خودارضایی

روش صحیح خودارضایی

بهترین روش خودارضایی مردان چیست؟

نکته مهم: این مقاله، ترجمه‌ای از یک مقاله خارجی است و لزوما دیدگاه آن مورد تایید نمی‌باشد!

روش صحیح خودارضایی مردان موضوعی است که درباره آن کمتر گفتگو می‌شود زیرا گفتگو درباره خودارضایی و موضوعات جنسی امری غیر اخلاقی و بدور از ارزشها دانسته می شود. در حالیکه بهتر است آموزش لازم درباره موضوعات جنسی داده شود تا فرد بتواند دانش خود را از منابع معتبر بدست بیاورد و نه آنچه متاسفانه فرهنگ غرب و فیلمهای پورنوگرافی سعی در اشاعه آن دارند.

هر زمان صحبت از خودارضایی می شده است بدون ذکر دلایل علمی با شدت آنرا محکوم کرده و ضررهای بسیاری از جمله کور شدن، دیوانه شدن، آسیب به قوای جنسی، ناباروری و…برای آن ذکر می شده است.

از سویی گروهی نیز از آن سوی بام افتاده اند و فواید بی شماری برای خودارضایی بر می شمارند. از جمله: کاهش احتمال سرطان پروستات، بهبود خلق و رفع تنش، افزایش میزان علاقمندی جنسی و دفع اسپرم‌های ضعیف، که البته هیچکدام از این ادعاها از لحاظ تجربی و علمی به اثبات نرسیده است.

بنابراین لازم است محققین بیشتری درباره این موضوع به تحقیق بپردازند.

اولین نکته‌ای که باید به آن آگاه باشیم آن است که خودارضایی عملی شایع است و تنها به انسان محدود نمی‌شود و سایر پستانداران نیز به آن مبادرت می‌ورزند. حتی نوزادان نیز هنگامی که به کشف بدن خود می‌پردازند و یا زمانی که می‌خواهند احساس آرامش به‌دست آورندو یا در هنگام خستگی و بی حوصلگی و یا هنگام احساس طرد شدگی خودارضایی می‌کنند. آنها درک می‌کنند که تماس با بدن، احساس خوبی به آنها می‌دهد.

هایم گینات روانشناس اعتقاد دارد والدین باید با متانت کودک را از خودارضایی بازدارند. نه به این دلیل که آنرا نوعی مرض می دانند بلکه به این علت که خودارضایی کودکان آنها را از رشد و گسترش روابط اجتماعی باز می دارد.

میزان شیوع خودارضایی در مردان و زنان

بر اساس تحقیقی که بر روی ۵۸۶۵ فرد بین ۱۴ تا ۹۴ سال صورت گرفت و همچنین با در نظر گرفتن سن آنها، ۶۷ تا ۹۴ درصد مردان حداقل یکبار خودارضایی کرده بودند و ۴۳ تا ۶۷ درصد نیز حداقل یکبار در ماه گذشته خود‌ارضایی کرده بودند. هرچه سن افراد پایینتر می‌آید، درصد خود‌ارضایی افزایش پیدا می‌کند. در میان زنان، بین ۴۳ تا ۸۵ درصد حداقل یکبار در طول زندگی خودارضایی کرده بودند و بین ۲۱ تا ۴۳ درصد نیز یکبار در ماه گذشته خود‌ارضایی کرده بودند.

با این وجود، بر اساس تحقیقات یک گروه سوئیسی در سال ۲۰۱۷، خودارضایی بالاخص در میان مردان با میزان کاهش رابطه جنسی با شریک جنسی، عدم رضایت از ارتباط، نارضایتی جنسی، اختلال جنسی بیشتر و رضایت کمتر از سلامت روانی و زندگی همبستگی دارد.البته همبستگی داشتن بمعنای رابطه علی نمی باشد و ممکن است هر دو پدیده خود معلول عامل سومی باشند.

آیا می‌توانیم بهترین روشی برای خودارضایی نام ببریم

نکته مهم آنست که تمام فعالیت‌های فیزیکی انسان از جمله غذا خوردن، نوشیدن، خوابیدن و … به‌طور طبیعی دارای محدویت است.

همانگونه که نفْسِ غذا خوردن ضرری برای بدن ندارد، بلکه بیش از حد خوردن برای انسان مضر است؛ تاکنون مطالعات علمی، نفس خود‌ارضایی را مضر ندانسته بلکه خود‌ارضایی زیاد یا اعتیاد به‌خودارضایی بالاخص همراه با تماشای پورنوگرافی را اختلال یا مزمن تشخیص‌داده‌اند.

بنابراین باید بین خود‌ارضایی مزمن یا اعتیاد به خود‌ارضایی و خودارضایی طبیعی تفاوت قائل‌شد. (باید تفاوت قائل‌شد بین اینکه بگوییم هنوز تحقیقات علمی درباره ضررهای خودارضایی به‌نتیجه قاطعی نرسیده‌اند و اینکه بگوییم هیچ ضرری ندارد.

ضمنا منظور از آنکه می‌گوییم در تحقیقات علمی به اثبات نرسیده آن است که گروهی از تحقیقات به مضر بودنش تاکید دارند و گروهی دیگر بر مضر نبودن و حتی مفید بودن. درنتیجه اجماعی در اینباره تاکنون در تحقیقات علمی وجود ندارد. اما در آموزه‌های مذهبی قطعا به‌روشنی تکلیف خودارضایی و حرام‌بودنش مشخص‌است.)

متاسفانه با آغاز اینترنت پرسرعت و شیوع فیلم‌های پورنوگرافی، تعداد خود‌ارضایی‌های مکرر و مزمن در افراد بسیار افزایش یافته است.

تا پیش از آن، بشر چندان با چنین پدیده‌ای مواجه نبوده است و بنابراین این باور در ذهن افراد جای داشت که خودارضایی مزمن و یا به تعداد دفعات زیاد، در فرد ممکن نمی‌باشد (و یا بسیار به‌ندرت اتفاق می‌افتد) و فرد هر زمان که احساس رضایت کرد، دست از خودارضایی بر می‌دارد.

منتهی بعد از آغاز اینترنت پرسرعت، فرد به‌جهت توانایی ایجاد تنوع بسیار زیاد در فیلم‌های پورنوگرافی، بعد از تماشای آنها به‌نوعی خود را مجبور به انجام خودارضایی می‌بیند و اندک اندک همانگونه که در مقاله اعتیاد به پورنوگرافی آورده‌ایم، ساختار مغز تغییر می‌یابد و مغز معتاد هیچ زمان به احساس رضایت دست نمی‌یابد.

برای اطلاع بیشتر در اینباره به کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه مراجعه کنید.

کلیک کنید

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه

آسیب‌های وارده از طریق خودارضایی خشن

اما به‌جهت آسیب‌هایی که خودارضایی سریع و خشن به نوجوان می‌زند، بهتر است آگاهی بیشتری در این باره کسب کرد. بیشتر مردان یاد می‌گیرند که سریع و بی‌سر و صدا خودارضایی کنند، زیرا نوجوانان مملو از تستوسترون، نگران حضور ناگهانی والدین یا خواهر و برادری هستند که اوقات شخصی آنها را مختل می‌کنند.

فقط ترس از گرفتار شدن وجود ندارد و احساس شرمساری در مورد لذت جنسی نیز علت دیگری برای انجام سریع این کار می‌باشد.

حال آنکه متخصصان معتقدند خودارضایی امری طبیعی است و راهی عالی برای یادگیری بیشتر درباره لذت جنسی است. البته باید مفهوم خودارضایی را اندکی وسیع تر از انچه در ذهن اکثر افراد است در نظر گرفت.

بطور مثال خودارضایی در کودکان بنوعی عبارت است از تلاش کودک برای شناخت بدن خود و مفهوم آن با خودارضایی در بزرگسالان متفاوت است. و یا در نوجوانان خودارضایی می تواند بدلیل اطمینان نوجوان از توانایی های جنسی خود صورت پذیرد.

نکته‌ مهم

نگارش این مقاله به‌معنای تایید خودارضایی نمی‌باشد. و خودارضایی از نظر مذهبی و اعتقادی، عملی مذموم است. اما اگر به این کار مبادرت می‌کنید، بهتر است روش صحیح خودارضایی را فرابگیرید تا خود را دچار مشکل نکنید.

امیلی مورس، متخصص رابطه جنسی می‌گوید: و این عادات پنهانی، سریع و خشن می‌تواند در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند. مورس می‌گوید: «بسیاری از نوجوانان با سرعت خودارضایی را تمام می‌کنند و هرگز به این فکر نمی‌کنند که چگونه می‌توانند زندگی جنسی انفرادی خود را بهتر کنند».

گاه سرعت زیاد و نگرانی از انجام این عمل به نارضایتی‌های جنسی در رابطه زناشویی در آینده منجر می‌شود زیرا آنها به خودارضایی سریع و خشن عادت کرده اند و نمی توانند در رابطه واقعی خود با آرامش و صبر عمل کنند.

واقعاً وقت خود را به آن اختصاص دهید. روی نفس خود تمرکز کنید. آیا حرکاتی را می‌شناسید که بتوانند ارگاسم را حتی بیشتر خوشایند کنند؟ 

باید بدانید که نباید به همراه خودارضایی به تماشای پورنوگرافی بپردازید زیرا تماشای پورنوگرافی آسیب های شدید به مغز و نحوه نگرش انسان وارد می کند.

بهتر است به تمرینات ورزشی بپردازید. بعد از تمرین، واقعاً احساس قدرت می کنید؟ خوب یک دلیل برای آن وجود دارد. هنگام تمرین و ورزش کردن هورمون هایی آزاد می کنید از جمله آدرنالین و دوپامین(ماده شیمیایی به اصطلاح “احساس خوب”). خودارضایی پس از تمرین بدلیل بالاتر بودن میزان اندروفین احساس بهتری برای فرد ایجاد می کند، جریان خون عالی است و عضلات کف لگن کاملاً شل هستند.

تکنیک تحریک و توقف در خودارضایی تمرین موثری است برای افرادی‌که در رابطه جنسی با همسرشان دچار مشکل زودانزالی هستند. خودتان را تا حد انزال پیش ببرید و سپس کمی استراحت کنید. سپس روند را از نو شروع کنید. این کار را سه یا چهار بار قبل از ارگاسم انجام دهید.

در نتیجه با رعایت این نکته از روشهای صحیح خودارضایی، انزال های قدرتمندتر و عمیق تری را تجربه خواهید کرد و در طول مدت کنترل بیشتری بر زمان انزال خود پیدا خواهید کرد.

خودارضایی یا استمنا زمانی مزمن (اعتیاد به خودارضایی) محسوب می‌شود که:

۱. اضطراب در فرد ایجاد می‌کند.
۲. خود‌ارضایی برای شما راهی است برای فرار از واقعیت‌های زندگی. واقعیت‌هایی که شما از مواجهه با آن اجتناب می‌ورزید.
۳. زندگی اجتماعی و شغلی فرد تحت تاثیر قرار می‌گیرد. فرد به‌جهت وقتی که برای خودارضایی و تفکر به آن صرف می‌کند، فرصت اندکی برای دوستان و روابط اجتماعی دارد. به‌جهت تمرکز زیاد فرد بر خودارضایی، شغل او نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
۴. وسوسه خودارضایی در فرد آنچنان قوی است که فرد در مقابل آن نمی‌تواند مقاومت کند. در این حالت، فرد کنترلی بر رفتار و عادت خود ندارد. همانند قماربازی که بر وسوسه قمار خود کنترلی ندارد.
۵. خودارضایی فرد باعث آسیب بدنی در او می‌شود. مثلا به‌جهت خود‌ارضایی زیاد، ناحیه تناسلی فرد ملتهب و یا زخم می‌شود.
۶. درصورتی که تفکر بیش از اندازه فرد به خودارضایی، باعث عدم تمرکز شود.

درباره مضرات خودارضایی گفتگوها و بحث‌های بسیاری انجام شده و بیشتر آنها بر مضرات خودارضایی تاکید کرده‌اند. ولکن تاکنون از لحاظ علمی تفاوتی بین خودارضایی و رابطه جنسی مشاهده نشده است.

اما این بمعنای مضر نبودن یا تایید خودارضایی نمی‌باشد. باید درنظر داشت آنچه منجر به لذت عمل‌جنسی می‌شود نه ارگاسم، بلکه عشق و علاقه‌ایست که در رابطه‌واقعی وجود دارد.

مابین یک رابطه جنسی بدون عشق و خودارضایی تفاوتی وجود ندارد. بنابراین آنچه برتر و بهتر از خودارضایی و رابطه‌جنسی بدون عشق‌است، یک رابطه‌جنسی همراه با عشق و پیوندهای عاطفی می‌باشد.

در این زمینه به مقاله خودارضایی در سایت مراجعه کنید.

 

اعتیاد به خودارضایی- دکتر کامیار سنایی روانشناس خودارضایی پسران- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی روشهای ترک خودارضایی- دکتر کامیار سنایی روانشناس
ترک خودارضایی- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی خودارضایی کودکان- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی pdf پورنوگرافی لذت ممنوعه- دکتر کامیار سنایی روانشناس

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 289 میانگین: 3.6]

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫561 نظرها

 1. سلام آقای دکتر
  من 15سالمه و ۳ تا ۵ روز یک بار خودارضایی میکنم و الان ۳ ساله که خود ارضایی میکنم و زمان ارگاسمم 30 ثانیه هست و میخوام که ترک کنم باید چکار کنم لطفا جواب بدین ؟

 2. سلام من ۱۴ سالمه وقتی میزنم اسپرمی نمیاد یا اگر هم بیاد کم و به رنگ آب است مشکل از چی است

 3. سلام آقای دکتر
  من 32 سالمه و بیش از 10 ساله که خودارضایی کردم و حالا به شدت زودانزالی دارم و الان میخوام ازدواج کنم ولی شدیدا نگرانم. لطفا منو راهنمایی کنید و بگید چه مدت میکشه زودانزالی من درمان بشه. ممنون

   1. در دورانی که خودارضایی میکردم متوجه زود انزالی ام شده بودم و حالا به خاطر ۲ بار رابطه ای که تجربه داشتم به مشکل زودانزالی شدید خودم مطمئن شدم. حالا چکار میتونم بکنم؟

   2. سلام خوبی دکتر ختمان به سوال هام جواب بده
    من 16سال دارم سایز التم‌ 12سانت‌به‌بالا‌است‌آبم‌هم‌میاد‌
    میخا‌م‌باکسی‌رابطه‌جنسی میتونم‌برقرار کنم
    و‌خامله‌نمیشه

 4. سلام و احترام آقای دکترعزیز من ۴۷ سالمه و یه پدرم دخترم ۱۵ سالشه یه مدتی هست که به بهانه اینکه خودشو برام لوس کنه و موقعی که دراز کشیدم میاد خودشو روی من میندازه جوری مهبلش روی پینیس من قرار میگیره و شروع میکنه به مالیدن خودش .و بعداز چنددقیقه نفس نفس میزنه و بیحرکت میشه .من کاملا میدونم که با این روش داره خودارزایی میکنه.

  1. وقتتون بخیر
   اگر شک دارید که اینکار او جنبه جنسی دارد بهتر است تماس فیزیکی و لمسی نقاط حساس شما انجام نگیرد. او باید متوجه شود تماس از سمت شما کاملا تماس از نوع پدر دختری است
   مادر باید با او درباره موضوعات جنسی صحبت کند و آموزش بدهد.

 5. سلام آقا دکتر من ۱۸ سالمه از ۱۳ سالگی درگیر اعتیاد خودارضايي و پورن هستم از ۱۴ سالگی هفته ای ۳۰ بار میزنم یه بار یه روز ۱ بار یه روز ۴ بار یه روز هم ۷ بار کمک کنین ترک کنم البته نه کور شدم نه ضعیف ولی دو بشقاب غذا میخورم فراموشی نگرفتم نازا هم نشدم رکورد نزدنم ۳ روز هست بیشتر نمیتونم خودمو نگه دارم نزنم هم میزنه بالا تجاوز میکنم به یکی دارویی چیزی نیست شهوت کم کنه

 6. سلام و عرض ادب
  من 42 سالمه و متاهلم
  رابطه سکسی بسیار خوبی هم دارم با همسرم
  ولی شاید باورتون نشه همچنان به خود ارضایی هم میپردازم
  تقریبا هفته ای سه بار سکس فوق العاده دارم و یکی دوبار هم خودارضایی میکنم
  وزمانی که همسرم در دوره عادت ماهیانه هست این موضوع تشدید میشه
  اینو هم اضافه کنم که من از هفت سالگی با آلتم بازی میکردم و از این کار لذت میبردم
  و از زمان بلوغ هم تا ازدواج لاینقطع خود ارضایی داشتم
  الان هم مشکل جسمانی و جنسی ندارم
  خواستم بگم خیلی هم از خودارضایی بد نگیم و براش عوارض سو نتراشیم

 7. سلام دکتر من 14سالمه ولی نمیتونم اسپرم بیارم خیلی تلاش میکنم ولی نمیشه لطفا کمک کنید

 8. سلام آقای دکتر پسرم و 16سالمه میخاستم بپرسم که خودارضایی باعث ضعف پا و عضلانی میشه و روی ورزشم تاثیر میزاره؟

 9. سلام دکتر من ۱۵سالمه و حدودا۲الی۳ ساله که خودارضایی میکنم
  اینکه میگن در اینده بچه دار نمیشم واقعیت داره
  لطفا جواب منو بدین خیلی نگرانم

 10. سلام دکتر من وقتی میزنم کامل انگار نیل جنسیم از بین میره کامل کامل و من ۱۳سالمه

 11. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقا من آلت تناسلی ۱۱ الی ۱۲ سانت هست و به تازگی برای اولین بار خود ارضایی داشتم و منی سفید رنگی از آن خارج شده میدونم که بالغ شدم ولی یه سوال من چن بار تلاش کردم و خب این بار اولی هست که ارضا شدم و یه سوالی که ب ام وجود داره اینکه من نمیدونم چطور ارضا شدم یعنی اینکه میشه بگید چه کاری باید انجام بشه تا من ارضا بشم لطفا این رو بگید و اینکه یه سوال دوم هم داشتم ضرر های خود ارضایی چیا هستن؟

  پس شد دو تا سوال
  ۱. اینکه باید چه کاری انجام بشه تا ارضا بشم؟

  ۲.اینکه ضرر های خود ارضایی رو میشه کوتاه بگید لطفا؟
  ممنون میشم جوابم رو بدید

 12. سلام روزتون بخیر
  من با حقله کردن دور الت و بالا و پایین کردن نمیتونم ب ارسگام برسم و روی التم میخوابم و ب زمین فشارش میدم میخواستم بدونم طبیعیه و راهی هس که از نوع اول هم بتونم استفاده کنم

 13. سلام من بچه که بودم مامانم و خالم و بابام بهم میگفتن دودول طلا و میخواستم بدونم الان طلا گرمی چنده؟

 14. سلام من ۱۷سالمه آلتم همیشه فرو رفته تو پوستش و در مواقع بلندش ۱۰سانته چیکار کنم اختلالی دارم؟

 15. سلام من ۱۷ سالمه همیشه آلتم داخل پوستشه موقع ای که به حداکثرش هم می رسه ۱۰سانته به نظرتون ایراد دارم؟

 16. سلام خسته نباشید. من کلاس هفتم هستم و تازه با جق زدن آشنا شدم یعنی خودم تا حالا نزدم ولی همکلاسی ها جلوم زدن و من دیدم . میگن که خیلی حال میده. حالا من دودل هستم که امتحان کنم یا نه چون میگن ضرر داره. بنظر شما بزنم یا نه؟ البته میگفتن از پشت ( مغعد ) حال میده و من انگشتم رو چندین بار کردم داخل جالب بود ولی این رو امتحان نکردم

  1. داداش اونا دوستات نیستن اونا پسر بازن بهت گفتن دست کنی در مقعدت وجلوت خودارضایی کردن فرار کن از دستشون

 17. سلام دکتر خوب هستین من ۱۵ سالمه آلتم ۱۰ سانت هست
  چکار کنم خودش بزرگ میشه تاحالا هم امتحان نکردم بخدا
  جغ نزدم تا حالا میخواستم بپرسم خودش درست میشه یا باید قرص مصرف کنم اگه میشه بگید ممنون میشم

 18. سلام آقای دکتر من دوهفته پیش خودارضایی کردم بعد از اون بشدت سردرد و سنگینی سر و سرگیجه دارم گوش راستم هم سوت میکشه چیکار کنم؟

 19. سلام آقای دکتر
  من 13 سالمه آلتم 15 سانت و اینکه زمانی که خودارضاییمی کنم مقداری منی کاملا سفید میاد
  به نظرتون سایز آلتم خوبه و من بالغ شدم؟

  1. سلام دکتر تقریبا از 10سالگی خودارضایی میکنم روش من اینکه به پشت می‌خوابم آلتم که سیخ میشه به پشت می‌خوام و فشار میارم و به پورن و رابطه فکر میکنم و این میاد من ۵ ساله میزنم اما وقتی ابتدایی بودم آب نمیومد اما یه ساله میاد و من 15 سالمه و زود انزالی دارم تا می‌خوام بزنم این میاد و مسلم از بین می‌ره چکار کنم درست شده زود انزالی و اینکه سایز آلتم 16 سانتع

 20. سلام
  هر موقع مطالب این سایت رو میخونم تحریک میشم و خود ارضایی می کنم. معمولا … میکنم روی .. و … به روی بالش…. از موقعی که …توی خیابون جلوه گری میکنه بدتر شدم و میرم خونه ……..

  1. شما متوجه مطلب مقاله نشده اید. این مقاله در جهت تایید خودارضایی نمی باشد. بلکه می گوید اگر این کار را می کنید آسیب کمتری به خود بزنید.
   مهار نفس یکی از مهم ترین فضیلتهای بشر است و تفاوت انسان و حیوان در قدرت انسان در مهار نفس است. هر قدر انسان کنترل بیشتری داشته باشد رشد یافته تر است

   1. چه عجب یک دکتر با کراوات دیدیم که از فضیلت های انسان حرف میزنه
    بقیه که همه میگن از خانواده میمون ها هستیم و باید رفتارهای جنسیمون هم مثل حیوانات باشه

   2. سلام آقای دکتر مگه نیاز جنسی طبیعی نیست خب و اشکالی داره خود ارضایی کنیم؟ اینکه خیلی راحت تره ما پسرا مجبور میکنن کلی پول خرج کنیم زن بگیریم تا سکس کنیم ی بهتر تو پورن هست خرج هم ندارن ، خیلی از بچه ها بی گناه از اثرات همین سکس هستن ، بچه بد سرپرست ، کار ، طلاق ، دو قطبی

    به نظرم باید تو مدرسه ی زنگ سکس داشته باشیم تا خودمون امتحان کنیم هر کی خواست حق هر کی خواست زن

   3. سلام آقای دکتر من یه نو جوان ۱۵ سالم تو یک سال اخیر بیش از حد خود ارضایی کردم و دیگه میلی ندارم و حدود ۱ماه نیم خود ارضایی نکردم ولی خواستم امتحان کنم بازم یکی دوبار
    هی می‌خوام خود ارضایی کنم اسپرمم نمیاد یا به زور میاد بعد ۱یا۲ساعت تلاش میاد

   1. بچه سال سایز آلت مهم نیست اینقد نگید آقای ئکتر آلتم فلان سانته
    بعد من هم سن تو بودم به آلت میگفتم دودول بعد تو میخوای اسپرمت بیاد…به کجا داریم پیش میریم خدا

   2. سلام من 14 سالمه.. نه پ.ورن دیدم و میبینم… نه خود ارضایی کردم… تنها چیزی که دیدم تهش ل.ب گیری بود من نمیدونم سایز آلتم چرا انقدر کوچیکه خواستم خود ا.رضایی کنم ولی بلد نیستم حتی….. چه کنم

 21. آقای دکتر یک سوال دیگه یادم رقت توروخدا جواب بدید خواهش میکنم . ایا اندازه 10 سانت طبیعی هست
  بقیه همه توی گروه ها و ووو میگن 20 سانت دارن و دوستام هم همینطور ه همه بالای 17-18سانت دارن . یعنی واقعا مردم انقد بزرگ دارن . توروخدا جواب بدید چیکار کنم بزرگ شه

 22. سلام اقای دکتر من قبلا با تکان دادن دست خودارضایی میکردم آبم نمیومد ، الان سوراخ درست میکنم داخلش کیرمو میکنم حالا آبم میاد زیاد. ایا من بالغ شده ام یا بخاطر تغییر شیوه خوداراضیی . ممنون 14 سالمه

 23. من نمی دونم بعضی ها با این مضخرفاتی که به بچه های مردم می گند خندشون نمی گیره
  یکی می گه آقای دکتر من حافظه ام ضعیف شده چه کنم اون یکی می گه اگه بزنم اثر داروی معدم ازبین نمی ره اون یکی می گه اگه بکنم رشدم متوقف نمیشه آهان راستی این منو کشته می گه آقای دکتر می خوام استخدام ارتش بشم اگه بزنم اونجا می فهمند من چه موجودی ام؟ اولا این که همه تو ارتش یه موجودی اند دوما زندگی تونو کنید.. پزشکی هنوز چیزی ثابت نکرده حالا تو هی برو از مغزت اسکن بگیر دلم به حال اونایی می سوزه که اینو تئوری توطئه می دونند می گند کار های آلفرد کینزی هست ایناهم یه چیزی تو مایه های افراد کثیری در دنیا اند که هنوز در قرن 21اعتقاد دارند زمین صافه خدا ایشالاه به هممون یه عقلی بده

 24. سلام آقای دکتر بنده 14سالمه من کیرم 10 سانته کم نیست به نظرتون چیکار کنم بزرگ بشه بعد وقتی جق میزنم آب متمایل به سفید میاد آیا من بالغ شدم

  1. سلام دکترمن خواننده هستم آیا خودارضایی روصدایاحنجره تاثیری دارد یانه اینو دوباره نوشتم که خیالموراحت کنم

 25. سلام اقای دکتر من ۳ سالی هست خودارضایی میکنم الان سوزش ادرار دارم . میخواستم بدونم سوزش ادرار بخاطر خود ارضاییه؟ عفونت هم ندارم میگن التهاب داری . قرص میخورم اما هنوز خوب نشدم لطفا جواب بدید

 26. سلامی دوباره
  بعد اینکه یادم رفت بگم اینه که فیسم قیافم داره مثل جقیا میشه جوش میزنه لک میشه منم بی رهمانه باحاشون رفتار میکنم یه ججورای لکه های صورت من روزی صد مرتبه ارزوی مرگ میکنن که هدف منم همینه ولی نمیمیرن پاک نمیشن روز ب روز بتر میشن و اینم یادم رفت بگم من ۲هفته ۱بار میزنم من شده تو یک روز ۵بار ارضا شم یا بیشتر حتا ولی الان خیلی کم میزنم فیلم هم اگه فیلترینگ اجازه بده اره نگا میکنم ولی حین دیدن فیبم نمیزنم اگه حسش بود میدم تو دست شویی قال قضیه رو میکنم اگه نبود گوشی رو میزنم شارژ و کپه مر.گمو میزارم ممنون از توجه شما بدرود

 27. سلام دکی جون
  من از ۱۲_۱۳سالگی میزدم
  الان هم ۱۶سالمه و هیچ مشکلی جز زود انزالی تقریباً شدید ندارم خیلی هم راضی هستم از التم بزرگه قشنگه کجه ولی این زود انزالی عه بنضر من اصلا از جق نیست چون دفعه اول بود قشنگ یادمه با شامپو بچه گلرنگ ای یادش بخیر داشتم میزدم دفعه اول بود بعد زود ارضا شدم تا به امروز راه درمانی هست جز قرض دراگون و اینا و من فقط ۱۰بار رابطه جنسی با پسر داشتم فقط ۱۰بار اون موقع بچه بودم میزاشتم گلاب ب روتون داخل بدون هیچ عقب و جلو بعد ۱دقیقه ارضا میشدم ولی ابم نمیومد چون بچه بودم با جنس مخالف رابطه نداشتم هرچی بوده بهشون پیشنهاد کردم به روش های باحال مثل یه تمساح دارم روپایی میزنه جز کات کردن هیچی دیگه ایدادم نمیشد و اینکه ابم نصبت به قبل خیلی قوی تر شده هجم و شدت پاشش جوری میپاچه درو دیوار دشویی نمیتونم تمیزشون کنم میمونه فردا خشک که میشه معلوم میدع مورد اصلی اینه که ابم زرد میاد موقع بی تحرکی یعنی موقع لا پایی چون تحرکی هست ابم سفید میشه از نظر خود من ابم داخل کمر ته نشین میشه البته این نظر منه یعنی چی ته‌نشین میشه دیدی میری دکه میبینی پایینش قلیظ تره اینم همون جور تلمبه که میزنم از حالت ته نشین شده به حالت ته نشین نشده تبدیل میشه
  ببخشید که خیلی رک بودم چون خودم میدونم دکترین دیگه باید با شما رک باشم تا بهتر متوجه شوید و اینا در پناههگاه خداوند پیروز باشید با تشکر فراوان از شما

 28. سلام دکتر من ۱۴ سالم
  بعد از خودارضایی اب منی وسط آلتم جمع میشه و بیرون نمیاد
  میشه دلیلش رو بگید ممنون

 29. سلام آقای دکتر
  من هنوز به سن بلوغ نرسیدم و زود انزالی دارم
  داشتم به رابطه سکسی فکر میکردم یک دفه آلتم خوابید و یک مایع کمی زرد رنگ و غلیظ اومد و پوشت بیضه دان جمع شد آیا ارضا شدم؟
  با تشکر

   1. سلام دکتر من ۱۴ سالمه و وقتی خود ارضایی میکنم مقدارخیلی کمی اسپرمم خارج میشه حداقل ۲ قطره هست و زیر ۳۰ ثانیه خارج میشه و خیلی شفاف هم هست ایا هنوز کامل ب بلوغ نرسیدم یا مشکلی وجود داره لطفا جواب بدید خیلی ذهنم درگیر شده ممنونم

 30. سلام جناب آقای دکتر
  ببخشید یک سوال دارم، اگر مرد از همسرش بخواهد که با التش بازی کند و جلو و عقب کند تا زمانی که انزال رخ دهد ایا خودارضایی حرام به شمار میرود و آسیب های خودارضایی را دارد؟ تشکر از پاسخگویی تان.

 31. سلام دکتر من جوان بیست ساله هستم وقتی میخوام خودارضاعی انجام بدم آب از داخل آلت تناسلیم بیرون نمیاد آیا مشکل داره لطفا جواب بده

  1. سلام ببین تو منظورت اینکه جق زدی چون در زمان جق زدن اسپرسم میاد بیرون اما در زمان خود ارضایی اسپرسم بیرون نمیاد و در زمان ادرار بیرون میاد

   1. سلام آقای دکتر ، اگر خودارضایی کامل انجام نشه یعنی منی از آدم خارج نشه ، هیچ ضرری نداره ؟

   2. سلام دکتر
    ببخشید من ۱۶ سالمه و از ۱۴سالگی خود ارضایی میکردم.الان اگر تنها بشم هفته ای ۱ الی ۲بار خودارضایی میکنم و منی ازم خارج میشه.انزالم حدود ۳دقیقه طول میکشه.ممکنه زمان انزال با خود ارضایی و رابطه متفاوت باشه؟
    طبیعیه یا دچار زودانزالی هستم؟

  1. سلام به همه خوانندگان این سایت و تشکر از آقای دکتر
   آقای دکتر لطفا عنوان مقاله خود را اصلاح بفرمایید که روش صحیح خود ارضایی در اسلام نداریم کلا حرام هستش بخاطر عوارضش که خودم تجربه کردم، کبودی زیر چشم، ضعف عمومی و ریزش مو ، کم حوصلگی، عدم تمرکز ، زیاد هم نبود هفته ای یکبار، که شکر خدا با ازدواج ترک کردم.
   راه حل ، تنها نمونید ، ورزش کنید ، اگه نمیتونید تحمل کنید کانالهای صیغه یابی هستش ، صیغه موقت کنید، فیلم پورن اصلا نبینید و از امام زمان کمک بخواهید ، بخدا ضرر داره نکنید این کار را ، خودم تجربه کردم میگم،حالا آقای دکتر بفرمایند ثابت نشده،

   1. سلام دوست عزیز..شما یک عدد … هستید و مشخصه هر چی معلم پرورشیت گفته باور کردی…کسی که ازدواج هم میکنه ممکنه خودارضایی کنه چون شاید همیشه شرایط رابطه نباشه…من دوست دختر دارم خودارضایی هم میکنم هیچ مشکلی هم ندارم…این زیر چشم کبودی و این شرو ورا رو هم فراموش کن…رابطه و خودارضایی هیچ فرقی با هم ندارن..تفاوتشون تو بحث معاشقه و روحی اشخاصه..اون …و چرت و پرتا رو هم فراوش کن زندگیتو کن و لذت ببر

 32. سلام دکتر من قرص معده و روده میخورم
  میگم خودارضایی باعث کم شدن اثر دارو میشه یا نه. ممنون میشم اگه جواب بدید

 33. سلام دکتر من سه چهار جور قرص معده و روده میخورم
  بعد خودارضایی روی اثر داروها تاثیر دار ه یا نه؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

 34. سلام
  من بصورت اتفاقی تعدادزیادی ازنظرهارو خواندم.خودارضایی هیچ ربطی به حافظه و … نداره.خودارضایی خوبه بد نیست ولی به اندازه و به موقع و وقتش خوبه . چیزیه که هر زن و مردی نیاز دارن.چون اگر نباشه ناراحتی اعضاب و لرزش دست و… میگیرن و برعکسش اگر بیش از حدم باشه بازهم بیماری میاره. / هرچیزی خوبوبد داره و حدی داره / ولی حدواندازه داره. چه واسه آقایان چه خانمها.سنهاروکه دیدم واقعا ترسیدم از آینده پسر خودم.سنهااز۱۳به بالابود.ولی خواهشن سعی کنید ذهنتونو وگوشتونو…ازهوس و… دورکنید تا وسوسه نشید. برای آینده خودتون سخت ترمیشه.درست گفتن اون اقایی که گفتن لذتی نمیبرید.بله بعدها واستون عادی میشه نه از همسرتون نه از رابطهتان لذتی میبرید.خودتون اذیت میشید.واگراینطوربشه نیاززن هم برطرف نمیشه.پس مراقب رفتارهاوکارهاو جاهایی که میرید و آدمهای اطرافتان باشید.آدمهاوجایی و حرفهایی که شمارا وسوسه به خودارضایی میکنه بریزید دور.الان شاید براتون سختو دشوارباشه ولی دراینده راحتتریدوخوشبختتر.خودارضایی بیش از حدحتی صدمه به بیضه هاهم میزنه.

 35. سلام
  من بصورت اتفاقی تعدادزیادی ازنظرهارو خواندم.خودارضایی هیچ ربطی به حافظه و … نداره.خودارضایی خوبه بد نیست ولی به اندازه و به موقع و وقتش خوبه . چیزیه که هر زن و مردی نیاز دارن.چون اگر نباشه ناراحتی اعضاب و لرزش دست و… میگیرن و برعکسش اگر بیش از حدم باشه بازهم بیماری میاره. / هرچیزی خوبوبد داره و حدی داره / ولی حدواندازه داره. چه واسه آقایان چه خانمها.سنهاروکه دیدم واقعا ترسیدم از آینده پسر خودم.سنهااز۱۳به بالابود.ولی خواهشن سعی کنید ذهنتونو وگوشتونو…ازهوس و… دورکنید تا وسوسه نشید. برای آینده خودتون سخت ترمیشه.درست گفتن اون اقایی که گفتن لذتی نمیبرید.بله بعدها واستون عادی میشه نه از همسرتون نه از رابطهتان لذتی میبرید.خودتون اذیت میشید.واگراینطوربشه نیاززن هم برطرف نمیشه.پس مراقب رفتارهاوکارهاو جاهایی که میرید و آدمهای اطرافتان باشید.آدمهاوجایی و حرفهایی که شمارا وسوسه به خودارضایی میکنه بریزید دور.الان شاید براتون سختو دشوارباشه ولی دراینده راحتتریدوخوشبختتر.خودارضایی بیش از حدحتی صدمه به بیضه هاهم میزنه.مثل ماشین وقتی بیش از حدازش کاربکشید زودتر خراب مبشه ، و….
  پسرای گل اینوبدونید که هرجااااابرید خیلیها و شاید یکسری متوجه بشن که شما خودارضایی کردید ویا رابطه داشتید. بخصوص کسانی که قصد ازدواج دارن براشون شاید سختر بشه.البته بستگی به خانواده داره. / بعضی از پیرمردهارو دیدید که ناراحتی پروستات دارن و چهرهشان را نگاه کنید خیلی داغونن.اونها بخاطر اینکه بیش از حد رابطه داشتنو خودارضایی داشتن./
  من یک خانم متاهل هستم که واسه همسرم داشتم دنبال راه چاره میگشتم که اتفاقی نظرهارو خوندمو…
  امیدوارم که سلامت باشید و بفکر سلامتی و آینده خودتون باشید.

 36. سلام دکتر خاستم ازتون کمک بگیرم من از مالیدن الت تناسلیم به جای یه به پاهم حس خوبی پیدا میکنم ولی بعدش یک دفعه یجوریم میشه میخاسم بدونم خطرناکه یا نه عفونتایه خاصی رو به دنبال داره یا نه و من ۱۲ سالم و واقعا کمک میخاستمگ

 37. سلام
  بهترین خود ارضایی با کاندوم هستش. کمی روغن داخل کاندوم هم بمالید و روی بالش بخابید و بمالید. کاملا اندام زنانه شبیه سازی میشه… لذت زیادی داری بهداشتی هست و بالش الوده نمیشه. دکتر نظر شما چیه؟

 38. سلام آقای دکتر من پسرم و ۱۵ سالمه وقتی خودارضایی میکنم منی بیرنگ ازم خارج میشه(خیلی کم)و کلاهک آلتم باد میکنه و بعد ۱۰ ۱۲ ساعت به حالت عادی برمیگرده(خیلی کم اینکارو میکنم شاید دو سه ماهی یک بار)به نظرتون مشکلی دارم لازمه به دکتر مراجعه کنم؟

 39. سلام اقای دکتر خسته نباشید وقتتون بخیر.
  ببخشید من جوانی ۲۳ ساله هستم
  میخواستم ی سوال بپرسم برای کاهش دادن میل و اعتیاد ب خود ارضایی ورزش هوازی بهتره یا بی هوازی مثل بدنسازی؟؟
  و سوال دیگری هم داشتم که سالها از کسی نشده ک بپرسم، اگر کسی روش خود ارضایی اش متفاوت با روش عموم مردم باشه و روش ان فرق کنه و با روشی که عموم مردم انجام میدن ارضا نمیشه آیا بیماری است؟
  باتشکر فراوان

 40. سلام آقای دکتر من ۱۵ سالمه هنوز بلد نیستم خودارضایی کنم ی راه حل میدین؟ و میشه بگین اولاش که خودارضایی میکنن چه رنگی میشه؟

  1. ببم جان اولا اینکه معلومه خودت بلدی و نتیجه کارو دیدی کلک و دوما واسه تو که اول راهی تقریبا بی رنگ و مثل چسب آبکی میشه و به مرور از لحاظ تراکم قوی تر و رنگشم متمایل به سفید میشه فدات

  2. میخوای خودتو بدبخت کنی؟
   نزن بابا خدارو شکر کن هنوز بلد نیستی
   ما که بلد بودیم یه عمره پشیمونیم

 41. سلام غیر از جق زدن با دست راه دیگه ای کسی بلده که آدم بتونه ارضا بشه ممنون که دوستان جواب میدن

  1. سلام
   دشک یا تخت خود را مانند بدن زن در نظر بگیرید و سعی کنید با آن ارتباط جنسی برقرار کنید
   اینگونه ارضا میشوید

   1. سلام دکتر من۱۵ سالمه علاقه ای به جنس مخالف ندارم ولی به همجنس خود دارم چیکارکنم و با دیدن پورن ️‍ ارضا میشم
    یعنی من ️‍هستم یا ن

  2. آره من خودم با صابون گلنار مالش میدم بعد دستمو به شکل سوراخ در میارم و عقب و جلو میکنم و احساس سکس میگیرم اما چون به سن بلوغ نرسیدم اسپرسم از ادرار میاد اما کم

 42. سلام دکتر پسر هستم۲۹سال سن دارم۱۴سال خودارضایی میکنم خیلی هم افراط کردم و الان ترک کردم ولی حافظم خیلی خیلی ضعیف شده، حفظ ی شماره موبایل برام سخته
  برای جبران حافظم چکار کنم .
  ممنونم اگه جواب منو بدین.باتشکر

  1. با این توصیفی که کردی صددرصد باید زود انزال هم باشی و لرزش دست و کمردرد و چرب بودن مو همراه با ریزش زیاد مو و ضعیف بودن چشم و ….
   البته اینا عوارض شایع هست و به میزان کار کردن افراد بستگی داره مثلا بعضیها سرپایی کار میکنن که زانو و کمر آسیب می بینه ولی بهتره که درازکش باشه و بعد از انزال یکم در همون حال ریلکس کنی تا بدن زیاد آسیب نبینه و بعدش آروم پاشی و اول یکم سعی کنی مایعات بخوری یا مقداری آب قند عالی هست تا آب بدن یه مقدار تامین بشه .
   ببخشید مبحث طولانی شد چون دنیایی واسه خودش

 43. سلام آقای دکتر من ۱۳ سالمه و خودارضایی میکنم آیا خودارضایی کردن روی بلند نشدن قد و لاغر نشدن اثر داره؟!

  1. اگه برنامه غذایی خوبی داشته باشی و تعداد دفعاتت مداوم نباشه تاثیر نمی زاره وگرنه اون مقدار ناچیزی هم که انرژی داری از دست میدی و به مرور رنگ پریدگی و لاغری و کبودی زیر چشم پدیدار میشه البته با تعداد بیشتر خودارضایی

   1. بستگی به نوع خود ارضایی داره اگه دستت خشک باشه بدون روغن اینا بزنی و سریع خودارضایی کنی و محکم بگیری
    این اتفاق برات میوفته
    باید کمی دستات مرطوب باشه و آروم شروع به خودارضایی کن تا مشکلی پیش نیاد

  1. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را مطالعه کنید
   سعی کنید خود را در معرض تحریک قرار ندهید. دقت کنید قبل از اینکه فکر خودارضایی بذهن شما برسد چه کار یا فکری می کردید. انها را حذف کنید

 44. سلام دکتر من ۱۴سالمه و تقریبا هر کاری میکنم اب کمر ندارم پورن هم میبینم اب کمرم نمیاد هر روشی هم امتحان کردم جواب نداد لطفا جوابمو بدید

 45. سلام
  آقای دکتر من 17سالمه نمیتونم خود ارضایی کنم هفته یه بار در شب ارضا میشم ولی در بیداری نمیتونم با پورن هم امتحان کردم نشد

   1. خودارضایی نکنید به اسم علم روز دنیا بچه ها رو منحرف نکنید ، بچه ها من بهتون بگم خود ارضایی شما رو از داشتن یک زندگی خوب و یک روحیه و اعتماد بنفس عالی و عزت نفس محروم میکنه ،از جنس مخالف هیچ لذتی نخواهید برد چون بدنتون به لذت جنسی عادت میکنه و بقیه زیباییهای زندگی رو درک نخواهید کرد . از امروز ترک کنید و از خود ارضایی متنفر باشید

  1. سلان من ۱۴ سالو نیم هستم و هروقت خود ارزایی میکنم بدنم زود کم میاره و آب ازم خارج نمیشه دلیلش چیه

  2. دل به کار نمیدی فدا
   قشنگ باید بری تو حس و تو ذهنت بازسازی کنی و ریلکس بری تو پوزیشن های مختلف و ….
   البته زیاده روی نکن که بدجور اعتیاد آور میشه بالام جان

 46. سلام اقای دکتر
  من ۱۷ سالمه
  از ۱۵ سالگی خودارضایی میکنم
  وقتی خودارضایی میکنم فرداش چشمام یخرده خشک میشه و یه خرده هم تار میبینم
  ولی بعد چند دقیقه خشکی چشمم درست میشه
  دلیلش خودارضاییه؟
  ایا ناگهانی کور میشه ادم یا این تاری چشم یه هشداره؟
  دلیل این مشکلو میخواستم بدونم به خودارضایی ربط داره؟

   1. سلام دکتر من پسری 17سالمه وهرهفته یکبار خودارضایی میکنم وهروقت خوارضایی میکنم صورتم خیلی جوش میزنه چکارکنم که وقتی خودارضایی میکنم صورتم جوش نزنه

  1. اتفاقا ربط داره چون وقتی تخلیه صورت میگیره زیر چشم گود میشه و اگه اعتیاد پیدا کنی دیگه فرصتی واسه ترمیم بدن نمیدی و بیشتر قسمتهای بدن آسیب می بینه .
   بعد از انزال نقاطی از بدن ضعیف میشه مثل زانو ، کمر ، چشم ، انگشتای دست ، مفاصل بدن و ….
   باید سعی کنی تغذیه مناسب قبل و بعدش رو رعایت کنی ببم جان

 47. ببخشید اقای دکتر همسر من دچار زود انزالی هست و سیگار هم میکشه اما این بصورتی نیست که معتادش باشه، فقط مواقعی که فشار روانی زیادی بهش وارد میشه و اعصاب و روانش بهم میریزه و تمرکز ذهنی نداره با یک نخ سیگار اروم میشه. الان هر روز نه ولی شاید یک یا دو روز درمیون روزی دو نخ سیگار میکشه. این سیگار ربطی به زود انزالیش داره و ممکنه تشدیدش کنه؟ البته مشکلات شغلی هم داره و کلا در طول روز خیلی درگیر مسائل کاری و یا درسو دانشگاهش هست چون دانشجوعه.
  رابطه بینمون هم کاملا نرمال و خوبه و هیچ مشکل یا نارضایتی و ناراحتی بینمون نیست.
  لطفا راهنمایی کنید من چیکار میتونم بکنم برای کمک ب همسرم؟

  1. مشغله زیاد فکری می تواند منجر به زودانزالی شود
   سیگار ارتباطی ندارد
   تمرینات کگل را منظم انجام بدهند.
   روش مسترز جانسون با همکاری شما می تواند تاثیر زیادی داشته باشد

 48. سلام آقای دکتر
  من ۱۳سالمه از سال پیش خود ارضایی میکنم.
  پسر هستم حدوداً از یک ماه پیش بعد از اینکه ارضا میشم
  سمت چپ آلتم شروع به درد و سوزش می‌کنه می خواستم بدونم مشکلم چیه؟

  1. منظورت اگه بیضه چپ نباشه و اگر راست دست باشی احتمالا نوک انگشتت یکم فشار وارد میکنه یا اگه زبر باشه باعث خراش میشه البته باز باید دید و نظر داد .
   به نظرم چند سری روش کارتو عوض کنی بهتره تا معلوم بشه از پوزیشن مورد استفاده هست یا نه.

 49. سلام دکتر خسته نباشد من تقریبا ۲ ساله خود ارضایی میکنم به تازگی هفته ای دوبار خود ارضایی میکنم احساس میکنم حافظ کمی ضعیف شده
  آیا با ترک خود ارضایی این مشکل برطرف میشه؟

   1. سلام آقای دکتر من خواننده ام من هرموقع خودارضایی میکنم صدام تغییر نمیکنه یعنی خودارضایی روصداتاثیری نداره؟

 50. سلام آیا خود ارضایی آسیب جسمی دارد یا نه چون من شنیدم که مثلا میگن کچل میشین یا ضعف بینایی پیدا میکنین
  آیا واقعیت داره؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 51. سلام،اقای دکتر من جدیدا خیلی تحریک میشم و روزی سه تا چهار بار خود ارضایی میکنم.
  پیشنهاد شما چیه واسه درمان؟

 52. سلام خسته نباشید من از سن ۸سالگی تا الان که ۲۶سالمه هفته ای یک بار کمترینش خود ارضایی و نزدیکی میکنم زود انزال شدم و ضعیف چیکار کنم

 53. سلام دکتر
  تروخدا جواب منو بدید
  من ۱۵سالم خورده ای هس پسر هستم
  اصلا خودارضایی نمی کردم و الان پنج بار تا ۱۰ بار شاید کمتر تا هفته پیش و هفته قبلش انجام دادم .الان خیلی پشیمون هستم و می ترسم برام ضرر داشته باشه و همش فکر های منفی میاد تو ذهنم که میگه وای اگر تو کور بشی چی یا هر چیز دیگر و یه شب یه فیلم سکسی دیدم از اون موقع آلتم نسبت به قبل کوچک تر شده به نظرتون این ضرر نداره.خیلی استرس دارم اصلا آرام نمیشم و می ترسم خدا منو نبخشه می دونم این کار ها ضرر داره ولی اگر میشه کمکم کنید و جواب سوالم بدید لطفا
  دیگه نمی خوام تا آخر عمر خودارضایی کنم و همش حس گناه می کنم تروخدا جواب این سوالم بدید ممنون میشم برای چی آلتم نسب به قبل کوچک شده؟

 54. سلام آقای دکتر، بنده ۱۶سال سن دارم
  من از کلاس هفتم که 13 سالم بود خودارضایی میکردم تا الان که 16 سال سن دارم.
  اوایل خیلی پورن نگاه میکردم ولی واقعا دیگه بدم اومد و ترکش کردم و بدون پورن خودارضایی میکنم.
  این هم بگم من واقعا اعتیاد به این کار ندارم، مثلا گاهی اوقات که خسته هستم یا کسلم، خودارضایی میکنم، ورزش هم انجام میدم، نمراتم هم عالیه، چیکار کنم برای ترک کردن؟

 55. سلام من ۱۳ سالمه و تقریبا سایز آلت من در حالت بزرگش به ۱۱ سانت می رسه .ضرری نداره؟

 56. سلام من خیلی وقت هست که خودارضایی میکنم
  الان وقتی می خوام جق بزنم خیلی سریع ارضا میشم در حد 30یا 40ثانیه چکار کنم که دیر ارضا بشم

 57. سلام آقای دکتر خسته نباشید بنده 16 سالمه از 9 10 سالگی با موزیک ویدیو خارجی خود ارضایی میکردم تا 12 سالگی با بدن و عکی .. خود ارضایی میکردم و 1 2 ساله که با پورنوگرافی خود ارضایی میکنم و چشمام ضعیف شد و عینک گرفتم سال پیش و از زمانی که مدارس حضوری شد چند ماه فهمیدم هوش و درکم اومده پایین تر .. و خواستم ببینم چطوری ترک کنم

    1. سلام آقای دکتر من ۱۸سالمه الان سایز آلتم ۱۱سانته چیکار کنم میترسم در آینده مرض رابطه قرار بگیرم مشکل پیش بیاد!!

  1. دوست عزیز به هیچ عنوان این کار را انجام ندید
   دکتر سمیعی(پنجمین دکتر مغز و اعصاب بزرگ دنیا) گفتن این کار باعث سرطان مغز میشه. خودتون رو گول نزنید خودارضایی سالم وجود نداره

 58. سلام دکتر من ۱۲ سالمه خیلی وقت هست خود ارضایی میکنم فقط هم به یک دلیل یک دختر که واقعا عاشقش شدم وقتی میخوام ارضا بشم چشمام رو می بندم یک عروسک میارم و یک جاش رو پاره میکنم آلتم رو میکنم توش و تصور میکنم دارم با اون رابطه تازه لب میگیرم خیلی دوسش دارم و عاشق اینم با عشقم پرنیان رابطه جنسی داشته باشم از شش سالگی میشناسم اونو و از همون موقع خود ارضایی میکنم و خسته نمی شم هنوز شاگرد اولم تو مدرسه و هنوز کاپیتان دو تا تیم فوتبال هستم به نظرتون با چه چیزی میتونم لذت رو بالا ببرم

 59. سلام آقای دکتر
  دو تا سوال داشتم
  ۱_من داشتم فکر به رابطه جنسی میکردم آلتم بلند شده بود بعد بدون استفاده از دست آلتم خوابید و یه لذت خاصی بهم دست داد آیا ارضا شدم؟
  ۲_ من خیلی تحریک میشم چیکار کنم که کم تحریک بشم ؟

 60. سلام آقای دکتر سنایی بزرگوار.
  من ۱۶ سال سن دارم حدود دو سال و خورده ای خودارضایی میکنم من حدود یکسال پیش بود که یه مدت آلتم خیلی حساس شده بود به طوری که
  سه چهار بار دستم رو بالا پایین میکردم سریع ارضا شدم بعد یه روز از شانس بدم داشتم از روی شلوار خودارضایی میکردم بعد از اینکه ارضا شدم و منی اومد احساس کردم که کامل ارضا نشدم و برای همین یه ذره ادامه دادم و دوباره ارضا شدم ولی این بار لذتش کمتر بود و منی دیگه نیومد و انگار خودم هم فهمیدم که آلتم تحریکش ضعیف میشه بعد از اون خودارضایی تحریک آلتم خیلی کم شده قبلاً با اولین تحریک لذت میبردم ولی الان نه باید چندین بار تحریک بعد یهویی تحریک شروع میشه و ارضا میشم نمیدونم چرا اینجور شدم فیلم پورن هم تماشا نیمکنم پس چرا اینجوری هستم دکتر جان ترو خدا خیلی دقیق راهنماییم کنید که چرا اینجوری شدم ؟؟؟؟؟؟؟؟
  استرس هم ندارم.
  کمکم کنید ببخشید مزاحمتون شدم.

   1. ممنون دکتر یعنی اینکه هیچ مشکلی ندارم و نباید نگران باشم؟؟؟؟؟؟
    یک ساله این جوری هستم.
    بعد راه حلی وجود داره که از این بدبختی آزاد بشم؟؟؟؟

  1. سلام دوستان
   لطفا در کانال ایتا من عضو بشین و تمام پست هارو مطالعه کنید. باتشکر
   @drzanashooyi_org

   اگه مشکل جنسی داری از زودانزالی خسته شدی یا نمیتونی همسرتو ارضا کنی حتما تو کانال ایتا به آدرس بالا بیا و عضو کانال شو و از همه مطالب استفاده کن تا مشکلت حل بشه.

 61. سلام اقای دکتر،یه سوالی داشتم خواستم بدونم مشکلی تو اطلاعاتی که از خودم میدم میبینید؟
  سنم ۱۲ هست،پسر هستم
  از سال پیش خود ارضایی میکنم،از وقتی ۱۲ ساله شدم هفته ای یکبار شده،پورنوگرافی وقتی گفتن بَده برای خود ارضایی و کلا برای انتظار بدن در اینده از رابطه جنسی گذاشتم کنار و اصلا دیگه پورن نمیبینم هیچ علاقه خاصی هم ندارم،اندازه الت تناسلیم در دراز ترین حالت ۷ سانته،با مایع شوینده و چیز خاصی حود ارضایی نمیکنم فقط با پوست دور الت و مالیدت اون به الت با دستم،مشکلی میبینید؟اگه پیبینید لطفا بگید و اگه زحمتی نیست راه حلم بگید خیلی ممنون

   1. سلاماقای دکتر،مدتیه فعالیت ورزشی بطور ۳۰ دقیقه یه روز در میون تو خونه و اون روزایی که ورزش نمیکنم بجاش میرم دوچرخه سواری الان شده هر ۲ هفته یکبار،ضرری نداره دیگه،درسته؟

 62. سلام آقای دکتر
  من داشتم به رابطه جنسی فکر میکردم آلتم بلند شده بود
  بعد آلتم خوابید و یه لذت خاصی بهم دست داد
  آیا ارضا شدم؟

  1. سلام دکتر جان من ۱۳سالمه متولد ۱۳۸۸من خودارضایی میکنم این نمیاد این طبیعی هست یا غیر طبیعی ممنون میشم جواب بدین

 63. سلام آقای دکتر
  هر موقع چیز های تحریک کننده میبینم بدون دست زدن به آلت اول یک مایع شفاف غلیظ و چسبنده میاد و بعد از ادرار آبم میاد
  آیا مشکل دارم؟

 64. سلام آقای دکتر
  من داشتم به رابطه سکسی فکر میکردم
  آلتم راست بود بدون دست زدن آلتم خوابید و آبم اومد
  آیا ارضا شدم

 65. سلام آقای دکتر
  من ۱۴ سالمه از ۱۲ سالگیم خودارضایی کردم ولی خب وقتی مایع میاد اول یه آبی مثل مذی میاد بعد منی در آخر به صورت سر ریز میاد
  بعد اینکه
  من اگر الان تمومش کنم برای آینده و باروری مشکلاتی هست؟
  و اینکه آلتم ۱۳ سانته و قطرش کم این طبیعیه؟
  ببخشید من اینقدر واضح حرف زدم فقط جواب سوالامو دقیق میخواستم؟

 66. سلام جناب
  بنده ۱۵ سال دارم و وقتی خود ارضایی میکنم مایع منی ازم خارج نمیشه و سایز التم هم در حالت نعوذ ۶ سانتی متره و داره اذیتم میکنه لطفا راهنمایی کنید

 67. سلام آقای دکتر، راستش من ۱۷ سالم هست و با یه دختر خانمی آشنا شدم جدیدا، من یه چند باری باهاش رابطه داشتم و از طریق رابطه … من رو ارضا کرد و یک بار هم آلتم … گذاشتم ارضا شدم و …. ریختم، خواستم بدونم این کار ایرادی داره؟ یا خودارضایی محسوب میشه؟؟ ممنون از شما

 68. روش صحیح خود ارضایی با کاندوم ساده وفیلم سکس است مردها کاندوم راروی آلتشان بکشند وزنها روی خیار بکشند

 69. سلام اقای دکتر من چهار ده سالمه من هر روز ۳ بار …میزنم بعد اسپرمم هم میاد بلوغ زود رس داشتم میخواستم دوست پسرمو حامله کنم میشه بگید از کجا بفهمم که اسپر بوده ؟؟؟؟؟

 70. با سلام و احترام
  ببخشید دکتر من ۱۸ سالمه. قبلاً خیلی خود ارضایی میکردم. روزی دو یا سه بار.
  اما الان چهار روز است که نزدم. ولی تحریک می شوم. پورن ن قبلاً می دیدم ولی سه ماه است که ترک کرده ام. البته کنکوری هم هستم.
  هیچ رفیقی هم ندارم که منو به این سمت بکشه.
  فقط خودم باعث شدم که خود ارضایی کنم.
  واقعاً روی چشمام اثر گذاشته. در ضمن قبلاً که میزدم منی من مثل آب بود و میزان اسپرمم خیلی پایین آمده بود. به نظرتان درست خواهد شد؟
  و اگر لطف کنید راهنمایی کنید تا کمتر تحریک شوم
  خیلی ممنون از مطالب تان

  1. سلام دوستم من ۱۷ سالمه هیچ مینونستی بدون این که خود ارضایی کنی میتونی یه همسر موقت داشته باشی و از راه حلال و شرعی و یه لذت واقعی رو تجربه کنی نا لذت با کف دست که کلی ضررم داره. که چند بار هم بزنی باز هم راضی نمیشی ولی همر موقت یه چیز دیگه است که اصطلاحا بهش میگن صیغه یا ازدواج موقت که یه سرچ بزنید کلا شرایتش رو میاره براتون که دیگه به گناه نیوفتید