خودارضایی

روش صحیح خودارضایی

بهترین روش خودارضایی مردان چیست؟

نکته مهم: این مقاله، ترجمه‌ای از یک مقاله خارجی است و لزوما دیدگاه آن مورد تایید نمی‌باشد!

روش صحیح خودارضایی مردان موضوعی است که درباره آن کمتر گفتگو می‌شود زیرا گفتگو درباره خودارضایی و موضوعات جنسی امری غیر اخلاقی و بدور از ارزشها دانسته می شود. در حالیکه بهتر است آموزش لازم درباره موضوعات جنسی داده شود تا فرد بتواند دانش خود را از منابع معتبر بدست بیاورد و نه آنچه متاسفانه فرهنگ غرب و فیلمهای پورنوگرافی سعی در اشاعه آن دارند.

هر زمان صحبت از خودارضایی می شده است بدون ذکر دلایل علمی با شدت آنرا محکوم کرده و ضررهای بسیاری از جمله کور شدن، دیوانه شدن، آسیب به قوای جنسی، ناباروری و…برای آن ذکر می شده است.

از سویی گروهی نیز از آن سوی بام افتاده اند و فواید بی شماری برای خودارضایی بر می شمارند. از جمله: کاهش احتمال سرطان پروستات، بهبود خلق و رفع تنش، افزایش میزان علاقمندی جنسی و دفع اسپرم‌های ضعیف، که البته هیچکدام از این ادعاها از لحاظ تجربی و علمی به اثبات نرسیده است.

بنابراین لازم است محققین بیشتری درباره این موضوع به تحقیق بپردازند.

اولین نکته‌ای که باید به آن آگاه باشیم آن است که خودارضایی عملی شایع است و تنها به انسان محدود نمی‌شود و سایر پستانداران نیز به آن مبادرت می‌ورزند. حتی نوزادان نیز هنگامی که به کشف بدن خود می‌پردازند و یا زمانی که می‌خواهند احساس آرامش به‌دست آورندو یا در هنگام خستگی و بی حوصلگی و یا هنگام احساس طرد شدگی خودارضایی می‌کنند. آنها درک می‌کنند که تماس با بدن، احساس خوبی به آنها می‌دهد.

هایم گینات روانشناس اعتقاد دارد والدین باید با متانت کودک را از خودارضایی بازدارند. نه به این دلیل که آنرا نوعی مرض می دانند بلکه به این علت که خودارضایی کودکان آنها را از رشد و گسترش روابط اجتماعی باز می دارد.

میزان شیوع خودارضایی در مردان و زنان

بر اساس تحقیقی که بر روی ۵۸۶۵ فرد بین ۱۴ تا ۹۴ سال صورت گرفت و همچنین با در نظر گرفتن سن آنها، ۶۷ تا ۹۴ درصد مردان حداقل یکبار خودارضایی کرده بودند و ۴۳ تا ۶۷ درصد نیز حداقل یکبار در ماه گذشته خود‌ارضایی کرده بودند. هرچه سن افراد پایینتر می‌آید، درصد خود‌ارضایی افزایش پیدا می‌کند. در میان زنان، بین ۴۳ تا ۸۵ درصد حداقل یکبار در طول زندگی خودارضایی کرده بودند و بین ۲۱ تا ۴۳ درصد نیز یکبار در ماه گذشته خود‌ارضایی کرده بودند.

با این وجود، بر اساس تحقیقات یک گروه سوئیسی در سال ۲۰۱۷، خودارضایی بالاخص در میان مردان با میزان کاهش رابطه جنسی با شریک جنسی، عدم رضایت از ارتباط، نارضایتی جنسی، اختلال جنسی بیشتر و رضایت کمتر از سلامت روانی و زندگی همبستگی دارد.البته همبستگی داشتن بمعنای رابطه علی نمی باشد و ممکن است هر دو پدیده خود معلول عامل سومی باشند.

آیا می‌توانیم بهترین روشی برای خودارضایی نام ببریم

نکته مهم آنست که تمام فعالیت‌های فیزیکی انسان از جمله غذا خوردن، نوشیدن، خوابیدن و … به‌طور طبیعی دارای محدویت است.

همانگونه که نفْسِ غذا خوردن ضرری برای بدن ندارد، بلکه بیش از حد خوردن برای انسان مضر است؛ تاکنون مطالعات علمی، نفس خود‌ارضایی را مضر ندانسته بلکه خود‌ارضایی زیاد یا اعتیاد به‌خودارضایی بالاخص همراه با تماشای پورنوگرافی را اختلال یا مزمن تشخیص‌داده‌اند.

بنابراین باید بین خود‌ارضایی مزمن یا اعتیاد به خود‌ارضایی و خودارضایی طبیعی تفاوت قائل‌شد. (باید تفاوت قائل‌شد بین اینکه بگوییم هنوز تحقیقات علمی درباره ضررهای خودارضایی به‌نتیجه قاطعی نرسیده‌اند و اینکه بگوییم هیچ ضرری ندارد.

ضمنا منظور از آنکه می‌گوییم در تحقیقات علمی به اثبات نرسیده آن است که گروهی از تحقیقات به مضر بودنش تاکید دارند و گروهی دیگر بر مضر نبودن و حتی مفید بودن. درنتیجه اجماعی در اینباره تاکنون در تحقیقات علمی وجود ندارد. اما در آموزه‌های مذهبی قطعا به‌روشنی تکلیف خودارضایی و حرام‌بودنش مشخص‌است.)

متاسفانه با آغاز اینترنت پرسرعت و شیوع فیلم‌های پورنوگرافی، تعداد خود‌ارضایی‌های مکرر و مزمن در افراد بسیار افزایش یافته است.

تا پیش از آن، بشر چندان با چنین پدیده‌ای مواجه نبوده است و بنابراین این باور در ذهن افراد جای داشت که خودارضایی مزمن و یا به تعداد دفعات زیاد، در فرد ممکن نمی‌باشد (و یا بسیار به‌ندرت اتفاق می‌افتد) و فرد هر زمان که احساس رضایت کرد، دست از خودارضایی بر می‌دارد.

منتهی بعد از آغاز اینترنت پرسرعت، فرد به‌جهت توانایی ایجاد تنوع بسیار زیاد در فیلم‌های پورنوگرافی، بعد از تماشای آنها به‌نوعی خود را مجبور به انجام خودارضایی می‌بیند و اندک اندک همانگونه که در مقاله اعتیاد به پورنوگرافی آورده‌ایم، ساختار مغز تغییر می‌یابد و مغز معتاد هیچ زمان به احساس رضایت دست نمی‌یابد.

برای اطلاع بیشتر در اینباره به کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه مراجعه کنید.

کلیک کنید

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه

آسیب‌های وارده از طریق خودارضایی خشن

اما به‌جهت آسیب‌هایی که خودارضایی سریع و خشن به نوجوان می‌زند، بهتر است آگاهی بیشتری در این باره کسب کرد. بیشتر مردان یاد می‌گیرند که سریع و بی‌سر و صدا خودارضایی کنند، زیرا نوجوانان مملو از تستوسترون، نگران حضور ناگهانی والدین یا خواهر و برادری هستند که اوقات شخصی آنها را مختل می‌کنند.

فقط ترس از گرفتار شدن وجود ندارد و احساس شرمساری در مورد لذت جنسی نیز علت دیگری برای انجام سریع این کار می‌باشد.

حال آنکه متخصصان معتقدند خودارضایی امری طبیعی است و راهی عالی برای یادگیری بیشتر درباره لذت جنسی است. البته باید مفهوم خودارضایی را اندکی وسیع تر از انچه در ذهن اکثر افراد است در نظر گرفت.

بطور مثال خودارضایی در کودکان بنوعی عبارت است از تلاش کودک برای شناخت بدن خود و مفهوم آن با خودارضایی در بزرگسالان متفاوت است. و یا در نوجوانان خودارضایی می تواند بدلیل اطمینان نوجوان از توانایی های جنسی خود صورت پذیرد.

نکته‌ مهم

نگارش این مقاله به‌معنای تایید خودارضایی نمی‌باشد. و خودارضایی از نظر مذهبی و اعتقادی، عملی مذموم است. اما اگر به این کار مبادرت می‌کنید، بهتر است روش صحیح خودارضایی را فرابگیرید تا خود را دچار مشکل نکنید.

امیلی مورس، متخصص رابطه جنسی می‌گوید: و این عادات پنهانی، سریع و خشن می‌تواند در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند. مورس می‌گوید: «بسیاری از نوجوانان با سرعت خودارضایی را تمام می‌کنند و هرگز به این فکر نمی‌کنند که چگونه می‌توانند زندگی جنسی انفرادی خود را بهتر کنند».

گاه سرعت زیاد و نگرانی از انجام این عمل به نارضایتی‌های جنسی در رابطه زناشویی در آینده منجر می‌شود زیرا آنها به خودارضایی سریع و خشن عادت کرده اند و نمی توانند در رابطه واقعی خود با آرامش و صبر عمل کنند.

واقعاً وقت خود را به آن اختصاص دهید. روی نفس خود تمرکز کنید. آیا حرکاتی را می‌شناسید که بتوانند ارگاسم را حتی بیشتر خوشایند کنند؟ 

باید بدانید که نباید به همراه خودارضایی به تماشای پورنوگرافی بپردازید زیرا تماشای پورنوگرافی آسیب های شدید به مغز و نحوه نگرش انسان وارد می کند.

بهتر است به تمرینات ورزشی بپردازید. بعد از تمرین، واقعاً احساس قدرت می کنید؟ خوب یک دلیل برای آن وجود دارد. هنگام تمرین و ورزش کردن هورمون هایی آزاد می کنید از جمله آدرنالین و دوپامین(ماده شیمیایی به اصطلاح “احساس خوب”). خودارضایی پس از تمرین بدلیل بالاتر بودن میزان اندروفین احساس بهتری برای فرد ایجاد می کند، جریان خون عالی است و عضلات کف لگن کاملاً شل هستند.

تکنیک تحریک و توقف در خودارضایی تمرین موثری است برای افرادی‌که در رابطه جنسی با همسرشان دچار مشکل زودانزالی هستند. خودتان را تا حد انزال پیش ببرید و سپس کمی استراحت کنید. سپس روند را از نو شروع کنید. این کار را سه یا چهار بار قبل از ارگاسم انجام دهید.

در نتیجه با رعایت این نکته از روشهای صحیح خودارضایی، انزال های قدرتمندتر و عمیق تری را تجربه خواهید کرد و در طول مدت کنترل بیشتری بر زمان انزال خود پیدا خواهید کرد.

خودارضایی یا استمنا زمانی مزمن (اعتیاد به خودارضایی) محسوب می‌شود که:

۱. اضطراب در فرد ایجاد می‌کند.
۲. خود‌ارضایی برای شما راهی است برای فرار از واقعیت‌های زندگی. واقعیت‌هایی که شما از مواجهه با آن اجتناب می‌ورزید.
۳. زندگی اجتماعی و شغلی فرد تحت تاثیر قرار می‌گیرد. فرد به‌جهت وقتی که برای خودارضایی و تفکر به آن صرف می‌کند، فرصت اندکی برای دوستان و روابط اجتماعی دارد. به‌جهت تمرکز زیاد فرد بر خودارضایی، شغل او نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
۴. وسوسه خودارضایی در فرد آنچنان قوی است که فرد در مقابل آن نمی‌تواند مقاومت کند. در این حالت، فرد کنترلی بر رفتار و عادت خود ندارد. همانند قماربازی که بر وسوسه قمار خود کنترلی ندارد.
۵. خودارضایی فرد باعث آسیب بدنی در او می‌شود. مثلا به‌جهت خود‌ارضایی زیاد، ناحیه تناسلی فرد ملتهب و یا زخم می‌شود.
۶. درصورتی که تفکر بیش از اندازه فرد به خودارضایی، باعث عدم تمرکز شود.

درباره مضرات خودارضایی گفتگوها و بحث‌های بسیاری انجام شده و بیشتر آنها بر مضرات خودارضایی تاکید کرده‌اند. ولکن تاکنون از لحاظ علمی تفاوتی بین خودارضایی و رابطه جنسی مشاهده نشده است.

اما این بمعنای مضر نبودن یا تایید خودارضایی نمی‌باشد. باید درنظر داشت آنچه منجر به لذت عمل‌جنسی می‌شود نه ارگاسم، بلکه عشق و علاقه‌ایست که در رابطه‌واقعی وجود دارد.

مابین یک رابطه جنسی بدون عشق و خودارضایی تفاوتی وجود ندارد. بنابراین آنچه برتر و بهتر از خودارضایی و رابطه‌جنسی بدون عشق‌است، یک رابطه‌جنسی همراه با عشق و پیوندهای عاطفی می‌باشد.

در این زمینه به مقاله خودارضایی در سایت مراجعه کنید.

 

اعتیاد به خودارضایی- دکتر کامیار سنایی روانشناس خودارضایی پسران- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی روشهای ترک خودارضایی- دکتر کامیار سنایی روانشناس
ترک خودارضایی- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی خودارضایی کودکان- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی pdf پورنوگرافی لذت ممنوعه- دکتر کامیار سنایی روانشناس

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 284 میانگین: 3.6]

نوشته های مشابه

547 دیدگاه

 1. سلام و احترام آقای دکترعزیز من ۴۷ سالمه و یه پدرم دخترم ۱۵ سالشه یه مدتی هست که به بهانه اینکه خودشو برام لوس کنه و موقعی که دراز کشیدم میاد خودشو روی من میندازه جوری مهبلش روی پینیس من قرار میگیره و شروع میکنه به مالیدن خودش .و بعداز چنددقیقه نفس نفس میزنه و بیحرکت میشه .من کاملا میدونم که با این روش داره خودارزایی میکنه.

  1. وقتتون بخیر
   اگر شک دارید که اینکار او جنبه جنسی دارد بهتر است تماس فیزیکی و لمسی نقاط حساس شما انجام نگیرد. او باید متوجه شود تماس از سمت شما کاملا تماس از نوع پدر دختری است
   مادر باید با او درباره موضوعات جنسی صحبت کند و آموزش بدهد.

 2. سلام آقا دکتر من ۱۸ سالمه از ۱۳ سالگی درگیر اعتیاد خودارضايي و پورن هستم از ۱۴ سالگی هفته ای ۳۰ بار میزنم یه بار یه روز ۱ بار یه روز ۴ بار یه روز هم ۷ بار کمک کنین ترک کنم البته نه کور شدم نه ضعیف ولی دو بشقاب غذا میخورم فراموشی نگرفتم نازا هم نشدم رکورد نزدنم ۳ روز هست بیشتر نمیتونم خودمو نگه دارم نزنم هم میزنه بالا تجاوز میکنم به یکی دارویی چیزی نیست شهوت کم کنه

 3. سلام و عرض ادب
  من 42 سالمه و متاهلم
  رابطه سکسی بسیار خوبی هم دارم با همسرم
  ولی شاید باورتون نشه همچنان به خود ارضایی هم میپردازم
  تقریبا هفته ای سه بار سکس فوق العاده دارم و یکی دوبار هم خودارضایی میکنم
  وزمانی که همسرم در دوره عادت ماهیانه هست این موضوع تشدید میشه
  اینو هم اضافه کنم که من از هفت سالگی با آلتم بازی میکردم و از این کار لذت میبردم
  و از زمان بلوغ هم تا ازدواج لاینقطع خود ارضایی داشتم
  الان هم مشکل جسمانی و جنسی ندارم
  خواستم بگم خیلی هم از خودارضایی بد نگیم و براش عوارض سو نتراشیم

 4. سلام دکتر من 14سالمه ولی نمیتونم اسپرم بیارم خیلی تلاش میکنم ولی نمیشه لطفا کمک کنید

 5. سلام آقای دکتر پسرم و 16سالمه میخاستم بپرسم که خودارضایی باعث ضعف پا و عضلانی میشه و روی ورزشم تاثیر میزاره؟

 6. سلام دکتر من ۱۵سالمه و حدودا۲الی۳ ساله که خودارضایی میکنم
  اینکه میگن در اینده بچه دار نمیشم واقعیت داره
  لطفا جواب منو بدین خیلی نگرانم

 7. سلام دکتر من وقتی میزنم کامل انگار نیل جنسیم از بین میره کامل کامل و من ۱۳سالمه

 8. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقا من آلت تناسلی ۱۱ الی ۱۲ سانت هست و به تازگی برای اولین بار خود ارضایی داشتم و منی سفید رنگی از آن خارج شده میدونم که بالغ شدم ولی یه سوال من چن بار تلاش کردم و خب این بار اولی هست که ارضا شدم و یه سوالی که ب ام وجود داره اینکه من نمیدونم چطور ارضا شدم یعنی اینکه میشه بگید چه کاری باید انجام بشه تا من ارضا بشم لطفا این رو بگید و اینکه یه سوال دوم هم داشتم ضرر های خود ارضایی چیا هستن؟

  پس شد دو تا سوال
  ۱. اینکه باید چه کاری انجام بشه تا ارضا بشم؟

  ۲.اینکه ضرر های خود ارضایی رو میشه کوتاه بگید لطفا؟
  ممنون میشم جوابم رو بدید

 9. سلام روزتون بخیر
  من با حقله کردن دور الت و بالا و پایین کردن نمیتونم ب ارسگام برسم و روی التم میخوابم و ب زمین فشارش میدم میخواستم بدونم طبیعیه و راهی هس که از نوع اول هم بتونم استفاده کنم

 10. سلام من بچه که بودم مامانم و خالم و بابام بهم میگفتن دودول طلا و میخواستم بدونم الان طلا گرمی چنده؟

 11. سلام من ۱۷سالمه آلتم همیشه فرو رفته تو پوستش و در مواقع بلندش ۱۰سانته چیکار کنم اختلالی دارم؟

 12. سلام من ۱۷ سالمه همیشه آلتم داخل پوستشه موقع ای که به حداکثرش هم می رسه ۱۰سانته به نظرتون ایراد دارم؟

 13. سلام خسته نباشید. من کلاس هفتم هستم و تازه با جق زدن آشنا شدم یعنی خودم تا حالا نزدم ولی همکلاسی ها جلوم زدن و من دیدم . میگن که خیلی حال میده. حالا من دودل هستم که امتحان کنم یا نه چون میگن ضرر داره. بنظر شما بزنم یا نه؟ البته میگفتن از پشت ( مغعد ) حال میده و من انگشتم رو چندین بار کردم داخل جالب بود ولی این رو امتحان نکردم

  1. داداش اونا دوستات نیستن اونا پسر بازن بهت گفتن دست کنی در مقعدت وجلوت خودارضایی کردن فرار کن از دستشون

 14. سلام دکتر خوب هستین من ۱۵ سالمه آلتم ۱۰ سانت هست
  چکار کنم خودش بزرگ میشه تاحالا هم امتحان نکردم بخدا
  جغ نزدم تا حالا میخواستم بپرسم خودش درست میشه یا باید قرص مصرف کنم اگه میشه بگید ممنون میشم

 15. سلام آقای دکتر من دوهفته پیش خودارضایی کردم بعد از اون بشدت سردرد و سنگینی سر و سرگیجه دارم گوش راستم هم سوت میکشه چیکار کنم؟

 16. سلام آقای دکتر
  من 13 سالمه آلتم 15 سانت و اینکه زمانی که خودارضاییمی کنم مقداری منی کاملا سفید میاد
  به نظرتون سایز آلتم خوبه و من بالغ شدم؟

  1. سلام دکتر تقریبا از 10سالگی خودارضایی میکنم روش من اینکه به پشت می‌خوابم آلتم که سیخ میشه به پشت می‌خوام و فشار میارم و به پورن و رابطه فکر میکنم و این میاد من ۵ ساله میزنم اما وقتی ابتدایی بودم آب نمیومد اما یه ساله میاد و من 15 سالمه و زود انزالی دارم تا می‌خوام بزنم این میاد و مسلم از بین می‌ره چکار کنم درست شده زود انزالی و اینکه سایز آلتم 16 سانتع

 17. سلام
  هر موقع مطالب این سایت رو میخونم تحریک میشم و خود ارضایی می کنم. معمولا … میکنم روی .. و … به روی بالش…. از موقعی که …توی خیابون جلوه گری میکنه بدتر شدم و میرم خونه ……..

  1. شما متوجه مطلب مقاله نشده اید. این مقاله در جهت تایید خودارضایی نمی باشد. بلکه می گوید اگر این کار را می کنید آسیب کمتری به خود بزنید.
   مهار نفس یکی از مهم ترین فضیلتهای بشر است و تفاوت انسان و حیوان در قدرت انسان در مهار نفس است. هر قدر انسان کنترل بیشتری داشته باشد رشد یافته تر است

   1. چه عجب یک دکتر با کراوات دیدیم که از فضیلت های انسان حرف میزنه
    بقیه که همه میگن از خانواده میمون ها هستیم و باید رفتارهای جنسیمون هم مثل حیوانات باشه

   2. سلام آقای دکتر مگه نیاز جنسی طبیعی نیست خب و اشکالی داره خود ارضایی کنیم؟ اینکه خیلی راحت تره ما پسرا مجبور میکنن کلی پول خرج کنیم زن بگیریم تا سکس کنیم ی بهتر تو پورن هست خرج هم ندارن ، خیلی از بچه ها بی گناه از اثرات همین سکس هستن ، بچه بد سرپرست ، کار ، طلاق ، دو قطبی

    به نظرم باید تو مدرسه ی زنگ سکس داشته باشیم تا خودمون امتحان کنیم هر کی خواست حق هر کی خواست زن

   3. سلام آقای دکتر من یه نو جوان ۱۵ سالم تو یک سال اخیر بیش از حد خود ارضایی کردم و دیگه میلی ندارم و حدود ۱ماه نیم خود ارضایی نکردم ولی خواستم امتحان کنم بازم یکی دوبار
    هی می‌خوام خود ارضایی کنم اسپرمم نمیاد یا به زور میاد بعد ۱یا۲ساعت تلاش میاد

   1. بچه سال سایز آلت مهم نیست اینقد نگید آقای ئکتر آلتم فلان سانته
    بعد من هم سن تو بودم به آلت میگفتم دودول بعد تو میخوای اسپرمت بیاد…به کجا داریم پیش میریم خدا

   2. سلام من 14 سالمه.. نه پ.ورن دیدم و میبینم… نه خود ارضایی کردم… تنها چیزی که دیدم تهش ل.ب گیری بود من نمیدونم سایز آلتم چرا انقدر کوچیکه خواستم خود ا.رضایی کنم ولی بلد نیستم حتی….. چه کنم

 18. آقای دکتر یک سوال دیگه یادم رقت توروخدا جواب بدید خواهش میکنم . ایا اندازه 10 سانت طبیعی هست
  بقیه همه توی گروه ها و ووو میگن 20 سانت دارن و دوستام هم همینطور ه همه بالای 17-18سانت دارن . یعنی واقعا مردم انقد بزرگ دارن . توروخدا جواب بدید چیکار کنم بزرگ شه

 19. سلام اقای دکتر من قبلا با تکان دادن دست خودارضایی میکردم آبم نمیومد ، الان سوراخ درست میکنم داخلش کیرمو میکنم حالا آبم میاد زیاد. ایا من بالغ شده ام یا بخاطر تغییر شیوه خوداراضیی . ممنون 14 سالمه

 20. من نمی دونم بعضی ها با این مضخرفاتی که به بچه های مردم می گند خندشون نمی گیره
  یکی می گه آقای دکتر من حافظه ام ضعیف شده چه کنم اون یکی می گه اگه بزنم اثر داروی معدم ازبین نمی ره اون یکی می گه اگه بکنم رشدم متوقف نمیشه آهان راستی این منو کشته می گه آقای دکتر می خوام استخدام ارتش بشم اگه بزنم اونجا می فهمند من چه موجودی ام؟ اولا این که همه تو ارتش یه موجودی اند دوما زندگی تونو کنید.. پزشکی هنوز چیزی ثابت نکرده حالا تو هی برو از مغزت اسکن بگیر دلم به حال اونایی می سوزه که اینو تئوری توطئه می دونند می گند کار های آلفرد کینزی هست ایناهم یه چیزی تو مایه های افراد کثیری در دنیا اند که هنوز در قرن 21اعتقاد دارند زمین صافه خدا ایشالاه به هممون یه عقلی بده

 21. سلام آقای دکتر بنده 14سالمه من کیرم 10 سانته کم نیست به نظرتون چیکار کنم بزرگ بشه بعد وقتی جق میزنم آب متمایل به سفید میاد آیا من بالغ شدم

  1. سلام دکترمن خواننده هستم آیا خودارضایی روصدایاحنجره تاثیری دارد یانه اینو دوباره نوشتم که خیالموراحت کنم

 22. سلام اقای دکتر من ۳ سالی هست خودارضایی میکنم الان سوزش ادرار دارم . میخواستم بدونم سوزش ادرار بخاطر خود ارضاییه؟ عفونت هم ندارم میگن التهاب داری . قرص میخورم اما هنوز خوب نشدم لطفا جواب بدید

 23. سلامی دوباره
  بعد اینکه یادم رفت بگم اینه که فیسم قیافم داره مثل جقیا میشه جوش میزنه لک میشه منم بی رهمانه باحاشون رفتار میکنم یه ججورای لکه های صورت من روزی صد مرتبه ارزوی مرگ میکنن که هدف منم همینه ولی نمیمیرن پاک نمیشن روز ب روز بتر میشن و اینم یادم رفت بگم من ۲هفته ۱بار میزنم من شده تو یک روز ۵بار ارضا شم یا بیشتر حتا ولی الان خیلی کم میزنم فیلم هم اگه فیلترینگ اجازه بده اره نگا میکنم ولی حین دیدن فیبم نمیزنم اگه حسش بود میدم تو دست شویی قال قضیه رو میکنم اگه نبود گوشی رو میزنم شارژ و کپه مر.گمو میزارم ممنون از توجه شما بدرود

 24. سلام دکی جون
  من از ۱۲_۱۳سالگی میزدم
  الان هم ۱۶سالمه و هیچ مشکلی جز زود انزالی تقریباً شدید ندارم خیلی هم راضی هستم از التم بزرگه قشنگه کجه ولی این زود انزالی عه بنضر من اصلا از جق نیست چون دفعه اول بود قشنگ یادمه با شامپو بچه گلرنگ ای یادش بخیر داشتم میزدم دفعه اول بود بعد زود ارضا شدم تا به امروز راه درمانی هست جز قرض دراگون و اینا و من فقط ۱۰بار رابطه جنسی با پسر داشتم فقط ۱۰بار اون موقع بچه بودم میزاشتم گلاب ب روتون داخل بدون هیچ عقب و جلو بعد ۱دقیقه ارضا میشدم ولی ابم نمیومد چون بچه بودم با جنس مخالف رابطه نداشتم هرچی بوده بهشون پیشنهاد کردم به روش های باحال مثل یه تمساح دارم روپایی میزنه جز کات کردن هیچی دیگه ایدادم نمیشد و اینکه ابم نصبت به قبل خیلی قوی تر شده هجم و شدت پاشش جوری میپاچه درو دیوار دشویی نمیتونم تمیزشون کنم میمونه فردا خشک که میشه معلوم میدع مورد اصلی اینه که ابم زرد میاد موقع بی تحرکی یعنی موقع لا پایی چون تحرکی هست ابم سفید میشه از نظر خود من ابم داخل کمر ته نشین میشه البته این نظر منه یعنی چی ته‌نشین میشه دیدی میری دکه میبینی پایینش قلیظ تره اینم همون جور تلمبه که میزنم از حالت ته نشین شده به حالت ته نشین نشده تبدیل میشه
  ببخشید که خیلی رک بودم چون خودم میدونم دکترین دیگه باید با شما رک باشم تا بهتر متوجه شوید و اینا در پناههگاه خداوند پیروز باشید با تشکر فراوان از شما

 25. سلام دکتر من ۱۴ سالم
  بعد از خودارضایی اب منی وسط آلتم جمع میشه و بیرون نمیاد
  میشه دلیلش رو بگید ممنون

 26. سلام آقای دکتر
  من هنوز به سن بلوغ نرسیدم و زود انزالی دارم
  داشتم به رابطه سکسی فکر میکردم یک دفه آلتم خوابید و یک مایع کمی زرد رنگ و غلیظ اومد و پوشت بیضه دان جمع شد آیا ارضا شدم؟
  با تشکر

   1. سلام دکتر من ۱۴ سالمه و وقتی خود ارضایی میکنم مقدارخیلی کمی اسپرمم خارج میشه حداقل ۲ قطره هست و زیر ۳۰ ثانیه خارج میشه و خیلی شفاف هم هست ایا هنوز کامل ب بلوغ نرسیدم یا مشکلی وجود داره لطفا جواب بدید خیلی ذهنم درگیر شده ممنونم

 27. سلام جناب آقای دکتر
  ببخشید یک سوال دارم، اگر مرد از همسرش بخواهد که با التش بازی کند و جلو و عقب کند تا زمانی که انزال رخ دهد ایا خودارضایی حرام به شمار میرود و آسیب های خودارضایی را دارد؟ تشکر از پاسخگویی تان.

 28. سلام دکتر من جوان بیست ساله هستم وقتی میخوام خودارضاعی انجام بدم آب از داخل آلت تناسلیم بیرون نمیاد آیا مشکل داره لطفا جواب بده

  1. سلام ببین تو منظورت اینکه جق زدی چون در زمان جق زدن اسپرسم میاد بیرون اما در زمان خود ارضایی اسپرسم بیرون نمیاد و در زمان ادرار بیرون میاد

   1. سلام آقای دکتر ، اگر خودارضایی کامل انجام نشه یعنی منی از آدم خارج نشه ، هیچ ضرری نداره ؟

   2. سلام دکتر
    ببخشید من ۱۶ سالمه و از ۱۴سالگی خود ارضایی میکردم.الان اگر تنها بشم هفته ای ۱ الی ۲بار خودارضایی میکنم و منی ازم خارج میشه.انزالم حدود ۳دقیقه طول میکشه.ممکنه زمان انزال با خود ارضایی و رابطه متفاوت باشه؟
    طبیعیه یا دچار زودانزالی هستم؟

  1. سلام به همه خوانندگان این سایت و تشکر از آقای دکتر
   آقای دکتر لطفا عنوان مقاله خود را اصلاح بفرمایید که روش صحیح خود ارضایی در اسلام نداریم کلا حرام هستش بخاطر عوارضش که خودم تجربه کردم، کبودی زیر چشم، ضعف عمومی و ریزش مو ، کم حوصلگی، عدم تمرکز ، زیاد هم نبود هفته ای یکبار، که شکر خدا با ازدواج ترک کردم.
   راه حل ، تنها نمونید ، ورزش کنید ، اگه نمیتونید تحمل کنید کانالهای صیغه یابی هستش ، صیغه موقت کنید، فیلم پورن اصلا نبینید و از امام زمان کمک بخواهید ، بخدا ضرر داره نکنید این کار را ، خودم تجربه کردم میگم،حالا آقای دکتر بفرمایند ثابت نشده،

   1. سلام دوست عزیز..شما یک عدد … هستید و مشخصه هر چی معلم پرورشیت گفته باور کردی…کسی که ازدواج هم میکنه ممکنه خودارضایی کنه چون شاید همیشه شرایط رابطه نباشه…من دوست دختر دارم خودارضایی هم میکنم هیچ مشکلی هم ندارم…این زیر چشم کبودی و این شرو ورا رو هم فراموش کن…رابطه و خودارضایی هیچ فرقی با هم ندارن..تفاوتشون تو بحث معاشقه و روحی اشخاصه..اون …و چرت و پرتا رو هم فراوش کن زندگیتو کن و لذت ببر

 29. سلام دکتر من قرص معده و روده میخورم
  میگم خودارضایی باعث کم شدن اثر دارو میشه یا نه. ممنون میشم اگه جواب بدید

 30. سلام دکتر من سه چهار جور قرص معده و روده میخورم
  بعد خودارضایی روی اثر داروها تاثیر دار ه یا نه؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

 31. سلام
  من بصورت اتفاقی تعدادزیادی ازنظرهارو خواندم.خودارضایی هیچ ربطی به حافظه و … نداره.خودارضایی خوبه بد نیست ولی به اندازه و به موقع و وقتش خوبه . چیزیه که هر زن و مردی نیاز دارن.چون اگر نباشه ناراحتی اعضاب و لرزش دست و… میگیرن و برعکسش اگر بیش از حدم باشه بازهم بیماری میاره. / هرچیزی خوبوبد داره و حدی داره / ولی حدواندازه داره. چه واسه آقایان چه خانمها.سنهاروکه دیدم واقعا ترسیدم از آینده پسر خودم.سنهااز۱۳به بالابود.ولی خواهشن سعی کنید ذهنتونو وگوشتونو…ازهوس و… دورکنید تا وسوسه نشید. برای آینده خودتون سخت ترمیشه.درست گفتن اون اقایی که گفتن لذتی نمیبرید.بله بعدها واستون عادی میشه نه از همسرتون نه از رابطهتان لذتی میبرید.خودتون اذیت میشید.واگراینطوربشه نیاززن هم برطرف نمیشه.پس مراقب رفتارهاوکارهاو جاهایی که میرید و آدمهای اطرافتان باشید.آدمهاوجایی و حرفهایی که شمارا وسوسه به خودارضایی میکنه بریزید دور.الان شاید براتون سختو دشوارباشه ولی دراینده راحتتریدوخوشبختتر.خودارضایی بیش از حدحتی صدمه به بیضه هاهم میزنه.

 32. سلام
  من بصورت اتفاقی تعدادزیادی ازنظرهارو خواندم.خودارضایی هیچ ربطی به حافظه و … نداره.خودارضایی خوبه بد نیست ولی به اندازه و به موقع و وقتش خوبه . چیزیه که هر زن و مردی نیاز دارن.چون اگر نباشه ناراحتی اعضاب و لرزش دست و… میگیرن و برعکسش اگر بیش از حدم باشه بازهم بیماری میاره. / هرچیزی خوبوبد داره و حدی داره / ولی حدواندازه داره. چه واسه آقایان چه خانمها.سنهاروکه دیدم واقعا ترسیدم از آینده پسر خودم.سنهااز۱۳به بالابود.ولی خواهشن سعی کنید ذهنتونو وگوشتونو…ازهوس و… دورکنید تا وسوسه نشید. برای آینده خودتون سخت ترمیشه.درست گفتن اون اقایی که گفتن لذتی نمیبرید.بله بعدها واستون عادی میشه نه از همسرتون نه از رابطهتان لذتی میبرید.خودتون اذیت میشید.واگراینطوربشه نیاززن هم برطرف نمیشه.پس مراقب رفتارهاوکارهاو جاهایی که میرید و آدمهای اطرافتان باشید.آدمهاوجایی و حرفهایی که شمارا وسوسه به خودارضایی میکنه بریزید دور.الان شاید براتون سختو دشوارباشه ولی دراینده راحتتریدوخوشبختتر.خودارضایی بیش از حدحتی صدمه به بیضه هاهم میزنه.مثل ماشین وقتی بیش از حدازش کاربکشید زودتر خراب مبشه ، و….
  پسرای گل اینوبدونید که هرجااااابرید خیلیها و شاید یکسری متوجه بشن که شما خودارضایی کردید ویا رابطه داشتید. بخصوص کسانی که قصد ازدواج دارن براشون شاید سختر بشه.البته بستگی به خانواده داره. / بعضی از پیرمردهارو دیدید که ناراحتی پروستات دارن و چهرهشان را نگاه کنید خیلی داغونن.اونها بخاطر اینکه بیش از حد رابطه داشتنو خودارضایی داشتن./
  من یک خانم متاهل هستم که واسه همسرم داشتم دنبال راه چاره میگشتم که اتفاقی نظرهارو خوندمو…
  امیدوارم که سلامت باشید و بفکر سلامتی و آینده خودتون باشید.

 33. سلام دکتر خاستم ازتون کمک بگیرم من از مالیدن الت تناسلیم به جای یه به پاهم حس خوبی پیدا میکنم ولی بعدش یک دفعه یجوریم میشه میخاسم بدونم خطرناکه یا نه عفونتایه خاصی رو به دنبال داره یا نه و من ۱۲ سالم و واقعا کمک میخاستمگ

 34. سلام
  بهترین خود ارضایی با کاندوم هستش. کمی روغن داخل کاندوم هم بمالید و روی بالش بخابید و بمالید. کاملا اندام زنانه شبیه سازی میشه… لذت زیادی داری بهداشتی هست و بالش الوده نمیشه. دکتر نظر شما چیه؟

 35. سلام آقای دکتر من پسرم و ۱۵ سالمه وقتی خودارضایی میکنم منی بیرنگ ازم خارج میشه(خیلی کم)و کلاهک آلتم باد میکنه و بعد ۱۰ ۱۲ ساعت به حالت عادی برمیگرده(خیلی کم اینکارو میکنم شاید دو سه ماهی یک بار)به نظرتون مشکلی دارم لازمه به دکتر مراجعه کنم؟

 36. سلام اقای دکتر خسته نباشید وقتتون بخیر.
  ببخشید من جوانی ۲۳ ساله هستم
  میخواستم ی سوال بپرسم برای کاهش دادن میل و اعتیاد ب خود ارضایی ورزش هوازی بهتره یا بی هوازی مثل بدنسازی؟؟
  و سوال دیگری هم داشتم که سالها از کسی نشده ک بپرسم، اگر کسی روش خود ارضایی اش متفاوت با روش عموم مردم باشه و روش ان فرق کنه و با روشی که عموم مردم انجام میدن ارضا نمیشه آیا بیماری است؟
  باتشکر فراوان

 37. سلام آقای دکتر من ۱۵ سالمه هنوز بلد نیستم خودارضایی کنم ی راه حل میدین؟ و میشه بگین اولاش که خودارضایی میکنن چه رنگی میشه؟

  1. ببم جان اولا اینکه معلومه خودت بلدی و نتیجه کارو دیدی کلک و دوما واسه تو که اول راهی تقریبا بی رنگ و مثل چسب آبکی میشه و به مرور از لحاظ تراکم قوی تر و رنگشم متمایل به سفید میشه فدات

  2. میخوای خودتو بدبخت کنی؟
   نزن بابا خدارو شکر کن هنوز بلد نیستی
   ما که بلد بودیم یه عمره پشیمونیم

 38. سلام غیر از جق زدن با دست راه دیگه ای کسی بلده که آدم بتونه ارضا بشه ممنون که دوستان جواب میدن

  1. سلام
   دشک یا تخت خود را مانند بدن زن در نظر بگیرید و سعی کنید با آن ارتباط جنسی برقرار کنید
   اینگونه ارضا میشوید

   1. سلام دکتر من۱۵ سالمه علاقه ای به جنس مخالف ندارم ولی به همجنس خود دارم چیکارکنم و با دیدن پورن ️‍ ارضا میشم
    یعنی من ️‍هستم یا ن

  2. آره من خودم با صابون گلنار مالش میدم بعد دستمو به شکل سوراخ در میارم و عقب و جلو میکنم و احساس سکس میگیرم اما چون به سن بلوغ نرسیدم اسپرسم از ادرار میاد اما کم

 39. سلام دکتر پسر هستم۲۹سال سن دارم۱۴سال خودارضایی میکنم خیلی هم افراط کردم و الان ترک کردم ولی حافظم خیلی خیلی ضعیف شده، حفظ ی شماره موبایل برام سخته
  برای جبران حافظم چکار کنم .
  ممنونم اگه جواب منو بدین.باتشکر

  1. با این توصیفی که کردی صددرصد باید زود انزال هم باشی و لرزش دست و کمردرد و چرب بودن مو همراه با ریزش زیاد مو و ضعیف بودن چشم و ….
   البته اینا عوارض شایع هست و به میزان کار کردن افراد بستگی داره مثلا بعضیها سرپایی کار میکنن که زانو و کمر آسیب می بینه ولی بهتره که درازکش باشه و بعد از انزال یکم در همون حال ریلکس کنی تا بدن زیاد آسیب نبینه و بعدش آروم پاشی و اول یکم سعی کنی مایعات بخوری یا مقداری آب قند عالی هست تا آب بدن یه مقدار تامین بشه .
   ببخشید مبحث طولانی شد چون دنیایی واسه خودش

 40. سلام آقای دکتر من ۱۳ سالمه و خودارضایی میکنم آیا خودارضایی کردن روی بلند نشدن قد و لاغر نشدن اثر داره؟!

  1. اگه برنامه غذایی خوبی داشته باشی و تعداد دفعاتت مداوم نباشه تاثیر نمی زاره وگرنه اون مقدار ناچیزی هم که انرژی داری از دست میدی و به مرور رنگ پریدگی و لاغری و کبودی زیر چشم پدیدار میشه البته با تعداد بیشتر خودارضایی

   1. بستگی به نوع خود ارضایی داره اگه دستت خشک باشه بدون روغن اینا بزنی و سریع خودارضایی کنی و محکم بگیری
    این اتفاق برات میوفته
    باید کمی دستات مرطوب باشه و آروم شروع به خودارضایی کن تا مشکلی پیش نیاد

  1. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را مطالعه کنید
   سعی کنید خود را در معرض تحریک قرار ندهید. دقت کنید قبل از اینکه فکر خودارضایی بذهن شما برسد چه کار یا فکری می کردید. انها را حذف کنید

 41. سلام دکتر من ۱۴سالمه و تقریبا هر کاری میکنم اب کمر ندارم پورن هم میبینم اب کمرم نمیاد هر روشی هم امتحان کردم جواب نداد لطفا جوابمو بدید

 42. سلام
  آقای دکتر من 17سالمه نمیتونم خود ارضایی کنم هفته یه بار در شب ارضا میشم ولی در بیداری نمیتونم با پورن هم امتحان کردم نشد

   1. خودارضایی نکنید به اسم علم روز دنیا بچه ها رو منحرف نکنید ، بچه ها من بهتون بگم خود ارضایی شما رو از داشتن یک زندگی خوب و یک روحیه و اعتماد بنفس عالی و عزت نفس محروم میکنه ،از جنس مخالف هیچ لذتی نخواهید برد چون بدنتون به لذت جنسی عادت میکنه و بقیه زیباییهای زندگی رو درک نخواهید کرد . از امروز ترک کنید و از خود ارضایی متنفر باشید

  1. سلان من ۱۴ سالو نیم هستم و هروقت خود ارزایی میکنم بدنم زود کم میاره و آب ازم خارج نمیشه دلیلش چیه

  2. دل به کار نمیدی فدا
   قشنگ باید بری تو حس و تو ذهنت بازسازی کنی و ریلکس بری تو پوزیشن های مختلف و ….
   البته زیاده روی نکن که بدجور اعتیاد آور میشه بالام جان

 43. سلام اقای دکتر
  من ۱۷ سالمه
  از ۱۵ سالگی خودارضایی میکنم
  وقتی خودارضایی میکنم فرداش چشمام یخرده خشک میشه و یه خرده هم تار میبینم
  ولی بعد چند دقیقه خشکی چشمم درست میشه
  دلیلش خودارضاییه؟
  ایا ناگهانی کور میشه ادم یا این تاری چشم یه هشداره؟
  دلیل این مشکلو میخواستم بدونم به خودارضایی ربط داره؟

   1. سلام دکتر من پسری 17سالمه وهرهفته یکبار خودارضایی میکنم وهروقت خوارضایی میکنم صورتم خیلی جوش میزنه چکارکنم که وقتی خودارضایی میکنم صورتم جوش نزنه

  1. اتفاقا ربط داره چون وقتی تخلیه صورت میگیره زیر چشم گود میشه و اگه اعتیاد پیدا کنی دیگه فرصتی واسه ترمیم بدن نمیدی و بیشتر قسمتهای بدن آسیب می بینه .
   بعد از انزال نقاطی از بدن ضعیف میشه مثل زانو ، کمر ، چشم ، انگشتای دست ، مفاصل بدن و ….
   باید سعی کنی تغذیه مناسب قبل و بعدش رو رعایت کنی ببم جان

 44. ببخشید اقای دکتر همسر من دچار زود انزالی هست و سیگار هم میکشه اما این بصورتی نیست که معتادش باشه، فقط مواقعی که فشار روانی زیادی بهش وارد میشه و اعصاب و روانش بهم میریزه و تمرکز ذهنی نداره با یک نخ سیگار اروم میشه. الان هر روز نه ولی شاید یک یا دو روز درمیون روزی دو نخ سیگار میکشه. این سیگار ربطی به زود انزالیش داره و ممکنه تشدیدش کنه؟ البته مشکلات شغلی هم داره و کلا در طول روز خیلی درگیر مسائل کاری و یا درسو دانشگاهش هست چون دانشجوعه.
  رابطه بینمون هم کاملا نرمال و خوبه و هیچ مشکل یا نارضایتی و ناراحتی بینمون نیست.
  لطفا راهنمایی کنید من چیکار میتونم بکنم برای کمک ب همسرم؟

  1. مشغله زیاد فکری می تواند منجر به زودانزالی شود
   سیگار ارتباطی ندارد
   تمرینات کگل را منظم انجام بدهند.
   روش مسترز جانسون با همکاری شما می تواند تاثیر زیادی داشته باشد

 45. سلام آقای دکتر
  من ۱۳سالمه از سال پیش خود ارضایی میکنم.
  پسر هستم حدوداً از یک ماه پیش بعد از اینکه ارضا میشم
  سمت چپ آلتم شروع به درد و سوزش می‌کنه می خواستم بدونم مشکلم چیه؟

  1. منظورت اگه بیضه چپ نباشه و اگر راست دست باشی احتمالا نوک انگشتت یکم فشار وارد میکنه یا اگه زبر باشه باعث خراش میشه البته باز باید دید و نظر داد .
   به نظرم چند سری روش کارتو عوض کنی بهتره تا معلوم بشه از پوزیشن مورد استفاده هست یا نه.

 46. سلام دکتر خسته نباشد من تقریبا ۲ ساله خود ارضایی میکنم به تازگی هفته ای دوبار خود ارضایی میکنم احساس میکنم حافظ کمی ضعیف شده
  آیا با ترک خود ارضایی این مشکل برطرف میشه؟

   1. سلام آقای دکتر من خواننده ام من هرموقع خودارضایی میکنم صدام تغییر نمیکنه یعنی خودارضایی روصداتاثیری نداره؟

 47. سلام آیا خود ارضایی آسیب جسمی دارد یا نه چون من شنیدم که مثلا میگن کچل میشین یا ضعف بینایی پیدا میکنین
  آیا واقعیت داره؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 48. سلام،اقای دکتر من جدیدا خیلی تحریک میشم و روزی سه تا چهار بار خود ارضایی میکنم.
  پیشنهاد شما چیه واسه درمان؟

 49. سلام خسته نباشید من از سن ۸سالگی تا الان که ۲۶سالمه هفته ای یک بار کمترینش خود ارضایی و نزدیکی میکنم زود انزال شدم و ضعیف چیکار کنم

 50. سلام دکتر
  تروخدا جواب منو بدید
  من ۱۵سالم خورده ای هس پسر هستم
  اصلا خودارضایی نمی کردم و الان پنج بار تا ۱۰ بار شاید کمتر تا هفته پیش و هفته قبلش انجام دادم .الان خیلی پشیمون هستم و می ترسم برام ضرر داشته باشه و همش فکر های منفی میاد تو ذهنم که میگه وای اگر تو کور بشی چی یا هر چیز دیگر و یه شب یه فیلم سکسی دیدم از اون موقع آلتم نسبت به قبل کوچک تر شده به نظرتون این ضرر نداره.خیلی استرس دارم اصلا آرام نمیشم و می ترسم خدا منو نبخشه می دونم این کار ها ضرر داره ولی اگر میشه کمکم کنید و جواب سوالم بدید لطفا
  دیگه نمی خوام تا آخر عمر خودارضایی کنم و همش حس گناه می کنم تروخدا جواب این سوالم بدید ممنون میشم برای چی آلتم نسب به قبل کوچک شده؟

 51. سلام آقای دکتر، بنده ۱۶سال سن دارم
  من از کلاس هفتم که 13 سالم بود خودارضایی میکردم تا الان که 16 سال سن دارم.
  اوایل خیلی پورن نگاه میکردم ولی واقعا دیگه بدم اومد و ترکش کردم و بدون پورن خودارضایی میکنم.
  این هم بگم من واقعا اعتیاد به این کار ندارم، مثلا گاهی اوقات که خسته هستم یا کسلم، خودارضایی میکنم، ورزش هم انجام میدم، نمراتم هم عالیه، چیکار کنم برای ترک کردن؟

 52. سلام من ۱۳ سالمه و تقریبا سایز آلت من در حالت بزرگش به ۱۱ سانت می رسه .ضرری نداره؟

 53. سلام من خیلی وقت هست که خودارضایی میکنم
  الان وقتی می خوام جق بزنم خیلی سریع ارضا میشم در حد 30یا 40ثانیه چکار کنم که دیر ارضا بشم

 54. سلام آقای دکتر خسته نباشید بنده 16 سالمه از 9 10 سالگی با موزیک ویدیو خارجی خود ارضایی میکردم تا 12 سالگی با بدن و عکی .. خود ارضایی میکردم و 1 2 ساله که با پورنوگرافی خود ارضایی میکنم و چشمام ضعیف شد و عینک گرفتم سال پیش و از زمانی که مدارس حضوری شد چند ماه فهمیدم هوش و درکم اومده پایین تر .. و خواستم ببینم چطوری ترک کنم

    1. سلام آقای دکتر من ۱۸سالمه الان سایز آلتم ۱۱سانته چیکار کنم میترسم در آینده مرض رابطه قرار بگیرم مشکل پیش بیاد!!

  1. دوست عزیز به هیچ عنوان این کار را انجام ندید
   دکتر سمیعی(پنجمین دکتر مغز و اعصاب بزرگ دنیا) گفتن این کار باعث سرطان مغز میشه. خودتون رو گول نزنید خودارضایی سالم وجود نداره

 55. سلام دکتر من ۱۲ سالمه خیلی وقت هست خود ارضایی میکنم فقط هم به یک دلیل یک دختر که واقعا عاشقش شدم وقتی میخوام ارضا بشم چشمام رو می بندم یک عروسک میارم و یک جاش رو پاره میکنم آلتم رو میکنم توش و تصور میکنم دارم با اون رابطه تازه لب میگیرم خیلی دوسش دارم و عاشق اینم با عشقم پرنیان رابطه جنسی داشته باشم از شش سالگی میشناسم اونو و از همون موقع خود ارضایی میکنم و خسته نمی شم هنوز شاگرد اولم تو مدرسه و هنوز کاپیتان دو تا تیم فوتبال هستم به نظرتون با چه چیزی میتونم لذت رو بالا ببرم

 56. سلام آقای دکتر
  دو تا سوال داشتم
  ۱_من داشتم فکر به رابطه جنسی میکردم آلتم بلند شده بود بعد بدون استفاده از دست آلتم خوابید و یه لذت خاصی بهم دست داد آیا ارضا شدم؟
  ۲_ من خیلی تحریک میشم چیکار کنم که کم تحریک بشم ؟

 57. سلام آقای دکتر سنایی بزرگوار.
  من ۱۶ سال سن دارم حدود دو سال و خورده ای خودارضایی میکنم من حدود یکسال پیش بود که یه مدت آلتم خیلی حساس شده بود به طوری که
  سه چهار بار دستم رو بالا پایین میکردم سریع ارضا شدم بعد یه روز از شانس بدم داشتم از روی شلوار خودارضایی میکردم بعد از اینکه ارضا شدم و منی اومد احساس کردم که کامل ارضا نشدم و برای همین یه ذره ادامه دادم و دوباره ارضا شدم ولی این بار لذتش کمتر بود و منی دیگه نیومد و انگار خودم هم فهمیدم که آلتم تحریکش ضعیف میشه بعد از اون خودارضایی تحریک آلتم خیلی کم شده قبلاً با اولین تحریک لذت میبردم ولی الان نه باید چندین بار تحریک بعد یهویی تحریک شروع میشه و ارضا میشم نمیدونم چرا اینجور شدم فیلم پورن هم تماشا نیمکنم پس چرا اینجوری هستم دکتر جان ترو خدا خیلی دقیق راهنماییم کنید که چرا اینجوری شدم ؟؟؟؟؟؟؟؟
  استرس هم ندارم.
  کمکم کنید ببخشید مزاحمتون شدم.

   1. ممنون دکتر یعنی اینکه هیچ مشکلی ندارم و نباید نگران باشم؟؟؟؟؟؟
    یک ساله این جوری هستم.
    بعد راه حلی وجود داره که از این بدبختی آزاد بشم؟؟؟؟

  1. سلام دوستان
   لطفا در کانال ایتا من عضو بشین و تمام پست هارو مطالعه کنید. باتشکر
   @drzanashooyi_org

   اگه مشکل جنسی داری از زودانزالی خسته شدی یا نمیتونی همسرتو ارضا کنی حتما تو کانال ایتا به آدرس بالا بیا و عضو کانال شو و از همه مطالب استفاده کن تا مشکلت حل بشه.

 58. سلام اقای دکتر،یه سوالی داشتم خواستم بدونم مشکلی تو اطلاعاتی که از خودم میدم میبینید؟
  سنم ۱۲ هست،پسر هستم
  از سال پیش خود ارضایی میکنم،از وقتی ۱۲ ساله شدم هفته ای یکبار شده،پورنوگرافی وقتی گفتن بَده برای خود ارضایی و کلا برای انتظار بدن در اینده از رابطه جنسی گذاشتم کنار و اصلا دیگه پورن نمیبینم هیچ علاقه خاصی هم ندارم،اندازه الت تناسلیم در دراز ترین حالت ۷ سانته،با مایع شوینده و چیز خاصی حود ارضایی نمیکنم فقط با پوست دور الت و مالیدت اون به الت با دستم،مشکلی میبینید؟اگه پیبینید لطفا بگید و اگه زحمتی نیست راه حلم بگید خیلی ممنون

   1. سلاماقای دکتر،مدتیه فعالیت ورزشی بطور ۳۰ دقیقه یه روز در میون تو خونه و اون روزایی که ورزش نمیکنم بجاش میرم دوچرخه سواری الان شده هر ۲ هفته یکبار،ضرری نداره دیگه،درسته؟

 59. سلام آقای دکتر
  من داشتم به رابطه جنسی فکر میکردم آلتم بلند شده بود
  بعد آلتم خوابید و یه لذت خاصی بهم دست داد
  آیا ارضا شدم؟

  1. سلام دکتر جان من ۱۳سالمه متولد ۱۳۸۸من خودارضایی میکنم این نمیاد این طبیعی هست یا غیر طبیعی ممنون میشم جواب بدین

 60. سلام آقای دکتر
  هر موقع چیز های تحریک کننده میبینم بدون دست زدن به آلت اول یک مایع شفاف غلیظ و چسبنده میاد و بعد از ادرار آبم میاد
  آیا مشکل دارم؟

 61. سلام آقای دکتر
  من داشتم به رابطه سکسی فکر میکردم
  آلتم راست بود بدون دست زدن آلتم خوابید و آبم اومد
  آیا ارضا شدم

 62. سلام آقای دکتر
  من ۱۴ سالمه از ۱۲ سالگیم خودارضایی کردم ولی خب وقتی مایع میاد اول یه آبی مثل مذی میاد بعد منی در آخر به صورت سر ریز میاد
  بعد اینکه
  من اگر الان تمومش کنم برای آینده و باروری مشکلاتی هست؟
  و اینکه آلتم ۱۳ سانته و قطرش کم این طبیعیه؟
  ببخشید من اینقدر واضح حرف زدم فقط جواب سوالامو دقیق میخواستم؟

 63. سلام جناب
  بنده ۱۵ سال دارم و وقتی خود ارضایی میکنم مایع منی ازم خارج نمیشه و سایز التم هم در حالت نعوذ ۶ سانتی متره و داره اذیتم میکنه لطفا راهنمایی کنید

 64. سلام آقای دکتر، راستش من ۱۷ سالم هست و با یه دختر خانمی آشنا شدم جدیدا، من یه چند باری باهاش رابطه داشتم و از طریق رابطه … من رو ارضا کرد و یک بار هم آلتم … گذاشتم ارضا شدم و …. ریختم، خواستم بدونم این کار ایرادی داره؟ یا خودارضایی محسوب میشه؟؟ ممنون از شما

 65. روش صحیح خود ارضایی با کاندوم ساده وفیلم سکس است مردها کاندوم راروی آلتشان بکشند وزنها روی خیار بکشند

 66. سلام اقای دکتر من چهار ده سالمه من هر روز ۳ بار …میزنم بعد اسپرمم هم میاد بلوغ زود رس داشتم میخواستم دوست پسرمو حامله کنم میشه بگید از کجا بفهمم که اسپر بوده ؟؟؟؟؟

 67. با سلام و احترام
  ببخشید دکتر من ۱۸ سالمه. قبلاً خیلی خود ارضایی میکردم. روزی دو یا سه بار.
  اما الان چهار روز است که نزدم. ولی تحریک می شوم. پورن ن قبلاً می دیدم ولی سه ماه است که ترک کرده ام. البته کنکوری هم هستم.
  هیچ رفیقی هم ندارم که منو به این سمت بکشه.
  فقط خودم باعث شدم که خود ارضایی کنم.
  واقعاً روی چشمام اثر گذاشته. در ضمن قبلاً که میزدم منی من مثل آب بود و میزان اسپرمم خیلی پایین آمده بود. به نظرتان درست خواهد شد؟
  و اگر لطف کنید راهنمایی کنید تا کمتر تحریک شوم
  خیلی ممنون از مطالب تان

  1. سلام دوستم من ۱۷ سالمه هیچ مینونستی بدون این که خود ارضایی کنی میتونی یه همسر موقت داشته باشی و از راه حلال و شرعی و یه لذت واقعی رو تجربه کنی نا لذت با کف دست که کلی ضررم داره. که چند بار هم بزنی باز هم راضی نمیشی ولی همر موقت یه چیز دیگه است که اصطلاحا بهش میگن صیغه یا ازدواج موقت که یه سرچ بزنید کلا شرایتش رو میاره براتون که دیگه به گناه نیوفتید

 68. سلام دکتر ۱۳ سالمه ،من متاسفانه فیلم رو قبلا بیشتر میدیدم ولی ترک کردم ، درد کمر و… اصلا ندارم اما خودم خبر نداشتم ولی هر هفته تقریبا ۳ بار یا اول هاش هر روز ۱تا ۲ بار …فقط هم موهام میریزه البته حالا بهتر شده ،حالا که فهمیدم، انشالله بشه ترک کنم … مثلا چه میوه هایی مناسب هستن برام؟یا مثلا چکار کنم در کل که دوباره سمتش نرم؟

  1. به مدت چندین سال خودارضایی میکردم اما تونستم ترک کنم الان دوسال هست تنها راه ترکت توسل بخدا با نماز خوندن و توسل به معصومین هست کتابی بنام خلوت شیطانی را به شما معرفی میکنم

 69. سلام دکتر من ترک خود ارضایی خیلی برام راحت بود و ۱هفته نزدم و بعد از یک هفته زدم و اب منی خیلی بیشتر از اونی بود که قبلا داشتم به نظر خودم برای این بود که کمرم پر شده بود ایا درست فکر کردم خیلی ترک برای من اسان بود من سن بلوغ زود زدم ۱۳سالمه الت تناسلی هم ۱۵ سانته ایا در این سن الت تناسلی در این سن ۱۵ سانت باشه اندازش بزرگه یا کوچک

 70. سلام خدمت شما آقای دکتر عزیز .
  ای کاش شمایی که این مقاله رو از سایت های خارجی ترجمه کردید و گذاشتید خودتون هم توضیحات بهتری میدادید که اینقدر سوال برای مردم ایجاد نشه … و اینکه واقعا ممنونم از اینکه انواع کامنت هارو تایید میکنید و حتی افرادی که متاسفانه خیلی بدب صحبت کردن هم دیدگاهشون تایید شده ، دم شما گرم!

 71. سلام جناب من 17 سالمه چرا رنگ ابم سفید نیست دارای لکه های سفید و بقیش شفافه و کسانی که مشکل خود ارضایی دارن مدام تو ذهن شون بگن که الان کسی میبینه و تو حموم هم در رو باز بزارن و بگن الان کسی میبینه اولش سخته ولی آدت میکنین من موفق شدم که در هفته نهایت 1 الا 2 بار بزنم و این خیلی خوبه امیدوارم به کارتون بیاد

 72. سلام اقای دکتر مت ۱۷ سالمه از ۱۲ سالگی خود ارضایی میکردم زیاد روزی ۲ بازتا ۱۵ سالگی همینجوری الان خیلی کم ولی چشام و زانوهام در. میکنه ایا بخاطر اون بوده؟ و راه درمانی داره

   1. فقط خواستم بگم من تا14سالگی نمی‌دونستم کدوم وری روسنگ دستشویی بشینم ولی بچه های الان ماشالا همه ازدم بزرگن بچه نیستن خخ

 73. سلام اقای دکتر یک سوال دیگه ای برام پیش اومده از اونجایی که تو مقالتون فرمودید که خودارضایی از دیدگاه اسلام عملی کاملا حرام است و به شدت از ان منع شده است سوالی برام پیش اومده که اگه در حین رابطه با پارتنر اگر ارضا شویم ، اون موقع چطور؟ بازم حرام است؟ چون بالاخره خودارضایی نکردیم ولی فقط ارضا شدیم ینی منظورم اینه که فقط خودمان انجام دهنده نبودیم و عامل دیگری وجود داشت که اونم حالا مبتونه زنمون باشه … نمیدونم چطور منظورو برسونم اما شما بگید در حین رابطه ارضا شدن هم حرامه؟ یا نه ؟ممنون

   1. ااقای دکتر اینو از کدوم معممی بپرسمحالا این سوالا رو میپرسم چون اینجا مجازیه نه شما منو میشناسید نه من شما رو اما حضوری بخدا رو در رو سخته لطفا زحمتشو بکشین نوکرتونم جبران میکنمشما بپرسید برام جوابو برام کامنت کنین واقن دمتون گرم

  1. اگه زنت باشه فقط باید غسل انجام بدی غسل نمیدونم چی چی اگه دوس دخترت باشه که زنا محسوب میشه دوتا گناه کبیره رو باهم دوبل میزنی زیاد قطعا همینه حالا اگه اطلاعات بیشتری خواستی از گوگل(ع) بپرس ولی بنظرم زیاد خودتو درگیر این داستانا نکن وقتی همه چیز حرامه و گناهه آخرشم به عنوان گناهکار میری جهنم گناهتم زندگی کردن بود بنظرم شل کن از زندگی لذت ببر همین یه باره دیگه قرار نیست زندگی کنی

   1. یا ایها الذین اسرفوا علی انفهسم لا تقنطوا من رحمة الله آن الله یغفر الذنوب جمیعا

    گناه شما هم دوبل هست که هم امر به گناه میکنی هم نا امید از رحمت خدا !
    خود ارضایی گناه هست ولی حق الناس نیست که جبران کنی ، همین که توبه کنه و کمتر کنه تا به صفر برسونه خدا ازش میگذره

    استفار هم خوبه

  2. سلام علیکم و رحمه الله
   ارتباط با نامحرم در صورتی که صیغه عقد خونده نشه ، اشکال شرعی دارد اگر همراه با لذت باشد
   ارضا شدنم هم کار حرامی است
   در ۳ صورت مشکل ندارد
   در خواب جنب شوید
   زنی را صیغه عقد موقت بخوانید
   ازدواج شرعی کنید
   بعد با یک غسل جنابت ، حل میشه
   در صورت ارتکاب گناه هم ، توبه کنید و نسبت به جایی که ارضا شدید باید غسل جنابت کنید

   1. بچه ها گول این حرفهای مزخرفو نخورین من از ۱۳ سالگی افتادم دام خود ارضایی الان ۳۲ سالمه مجردم هنوز نتونستم ترک کنم کل زندگیمو نابود کرد الان خیلی داغونم مثل کسایی که میدونن هروئین و تریاک ضرر داره ولی باز مصرف میکنن خود ارضایی همه چیزمو ازم گرفت همه چیز سلامتی درس ورزش شغل درآمد و… الان گاهی اوقات به فکر خودکشی هستم تورو خدا به خودتون رحم کنید هیچ کس بهتون ذره ای رحم نمی‌کند والسلام.

   2. چقدر بدبختیم که توی یه مملکتی زندگی می کنیم که باید ………….. تا من به مدت موقت بتونم با اون آدم سکس کنم . آخه این چه برابریه زن و مرد هست ؟بعدشم در جامعه ای که صیغه هست پس چرا این همه مشکلات جنسی و انحرافات اخلاقی هست خب دین مبین اسلام پاسخ می ده دیگه …. همین عقاید پوچ و بی خود هست که باعث بد بختی جوان های مردم شده .

 74. سلام دکتر من ۱۵ سال سن دارم.
  یه سوال ازتون داشتم آیا بیضه نرم باشه خیلی نرم نه ولی تا حدودی نرم باشه طبیعیه؟؟؟؟؟؟
  دکتر من قبلاً بیضه هام سفت بودنند و کمی نرم ولی الان احساس میکنم نسبت به قبل نرم تر شدن، درد و….. اینجور چیزا هم ندارم.
  دکتر ترو خدا جواب سوالمو بدید.
  ممنون.

   1. داداش من دو دیقه اومدم کامنت هارو بخونم بخندم
    دیدم هر کی هرچی گفته تو زیرش نوشتی که (سخت نگیر شل کن زندگیتو لذت ببر)
    داش خواستم بگم چرا چرت و پرت میگی؟

 75. سلام اقای دکتر من 17سالمه و اعتیاد شدیدی به خود ارضای دارم حتا شده روز 3یا 4بار در روزفیلم پورن میبینم میزنم بعد از اینکه میزنم میل جنسیم از داخل سوزش دارم و وقتی که یه هفته میخام نزنم و ترکش کنم انگار یه چیز توی کمرم باد میکنه و خیلی اذیت میکنه و میل جنسیم اصلأ کنترلش دست من نیست وبخام یه جور طبیعی رفتار کنم نیشمه بخاطر همون رو به خود ارضای میبرم اقای دکتر وقتی از خواب پا میشم میل جنسیم بلند میشه فرقی نمیکنه چه صبح باشه چه بعد از ظهر چه هر وقت که باشه باید یه چند دقیقه بشینم یا باید خود ارضایی کنم میشه یه راه برای ترک خود ارضای راهنمایی کنید ممنون میشم

 76. سلام دکتر سنایی.
  دکتر من ۱۶ سالمه یه مدتیه خودارضایی رو ترک کردم دیروز دوباره رفتم اینکارو بکنم اما خدا رو شکر کمی مونده بود به اوج لذت برسم دست برداشتم و دیگه تحریک نکردم، خواستم ازتون بپرسم که آیا اگر موقیه خودارضایی کمی مونده باشه به اوج لذت برسیم دست از این کار بکشیم خودارضایی محسوب میشه یا نه؟؟؟؟
  طوری که منی نیاد.
  ممنون.

   1. سلام دکتر جان من داشتم با یکی از دوستام حرف های سکسی میزدم که نه به آلتم دست زدم نه کاری کردم ابم اومد آیا این خود ارضایی حساب میشه?

    1. سلام آقای دکتر من ۱۷.۵سن دارم هر وقت دست به آلتم میزنم حرک میکنه ۲۳سانتی متره
     و مجبور به خود ارضایی میشم چکار کنم تا ترک کنم خود ارضایی رو

  1. سلام آقای دکتر من ۱۵ سالمه و یکی دوساله دارم خودارزایی میکنم تلاشم کردم ترک کنم ولی نشوده. تازگیا بعد خودارزایی احساس خیسی بین پاهام میکنم ولی دست میزارم خیس نیست و فقط فقط وقتی خودارضایی میکنم احساس خیسی میکنم دلیلش چی میتونه باشه تو بعضی سایت ها خوندم نوشته بود ارتشاحات مقعدی لطفا ب سوالم جواب بدین ممنون

 77. سلام دکتر
  ممنون ازسایت خوبتون واقعا بعضیا اصلا روشون نمیشه که این مسائل روباخانوادشون درمیون بزارند ول میان اینجاو
  اینجاشماجواب گوهستیدوکلی دوستان باتجربه هستن که می تونن جواب گوباشند

 78. و اینکه بعد از خود ارضایی من استبرا کردم تا تمیز شوم ، حالا سوال دیگرم این است که اگر به صورت معمولی مثل دیگران در حال زدگی باشم و بعضی وقتها مایعی سفید رنگو چسبناک بعد از استبرا بیرون بیاید طبیعی هست؟؟
  من همیشه گاهی شب ها دچار دگرگونی فکر میشوم و فکر های تحریک امیز و شهوانی سراغم اید ولی از ته دل احساس شوت نداشته باشم و مایعی چسبناک بیرون بیاید طبیعی هست؟
  ایا نجس که نیست؟؟؟؟؟
  لطفا بگین دکتر بزرگوار.

   1. سلام دکتر من ۱۵ سالمه پسرم سه ساله خود ارضایی می کنم بلاخره باید کم انجام بدیم خود ارضایی یا اصلا انجام ندیم

 79. سلام دکتر ببخشید حدودا 3 بار فقط خودارضایی کردم و من 13 سالمه و به بلوغ رسیدم و با صابون کردم ایا اگه اب منی من مایل به زرد باشه باعث میشه در اینده که دیگر نتوانم دارای فرزند شوم و حاصلش ناباروری است!!؟؟؟؟؟؟
  در یکی از مقالات خواندم و حالا اندکی می ترسم که سرطان ناحیه تناسلی بگیرم و …. چون یک بار زخم شد در حین خود ارضایی ؟؟؟!!!!
  ممنون میشم دلم رو اروم کنید دکتر

   1. سلام دکتر حالتون خوبه من ۱۵ سالمه راستش از وقتی که کرونا اومد و مدارس مجازی شرو شد این موبایل که اومد دستم متاسفانه توسط بقیه گول خوردم و مایل به انجام این کارا شدم.خدا ازشون نگذره…بگذریم الانم فک کنم نزدیک به ۱.۵ یا ۲ سالی هستش که به طور متوسط هر دو هفته یک بار میزنم خواستم بپرسم دیگه چیزیه که شده و کارش نمیشه کرد اما در باروری در اینده به مشکل برخورد خواهم کرد؟ و سوال دوم اینکه چطور میتونم کیفیت مایع منی خودم رو افزایش بدم ممنون میشم هر چه زودتر جواب بدید❤❤

    1. منظورم اقای دکتر از افزایش کیفیت مایع منی اینه که تو بعضی از سایتا دیدم گفتن که هر چی بیشتر خودارضایی کنیم غلظت و کیفیت مایعمون کاهش پیدا میکنه حالا نمیدونم این حرف چقدر صدق داره حالا ۱ و نیم سال هم وقت کمی نیس حد اقل ۲۰۰ بارو خود ارضایی کردیم و بالاخره اگ این حرف راست باشه کیفیت اومده پایین و خوندم تو ایت سایتا که در اثر پایین اومدن کیفیتش احتمال باروری هم کمتر میشه واس همین ازتون پرسیدم چطوری کیفیتو افزایش بدم و دیدم که میگن ورزشو و خوردن کربوهیدرات ها بهتره حالا دقیقا منظور این سایتا از کیفیت ینی چی هست واقعا نمیدونم واس همین ازتون پرسیدم که راجب این هم توضیح بدید بی زحمت ممنون

 80. سلام خسته نباشید آقای دکتر من ۱۵ سالمه و تقریبا سایز آلتم ۱۲ یا ۱۳ سانته کوتاه نیست و طبیعیه؟

   1. اگر بعد خود ارضایی استبرا کنم و بعد ان اندکی مایع سفید چسبناک بیرون بیاید طبیعی هست؟؟ نجس نیست ؟؟؟ممنون میشم آقای دکتر

   2. بچه من ۱۴ ساامه و اصن مدرکی ندارم فقط میخوایتم کمک کنم بگم که وقتی دارین خود ارضایی میکنین به خودتون بگید برا استخونام ضرر داره و برای چشم هم خیلی ضرر داره به قدری لاغر میشید و چشم هاتون ضعیف میشه که خیلیی حسرت میخورین

   3. سلام اقای دکتر من چند ماهی هست که کامل خود ارضایی نمیکنم و وقتی تحریک میشم خود ارضایی باز نمیکنم فقط بعد از تحریک میرم ادرار کنم منی با ادرار خارج میشه خیلی کم میخواستم بدونم ایا این موضوع خطری داره

  1. سلام اقای دکتر من الت جنسیم خیلی زود راست میشه بعضی وقتی حتی بی دلیل بدون اینکه به مسائل جنسی فکر کنم بازم راست میشه و مشکل زود انزلی دارم چیکار میتونم بکنم؟

 81. سلام آقای دکتر من 14 سالمه و از 9 سالگی خود ارضایی میکنم و پورن هم میبینم و یجورایی دیگه اعتیاد دارم به خود ارضایی میکنم و دیگه حالم بهم میخوره از اعتیاد لطفا کمکم کنید

 82. سلام آقای دکتر
  من مجردم و هفته‌ای یک بار خودارضایی میکنم و پورن نمیبینم ، و مشکلی ندارم
  خواستم بدونم خودارضایی با صابون ضرر داره؟
  من اوکی بودم تا الان ولی وقتی با صابون اینکارو کردم
  سوزش تو ناحیه تناسلی ایجاد شده

 83. آقای دکتر من ۲ هفته یک بار خود ارضایی میکنم میخام بینیم مشکلی برام ایجاد میشه

   1. دکتر من دارم میگم …
    البته این حرف یه مقاله بود ، مورد تایید ما نیست الزاما!
    آخه …! کی میگه خودارضایی ضرر نداره؟

    ….

    1. انشالله یاد بگیریم مودبانه و با رعایت حیا و ادب نظر خود را ابراز کنیم. مسلما بی تربیتی سزاوار انسان نیست.
     امیدوارم به ردای ادب و حیا آراسته شوید.

 84. سلام دکتر سنایی عزیز.
  دکتر من ۱۵ سال و چند ماه دارم، من این حدود دو سال هست خودارضایی میکنم چندین بار تلاش کردم که ترکش کنم ولی نشده یکبار در اوایل خودارضایی حدود چند ماه ترک کردم ولی بازم رفتم سمتش و تا الان خودارضایی میکنم.
  من دو علت باعث میشه خودارضایی کنم:
  ۱- مثلا میگم برم خودمو تحریک کنم ببینم لذت میبرم ، اعصاب آلتم آسیب ندیده.
  ۲- یا میگم ببینم منی دارم عقیم نشدم.
  دکتر تو رو خدا کمکم کنید چجوری ترک کنم؟؟؟؟؟؟
  فیلم پورن هم تماشا نمیکنم.
  من همیشه بعد خودارضایی احساس میکنم آلتم ضعیف میشه هم از لحاظ تحریک هم نعوظ و میرم تحریک کنم ببینم لذت میبرم و هی خودارضایی میکنم،
  خیلی اذیت میشم.

  1. شما درباره توانایی جنسی خود دچار وسواس شدید. به خود بگویید این فکرها و شک کردن ها برای وسواس فکری من است. سعی کنید اطمینان جویی نکنید. ذهن خود را در حالت شک نگه دارید تا مغز شما به شک داشتن عادت بکند.

 85. سلام
  خودارضایی عملی حرام و گناه کبیره است.
  و اصلا چه با روش درست چه روش نادرست یکبار هم نباید انجام گیرد.

  1. غیبت و تهمت و دروغ و خیلی کارای دیگه هم ما خواسته ممکنه انجام بگیره

   باید با تدارم ترکش کرد
   یک باره ممکن نیست

 86. آقای دکتر سلام ببخشید من ۱۳ سالم هست و حدود ۴ ماه هستش که خودارضایی میکنم البته یک بار حدود ۲ ماه ترک کردم ولی بازم رفتم این کار رو کردم فیلم پورن هم خیلی میبینم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید واقعا دیگه خسته شدم لطفا یک راهنمایی بکنید ممنون آقای دکتر.

 87. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من دوماهه که خودارضایی را ترک کردم و تا حالا چند بار وقتی به رابطه فکر کردم بدون استفاده از دست و بدون خودارضایی آلتم راست شد و سر آلتم شروع به تپیدن کرد و برای چند دقیقه اضطراب و استرس گرفتم
  آیا ارضا شدم؟

 88. سلام آقای دکتر من ۱۲ سالمه و یکبار خود ارضایی انجام دادم و ترک کردم مشکلی پیش نمیاد ؟ یکچیز عجیبی هست ک من تحریک به انجام این کار نمیشم !!

   1. سلام من تقزیبا ۱۲سالم هست و از ۷ سالگی بخواطر انیمیشن یک چیزی به چشمم خورد و از ان وقت پشت سر هم آن فیلم را تماشا کردم و در سن ۱۰ سالگی هاشم دختری شدم تقریبا یک ماه بعد خودراضایی کردم و ترک کردم ولی حالم بده و پشت سر هم میخواهم آن کار را دوباره انجام بدم ولی انجام نمیدم و از ان تصاویر و فیلم ها میبینم ولی خودراضایی نمیکنم بعد از دختری که دوستش داشتم ۲۴۵ کیلو متر دور شدم برای همیشه اسباب کشی کردیم ولی وقتی آنجا بودیم دوستم می گفت ولش کن زود تموم کن وابسته میشی ولی من گوش ندادم وابسته شدم و الان که ازش دورم حالم خرابه نمی دانم چه کار کنم

    1. سلام. شما در درجه اول باید اینگونه فیلمها را نبینی زیرا آسیب زیادی به مغز شما می زند.
     اینکه حال روحی شما بد است طبیعی است. زیرا کسی را دوست داشتی و اکنون ازش دور شدی. مدتی زمان می برد تا حال شما بهتر شود.

 89. آقای دکتر من بعد خودارضایی سر درد و خواب‌آلودگی میگیرم و چشمام شروع به سوزش میکنه دلیلش چیه

  1. اقای دکتر من ۱۷سالمه و معتاد خود ارضایی شدم اگه یه روز نزنم نمیتونم بخوابم لطفا کمک کنید

  1. با سلام عرض ادب خدمت دکتر گرامی بنده العان ۱۶.۵سال دارم حدودا ۴سال هست خود ارضایی میکنم در طی این چهار سال شدت آن کاهش یا افزایش یافته در زمان هایی حتی به دو یا سه بار در روز هم رسیده بنده این کار را همراه تماشای پورن به حالت درازکش انجام میدهم اما دیگه العان اشتیاقم خدارو شکر نسبت به قبل کم شده و تقریبا به هفته ای یکبار رسانده ام اما العان دوباری است که بعد از ارضا در ناحیه بیضه ها و بالای مثانه و اطراف شکم به شدت درد احساس میکنم و این درد تا ساعت ها طول میکشد نظرم این است که چون من میخواهم مدت زمان ارضای طولانی تری داشته باشم اما این بدلیل شروع من از سنین پایینی امکان پذیر نیست و زود ارضا میشوم نگاه به پورن هم گاهی به ساعت ها می انجامد و خانواده ام هم به سبکی هستند که نمی‌تونم باهاشون مشورت کنم خواهشا راهنمایی کنید منتظر نظرات ارزشمندتان هستم با سپاس

 90. سلام آقای دکتر
  من ۱۲ سالمه و ۱ ماهه خود ارضایی میکنم ولی هر دفعه میخوام ترک کنم باز میکنم
  اگر واقعا ترک کنم ضرر نداره

 91. سلام دکتر خسته نباشید
  بنده خیلی وقته ترک کرده بودم اما نمی‌دونم چرا هر ۳ماه یک بار خودارضایی گریبان گیر من میشه !
  آیا طبیعیه؟
  و اینکه چگونه بطور کلی ترک کنم؟

  1. بهتر است بجای اینکه هدف خود را ترک کامل بگذارید اهداف واقع بینانه تری جایگزین کنید. در غیر اینصورت احساس شکست می کنید و ممکن است رها کنید هدف را بطور کلی. باید هدف کم کردن باشد. در اینصورت در صورت وقوع خودارضایی خود را سرزنش نمی کنید

 92. سلام اقای دکتر خوب هستید؛ببخشید من ۱۵ سالمه و چند بار میخواستم خودارضایی کنم ولی به هیچ وج منی ازش خارج نمیشه،به نظرتون مشکلی هست؟؟؟

 93. سلام آقای دکتر.من ۱۴ سلام هست و هفته ای یک بار خود ارضایی میکنم ولی آب منی از آلتم بیرون نمیاد.میترسم که بلوغ دیر راس داشته باشم. و یه مشکل دیگه ای که هست آلتم خیلی کوچکه به اندازه ۵ سانت. این طبیعیه یا مشکل خاصی هست؟

  1. تا 18 سالگی زمان دارید برای بلوغ
   اگر دیر بالغ شوید اندازه الت تناسلی نیز دیرتر رشد می کند ضمن انکه سایز آلت تناسلی را در حالت نعوظ باید اندازه گرفت و اگر 8 سانت به بالا باشد مشکلی ندارد

   1. آقای دکتر چطور همچین حرفی میزنید وقتی که تک تک افرادی که خودارضایی رو به مقدار زیادی تجربه کردن گفتن که دچار زود انزالی شدن؟؟؟!!!

  1. سلام با خودارضایی قلق ارضاشدن بدستت میاد و با تکرار مکرر این کار زود تر از قبل ارضا میشوید

 94. سلام اقای دکتر،وقت بخیر
  من هجده سالمه و تا به حال خودارضایی نکردم،ولی چیزی که نگرانم میکنه اینه که هیچ تمایلی هم نسبت به این کار ندارم و حتی کمی ترس هم بابت انجام این کار دارم.
  همچنین به ندرت و چندماه یکبار در خواب محتلم میشم و اخیرا مدتیه که در بیداری هر از چندگاهی احساس میکنم که ازم منی میخواد خارج شه که سریع میرم دسشویی و از اون کار جلوگیری میشه
  لطفا بگید که راهکار چیه؟

  1. وقت بخیر. در سن شما طبیعی است که در خواب محتلم شوید. نگران نباشید.
   اینکه چرا تمایل ندارید ممکن است بخاطر باورهای شما باشد . یا اینکه نگرانی و ترس از اینکار دارید. باید بررسی شود

   1. سلام اقای دکتر
    من ۱۴ سالمه تقریبا ۵ ماهه به صورت ماهیانه و هفتگی خود ارضایی میکنم اوایل منی خارج نمیشد
    الان مایع نارنجی رنگی مثل خونابه خارج میشه ایا
    مشکلی دارم
    ولی چند بار تو خواب منی خارج شده بود
    الان تصمیم به ترک این کار گرفتم

   2. آقای دکتر سلام ببخشید من ۱۳ سالم هست و حدود ۴ ماه هستش که خودارضایی میکنم البته یک بار حدود ۲ ماه ترک کردم ولی بازم رفتم این کار رو کردم فیلم پورن هم خیلی میبینم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید واقعا دیگه خسته شدم لطفا یک راهنمایی بکنید ممنون آقای دکتر.

  2. خدا دوست داره به خودارضایی فکر نکن پیامبر میگه ،فرد خودارضا کننده مورد لعنت و نفرین خداوند قرار میگیرد و از لطف خدا محروم میشه

 95. سام دکتر برای انجام غسل جنابت د مایعی که از مرد خارج میشه بایدها سه نشانهرو داشته باشه یا یکی روهم داشته باشه کافیه؟

  1. سلام برادر
   باید هردو نشانه را داشته باشد
   ۱ با شهوت بیرون آید
   ۲ با جستن بیرون آید
   اگر این نشانه ها را داشت غسل جنابت واجب است

 96. سلام دکتر من میل شدید جنسی دارم اصلا فیلم پورن هم ندیده و نگاه نمی‌کنم بی زن و دختر هم نگاه نمی‌کنم اما من 24ساعت 22ساعت فکرم درگیر مسائل جنسی هست و خیلی میل جنسی شدید دارم دیگه خسته شدم از بچگی اینطوری بودم

  1. مدیتیشن انجام بدهید. خود را به فعالیتهای سازنده مشغول کنید. ورزش حرفه ای انجام بدهید.
   میل جنسی یک نیرو است که می تواند در مجاری بهتری استفاده شود
   در نهایت اگر واقعا غیر طبیعی است میل شما می توانید دارو استفاده کنید که بنظر من زود است چنین تصمیمی بگیرید

 97. یک روش ترک خودارضایی
  نمیدونم چجوری و چرا ولی رو من جواب داد -_- !!!!
  هر وقت هوس کردی، بگو:
  فکر کن انجام دادی.
  یه جور تلپورت زمانی!!!!!!!!!!!!!
  امید است افرادی که پشیمون شدن یا … حالشون بهتر بشه

 98. سلام
  ببخشید من هنگام خود ارضایی موقع خورج منی همزمان احساس بدی هم بهم دست میده ممکنه بخواطر انحنای آلتم باشه؟

 99. سلام
  من ۱۴ سالمه و به طور حرفه ای فوتبال بازی میکنم
  ۵ ماهه خود ارضایی نکردم و هر شب من حس میگیرم و میخام خود ارضایی کنم ولی جلوی خودمو میگیرم
  مشکلی نداره بعد از ۵ ماه بخام خود ارضایی کنم؟
  این کارو هم قطعا ادامه نمیدم ولی دیگه خسته شدم اینقد جلوی خودمو گرفتم و راست شد
  مشکلی نداره؟

  1. ورزش کردن حرفه ای کمک زیادی می کند تا انرژی خود را در جای درستی متمرکز کنید. خود را با تصاویر تحریک نکنید.
   اگر خودارضایی کردید احساس ناراحتی نکنید زیرا باعث می شود ذهن شما بیشتر درگیر خودارضایی شود.

 100. سلام آقای دکتر من الان بیس سالمه از قبل بلوغ خود ارضایی میکردم خیلی با خودم کلنجار میرفتم بذارمش کنار و مث آدم سرم تو درسم باشه، اما نشد پ همچنان ادامه داره، دیکه داره دانشگاهمم ازم میگیره، اما من در حال حاضر تنها نیازم از لحاظ روحی یه دختره ک بهم انگیزه بده ولی متاسفانه پیدا نمیشه سن ازدواجم ک رفته بالا، اعتماد به نفسمم داغون، بسیار بی انگیزه، بسیار افسرده، خیلی هم فکر خودکشی دارم. پیش دکتر متخصص رفتم گفت باید کتامین تراپی بشی،
  اما من با حرف زدن با دخترا حال میکنم ولی تالا دوس دختر نداشتم، در کل دختر خیلی حالمو خوب میکنه، بنظر شما چیکار کنم

 101. سلام دکتر
  1-من وقتی خودارضایی میکنم بعد از خودارضایی پشت کیسه بیضه هام نزدیک مقعد وقتی آلتم نعوظ میشه درد میگیره و وقتی نعوظ تموم میشه درد میره دلیلش چیه دکتر؟؟؟؟؟ زیر کلاهک آلتمم 2-درد میگره همون لحظه بعد خودارضایی؟؟؟؟؟
  ۳-دکتر یه سوال دیگه هم دارم من شش ماه پیش خودارضایی کردم از اون موقه به بعد آلتم سخت تحریک میشه چرا اینجوریم و چرا خوب نمیشم؟؟؟
  ۴-به نظرتون چیکار کنم آلتم تحریک بشه؟؟؟؟
  ۵-من یه مشکل دارم مثلاً میگم برم خودارضایی کنم ببینم آلتم تحریک میشه یا نه همین باعث میشه من خودارضایی کنم و همیشه تحریک نشم من چیکار کنم آیا خودارضایی رو باید تا ابد ترک کنم یا چه خاکی تو سرم بریزم؟؟؟؟؟؟؟
  دکتر لطفاً جواب هر پنج سوالمو بدید. ممنون.

  1. سلام‌ و عرض ادب خدمت دکتر محترم
   دکتر جان من و خانمم یک ماهه ازدواج کردیم و هنگام رابطه وقتی به اوج لذت میرسه صدای غاز در میاره اولاش یکم واسم جالب بود ولی الان باعث کاهش تحریکم میشه کمکم کنید از هرچی پرندس بدم‌ میاد

    1. اخه اقای دکتر صدای غاز؟شمام جواب سوالش رو میدید؟واااااااای از خنده منفجر شدم وقتی این کامنتو خوندم

 102. اگر می‌خواهی ترک کنی قسمت میدم بخون متن رو من همسن تو هستم و حالت رو میدونم

  دوستان یک چیزی بهتون میگم ولی باور کنید عملیه منم یکی مثل شمام .دوستان نماز خیلی تاثیر داردسعی کنید نماز تون رو بخونید اولش که من میخواستم نماز بخونم خیلی سخت بود و نمیتونستم نماز بخونم یک روز میخوندم یک روز نمیخوندم ولی خیلی برای ترک این عمل زشت تاثیر داشت منی که هر روز این کار بد رو انجام می‌دادم دو روز خودمو نگه داشتم کم کم داشت زمانش رو زیاد تر میکردم دو روز سه روز یک هفته ولی خیلی شکست خوردم باژ دوباره انجام میدام ولی اگر انجام میدام ناراحت میشدم و میرفتم غسل میکردم و برای نماز بعدی آماده میشدم اگه صبح بود برای نماز ظهر اگر ظهر بود برای نماز مغرب ولی نمازم رو به سختی میخوندم منم مثل شما نماز برام سخت بود و از نماز خوندن جلوی دیگران خجالت میکشیدم مثلا یه روز رفته بودیم گردش جمعیت هم بالا بود دم ظهر بود یواشکی میرفتم نماز میخوندم قبله رو هم که بلد نبودم ولی یه طرف وایستادم نماز میخوندم دیگه جایی رسید که دیگه خجالت نمی‌کشیدم اگه جمعیت بالا بود هم توی جمع نماز میخوندم دوست من اگر میخواهی این عمل ترک کنی نگاه منم مثل تو هستم و خیلی بدتر و گناه کار تر من ۱۸ سالمه پسر هم هستم از من بشنو تویی که اومدی اینجا حتما وجودت پاکه که می‌خواهی این کار بد رو ترک کنی نگاه ۱ سعی کن نمازت رو بخونی حالا بزار اثر نماز روی خودم هم بگم بهت ۴ ماه اصلن این کار زشت رو انجام ندادم نگاه گول خوردم این کارو دوباره انجام دادم ولی باز سریع برگشتم ۲ اگر کاری رو انجام دادی نگو من دیگه رفتم توش بزار تا آخرش برم اگه تصویر زشتی دیدی نگاه من که نگاه کردم بزار نگاه کنم اگه اینو گفتی بزار نگاه کنم بدون دوباره اون کار خیلی زشت رو انجام میدیم ۳ نگاه دوستانه میگم با خودت بازی نکن اگر انجام دادی نگو بزار تمومش کنم بدون هر وقت ماهی رو از آب بگیری تازه هست ۴ اگه اون مایع کثیف اومد بیرون برو غسل کن بیا نماز بخون نگو بزار کار رو یکسره کنم مهم خیلی مهم یه جا واستا اگر نگاهت افتاد به تصویر هر اتفاقی افتاد نه بگو بگو نه نمی‌خواهم انجام بدم اگر نه گفتی کار خودت رو راحت کردی اگر نتونستی نه بگی و اون کار بد رو انجام دادی سریع برو توبه کن نگو بزار دومی رو هک انجام بدم سومی همون جا هستی وایستا . قول بهت میدم اگر نمازتو بخونی بتوانی این عمل رو کم تر کنی و اصلن انجام ندی یا بینش فاصله بنداز من خودم ۱۵ سالم بود اوج این کار ۵ بار روزی شاید انجام می‌دادم ولی نماز خوندم سعی کردم کم کم فاصله بندازم یا کمش کنم اول یه روز باز یه روز بعدش دو روز همینطور رفت بالا زمانش ولی اگر این کارو کردین ناامید نشید خدا خیلی بزرگه میبخشه باز سعی کن تلاش کن و اینو بدون قولت میدم که اینکارو ترک کردی با خدا هم رفیق میشی خودت میبینی اگه دعا کردی میبینی خدا جوابت رو سریع میده خیلی کارها انجام میدی شاید بگی الکی میگم ولی تو امتحان کن بدون خدا خیلی دوستت داره اگه نشد بگو دیگه نماز هم نمیخونم کاری با خدا هم ندارم ولی بدون اگه تو کاری با خدا نداشته باشی خدا با تو کار داره حاضرم قسم بخورم جاهایی بود گناه کردم خیلی بد ولی خدا خودش منو برگردوند طوری میشی که وجود خدا رو کنارت حس میکنی نمی‌بینی ولی با تمام وجود حسش میکنی ولی سعی کن نمازت اول وقت باشه تو ایی که میگی نمیتونم نماز بخونم خجالت میکشم اصن بابا و مامانم نماز نمیخونن توی خونه ما هیشکی نماز نمیخونه قولت میدم اگه نماز بخونی همون بابای که خودش نماز نمیخونه خوشحال میشه که دخترش پسرش نماز میخونه یا بعضی ها از دوستاشون خجالت میکشن میگن من اگه نماز بخونم دوستام با من بد میشن به خدا قولت میدم خدا چیز هایی بهت میده که دوست رفیق هیچی نیستش دختر خانم و پسر خوب بدون اگه برا خدا کاری رو ترک کردی اگه چادر پوشیدی اگه گناهی ترک کردی بخدا بخدا خدا خودش همون جا بهت میده میدونم شاید حرفام برات شوخی باشه منم مثل تو بودم باورم نمیشد ولی شد ..نگاه نه من اخوندم نه سنی دارم۱۸سالمه که بخام شما رو نصیحت کنم ولی این چیز هایی که دیدم بهتون گفتم شاید که کمکی بهتون کنم و از خدا معذرت میخام که خیلی ناسپاسیشو کردم همین اگه تا اینجا خوندی برا من هم معذرت خواهی کن . بگو خدا خودشو پدر واداشت بیامرزه که این پیام نوشت تو نمازت رو بخون به اون فیلما تصاویر سعی کن نزدیک نشی کم کم اصلن نگاه هم بهشون ننداز
  منم مثل شما و بدتر از شما بودم و هستم
  ولی به خدا قسم میخورم هیچی مثل نماز نمیتونه آدم رو از گناه. کار بد .بد رفتاری. هر کار بدی آدم رو نجات بده اگه میخواهی این کار رو ترک کنی اگه میخواهی بچه ها باتو خوب شن اگه میخواهی معلمت با تو خوب شه هرچی برو نماز بخون
  سرت رو در نمیارم رفیق ازخدا میخوام که این متن که نوشتم روی خودم و شما اثر بزاره
  ممنونم اگه تا اینجا خوندی
  ولی هیچی مثل نماز نیست بخون و اثرش رو بدون هرچی دونستم بهت گفتم یه چیز دیگه اگه شکست خوردی بازم بلند شد

  همسن شما در شرایط شما

  1. سلام به شما بزرگوار هم برای شما و خودم و دیگران دعا کردم من هم با خواندن نماز در حال ترک هستم لطفا برای من نماز بخوانید واقعا شما تنها کسی هستید که من را درک می کند

  2. سلام به شما دوست عزیر من هم برای شما و خودم و دیگران دعا کردم لطفا شما هم برای ما دعا کنید من هم با خواندن نماز در حال ترک خود ارضایی هستم واقعا شما تنها کسی هستید که من رو واقعا درک میکنه و خیلی گرم حرف میزنید و واقعا من هم پیشنهاد میکنم که نماز بخوانید وقتی که می خواهید به سمت یک جای خلوت بروید که خود ارضایی کنید خود را به یک چیز سرگرم کنید یا به بیرون بروید یا به نظر من یک کاری بکتید که نتواتیم به یک جای خلوت بروید و خود را مهدود کنید و نماز حتی اگر می توانید روزی از۱۷رکعت نماز هم بیشتر بخوانیم هر وقت می خواهید خودارضایی کنید دقیقا در همان زمان بروید به سمت نماز و یا با خداوند بزرگ حرف بزنید دعا کنید اسم پیامبران و امامان رو تکرار کنید ولی مهمترین چیز نرفتن به مکان خلوت و نماز هست و یه پیشنهاد من اینه که وقتی می خواهید به یک جای خلوت بروید یک نفر را به هر بهونه ای با خود بیاورید که نتوانید خودارضایی کنید و تلاش برای ترک کامل نکنید بلکه تلاش برای کم کردن این عمل زشت کنید که ارام ارام با کم کردن این کار می توانید کامل این کار زشت را ترک کنید و می توانید قرآن کریم را بخوانید در مواقع تحریک شدن برای رفتن به مکان خلوت ولی به نظر من نرفت به مکان خلوت خیلی اسونه ولی وقتی میرید به اون مکان مورد نظر تغییر دادن نظرتون و دوری از این کار زشت خیلی سخته ولی نرفت به این مکان ها اسونه و برای ندیدن عکس های زشت می توانید برای گوگل خود یک رمز سخت را بخواهید که یکی از اشنایان شما برای گوگل بگذارد و ان را به شما نگوید و اگر خودارضایی کردید در همان لحظه به سمت غسل بروید و بعد نماز بخوانید رفتن به مسافرت با اقوام خیلی تاثیر داره اگر تمام این کارهایی که این دوست عزیزمان(اگه خسته شدی بخون)رو انجام بدید بدانید که صد در صد میتوانید این کار زشت را ترک کنید

 103. سلام دکتر بنده 18سالگی مراجعه به دکتر فوق تخصص غدد مراجعه کردم.قبلش بیضه هام شل و کوچک بود و اسپرمم تو خواب غلیظ و اذیت کننده بود با یه سری ازمایشات دکتر امپول تسسترون 100 تحویز کرد هر 14روز ، چون من حتی ته ریشم نداشتم. التمم 11سانت بیشتر نبود. خدارو شکر رو من اثر کرده تا الان
  طی 1سال التم رسید به 12/5سانت و الان که نزدیک 20سالمه التم شده 15/5سانت
  و بیضه ها سفت تر و بزرگ تر و اسپرمم ها طبیعی سفید در حد 1قاشق غذا خوری .
  و حدودا داره ریشام در میاد ولی نازکه فعلا حالت کرک داره….
  و اینکه دکتر 6ماه داره دز250میده
  اولش عوارض داشتم یعنی 2ماه اول تکرر ادرار و داغی داشتم.
  ولی بعد دیگه بدنم عادت کرد

  حالا 18سالگی شروع به خودارضایی کردم اولش که میترسیدم .بعد چند بار بدنم رنگشو تغیر داد سفید اول
  زرد و سفیدبود

  الان من در هفته 1الا 2 بار میزنم مشکل نداره؟ روم نشد به دکتر خودم بگم

  چون تسسترون خیلی تحریک میکنه

  دکتر گفته باید تا زمانی که ریشات کامل در اومد و تا آخرین لحظه که رشد کرد بیضه ها و التت استفاده کنی

  دوستان توجه کنید تسسترون باید زیر نظر باشید سر خود استفاده نکنید
  خطر ناکه ممکنه میزان تست شما عدد 1000باشه تو بدن بعد معکوس عمل میکنه
  ولی من 450بودم الان 650شده باید برسه به 1000

 104. سلام دکتر جون.
  1-آیا خودارضایی لذت بری و تحریک شدن آلت را کم یا از بین میبرد البته در مدت دو سال؟؟؟؟؟
  2-من دو ساله خودارضایی میکنم من یه مدتیه بعد یه خودارضایی که کردم آلتم به سختی تحریک میشه چیکار کنم چه خاکی به سرم بریزم؟؟؟؟ 3-حدود شش ماهی میشه تحریک نمیشم البته دکتر این خودارضایی که گفتم تحریک آلتم رو کم کرده با یه پارچه خودارضایی کردم آیا مال اون پارچه نبوده این تحریک نشدن؟؟؟؟؟؟؟
  دکتر لطفاً جواب هر سه سوالمو بدید، ممنون میشم

   1. سلام آقای دکتر.
    شرطی شدن مغز بدلیل اعتیاد به تماشای پورن رو چطور باید از بین برد.
    حدودا چقدر زمان میبرد?
    چون مدتیست ترک کردم اما دچار اختلال نعوظ شده ام.

 105. سلام آقای دکتر
  من 6 سال خود ارضای رو کتار گذاشتم اصلا انجامش ندادم بعد از این مدت چند بار انجامش دادم الان قبل اینکه ارضا بشم متوجه میشم ولی اون حسو حالی ک 6 سال قبل، قبل از خروج منی داشتم و الان ندارم میخواستم بدونم دلیلش چیه؟

  1. ببین یه چی بگم بمونه برا بقیه هم باشه شاید حرف من برسند ببین با جق زدن دو چیزتو از دست میدی یکی اینکه تو سن کم وقتی جق میزدی احساس خوبی میکردی ولی الان چرا نه مثه یه چوب میمونه برات چون یه جورایی پوست اون بدبختو کندی و اون تازگی قبل نداره بعدشم اگه زود انزالم شدی بخاطر اینه تو سن کم جق میزنی بعدش همش نگرانی تو اتاق یا جایی دیگه که کسی نیاد یا متوجه نشه بعدش ضربان قلبت بالا میره و زود آبت میاد یه جورایی به سرت میمونه این مورد و در اینده زود انزال میشی و وقتی هم لذت جنسی نمیبری از جق زدن اینم یه جورایی هم به سر بدنت میمونه که از این کار لذت نمیبردی بخاطر همین تو اینده که سکس کنی با کسی لذت کمتری میبری از سکس

 106. سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
  من حدود 15 سالم هست و حدود یک ماه بیشتر نیست که با بدنم اشناشدم و میتونم خودمو بطور کامل ارضا کنم و متاسفانه تعداد دفعات خود ارضاییم در هفته به شدت بالا هست شاید هفته ای 14 بار این کارو بکنم به نظر شما این عمل باعث کم موندن رشد جسمی من میشه؟بطوری که مثلا قدم رشد نکنه؟ من حدودا تا 12 13 سالگی رشد خیلی خوبی داشتم و از همه ی همسنو سالهام بلندترو هیکلی تر بودم اما به مرور زمان اکثرا قدشون باهام برابر یا بیشتر شد خواستم ببینم ربطی به موضوع دیدن فیلم پورن داره چون من از 13 سالگی شروع به دیدن این فیلم ها کردم البته بدون ارضا و امدن مایع منی که خودش شبها هنگام خواب و بدون اراده ی من بیرون میومد و من بعد از بیدار شدن میفهمیدم و ازون موقع احساس میکنم رشد قدم متوقف شده ممنون میشم راهکاری بهم بدید و اینکه برای بزرگ شدن الت تناسلی چه راهی پیشنهاد میدید در این سن چون خجالت میکشم و ترس دارم ک به والدینم بگم و میبینم در فضای مجازی افراد مونث هم سنم این حد از الت رو علاقه ای بهش ندارن با اینکه همه جا زده اینقدر عادیه .ممنون مبشم جواب بدید باتشکر

   1. دکتر سلام ببخشید من یک دوست دارم قبل پاشگاه میزنه و میاد بعد الان چشماس بسیار گود شده می خواستم ببینم کرمی چیزی نیست یاروش خانگی که چشماش به حالت اول برگرده

  1. سلام دوست عزیز ربطی به متوقف شدن رشد قد نداره من خودم از12.13سالگی این کارو انجام میدادم حتی الان که19 سالمه شاید بعضی مواقع هفته ای سه چهار بار باضی از مواقع هم ک همش تو خونه هستیمو بیکار در اوجش هفته ای 20تا30بار هم خودارضایی کردم الان هم قدم1.80هست قد و سایز الت تناسلی متناسب با سن شماره میره جلو و یه چیز ژنتیکی هستش شما که انتظار نداری تو سن15سالگی الت20سانتی داشته باشی

   1. از پیشونی من چند تا جوش ریز در اومده همه میگن که از خودارضایی هستش؟
    درست میگن؟

    1. سلام جناب دکتر
     من ۲۲ سالمه و ۶ ساله که اصلا خود ارضایی نکردم و اصلا دستم به الت تناسیلم برای استمنا و… برخورد نداشته تو این ۶ سال هم فقط خودمو با پورن تخلیه میکردم میخواستم بدونم ایا این که خود ارضایی نمیکنم ضرر داره یا نه

 107. سلام من 14 سالمه 4 ماه دیگه میرم 15 سال من وقتی خواب های سکسی میبینم کلی آب منی از بدنم میره ام وقتی خود ارضایی میکنم هیچ حسی ندارم و آبی از بدنم نمیره مشکل من بنظر شما چیه

   1. سلام دکتر خسته نباشید من من وقتی که جق میزنم دور آلتم زخم میشه و تا یک هفته نمیتونم جق بزنم

 108. اولن یه سلام بکنم به تمامی …
  آقای دکتر به نظر شما روزی چند بار خود ارضایی بکنیم این خیلی مهمه و اینکه اگه دیر به دیر خود ارضایی بکنیم دیگه اعتیاد بهش پیدا نمیکنیم؟مثلا هحفته ای یه بار

 109. اینکه خودارضایی بده که همه میدونن اقای دکتر شما بگو چی خوبه ما همیشه بین بدو بدتر مجبوریم یکیو انتخاب کنیم شما میگی خود ارضایی خیلی بده اما خب چرا نمیگی وقتی ارضا نشی چه خطراتی داره بنظر من خودارضایی کردن بهتر از اینه که اینقدر تشنه باشیم که هرکیو میبینیم تا فیها خالدونشو دید بزنیم کلا ارضا نشدن بی بندوباری میاره امتحانش مجانیه اونایی که خودارضایی میکنن ترک کنن ببینن بعدش چی میشه

   1. (هیچکدومش) بهتر نیست به نظرت؟ مثلا دزدی کردن بهتره یا فقیر موندن؟ مگه حتما ۲ راه وجود داره؟ نمیتونی نگاه نکنی و خود ارضایی هم نکنی؟؟؟

 110. واقعا همه میگن اینکار کلیییییییی عوارض داره و فلان و فلان
  ولی اگه بخوایم دقیق تر نگاه کنیم از لحاظ واکنش های بدن هیچ فرقی با سکس نداره!تو اونم ارضا میشی بعد خودارضایى عوارض داره سکس نداره؟:|
  مشکل اصلیش درواقع اینه که انجام دادنش تو سن پایین ممکنه باعث رشد نامطلوب بدن بشه وگرنه خستگی و غیره همش توی رابطه جنسی عادی هم هست!

  1. من الان ۲۱ سالمه. از ۱۱ سالگی خودارضایی میکردم . الان قدم ۲.۱۱ هست. خانوادم بهم میگن دراز . کجام الان مشکل پیدا کرده؟

  2. ببین دوست عزیز. این عمل ضرر نداره به خودیه خود. همه.ی ضرر های فیزیکی که شنیدی رو بریز دور. چشمو و ریزش مو و … . همشو بریز دور. اینا هیچکدوم اثبات نشده. ولی از لحاظ ذهنی و فکری و روحی تاثیر خودشو میذاره. در واقع این یه عمل خنثای مایل به منفیه. حالا کی به سمت منفی میره؟ زمانی که این عمل بشه مثل یک اعتیاد برای شما. جوری که تا خودارضایی نکنید نمیتونید تو اون لحظه به کارتون برسید. یه مشکل دیگه هم میتونه ایجاد کنه اینه که ببین رفیق شما وقتی خودارضایی میکنی با فیلم پورن چیزی ک تصور میکنید بهترین حالت ممکن برای سکس با یه نفره. و اگه این عمل بسیار تکرار بشه, ممکنه یه پس زمینه ذهنی از همسر آیندتون یا یه انتظار تو ذهن شما از بدن ایشون بذاره. و موقع سکس با همسر واقعی میبینی ک نه اونقدر ک تصور میکردم نیست. این خودش سرد کننده.س . یه مطلبی هم اول صحبتتون گفتید ک هیچ فرقی نمیکنه با سکس. نه دوست عزیز. خیلی فرق میکنه. نمیدونم تا حالا سکس داشتی یا نه. ولی رفیق خیلی فرق میکنه با سکس. تو سکس اول باید به ارضای روحی برسید بعد ارضای جنسی. ولی اینجا فقط بحث حنسی مطرحه. و اینو یادت باشه تو سکس شما ارضا میشی ولی تو خودارضایی فقط انزال میشی همین. حالا با اینایی ک گفتم خودا نتیجه گیری کن. همون درسته

 111. سلام آقای دکتر. من الان تقریبا یک سال و چند ماه هست که خودارضایی می کنم و اولش اصلا نمی دونستم چیه و چه اتفاقی میوفته ولی الان تقریبا 6 یا 7 ماه هست که فهمیدم و اینکه من حتی نمی دونستم پورن و اینا چی هست اما بعدا فهمیدم اولش بیشتر از سر کنجکاوی بود اما الان نمی دونم چرا نمی تونم ترکش کنم و هیچ روشی هم بلد نیستم که ترکش کنم میشه بگین چطوری ترک کنم؟ من یه دختر 17 ساله هستم و خیلی می ترسم در آینده به من آسیبی وارد کنه و خیلی وقت نیست که متوجه شدم که این موضوع جز گناهان کبیره هست و یا غسل داره….
  ولی نمی دونم چرا نمی تونم ترک کنم. سعی کردم کمترش بکنم اما هنوز هست و خیلی به وضعیت تحصیل و…. آسیب وارد میکنه.
  میشه لطفا یک راه چاره به من بگین که بتونم ترک کنم؟

  1. سلام. راهای ترک پورنوگرافی و خودارضایی بطور مشروح در کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه توضیح داده شده است. با مراجعه به سایت فروشگاه کتاب را تهیه کنید و بخش ترک پورنوگرافی را مطالعه کنید

  2. سلام
   نگاه کن ببینم چقدر میتونی طاقت بیاری مثلا سه روز دفعه بعدی زمانشو دوبرابر کن مثلا 6 روز همینطور ادامه بده ترکش میکنی 6 روز و کن 12 روز تا سه ماه ک طاقت بیاری دیگه ترکی. شهوتی هم ک شدی یه جای از بدنت خش بنداز درد ک بگیری شهوتدمیخوابه

 112. سلام من حدودا ۱۴سالمه و ۲ساله که خود ارضایی میکنم تقریبا هر شب که با گوشی کار میکنم تحریک میشم و همزمان با دیدن فیلم های پورن خودارضایی میکنم هروقت دست به ترک کردن زدم زودتر اقدام به خودارضایی کردم و میشه گفت این ۲سال شده کار مهمم و اینکه این ۲سال درد مفاصل دارم و بی حوصلگی در انجام هرکار ولی متاسفانه نمیدونم باید چیکار کنم

   1. سلام من ۱۶ سال سن دارم التم هم ۱۸ سانته و خاستم بپرسم من بد خود ارضایی شدیدن بدنم سر میشه انگاری که فشارم خونم رفته بالا ایا از خود ارضایی هست دکتر

 113. من قدم ۱۵۹ است چند ماه دیگه ۱۵سالم میشه
  برای قد مضر هست لطفا از لحاض علمی بگید ثابت شده بزای قد مضر هست ؟ من روزی یک بار دین کار انجام میدم ممنون میشم بگید اثرات روی قد چگونه است

  1. وقت شما بخیر. هنوز از لحاظ علمی تحقیقاتی درباره اثر خودارضایی بر روی قد صورت نگرفته است. اما بهتر است شما بتدریج خودارضایی را کم کنید و ذهن خود را به فعالیتهای مفید دیگر معطوف کنید.

   1. ممنون پس من نگران قدم نباشم؟؟؟کمتر میکنم خواستم بدونم آیا رو قدم تاثیر داره
    چون من ورزش هم میکنم بارفیکس میرم تمرینات عضلانی و …. می‌کنم

   2. سلام دکتر
    آیا مشکل شل شدن آلت بعد از اولین انزال منی منشا روانی دارد چون قبلاً بعد اولین انزال منی شل نمی شد و قبلاً ترک کرده بودم به مدت 1 سال و 3ماه و در حال انجام این کار احساس گناه می کنم و این درمان دارد آیا درمان کار سختی است و یک چیز رو بگم بعد شل شدن دیگه تا حدود 10 دقیقه هر چقدر تحریم کنم به خوبی راست نمیشه و لی بعد این چند دقیقه برای انزال دوبار به خوبی سفت میشه انزال رخ میدهد و این که معمولا نعوظ صبح گاهی در من رخ میدهد خوانده ام یکی از نشانه های سالم بودن آلت و رگ های آلت همین است من فکر کنم مشکل روانی دارم لطفاً پاسخ دهید نگرانم

   3. سلام جناب دکتر
    دیدن عکس هایی که شهوت رو زیاد میکنه هم مث پورن باید ترک بشه یا با دیدن اونا خودارضایی کردن مشکلی نداره؟ یا داستان های شهوت انگیز مثلا
    منظورم از عکس هم عکس هایی هست که تو اینیستاگرامه . راهنمایین کنید ممنون میشم.

 114. سلام من از سن ۱۵ سالگی تا الان که ۳۵ سال دارم استمنا کرده ام نه از روی اعتیاد بلکه از روی لذت یعنی هر وقت دلم میخواست این کار رو میکردم گاها هفته ای دوبار و گاها دوماه یکبار از ۱۵ سالگی هم تقریبا ورزش دو رو با کوهنوردی انجام دادم و بعدا بدنسازی طبیعی رو هم به ورزشهام مخلوط کردم الام هر هفته کوه میرم صبح ها ورزش و دو و بعد از ظهر ها هفته ای ۴ روز بدنسازی من این اعتیاد به خود ارضایی رو تو خودم پیدا نکردم چون وقتاش مشخص و مختص یک روز خاص نبود در مورد عوارض روحیش میتونم بگم تلقینی هست و عوارض جسمیش که اگه ازدواج هم کنی زیاد از حد رابطه داشته باشی کمر درد و زانو درد و بی حالی میتونه باشه اعتدال باید در هر کاری رعایت بشه با تشکر از دکتر بابت مطالب خوب و عالی

 115. چی میگی توهم این آقای دکتر اصلا حرفی درباره انجام دادن این کار نزده و فقط گفته نکنید نه این که بکنید ..

   1. سلام اقای دکتر من هر دفعه که خودارضایی میکنم بیشتر نیازمند میشم هر بار طولش بزرگ تر میشه ایا من استسناییم ؟

 116. سلام. ببخشید من یه سوال داشتم زیاده روی در شهوت یعنی چی و چرا باعث مرگ میشع؟
  چون داشتم زندگی نامه این سینا مطالعه می کردم گفته بود که دلیل مرگش دقیق معلوم نیست شاید هم برای زیاده روی در شهوت بوده…

  1. چنین مطلبی درباره ابوعلی سینا واقعیت ندارد. زیاده روی در شهوت مشکلات زیادی بوجود میاورد ولی باعث مرگ نمی شود. زیرا انسان پس از زیاده روی دیگر لذتی از این کار نمی برد و خواه ناخواه در حدی متوقف می شود

  2. ابن سینا چون مریض شده بود و علاج نمیشد، مردم هم تعجب می کردند که این آقا خودش طبیب هست چرا نمی تونه خودشو معلاجعه کنه بعد یه شایعه ساخت که مریضی من بخاطر شهوت زیاد بوده و اینکه من نمی تونم جلوی خودمو بگیرم، تا مردم ندونند که طب سنتی و کمالات علمی ابن سینا کلا بی ارزشه

 117. آقا من نمیدونم شما آدمای خشک مقدس رو چیکار باید کرد اصن درکی از نیاز جنسی نداریم خیلیامون بعد می‌خوایم از همه هم ایراد بگیریم اصن تو از همه دکترا بهتر میدونی باشه ولی ی جوون باید تخلیه جنسی بشه ی نیاز بنظر من آخه باید چکار کنیم ازدواج ک شرایط اقتصادیش نیست فعلا احتمالا تا چند سال دیگه هر نوع رابطه ای هم بنظرتون حرام پس بفرمایین باید چکار کنیم تا ازدواج

  1. من هم کاملا موافق این حرف هستم ، البته همین مذهبی ها هم گفتن و قبول دارن که نیاز جنسی به هر حال یک نیاز مهم در بدن هست ولی راه تخلیه این نیاز نباید خوارضایی باشه ، شما حق داری که توی سن ازوداج هستی ولی نمیتونی ازدواج کنی و نیاز جنسی هم شما رو اذیت میکنه . به هر حال راهش دیدن فیلم های پورن و عکس های تحریک آمیز و دید زدن دختر های توی خیابون نیست چون این فقط بیشتر شما رو اذیت میکنه!
   دکتر سنایی عزیز ممنونم ازتون که همه نوع کامنت هارو تایید میکنید.

 118. سلام من 15 سالمه حدودا سه ساله که خود ارضایی میکنم جدیدا فکر میکنم به خاطر خود ارضایی زیاد چشام سیاهی میره و سرم گیج میره
  درسته؟؟؟؟

 119. سلام دکتر وقت بخیر
  جناب من 21 سالمه. تقریبا میشه گفت امسال سال 10 امی هست که از اولین خود ارضاییم میگذره !. خیلی شدید بوده خود ارضایی من یعنی بطوری که تقریبا همیشه درگیر پورنوگرافی و خود ارضایی بودم تقریبا هر زمانی تعدادش هم بطور میانگین 3 بار در روز البته این 3 4 سال اخیر اینقدر شده. به شدت استرس در من ایجاد میکرده. سه چهار روزی هست که ترک رو شروع کردم. ی سوال داشتم از خدمتتون اونم اینکه موقع ترک چه ویتامین هایی مصرف کنیم که اسیب رو کمتر کنه و کمکمون بکنه ؟ . من برای کنترل افکار از امواج الفا استفاده میکنم که بشدت توی این مدت ترکم تاثیر گذار بوده. ولی بدنم شروع لرزش میکنه و احساس سرد بودن میکنه. ورزش هم میکنم ورزش سنگین.

  1. شما باید ابتدا پورنوگرافی را ترک کنید. مقاله ترک پورنوگرافی را در سایت مطالعه کنید.
   ترک پورنوگرافی هیچ ضرری برای بدن شما ندارد. احساس لرز و سردی ارتباطی با ترک ندارد.

  2. آقای دکتر شما میگی عوارض سیاهی رفتن ندارع من خودم زدم بخدا داره کمر درد سیاهی رفتن حال نداشتن

 120. سلام
  کسی که مدت زیادی فیلم‌های پورنوگرافی دیده و با اونا خود ارضایی کرده، حتی خود ارضاییش هم بیشتر به صورت مالیدن آلت به شلوار بوده که بعضی‌ها می‌گن روش بدیه، حس می‌کنه زود ارضا شده و البته نعوذش به اندازه‌ی دوران نوجوانیش نیست اگر چه بنظر خیلی کم هم نیست ولی مثل اون موقع سفت نمیشه و تا نزدیک مثانه تقریبا که بالا میومد بالا نمیاد، چیکار کنه که برگرده به حالت اولش؟ ترک کامل خود ارضایی بنظر غیر ممکن میاد چون پارتنر ندارم ولی کم کردنش می‌تونه ممکن باشه. دفعاتش هم هفته‌ای یبار تقریبا یا کمتر بوده ولی گاهی به دفعات مثلا دو سه یا چهار بار که سریع هم انجام می‌شده و بعضی وقتا بعدش حس درد داشتم سر آلتم اما حینش نه. این رو هم بگم بعضی وقتا واقعا سریع ارضا می‌شم که بنظر دلیلش حساس شدن سر آلت به شورت و شلوار یا افکارمه. نمی‌دونم چیز مهمی رو جا انداختم یا نه ولی منظورم اینه می‌خوام خود ارضاییم و کم کنم و دیگه درست انجامش بدم که هم خودمو بیشتر بشناسم، هم بیشتر لذت ببرم نه این که اعتیاد باشه و برای رهایی از اضطراب یا عادت باشه انجام دادنش و این که این رفتار عجیب آلتم و تحریک پذیری ذهنم بهتر بشه. خودم دیدم که با کم کردن خود ارضایی به سرعت بهتر می‌شن این عوارض ولی می‌خوام بدونم بجز کم کردنش چقدر باید کم بشه مثلا چند بار در کاه یا هفته؟ چطور انجامش بدم؟ یا چه کار‌هایی بکنم که خیالم راحت بشه مشکلی بوجود نمیاد؟ می‌دونم که تا پارتری نداشته باشم نمی‌تونم ترکش کنم و فقط از پس کم کردنش برمیام. اصلا پارتنر هم باشه، باز شاید یه وقتی پیشت نبود! و اینکه نمی‌دونم این مذهبی‌ها چی می‌گن اما اگه تو نوجوونی آموزش درستی داشتم و چیز دیگه‌ای بجز حرام است و می‌ری جهنم به یه پسر نوجوون آماده‌ی رابطه‌ی جنسی و پر از انرژی می‌گفتن، الآن اینطوری نبود که استرس سلامتی جنسیم و داشته باشم. چون اولش با کنجکاوی شروع شد و با نادانی به صورت شاید افراطی ادامه پیدا کرد. سرتون و درد آوردم، میشه راهنماییم کنید لطفا؟ نگران رابطه‌ایم که اصلا معلوم نیست کی داشه باشم.از نظر سنی هم کاملا بالغ به حساب میام، یعنی پارتنر داشتن برام خیلی دور نیست و اظطراب و نگرانی دارم کمی برای این موضوع. مرسی

   1. سلام
    فقط اگه عوارضی هم پیدا شده باشه،‌مثل زود ارضایی، اون‌ها هم درست می‌شن؟ من حس می‌کنم لذتی که می‌برم خیلی کم‌تر شده و وقتیم می‌خواد زیاد بشه زود به مرحله‌ی ارضا می‌رسم؟ و این که پورنو گرافی منظورتون چیاست؟ فقط فیلم‌ها و انیمیشن‌ها؟ داستان‌ها ی متنی و تصویری اشکالی نداره؟
    مرسی از لطفتون که می‌خونید و پاسخ می‌دید

 121. آیا خود ارضایی باعث می شود که احساس سبکسری یا زنده نبودن یا مثلا مسخ شخصیت داشته باشیم؟ البته من اضطراب زیادبا ترس دارم و احتمال می دن که پانیک هم داشته باشم الان می خوام بدونم که این به خاطر کدوم پیش میاد؟