روابط زناشویی

نحوه رفتار با همسری که قربانی سوء‌استفاده جنسی بوده است

شما باید چگونه با همسرتان که قربانی سوء استفاده جنسی بوده است، رفتار کنید؟

زنی که قربانی سوء استفاده جنسی بوده، در بسیاری از موارد تمایل به رابطه جنسی ندارد و رابطه جنسی همواره تداعی‌گر لحظات بد تجاوز جنسی است. در مواردی نیز اگر فرد در کودکی در محیطی غیرصمیمی و بی‌محبت و خشن پرورش یافته باشد، احتمال دارد به‌طور افراطی با دیگران رابطه جنسی برقرار کند؛ زیرا در کودکی تنها از این طریق بوده است که خود را مورد توجه می‌یافته است، بنابراین در بزرگسالی نیز نمی‌تواند از این الگو خارج شود.

اجازه دهید بفهمد با دیگران فرق دارید

وقتی زنی در گذشته قربانی سوء استفاده جنسی بوده است، مهمترین کار این است که اجازه بدهید او بفهمد که شما با کسی که در گذشته از او سوء استفاده کرده است، فرق دارید. قربانی سوء استفاده جنسی اغلب در انتهای رابطه‌ی جنسی، کناره خواهد گرفت، یا ممکن است پس از اینکه شما به ارگاسم رسیدید، مثل فنر خودشان را جمع کرده و ابراز ناامیدی ‌کند. شاید هنگام لمس شدن نقاط خاصی از بدن‌ خود را کنار بکشند و خاطرات گذشته برایش زنده شود.

فقط تا زمانی که چنین افرادی از لمس‌های شما احساس لذت می‌کنند، به این کار ادامه دهید. به‌محض اینکه قربانی سوء استفاده جنسی احساس درد یا بی‌حسی کرد، یا حواسش پرت‌شد، دست از هرگونه لمسی بردارید. شاید بدون اینکه بدانید، نقاطی از بدن او را لمس کرده باشید که در گذشته، هدف تجاوز واقع شدند و با لمس شدن دوباره‌ی آن نقاط، خاطرات تلخ، دوباره به یاد او بیایند. ما به این حالات، آسیب‌پذیری‌های پایدار می‌گوییم. بهتر است با همسر خود درباره‌ی نقاطی که لمس آنها یادآور خاطرات تلخ گذشته است، صحبت کنید و به آن مرزهای قرمز احترام بگذارید. با این‌کار به او ثابت می‌کنید قصد عشق‌ورزی دارید و برایش احترام قائلید و قصد سوءاستفاده از او را ندارید.

به او بگویید کنارش هستید

به او کمک کنید انواع لمس‌هایی که برایش لذت‌بخش‌ هستند را شناسایی کند. به او بگویید کنارش هستید و بپرسید آیا دوست دارد در این خصوص با شما صحبت کند. بسیاری از این زنان احساس می‌کنند کالای آسیب‌دیده‌ای هستند که موجب دفع شما خواهند شد. به او بگویید که تحت هر شرایط و شیوه‌ای که او نیاز داشته باشد، کنارش می‌مانید و اجازه دهید او شما را درباره‌ی شیوه‌ی لمس و نوع عشقبازی که دوست دارد، راهنمایی کند. این زنان می‌خواهند بهبود یابند و جذابیت‌های جنسی‌شان را احیاء کنند. وظیفه‌ی شما این است که صبور باشید و ارتباط‌تان را با او گرم نگه دارید.

منبع:

گاتمن، جان (۱۳۹۵). اسرار دلربایی. ترجمه کامیار سنایی، مانیا خواجه. تهران. نشر نسل نواندیش.

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

سفارش تلفنی کتاب اسرار دلربایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. بهترین راه حل پذیرفته شدن از سمت مسری مهربان و دلسوز است. همسری که مشکل را درک می کند و در رابطه جنسی تنها بفکر ارضا خود نمی باشد. به ارامی پیش میرود. او درک می کند که رابطه جنسی ممکن است یاداور خاطرات بد برای همسر باشد و این ارتباطی به او ندارد. صبوری در کنار رواندرمانی دو فاکتور مهم می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا