مفید بودن خودارضایی نشده است. منتظر ارسال نتایج تحقیقات علمی شما هستیم.
    در ادامه شما را به پاسخ داده شده به دوست عزیز دیگز ارجاع میدهم
    پاسخ: مسلما حرف شما صحیح است. منتهی قبل از این استدلال لازم است مضر بودن سیگار یا…را اثبات کنیم. ضمن آنکه می فرمایند: حسنات الابرار سیئات المقربین. مسلما بین شما که هیچ زمان به عمل شنیع خودارضایی مبادرت نکرده اید و همواره بر طبق اخلاقیات رفتار کرده اید با شخصی که گرفتار خودارضایی شده است نمی توان با یک گفتار و یک استدلال صحبت کرد و شاید بهتر باشد به تدریج آنها را نهی کرد زیرا در غیر اینصورت ترک انرا فوق توان خویش می یابند. بقول شاعر: بهر طفلک آن پدر تی تی کند گر چه عقلش هندسه گیتی کند.

 34. بعد از دو سال ترک دیگ احساس کردم کمرم داره میترکه خودمو به تشک مالوندم و ارضا شدم اصلا علاقه ای ب این کار نداشتم و حالم بهم میخوره ازش اما واقعا دیگه نمیشد جلوشو گرفت دیگه هم تکرار نمیشه نظرتون چیه

  1. مایع منی خود بخود بطریقی تخلیه می شود و نیازی به خودارضایی برای تخلیه نیست. مشکل شما تحریک شدن است. شما در معرض تحریک قرار گرفته اید

 35. آها پس منظورتون این است که ترک باشم بهتر از اینه که با روش طبیعی انجام دهم، پس ترک می مانم و دیگر این عمل را انجام نمیدم، همچنین پورنوگرافی رو هم تلاش میکنم که ترک کنم. سپاس از راهنماییتون
  من در سایت ها مطالعه کردم کسی که در خودارضایی از پورنوگرافی و تحریکات استفاده کند یک بیماری جنسی دشوار در مغز ایجاد می شود که خیلی سخت درمان می شود،
  در برخی سایت ها خوندم که این بیماری اصلا درمان نمی شود. علائم این بیماری: فرد دیگر نمی تواند مثل قبل به هر روش و به هر اندامی از خانم ها تحریک شود و دیگر
  جذابیت اندام جنس مخالف را حس نمی کند، و همچنین هرچه فرد در خودارضایی بیشتر از پورنوگرافی استفاده کند این بیماری سخت تر می شود و انسان در رابطه جنسی
  آینده شکست میخورد.
  دکتر من احساس میکنم تمام عوارض خودارضایی+پورنوگرافی از بدنم خارج شده و جبران شده است ولی احساس میکنم این بیماری رو دارم،من قبلا به مدت 4 ماه گرفتار این عمل شدم و وقتی متوجه ضرراهاش شدم تصمیم گرفتم ذره ذره کم کنم و خیلی وقته کلا ترک کردم. من بخاطر این گناه کثیفی که انجام دادم خیلی پشیمونم، همش دوست دارم به زمان قبل برگردم و جلو خودمو بگیرم، نا امید شدم و دیگر قوه مردانگی ام رو حس نمیکمهمش حس ام بهم میگه خدا به تو چه قدرتی داد ولی تو انسان احمق
  با این عمل کثیف(خودارضایی و پورنوگرافی) حدرش دادی. چی کار کنم دکتر؟ آیا درمان می شود؟

 36. من عاشق خودارضایی ام یعنی چاره دیگری هم ندارم قدیما از این کار اکراه داشتم اما الان قبول کردم و براش وقت می‌زارم از افسردگی و نداشتن رابطه خیلی خیلی بهتره من تا خودارضایی نکنم حالم بهتر نمیشه کارامو قاطی پاتی میکنم باید خودارضایی کنم و بعد برم دنبال بقیه کارام

  1. من بیست ودوساله متاهلم علاقه شدید به نزدیکی وهمونقدر به خودارضایی دارم هردوتاشم تقریبا زیاد انجام میدم نه توان جنسیم کم شده نه ضعیف شدم وقتی مجردم خودارضاییم دوسه برابر میشه خیلی لذت بخشه دوتاش ودلم نمیخواد ترکش کنم

 37. سلام. این مقاله مطابق با نظر من نیست.
  شیاد ها و غرب پرست و فروید پرست ها رو جمع کن بفرستن برن ولایت خودشون در امریکا و همونجایی که اومدن مخرافتشون رو بالا بیارن .

  1. تو که وجود نداری یه اسم واسه خودت بزاری پس برو بمیر تو وطن فروشی
   منم میرم… شایدم… کردم!

 38. سلام . روزتون بخیر . یکی از عوارض خود ارضایی در پسران زود انزالی در آینده هست و زود انزالی خیلی بده توی رابطه‌جنسی ۱۵ سالمه میخواستم بپریم که چجور میشه زود انزالی یا دیر انزالی رو جوری خود ارضایی کنیم که این اتفاق نیوفته درضمن در جایی خوندم که هرچقدر دیر تر این خودارضایی رو تموم کنم و تعویق بیندازم مدت ارضا شدن رو در آینده زیاد به زود انزالی دچار نمیشیم . باز خودتون راهنماییم کنید. ممنون.

  1. سلام دکتر، من قبلا در خودارضایی از پورنوگرافی استفاده میکردم، حال دیگر نمی توانم مثل ابتدا به هر روشی تحریک شوم. آیا اگر من بدون استفاده از پورنوگرافی تا یک مدتی خودارضایی کنم دوباره مغزم به حالت طبیعی برمیگرده و راهکار خوبی برای درمان است؟ آیا اگر به علت درمان این کار را انجام بدم حرام نیست؟

    1. بله، سعی میکنم پورنوگرافی تماشا نکنم. ولی میخوام بدونم آیا اگر با روش های صحیح شما خودارضایی کنم به نفع مغز و بدنم هست یا خیر؟ من خودارضایی طبیعی رو شروع کنم یا به طور کلی دیگه انجام ندم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا