اعتیاد به پورنوگرافی

۱۰ راه درمان اعتیاد به پورنوگرافی

3.7/5 - (6 امتیاز)

آن چه در این مقاله می خوانیم

۱۰ راه برای ترک اعتیاد به دیدن فیلم پورن

درمان اعتیاد به پورنوگرافی یا ترک پورنوگرافی پرهیز از تماشای فیلم پورنو است. البته این‌ کار راحتی نیست و ذهن تمایل زیادی به‌دریافت تحریک مصنوعی و تماشای پورنوگرافی دارد. مسیرها و ارتباطات مغزی‌ای که به‌واسطه تماشای زیاد فیلم پورن ایجاد شده‌اند، در اثر پرهیز از تماشا اندک‌اندک تضعیف می‌شود.

ترک پورنوگرافی توسط راهکارهایی که براساس ساختار مغز انسان است قابل انجام می‌باشد. راهکارهای زیر در جهت سیم‌کشی جدید و در نتیجه پرهیز از تماشای پورن و درمان اعتیاد به پورنوگرافی موثر می‌باشد. مسلماً روزهای ابتدایی تجربه آسانی نخواهید داشت، زیرا مغز شما را مجبور می‌کند تا به راهکارهای همیشگی روی بیاورید و در نتیجه آسیب زیادی احساس می‌کنید. بعد از مدتی احساسات بهتری خواهید داشت و مغز اندک اندک خود را با شرایط جدید تطبیق می‌دهد. بعد از حدود دو ماه، شرایط کمی آسانتر می‌شود و پس از سه ماه، دیگر جز هرازگاهی وسوسه تماشا به ذهنتان نمی‌آید.

درمان اعتیاد به پورنوگرافی- تصویر ۱- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

ترک پورنوگرافی مسلماً بالا و پایین‌های زیادی به‌همراه دارد و پیشرفت شما خطی نمی‌باشد. روزهایی را راحتتر پشت‌سر می‌گذرانید و روزهایی را سختتر. این فرایند خلق و خوی شما، تواناییتان برای ارتباطات اجتماعی، توانایی پاسخ‌های جنسی و میزان میل جنسی‌تان را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. شما احساس افسردگی می‌کنید. اما باید صبور باشید تا شرایطتان به‌ثبات برسد. آن چیزی‌که اهمیت دارد، تداوم در این فرایند است و نه اشتباه نکردن. اگر یکبار از قانون پرهیز تخطی کردید، خود را سرزنش نکنید و مجدداً با اراده بیشتر ادامه دهید. اشتباه و لغزش را بخشی از مسیر بدانید و نه اشتباهی که غیرقابل‌جبران است.

گزارش‌های بهبودی افراد تحت نظارت متخصصین نشان می‌دهد علائم اختلالات جنسی افراد پس از گذشت چند ماه پرهیز، از بین می‌رود و مسیرهای پاداش مغزی ایجاد شده تضعیف می‌شود، اگرچه هیچ زمان از بین نمی‌رود. در ادامه راهکارهایی جهت سهولت روند درمان اعتیاد به پورنوگرافی که براساس تجربیات افراد می‌باشد، ذکر می‌شود.

درمان اعتیاد به پورنوگرافی

1. در ابتدا لازم است با خود بیندیشید که چرا می‌خواهید این عادتتان را کنار بگذارید و در مسیر بهبودی قدم گذارید. دلایل ترک پورنوگرافی را بر روی کاغذ بنویسید. این عادت چه مشکلاتی برای شما ایجاد کرده است؟ درمان اعتیاد به پورنوگرافی و ترک آن چه مزایایی برای شما دارد؟ امیدوارید چه تغییراتی در زندگی خود پس از درمان اعتیاد به پورنوگرافی بوجود بیاورید؟ زیرا در غیراینصورت انگیزه کافی برای تغییر و طی این فرایند دشوار نخواهید داشت.

2. وقتی خود را از چیزی منع می‌کنید، راه آسانتر آن است که چیزی را جایگزینش کنید. عمل کردن به منع تنها، بسیار دشوار است. فعالیت‌های جدیدی را شروع کنید. ورزش، مسافرت، هنر، یادگیری یک مهارت تازه، کار کردن، تفریح و گردش را جایگزین کنید. ببینید پیش از آنکه وقت زیادی برای پورنوگرافی بگذارید به چه فعالیت‌هایی علاقه داشتید و مشغول بودید.

3. در زمان پرهیز یا ترک پورن هیچگونه تحریک مصنوعی نباید صورت گیرد، از جمله از طریق فیلم، عکس، صوت و داستان‌های سکسی. نباید در فیسبوک، اتاق چت، یوتیوب، سایت‌های زوج‌یابی و تبلیغ لباس و … پرسه بزنید. زیرا این کار باعث می‌شود ناگهان خود را در حال تماشای فیلم پورن بیابید. این کار مانند فرد الکلی است که می‌گوید یک ته استکان که مشکلی ایجاد نمی‌کند، حواسم هست!

4. برای سایت‌های پورنوگرافی فیلتر بگذارید و بلاکرها را فعال کنید. رمز بگذارید و به رمز آن فرد دیگری غیر از شما دسترسی داشته باشد. هرچه می‌توانید باید دسترسی به سایت‌های پورن را برای خودتان دشوارتر بسازید. بهتر است برای مدتی تا زمان ضرورت به کامپیوتر و اینترنت دسترسی نداشته باشید.

درمان اعتیاد به پورنوگرافی- تصویر ۲- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

5. راه دیگر غلبه و درمان اعتیاد به پورنوگرافی و ترک دیدن فیلم پورن آن است که شرایط محیطی خود را تغییر دهید. کامپیوتر خود را به اتاق نشیمن و یا فضاهای عمومی‌تر منتقل کنید. سعی کنید تا جای ممکن تنها نمانید. زیرا تنهایی، خود، یادآور تماشای فیلم‌های پورن برای شما است.

اگر اکثراً شب پورن تماشا می‌کردید

سعی کنید آن ساعت‌ها را به کاری که از پیش تعیین کردید مشغول باشید و نگذارید آن ساعت‌ها بدون هدف پرسه بزنید. دکوراسیون و نحوه چیدمان اتاق و یا مکانی را که در آن پورن تماشا می‌کردید، تا جای ممکن تغییر دهید تا حداقل یادآوری را برای شما داشته باشد. اگر چیزی باعث شد تا پرهیز خود را بشکنید از آن درس بگیرید و شرایط محیطی و رفتاری خود را تغییر دهید.

6. مراقب سلامت فیزیکی خود باشید. طبق برنامه در زمان مشخص و به میزان کافی بخوابید. در زمان خستگی زودتر به دام می‌افتید. ورزش را به‌طور منظم شروع کنید. رژیم غذایی سالم داشته باشید و غذای فست فودی نخورید. به طبیعت بروید. یوگا و مدیتیشن کنید. البته بیاد داشته باشید قرار نیست تمام عادت‌ها و تغییرات خوب را یکجا به‌وجود بیاورید. به‌خود فرصت دهید و کم‌کم آنها را وارد زندگی خود کنید، در غیر اینصورت مایوس خواهید شد و دست از تلاش خواهید کشید.

7. روابط اجتماعی‌تان را گسترش دهید و تا جای ممکن با دوستان و بستگان خود محشور شوید.

8. از آنجایی‌که افراد در حین تماشای پورنوگرافی به خودارضایی می‌پردازند، لازم است تا مدتی از خودارضایی نیز پرهیز کنید، زیرا در ذهن این دو با یکدیگر گره خورده‌اند و انجام خودارضایی احتمال آنکه شما به دور باطل بیفتید را افزایش می‌دهد. بی‌جهت بدن خود را لمس نکنید و شلوار ضخیم بپوشید. دوش آب سرد بگیرید. (البته این دستورالعمل برای همه صادق نمی‌باشد و منع خودارضایی برای همه به ترک پورن کمک نمی کند)

مقاله مرتبط: اعتیاد به خودارضایی

 

9. پس از آنکه شما شروع به پرهیز از تماشای پورنوگرافی کردید، فکر به‌مقدار زیادی به خیال‌پردازی می‌پردازد. تصاویر پورنوگرافی مدام به ذهن شما می‌آید. زیرا مغز با اینکار تلاش می‌کند شرایط را به زمانی که شما پورنوگرافی می‌دیدید و در مغزتان هورمون دوپامین ترشح می‌شد، شبیه کند. سعی کنید با استفاده از قانون توقف فکر (مقاله اضطراب)، فکرتان را منحرف کنید.

10. از جمله راه‌های موثر دیگری که می‌توان از آن برای درمان اعتیاد به پورنوگرافی یا ترک پورنوگرافی بهره برد، وصل شدن به گروه‌های اینترنتی بهبود است که افراد، تجربیات ترک خود را با یکدیگر مطرح کرده و سعی می‌کنند همدیگر را در دوره بهبود تشویق و تایید کنند. در عین حال افراد ساعت‌های سخت دوره بهبودی را نیز در این سایت‌ها می‌گذرانند. با وجود تعداد زیاد سایت‌ها و گروه‌های موجود خارجی، متاسفانه به زبان فارسی چنین گروه‌هایی وجود ندارد. از جمله کارهایی که می‌توانید در دوره بهبودی انجام دهید، براه انداختن چنین گروه‌های اینترنتی است که نه تنها به شما، که به افراد زیادی در این زمینه کمک می‌کند.

11. شخص دیگری را در جریان مشکل پورنوگرافی خود بگذارید. در اینصورت در زمانهایی که وسوسه در حال غلبه بر شما است با او تماس بگیرید تا شما را تشویق و تهییج کرده اراده شما را جهت ترک و گذر از این زمان دشوار یاری کند. همچنین گفتن به شخص دیگر تعهد شما درباره تماشا نکردن افزایش می دهد.

12. ورزش کنید. ورزش یکی از راههای بسیار موثر کاهش تنش و اضطراب در شما است. در اکثر مواقع دلیل مهم تماشای پورن زمانهایی است که اضطراب شما بالا است. ورزش همان تاثیری را بر بدن شما می گذارد که داروهای افسردگی و اضطراب در شما ایجاد می کند.

13. مراقبه کنید.مراقب یکی از روشهای شناخته شده برای ایجاد آرامش و کاهش تنش است. مراقبه ذهن را از افکار ناخواسته و اضافی تطهیر می کند. همچنین با تقویت ارتباطات قسمت پری فرونتال باعث می شود قدرت اراده فرد افزایش یابد.

همچنین می‌توانید کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه اثر دکتر کامیار سنایی را مطالعه کنید.

 

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه

 

بر اساس تحقیقات انجام شده درباره جامعه آماری افرادی که در صنعت پورن فعالیت دارند، اکثر آنها مورد سوءاستفاده جنسی هستند و از آنها به‌عنوان برده‌های جنسی استفاده می‌شود، در حالیکه آنچه در فیلم‌ها مشاهده می‌شود آن است که آنها در حال لذت بردن از اجرای نقش خود هستند تا از یاد ما ببرند که تحت چه ظلم و ستمی هستند.

بر اساس آمار اف‌بی‌ای، هر ماه سیصد کودک به‌جهت بهره‌برداری جنسی، قاچاق می‌شوند و قاچاق جنسی سریعترین جرم در حال رشد است. باید به‌خود همواره یادآور شویم که با نگاه کردن به اینگونه فیلم‌ها چگونه به صنعت پورن ناخواسته کمک می‌کنیم و باعث اسارت انسان‌های دیگر می‌شویم.

اگر این صنعت مخاطبی نداشته باشد، دیگر کسی نمی‌تواند به‌جهت طمع و پر کردن جیب خود، از جان و روان انسان‌های دیگر بهره‌جویی کند. هر یک به سهم خود در این آتش مشتعل که جان و روان انسان‌ها را می‌سوزاند، مسئول هستیم و نمی‌توانیم با ادعای ناآگاهی از آنچه در حال وقوع است، از سهم خود در روشن نگاه داشتن این آتش شانه خالی کنیم. تفکر در این موضوع خود می‌تواند بزرگترین انگیزه فرد برای پرهیز از پورنوگرافی باشد.

ای آدم‌ها که بر ساحل نشسته، شاد و خندانید!
یک نفر در آب دارد می‌سپارد جان
یک نفر دارد که دست و پای دائم می‌زند
روی این دریای تند و تیره و سنگین که می‌دانید
آن زمان که مست هستید
از خیال دست یا بیدن به دشمن
آن زمان که پیش خود بیهوده پندارید
که گرفتستید دست ناتوانی را
تا توانایی بهتر را پدید آرید
آن زمان که تنگ می‌بندید
بر کمرهاتان کمربند
در چه هنگامی بگویم من؟
یک نفر در آب دارد می‌کند بیهوده جان، قربان

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص اعتیاد به پورنوگرافی و ترک تماشای آن، کتاب «پورنوگرافی، لذت ممنوعه» نوشته‌ی دکتر کامیار سنایی را از فروشگاه سایت به‌صورت اینترنتی خریداری نمایید و یا اگر علاقه‌مند به خواندن کتاب‌های چاپی هستید، این کتاب را از طریق سایت «نشر متخصصان» یا کتابفروشی‌های سراسر کشور خریداری نمایید.

آیا پس از ترک اثرات تماشای پورنوگرافی کاملا از بین می رود؟

پاسخ به این سوال هم بلی است و هم خیر. از سویی می توان گفت عوارض و مشکلات تماشای پورنوگرافی پس از ترک پورنوگرافی از بین می رود و مغز به ساختار قبلی خود بر می گردد ولی از سویی دیگر باید گفت اثر هیچ تجربه ای در مغز بطور کامل از بین نمی رود. مثال آن جاده ای است که اگر از آن مدتی استفاده نشود متروکه شده و بتدریج جاده محو می شود. اما از سویی دیگر اگر مجدد از این جاده استفاده شود خیلی سریعتر این مسیر بازیابی می شود.

بنابراین افرادی که اعتباد به پورنوگرافی را ترک کرده اند باید بسیار بیشتر مراقب باشند. زیرا ممکن است با یکبار تماشای مجدد پورنوگرافی مجدد گرفتار شده و عوارض آن تجدید شود.

آیا من به پورن معتاد هسنم

برای پاسخ به این سوال بهتر است به سوالات زیر با پاسخ بله یا خیر دهید. اگر شما حداقل به 3 سوال پاسخ مثبت دادید تعریف اعتیاد درباره شما صادق است.

1. آیا با گذشت زمان میزان استفاده شما بیشتر شده است؟

2. آیا هنگامی که استفاده از آن را متوقف می کنید دچار علایم فیزیکی، یا عاطفی می شوید؟

3. کنترل میزان تماشا برای شما دشوار است؟آیا برخی مواقع بیشتر از حدی که می خواهید تماشا می کنید؟

4. آیا با وجود پیامدهای منفی آن بر خلق وخوئ و عزت نفس ، شغل، سلامت و…همچنان به تماشای پورن ادامه می دهید؟

5. آیا بخاطر تماشای پورن برای انجام فعالیتهای اجتماعی، تفریحی، کاری یا خانگی خود عذر و بهانه می تراشید یا تعداد فعالیتهای خود را کم می کنید؟

6. آیا بیشتر وقت خود را صرف دستیابی، مخفی کاری، برنامه ریزی و دستیابی به آن می کنید؟ آیا وقت زیادی برای آن می گذارید؟

7. آیا تاکنون تلاشهای ناموفقی برای کاهش یا کنترل آن داشته اید؟

آیا ترک پورن آسان است

هیچ پاسخ روشنی برای این پرسش وجود ندارد زیرا برای برخی افراد ترک پورن آسان است ولی برای برخی دیگر حتی زمانی که تماشای پورنوگرافی باعث مشکلات اساسی در زندگی آنها شده است ترک پورن با دشواری همراه است. باید آگاه بوده و بخاطر داشته باشید که ترک پورن یک مسیر خطی و روبه بالا نمی باشد. ترک پورن با پیچیدگی ها و لغزشها همراه است و در صورتی که در مسیر ترک دچار لغزش شدید نباید خود را بازنده محسوب کنید. بلکه این بالا پایین شدنها و لغزشها بخشی از مسیر ترک پورنوگرافی می باشد.

هر زمان دچار لغزش شدید خود را سرزنش نکنید بلکه مجددا مسیر ترک را ادامه دهید. باید بدانید مسیر ترک برای برخی افراد بدون لغزش نخواهد بود. مهم حرکت بسمت جلو است. بقولی املای ننوشته غلط ندارد. حرکت شما بسوی ترک مسلما با چالشهایی همراه خواهد بود.

ترک دیدن پورن در بزرگسالی آسانتر است یا کودکی

مسلما در دوران بزرگسالی ترک پورن آسانتر است زیرا رشد قسمت پری فرونتال مغز که کنترل اراده و اختیار را در انسان دارد رشد یافته تر است. در کودک و نوجوان قسمتی از مغز که نقش اراده را بر عهده دارد کامل نشده است و بنابراین کودک و نوجوان بیشتر بسمت غرایز حرکت می کنند. در این سنین نقش والدین آن است که مراقب کودک و نوجوان خود باشند. زیرا تماشای پورنوگرافی در کودکی بمراتب تاثیرات مخرب تری بر مغز کودک می گذارد که غیر قابل جبران است. این تاثیرات باعث می شود بعنوان یک بزرگسال سخت تر از این دام و مشکل رهایی یابند.

تماشای پورن در زنان بیشتر است یا مردان

بر اساس تحقیقات انجام شده مردان بیش از زنان به تماشای پورن می پردازند اگرچه میزان آن در بین زنان نیز بالا است. 76 درصد زنان بین 18 تا 30 سال پورن می بینند. با افزایش سن این میزان کاهش می یابد. حدود سن 50 سالگی تنها 16 درصد زنان پورن می بینند.

طبق تحقیقات انجام شده بر روی زنان و مردان سنین مختلف  69 درصد مردان آمریکایی در مقابل 40 درصد زنان آمریکایی در یکسال گذشته پورن دیده اند.

تحقیقات همچنین بیان می کند مردان در سنین پایین تر با پورنوگرافی مواجه می شوند و همچنین زمان و دفعات بیشتری پورنوگرافی می بینند.

55 درصد مردان متاهل پورن می بینند در حالیکه تنها 25 درصد زنان متاهل پورن تماشا می کنند.

دلایل اعتیاد به پورنوگرافی

به دلایل و فاکتورهای زیادی برای اعتیاد به پورنوگرافی می توان اشاره کرد. هیچکدام از این دلایل بتنهایی نمی تواند دلیل اعتیاد به پورنوگرافی باشد اما در کنار سایر عوامل و شرایط مساعد محیطی می تواند زمینه اعتیاد به پورنوگرافی را ایجاد کند.

1.شرایط سلامت روان: وجود مشکلات روان احتمال اعتیاد به پورن را افزایش می دهد. مشکلاتی مانند اضطراب، افسردگی و…

2. نرم های فرهنگی غلط: باورهای غلط و اشتباه در یک فرهنگ درباره رفتارهای جنسی و نرم های موجود درباره رابطه جنسی می تواند به سهل انگاری درباره پورن بیانجامد.

3. سابقه قرار گرفتن در معرض سواستفاده جنسی: کسانی که تاریخچه سواستفاده جنسی را دارند بیشتر در معرض اعتیاد به پورن هستند.

4. اضطراب: بنابر تحقیقات انجام شده یکی از دلایل اصلی اعتیاد به پورن اضطراب است زیرا تماشای پورن در کوتاه مدت موجب کاهش اضطراب شده ولی در بلند مدت اضطراب را افزایش می دهد. در نتیجه فرد در یک چرخه باطل می افتد.

5. مشکلات خانوادگی: کودکانی که در خانواده های پرتنش بزرگ می شوند احتمال بیشتری دارد که به اعتیاد به پورن گرفتار شوند.

6. تنهایی: یکی دیگر از فاکتورهایی که احتمال اعتیاد به پورن را افزایش می دهد احساس تنهایی است. از سویی دیگر تنهایی مهارتهای ارتباطی را کاهش داده و در نتیجه فرد راخت تر است تا نیازهای خود را از طریق دنیای مجازی تامیت کند و نه چالش با دنیای واقعی.

7. مشکلات ارتباطی: عدم صمیمیت و مشکلات ارتباطی موجود در رابطه باعث می شود فرد بجای تلاش برای اصلاح آن راه راحت تر جایگزین را انتخاب کرده و از طریق دنیای مجازی نیازهای صمیمیت و نیازهای هیجانی عاطفی خویش را ارضا کند.

آیا من برای ترک پورن دیدن باید به روانکاو مراجعه کنم

ترک تماشای پورن مستلزم اراده و عزم قوی است. روانکاو به شما کمک می کند تا زمانهایی که اشتیاق و انگیزه شما برای تماشای پورن کاهش می یابد باطری تان مجددا شارژ شود و با انگیزه بیشتری در جهت هدف ترک تمکاشای پورن اقدام کنید. انسان همیشه در حالت قوی و پر اراده خود نمی باشد. حضور یک روانشناس یا مشاور به شما کمک می کند تا در لحظات بحرانی و زمانهایی که احساس ناامیدی می کنید در کنار شما بوده و انگیزه لازم برای ترک را به شما بدهد.

البته باید بیان کرد بدون حضور یک درمانگر نیز می توان تماشای پورنوگرافی را ترک کرد. در این حالت بهتر است یک دوست را در کنار خود داشته باشید و با او مشورت کنید و در لحظات بحرانی با او در تماس باشید.

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه می تواند به شما کم کند تا راحت تر مسیر ترک پورن را طی کنید.

فواید ترک اعتیاد به پورن دیدن چیست

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که ترک پورن چه فوایدی برای من دارد. آیا مغز من به حالت پیش از ترک پورن بر می گردد. آیا مشکلات فیزیکی و هیجانی من بهبود می یابد؟

1. سیم پیچی دوباره مغز

افراد نگران هستن که مغز آنها به حالت قبل باز نگردد. باید بیان داشت که پس از ترک سیک پیچی مغز تغییر می کند و اثرات مخرب تماشای پورن از بین می رود. اگرچه این تغییر و بهبود بمعنای آن نیست که از دوران تماشای پورن هیچ اثری باقی نمی ماند بلکه این فرد باید بداند همیشه بیش از سایر افراد مستعد بازگشت به دوره پورن دیدن است. مسیرهای مغزی در مغز او شکل گرفته است ولکن با تماشا نکردن پورن این مسیرها تضعیف می شود. اما همواره مستعد فعال شدن دوباره می باشند.

2. روشن شدن مغز

تماشای زیاد پورن باعث می شود ذهن فرد همواره تیره و تار و مه آلود باشد. ترک پورن بمغز نظم و وضوح می دهد.

3. اندام متناسب تر

بسیاری از افراد گزترش داده اند که ترک پورن باعث شده است به وزن دلخواه و اندام مطلوب تری برسند. شاید دلیل آن نشستن کمتر و تحرک بیشتر باشد.

4. رابطه بهتر

یکی از اثرات ترک پورن رابطه صمیمی تر و نزدیک تر با همسر یا فردی است که با او در رابطه هستید. قطع رابطه با پورن اشتیاق و انگیزه شما را برای رابطه در دنیای واقعی افزایش می دهد.

5. کاهش اضطراب و افسردگی

اضطراب و افسردگی همراه همیشگی اعتیاد به پورن هستند. ترک تماشای پورن باعث می شود راههایی را پیدا کنید که زندگی شما را پربار تر و شادتر می سازد.

6. کاهش اضطراب اجتماعی

تحقیقات انجام شده نشان می دهد افرادی که پورن را ترک می کنند اضطراب کلی انها در درجه اول و اضطراب اجتماعی آنها کاهش می یابد. دلیل آن بازگشت به اجتماع و شروع ارتباط و در نتیجه کسب مهارتهای اجتماعی و ارتباطی می باشد.

7. افزایش عزت نفس

افراد اظهار داشته اند که پس از ترک پورن احساس هدفمندی و عزت نفس در آنها افزایش یافته است. یک دلیل آن می تواند سرزنش نکردن خود و توانایی غلبه بر یک عادت باشد.

8. افزایش رضایت جنسی

برخلاف آنچه افراد تصور می کنند ترک پورن اتفاقا به افزایش رضایت جنسی منجر می شود. دلیل آنرا در مقالات دیگر مرتبط به ساختار مغز و پورن در سایت مطالعه کنید.

9. افزایش احساس لذت و انگیزه

بدلیل تغییر ساختار مغز و کاهش ترشح هورمون دوپامین مغز حساسیت زدایی شده و در نتیجه نسبت به وقایع کوچک تر نیز احساس لذت می کند. در نتیجه زندگی برای فرد رنگ و بوی جدیدی پیدا می کند و انگیزه فرد برای اقدام بیشتر می شود.

اگر اعتیاد به پورن درمان نشود چه می شود

درمان نشدن اعتیاد پورنوگرافی در بلند مدت باعث کاهش عزت نفس، احساس شرم و گناه، کاهش مهارتهای ارتباطی و انزوای اجتماعی، تخریب رابطه زناشویی، بخطر افتادن سلامت فیزیکی، اضطراب، افسردگی، افکار خودکشی، از دست دادن تمرکز بر کار، حواسپرتی، تضعیف حافظه و تضعیف قدرت اراده در فرد می شود.

هر قدر مدت زمان اعتیاد بیتر بطول بیانجامد این اثرات شدیدتر و خارج شدن از آن سخت تر خواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از اینکه نماشای پورن سبک زندگی شما را تغییر دهد برای ترک آن اقدام کنید.

 

 

 

تاثیر پورنوگرافی بر کودکان و نوجوانان- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی پورنوگرافی- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی اثر پورنوگرافی بر مغز- دکتر کامیار سنایی روانشناس
pdf پورنوگرافی لذت ممنوعه- دکتر کامیار سنایی روانشناس پورنوگرافی و مشکلات جنسی اعتیاد به پورنوگرافی

منابع

– https://yourbrainonporn.com/doing-what-you-evolved-to-do
– https://yourbrainonporn.com/porn-novelty-and-the-coolidge-effect
– https://ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4600144/.
– https://tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10720160590933653
– http://pornharmsresearch.com/wp-content/uploads/Research_Hilton_Sex-Addiction-as-

a-Disease_2015.pdf
– https://yourbrainonporn.com/should-compulsive-sexual-behavior-be-considered-

addiction-2016
– https://ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20888038
– https://ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21117979
– http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/hcre.12108/full
– https://ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27388511
– https://link.springer.com/article/10.1007/s10834-014-9391-6
– https://sciencedirect.com/science/article/pii/S0747563215302612
– https://researchgate.net/publication/240305604_The_Dual-Control_Model_The_

role_of_sexual_inhibition_excitation_in_sexual_arousal_and_behavior
– https://ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15140364
– https://researchgate.net/publication/38041887_Pornography_and_Attitudes_

Supporting_Violence_Against_Women_Revisiting_the_Relationship_in_Nonexperimental_

Studies.
– https://ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18182882
– https://ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4094516/
– https://yourbrainonporn.com/enhanced-attentional-bias-towards-sexually-explicit-

cues-individuals-and-without-compulsive-sexual
– https://yourbrainonporn.com/brain-structure-and-functional-connectivity-associated

-pornography-consumption-2014
– https://yourbrainonporn.com/brain-structure-and-functional-connectivity-associated

-pornography-consumption-2014
– https://ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26519779
– https://psyneuen-journal.com/article/S0306-4530(16)31025-3/abstract

نوشته های مشابه

‫364 نظرها

 1. سلام خسته نباشید
  من کتاب پورنوگرافی و اثرات لذت های ممنوعه بر مغز و روان رو مطالعه کردم واقعا ممنونم از کتاب خوبتون که دلایل و تحقیق شده مطالب نوشته شده من با خوندن این کتاب پورنوگرافی کنار گذاشتم اما خودارضایی میکنم به نظرتون باید چیکار کنم که از خودارضایی هم دست بکشم طبق کتاب:سیم پیچی مغزم با خودارضایی رو چیکارش کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 2. سلام آقای دکتر خسته نباشید آیا واقعا ثابت شده که افراد بعد ترک کامل خوب میشوند و اختلال نعوظ و تجسم ذهنی فیلمها و هزار و یک مشکل جنسی از بین میره و مغز دوباره میتونه به کسب علم بپردازه تیزبین باشه امید به آینده داشته باشه و حتی بتونه ازدواج کنه؟
  آیا میتوان و اینها حقیقت داره ؟
  من فکر میکردم چون که پورن تماشا کردم دیگر خوب نخواهم شد و هرگز روی خوش زندگی را نخواهم دید ازدواج نمیتونم بکنم و راه نجات وجود نداره
  حتی ۲ماهه ترک کردم و اثری ندیدم
  و امید بهبودی رسما در من خشکیده است

 3. بنده ۵ ساله ازدواج کردم
  و خداروشکر زن خوبی دارم
  از نواجوانی به دیدن فیلم های پورن روی آوردم
  و به مرور کم شد
  ولی در دوران متاهلی مجددا به سمتش رفتم و دو بار خانمم مچم را گرفت و آبرو ریزی شد
  بهشون قول دادم دیگه سمتش نرم
  از لحاظ روحی کلی روی همسرم کار کردم که بام کنار اومد و بخشید
  چتد روز پیش مجددا من بی آبرو شدم و همسرممتوجه شد
  و الان دیگه از لحاظ روحی بهم ریخته که من بهشون خیانت کردم
  ولی من دوسش دارم
  الان رابطمون خیلی سرد شده
  راهکار بدید باید چیکار بکنم ؟

  1. تماشای پورن برای او بمعنای زیبا نبودن و عدم جذابیت فیزیکی اوست همچنین به معنای دوست نداشتن او از سمت شما است. به او بگویید این عادت از دوران مجردی شما است و ترک کرده اید. بگویید او نیز در کنار شما کمک کند تا در ترک باقی بمانید.

 4. سلام آقای دکتر متاسفانه ذهنم توی خوابگاه آسیب دیده چطور می توانم این آسیب مغزی که به روابطم آسیب می زند رو پاک کنم ؟

  1. شما وقتی داری یه ماده که انسان ازش تشکیل میشه رو از بدنت خارج میکنی . به نظرت اون ماده حاوی املاح قنی نیست . به نظرت ماده ای که انسان رو تشکیل میده هیچ فرایندی برای تولیدش انجام نشده ؟
   با کمی فکر کردن عقلانی میتوان متوجه شد که شما شیره بدن خود را در حال رور ریختن هستید .
   و لطفا سایت تحقیقات خود را عوض کنید

 5. سلام آقای دکتر من 16 سالمه و دو ساله که به دیدن فیلم پورو اعتیاد دارم متأسفانه با دلیل داشتن دوست ناباب اینجوری شدم خلیل سعی میکنم که ترک کنم بعضی وقتا بیشتر از دوهفته هم شده که ندیدم ولی وسواس زیاد نمیزاره من نامزد هم دارم نمیدونم چیکار کنم کلا دیوانه شدم لطفا راهنمایی کنید یه سؤال میخواستم بپرسم اینکه که آیا دیدن فیلم پورن باعث ضعیفی چشم هم میشه با تشکر

 6. سلام دکتر من سه سال درگیر خودارضایی بودم و دو سالش با پورن بود شدید هم خودارضایی آیا باعث کوچک شدن مغز میشود بعضی ها میگن مغز و کوچک میکنه و الان من به سرم ضربه میزنم صدا پوک بودن میده آیا از عوارض پورنه

 7. سلام جناب دکتر
  بنده ۱۵ساله دوچار خود ارضایی و فیلم پورن شدم
  رابطه جنسی هم داشتم ولی الان دو ماه که دو سری رابطه برقرار کردم هم نعوظ و هم دیر انزالی دارم
  بنده یه هفته ای هست تصمیم ب شروع ترک گرفتم و هیچ وسوسه ای ندارم اصلا ب کل بدم اومده
  میخواستم بدونم که بعد از ترکم دیر انزالیم و نعوظم بر طرف میشه
  و اینکه احتمال داره برطرف نشه
  خیلی سپاس گزارم

 8. با عرض سلام
  من ۱۶ سالمه و مدتی میشود که به دیدن سایت های مستهجن آلوده شدم و نمی توانم ترک کنم . لطفا راهی نشان دهید تا از شر از این مشکل خلاص شوم ممنون میشم.

 9. با سلام. جوانی 22 ساله هستم. از بچگی اهل مسجد و هیِت و رو ضه و این جور مجالس بودم . تا 20 سالگی حتی به چهره هیچ خانمی نگاه نمی کردم و حتی نمی دونستم خود ارضایی و این مسایل چی هستش. اما ی روز که داشتم تو ی مغازه ای کار می کردم دختری خیلی زیبا و بد حجاب از جلوم عبور کرد و من ناخواسته چشمم بهش افتاد و اون لحظه به شدت تحریک شدم. از اون شب از سر کنجکاوی به سایت های پورن رو اوردم و تا ی مدت از سر کنجکاوی بود ولی کم کم تبدیل به شهوت فراون شد طوری که نمی تونستم از این سایت ها بیرون بیام. حتی خیلی با خانواده صحبت کردم که برای ازدواجم و سر و سامان دادنم اقدام کنن اما بنا به دلایل معلوم مثل بیکاری و بی پولی و … زیر بار نمی رفتند از طرفی من از بچگی تنها بزرگ شده بودم و این کار من رو سخت تر و شدید تر می کرد. خلاصه سر تون رو درد نیارم خیلی برای ترک تلاش کردم و به جريت می تونم بگم کاری نبود که انجام نداده باشم. هر شب ورزش هرشب مطالعه هر روز به طبیعت می رفتم با دوستام دیدار داشتم حتی چند جا مسولیت قبول کردم که فکر و خیال نکنم و و سوسه نشم اما هیچ کدام تاثیری نداشت و نهایتا تا چهل روز می تونستم به سختی خودم رو نگه دارم. این برنامه من حدود بیست ماه به این صورت گذشتو من تو این داستان گیر کرده بودم.
  اما ی روز دیگه واقعا خسته و کلافه شدم گفتم این سری هر طوریه دیگه باید تمومش کنم. رفتم مشهد حرم آقا امام رضا(ع) و عاجزانه خواستم که راهی نشونم بده و کمکم کنه و خیلی گریه و درد و دل کردم و …
  خلاصه از اون زمان تا الان هفت ماه گذشته و من حتی یکبار هم به این عکس ها رجوع نکردم. دو ماه اول خیلی سخت بود اما کم کم از یادم رفت( به شرطی که آدم مشغول به کاری با شه و بیکار نباشه)
  الآن دارم تلاش می کنم حتی به چهره هیچ خانی هم نگاه نکنم. خداروشکر با یک خانواده متدین خوبی هم آشنا شدیم و تا چند وقت دیگه انشاالله قراره پا /یش بذاریم…

   1. خیلی ممنون و مچکرم از شما. بنده هم خیلی خوشحالم که شما در این مسیر جوون های عزیزمون رو راهنمایی می کنید خدا بهتون سلامتی و برکت بده. انشاالله مشکل همه این عزیزان حل بشه و واقعا بتونن در میدان مبارزه با این اعتیاد ویرانگر سربلند و پیروز بشن. اون هایی که به این مسیر ترک ادامه می دن بالاخره ی روزی قطعا راهشو ن رو پیدامی کنن و پیروز می شن. انشاالله همه این عزیزان عاقبت به خیر بشن./ وقتی صحبت های این بچه ها و جون ها رو خوندم خیلی ناراحت شدم چون می دونم واقعا چه زجری دارن می کشن و دست خودشون هم نیست و تلاش می کنن که از مرداب گناه بیان بیرون. من مطمن هستم کسی اراده پولادین داشته باشه و واقعا از خداوند و اهل بیت یاری بخواهد حتما دستش رو می گیرن. اهل بیت مهربان و تواناتر از هر کسی هستن.
    0930319…..
    چون خودم زخم این درد رو چشیدم تا آخر عمرم تلاش می کنم هر کسی که تو دام این ماجرا افتاده رو یاری کنم و هر کاری از دستم بر بیاد براش بکنم. این ئشماره بنده هست هرکس خواست من هم هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

 10. باسلام
  خیلی ممنون از مطالب مفیدتون
  میخواستم ببینم من که از ۱۵ سالگی شروع به دیدن فیلم های پورن و خودارضایی کردم می تونم الان که ۳۰ سالم هست ترکش کنم یا نه ؟ اگه میشه چقدر زمان می‌بره که عوارض برطرف بشه ؟ من مشکل اختلال نعوظ پیدا کردم زندگی ام داره از هم می‌پاشد …..

   1. سلام اقای دکتر وقت بخیر اقای دکتر بنده حدود 74 روز سراغ فیلم های مستحجن و خود ارضایی نرفتم اما الان دوباره میخوام انجام بدم یه راه حلی بدین؟

 11. سلام دکتر، می خواستم یه مطلبی رو بیان کنم شاید برای بعضی ها مفید باشه،
  یادم هست که از بچگی یواشکی از ماهواره
  وقتی که کسی تو خونه نبود، چیزای مورد دار و 18+ میدیدم… تا اینکه یه شب خواب دیدم کلی عنکبوت کوچیک روی میز تلویزیون و البته دیوار پشتش تجمع کردن، شاید بالای هزارتا عنکبوت بودن و اون موقع از ترس از خواب پریدم، وقتی تعبيرش رو خوندم دیدم، دیدن عنکبوت در خواب به معنی انسان فرو مایع و سست عنصر هستش.
  از اون وقت سعی کردم دیگه نبینم، ولی با این وجود موفق نشدم.
  و خاطره دووم اینکه یاد میاد شیش هفت سال بعد وقتی یکم بزرگ تر شدم، تو حموم از سر کنجکاوی با آ. ل. ت. م ور می رفتم، تا یکم سرخ بشه و بعد ولش می کردم، ( به خدا اون موقع اصلاً
  نمی دونستم خود ارضایی چیه و حتی
  نمی دونستم اینکار لذت داره )
  تا اینکه اون شب خواب دیدم، یه عنکبوت خیلی بزرگ، که تقریباً اندازه ی یه انسان بالغ بود و رنگش سبز بود و البته پا های خیلی بلندی داشت، گوشه ی کنج سقف ( از داخل حموم ) خودش رو جمع کرده تا من نبینمش، و داره به من زول میزنه در حالی که دقیقاً پشت سر من قرار داره و من هم دقیقاً همون جایی که با آ. ل. ت. م ور می رفتم نشسته بودم،
  اون لحظه توی خواب به من الهام شد این عنکبوت دشمن و بدخواه من هستش، و هر بار که من چشم چرونی می کنم یا عمل استمناء رو انجام میدم، این عنکبوت بزرگ تر و قوی تر میشه، و برای این الان خودش رو جمع کرده تا تو متوجه خطر پشت سر خودت نشی، و اون بتونه با گناهی که تو انجام میدی، به اندازه ی کافی تغذیه بشه و رشد کنه تا بتونه تو رو نابود کنه.
  اون لحظه از شدت ترس از خواب پریدم، و حتی تا یه مدت از اون نقطه ی سقف حمومون بدجوری میترسیدم، و اینو بگم که بعد از اون خواب دیگه تو حموم به اون قسمتم دست نزدم، البته به غیر از یه بار از سر کنجکاوی.
  به خدا هرچی که گفتم حقیقت محض بود و از خودم چیزی اضافه نکردم، دیگه باور کردن یا نکردنش با خودتون.
  راستی آقای دکتر یه سوالی هم داشتم، که پرسیدنش یکم بد آموزی داره، ولی دوست دارم
  شما به عنوان یه متخصص در این حوزه به این سوالم جواب بدید. البته اگه امکانش هست.
  سوالم اینه که آقا عمل چشم چرونی یا به عبارت دیگه رفتن سراغ سایت های پورنو فقط مختص افراد مذکر هستش یا افراد مونث هم اینکار رو انجام میدن؟! اگه جواب بله هستش، آیا افراد مونث این کار رو از روی کنجکاوی انجام میدن یا اونا هم مثل افراد مذکر با تماشای اندام برهنه دچار تحریک و تجربه حس لذت میشوند؟!
  اگر جواب بدهید ممنون میشوم.

 12. سلام دکتر، ممنون بخاطر وقتی که برای ما گذاشتین، توضیحات شما واقعا کامل و کاربردی بودن، اگر دولت هم مانند شما به جوان های مملکت بها میداد، الان بالای 90 درصد سرچ های
  ایرانی ها واژه های مبتذل نبودند.
  ( البته الان گوگل، درصد سرچ واژه های مبتذل را دیگه به دلایلی نمایش نمیده.)
  اما قصد داشتم نکته ی دیگری را هم بیان کنم، دیدن فیلم های پورنو فقط بخاطر شهوت و میل جنسی نیست، گاهی اوقات این کار بخاطر فشار زیادی هستش که رو دوش افراد قرار داده میشه.
  و اون فرد هم برای اینکه بتونه خودش رو سرپا نگه داره و برای یه لحضه هم که شده،
  بد بختی ها و گرفتاری هاشو فراموش کنه
  سمت دیدن فیلم های پورنو کشیده میشه.
  در واقع این کار یه نوع فرار رو به جلو هستش، بخاطر فراموش کردن مشکلات و آروم شدن…
  آقای دکتر خود من یه جوان 22 ساله و مذکر هستم، و مطمئن هستم که مجبورم برای ازدواج و تشکیل خانواده حداقل تا 30 سالگی درس بخونم و تازه بعد برگشتن از خدمت سربازی اگه کسی حاظر بشه دخترش رو به یه جوون بی خونه و ماشین بده…
  الان شما جای من آقای دکتر، وقتی خودت یه آدم افسرده، و از یه خانواده ی بی سواد و سطح پایین باشی، یعنی گذشته ات پر از کم بود و حسرت باشه.
  و از طرفی مجبور باشی برای مخارج زندگیت
  سال ها درس بخونی ولی در عین حال بدونی قرار نیست جایی استخدامت کنن و به آینده بد بین باشی.
  آیا واقعا با وجود این همه فشار عصبی و روحی باز هم راهی به جز پناه بردن به سمت فیلم های پورنو باقی می مونه؟!
  به نظر من این انتظار درستی نیست که از یه جوونی که تو زندگیش کلی خلع عاطفی و
  تربیتی/فکری وجود داره، و عملاً کشورش براش کار خاصی انجام نداده، انتظار داشته باشید، که مثل یه فرد سالم زندگی کنه…
  شعار مقامات اینه که باید هر جور شده جمعیت کشور رو ببریم بالا…
  ولی سوال من اینه، مگه شما برای همین مردم و البته جوونا چیکار کردید، که حالا انتظار دارید اونا هم مثل پدر و مادراشون، بچه هاشون رو بدبخت کنن.
  و حرف آخرم به مسئولان :
  شما دم از مردانگی نزن، خودت مرد باش
  یاد دادن مردانگی به ما پیش کش.
  ببخشید که سرتون رو درد آوردم.

  1. این چیزایی که شما گفتی مثل نداشتن خونه و ماشین و سطح رفاهی به هیچ وجه دلیل نیستن، چون من همه ی اینا رو دارم اما بازم فیلم میبینم

 13. سلام،سال هاست این مشکل دارم،اون موقعه که دوره دبیرستان بودم ،توی گوشی ها ی همکلاسی هام پر بود،بعدش توی ماهواره که همکلاسیام یادم دادن،شبکه های پورنو به صورت مخفیانه باز میکردم،از ۱۵سالگی شروع شد، والان که ۲۹سالم هست هر دو هفته ای ویا سه هفته ای یکبار میرم سراغش ،و‌میدونم که کاملا اشتباه هست، ونمیدونم چیکار کنم ،دیگه کلافه شدم،واقعا از این گناه،فقط از خدا می‌خوام کمکم کنه

  1. سلام جناب دکتر من یک سال ونیم است که درگیر این کار هستم و من فقط یک بار فیلم سکس دیدم اما تا الآن ۴۰ بار خودارضایی کردم نمی دونم چی کار کنم من خودارضایی خم بیشتر زمانی هست که خواب هستم و ناگهان نصف شب بلند می شم و با مالش آلت تناسلی جنب میشوم یه راه کار بدین

 14. سلام من الان 6ماهی میشه که درگیر این مشکل شدم و واقعا پشیمون هستم
  من 1ماه ترک کرده بودم ولی دوباره به سمتش کشیده شدم
  دکتر من تابه حال اصلا خود ارضایی نکرده ام فقط فیلم تماشا کرده ام اونم هر دفعه فقط 5تا 10دقیقه بیشتر نشده.
  بغضی وقت ها که میخواهم ترک کنم ولی تصاویر و فیلم ها میاد جلو چشم. چیکار کنم؟

 15. دکتر سنایی با سلام و تشکر فراوان‌ من مردی پنجاه ساله ساکن تهران گرفتار پورنوگرافی هستم پیشنهادم این است که در واتس آپ گروهی از مبتلایان به پورنوگرافی تشکیل شود که نظرات و تجارب خود را با دیگران در میان بگذارند تا تجربه های مثبت باعث خلاصی دیگر گرفتاران این مساله گردد ضمنا حاضرم مقداری به حساب شما کمک مالی کنم تا کتاب شما بدست نیازمندان فاقد تمکن مالی بصورت مجانی برسد خواهشمندم در صورت تشکیل گروه در واتس آپ شماره موبايل مرا هم در گروه اضافه نمایید 091293137– با تشکر و طول عمر با برکت برای شما و خانواده محترمتان

   1. سلام آقای دکتر خسته نباشید یک سوال داشتم همسر من یک هفته هست ک در حال ترک هستند و هیچ رابطه ای با همدیگر نداشته ایم تا زمان ترک کامل نمیتونن با من رابطه ای داشته باشن؟؟ یا فرقی نمیکند؟؟

 16. سلام
  آقای دکتر مشکل اصلی انجاست که
  نیاز جنسی قوی ترین نیاز بشر است چون انسان میل جنسی داره و وقتی این نیاز میزنه بالا مثل اینه که من گرسنه ام و دلم سیب میخواد و اونوقت شما دارین با حرص و ولع اون سیبو میخورین و به من هم نمیدین اینجاست که من گرسنه تر میشم یا مثل اینه که شما کباب میخورید منم فقط بوشو میشنوم
  یه جوون که تو اوج دوران بلوغ و شهوته میخواد رابطه واقعی تجربه کنه ولی شرایط فرهنگی نمیزاره میخواد ازدواج کنه و گناه نکنه ولی نه پول داره نه شغل مناسب اون جوون دو تا راه حل داره یا باید بره پول بده با فاحشه بخوابه یا باید خودارضایی کنه امکان نداره تو سن 25 تا 30 سال باشی ولی بتونی جلوی میل جنسیت را بگیری چون بهش نمیرسی مرتب پورن میبینی و خودارضایی میکنی و سیراب نمیشی درواقع عطشت بیشتر میشه هیچ راهی نداره به جز ازدواج با شریک جنسی مناسب که اونم اکثر جوونا نمیتونن چون شرایطشو ندارن
  طبق نظر فروید که راست هم میگه این نیاز قوی ترین نیاز بشر هست
  شما خودت وقتی تشنه میشی میتونی جلوی خودتو بگیری و آب نخوری پورن هم ارضا روحی نمیکنه فقط داره آدمو حرص میده چون فقط یه تصویره و به ناچار جوان به پورن رو میاره
  دلیل اصلی کشش یه جوان به ازدواج میل جنسیه مگه اینکه اون شخص بیماری داشته باشه که میل جنسی نداشته باشه
  اینارو گفتم چون خودم و خیلیا دلخور هستن که چرا نتونستیم به این نیاز طبیعی پاسخ دهیم

 17. سلام من الان 16 سالمه و الان هفته ی دیگه امتحانای نوبت دومم شروع میشه من از 11 سالگی شروع کردم به پورن دیدنو خود ارضایی الان از اون زمان هر روز دارم پورن میبینمو و خود ارضایی میکنم و بیشترین زمانی هم که تا الان ترک کردم 1 ماه بوده اونم به خاطر بیماری و واقعا وقتی به اول دبیرستان رسیدم پورن منو مثل یه غول کشیده توی خودش واقعا الان احساس نابودی میکنم چون وضعیتم هم جوریه که خیلی تایم تنها تو خونه دارم و جوریه که مثلا توی تابستون بالای 6 ساعت تنهام واقعا نمیتونم جلوی خودمو بگیرم تو این مدت شمارش دفعاتی که تصمیم به ترک گرفتم از دستم در رفته الان جوری شده که تایمی که میرفتم توی اینستاگرام هم به رفتن به سایت پورن اختصاص دادم الان واقعا تمرکزی رو درسم ندارم بعضی موقع ها که یک هفته هم شده میزاشتم کنار واقعا تمرکزم به طرز زیادی افزایش میافت دیروز با یکی از دوستانم حرف زدم وبه من گفت که باید بخوام تا بشه الان از دیروز چندبار وسوسه رو کنترل کردم مغزم وحشتناک پرشده از فکرهای مستحجن تقریبا به هر سناریویی فکر میکنم ببخشید اگه سرتون رو درد اوردم میخواستم اگه بشه حداقل راه حلی بگین که این یک ماهو لااقل بزارم کنار من دانش آموز باهوشی بودم قبل از اینکه به این حد اعتیاد پیدا بکنم توی امسال باز هم ببخشید برای حجم زیاد متن

 18. سلام دکتر
  من ۱۴ سالم هست و از 12 سالگی به دام این کار کثیف افتادم و هر چه سعی میکنم این راهکار ها روم اثر نداره.همچنین در درس هام افت کردم.امکان خرید کتاب رو ندارم.باید چیکار کنم

 19. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من مقالات و مستند های زیادی در باره خود ارضایی و دیدن فیلم های پورن دیدم و همچنین راهکار های درمانشو اما هیچ کدوم برام کار ساز نبوده
  بعضی وقتا تونستم تا ۱ ماه این کار رو انجام ندم ولی باز بعدش میشه
  کتابتون هم خواستم خریداری کنم رمز دوم میخواد که من ندارم متاسفانه لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم

  1. 1. اگر یکماه پرهیز کردید و بعد سمت پورن مجددا رفتید بهیچوجه خود را شکست خورده ندانید. شما یکماه پرهیز داشته اید. پس از تماشا مجددا اراده کرده و 1 ماه دیگر پرهیز را ادامه دهید. لغزش در دوره پرهیز معمولا اتفاق می افتد و باید ذهن خود را برای آن آماده کنید. این موضوع نباید پیمودن مسیر را متوقف کند

 20. سلام آقای دکتر
  من ۱۴ سالم هست و امکان خرید کتاب شما رو ندارم.
  الان یک ماه هست که هیچ فیلم پورن ندیدم و برام خیلی سخت نبوده
  اما بعضی وقت ها با دیدن ویدیو های فضای مجازی ناخود آگاه کمی تحریک می‌شم(غیرعمد بعضی از صحنه ها)
  اما مشکل اصلی من اینه که بعضی از شب ها احتلام به من دست می‌ده که نمی دونم چطور درمانی کنم (بعضی وقت ها با خواب دیدن)
  لطفاً اگر نیاز به کتاب هست برای من ایمیل کنین چون واقعا توانایی خرید کتاب رو ندارم

 21. سلام آقای دکتر
  خسته نباشید
  من کتاب رو هم خریدم و خوندم، یک ماه بود که ترک کرده بودم اینو ولی امروز دوباره بازم رفتم و این فبلمارو نگاه کردم. به قرآن دیگه خسته شدم. خیلی خسته شدم. میخواستم بپرسم این موضوع طبیعیه؟ الان باید چیکار کنم؟

  1. بله. اینکه لغزش داشته باشید طبیعی است و نباید ناامید شوید. مهم آن است که دوباره ادامه بدهید. اکنون مغز شما مانند 1 ماه پیش نیست و مسیر ترک را می تواند راحت تر ادامه بدهید. به لغزشها توجه نکنید. . به موفقیت یکماهه خود فکر کنید

 22. باسلام خدمت شما. اینجانب پسری ۲۳ ساله هستم که با وجود مهیا بودن شرایط برای رابطه جنسی اینجانب(‌رابطه ای خارج از ازدواج و خانواده) باز هم علاقه شدید و درگیری ذهنی بسیاری بر دیدین و تماشای خصوصا پورن های فانتزی دارم به طوری که قد وزن سایز اندام های مختلف بعضی از بازیگران فیلم های پورن را باید حتما تماشا و یاد داشت کنم و چند تا از فیلم های پورنی که به سبکی خاصی بازی کرده اند راهم تماشا کنم در غیر اینصورت ذهن من آروم نمیگیره باوجود تمام عوارضی که داره و برای بنده نظیر ریزش مو و…. به وجود آمده و توانایی در داشتن رابطه جنسی و تجربه قبلی ان بازهم نوع خاصی از صحنه های پورن در ذهن تداعی شده و من را بی قرار میکنه من هم ورزشکار هستم روزی ۲ ساعت ورزش میکنم ولی هر از گاهی که بیکار میشم تو ذهنم میچرخه و یک حالت اسارت ذهن به پورن پیدا کردم چکار کنم راهنمایی کنید

  1. متاسفانه بدلیل تماشای زیاد پورنوگرافی ذائقه شما تغییر کرده است. باید پرهیز کامل انجام دهید تا بتدریج ذائقه شما برگردد.
   کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از فروشگاه سایت تهیه و مطالعه کنید

 23. سلام دکتر
  من حدود3_4سالی بودکه بخاطرفیلم های پورن خودارضایی میکردم و الان هم 18سالمه چندهفته ای میشه که ترک کردم
  به نظرتون ممکنه مشکلی درلذت جنسی ام ایجادبشه؟

   1. اقای دکتر من واقعا میخوام این رو ترک کنم اما هیچ راه کاری جواب نمیده و گفتید کتاب رو بخری اما متاسفانه کارت بانکی ندارم و نمیتونم برای خرید این کتاب به پدر و مادرم بگم و الانم نمیدونم چکار کنم

   2. سلام من امسال کنکوریم ۳ ساله ک دارم زحمت میکشم و تا به هدفم برسم الان تقریبا چند ماهه ک گرفتار خود ارضایی و دیدن فیلم های پورن شدم بطور کلی علاقه ای ب این کارا ندارم اما هر وقت ک میرم تو خیالات اینکارو انجام میدم ک مثلا تمرکزم برگرده اوایل جواب مبداد ولی الان تاثیرش معکوس شده کلا رفتم تو فکر این چیزا نمیتونم خوب درس بخونم از طرفی چون کنکوریم امکان تفریحو اینکه بخوام سره خودمو یجوره دیگ گرم کنم ندارم هیچ کس ازین موضوع خبر نداره ولی واقعا دادم رنج میکشم لطفا کمکم کنید

 24. سلام من ۱۶ سالمه و ۲ تا ۲ سال و نیمه دهنم سرویس شده در سن ۱۰ سالگی اتفاقی به من فیلم پورن نشون دادن این رفیقای کثافت و جوری شد که من در سن ۱۳ ۱۴ سالگی دیگه میل جنسیم به اوج کشیده شد تا اینکه با خودارضایی برای تخلیه خودم آشنا شدم و این ۲ سال و خورده ای ارامش ندارم به ابلفضل خداوکیل هر چس هی میخوام ترک کنم هی شبا انقد بهم فشار‌ میاد که مجبورم دکتر چیکار‌ کنم این حس لعنتی همین یک بار برای همیشه از بین بره یه راهکار بدید خدایی تا بگید تو سایتا راهکارای مثل هم دادن شما یه راهکار بدید تا یک بار برای همیشه تموم بشه خسته شدم دیگه

 25. دکتر من هنوز ۱۴ سالم نشده، من حدود ۲ سال هست به ای کثافت کاری ها معتاد شدم دیگه نمی دونم چیکار کنم گند زده تو کل زندگیم، سال قبل رتبه ی یک مدرسه ی تیزهوشان شدم ولی امسال هم درسم افت کرده و هم بقیه ی کارام تو رو خدا کمک کنید فقط خواهشاً نگین کتاب رو بخر چون من از پدر و مادرم مخفی این کار رو میکنم و اگه الان به پدرم بگم دیوانه میشه التماستون میکنم به من کمک کنید.

 26. سلام دکتر من فقط ۱۲ سالمه و یکی از دوستان بیشعورم به من اطلاعات درباره ی این کار داد و ،تاسفانه همین دلیل اعتیاد من به پورن هست تا حالا ۵ دفعه سعی کردم ترک کنم ولی همه بعد از ۱ هفته خراب شده چیکار کنم دیگه بریدم. زندگیم رو خراب کرده اخلاقم بد شده ولی کنترلی روش ندار

  1. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از فروشگاه سایت تهیه کرده و مطالعه کنید تا آسیبهای پورنوگرافی را متوجه شوید. مطمئنا کمک می کند تا بفهمید با خود چه می کنید

 27. سلام اقای دکتر من پسری ۱۷ ساله هستم
  دکتر من هرچی سعی میکنم سراغ دیدن فیلم های پورن نرم ولی باز میرم یعنی اینکه هرچی میخوام بهش فکر نکنم باز اون لذت های دیدن فیلم پورن برام یادآوری میشه با اینکه هرچی فیلم و عکس و… داشتم رو پاک کردم ولی بازم هرکاری میکنم نمیتونم اون صحنه ها رو از ذهنم پاک کنم
  و هرچی به دلایل منفی دیدن فیلم پورن فکر میکنم ذهنم برای دیدنش دلایل منطقی میاره مثلا یه نمونه ش اینه که میگه برای رابطه جنسی در آینده مفیده یا مثلا شنیدم که دیدن فیلم پورن حرام هستش ولی ذهنم میگه که اگه با خودارضایی همراه باشه باعث انجام گناه میشه واقعا گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم اصلا دیگه نمیتونم کنترلش کنم لطفاااااا راهنماییم کنین ممنونم

 28. یکی از بهترین کتاب هایی که درباره ی ترک پورن خوندم و تنها کتابی بوده که برای من جواب داده، کتاب “روش ساده و آسان برای ترک پورن” (the easy peasy way to quit porn) بوده. ترجمه ش رو پیدا نکردم ولی انگلیسیش رو از این لینک می تونید دانلود کنید:
  https://uupload.ir/view/easy_peasy_akcj.pdf/
  این کتاب بر مبنای روش ترک اعتیاد به روش آلن کار هست و به جای تأکید بر قدرت اراده، نگرش آدم رو عوض میکنه و به خاطر همین هست که ترک پورن، به فرآیندی ساده و آسان و حتی لذت بخش تبدیل میشه!

  1. جناب دکتر آسیب های ناشی از دیدن پورن چطوری برطرف می شن؟
   من همسرم سالها اعتیاد داشته به پورن و الان شاید حدود یک سالی هست ک نگاه نمی کنن.اما رابطه ما خیلی به مشکل خورده و ایشون تقریبا کامل حسشونو از دست دادن و نمیتونن رابطه داشته باشن
   ایا نیاز به دارو داره؟یا ارجاع به روانشناس؟

   1. در صورتی که یکسال بطور کاملپورنوگرافی ندیده اند باید مشکلات او مرتفع شده باشد. احتمال دارد هنوز پورن تماشا می کنند. اگر مطمئن هستید یکسال پورن ندیده اند باید با رواشناس مشورت کنید تا ببینید مشکل چه می باشد. آیا فیزیولوژیک و یا روانی مانند اضطراب است

 29. سلام دکتر من چند بار هستش که مقاله های شما رو میخونم من پسر 14 ساله ای هستم که متاسفانه دچار اعتیاد به به همین اعتیاد به شدت بد شدم من کسی نبودم که این کار ها ازپسم بر بیاد یک روز گوشی پسر عمویم را برداشتم تا برایش درست کنم وقتی وارد گوگلش شدم او داشت عکس های مفتضل نگاه می‌کرد ومن از بد روزگار چشمم به عکس های مفتضل افتاد اونها به شدت مغزم رو درگیر خودش کرد تا جایی که کارم به جایی رسید که به ویدئو های پورن روی آوردم چند بار سعی کردم که ترکش کنم اما اون منو گرفتار خودش کرد من نمیتونم این موضوع را به خانواده بگویم چون خانواده به شدت تعصبی می‌باشند و اگر بفهمند من چنین چیزی را نگاه میکنم من را زنده به گور خواهم کرد به خواطر همین هم نمیتوانم کتاب شمارو تهیه کنم از شما می‌خواهم پی دی اف کتاب خودرا قرار دهید من زیاد نگاه نمی‌کنم بعد از هر نگاه دوباره نماز توبه می‌خوانم تا دیگه نگاه نکنم و بتونم نماز بخوانم آدم اجتماعی نیستم و هیچ گونه شبکه اجتماعی ندارم به بازی های ویدیویی علاقه زیادی دارم و همچنان بازی می‌کنم از شما درخواست دارم تا من رو در راه ترک این عادت بد همیاری کنید ممنون از سایت خوب شما

 30. سلام اقای دکتر ایا ازدواج کردن میتونه درمانی برای فرد مجرد که به پورن اعتیاد داره باشه؟ ممنون

 31. سلام دکتر
  بنده چند سالیه که با یه پیر زن 70 ساله رابطه جنسی برقرار می کنم، البته خودش اول به من پیشنهاد داد! الآن پشیمانم که همچین گناهی رو مرتکب شدم و میخوام این کار رو ترک بکنم لطفاً بگین راهکارش چیه؟

 32. درود و سپاس

  بسیار ممنون میشم پاسخ سوالمو بدید جناب دکتر،من اعتیاد به پورن دیدن و اینکه بشینم یک فیلمو کامل نگاه کنم ندارم ولی با پارتنرم برای هم گیفهای سکسی زیر ۹ ثانیه میفرستیم اونم نه برای همیشه بصورت گذینه ای یا یک شب خاص در هفته ، ممنون میشم بفرمایید آیا باید ترک بشه یا ایرادی نداره ؟

 33. سلام جناب دکتر خسته نباشید.
  متاسفانه متاسفانه و هزار متاسفانه بنده نیز یکی از قربانیان همین فیلم های مستهجن و پورن هستم. ۱۴ سالمه و حدود یک سال هست که این کار رو انجام میدم. میتونم بگم حدود پنج یا شش ماه بعد از اینکه کرونا اومد دچار این مشکل شدم دلیلش هم تنهایی بیش از حد بود چون در خونه همبازی ای نداشتم و با دوستانم هم امکان تماس نداشتم. راستش روابط اجتماعی بنده چندان بد نیست. دوستان زیادی دارم و دوست پیدا کردن برایم دشوار نیست و بیشتر به جمع شلوغ و دوستانه علاقه دارم ولی از وقتی کرونا آمد و از آن جمعی که واقعا به آن خیلی وابسته بودم، فاصله گرفتم، حالا تنها دوستم این گناه کبیر است. هر هفته حدود دو یا سه بار به پای این مزخرفات می‌نشینم ولی هر بار حدود ۱ یا ۲ ساعت از وقتم گرفته می شود که واقعا برایم خیلی خیلی دردآور است. استرس زیادی هم دارم و آن هم به دلیل مدرسه ی تیزهوشان و فشار های زیادی که به ما وارد میکنند هست و در واقع در کل خانواده که فقط من در مدرسه ی تیزهوشان خوانده ام اضطرابی چندین برابر نسبت به دیگر اعضا دارم. معمولا شب به پای تماشای فیلم می‌نشینم و به نظرم اضطراب و تنهایی عامل ان است. تا به حال چندین بار تصمیم به ترک داشته ام ولی بیشتر از یک هفته طول نمی‌کشید و الان دیگر تصمیم بسیار جدی گرفته ام و میخواهم هرطور که شده از پس این مشکل بربیایم و تمام مقالات مرتبط به این موضوع را مطالعه کرده ام ولی باز هم گرفتار این مشکل هستم. میشه شما هم کمکم کنید تا به طور کامل این مشکل را ول کنم؟ چون واقعا بزرگترین عذابی است که در عمرم متحمل آن شده ام.

 34. سلام دکترمن باتوجه به اینکه یه مدت رفیق های ناباب داشتم درگیرخودارضایی شدم والان تقریبا1سال میشه این کارومیکنم وتقریباتواین یه سال هی تیکه تیکه ول میکردم بازمیرفتم سمتش من اگه فیلم نبینم خودارضایی هم نمیکنم یه راهی بگین که بتونم ول کنم این فیلمومشکلم فیلمه تاخودارضایی چون فیلم نباشه سمت این کارنمیرم

 35. درود خدمت شما.
  دکتر شما میفرمایید که ترک خود ارضایی از ترک پورن جدا هستند!…. ، ولی خب بدون تصور تصاویر +۱۸ و یا دیدن فیلم های +۱۸ که خود ارضایی نمیشود کرد!…. ، خب تکلیف چیست؟. کاملا باید خود ارضایی رو هم کذاشت کنار؟ یعنی نه پورن ببینیم و نه خودارضایی کنیم!؟!؟…..

  1. بنظر میرسد شما متاسفانه انقدر گیر پورنوگرافی افتاده اید که قوای تحریک پذیری شما ضعیف شده است. پس از گذشت مدت زمانی از ترک پورنوگرافی تحریک پذیری شما مجددا باز خواهد گشت. البته اگر اسیب جدی به ان وارد نشده باشد

 36. سلام من ۱۵ سال و ۸ ماهمه و به خاطر رفیقای ناباب از اوایل نوجوانی به فیلم پورن رو آوردم‌و بعدشم ترکش کردم اما دوباره به این فیلما رو آوردم و الان تقریبا دو سال هستش که فیلم پورن رو به همراه خودارضایی انجام میدم هر چی هم میخوام ترکش کنم بعد یکم وقت دوباره میاد به ذهنم چیکار کنم که کاملا ترکش کنم؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. راههای ترک پورنوگرافی در این مقاله گفته شده است. اما اگر توضیحات بیشتری نیاز دارید از فروشگاه سایت کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را تهیه کنید. یا با تماس باواتس اپ 00989034733009 این کتاب را تهیه کنید.

 37. سلام
  شما خودتونو دکتر خطاب میکنید ولی حتی یکبار همین مقاله ای که گذاشتید رو مطالعه نکردید! هرچند مشخصه که مطلب قرار داده شده یا کپی از سایت های دیگه هستش و یا ترجمه از یک سایت انگلیسی! چطور یک دکتر ایرانی و یا فارسی زبان حتی متوجه نیست ک سایت های پورن در داخل کشور بصورت معمول فیلتر هستند و بعد داخل مقاله به استفاده از بلاکرها اشاره می کنه؟!!! مطلب فوق از صفحات سایت های انگلیسی زبان کپی پیست شه چون مقوله پر بازدیدی و به رشد سایت کمک میکنه! حتی این مقاله به قدری پیش پا افتادس که نکاتی که اشاره شده برای یک نفر هم کاربرد نداره! یک سایت مملو از مقاله که صرفا داده های سطح وب را گرداوری کرده و نه حتی خودش میخونه و یا استفاده میکنه و لقب دکتر را هم یدک میکشه! واقعا باید به حال جامعه خودمون گریه کنیم که یک دکتر حاضر به تولید اطلاعات با کیفیت از داده های مختلف نیست!! اینجا ایالات متحده نیست که پول و انرژی مصرف کنید و ازمایش و خطا مسائل را بفهمید. ولی شما حتی صرف مطالعه و پردازش را هم بلد نیستید! بحث به روز بودن که دیگه برای امثال شما رویای محاله. تمرکز بر تولید ثروت، سهمیه ای بودن، ارزش بودن واژه پزشک و یا دکتر در یک جامعه دارای زوال و انحطاط، نتیجش میشه این دریاهای یک سانتی.

 38. سلام دکتر من 11 سالمه یکی دوساله یک فیلم پورنو برام فرستاده شده که بعد از دیدن اون فیلم معتاد اینجور فیلما شدم هر روز نگاه می کردم حدود هفت هشت ماهه خود ارضایی کردم ولی الان دوباره به سمت این فیلما رفتم و هرچی میخوام ترک کنم نمیشه دارم دیوونه میشم توروخدا کمکم کنید

 39. سلام وقت بخیر
  من چندماهه که عقد کردم و به تازگی متوجه شدم که همسرم فیلم پورن نگاه میکنه(البته خیلی کم)وقتی به خودش گفتم گفت که وقتایی که من پیشش نیستم بخاطره فشار زیادی که بهش وارد میشه سراغ این فیلم ها میره و قول داده که ترک کنه
  میخواستم بپرسم بعد از عروسی من دائم پیششم‌ و میتونم نیاز های جنسیشو برطرف کنم آیا این به روند ترکش کمک میکنه یا نه؟؟؟
  و اینکه همسر من بخاطره فشار جنسی به سمت این فیلم ها کشیده شده زمانی که من کنارشم اینکارو نمیکنه بااین حال میشه گفت اعتیاد پیدا کرده؟؟؟

  1. ترک فیلم پورن ارتباطی به برطرف شدن نیاز جنسی ندارد. این منوط به مقدار ان است. اگر در هفته بیش از 3 یا 4 بار ببیند و یا هر زمان وقت خلوت داشته باشد اینکار را بکند حضور یا عدم حضور شما علت ترک او نمی شود. اما اگر هفته ای کمتر از یکبار است ممکن است بعد از ازدواج ترک کند و یا بندرت ببیند.

   1. توی این ۵ ماه کلا ۴ بار دیده
    البته تو مجردی هم میدیده ولی هی ترک میکرده..و الان که ازدواج کرده خیلی کمتر شده(همون ۴بار)
    میشه چندتا راه حل به من بدید که تو ترک کردنش بتونم کمکش کنم؟

 40. باسلام
  من یک پسر 15 ساله هستم قبلا فیلم های پورنوگرافی و عکس های پورنوگرافی نگاه می کردم و الان خیلی وقت من اینهارو ترک کردم ولی چه فایده
  بتون بگم مشکل من چیه بعد از نگاه کردن عکس های پورنوگرافی میرم به سراغ بازیگران پورنوگرافی حالا در حین نگاه کردن به بازیگران پورنوگرافی یک دفعه یکی از بازیگران پورنوگرافی دیدم در واقع زن بود وقتی من یک عکسی از چهره اش دیدم (یعنی صورتش) خیلی از این زن خوشم اومد استغفرالله ببخشید که من دارم اینجوری میگم بعد رفتم عکس هایی دیگه ای از خودش دیدم که مردم دارن باش آمیرش می کنن در واقع 3 نفر بودند با این زن آمیزش می کنند وقتی من اینو دیدم مستقیم این عکس رفت تو ذهنم و یک خاطره بدی برام درست کرد و هروقت اونو به یاد میارم بیشتر دلم برای این زن میسوزه و با خودم میگم این زن گناه داره که این 3 نفر دارن باش اینکارو می کنن بعد از حرف زدن این حرف (یعنی در واقع تازه با خودم گفتم) بعد به شدت دلم می گیره و ناراحت میشم باورتون نمیشه اون روز شب بود در واقع وقت خواب بود همه خوابیده بودند من هم زیر پتو اینقدر گریه کردم بخاطر این موضوع توروخدا اگه میشه کمکم کنید بد ترین اشتباهی که من تو عمرم کردم رفتم این چیزهای بد تو گوگل دیدم و وضعیت من اینجوری شد واقعا اشتباه کردم توروخدا کمکم کنید

  1. سلام عزیزم. نگران نباشید. مدتی اگر پورنوگرافی نبینید این تصویرها از ذهن شما پاک می شود. البته درست فکر می کنید که این افراد اغلب مجبور به این کار هستند و ما با نگاه نکردن به فیلم پورنوگرافی باعث می شویم که افرادی که قصد سودجویی از آنها دارند بهره ای از این کار نبرند.

 41. سلام دکتر من یک پسر سیزده ساله هستم بر اثر رفیق های ناباب تشویق به تماشای این فیلم ها شدم و خیلی وقته دارم ترک میکنم ایا بعد از ترک صحنه از یاد من میره و الت من دوباره به حالت برمیگرده چون من از این اثراتی که در بدنم ایجاد شده و در این سن خیلی ناراحتم ترو خدا کمک کنید من واقعا پشیمونم و نمی دونم چیکار کنم

 42. اسلام چندین سال رفتار فیلم های گی همجنس گرا وغیره هستم ودرخلوتذفیلم بد میبینم نمی دانم چه کارکند وجه میزنم خیلی سال هست باتشکر

 43. سلام
  ببخشید کسی که معتاد پورن هست… وقتی که ازدواج کنه از همسرش درخواست رابطه جنسی بیشتر میخواد؟
  چون خیلیا گفتن وقتی که پورن نگاه میکنین در آینده ممکنه با کسی که ازدواج کنی مشکل پیش بیاد و به طلاق و اینجور چیزا کشیده بشه…
  خیلی عصبی میشم واقعا اینطوری هست؟
  چون من دوس ندارم توی زندگیم ازینکارا بکنم..

  یه سوال دیگه اگه میشه اینم جواب بدین
  ببخشید کسی که مثلا چند ماه پورن و خودارضایی رو ترک کنه اگه یه فیلم جنسی ببینه دوباره خاطرات برمیگردن؟ قابل جبران نیست؟خیلی ناامیدم ..
  چون دوس دارم وقتی ترک کردم مثل فردی باشم که اگه فیلم تحریک کننده نگاه کنه واسش تازه باشه

  1. افرادی که به تماشای پورنوگرافی اعتیاد دارند بعد از ازدواج مسائلی همچون بی میلی جنسی، اختلال نعوظ و تمایلات غیر معمول در رابطه جنسی دچار می شوند.
   فردی که تماشای پورن را ترک می کند آسیبهای بالا از بین می رود ولکن همیشه نسبت به کسی که اعتیاد نداشته است آمادگی بیشتری دارد تا دوباره دچار اعتیاد به پورن شود. بنابراین احتیاط بیشتری لازم دارد

 44. سلام دکتر، من پسری 14 ساله هستم و عمل استمناء رو خیلی وقته ترک کردم، پورنوگرافی رو هم درحال ترک هستم. من یک مشکلی دارم اینکه آلت تناسلیم شله و همچنین سیخ نمیشه، وقتی تحریک میشم هم سیخ نمیشه، قبلا خیلی قدرت خوبی داشت و حتی وقتی به رابطه جنسی فکر میکردم بدجور سیخ میشد، ولی الان انگار ضعف کرده.
  چگونه درمان می شود؟ آیا اگر آلت تناسلی آسیب دیده باشد دوباره به حالت طبیعی برمیگردد و درمان می شود؟
  و یه سوال دیگه اینکه: آیا من که قبلا خودارضایی کردم با ترک این عمل، بدنم به حالت طبیعی برمیگردد و می توانم در آینده احتلام شوم؟

  1. داداش اگه سیخ نمیشه احتمالش هست که موی رگ اونجات آسیب دیده باشه. اگر امکانشو داری یه سر به دکتر بزن هرطوری شده. چون خودارضایی سبب میشه زود سیخ کنی، نه اینکه سبب بشه اصلا سیخ نشه.
   خلاصه از ما گفتن بود

 45. سلام دکتر من از سن ده سالگی با فشار آب مبتلا به این بیماری شدم یعنی ندونسته الان که سیزده دارم خیلی امتحان کردم ولی جواب نداد
  من فیلم پورن کم تماشا میکنم ولی با نگاه نکردن هم میتونم تصورش کنم دوست دارم وقتی دختری رو میبینم باهاش یکی کنم ولی اصلا از این وضعیت راضی نیستم چون نمی‌ذاره درس بخوانم
  و به روانشناس هم مراجعه نکردم چون خیلی خیلی خیلی خجالت میکشم حتی به مادرم هم نگفتم وقتی این فکر به ذهنم میاد باید این کار رو با دستم انجامش بدم تا آروم بگیرم
  دکتر تو رو خدا کمکم کن

  1. وقت بخیز. سعی کنید منظما ورزش کنید. خودارضایی بیماری نیست. سعی کنید میزان انرا کاهش بدهید. سعی نکنید انرا به صفر برسانید زیرا این هدف شما را ناامید می کند بلکه تلاش کنید میزان انرا کاش بدهید.

   1. ببخشید ورزش هم چه ورزشی باشه بهتره فقط دکتر من دانش آموز تیز هوشانم نمیخوام در آینده بدبخت شم

    1. برای اینکه به قله برسید ابتدا باید دامنه را فتح کنید. پس هدف شما باید در ابتدا کاهش میزان ان باشد تا ناامید نشوید. هدف بلند مدت می تواند ترک باشد.

 46. سلام دکتر من حدود چهار سال هستش که اینکار رو شروع کردم و با فشار آب اینکار شروع شد و من الان یا با آب ویا با دستم این کارو انجام میدم و در کل حدود ۵۰دقیقه یا کمتر تا الان فیلم پورن نگاه کردم و وقتی فکر این کار به ذهنم میاد تموم نمیشه تا این کار رو انجام بدم من الان ۱۳ سالمه و چندین بار تلاش کردم که تلاش کردم که این کار رو ترک کنم ولی نشده چیکار کنم توروخدا کمکم کن

 47. سلام و وقت بخیر
  مطالب بسیار خوبی بود
  مخصوصا تجربیات دوستان
  امیدوارم کسانی که مبتلا هستند به اینجور فیلم ها با اول با توکل بر خدا سپس با اراده خودشون ترک کنند

 48. حالم خیلی بده با اینکه ده بار به خودم قول دادم که دیگه نه فیلم نگاه کنم و نه خودارضایی کنم ولی بازم نتوستم جلوی خودمو بگیرم کلی راه امتحان کردم ولی نمیشه و دارم دیوونه میشم امسال کنکور دارم و همه ازم انتظار دارن ولی هیچکس این مشکلمو نمیدونه میترسم روی درسم تاثیر بذاره
  تروخدا بگید چیکار کنم

  1. وقت بخیر. نگران نباشید. بهتر است میزان آنرا کم کنید تا بتدریج از بین برود. مهم نیست اگر دچار لغزش می شوید. بخود بگویید مهم کاهش تدریجی ان است. خودارضایی شما را نگران نکند. مهم تر تماشای پورنوگرافی است که ضرر زیادی دارد. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از فروشگاه سایت تهیه کنید تا روشهای ترک را مطالعه کنید

  2. سلام داداش.
   منم مثل شما بودم ولی با خریدن کتاب دکتر تونستم تا حالا پاک بمونم.
   البته این رو هم بگم که تنها کتاب خوندن فایده‌ای نداره باید بیاری رو کاغذ و اراده تو بالا ببری و برای هر روزت برنامه داشته باشی.
   امیدوارم موفق باشی.

  3. امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند:

   «خداوند جل‌جلاله به داود پیامبر – که بر پیامبر ما و خاندانش و او درود باد – وحی کرد:

   ای داود! هر گاه بنده‌ی مؤمن من گناهی کند و سپس از آن گناه برگردد و توبه نماید و

   به هنگام یاد کردن از آن گناه از من شرم کند، او را بیامرزم و

   آن گناه را از یاد فرشتگان نگهبان اعمال ببرم و

   آن را به نیکی بدل کنم.

   و از این کار مرا باکی نیست که من مهربان‌ترین مهربانان هستم.

 49. آقای دکتر با سلام
  من دچار مشکل erectile dysfunction هستم و بعد از مصرف قرصهایی مثل سیالیس یا وایاگرا – که بی اثر هم بودن – تازه متوجه شدم مشکل از دیدن پورن و masturbation آب می خوره.
  می خواستم بدونم چه مدت طول میکشه تا فرایند ریست شدن و rewiring مغز اتفاق بیفته. من توی چند منبع و فیلم خارجی خوندم که این دوره ۹۰ تا ۱۰۰ روز هست. نظر شما چیه؟

   1. سلام مجدد
    بعد از یک دوره طولانی تلاش و شکست خوردن،‌ بالاخره موفق شدم ۶۰ روز بدون پورن و خودارضایی را سپری کنم.
    سوالم اینه بعد از ۹۰ روز چطور میتونم متوجه بشم که مشکل دیسفانکشن من برطرف شده یا نه؟

   2. مشکلی که داشتم، erectile dysfunction بوده، در زمان برقراری رابطه جنسی امکان حفظ نعوظ را نداشتم. قرصهای سیالیس و ویاگرا فایده ای نداشتند و تنها چیزی که به ذهن خودم میرسید (با خواندن مقالات و کتابها) اعتیاد به پورن بود که بیش از ۲۰ سال به آن مبتلا بودم. الان ۶۱ روز از ترک پورن و خودارضایی و ارگاسم بنده میگذره و میخوام بدونم با توجه به اینکه فرمودید بعد از ۹۰ روز بصورت میانگین، آیا این مشکل حل خواهد شد؟
    و برای پی بردن به اینکه مشکل حل شده یا نه، تنها راه برقراری رابطه جنسی است؟

    1. مدت زمان لازم برای بهبود به میزان و شدت تماشای پورنوگرافی بستگی دارد. اگر همراه با پورنوگرافی ارکشن داشته اید پس مشکل شما ناشی از پورن است. در غیر اینصورت مشکل را باید در جای دیگر حستجو کرد.

 50. سلام برهمه من خیلی تحقیق کردم بسیارمقاله خواندم وتجربات و… ودراین مشکل های اجتماعی بسیاری ازجوانان فقط به این حرف رهبرجمهوری اسلامی ایران رسیدم که جواب اول وآخرمن بود(من آرمانی ومذهبی واحساسی صحبت نمیکنم بلکه علمی هست وجواب این قفل های دربسته تمام جوانان این کلیدبزرگ هست)که اون بزرگوارمیگویدنقل میکندازامام جعفرصادق(ع):{{{به خداامیدداشته باش امیدی که به توجرات نافرمانی خدانبخشد***وخدابیم داشته باش آنگونه که توراازرحمت خداناامیدنکند}}}این حرف فقط حرف وجمله ادبی نیست این درمان تمام دردهاست ودیگر کلید که میتواند قفل شهوت واسیری روبازکنه عمل به این کلمه((آزادگی))هست نمیدونم شماهایی که گناه میکنید حس اسیری دارید یانه درتاریخ داریم که نقل شده که اسکندرمقدونی هنگامی که درگذرخیابان باارابه هاوکالسکه ها و…بودهمه ی فتح شدگان دیگرسرزمین هااسیران به اون سرتعظیم میکردند به جزءپیرمردی آرام ،ظالم بادیدن آن پیرمردحیرت زده شده ورفت پیش اون وباخشم وعصبانیت گفت چراتعظیم نمیکنی نادان تووبقیه اسیرمن هستید پیرمردخندیدوگفت تواسیرمن هستی ظالم فریادزدمگرمن رانمیشناسی پیرمردمن اسکندر هستم !پیرمردبازخندیدوگفت ((مگرتوهم نمیدانی که خشم وشهوت ودیگرگناهان اسیرمن هستند))اسکندرتعجب کرد؟ پ ن:کلیددیگری که هم میتواند روح انسان راآبادکندوچون شهوت وخودارضایی و…چون این مواردروح انسان راپژمرده میکنند ((آزادگی))درمان میکند وازپلشتی وقهقه های سرمستی شهوت وکثیفی وگناه وامیدارد وقتی آزاده زندگی کنیددیگر لازم نیست که مثال:دختر عریان روجایی دیدیدامکان ندارد که سرمستی وعشق به آزادی روفراموش کنیدوبه شهوت بچسبیدپس زودشرمگین میشید اصلا همانندی باشیدکه ازموبایل استفاده میکنید آن تصاویرلحو ومستهجن وپورن هم بیاد((حتی بهترین که فرض میکنید ظاهربشه))شمابازشرم میکنید وبه اصطلاح سایبری نرم افزاری فیلتردرونتون فعال میشه وقتی آزادگی پیشه کردید آنموقع میفهمیدکه خداوندوقتی آدم نبی(ع)راآفرید آنقدرارزش داد که شداشرف مخلوقات وابلیس هم ازحسادت وقیاس شماهارو واون اسب نفستون رورام خودش کرد پس مواظب باشیداول ازنفس بعد ازشیطان پس حرف واصل مطلب من به تمام انسان هایی که این کامنت رومیخونند این هست{امیدبه پروردگار،بیم وترس پروردگار وآخرومهم ترآزادگی تمام انسان هاوآزاده بودن}هست

   1. سلام دکتر .من سیزده سالمه و حدود یک سالی هست که با این افکار رو به رو هستم.برای اولین دو روز پیش خود ارضایی کردم.فیلم پورن زیاد می‌دیدم البته الان سه ماهی هست که ندیدم.ولی الان چند روزیه بعد از خود ارضایی میلم به پورنوگرافی شدیداً رفته بالا.میخواستم بدونم راهکاری برای رفع این مشکل هست؟

    1. سلام. شما باید گوشی هوشمند رو از خودت برای مدتی دور نگه داری و یا اینکه بنوعی تنظیم کنی که نتونی براحتی وارد صفحات پورن بشی. ورزش کن و به فعالیتهای مفید بپرداز

  1. عامل ظلم و فساد و دروغ و فریب و بی عدالتی و استفاده ابزاری از دین و هدایت جامعه به سمت تباهی … اما مسئولیت پذیری صفر.

 51. سلام آقای دکتر. اگر خاطره عاطفی تلخی از گذشته به طرق مختلف (مثلا دیدن عکس طرف) به ذهن بیاد و چند ساعت (مثلا چهار تا پنج ساعت) ته ذهن رو یجورایی درگیر کنه..آیا این وسواس فکریه؟ اگر هست برای این مثالی که زدم تکنیک مواجهه و عدم پاسخ رو چطور باید انجام داد؟ من پارسال دو جلسه آنلاین با شما داشتم واقعا راضی بودم

  1. در مرحله اول سعی کنید با انجام کارهایی ذهن خود را درگیر موضوعات دیگر کنید. زیرا مطمئن نیستم بتوان میزان انرا وسواس فکری دانست. در صورتی که هر روز ساعات زیادی شما را درگیر کرده باشد و شما مدام تلاش می کنید انرا از ذهناتن خارج کنید و نمی شود (وسواس فکری) بهتر است درباره او بنویسید و بخوانید و عکس او را هر روز چندین دقیقه نگاه کنید.

 52. سلام من بعد از دیدن این مطالب بیشتر گشتم تو نت تو سایت های مختلف خارجی که نوشته بودن که بعد از ترک مغز کمتر دوپامین تولید میکنه و فرد به حالت قبلی بر میگرده و نورون هایی که تشکیل شدن به مرور زمان کم تر میشن و بعد چند سال از بین میرن و به دلیل اینکه مغز میتونه خودشو ترمیم کنه میتونه به حالت قبلی خودش برگرده
  این مطلب ایا درسته
  ایا بعد از ترک مغز به حالت قبلی مثل روز اول بر میگرده ؟
  و اینکه من اعتیادم زیاد شدید نیست چون فقط و فقط برای خودارضایی میدیدم و برای سرگرمی استفاده نمیکردم و نهایت دیدنم 30 دقیقه هم نمیشه چون نهایتا 10 دقیقه نگا میکنم که اونم بخام میتونم نگا نکنم
  ایا مغز به حالت قبلی مثل روز اول بر میگرده ؟

  1. این تاثیر صفر و صد نیست. به میزانی که فرد تماشا می کند اثر می پذیرد. کم نگاه کردید مسلما کمتر مورد تاثیر بوده اید و نمی توان شما را معتاد دانست. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را می توانید از فروشگاه سایت تهیه کنید تا سوالات شما را پاسخ روشن و جامع تری بدهد.

 53. سلام من الان ۱۷ سالمه و نمیتونم حتی ۲ روز نزنم و حتی یه بار ۴ روز نزدم ولی روز پنجمش ۵ بار زدم یعنی جبرانش کردم حتی خیلی وقتی به خاطر اینکه نزدم خشمگین میشم نمیدونم چکار کنم

  1. سلام. تا کنون هیچ تحقیق علمی رابطه‌ای بین خودارضایی و ضریب هوشی پیدا نکرده است. برای آگاهی بیشتر به مقاله خودارضایی از اسطوره تا واقعیت در سایت مراجعه کنید.

    1. سلام اقای دکتر
     اقای دکتر من ۱۵ سالمه من از سن ۱۴ سالگی یعنی ب فیلم میزنم وخودارضایی میکنم اقای دکتر من یعنی از تمام زندگی ناامید شدم خواهش میکنم کمکم کنید یعنی الان ممیرم

    2. عزیزم بهتره زودتر به خودت کمک کنی و تماشای فیلم پورن را ترک کنی. به مغزت اسیب نرسون. ترک کردن کمک میکنه اسیبهای مغز جبران بشه

   1. از تماشای فیلم پورن دچار فانتزی انحراف جنسی کاکولد و به دنبال آن از دست دادن میل و حس جنسی کامل شده ام ،آیا مشکل من درمان پذیر است و چقدر طول خواهد کشید ،ممنون

    1. میل جنسی بله بر می گردد ولی گرایش جنسی احتمال کمتری دارد تنها با تماشا نکردن بر گردد. تغییر نگرش نیز لازم است و شاید مدت بیشتری بطول انجامد

  2. دوستان من خودم خودارضایی میکنم والبته دنبال ترک ان هستم اما به خدا ، به امام زمان قسم (اینا قسم های بزرگی هستند…) خودارضایی حتی کمش هم ضرر میرسونه ….بابا هرکی شک داره بره کامنت های مردم توی سایت ها را بخونه بعضی از سایت ها هستند که خود کسایی که میان خودارضایی میکنن نظر میدن (نظرات تجربی نه بر اساس تحقیق و…)
   باور کنید اثرات خیلی بدی داره باور کنید باعث کم شدن حافظه هم میشه اما نه به طور مستقیم اره به طور غیر نستقیم اسیب میرسونه چون اول باعث گوشه گیر وبعد باعث افسردگی و…. اخه کسی که داره خودارضایی میکنه داره عصاره بدنشو که هر 40 روز یکبار چند قطره درست میشه رو نابود میکنه !! مگه میشه مشکلی پیش نیاد ….
   میدونم خداوکیلی خیلی سخته این همه مشکل این همه صحنه واین همه فشار جنسی اما واقعا باید سعی کنیم که ترک کنیم …(لااقل اگه ترک کردن برات سخته نرو الکی این سایت هایی که از خودارضایی حمایت میکنه یا اینایی که میگن کمش مشکل نداره بخون چون اینا کم کم برای خودت توجیح میشه …. ویا حداقل به بقیه جوونا الکی نگین که ضرر نداره )

 54. سلام دکتر من چند سالیه دچار اعتیاد پورن
  هستم و خیلی مغزم تعصیر گذاشته هرکی رو میبینم میخوام باهاش سکس کنم یا بدن لختشو ببینم خو ارضایی کنم نمیدونم چطوری این رو درست کنم لظفا کمکم کنید خیلی عذابم میده

 55. سلام من ۳۷ سال سن دارم و از دوران راهنمایی به خودارضایی مبتلا شدم. بیشتر از بیست سال. و از ۵ سال پیش تا به حال به دیدن پورن و خودارضایی عادت کردم و وقتی که میخوام خودارضایی کنم با پورن باید این کار رو بکنم که دیگه از تصویرسازی ذهنی هم لذت خیلی کمی میبرم چون به خودم میگم با تصویرسازی ذهنی ذهنم خسته میشه و ترجیح میدم با فیلم باشه. با موبایل هم که خیلی سریع این فیلم‌ها در دسترس هست. یه چند سالی هست که شروع به ترک کردم ولی موفق نشدم. بیشترین ترکم دو ماه بوده. اضطراب اجتماعی دارم، سر هر کاری که میرم با همکارها جور نمیشم. و از کار میام بیرون. از اول عصبی بودم فکر کنم از اول افسردگی داشتم و تربیت پدر هم که خیلی تاثیر گذاشته روم که منزوی شدم در کل عمرم تا به حال دو تا دوست داشتم که با یکی شون خیلی کم تماس دارم. داغون شدن از این افسردگی و خودارضایی. نسبت به قبل کمتر انجام میدم ولی باز هم هست. از ازدواج کردن هم می‌ترسم. فقط می‌خوام با یکی صحبت کنم ایمیلم رو اگه اشکالی نداشته باشه میذارم هر کس خواست با هم صحبت کنیم. ali.mahdavi1361@gmail.com

  1. شما باید اضطراب اجتماعی خود را درمان کنید. مقاله درمان اضطراب اجتماعی را در سایت مطالعه کنید. در غیر اینصورت توانایی و مهارت ارتباط با دیگران را ندارید و از طریق فیلم می خواهید انزوای خود را جبران کنید

   1. سلام استاد اگر فیلم های پورن و خیال پردازی ها را ترک کنیم دیگر خود ارضایی نمیکنیم؟