اختلال جنسی

سکس چت چیست ؟ بررسی آسیب ها و خطرات آن در مردان و زنان

5/5 - (1 امتیاز)

سکس چت چیست

سکس چت، سکس تلفنی، سکس آنلاین، سکس مجازی یا سکس اینترنتی نامهای مختلفی است که شامل گفتگوهای جنسی، ارسال تصاویر جنسی و تحریک آمیز از طریق پیام دادن یا تماس با هدف تحریک جنسی انجام می شود. در سکس چت افراد بدن خود را به اشتراک نمی گذارند ولی رازها و ابعادی از وجود خود را برای دیگری آشکار می کنند. بخشهایی که شاید در یک گفتگوی حضوری شجاعت ابراز آنرا ندارند.

فرد مقابل می تواند کسی باشد که او را حضوری دیده اید و یا آنکه شخصی باشد که بهیچوجه او را نمی شناسید. در این نوع رابطه برخی تنها پیامهای متنی ارسال می کنند و برخی دیگر تصاویری از خویش نیز می فرستند. عنصر مهم در سکس چت تخیل است. سکس چت می تواند به خودارضایی منجر شود و یا نشود.

چه افرادی بدنبال سکس چت هستند

یکی از دلایل اصلی افراد برای سکس چت ناشناخته ماندن است. افراد بدون اینکه ترس از شناخته شدن داشته باشند می توانند تمایلات جنسی و فانتزی های خود را کشف کنند و با هویت جنسی خویش بیشتر آشنا شوند. این ناشناخته ماندن به افراد آزادی عمل بیشتری برای ظهور تمایلات جنسی خویش می دهد. تمایلاتی که در زندگی واقعی مجال بروز نمی یابد. فرد در سکس چت احساس امنیت بیشتری می کند تا بدون آنکه مورد قضاوت قرار بگیرد انتظارات خود را بیان کند.

در دنیایی که همه افراد احساس تنهایی و جداافتادگی از دیگران می کنند ارتباط از طریق فضاهای مجازی احساس تعلق به دیگران را در آنها بوجود می آورد. این امر بالاخص برای کسانی که در دنیای واقعی توانایی های مهارتی کمتری دارند بیشتر صادق است. افرادی که کم رو، خجالتی و درون گراتر هستند. تحقیقات نشان می دهد افرادی که سبک دلبستگی اضطرابی یا اجتنابی دارند احتمال بیشتری دارد به سکس چت اقبال نشان دهند.

از سویی دیگر افرادی که در روابط متعهدانه و بلند مدت نیستند و یا مدت زمان زیادی است که در هیچ رابطه ای نیستند و یا همسرانی که دور از یکدیگر هستند احتمال بیشتری دارد تا به سکس چت بپردازند.

آسیب ها سکس چت و خطرات آن

1. ریسک نمایش

وقتی شما عکسهای خصوصی خود را با فرد دیگری که نمی شناسید به اشتراک می گذارید احتمال زیادی دارد که افرغاد دیگری غیر از فرد مورد نظر نیز آنها را ببینند و حتی امکان به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد. این موضوع صدمه جبران ناپذیری بفردی می زند که با نیت پنهان ماندن هویت و ناشناس بودن وارد سکس چت شده است.

طبق تحقیقات انجام شده 17 درصد از افرادی که سکس چت می کنند محنوای آن را با دیگران به اشتراک می گذارند. حتی اگر فرد مورد نظر قابل اعتماد باشد هر آنچه در فضای اینترنت ارسال می کنید میتواند توسط هکرها مورد دستبرد قرار گیرد.

2. نقطه ضعف هنگام اختلاف

حتی اگر در ابتدا روابط خوبی با یکدیگر داشته باشید هر زمان اختلافی بین شما پیش بیاید عکسها و چتهای شما میتواند بعنوان تهدیدی علیه شما مورد استفاده قرار گیرد و حتی می تواند بعنوان ابزاری برای درخواستهای بیشتر استفاده شود.

تاثیر بر سلامت روانی: تحقیقات نشان می دهد سکس چت کردن بدون لمس فیزیکی یا تماس واقعی منجر به استرس، افسردگی و کاهش عزت نفس می شود.

3. اعتیاد به سکس چت

از آنجایی که دسترسی به اینترنت و پیشنهاد دادن در فضای مجازی بسیار راحت تر از دنیای واقعی است سکس چت ممکن است پس از مدتی تبدیل به عادت و اعتیاد در فرد شود و فرد از مهارتهای ارتباط در دنیای واقعی محروم می شود و از سکس چت بیش از رابطه واقعی لذت می برد. این امر بتدریج احساس تنهایی او را که در ابتدا برای فرار از آن به سکس پت روی آورده بود بیشتر می کند.

سکس چت با همسر

طبق تحقیقات انجام شده سکس چت از طریق فرستادن عکسهای اروتیک و لخت در بین همسران نادر می باشد. اما فرستادن پیامکهای سکسی بیشتر در بین همسران شایع می باشد.

سکس چت بین همسران زمانی که از یکدیگر دور هستند می تواند اتفاق بیفتد. گاهی نیز همسران زمانی که در کنار یکدیگر نیز هستند با هم سکس چت انجام می دهند. دلیل این کار در برخی مواقع آن است که از طریق سکس چت تمایلات و تخیلات جنسی خود را با راحتی بیشتری می توانند ابراز کنند. کاری که شاید در یک رابطه واقعی بخاطر ترس از طرد شدن و یا احساس شرم انجام ندهند. این کار می تواند به صمیمیت بیشتر بین زن و شوهر در روابط جنسی بیانجامد و آنها تمایلات خود و دیگری را بیشتر کشف کنند. اما برخلاف آنچه در برخی مقالات فارسی زبان ذکر شده است ارتباط معناداری بین انجام سکس چت و رابطه زناشویی بهتر وجود ندارد.

نکته جالب ان است که بر اساس تحقیقات زنان در قیاس با مردان احتمال بیشتری دارد که با کسی که رابطه عاطفی دارند سکس چت کنند و مردان تمایل کمتری دارند با زنی که نسبت به او از نظر عاطفی درگیر هستند سکس چت انجام دهند ولکن مردان با زنانی که از نظر جنسی به آنها تمایل دارند احتمال بیشتری دارد سکس چت کنند.

آیا سکس چت مشکلات جنسی ایجاد می کند

تاکنون تحقیقات نشان نداده است که سکس چت به مشکلات جنسی بیانجامد اما این احتمال وجود دارد که افرادی که از نظر اجتماعی مهارت کمی دارند و یا توانایی و شجاعت ایجاد ارتباط در دنیای واقعی را ندارند احتمال بیشتری دارد به سکس چت روی بیاورند. سکس چت همچنین با مصرف مواد، الکل، داشتن پارتنرهای جنسی مختلف و مشکلات روحی مانند افسردگی، اضطراب و ناتوانی در کنترل تکانه همبستگی دارد. یعنی افرادی که این مشکلات را  دارند با احتمال بیشتری سکس چت می کنند و افرادی که سکس چت می کنند با احتمال بیشتری دچار این مشکلات هستند. اما همچنان رابطه علی آنها مورد تحقیق است.

از سویی دیگر اگر تنها طریق فعالیت جنسی فرد سکس چت باشد و او تمایلی به رابطه واقعی نداشته باشد این امر یک اختلال محسوب می شود. از سویی دیگر اگر در سکس چت نیز قوانین وفاداری و تعهد رعایت نشود و فرد با تصور اینکه این کار یک رابطه واقعی نیست و می تواند با افراد زیادی سکس چت کند سیستم مغزی خویش را دچار مشکل می کند زیرا سکس چت با افراد مختلف منجر به ترشح دوپامین زیاد شده و پس از مدتی فرد از رابطه واقعی به اندازه رابطه سکس چت اذت نمی برد زیرا تنوع کافی برای او ندارد.

اعتیاد به سکس چت

بله سکس چت می تواند اعتیاد آور باشد زیرا باعث ترشح مقدار زیادی دوپتامین در مغز می شود و از سویی دیگر بسهولت قابل دسترسی است و فرد در رابطه سکس چت بدلیل نداشتن احساس خجالت با سرعت بیشتری به مرحله جنسی می رسد و در نتیجه با سرعت بیشتری  می تواند پارتنرهای جنسی متعدد پیدا کند. همین امر اعتیادزا بودن آنرا بیشتر می کند. (برای اطلاعات بیشتر به کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه مراجعه کنید)

رازهایی که مردان در سایت‌های سکس چت به اشتراک می‌گذارند

گاهی اوقات، غریبه‌ها ساده‌ترین افراد برای به اشتراک گذاشتن رازهایتان در سایت‌های سکس چت هستند. این مسئله ممکن است غیرعادی به نظر برسد، اما حقیقت دارد. هر چه در فاش کردن چیزی بیشتر مشکل داشته باشید، نگه داشتن آن پیش خودتان وسوسه انگیزتر است.

اما سرکوب بخش‌های انتقادگر شخصیتتان خیلی مؤثر نیست؛ چرا که این چیزها تمایل دارند در آینده دوباره ظاهر شوند. همینطور اگر اسرار جنسی داشته باشید؟ آشکار کردن آن‌ها بیشتر اضطراب‌آور است.

این دیدگاه که مسائل را برای همیشه پیش خودتان نگه دارید، احساس تنهایی دارد. مردم زمانی که کسی علایق آن‌ها را تأیید می‌کند، احساس بهتری دارند، حتی اگر آن شخص غریبه باشد. بنابراین، جای تعجب نیست که بسیاری از مردان عمیق‌ترین رازهای خود را در سرویس‌های چت به اشتراک می‌گذارند.

بیایید بیشتر در مورد دلایل آن صحبت کنیم.

چرا مردان به سایت‌های سکس چت آنلاین می‌روند؟

سکس یک عمل بسیار صمیمی است که به نزدیک شدن دو نفر به هم کمک می‌کند. این گفته می‌شود که ارگاسم مشترک، درهایی را به سطح دیگری در رابطه آن‌ها باز می‌کند. با این حال، ما شاهد افزایش تعداد مردان و در موارد خاص، زنانی هستیم که به سرویس‌های سکس چت آنلاین می‌روند.

روابط یا هر گونه ارتباط فیزیکی (مانند دوستان با مزایا: نوعی رابطه دوستی که با رفتار جنسی همراه است) با مسئولیت‌ها، تعهدات و انتظارات خاصی همراه است. این عوامل اغلب می‌توانند لذت واقعی را، به خصوص برای مردان از بین ببرند. هنگامی که درگیر رابطه جنسی با یک شریک زن می‌شوید، تلاش و انرژی زیادی برای راضی کردن او صرف می‌شود؛ همچنین در ازدواج همراه با بچه‌ها، زنانی که اغلب زیر بار حرفه و کارهای خانه هستند، ممکن است تمایل آنچنانی به سکس نداشته باشند.

در مواردی خاص، رابطه جنسی دچار مشکل می‌شود، جایی که این عمل بیشتر به یک کار طاقت‌فرسا تبدیل می‌شود تا اینکه عملی با آدرنالین یا عمل جنسی مست کننده‌ای باشد. در این موارد، مردانی که اغلب تصور می‌شود بیشتر به توجه جنسی نیاز دارند، به دنبال تأیید اعتبار می‌گردند که اغلب به ارضای جنسی خود (خودارضایی) منجر می‌شود.

در یک فضای مجازی، لازم نیست به شخص دیگری که درگیر است فکر کنید، یک مرد می‌تواند عمیق‌ترین تخیلات جنسی خود را که ممکن است بترسد آن‌ها را در زندگی واقعی نشان دهد، ابراز کند؛ اگر به این مسئله فکر کنید، همه ما از قضاوت شدن می‌ترسیم.

همچنین ناشناس بودن در فضای مجازی، عامل عادات جنسی خاصی را فراهم می‌کند که می‌تواند به یک مرد آلفا اجازه دهد که یک مرد مطیع یا یک مرد کم رو باشد تا رفتار مردانه‌ کلیشه‌ای (عدم ابراز احساسات و تظاهر به قوی بودن) خود را رها کند. زن یا مردی که به عنوان طرف مقابلتان قرار دارد، هیچ شناختی از شما ندارد، بنابراین بازی نقش آفرینی آسان می‌شود.

سایت‌های سکس چت آنلاین، راهی برای مردان است تا احساس خواسته شدن و خواستن کنند؛ اینطور نیست که آن‌ها به دنبال رابطه یا خیانت به شریک زندگی خود باشند. پورن‌ها برخلاف سرویس‌های چت بزرگسالان شخصی نیستند، چرا که در این چت‌ها شما می‌توانید پاسخ‌هایی دریافت کنید که ممکن است به صورت متنی یا در موارد خاصی تحریک بصری باشد که شخصی شده است.

چرا مردان رازهای خود را در سرویس‌های چت به اشتراک می‌گذارند؟

به عنوان فرهنگ، ما تصمیم گرفته‌ایم که راه‌های «عادی» برای داشتن رابطه جنسی وجود دارد و هر چیزی که خارج از مرز بسیار سخت عادی بودن باشد، انگ محسوب می‌شود. اما اگر به اینترنت نگاهی بیندازید، می‌توانید راهنمایی دقیقی پیدا کنید که چگونه به شریک زندگیتان بگویید که به برخی از رفتارهای جنسی متفاوت (BDSM) علاقه دارید، می‌خواهید با جنسیت‌های دیگر تجربه‌های جنسی داشته باشید یا علایق جنسی دیگری دارید که فراتر از آن چیزی است که معمول باشد. همانطور که مشخص است، غیرطبیعی بودن فوق‌ العاده طبیعی است.

گاهی اوقات، افراد فقط به کسی نیاز دارند که بدون ریسک‌های مربوط به فردی که روبرویشان نشسته است، به آن‌ها گوش دهد. وقتی با شخصی آنلاین صحبت می‌کنید، نیازی به لطف یا پاسخ متقابل نیست و این امر برای بسیاری از مردم جذابیت زیادی دارد. حتی کسانی که رازهای مهمی برای به اشتراک گذاشتن ندارند، ممکن است متوجه شوند که گفتگو با یک غریبه‌ای که آن‌ها را قضاوت نمی‌کند، می‌تواند به ایجاد اعتمادبه‌نفس برای صحبت حضوری در مورد تملایت جنسی آن‌ها به شریک زندگیشان کمک کند.

مردان چه چیزی را در سایت‌های سکس چت به اشتراک می‌گذارند؟

یک نظرسنجی اخیر از متخصصان سکس چت نشان داد که موضوعات سکس چت بسیار متفاوت است و برخی از موضوعات پرطرفدار سکس چت در دسته‌بندی عادات جنسی مختلفی که ممکن است برای برخی از افراد عجیب یا نامناسب به نظر برسند، قرار می‌گیرند.

به عنوان مثال، بخش عمده‌ای از دید افراد تنها به یک نوع رابطه جنسی کلی اختصاص دارد: مرد تسلط داشته باشد و زن (در صورت وجود) مطیع باشد. با این حال، بخش بزرگی از جمعیت به وضوح علاقه‌مند هستند که این پویایی‌ها را در افکار خود تغییر دهند.

هر تمایل جنسی بخشی عادی از زندگی است که برخی افراد از آن لذت می‌برند، نادیده گرفتن و رد کردن آنچه که دیگران لذت‌بخش می‌دانند، به عنوان تفکر بسته محسوب می‌شود. مطمئناً، تمایل جنسی، رفتارهای جنسی متفاوت (BDSM) و برخی از اعمال جنسی خاص برای همه افراد مناسب نیستند، اما بخش‌های بی‌ضرر و سالمی از تمایلات جنسی هستند که بسیاری از افراد آن‌ها را مهم می‌دانند.

داشتن برخی رازها سالم است

همه حق دارند حریم خصوصی داشته باشند، حتی افرادی که در یک رابطه هستند. در یک دنیای ایده‌آل، می‌‌توانید همه چیز را با شریک زندگیتان به اشتراک بگذارید. اما در واقعیت، این همیشه یک گزینه نیست. افرادی که رازهایی دارند که ترجیح می‌دهند آن‌ها را فاش نکنند، اغلب این کار را با نیت‌های خوب انجام می‌دهند، مثلاً می‌خواهند از خودشان محافظت کنند یا به شریک زندگیشان صدمه نزنند.

برخی از افراد ترجیح می‌دهند که بین افرادی که در محل کار هستند، با افرادی که در کنار دوستان یا در یک رابطه هستند و تمایلاتی که آن‌ها را تاریک‌تر یا کمتر قابل قبول می‌دانند، احساس حریم خصوصی و جدایی داشته باشند. آنچه مردم تصمیم می‌گیرند افشا کنند یا برای خود نگه دارند، یک تصمیم شخصی است. با این حال، یافتن یک شنونده خوب، حتی در قالب یک سرویس سکس چت، می‌تواند چیزی بیش از آزادی جنسی فراهم کند.

این روشی امن برای افراد ایجاد می‌کند تا آسیب‌پذیرترین بخش‌های خود را بدون قضاوت در معرض دید قرار دهند. ارتباط انسانی چیزی است که همه به آن نیاز دارند و سزاوار آن هستند و بخش مهمی از تمایلات جنسی است. بنابراین، اگر متوجه شدید که مردتان از سرویس‌های سکس چت بزرگسالان استفاده می‌کند، به جای اینکه بسیار آشفته شوید و او را به رابطه جنسی اشتباه متهم کنید، سعی کنید نیازهایش را درک کنید و به دنبال مشاوره و سکس‌تراپی باشید.

راههای ترک سکس چت

راههای ترک سکس چت با راه ترک پورنوگرافی مشترک است. برای ترک عادت سکس چت به مقاله ترک پورنوگرافی مراجعه کنید. بطور مشروح دراین درباره راههای ترک توضیح داده شده است.

 

برای اطلاعات بیشتر به کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه مراجعه کنید

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه

 

منبع:

https://www.thevoiceofwoman.com/men-visit-online-sex-chat-sites

نوشته های مشابه

‫6 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن