اعتیاد به پورنوگرافی

عوارض پورنوگرافی بر مشکلات جنسی، مغز، فیزیولوژی و روابط انسانی

مقدمه

پیشتر کمتر کسی به عوارض پورنوگرافی فکر می‌کرد و بین پورنوگرافی و مشکلات جنسی رابطه‌ای را تصور می‌نمود.

تصور عموم آن بود که رابطه پورنوگرافی و مشکلات جنسی رابطه‌ای منفی است. به‌عبارت دیگر، تصور آن بود که تماشای پورنوگرافی باعث کاهش و از بین رفتن مشکلات جنسی می‌شود. حتی جالب‌تر آن بود که گاهاً در کتاب‌های روانشناختی نیز برای حل مشکلات جنسی، تماشای فیلم‌های پورنوگرافی توصیه می‌شد. یعنی حتی در جامعه علمی نیز عوارض پورنوگرافی درنظر گرفته نمی‌شد و تماشای پورنوگرافی تنها یک انتخاب شخصی تلقی می‌شد.

حدوداً از سال ۲۰۰۶ محققین متوجه رشد سریع اختلالات جنسی در مردان زیر ۴۰ سال شدند که نمی‌توانستند آن را با دلایل سنتی همیشگی توجیه کنند، زیرا این دلایل همیشه وجود داشت، ولی رشد تصاعدی اختلالات جنسی از سال ۲۰۰۶ در زمینه‌هایی چون اختلال نعوظ، دیر انزالی، عدم‌رضایت از رابطه جنسی، بی‌میلی و عدم اشتیاق به رابطه با شریک جنسی، خبر از ورود و دخالت عامل جدیدی می‌داد. به‌تدریج محققین تلاش کردند به عوارض پورنوگرافی و فیلم پورن توجه کنند و عوارض را مورد بررسی قرار دهند.

در این مقاله سعی داریم عوارض پورنوگرافی را از زوایای بالینی، زیستی و جامعه‌شناختی مورد بررسی قرار دهیم. همچنین رابطه پورنوگرافی و مشکلات جنسی و نیز تأثیر پورنوگرافی بر مغز را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

عوارض پورنوگرافی- تصویر ۱- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

عوارض پورنوگرافی بر مشکلات جنسی

براساس تحقیقات مقطعی انجام شده در سال ۱۹۹۹

میزان اختلال نعوظ و کمبود میل جنسی بین مردان ۱۸ تا ۵۹ سال، حدود ۵ درصد بود. براساس یک مطالعه فراتحلیلی انجام‌شده در سال ۲۰۰۲، میزان اختلال نعوظ بین مردان زیر ۴۰ سال تنها ۲ درصد بوده‌است. مقایسه اجمالی نتایج یک تحقیق روی میزان اختلال نعوظ در سال ۲۰۰۱ و یک‌دهه بعد در سال ۲۰۱۱، خبر از افزایش تصاعدی آن می‌دهد. در سال ۲۰۰۱ میزان اختلال در بین مردان ۴۰ تا ۸۰ ساله اروپایی ۱۳ درصد بود. درحالیکه تنها یک‌دهه بعد، اختلال نعوظ مردان ۱۸ تا ۴۰ ساله اروپایی بین ۱۴ تا ۲۸ درصد گزارش شد. این آمار وقتی است که می‌دانیم اختلال نعوظ، بیماری وابسته به سن است.

محققین سوئیسی باتعجب دریافتند اختلال نعوظ بین مردان کمتر از ۴۰ سال، ۱۰ درصد بیشتر از مردان بالای ۴۰ سال است. تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشان داد که میزان اختلال نعوظ و میل جنسی بین سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۳ بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. نکته جالب آنکه افزایش اختلال نعوظ تنها در زمینه روانی (ناشی از اضطراب، افسردگی، استرس و …) بوده و میزان اختلال ارگانیک نعوظ (ناشی از مشکلات فیزیولوژیک) ثابت بوده است.

محققین فرضیه‌های متفاوتی را برای دلایل این افزایش تصاعدی ذکر کردند. از جمله: سبک زندگی ناسالم، چاقی، سوءمصرف مواد، سیگار، اضطراب، افسردگی و … . ولی هیچکدام نمی‌توانستند این میزان افزایش اختلال جنسی را توجیه کنند (اینها دلایل سنتی اختلال جنسی هستند). میزان چاقی در این سال‌ها تنها ۴ درصد افزایش یافته، میزان مصرف مواد ثابت مانده و مصرف سیگار حدوداً ۲۰ درصد کاهش یافته بود. اضطراب و افسردگی نیز همیشه باعث کاهش میل جنسی نمی‌شوند و در بعضی افراد میل جنسی را زیاد می‌کنند. ضمن آنکه میزانی از اضطراب‌ها و افسردگی‌ها ناشی از مشکلات جنسی است و رابطه‌ای دوطرفه بین آنها است. پس نمی‌توان این میزان افزایش در اختلالات جنسی را به آنها نسبت داد.

از سویی دیگر

نتایج بیش از ۳۰۰ تحقیق مختلف صورت گرفته بر روی ارتباط پورنوگرافی و مشکلات جنسی و نیز تاثیرات پورنوگرافی بر مغز از ارتباط مستقیم بین آنها خبر می‌دهد. می‌دانیم که آغاز به‌کار سایت‌های پورنوگرافی از نوع یوتیوب که نیازی به دانلود نداشته و به‌راحتی قابل مشاهده‌اند، سال ۲۰۰۶ است که همزمان با آن اینترنت پر سرعت نیز در دسترس قرار گرفت. پس از آن تحقیقات زیادی بر روی تاثیر پورنوگرافی بر مغز انسان، فیلم پورن، اختلالات جنسی، میزان رضایت از روابط جنسی، ثبات ازدواج و … صورت پذیرفت که در ادامه به نتایج تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد. بنابراین به‌تدریج محققین تلاش کردند تا درک کنند آیا این مشکلات جنسی از عوارض پورنوگرافی می‌باشد؟

در سال ۲۰۰۷

محققین موسسه کینزی که روی ارتباط پورنوگرافی و مشکلات جنسی تحقیق می‌کردند، پس از مصاحبه با افرادی که در بارها و مکان‌هایی کار می‌کردند که همواره فیلم پورنوگرافیک پخش می‌شد، دریافتند بیش از نیمی از آنها به مشکل نعوظ دچار هستند. در طی تحقیق، وقتی آنها به تماشای فیلم پورن کلاسیک می‌نشستند، هیچگونه نعوظی در آنها به‌وقوع نمی‌پیوست. آنها بیان داشتند تنها پس از مشاهده فیلم‌های پورنوگرافیک غیرمعمول و یا خشن تحریک می‌شوند و به نعوظ می‌رسند. سپس، تحقیقات بسیاری در زمینه ارتباط فیلم‌های پورنوگرافیک و مشکلات جنسی به‌طور عام و تاثیر پورنوگرافی بر مغز به‌طور خاص آغاز شد. به‌طور مثال، تحقیقی در سال ۲۰۱۵ نشان داد دانش‌آموزانی که بیش از یکبار در هفته فیلم‌های پورنوگرافیک تماشا می‌کنند، ۱۶ درصد میل جنسی کمتری نسبت به افرادی که تماشا نمی‌کنند، دارند. این میزان برای دانش‌آموزانی که کمتر از یکبار در هفته فیلم پورنوگرافیک تماشا می‌کنند، ۶ درصد بود.

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۴

توسط برونر و بن زیون نشان داد افرادی‌که به‌جهت مشاهده فیلم‌های پورنوگرافیک دچار عوارض پورن مانند اختلالات میل جنسی در رابطه‌شان با شریک جنسی شده‌اند، ۸ ماه پس از توقف کامل تماشای فیلم‌های پورنوگرافیک گزارش کردند که می‌توانند با شریک جنسی‌شان به ارگاسم برسند و از رابطه با شریک جنسی خود احساس رضایت دارند، اموری که پیشتر از آن ابراز نارضایتی می‌کردند. محققین پس از تحقیقات بسیاری (بیش از ۲۰۰ تحقیق مختلف) که روی رابطه بین پورنوگرافی و مشکلات جنسی (اختلالات جنسی) انجام دادند، مشاهده کردند رابطه مستقیمی بین اختلالات جنسی و مشاهده پورنوگرافی وجود دارد. همچنین مشاهده کردند هرجا فرد از مشاهده فیلم‌های پورن پرهیز می‌کند، پس از گذشت مدت زمانی اختلالات جنسی و مشکلات رابطه بهبود می‌یابد. بنابراین مشاهده محققین نشان می‌داد عوارض پورنوگرافی با تماشای پورنوگرافی ایجاد می‌شد و هنگام قطع تماشای پورنوگرافی، عوارض پورنوگرافی از بین می‌رفت و نشانه‌های مشکلات جنسی کاهش می‌یافت.

عوارض پورنوگرافی و مشکلات جنسی و تأثیر پورنوگرافی بر مغز

حال اجازه بدهید به دلایل این مشکلات اندکی بیشتر بپردازیم. تحقیقات علمی نشان می‌دهد فیلم‌های پورنوگرافی بسیار بیشتر از موارد شهوت‌برانگیز سنتی و حتی رابطه‌جنسی واقعی، باعث تحریک فرد می‌شود. علت این امر را می‌توان در توانایی تغییر و تنوع صحنه‌های جنسی دانست. این تنوع و تازگی باعث تحریک بیشتر، ارضا سریعتر، مدت زمان بیشتر نعوظ و حتی افزایش مایه منی می‌گردد. فرد حین تماشای فیلم پورنوگرافی به‌راحتی و با یک کلیک ساده می‌تواند فرد جدیدی را ببیند و صحنه جنسی جدیدی را بدون تلاش و هزینه زیاد بنابر انتخاب خودش مشاهده کند. بنابر تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ بر روی تاثیر پورنوگرافی بر توانایی تاخیر در لذت انجام شد، مشاهده شد که پورنوگرافی به‌جهت خاصیت سهل‌الوصول بودن و تنوع بسیار آن در فعال کردن سیستم پاداش مغز، بی‌نظیر عمل می‌کند که این امر باعث تکانه‌ای و بدون فکر عمل کردن و عدم توانایی در تاخیر لذت در فرد می‌شود.

پدیده اثر کولیج (Collidge Effect)

در آزمایشی که روی موش‌ها انجام شد، مشاهده شد زمانی‌که موش مذکری را در قفسی با یک موش ماده‌ی آماده رابطه جنسی قرار می‌دهند، موش مذکر در ابتدا چندین بار با او رابطه جنسی برقرار می‌کند و پس از مدتی خسته می‌شود. حتی اگر موش ماده بیشتر بخواهد، ولی موش نر دیگر رابطه برقرار نمی‌کند. اما در این هنگام اگر موش ماده جدیدی را وارد قفس کنند، موش نر مجدداً جان تازه‌ای گرفته و با او ارتباط جنسی برقرار می‌کند و تلاش می‌کند او را باردار کند. اگر تعویض موش ماده را بازهم انجام دهید، موش نر آنقدر رابطه جنسی برقرار می‌کند تا از حال می‌رود. به این پدیده، اثر کولیج (Collidge Effect) می‌گویند. انسان نیز در هنگام مشاهده فیلم پورنوگرافی و دیدن هنرپیشه‌های متفاوت، اسپرم بیشتر و در زمان کمتری تولید می‌کند. پدیده اثر کولیج باعث می‌شود فرد ساعت‌ها به تماشای فیلم‌های پورنوگرافیک مشغول شود.

فیلم‌های پورنوگرافیک معمول پس از مدتی برای فرد عادی شده (همانند موش ماده تکراری) و او مجبور است تا برای تحریک بیشتر به صحنه‌های غیرمعمولی همچون رابطه جنسی غیرکلاسیک، سکس همراه با خشونت، سکس همجنس و … بپردازد. از سویی، او دیگر با تماشای یک فیلم راضی نمی‌شود و مجبور است تب‌های (tabs) بیشتری را به‌طور همزمان باز کند تا از هرکدام تنها صحنه‌های متنوع و تحریک کننده‌اش را تماشا کند. گاهاً آنها مجبورند ۵ تا ۶ تب را همزمان باز کنند تا بتوانند رضایت خاطر کسب کنند.

عوارض پورنوگرافی- تصویر ۲- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

تاثیر پورنوگرافی بر مغز از طریق ایجاد تنوع است. تنوع و تازگی باعث فعالیت سیستم پاداش می‌شود و بر روی انگیزش، یادگیری و حافظه تاثیر می‌گذارد. تنوع و تازگی باعث انفجار دوپامین در نواحی‌ای از مغز می‌شود که مرتبط به‌سیستم پاداش و رفتار معطوف به‌هدف است.

هنگام تماشای پورن

به‌دلیل ترشح زیاد هورمون دوپامین، فرد آمادگی زیادی برای شرطی شدن دارد. او به‌تماشای فیلم پورن و تازگی آن شرطی می‌شود و توانایی نعوظ در برابر شریک جنسی‌اش را از دست می‌دهد. و همچنین تنها در هنگام تماشای فیلم پورنوگرافیک می‌تواند به نعوظ و ارگاسم برسد. استفاده‌کننده فیلم پورنوگرافیک انتظار تغییر هر لحظه شرایط و تازگی و تغییر دائم بازیگر فیلم پورن را دارد و با آن شرطی می‌شود. بنابراین شریک جنسی‌اش به‌زودی دلش را می‌زند و کسل‌کننده می‌شود و به‌تبع آن در مغز فرد دوپامین کمتری ترشح می‌شود. پورن به اختلال وویریسم (کسی که تنها با تماشای سکس دیگران ارضا می‌شود) نیز دامن می‌زند. زیرا فرد زمانی که به برانگیختگی می‌رسد در حال تماشای سکس افراد دیگر است. بنابراین مغزش به تماشای سکس افراد دیگر نیز شرطی می‌شود. این امر باعث می‌شود در مغز او ارتباط بین رابطه جنسی با شریک جنسی و برانگیختگی کاهش یابد.

پدیده‌های ذکر شده دلایل پتانسیل بالای پورنوگرافی برای اعتیادزا بودن را توضیح می‌دهند.

مقاله مرتبط: خودارضایی از اسطوره تا موفقیت

طبق تحقیقات صورت گرفته

هرچه سن فرد در شروع مداوم استفاده از پورن کمتر باشد و هرچه تمایل آنها برای اعمال صحنه‌های پورن بر روی شریک جنسی‌شان بیشتر باشد، از رابطه با شریک جنسی خود کمتر لذت می‌برند و بیشتر به استفاده از پورن روی می‌آورند. این امر یک سیکل معیوب ایجاد می‌کند.

دکتر کامیار سنایی، روانشناستحقیقی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد، آشکار کرد که افرادی‌که اکثر زندگی جنسی خود را به تماشای فیلم پورن و همزمان خودارضایی پرداخته‌اند، ساختار مغزی‌شان تغییر پیدا می‌کند و تنها در هنگام تحریک دیداری می‌توانند به ارگاسم برسند. تاثیر پورنوگرافی بر مغز از طریق تغییر ساختار مغز می‌باشد. پورنوگرافی باعث می‌شود فرد بدون وجود فاکتورهایی که در طول تاریخ برای رسیدن به لذت لازم بوده، به‌لذت دست یابد. به دلیل خاصیت انعطاف‌پذیری (Plasticity) که مغز دارد، با مشاهده پورنوگرافی مسیر جایگزینی برای کسب لذت در مغز ایجاد می‌شود که شریک جنسی دیگر در آن نقشی ندارد و در طول مدت باعث می‌شود فرد در کنار شریک جنسی در رسیدن به نعوظ دچار مشکل شود.

پدیده حساسیت‌زدایی (Desensitization)

انفجار بیش از اندازه دوپامین در مغز به‌واسطه تماشای صحنه‌های متنوع فیلم‌های پورنوگرافیک در سایت‌های اینترنتی، تجربه‌ای را باعث می‌شود که مغز انسان در طول تاریخ با آن مواجه نشده و در نتیجه مغز، آمادگی انطباق با آن را ندارد. به‌جهت تطبیق با این پدیده، گیرنده‌های دوپامین کاهش می‌یابد و در نتیجه فرد ناچار است هربار برای رسیدن به همان مقدار لذت، تحریک بیشتری دریافت کند. به این پدیده حساسیت‌زدایی (Desensitization) می‌گویند.

عوارض پورنوگرافی- تصویر ۳- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

پدیده حساسیت‌زدایی به مشکلاتی نیز دامن می‌زند. در تحقیقی که بر روی تاثیر عوارض پورنوگرافی بر فاکتورهای کیفیت ازدواج انجام شد، ۲۰۰۰۰ زوج مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج حاکی از آن بود که افرادی‌که در یک سال گذشته فیلم پورن تماشا کرده بودند، میزان طلاق و رابطه خارج از ازدواج در آنها بالاتر بود. همچنین میزان رضایت از ازدواج و در کل رضایت از زندگی در آنها در مقایسه با گروهی‌که فیلم پورن تماشا نکرده بودند، پایین‌تر بود. این تحقیق همچنین کشف نمود که هر قدر میزان تماشای پورن فرد بیشتر بود و فرد صحنه‌های غیرمعمول بیشتری را تماشا می‌کرد، کیفیت ازدواج پایینتری داشت. در تحقیق دیگری مشاهده شد هر قدر فرد میزان بیشتری به تماشای رفتارهای جنسی غیرمعمول می‌پردازد، تمایل بیشتری دارد که این رفتارها را در ارتباط با شریک جنسی خود بازتولید کند.

مقاله مرتبط: در مغز عاشق چه می‌گذرد؟

عوارض پورنوگرافی- تصویر ۴- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

عوارض پورنوگرافی بر جهت‌گیری جنسی

در تحقیقی، ۴۹ درصد از مردانی که پورنوگرافی تماشا می‌کردند، اذعان داشتند که فیلم‌های پورنی تماشا می‌کنند که پیشتر هیچ علاقه‌ای به تماشای آنها نداشتند و از آن احساس انزجار می‌کردند. به‌عبارت ساده‌تر، پورن جهت‌گیری جنسی در آنها را تغییر داده بود. نکته هشداردهنده‌تر آن است که افرادی‌که در سنین پایین‌تر شروع به تماشای پورن کرده بودند، تمایل بیشتری به تماشای صحنه‌های منحرفانه، مازوخیستیک، سادیستیک، کودک‌آزاری و وحشیگرانه داشتند. به‌عبارتی، تماشای پورنوگرافیک در سنین پایین‌تر باعث تغییر دیدگاه پایه‌ای درباره رابطه جنسی می‌شود. زیرا الگوهای پورن در ذهن فرد به‌عنوان معیار رابطه جنسی نقش می‌بندد و به‌عنوان معیار عملکرد و کسب لذت در او عمل خواهد کرد.

نکته بعدی آن است که در خصوص پورنوگرافی و مشکلات جنسی، فرد به‌تدریج دیگر از این صحنه‌ها نیز احساس رضایت نمی‌کند و مانند دفعات ابتدایی تحریک نمی‌شود، پس به‌دنبال صحنه‌های باز هم تحریک‌کننده بیشتری می‌رود. از جمله روابط بین هم‌جنس، تجاوز، سکس‌های گروهی همراه با مستی و عیاشی و … . در نهایت با تصویر کردن و خیال‌پردازی از انجام این صحنه‌ها با زنان پیرامونش، سعی در تحریک بیشتر خود می‌کند. او پیشتر هربار با تماشای پورن به خودارضایی می‌پرداخت، ولکن به‌تدریج توانایی و تمایل به خیال‌پردازی را از دست داده و میل به خودارضایی او نیز کاهش یافت.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص اعتیاد به پورنوگرافی و ترک تماشای آن، کتاب «پورنوگرافی، لذت ممنوعه» نوشته‌ی دکتر کامیار سنایی را از فروشگاه سایت به‌صورت اینترنتی خریداری نمایید و یا اگر علاقه‌مند به خواندن کتاب‌های چاپی هستید، این کتاب را از طریق سایت «نشر متخصصان» یا کتابفروشی‌های سراسر کشور خریداری نمایید.

 

پاسخ به سوالات در قالب فیلم

1. آیا عوارض پورنوگرافی پس از ترک از بین می رود

2. چه مدت طول می کشد تا اثرات پورنوگرافی پس از ترک از بین برود

3. چرا بعد از ترک پورنوگرافی صحنه های جنسی در ذهنم مدام می آید

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه

منابع:

– https://www.yourbrainonporn.com/doing-what-you-evolved-to-do
– https://www.yourbrainonporn.com/porn-novelty-and-the-coolidge-effect
– https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4600144/.
– http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10720160590933653
– http://pornharmsresearch.com/wp-content/uploads/Research_Hilton_Sex-Addiction-as-a-Disease

_۲۰۱۵٫pdf
– https://www.yourbrainonporn.com/should-compulsive-sexual-behavior-be-considered-addiction-2016
– https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20888038
– https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21117979
– http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/hcre.12108/full
– https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27388511
– https://link.springer.com/article/10.1007/s10834-014-9391-6
– http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0747563215302612
– https://www.researchgate.net/publication/240305604_The_Dual-Control_Model_The_role_of_sexual

_inhibition_excitation_in_sexual_arousal_and_behavior
– https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15140364
– https://www.researchgate.net/publication/38041887_Pornography_and_Attitudes_Supporting_Violence

_Against_Women_Revisiting_the_Relationship_in_Nonexperimental_Studies.
– https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18182882
– https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4094516/
– https://www.yourbrainonporn.com/enhanced-attentional-bias-towards-sexually-explicit-cues-individuals

-and-without-compulsive-sexual
– https://www.yourbrainonporn.com/brain-structure-and-functional-connectivity-associated-pornography

-consumption-2014
– https://www.yourbrainonporn.com/brain-structure-and-functional-connectivity-associated-pornography

-consumption-2014
– https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26519779
– http://www.psyneuen-journal.com/article/S0306-4530(16)31025-3/abstract

pdf پورنوگرافی لذت ممنوعه- دکتر کامیار سنایی روانشناس درمان اعتیاد به پورنوگرافی اعتیاد به پورنوگرافی
اثر پورنوگرافی بر مغز- دکتر کامیار سنایی روانشناس پورنوگرافی- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی تاثیر پورنوگرافی بر کودکان و نوجوانان- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 44 میانگین: 4]

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫279 نظرها

 1. سلام دکتر من پورن و خودارضایی رو ترک کرده بودم که یه روز صحنه پورن دیدم و چند ثانیه ای چشم بهش افتاد بعدش دکتر من یه حس بیقراری دارم فکر میکنم باید خودارضایی کنم چی کار کنم؟

   1. دکتر من از اول نوجوانی جنس مخالفو با پورن شناختم و ۱۰ سال دیدم و خود ارضایی کردم مشکل از اینجاس که من وسواس فکری شدیدم دارم و خیلی خیلی عمیق به پورن و تخیلاتش وارد شده بودم و الان یک و نیم ساله ازدواج کردیم و رفتیم خونه و طبق گفته های شما باید شش تا یکسال بعد از ترک باید از سکس لذت می‌بردم و مزاجم سوییچ میکرد ولی درست نشده که هیچ اسپرمام بشدت افت کرده میل جنسیم خیلی کم شده مشکلات نعوذ و دیر انزالی و فلان پیدا کردم که البته فکنم اضطرابم و وسواسم تاثیر گذار بوده دکتر جان لطفا راهکار بدید مشاور و دکتر اورولوژی رفتم هیچ تاثیری نداشت مرسی

 2. سلام دکتر خسته نباشید
  بنده حدود ۳ الی ۴ ساله پورنگرافی با خود ارضایی دارم
  الان میل جنسیم کم شده و اختلال نغوذ دارم
  الان متوجه شدم قبلا یک شخصی میدیدم و تحریک میشدم دوست داشتم با اون رابطه جنسی داشته باشم ولی الان شخصی رو ببینم و تحریک بشم تمایل به خود ارضایی دارم اینم با ترک کردن پورن درست میشه؟

   1. ممنون دکتر چند باری ترک کردم هر بار حدود یک ماه که بعد یک ماه نشانه های خیلی کمی از بهبود میدیدم ولی دوباره تحریک میشم
    دکتر جز این راه که میگن باید خودمون رو سرگرم کار های دیگه بکنیم راه دیگه هم وجود داره تا از شرش خلاص شیم؟

   2. سلام اگر پورنو ببینیم بدون خود ارضایی خودارضایی حساب میشه؟ وقتی میبینم بعد مدت کوتاهی یه اب مثل رنگ اب میاد که بهش میگن اب حشر بنظرتون عوارض داره؟ اب خود ارضایی نیست که سفید باشه

 3. دکتر حالا کسی در گیر عادتی شده
  مغزش یک عالمه دوپامین ترشح کرده شرینی عادت لای دندوناش گیر کرده
  این شخص پاداش زیادی گرفته از کارش.
  حالا بخاد اون کار رو ترک کنه تقربیا غیر ممکنه حتی اگه ۱درصد ممکنه باشه اون کار رو ترک کنه سوال اینجاست چنین آدمی همش وسوسه میشه بعد یک ماه بعد یکسال دیگه نمیتونه بدون لغزش باشه. یعنی بطور صد رصد اون کار رو ترکنه.امکان صد ر صد ترک عادت برای فردی که درگیر پورن و…هر عادتی شده وجود داره یعنی اینطوری که پنج سال پاکی بدون لغزش؟؟؟؟؟؟
  (ممنون از سایت گُل تون)

 4. سلام دکتر.
  این حرف درسته یا نه
  چیزی ب اسم ترک عادت وجود نداره چون وسوسه ها همیشه میاد سراغ آدم.وسوسه ها ممکنه بعد از یک ماه یک سال یا چندسال بعدهم باهات باشه.به این دلیل
  انسان نفس اماره رو در وجودش داره.شیار هایی عادت ها هر عادتی در مغز آسفالت شده.هرچی راحت تر در دسترس باشه بتونه نیاز آدم رو ارضا کنه تقاضا براش بیشتره
  بعد دکتر تا حالا شده کسی عادتی رو ترک کنه ترک به این منظور که دیگه وسوسه نشه تا آخر عمر حتی یک لغزشی نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. مهم رفتار انسان است. بطور مثال فردی متاهل است و ممکن است فکر رابطه به زنان دیگر بذهنش برسد ولی رفتاری نمی کند. این فرد حتی عادتی نیز برای اینکارها ندارد ولی همانطور که گفتید این فکر ممکن است بهسراغش بیاید. ولکن او به خویش یاد داده است تا رفتار و یا عادت خوب تعهد را در خویش داشته باشد. عادتهای بد تنها با عادتهای خود می تواند ترک شود. اما همواره احتمال لغزش وجود دارد. ولکن مهم آن است که فرد مجددا در مسیر درست تلاش کرده و خود را سرزنش نکند

 5. سلام چه مدت طول می‌کشه تا اون میانجی های ناقل عصبی (گیرنده های دوپامین) به حالت اولش برگرده ؟
  چون یه جا خوندم گفته بود ممکنه هیچوقت به حالت اول برنگرده

 6. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من مشخصا دو تا سوال دارم از محضرتون:
  اول اینکه من تا قبل از اینکه پورنوگرافی داشته باشم یعنی در حدود سن 20 سالگی اختلال نعوذ داشتم که بعدا فهمیدم جنبه روحی داره و بعدا از سن 23 سالگی تا به امروز که 42 سال دارم پورنوگرافی داشتم که در چند سال اول بسیار شدید بود. و همراه با فانتزی های غیر معمول زیادی بود. این مسعله یعنی پورنوگرافی چقدر بر اختلال نعوذ من که تا به امروز وجود داره تاثیر گذاشته؟
  و دوم اینکه اگر من به طور کامل پورنو گرافی را کنار بزارم چقدر در برطرف کردن اختلال نعوذ من موثر خواهد بود؟ و چقدر این زمان بهبودی کامل از لحظه ترک آن طول میکشه؟ فقط باز یاد آوری میکنم که بخش اعظم اختلال نعوذ من طبق گفته دکترهایی که به آنها مراجعه کردم جنبه روحی دارد. بسیار ممنونم

  1. ابتدا بایدپورن را ترک کنید و سپس باید به درمان افسردگی بپردازید برای درمان نعوظ. البته احتمال دارد تماشای پورن نیز دلیل آن افسردگی و اضطراب باشد. در اینصورت بهتر است همزمان افسردگی را نیز درمان کنید.

 7. سلام. من یک دختر هفده ساله هستم که از یازده سالگی خود ارضاعی میکردم و دوازده سالم بود دختر خالم که دوسال ازم بزرگ تر بود به من برای اولین بار فیلم پورن نشون داد و از چهارده سالگی اعتیاد شدید به فیلم پورن دارم و اکثرا فیلم پورن واژن لیسی زن توسط مرد را نگاه میکنم و جدیدا فیلم پورن لزبین میبینم ولی هیچ گرایش جنسی به همجنسم ندارم و به جنس مخالف گرایش دارم. من دختر باکره هستم ولی از پانزده سالگی دوست پسر داشتم و تا امروز دوتا دوس پسر داشتم و هردو دوست پسرم واژن منو میلیسیدند و منم اعتیاد شدید به دیدن فیلم های پورن مربوط به واژن لیسی دارم. الان خواهر بزرگم از روابط من خبردار شده و منو خیلی نصیحت میکنه. میترسم خانوادم از این موضوع خبردار بشن و ابروی من برود. نمیدونم باید چطوری این رابطه را ترک کنم. میدونم کارم اشتباست و میدونم آخر عاقبت نداره. من تا حالا رابطه جنسی دخولی نداشتم هرچند دوس پسرم خیلی مجبورم میکنه رابطه مقعدی باهاش داشته باشم ولی من راضی نشدم. من گاهی اوقات دو سه ساعت فقط خود ارضایی میکنم و این داستان وقت منو خیلی میگیره چون من سال دیگه کنکور تجربی دارم و باید بشینم درسمو بخونم. من واقعا میخوام این نوع رابطه و این سبک زندگی را ترک کنم. نمیدونم از کجا شروع کنم. از طرفی میترسم با دوس پسرم کات کنم نمیدونم اون قبول میکنه یا نه. اگه دو طرفه کات میکردیم خوب میشد‌. میترسم یک وقت واکنش بدی نشون بده چون خیلی به من وابسته هست. من باید چیکار کنم؟ فقط فیلم پورن نبینم یا باید به رابطه جنسی خودم با دوست پسرم پایان بدم؟ لطفا راهنمایی کنید منو.

  1. مهم تر از همه ترک پورنوگرافی است تا ذهن شما تحریک نشود. پس از مدتی از ترک توانتان برای قطع رابطه با دوست پسر (اگر او و رابطه را مناسب نمی بینید) را پیدا کرده و راحت تر می توانید رابطه را قطع کنید.

 8. سلام دکتر خسته نباشید
  دکتر در مورد شرطی شدن به خود ارضایی هم توضیح میدید
  اینکه شرطی شدن هم باعث کاهش میل جنسی میشه؟
  با ترک خودارضایی شرطی شدن از بین میره؟
  چون من درگیر عوارض پورنگرافی شدم و ۲ ماهه که ترک کردم
  ولی متوجه این شدم که اگر خودارضایی نداشته باشم نغوظ صبح گاهی دارم میلم بیشتره ولی اگه خودارضایی داشته باشم میلم کم میشع نغوظ صبحگاهی هم ندارم تا حدود ۲ هفته خودارضایی نکنم که دوباره نغوظ صبحگاهی داشته باشم و…

 9. سلام و عرض ادب خدمت دکتر سنایی عزیز

  سوالی که بنده داشتم اینه که،من نزدیک به یک سال و نیم هست متوجه این موضوع شدم و اختلال نعوظ داشتم و در طی این مدت پورن رو کنار گذاشتم، نشانه های بهبود هم زیاد مشاهده کردم. البته چند باری در حد نگاه کردن به عکس های خانم ها در اینستا تحریک شدم و بعدش خودارضایی کردم ولی الان مدت هاست همه چیز رو کنار گذاشتم و حتی دیر به دیر خودارضایی می کنم.بنده به تماشای فیلم های سینمایی خیلی علاقه دارم از قبل،و گاها تو یه سری فیلم ها صحنه های بوسیدن وجود داره،جوری نیست که تحریکم بکنه.ایا مشاهده این صحنه ها داخل فیلم مشکلی داره؟ انگار ذهنم کلا سمت پورن نمیره و از منظر عاطفی و احساسی به قضیه نگاه میکنه.واقعا هم هوس پورن دیدن ندارم.
  تو سایتهای خارجی خوندم هیچ صحنه ای نباید دید بعد از بهبودی،واس همین خواستم نظر شمارو بدونم

  ممنون از وقتی که میذارید.

 10. سن ۳۱ مجرد بدون رابطه جنسی
  سلام دکتر روز بخیر می خواستم بپرسم بعد از ۳ماه نشانه های بهبود چیا هستن؟
  بند نعوظ صبحگاهی دارم اونم هر روز ولی در طول روز فقط با مالش دست تحریک میشم و نعوظ دارم
  البته قبلاً اونم کامل نبود ولی با مصرف آفرودیت بهتر شد

  مسئله ای که من دارم اینه که من الان در چه وضعیتی هستم نرمال شدم یا نه؟
  آیا دلیل نگرانی من مجرد بودن نداشتن رابطه و اضطراب عملکرده؟
  من منتظر این موضوع هستم برای ازدواج طرف هم منتظر جواب من هستش نمی خوام اگر مشکل دائمی دارم کسی بدبخت کنم
  با تشکر

 11. آیا فردی که با تصویر برهنگی یا فیلم پورن تحریک جنسی و خودارضایی انجام داده دوباره مثل قبل شدنی هست به اونا تحریک بشه؟

   1. دو سوال: فرد از طریق تصویری برهنه از جنس مخالف طبیعتا تحریک میشه حالا چرا عمل خودارضایی تحریک شدنو کاهش داده و از بین می‌بره؟ آیا در صورتی که شخص با اون تصویر تحریک جنسی شد سپس استمناء کرده و دیگه جذابیت تحریک آمیزی از همون تصویر جنسی نخواهد داشت راهی هست بتونه دوباره به همون عکس تحریکی برای فرد به وجود بیاد یا خیر؟

    1. این خاصیت درباره همه غرایز درست است. غذا هر قدر لذیذ باشد پس از سیری احساس خوبی درباره آن نخواهید داشت. البته اثر کولیج را در سایت مطالعه کنید

 12. سن ۳۱
  سلام دکتر سوال که داشتم اینه که بعد 3ماه نشانه های بهبود چی هستش؟
  چرا من فقط با مالش میتونم نعوظ داشته باشم البته اینم قبلاً کامل نبود بعد یه مدت مصرف آفرودیت بهتر شده
  در کل نعوظ صبحگاهی دارم ولی در طول روز به سختی نعوظ دارم اونم با مالش
  الان بزرگ ترین مسئله من اینه نمی‌دونم در چه وضعی هستم عادی ام سازمان لازمه برای بهبود
  برای ازدواج منتظر این قضیه هستم نمی خوام اگر مشکل دائمی دارم کسی بدبخت کنم
  با تشکر

 13. سلام دکترجان خسته نباشی
  متاسفانه من ۶سال پورن دیدم که ۲ سال ان با شدت است و الآن اختلال نعوظ دارم 45 روز از ترک فیلم گذشته است و من میترسم هرگز خوب نشم و نتوانم بچه دار بشم یا رابطه جنسی برقرار کنم
  اگر امکانش باشه یه زمان حدودی بگین که من کی دوباره حالم خوب خواهد شد
  یا آیا خوب خواهم شد
  یا هرگز خوب نخواهم شد
  من حین سختترین حالت درسی هستم و افسردگی و عذاب وجدان باعث شده از چیزی که پورن باعث عقب افتادگی درسیم شده بود هم بیشتر افت کنم و اصلا نتونم درس بخونم
  شدید به اندام جنسیم حساس شده ام و مدام احساس نفرین به خودم دارم و از خودم بدم میاد از خدا یه فرصته دوباره میخوام که فقط یکبار حالمو خوب کنه هرگز سمت اینجور چیزا نمیرم
  حالم یهم میخوره از فانتزی هایی که درگیرش شدم
  حالم از خودم هم بهم میخوره احساس میکنم این کارم لکه ننگی با من هست و من دیگه هیچ گاه زندگی نرمال سابق رو نخواهم داشت

 14. سلام خسته نباشید
  من پسری ۱۸ ساله هستم . من یکماه پیش دیدن پ.و.ر.ن لذت بردم من اعتیاد به پورن نداشتم خیلی زیاد ندیدم مثلا ماهی ۱بار نگاه میکردم بعد ۲ ساعت بدنم استرس گرفت بعد ۲ روز بعد مغزم اثر گذاشته شده بعد چند روز بعد احساس گناه میکنم به خدا قسم خوردم . من احساس لذت نمیکنم بدنم به هم ریخته است و زندگی بهم ریخته است. فیلم پ.و.ر.ن نگاه کرده ام را فراموش کنم تا کی طول میکشد تا فراموش کنم

 15. سلام دکتر خسته نباشید
  پورنگرافی باعث شده بود میل جنسیم خیلی کم بشه
  ۳۵ روزه که خودارضایی و پورنوگرافی رو ترک کردم

  تا الان تغیری نکردم ولی سر روز ۳۰ ام یه خودارضایی بدون پورن داشتم که تا ۱ روز بعدش میل جنسیم زیاد شده بود و روز بعدش یعنی روز ۳۲ دوباره برگشتم به حالت اول مشکل چیه دکتر؟
  عادیه( روال درمانه ) یا بنده خیلی حساس شدم؟

 16. سلام وفت بخیر.
  پسرم ۱۷ ساله
  تا ۱۳ ۱۴ سالگی چیزی در مورد اینجور فیلم و عکس ها و پیامدش نداشتم ولی تو مدرسه توسط همکلاسی هام آشنا شدم گفتن برو تو اینترنت جست و جو کن خیلی چندین بار ترک کردم حتی یکی دوبار چند ماهی اصلا فکر یا نگاه نمیکردم والان حافظه ام ضعیف شده بعضی موارد رو زود فراموش میکنم مثلا میگن کاری رو انجام بده یادم میره و رشته تحصیلی ام ریاضی هست و موقع درس خوندن یا تدریس معلم سر درد میگیرم و حالم بد میشه اگه و با کوچکترین چیز اگه کنترل نکنم خودمو تحریک میشم و اینکه گفتم حافظ ام مشکل داره درس خوندن اذیتم میکنه میتونه ربطی به تماشای عکس فیلم پ..ن داره یا نه و اگه ربطی داره ترک کردنش باعث میشه عوارض از بین بره یا خیر
  (دیدن عکس و فیلم موقعی که کرونا پخش شد بیشتر شد و قبلا کرونا علاقه ام به درس زیاد بود والان علاقه زیادی ندارم)ممنون میشم راهنماییم کنید

 17. سلام دکتر وقت بخیر
  عرضم به حضور محترمتون من ۱۵ سالم هست
  از ۱۰ سالگی سما چیزای مذهبی و اینا رفتم و مطالعات و آشنایی به اهل بیت و قرآن و… و تقریبا از ۲ سال پیش سمت مسائل سیاسی رفتم و از این مسائل رابطه های جنسی و اینا کلا دور هستم این رو هم میدونم که دیدن این فیلم ها و خود ارضایی و رابطه نامشروع با نامحرم و همجنسگرایی و اینها اصلا اصلا چیزای خوبی نیست و روی سلامتی و تفکرات آدم تاثیر بدی میزاره
  کلا دنبال اینجور چیز ها نبودم
  ۲ هفته پیش با برادر گرامی یه بحثی میکردیم که صحبت از رابطه جنسی بعد از ازدواج و با همسر و اینها و اینکه من گفتم من واقعا این چیزا رو بلد نیستم و نمیدونم آیا این بعد از ازدواج خودش به صورت غریزه ای هست یا اینکه نه راه های دیگه ای هست
  گفت باید فیلم های پ.ورن ببینی تا یاد بگیری
  و اعتراف میکنم با اینکه میدونستم و با اینکه خیلی هم هواست بوو که این فیلم ها رو نبینم اما گول خوردم و رفتم دیدم حالا ۲ هفته ای هست هر روز می‌بینیم و اینکه واقعا صادقانه میگم نمیدونم منی که خیلی معتقد بودم چرا اعتیاد پیدا کردم ولی شروع کردم به ترک کردنش و همینطوری کمترش کردم تا اینکه داشتم توی اینستا میگشتم یه پیج عکاسی بود رفتم و عکس های خانم های فیلم با لباس زیر بود چند دقیقه ای نگاشون کردم و وقتی دیدم آل.ت تناس.لی بزرگ شد و منی هم خارج شد بعدش ولی چند وقت بعد که دوباره رفتم پیج های دیگه ای که شبیه همون پیج بود متوجه شدم که آل.ت تناس.لیم بزرگ نمیشه و اینکه خیلی دیگه به چیزای بدتری نگاه میکنم نصف قبلا بزرگ میشه و سفت سفت هم نیست (اینکه چیزای بدتری دیدم فقط میخواستم ببینم واقعا بزرگ نمیشه یا من اشتباه میکنم) و فقط منی خارج میشه
  و اینکه دیدم فیلم هم دیگه ترک کردم چون واقعا آدم معتقدی هستم حتی تو مدرسه هم بهم میگن بچه مثبت و از این چیزا
  خلاصه همین که ۲ هفته ای هست میدیدم ولی الان دیگه نمیبینم و اگه به عکس یا فیلم هم نگاه کنم آل.ت تناس.لیم بزرگ نمیشه یا کم بزرگ میشه و دیگه هیچ تحریکی نمیشم
  میخواستم ببینم مشکلم چیه و میشه درستش کرد یا نه
  اگه براتون مقدور هست زودتر جواب بدید
  البته ببخشید که متن خیلی زیاد شد
  یا علی

  1. تماشای پورن را ترک کنید تا اگر احیانا مشکلی پیش امده باشد از بین برود. پورنوگرافی مشکلات زیادی بوجود می اورد اگر ترک نکنید. ضمن انکه پورنوگرافی منبع درستی برای اطلاعات جنسی نیست زیرا اینها فیلم است و با جلوه های ویژه. زندگی واقعی اینگونه نیست. مانند فیلمهای اکشن که در دنیای واقعی اینگونه نیست و مثلا کسی 2 متر هوا نمی پرد یا 10 نفر را نمی زند

   1. بله متوجه هستم
    الان هم یه ۳ روزی میشه ترک کردم
    ولی خب مثلا قبلا وقتی ادرار داشتم و دستشویی نمی‌رفتم آل.ت بزرگ میشد یا وقتی شب روی شکم میخوابیدم آل.ت بزرگ میشد ولی الان دیگه بزرگ نمیشه
    میخوام ببینم آیا درست میشه؟
    و اینکه روش درمانش چیه؟

   2. بله
    و اینکه میگم ۲ هفته هم بیشتر نیست و الان هم ۲ روزی میشه ترک کردم ولی خب آل.تم بزرگ نمیشه موقع دستشویی داشتن و یا روی شکم خوابیدن و اینکه انگار از حد طبیعیش هم کوچیک تر و شل تر هست و انگار کنترل سابق رو روش ندارم
    چطوری میتونم به حالت قبل برگردم
    لطفا کمک کنید

   3. بله
    و اینکه میگم ۲ هفته هم بیشتر نیست و الان هم ۲ روزی میشه ترک کردم ولی خب آل.تم بزرگ نمیشه موقع دستشویی داشتن و یا روی شکم خوابیدن و اینکه انگار از حد طبیعیش هم کوچیک تر و شل تر هست و انگار کنترل سابق رو روش ندارم
    چطوری میتونم به حالت قبل برگردم
    لطفا کمک کنید
    درضمن این رو هم بگم بعد از اینها انگار رنگ و بوی مدفوعم هم تغییر کرده

    1. شما آمادگی وسواس فکری داشته اید و همه این موارد بخاطر حساس شدنتان است. نگران نباشید هیچ اتفاقی برای شما نخواهد افتاد. همه چیز طبیعی خواهد بود.

   4. دکتر اگه میشد واتساپی چیزی بگم بهتر بود
    ولی آل.تم انگار شل و بی حس هست و یه همچین حسی دارم و دیگه مثل قبل تحریک نمیشم و آل.تم بزرگ نمیشه مثلا وقتی میخوابیدم صبح بیدار میشدم اکثر مواقع آل.تم بزرگ بود یا حالا بقیه موارد..‌.
    ولی الان نه، انگار شل هست و بی حس
    و اینکه فکر میکنم بی ارتباط نیست
    چون اون موقعی که فیلم میدیدم یا عکس میدیدم و تحریک میشدم و آل.تم بزرگ میشد احساس می‌کردم منی داره خارج میشه، برای همین میرفتم سرویس بهداشتی
    یه سری که رفتم سرویس انگار اون منی کامل خارج نشده بود آل.تم رو میگرفتم و زیر رو محکم میکشیدم که خارج بشه
    اگر حالا تو بخش پرینه و پروستات و اینا هم هستید بگم که تا همین ۲ روز پیش نمیدونستم پرینه و پروستات چیه برای همین وقتی داخل سرویس منی خارج نمیشد کامل وقتی که توی حالت نشسته بودم محکم بخش پرینه رو فشار میدادم و انگار اون مایع با فشار دادن پرینه خارج میشد از آل.تم و اینکه موقعی که آل.تم بزرگ بود انگار بخش پرینه هم بزرگ میشد که این طبیعیه و اینکه قبلا وقتی تحریک میشدم اون بخش پرینه سوزش احساس می‌کردم ولی تازگی ها احساس نمیکردم
    این بخش پرینه رو چند بار اقدام به فشار دادنش کردم موقعی که سرویس بهداشتی میرفتم و اینکه برام سوال پیش اومد اینجا چیه و بخش پرینه رو چند بار دستکاری کردیم و یه چیزی میومد دستم و اونو فشار میدادم ببینم چیه و به داخل فشار میدادم یا بین دوتا انگشتم فشار میدادم و الان فهمیدم اون چی بوده و درحالی که باید خیلی ازش حفاظت بشه من دستکاری می‌کردم و فشارش میدادم و فکر می‌کنم بی حسی و شلی و بزرگ نشدن آل.تم به خاطر همونه طبق مطالعاتی که داشتم
    لطفا میشه کمکم کنید ببینم چیکار باید بکنم؟
    چون واقعا داره اذیتم میکنه ه

 18. داشتم مطلبتان را مطالعه میکردم تا آنجا که رسیدم به این جمله:
  “آغاز به‌کار سایت‌های پورنوگرافی از نوع یوتیوب ”
  دیگر ادامه ندام و مطلب را نخواندم
  یوتیوب یک سایپ پورنوگرافی نیست و انتشار مطالب پورنوگرافیک در آن بشدت ممنون است
  توجه داشته باشیم که خواننده به دقت مطلب را میخواند پس باید به دقت نگارش کرد و اشتباهات این چنینی سبب از دست دادن مخاطب می گردد.
  اگر شما یوتیوب را یک سایت پورنوگرافیک میدانید پس اعتباری به باقی متن نیست
  اگر یوتیوب پورنوگرافیک است پس پورن هاب از نظر شما چیست؟

  1. سایتهای از نوع یوتیوب به سایتهایی گفته می شود که فیلم در آن قرار داده می شود. اصطلاحی انگلیسی است برای اینگونه سایتها. در برخی فیلمهای سیاسی. اجتماعی و…و در برخی فیلمهای پورن قرار می گیرد
   ممنون از شما که مقالات را با دقت می خوانید

 19. ای کاش در علم جهت گیری و منفعت های شخصی دانشمندان وارد نمی کردند….
  اگر در باره موسسه کینزی تحقیق کنید متوجه می شوید که چه جنایاتی برای فروش بیشتر پورن و جا افتادن ان در جامعه انجام داد تا نتایج دلخواه خود را منتشر کند…. و متاسفانه بسیاری هم نسبت به ان الگو قرار دادند و ان ها را پذیرفتند ….
  پیشنهاد می کنم مستند پورنوگرافی “مغز، قلب، جهان” را از اپارات مشاهده کنید تا حقیقت درباره پورن را متوجه شوید.

  1. اولین بار در سال 2007 محققین در موسسه کینزی بودند که به رابطه پورنوگرافی و اختلال نعوظ و نیز کاهش میل جنسی اشاره کردند. آنها پس از مصاحبه با افرادی که در بارها و مکانهایی کار می کردند که همواره فیلم پورنوگرافیک پخش می شد دریافتند که بیش از نیمی از آنها به مشکل نعوظ دچار هستند. در طی تحقیق وقتی آنها به تماشای فیلم پورنوگرافی کلاسیک می نشستند هیچگونه نعوظی در آنها بوقوع نمی پیوست. آنها بیان داشتند تنها پس از مشاهده فیلمهای پورنوگرافیک غیر معمول و یا خشن تحریک می شوند و به نعوظ می رسند. جالب آنکه ۲۵درصد آنها در هنگام تماشای پورنوگرافی هایی که خودشان انتخاب کرده بودند نیز نعوظ پیدا نکردند.
   منبع: پورنوگرافی لذت ممنوعه

 20. سلام دکتر
  ببخشد رمان های مثبت هیحده هم پورن محسوب میشن (منظورم رمان های اروتیک هستش)

   1. سلام من پسرم تقریبا ۱۶ سالمه قبلا نگاه پورن میکردم و از یروز میشه دیگه نگاه نکردم ترک کردم هر دو روز توی خواب دو بار جنب میشم بعضی وقتا یک روز یا سه ، چهار روز جنب میشم یکم زیاد لاغرم مشکل از جنب شدن لاغریم؟ هر چند روز یک بار جنب باعث لاغری نمیشه؟ درمان یا دکتری هست برای این مشکل؟

    1. جنب شدن بخاطر آن است که پورن می دیدید و الان ترک کرده اید. مدتی زمان می برد تا دیگر زیاد جنب نشوید. البه میزان کم برای سن شما طبیعی است.
     نگران نباشید خطری برای لاغری و …ندارد

 21. سلام دکتر وقتتون بخیر من 17 سالمه قصد ترک خود ارضایی رو دارم اما متاسفانه تو جامعه امروزی موضوعات جنسی و فساد خیلی ترویج داده شده و تو مدرسه نیز همکلاسی هام براحتی جلوی بقیه پورن پخش کرده و یا تو خیابون هم گاها برخی دخترا حرفای زشتی به من میندازن خلاصه همه اینا باعث تحریک جنسی میشه و ناچارا خود ارضایی میکنم چیکار کنم چجوری جلوی تحریک شدنم رو بگیرم ؟
  ممنون

  1. تا جای ممکن سعی کنید خود را در معرض تحریک قرار ندهید. اما خود را سرزنش نیز نکنید زیرا همانطور که گفتید در محیط پر تحریکی زندگی می کنیم. مهم تلاش کردن شما است و نه غلط نداشتن

 22. سلام جناب دکتر
  من 24 سالمه و از سن 12 سالگی با پورن و خود ارضایی آشنا شدم خیلی زیاد این کارو انجام میدادم الان ب مشکلات نعوظ و زود انزالی رو برو شدم چیکار کنم ب حالت اولی بر گردم و خوب بشم

   1. سلام پسر هستم برای مشکل جنب شدن در خواب برای درمان چیکار کنم و به دکتری هست برای درمان کامل ؟

 23. سلام من دختری ۱۷ ساله هستم واز سن کم نگاه کردن به فیلم های پورن و خودارضایی رو شروع کردم و تجربه رابطه جنسی داشتم چهار ماه است که خود ارضایی نمی کنم ولی به دیدن عکس های پورن جذب می شم‌ ونمی توانم جلوی خود رابگیریم نگاه کردن به پورن را ترک می کنم ولی مدت زیادی طول نمی کشد در خواب جنب می شوم واز این موضوع خسته شده ام چطور پرن را کنار بگزارم و دیگر در خواب جنب نشوم

   1. سلام من پسر هستم تقریباً۱۷ سالمه از سن پایین تر نگاه‌ به پورن‌ میکردم الان کم تر کم نگاه میکنم و شب در خواب جنب میشم چه کاری کنم درخواب جنب نشم‌

    1. سلام من گفتم پسرهستم تقریباً۱۷ سالمه
     جنب شدن در خواب باعث لاغری شدید
     شده میخام جنب شدن در خواب برای همیشه تموم بشه دکتر دراین مرود هست توی شیراز یا جا ها دیگه ؟
     آقا دکتر شمارم/ 0939344—- اگه هست توی وات‌ ساپ راحتر بهم بگی‌.ممنونم

 24. سلام من دختری ۱۷ ساله هستم واز سن کم خود ارضایی ونگاه کردن به فیلم های پورن رو شروع کردم الان چهار ماه که خود ارضایی نمی کنم ولی مدت کمی که به عکس های پورن نگاه میکنم می خوام ترک کنم ولی مدت زیادی ادامه پیدا نمی کنه بیشتر مواقع در خواب جنب میشم واین خیلی باسم ناراحت کنندست چیکار کنم که برای همیشه پورن رو کنار بزارم

 25. سلام آقای دکتر
  من 19سالمه از 15سالگی به استمناء کردن و پورن دیدن وابسته شدم من حالا بعضی مواقع در روز 4ویا بیشتر استمناء میکنم همیشه میخواستم ترکش کنم ولی نمی تونستم پورن هم که همیشه می‌بینم لطفاً بگویید که من چکار کنم

 26. سلام دکتر خسته نباشید یک نفر که در حال ترک پورنگرافی هست واصلا دیگه نبینه
  اگه خودارضایی (بدون پورنگرافی ) انجام بده فرایند ترک پورنوگرافی به هم میخوره؟ و مشکلاتی که پورنگرافی به وجود آورده از بین نمیره؟

  منظورم از خودارضایی هر ۱۰ یا ۱۵ روز یه باره که به مرور ترک بشه

  یا هر دو باید به هم یکدفعه قطع بشن؟

   1. سلام اقای دکتر خسته نباشین من ۱۸ سالمه و از ۱۰ سالگی شروع ب خودارضایی و دیدن پورن کردم تا ب الان و الان زمانی ک با پارتنرم میخاهم رابطه برقرار کتم ب مشکل میخورم و ب خوبی راس نمیشود ولی حالت عادی در منزل یا وقتی پورن میبینم ب خوبی راس میشود مشکل من چیه راه درمان چیست خیلی عذاب اورده واقعا ادم خجالت میکشه با این مشکل

    1. مشکل تماشای پورن است. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را بخوانید تا دلیل این مشکل را درک کنید و راه درمان انرا متوجه شوید.
     پورن را سریعتر کنار بگذارید

 27. با عرض سلام آقای دکتر. متاسفانه بنده یه مشکلی که دارم اینه اول از همه در جریان باشید که خودارضایی و صحنه های پورن رو ترک کردم بعد ادامه این که من وقتی کوچیک ترین تحریکی برام به وجود میاد یا چهره یکی دو نفر دختر جذاب رو نگاه می کنم خیلی زود چهره اونا برام خشک و خام و عادی میشه همچنین خیلی سریع انرژی ها از بدنم کسر میشه و لاغر میشم! باید چی کار کنم که دیگه از ننگ همه مشکلات جنسی (که به خاطر صحنه های پورن و سکسی + خودارضایی) به وجود آمده درمان و خلاص بشم؟ چی کار کنم از نظر روحی و روانی همچنین از نظر جسمی و جنسی به حالت کاملا طبیعی و درمان شده تبدیل بشم!؟ دیگه خسته شدم از این همه معایب عجیب و سرکوب کننده! دیگه خسته شدم از این همه انحراف و اختلال!

   1. عرض بنده به خدمت شما این که من از ۱۳ سالگی شروع به انجام خودارضایی کرده بودم و با توجه به این که خودارضایی عامل ناقص و مهلکی محسوب میشه اول از نظر معنوی و بعد در زمینه انگیزشی و اعتماد به نفس منو ضعیف کرد تا رسید به ایجاد شهوترانی و عامل انحرافگونه جنسی (تماشای صحنه های پورن و سکسی) که از اون جا به بعد خودارضایی های من همزمان با تماشای پورن بود که از اون موقع به بعد ریشه وحشتناک انحرافات و اختلالات (هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی) در من به وجود آمد که منو با آزار های شدیدی مواجه می کرد و بد تر از همه نگرشم به حالت غیر طبیعی و بیمارگونه تغییر کرد همچنین عوارضی برام به وجود آمد که احساس می کردم که قابل جبران نیستند! از ۱۴ سالگی به بعد خودارضایی هام به شدت کم شد ولی هنوز به پورنوگرافی اعتیاد داشتم و الان با توجه به این که ۱۵ سالمه چندین ماهه که خودارضایی رو قطعا ترک کردم و صحنه های پورن و سکسی هم نگاه نمی کنم.

 28. سلام آقای دکتر
  من تازه ازدواج کردم.اخیرا متوجه شدم همسرم میره دستشویی و گوشیشم میبره و اونجا فیلم پورن نگاه میکنه.یبار بهش گفتم اینا چین
  گفت بهم تهمت میزنی و داد وبیداد کرد
  با منم رابطش خوبه
  ولی از اینده میترسم.کمکم کنید این مسئله حل بشه خیلی نگرانم

   1. منظورم اینکه حین ترک خودارضایی و پورنگرافی جنب شدن در خواب مشکلی به وجود نمیاره ؟

    یعنی مارو برگردونه به پله اول؟

 29. سلام دکتر.
  بنده کنکوری هستم.دو بار پورن و خودارضایی رو ترک کردم ولی بازم متاسفانه ب دلایلی به اونا رو اوردم.
  مفید اگر حساب کنیم ۳.۵ سال هر ۴ روز یک بار پورن میدیدم و استمنا میکردم.
  دغدغه و درسام زیاد شده و الان اصلا دیگه وقت نمیکنم به مسائل جنسی فکر کنم و هر روز ورزش میکنم.و تغذیه خوبی رو هم در پیش گرفتم و عبادت!….با این اوضاع مغزم تو ۳ ماه میتونه به حالت عادی برگرده؟هوش درسیم هم خیلی خوبه و از نظر خودم ادم باهوشی هستم ولی میخواستم بدونم سریع ترین شکل ممکن میخام درمان کامل بشم روش دیگه ای رو دارید پیشنهاد بدید؟

 30. دکتر حین ترک کردن این موضوع فکر کردن به صحنه ها تحریک کننده (بدون خودارضایی) هم نباید انجام بشه؟

  یا فکر و تجسم کردن مشکل نداره؟

   1. سلام آقای دکتر من ۱۵ سالمه و از ۱۲ سالم بود و داشتم با یکی از همکلاسی هام حرف میزدم بعد نمیدونم چیشد بحث پورن رو وسط کشید به من گفت تو گوگل سرچ کنم سکس منم حرفش رو گوش دادم و اون موقع اراده قویی نداشتم و تا الان بعضی موقع ها زیاد بعضی موقع ها کم نگاه میکردم اما هر چی دارم سعی میکنم به سمتش نرم نمیتونم لطفا یه کاری بهم بگید انجام بدم واسه همیشه از مغزم پاک بشه

    1. بهتره برای مدتی چیزهایی را که شما را به پورن وصل می کند کنار بگذارید. مثلا گوشی- یا فیلتر شکن نداشته باشید. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از سایت تهیه کرده و با راهکارهای ترک اشنا شوید

 31. سلام آقای دکتر این ادامه سوالم بود.
  مثلا یک نفر فیلم مستهجن می بینه…….در این حالت ترشح دوپامین خیلی زیاده و همین موضوع باعث میشه فرد نسبت ب بقیه لذت ها بی تفاوت بشه مثلا یک نفر بود می‌گفت من دوست ندارم برم بیرون وپارک.سینما و ن هیچی فقط میخوام سیگار بکشم همین.الان این آدم پاداش کاذب از سیگار میگیره.
  چه لذتی حلالی برای این آدم هست که دوپامین از نوع حلالش و ب همون میزان کارها ی غلط ترشح بشه

  یا هم که دوپامین فقط برای کارهای……..بیش از حد ترشح میشه.*فقط برای مجردها نه متاهل.*
  میدونم انسان ذاتا لذت و غفلت رو داره انسان کارهایی رو میکنه که براش لذت داره.

  1. انسان به هر میزان که ذهن خود با تحریک کردن وادار به ترشح دوپامین کند بسرعت مغز برایش عادی می شود. یعنی کسی که مغزش دوپامین بیشتری ترشح می کند معنایش ان نیست که لذت بیشتری ببرد برعکس چون گیرنده های مغز بسته می شود پس از گذشت زمان لذت کمتری می برد. نتیجتا کسی که بیشتر دنبال لذت است کمتر لذت می برد و کسی که کمتر دنبال تحریک مغز خود است لذت را بیشتر درک می کند

 32. سلام آقای دکتر
  بنده چند سوال دارم.
  اول اینکه لذت حلالی وجود داره که میزان ترشح دوپامین برابر با همون میزان دوپامینی که موقع کار های بوق….انجام میدیم باشه.

 33. سلام دکتر خسته نباشید
  پسری ۱۸ ساله هستم
  اولش بگم که مطالب سایت شما خیلی آدم رو نسبت به این موضوع روشن میکنه

  دکتر با پونگرافی خود ارضایی داشتم که موجب به اختلال نغوظ کوچیک و میل جنسیم کم شده دکتر هم رفتم آزمایش هورمون و غیره گفتن هیچ مشکی نداری

  الان با دیدن هیچ دختری تحریک نمیشم انگار
  همه صحنه ها رو دیدم و باید یه صحنه عجیب جدید ببینم تا تحریک بشم یا وقتی به رابطه جنسی فک میکنم اصلا تحریک نمیشم که این خیلی خیلی داره اذیتم میکنه

  ۱ )توی پرسش و پاسخ ها و طبق گفته شما فهمیدم که با ترک این موضوع به مرور خوب میشه درسته؟

  اما دوستی گفته بودن که ترک کردن و مشکلاتشون حل شده بود اما با دیدن ۴ یا ۵ تا عکس دوباره عوارضشون برگشتن

  میخوام بگم که اینطور اصلا خوب نیست که آدم ترک کنه بعد با دیدن یک عکس دوباره برگرده به حالت اول

  ۲ )بالاخره این امکان هست که ناخواسته آدم یه عکسی ببینه
  چیکار کنیم این موضوع پیش نیاد؟

  1. اینگونه نیست که با دیدن عکس برگردد. اما مسلما ذهن فردی که قبلا اعتیاد داشته زودتر شرطی می شود. مانند معتادی که ترک کرده. مسلما او احتمال بیشتری دارد دوباره گیر مواد بیفتد تا شخصی که اصلا سابقه ندارد

   1. دکتر با این موارد که گفتم مشکل میل جنسیم که کم شده و نغوظ من هم با ترک حل میشع؟

    اینم بگم که من از اولش پورن ندیدم و اوایل فقط با تصورات ذهنی بود که اون عطشی که میگن با خود ارضایی به وجود میاد در من به وجود اومده بود و بعد به پورن رو آوردم که این عوارض میل جنسی و نغوظ برام پیش اومد

 34. با سلام اقای دکتر من الان سه ماه شده که پورن نمی بینم ولی خود تحریکی دارم میل زناشویی من چند برابر شده آيا اینها طبیعی است؟ و آيا منی که پنجاه سالمه میل زیاد جنسی باید توسط پزشک کم بشه یا خیر؟ با تشکر

 35. با سلام و عرض ادب

  از مطالب بجا و موثرتون تشکر میکنم.
  سوال بنده این هست که،
  این مطالبی که فرمودین و رفرنس ها،از منظر علم روانشناسی تایید شده است؟

  چون من مطالبی در این مورد میخوندم که گفته بود،گری ویلسون که سایت مغز شما در پورن رو راه اندازی کرده با دیده اغماض به این قضیه نگا کرده و این اصن اعتیاد محسوب نمیشه. و یا گفته بود که خیلی سطحی به کارکرد مدار پاداش و دوپامین نگاه میکنن.
  نظرتون در این مورد چیه؟ آیا این مطالب و راهکارهایی که کی فرمایید معتبر هستن؟ آیا مراجعانی داشتید که مشکلات جنسیشون با دوری از پورن درمان شده باشه؟

  با تشکر از شما

   1. اقای دکتر من کتاب شما رو کامل مطالعه کردم و در سایتهای خارجی زیادی مطالل مربوط به این موضوع رو خوندم.
    یه تفاوتی بین توصیه شما و اون سایتها هست،اونا میگن حتی از ارگاسم هم تو دوره پرهیز،جلوگیری کنید. یعنی ارگاسم در یه رابطه واقعی با پارتنر.
    نظر شما در این مورد چیه؟
    ۱.آیا به ارگاسم رسیدن حتی با شریک واقعی مسیرهای نورونی مشاهده پورن رو فعال نمیکنه؟ منظورم اینه که چون معمولا دیدن پورن و خودارضایی با به ارگاسم رسیدن همراه میشه،ایا ارگاسم به خودارضایی و پورن سیم پیچی نشده در مغز؟
    ۲.جایی در کتابتون گفتین ترمیم گیرنده های دوپامین 1۸ ماه طول میکشه،ایا بهتر نیست تو این مدت کلا از هرگونه ارگاسم جلوگیری کنیم؟ مشکل بنده اختلال نعوظ هست.

 36. سلام آقای دکتر از اینکه به نظرات با دلسوزی و محترمانه پاسخ میدید واقعا متشکرم واز اینکه دیدم این تنها مشکل من نیست هم خوشحال و هم ناراحتم من ازدواج کردم و فرزند دارم وپورن رو برای تحریک شدن خودم و شروع رابطه جنسی بعد از ارضا شدن سراغ همسرم میرم که از احساس گناه هست دلم نمیخواد به خاطر خودارضایی غسل انجام بدم ولی از همه لحاظ همسرم رو مقایسه میکنم و تمایلات خیلی نامعمول دارم که برای یک خانم بده از اندام همسرم راضی نیستم خیلی عذاب وجدان ندارم چون همسرم قبلا بهم خیانت کرده ولی با خودم نمیتونم کنار بیام نه جرات خیانت کردن و تجربه فانتزی ام برای یکبار رو دارم نه از همسرم لذت میبرم چون ارضای جنسی در زمان رابطه رو ندارم هر چند سعیم رو کردم در طول ۱۰ سال که از ازدواجمون گذشته ولی موفق نشدم ولی خود ارضایی لذت لازم رو برام داره تا کی میتونم به این شرایط ادامه بدم آیا شما استفاده از هیپنوتیزم رو برای ترک خودارضایی توصیه میکنید ؟ در اصل چون شوهرم دوست داره من شروع کننده رابطه باشم و من انرژی لازم رو ندارم از پورن استفاده میکنم تا تحریک بشم خواهش کمکم کنید همسرم مرد متعصبی هست اگه بدونه باهام زندگی نمیکنه ……..

 37. من هر روز نگاه می کنم و ۳ بار خود ارضایی می کنم، اگه نکنم عصبی میشم و می خوام همه رو بزنم یا بشکونم، حتی وقتی زن های پیر رو هم نگاه می کنم مشکل دارم، پورن باعث شده که آرامش به زندگیم برگرده و به زن و دختر مردم تعرض نکنم.

  1. تو مشکل داری برو پیش دکتر تا کامل از دست رفتی به خودت رحم کن روزی ۳ بار بعد راضی هم هستی؟ عجیبه

 38. سلام دکترمن۲۰سالمه از۱۵ سالگی فیلم پورن نگاه میکردم وخودارضایی میکردم الان ۳ ساله که شدت گرفته توهفته سه یا چهار بار فیلم نگاه میکنم وخودارضا یی میکنم ومشکل زودانزالی دارم
  راهی برای ترک این کار دارم ؟یه راهنمایی میکنید الان بزرگترین مشکل من شده

 39. درود
  فعالیت های شما در اینترنت قابل تحسین و تشکر است.
  اما
  اینکه پورنوگرافی عوارضی دارد یا ندارد خب قابل تحقیق و بحث است. اما به نظرم شما یا بسیاری این نکته را در نظر نگرفته اید این عوارض و یا فواید در خلا شکل نمی گیرد.
  و همچنین قرار نیست همه به شکل سنتی سکس یا لذت جنسی داشته باشند.
  به نظر می آید که شما از نگاه سنتی به سکس نگاه می کنید
  پورن در دنیای فعلی، وجود خارجی دارد انسان های زیادی توان ازدواج ندارند و یا سن ازدواج قشر فقیر بالا رفته که پورن حداقل یک لذت نیمه جنسی را می دهد.
  همچنین پورن می تواند برخی از انحرافات جنسی را کنترل کند مثلا فردی با تماشای یک سکس کودک آن را جبران می کند و در خارج آن را کنترل می کند و …

  منظور اینکه مانند معلم های مدارس ج ا به این مقوله نگاه نکنید و واقع بین تر و منصفانه تر ارائه کنید. معلم هایی که با ترساندن بچه ها از شرت تنگ، استمنا و … باعث تشدید استمنا و حتی اثرات افسردگی و … به دنبال آن می شدند و شما با این مقاله ترس آور از پورن، و کتابتان در حال تشدید مشکلات ناشی از تماشای پورن که یک مقوله عادی است در دنیای مدرن.
  آیا خود شما هر از گاهی پورن نگاه نمی کردید یا الان نمی کنید ؟!

  1. پورن اعتیادی هست که فقط در دوران مجردی نیست بعد از ازدواج با قوت بیشتری ادامه پیدا میکنه وزندگی رو به هم میزنه باعث خیانت و سردی جنسی میشه چیزایی که بعدمتاهل شدن افتضاحه

  2. خودتون هم می تونید تماشای پورن یه چیز عادی نیست رابطه جنسی حتی خارج از ازدواج چون واقعی هست قابل قبول تر از پورن دیدن و خود ارضایی و در آخر عدم تمایل به رابطه ی واقعی هست

 40. سلام اقای دکتر ایا کسی که به باشگاه بدنسازی میرود و فیلم پورن میبیند ولی خودارضایی نمیکند مشکلی پیش میاد و عضله سوزی صورت میگیرد؟ لطفا لطفا جواب بدین

   1. سلام آقای دکتر من فیلم پورن تماشا میکنم ولی هر دو سه ماه
    هیچ مشکلی هم ندارم تو رابطم
    فقط نمی‌دونم چرا بعد رابطه اینقدر بدنم افت می‌کنه و ضعف میره

 41. سلام آقای دکتر
  من تقریبا 21 سالگی با پورن آشنا شدم ولی به خاطر احساس گناهی که داشتم، بیشتر اوقات معمولا بدون خودارضایی بود و شدتش هم خیلی کم بود شاید دو سه ماه یک بار نگاه میکردم ولی در حد 3،4 ساعت. از 26 سالگی به مدت 1 سال و نیم پورن رو کلا کنار گذاشتم چون مشکلات زودانزالی و اختلال نعوظ رو پیدا کرده بودم. بعد از اون یه مقدار شرایطم بهتر شده بود ولی متاسفانه به خاطر استرس و فشار کاری زیاد، دوباره از 28 سالگی تا الان که 30 سالمه دوباره پورن رو شروع کردم و اینبار شدتش بیشتره یعنی ماهی دو یا سه بار میبینم و چون بدون خودارضایی این کار و میکردم، الان مشکل زودانزالی شدید دارم در حد دیدن فیلم. البته شاید اختلال نعوظ هم تا حدی داشته باشم. آیا امکان رفع این مشکلات در این سن وجود داره؟ میدونم که اگه بخوام میتونم ترکش کنم ولی نگرانی که دارم اینه که این مشکلات حل نشن و در روابط جنسی به مشکل بخورم چون در روابط قبلی هم مشکل زودانزالی رو داشتم. البته روابط متعدد جنسی نداشتم و تجربه زیادی هم ندارم.
  به نظرتون چقدر زمان بذارم برای ترک پورن که بتونم تاثیرش رو ببینم؟ آیا در این مدت رابطه جنسی هم نداشته باشم؟ راه دارویی که هم برای زودانزالی و هم اختلال نعوظ موثر باشه وجود داره؟

 42. سلام آقای دکتر من مدتها خودارضایی و تماشای پورن میکردم که الان حدودا ۲ ساله که این عادات رو کنار گذاشتم اما مشکلی که دارم اینه که وقتی با افراد مختلف از هر جنسیتی ارتباط برقرار کنم و صحبت کنم افکار جنسی به شدت به سمتم میاد که باعث میشه ناخودآگاه به اندامشون نگاه کنم و فرم اندامشون رو تصور کنم که این موضوع خیلی برام سخته و آشفتم میکنه که خودم شوکه و شرمزده میشم از این رفتارم . تشخیص شما چیه و درمانش چیست ؟ با تشکر

 43. سلام آقای دکتر . بنده چندین سال خود ارضایی و تماشای پورن میکردم که الان حدود ۲ سال هست کاملا این عادات رو کنار گذاشتم اما مشکلی که دارم اینه که به محض صحبت با افراد فورا افکار جنسی به سرم میرنه و باعث میشه ناخودآگاه به اندامشون نگاه کنم و فرم اندامشون رو تصور کنم . دوست دارم که این افکار به سمت من نیان و یه آدم عادی و راحت در روابط با افراد باشم . این موضوع خیلی آشفتم میکنه و سخته برام . تشخیص شما چیه و درمانش چیست ؟

  1. شما حساس شده اید به افکار خود. هر زمان این افکار امد بی توجه باشید به انها.
   سعی نکنید از ذهنتان خارج کنید زیرا قوی تر بر می گردد. فقط به خود بگویید وسواسی شدم. این افکار نشانه بد بودن من نیست.

   1. جناب دکتر آیا مطالعه کتاب خودیاری درمان وسواس میتونه برای این مشکلم مفید باشه ؟

    1. از شما میخواهم بفرمایید چه کاری برای بهبود وضعیتم انجام بدهم

 44. سلام و درود بر شما آقای دکتر. بنده مدت هاست که خودارضایی رو قطعا ترک کردم و همچنین عکس یا فیلم پورن نمی بینم. بسیاری از عوارضی که وارد شده از این طریقه ها خوشبختانه کاملا درمان شده ولی احساس می کنم هنوز عوارض پنهانی (با علائم منفی) در من وجود داره که واقعا منو نگران کرده. من اصلا دکتر هلاکویی رو قبول ندارم و اونو منحرف می دونم ولی کنجکاو بودم یکی از صوت هاشو راجع به این موارد در زمینه بهبودی و درمان گوش کنم که گفته بود پورنوگرافی همزمان خودارضایی باعث میشه حس، کنجکاوی، عواطف جنسی و احساسی در ذهن حالا نمی دونم فک کنم درگیر یا این که پدیدار میشه بعد نقص جبران ناپذیری که ایجاد میشه فرد در زندگی و دنیای واقعی خود با شریک جنسی اون احساس و عواطف و… واقعی یا به اصطلاح حقیقی و طبیعی رو نداره چون در تخیل اونا مجسم و در دنیای واقعی محروم شدند بنابرین چنین فردی نگرشش نسبت به جنس مخالف ابزار جنسی و خودارضایی میشه و و و خلاصه عارضه ای هس که رفع نمیشه چون مثل قطع شدن یکی از اعضاء بدن می مونه. آیا واقعا این تصور درسته!؟ آیا حقیقتا دیگه من امید و عزت جنسی برام نیست!؟ فک کنم دیگه لیاقت و ارزشی برای جنس مخالف ندارم .

  1. خیر درست نیست.
   البته اگر از دوران نوجوانی پورنوگرافی دیده اید اثرات ان سنگین تر است و نیاز به تراپی نیز داریدتا نگرش شما اصلاح شود.ضمن اینکه تعهد و تقید بیشتری را میطلبد برای درمان. اما مسلما قابل جبران است.

 45. سلام
  من فیلم های سینمایی خارجی زیاد میبینم و به اون بخش هایی که صحنه های جنسی داره خیلی علاقه دارم و یه جورایی بخاطر این مدل بخش ها فیلم رو میبینم.
  این یعنی من انحراف جنسی دارم یا مشکل خاصی در این رفتارم هست؟تا چه حد میتونه مضر باشه؟

 46. سلام جناب دکتر سنایی وقتتون بخیر
  خیلی ممنون میشم پاسخ من و بدید.
  دوست پسر من از سن ۱۵ سالگی با تماشای پورن خود ارضایی میکرده تا الان که ۲۱ سالشه و ترک کرده … ولی به گفته خودش در حد ماهی یک بار رو میبینه و اون هم به خاطر اینه که در حالت عادی وقتی خود ارضایی میکنه همراه با تجسمه( تجسم با پارتنر خودش فقط ) و وقتی دیگع این تجسم ها تکراری میشه سراغ پورن میره.. میخوام بدونم ایا ماهی یک بار دیدن هم مشکل داره ؟ از نظر خودش برای پسر ها تجسم در خود ارضایی ( نه حین رابطه جنسی ) طبیعیه . ایا این تجسمات در همه پسران در‌ خود ارضایی وجود داره و طبیعیه؟ اختلالات دیگه ای نداره ، به گفته خودش اعتباذ هم نداره ، از رابطه با من هم لذت میبره …

  1. باید دید بدلیل اینکه از نوجوانی پورن می دیده است چه اثراتی در نگرش او گذاشته است. بعید می دانم خود را دچار مشکل نکرده باشد. کمی بیشتر برای رابطه جدی با او فکر کنید

   1. ایا تجسم ها در خود ارضایی هم طبیعی است و در همه پسران همین طوره جناب دکتر ؟

 47. با سلام و آرزوی سلامتی برای دکتر سنایی اقای دکتر الان بیست و هفت روزه من سراغ فیلمهای پورن نرفته ام اما در این چند روز اخير نمی‌دانم از روی کنجکاوی است یا جایگزین کردن فیلمهای پورن؛ که مغزم مرا وادار به مطالعه مطالب مربوط به روابط جنسی و هر چیز مربوط به آن در اینترنت می کند خواستم نظر شما را بدانم و من چه کار بایستی انجام دهم؟ ضمنا آيا پورن شامل فیلمهای پورن می شود یا هر مطلب جنسی و یا هر عکس زن نیمه عریان هم شامل پورنوگرافی می شود؟ ببخشيد اقای دکتر چرا من در پنجاه سالگی در عین لذت بردن از رابطه زناشویی مدام به فکر نشان دادن قدرت جنسیم به همسرم می باشم؟ با تشکر

 48. با سلام و آرزوی سلامتی برای شما اقای دکتر من بیست و سه روزه به سراغ پورن نرفته ام اما بعد از این مدت تمایل همسرم و رفتارهایش مرا از لحاط جنسی تحریک کرده. ارزیابی شما از این مدت که سراغ پورن نرفتم چیست آيا برای من که 50سال دارم و از لحاظ جنسی فعال‌ هستم راهی جهت کم کردن میل جنسی وجود دارد یا خیر؟ و آيا مرور صحنه های پورن در ذهن همانند تماشای پورن است یا خیر؟ با تشکر فراوان

  1. پس از ترک پورن برای مدتی صجنه های پورن در ذهن زیاد می شود. این دوره پس از ترک معمولا اتفاق می افتد. گذشت زمان بیشتری از ترک این صحنه ها بتدریج کم می شود.
   اگر تمایل به رابطه با همسر دارید ایجاد رابطه تضادی با ترک پورنوگرافی ندارد.

 49. سلام وقت بخیر ممنون از مقاله مفیدتون ، من دختر هستم و ۲۰ سالمه؛ راستش از ۱۷،۱۸ سالگی پورن میبینم و تقریبا معتادش هستم اما نسبت به هیچ پسری که تو دنیای بیرون میبینم حسی ندارم و حتی از لمس یا بوسیده شدن توسط جنس مخالف تحریک نمیشم
  ایا پورن دلیل این قضیست؟ و باید چیکار کنم؟ حس میکنم قوه جنسیم فقط در تنهایی و دیدن پورن فعال میشه کلا

  1. یکی از اثرات پورن همین بی حسی و عدم تحریک در دنیای واقعی است. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از سایت تهیه کنید تا با اثرات پورن بر مغز خود اشنا شوید
   راه درمان ان است که هرچه سریعتر پورن را ترک کنید

   1. سلام خسته نباشید تماشای پورن های انیمه ای که با ساختار خاصی درست می‌شوند با سایز های اعضایی بدنی انرمال که باعث هیجان های خاص و شدید در دید مخاطب میشونند ایا می‌تواند باعث ایجاد اختلالات هورمونی شود از جمله افزایش یا کاهش هورمون های جنسی شود نه اینکه در آن لحظه برخی هورمون ها فعال شوند و بعد به میزان نرمال خود برسد ایا باعث می‌شود یک اختلال شدید هورمونی رخ بدهد در بدن و بعد ها عوارض آن پدیدار شود ممنون از لطفتان

    1. بله. هر چیزی که فرد را تحریک کرده و باعث ترشح هورمون بصورت غیر طبیعی شود فرد را دچار مشکل می کند.
     کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را تهیه و مطالعه کنید

    2. سلام آقای دکتر آیا اگر پورن ترک کرده باشیم و اشتباهی یک فیلم تحریک کننده ببينيم بازهم به نظره شما به مغز اسیب میزنه

  2. سلام آقای دکتر سنایی
   من مدت زیادی هست که پورن تماشا می‌کردم و در کنار اون متاسفانه خود ارضایی
   چند سال پیش در جهت یه اتفاق که برای من افتاد باعث شد شبی که پورن تماشا کردم دچار پنیک اتک بشم و تا الان حالتی مثل شرطی شدن دارم یعنی بعد از دیدن پورن حالم بده میشه اظطراب و استرس میگیرم و فکر های عجیب و غریب به سرم میزند الان چند وقتی هست که میخواهم اصولی ترک کنم آیا بعد از ترک در زمان ازدواج امکان دارد که این موضوع بعد از رابطه با همسرم برگرده یا خیر
   ممنون میشم جواب بدین خیلی درگیر این موضوع هستم

 50. اقای دکتر سنایی با سلام و آرزوی سلامتی برای شما من مردی 50ساله متاهل هستم که از سن هفده سالگی به پورن روی آوردم خدا می‌داند که چه فشارهایی به مغزم وارد نشده تا الان. بعد از ورود به سایت شما و دیدن مطالبتان الان یک هفته است که خودم را از دیدن پورن منع کردم‌ یعنی از تاریخ سوم خرداد 1401امیدوارم با عمل به راهنماییهای شما برای همیشه پورن از زندگي من خارج گردد با تشکر فراوان

 51. به نظرتان دیدن عکس های زن هایی که لخت یا نیمه لخت هستند و هیچ گونه رابطه جنسی در کار نباشه پورن محسوب میشه و ضرر داره؟ 19 سالمه

    1. نه در همه مواقع. تحریک نشدن اگر در نتیجه دیدن زیاد این صحنه ها بوده باشد در نتیجه مغز هر بار تحریک بیشتر می خواهد و میزان تحریک قبلی کافی نیست. اما در برخی فرهنگها نیز این امر اصولا مساله ای جنسی نیست. اگر برای شما این صحنه ها جنسی است (مثلا ایا حاضرید براحتی بپذیرید خواهر و بستگان شما اینگونه ظاهر شوند) مسلما نباید ببینید

 52. متاسفانه نمی تونم و امکانش فراهم نیست. لطفا پاسخ مناسب و کامل بدید و همچنین دیگه فکر نکنم سوالی از شما برام مونده باشه.

 53. با سلام و درودی فراوان بر شما آقای دکتر. بنده دو تا سوال مهم دارم: 1_ من به دنبال ترک پورنوگرافی هستم ولی متاسفانه با توجه به دسترسی آسان به آن و همچنین وجود داشتن انواع پورن در فضا های عمومی مجازی (همچون: بازی های رایانه ای _ تبلیغات _ فروشگاه _ مرورگر ها و اینترنت _ انیمیشن ها _ …) نمی دونم چی جوری ترکش کنم باید چی کار کنم؟ 2_ بعد از ترک پورنوگرافی برای این که ساختار مغزی و نگرش جنسی انسان به حالت کاملا طبیعی برگردد چی کار میشه کرد؟

 54. سلام جناب دکتر. از مقاله شما واقعا استفاده کردم. اما یک سوال مهم. چطور راه رفته را برگردیم. چطور میشه لذت حلال را جای گزین لذت پورن کرد. بنده تازه ازدواج کرده ام ولی واقعا اختلال نعوظ دارم و از نعوظ لذت نمیبرم با همسرم. چون عادت به پورن داشتم. هر نوع آزمایشی دادم مشکل فیزیولوژی ندارم

 55. انجمن معتادان جنسی گمنام
  میتونه ب کسانی ک مشکل شهوت و بی بندو باری جنسی دارن کمک کنه
  از همین گوگل میتونید لینک تلگرامشو دریافت کنید

 56. آقای دکتر عزیز یک سوال دارم شما فقط میگی پورن ملت نبینن شبیه این گشت ارشادها نباشید لطفا، خودتون نگاه کنید همه پاسخ هایتان تکراری است راه کار باید بدهید، این بچه ها که اکثرا نوجوان هستند وقتی بخوان پورن رو ترک کنن باید یه چیزی جاش بزارند که مغزشون دوپامین ترشح کند و حس پاداش بگیرند، اینکه خیلی با رویکرد قیم مآبانه بگید ورزش کنند دوش سرد بگیرند یک جورایی انگار بگید یک بیمار که باید با دارو بهبود پیدا کنه را چایی نبات بهش بدهید و نهایتا خاکشیر
  برادر من در معقوله شرطی شده در مغز نهایتا یک مدت طرف فیلم نبیند بلاخره وقتی امکان رابطه جنسی و ازدواج نباشه خب باید چیکار کنه نکنه میگید خویشتنداری کنه حتما،
  اوون مسوول نادونی باعث شده مردم هیچ گاه به ازدواج نتونن فکر کنن و برای همیشه از تجربه زیست جنسی محروم بشوند یا اونیکه که میاد تلگرام رو با این حجم کاربر فیلتر میکنه که این همه آدم مجبور به استفاده از فیلتر شکن بشوند و از همین مسیر حداقل 10 درصد جامعه در مسیر ناخواسته دیدن پورن میوفتن، باید جواب بده
  اکثر افراد به خاطر نداشتن زیست جنسی مجبور هستند بلاخره یک جوری خود را ارضاع کنند یا باید بروند اخته کنند و تمام یا امکان ازدواج آسان و زندگی و رفاه و ازدواج موقت که چاره کار جوانان است را چرا نمی گویید
  والله این همه آدم بخوان دوش سرد بگیرند دیگه آبی میمونه توی این مملکت،

  1. از طبع طنز شما لذت بسیار بردم.
   بله حق با شما است. باید فاکتورهای اجتماعی و اقتصادی و تربیتی را نیز مد نظر قرار داد. اما این موضوعی است که هر کس باید سهم خویش را ایفا کند. بنده نیز تنها بخشی از این مسئولیت را می توانم برعهده بگیرم

 57. باسلام و خسته نباشید
  من پسری ۲۳ ساله که از ۱۵ سالگی پورن میبینم و خودارضایی میکنم، در حال حاظر طوری شده که ۴ تا ۸ روز مطلقا ترک میکنم و بعد لغزش میکنم و در یک روز بین ۳ تا ۷ بار خودارضایی با پورن و تخیل دارم .. و به نوعی هست که این دو باید در کنار هم باشن .. یک موضوع دیگه اینکه به خیلی چیز ها مثل زمان شروع پاکی، افراد، بعضی مکان ها و .. شرطی شدم .. فرد مذهبی هم هستم و بعد از لغزش توبه میکنم ولی باز هم شکست میخورم .. ترک تدریجی هم امتحان کردم جواب نگرفتم .. شاید تابحال صدها روش را امتحان کردم جواب نداده … اگر از عوارضی که دچار شدم بخوام بگم باید یک کتاب بنویسم … حس میکنم شدیدا مغزم به دوپامین معتاد شده .. بعضی وقت ها فکر میکنم ازدواج این مشکل را حل میکنه ولی نظرات را که خوندم اینطور نیست .. واقعا چکار کنم؟ انقدر مقالات علمی و روانشناسی و اخلاقی و .. خوندم و آگاهی ام را بالابردم ولی چند روز که از پرهیز میگذره از شدت شهوت دست و پام میلرزه و دیگه اراده ام دست خودم نیست ..! ای کاش یک دارویی بود میخوردم و حداقل یک ماه انرژی جنسی نداشتم … باورش سخته ولی شب قدر تا صبح گریه کردم ولی روز بعدش وقتی که روزه بودم لغزش کردم و هفت بار پشت سر هم خودارضایی کردم .. یعنی تا هفت بار نشد شهوت ولم نمیکرد .. شهوت من تبدیل به یک هیولا شده که حتی اعتقادات مذهبی که بهش یقین هم دارم نمیتونه مهارش کنه .. کتابتون هم پارسال خوندم .. موارد مشابه خیلی زیاد خوندم .. واقعا وضع بدی دارم .. راهنمایی ام کنید ممنون ‌

  1. مشکل شما در وهله اول، مذهبی بودن و نگاه مذهبی به استمنا یا جلق هست. اگر مذهب را کنار بزاری و استمنا را یک چیز طبیعی و عادی ببینی قدرت کنترل خودت در این زمینه بالا میده. افرادی مثل تو این کار را گناه می بینند و وقتی مرتکب میشوند به سرعت اعتماد به نفس خود را به عنوان موجود ضعیف و النفس از دست می دهند . به عبارتی علت اصلی عدم کنترل خودتان همان احساس گناه هست

  2. دوست عزیزم پیشنهاد من اینه که شما فقط و فقط باید بری پیش یه مشاور سکس تراپیست تا بهت تکنیک بده و کمک کنه ترکش کنی باتوجه به اینکه میگی همه کتابی خوندم الان تنها راه نجات مشاور حضوریه شاید هزینه کلینیک مشاوه بالا باشه اما ارزششو داره

 58. سلام وقتتون بخیر من یک پسر 16 ساله هستم و این روزها افکار تجاوز جنسی میان سراغم و در واقع خیلی منو آزار میدن مثلا از جمله این افکار بعضی وقت ها به صورت ناخودآگاه اینجوری فکر می کنم میترسم یک از اعضای خانواده من مورد تجاوز قرار بگیره و یا مورد کار بد قرار بگیره من وقتی این افکار میان سراغم زود اذیت میشم میترسم و ذهنم درگیر میشه و حالم بد میشه حتی تو خواب چیزهای جنسی میبینم الان دو روز است که من خواب های جنسی میبینم ولی بعضی اوقات این افکار میرن و حالم خوب خوب میشه ولی بعضی اوقات نه یکم طولانی میمونن بعد میرن به نظرتون چکار کنم توروخدا کمکم کنید

  1. اینها وسواسهای فکری است. هرقدر بیشتر حساس شوید نسبت به این افکار انها زیادتر می شوند. این افکار در ذهن دیگران نیز می آید ولی چون بی تفاوت هستند به انها این افکار زود تمام می شود.
   باید بدانید افکار دست فرد نیست و ما کنترلی بر افکار خود نداریم. بنابراین اهمیتی به انها ندهید و فقط به این افکار نگاه کنید از بیرون

 59. یعنی یک فرد اگر از همه نظر سالم و نامنحرف و طبیعی باشد در این صورت از نظر باوری و معنوی و اراده ای بسیار قدرتمند باشد نیز با تماشا کردن پورنوگرافی به انجام دادن خودارضایی دچار خواهد شد؟ حتی اگر عقل و دانسته وی محکم و بالا باشد؟

 60. با سلام و درود بر شما دکتر گرامی. آیا اگر فردی هیچی خودارضایی نکرده و تا زمان قبل از ازدواج با کره باشد ولی در عوض به پورنوگرافی اعتیاد داشته است در این صورت هم با ارتباطات و روابط خود نسبت به همسرش مشکل و کمبود خواهد داشت؟

 61. سلام آقای دکتر. بنده پسری ۱۵ ساله هستم و از ۱۴ سالگی خودارضایی رو به طور جدی و قطعی ترک کردم. به قول حقیقت پورنوگرافی رو هنوز موفق نشدم که ترک کنم چراکه ترک پورنوگرافی از ترک خودارضایی سخت تره و در فضا های مجازی همیشه همراه ما بوده و هست و همچنین وسوسه آمیز تر از خودارضایی می باشد؛ اما خوشبختانه به پورنوگرافی اعتیاد ندارم و معتاد بودن خودم رو نسبت به این عامل کثیف و مخرب قطع کردم.
  اصل مطلب این که با توجه به همه این مسائل و موارد من از نظر جسمی و روحی دچار معایب پنهان و آشکار زیادی شدم که حتی خودمم برخی هاشون رو حس میکنم ولی درک نمیکنم. بسیاری از آن ها شامل: تغییر نگرش جنسی به حالت غیر طبیعی، تغییر ساختار مغزی به حالت غیر طبیعی، کاهش فهم و درک، وسواس، کمبود انرژی مثبت، خستگی و کوفتگی، کمبود وزن، کمبود رشدی، کمبود انگیزه، کمبود عزت نفس، گم شدنم از نظر خودشناسی و داشتن غفلت (نمیدونم چی میخوام، نمیدونم چمه، نمیدونم کی هستم). متاسفانه منه جاهل و احمق کار هایی که نباید انجام می دادم رو انجام دادم! لطفا برای رفع این معایب کمکم کنید!

   1. سلامی دوباره به شما. ۱_ فقط؟ ۲_ کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه رو جهت احتیاط نباید داشته باشم و اگه پدر و مادر بنده متوجه شوند برام بد تموم میشه. ۳_ لطفا اگه لزومی داره بیش تر راهنمایی و راهکار بدید.

 62. سلام من قبلا بعد از شهوترانی کردن احساس عذاب وجدان زیادی میکردم ولی الان اینطور نیستم مشکل چیه؟
  اون موقع که احساس عذاب وجدان داشتم فقط خودم از مشکل شهوترانیم باخبر بودم ولی الان خانواده هم مطلع شدن و کل احساس گناه ها و عذاب وجدان ها و استرس های بعد از شهوترانی دیگه سراغم نمیاد

 63. سلام من ۱۶ سالمه. از ۱۳ ۱۴ سالگی شروع کردم به پورن دیدن و خودارضایی.تقریبا هر روز هفته این کارو میکردم تا این که امسال دیدم خیلی ضرر زده بهم و کلی تلاش کردم و ترکش کردم.پورن رو با این بلاکر ها ترک کردم و خودارضایی هم خودم تا ۶ ماه ترک کردم چشم چرانی هم نمیکردم تا این که یواش یواش دوباره برگشتم سر نقطه اول و چشم چرانی میکردم و محتوای پورن میدیدم و بعد از انجام کار پر از احساس گناه میشدم.و بلاخره کلا اون چند ماه همش پرید. و الان من برگشتم توی مسیر مصرف و این دفعه خیلی شدید تر شده قضیه و نمیتونم جلوی خودمو بگیرم. از دیروز تا الان شاید ۱۲ بار خودارضایی کردم و چندین ساعت پورن دیدم و الان حتی توان راه رفتن هم ندارم.واقعا موندم چی شده. دیگه مثل قبل احساس گناه هم سراغم نمیاد.چه کار باید کنم؟ خیلی بهم ریخته ام.

  1. شما یک فکر غلط دارید که باعث شد نتوانید پرهیز خود را ادامه بدهید. فکر غلط شما صفر و صد دیدن وقایع است. یعنی چون یکبار پرهیز خود را شکستید خود را بازنده تصور کردید در نتیجه کل پرهسز را رها کردید. در جالیکه از ابتدا باید بدانید مسیر پیشرفت زیگزاک است و یک خط مستقیم رو به بالا نیست. شکست نیز قسمتی از مسیر بهبود است. مجددا پرهیز خود را شروع کنید ولکن بخود یاداور شوید اگر جایی پرهیز را شکستم اشکالی ندارد و مجدد برمیگردم و پرهیز را ادامه میدهم
   کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از فروشگاه سایت تهیه کنید تا در این مسیر به شما کمک کند

   1. با سلام تشکر بابت راهنماییتون فقط اینکه راهی هست که افکار جنسی رو از سرم بپرونم؟ اگر روشی دارید ممنون میشم بگید

   2. سلام آقای دکتر خسته نباشید
    من ۱۶ سالمه و تونستم خود ارضایی رو کنار بزارم .
    اما بعضی وقتا نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم و میرم سراغ تماشای فیلم پورن اما خود ارضایی نمیکنم . فقط تماشا میکنم
    آقا دکتر این سوال برای من پیش اومده که هنگام تماشای فیلم پورن بدون اینکه خود ارضایی کنم ، ارضا میشم یا نه؟

    1. تماشای پورنوگرافی آسیب به مراتب بیشتری دارد تا خودارضایی. بهتر است تماشای پورن را ترک کنید. بر روی ترک خودارضایی آنقدر اصرار نداشته باشید. موضوع شما خودارضایی نکردن نیست بلکه مشکل دیدن پورن است

 64. سلام آقای دکتر من ۱۹ سالمه و۶ ساله پورن میبینم چ خود ارضایی میکنم بعضی وقتا هم افراطی و روزی چند بار شده ولی الان دیگ مثل قبل این فیلم ها تحریک کننده نیستن خیلیا دیدم ک بعد ازدواج این فیلم ها رو میبینن و ن ب طور کم بلکه خیلی زیاد الان وسواس جنسی هم دارم الان ب نظر شما عوارضش از بین می‌ره ی کلیپ هم دکتر هلاکویی دارن میگن ک ممکنه این فیلما کاری کنن ک فرد فقط با رویا و فکر ارضا بشه الان من حتی با ی فکر جنسی ب این فکر میکنم و فک میکنم منم همین جوری شدم اگ میشه راهنمایی کنید

  1. خیلی مهم است که تماشای پورنوگرافی را بسرعت ترک کنید. ممکن است یکسال زمان ببرد تا محددا مغز شما به حالت طبیعی برگردد. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را تهیه و مطالعه کنید تا با اثرات پورنوگرافی بر خود آشنا شوید و نحوه ترک بهتر را فرا بگیرید

 65. سلام آقای دکتر
  وقتتون بخیر
  خیلی خیلی ممنونم از مطالب بسیار آموزنده تون
  مقالاتتون خیلی کمک کننده هستند و این نشان از سواد بالای شماست انشالله خدا خیرتون بده
  آقای دکتر بنده شانزده سال سن دارم و در مدرسه تیزهوشان درس می‌خوانم و در خانواده سالم و تحصیل کرده ای زندگی می‌کنم که پدر و مادرم هردو دکتری دارند و پدرم رییس یکی از دانشگاه های مطرح کشور است و مادرم هم مدرس دانشگاه می باشد
  از سن شش سالگی درگیر پورنوگرافی شدم و اوایل با دیدن عکس های تحریک کننده شروع کردم تا اینکه در سن دوازده سالگی به خودارضایی روی اوردم
  همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه از یک سال پس از خودارضایی کم کم ذائقه جنسی‌م تغییر کرد و همونطور که در مقالتون فرمودین دیگه رابطه جنسی کلاسیک ارضام نمی‌کرد و این تراوما انقدر پیشرفت کرد روز به روز که متاسفانه من تمایلاتم الان بعد از تقریبا پنج سال خودارضایی و ده سال تماشای پورنوگرافی به سمتی رفتن که نمی ‌تونم در یک رابطه جنسی فاعل باشم و ناخودآگاه به سمتی می‌رم که مفعول باشم و جنس مخالفم فاعل باشه که اصلا همچین چیزی وجود نداره و اینا همشون یه فانتزی ان .البته اصلا همجنسگرا نیستم ولی حس می‌کنم دچار انحراف جنسی شده ام با اینکه در کودکی مورد هیچ سو استفاده جنسی واقع نشده ام
  چندین بار خواستم ترک کنم اما هربار پس از دوهفته با شدت بسیار بیشتری به خودارضایی و تماشای پورن درباره این فانتزی بر می گشتم
  به کمک مقالات ارزنده شما متوجه شدم که دچار خود ارضایی مزمن هستم و بیشترین اعتیادم مربوط به تماشای پورنوگرافی ست
  چند روزی هست که پورن را ترک کردم ولی همچنان خودارضایی می‌کنم و متوجه شدم که من شرطی شدم و نعوظ کاملی هم ندارم ضمن اینکه همچنان با فانتزی مفعول بودن ارضا می‌شوم
  به نظر شما باید چیکار کنم‌؟ آیا اگر همین طور پورن را ترک کنم به حالت عادی یعنی به فاعل بودن بر می گردم‌؟ خودارضایی چطور آن راهم ترک کنم؟ مراجعه به روانشناس را توصیه می‌کنید؟ آیا اصلا درمانی دارد؟ و می‌تونم خودم این مشکل را درمان کنم یا نیازمند مشاوره هستم؟
  من متاسفانه امکان خریداری کتاب شما را ندارم زیرا به پدر و مادرم در این باره چیزی نگفتم . خانواده بسیار خوب و روشن فکری دارم
  خودم هم در زمینه تحصیلی خیلی موفقم و همینطور رزمی کار هم هستم و دچار هیچ گونه ‌وسواس فکری یا انزوا یا افسردگی نیستم اما خجالت می‌کشم و نمی‌توانم این مشکل را به پدر و مادرم بگویم زیرا آنها از این مسئله خبر ندارند
  خیلی خیلی ممنون می‌شم اگر راهنمایی ام کنید چون به جز شما هیچ کس دیگری را ندارم که کمکم کند.
  با تشکر از‌ زحمات جبران نشدنی شما

  1. وقت بخیر. مشکلات شما همگی ناشی از تماشای پورن است. فعلا خودارضایی مشکلی ندارد زیرا با ترک پورن خودبخود خودارضایی شما کاهش می یابد.
   ایمیل شما به منشی داده شد تا کتاب را رایگان از منشی دریافت کنید. 00989034733009

   1. لطف خیلی بزرگی در حق من کردین
    واقعا ممنونم از شما انشالله همیشه سلامت باشین
    بله همونطور که فرمودین مقدار خودارضایی من بعد از ترک پورن خیلی کاهش یافته
    فقط آقای دکتر درباره گرایشات جنسی‌م لازم نیست کاری انجام بدم؟ یعنی همین ترک پورن کفایت می‌کنه و خود به خود به حالت عادی خودش بر می‌گرده؟ یا شما لازم می‌دونین که حتما با مشاور هم در میون بذارم‌؟
    سپاسگزارم

   2. با توجه به دسترسی راحت پورنوگرافی و وسوسه آمیز بودن تماشای آن امکان دارد از شدت زیاد وسوسه شهوانی همان فرد هم آمد و یک یا چند باری نگاه کرد. آیا در این صورت به انجام خودارضایی نیز دچار خواهد شد؟ آیا پورنوگرافی برای عقل و منطق انسان نیز مضر است؟

 66. سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۱۸ سالمه من از ۱۲ سالگی خودارضایی دارم و ب مرور زیاد شد پورن هم می‌دیدم ولی سن ۱۷ سالگی کاملن اعتیاد داشتم روز چند بار ی مطلبی شنیدم میگن خودارضایی باعث میشه فرد فقط با تصورش تحریک و ارضا بشه و دیگه میلی نداره ب رابطه و از طرفی بعضیا میگن اشکالی نداره ولی من خودم علائمش رو تو خودم یا خیلیای دیگ دیدم خوب پورن و این فیلم ها هم جذابیت قبل رو ندارن همچنین فک میکنم میلم ب جنس های مخالف کم شده و نگرانم همچنین وسواس فکری در ضمیمه جنسی دارم و نمیدونم چجوری خلاص شم بعضی وقتا میگم شاید من هم در اثر خودارضایی های زیادم ب همین وضعیت دچار شدم و این چیزا خواهش میکنم راهنمایی کنید چون واقعن بعضی اوقات دارم دیونه میشم
  ببخشید طولانی شد

  1. مشکل شما از تماشای پورنوگرافی است. همه مواردی که گفتید بخاطر پورنوگرافی ایجاد شده است. بسرعت تماشای پورن را کنار بگذارید. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از فروشگاه سایت تهیه کنید تا بتوانید با راه حلهای ان سریعتر و زودتر از اعتباد به پورن بیرون بیایید. مشکلات شما به خودارضایی مربوط نیست و مرتبط با پورنوگرافی است

 67. سلام آقای دکتر. من حدود ۴۰ روز است که استمنا و پورن را کنار گذاشته ام. ترک کردن استمنا راحت تر از پورن بود. نگرانی که دارم این است که آیا بعد از ترک، نعوظ به حالت طبیعی یک انسان عادی بر می گردد یا خیر.
  من در خارج از ایران هستم. می خواستم بدونم چطوری می توانم کتاب شما را تهیه کنم؟
  خیلی ممنون از مطالب مفید شما.

  1. بستگی به میزان تماشای و سن شروع تماشای پورنوگرافی دارد. در اکثر موارد پس از ترک پورنوگرافی بهبود حاصل می شود
   برای تهیه کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه با واتس اپ 00989034733009 هماهنگ بفرمایید

 68. با سلام آقا دکتر، دو تا سوال مهم داشتم و نیازمند پاسخ به هر دو سوال خود هستم. 1_ اگه فردی با خودارضایی و پورنوگرافی دچار زودانزالی یا شرطی شدن از نظر جنسی شده باشد و… آیا موقتی هستند و با گذر زمان و صبوری قابل درمان هستند؟ 2_ برای درمان تقریبا کامل عوارض خودارضایی مکرر و پورنوگرافی در دوران مجردی و موقفیت کامل در رابطه جنسی در آینده چه کنیم؟

   1. سلام آقای دکتر من سؤال ازتون کرده بودم اسمم شاهین هست تو قسمت پایین تر سؤال هاست اگه میشه جواب سؤالات من رو هم بدید

  1. سلام آقای دکتر من از پانزده سالگیم تا بیست سالگیم هرزگاهی فیلم پورن می‌دیدم از بیست سالگی با یک ابزار دانلود کننده ویدئو آشنا شدم گفتم بهترین فیلم های پورن ایرانی و خارجی رو بریزم این فیلم ها رو میبینم آقای دکتر هر موقع این فیلم ها رو حتی با این که با صدا هم گوش میدادم هر موقع که فیلم های پورن تکراری رو میبینم بازم مغزم تحریک میشه و باعث میشد به صورت غیرارادی خودارضایی کنم هر موقع هم که می‌خوام خودارضایی کنم هم بدون فیلم پورن نمیتونم خودارضایی کنم چون هیچ لذتی نمی‌برم نسبت به جنس مخالف و ازدواج هم بی میل هستم الان نظرات روانشناسان و دانشمندان و روان پزشکان رو و رفتارهای خودم و تصوراتی که از فیلم های پورن داشتم رو مورد بررسی قرار دادم دیدم هم تصوراتی که از فیلم های پورن داشتم اشتباه بود و هم کلی دیدن فیلم پورن کلی ضرر برای من زد آقای دکتر رفتارهای من رو میشه مورد بررسی قرار بدید و راهنماییم کنید و من آیا تا آخر عمرم دیگه نباید هیچ فیلم پورنی ببینم درسته چون از موقعی که با فیلم پورن آشنا شدم خودارضایی بدون فیلم پورن رو هم نمیتونم انجام بدم و نسبت به جنس مخالف و ازدواج بی میل شدم اگه میشه رفتارهام رو بررسی کنید و راهنماییم کنید

 69. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  رایان هستم
  همونی که اخیرا درباره احساس پدوفیلی نظر داد
  من اوضاعم خیلی بده
  احساس میکنم هر چه قدر بیشتر میگذره بدتر میشه
  مطمئنید وسواس فکریه؟
  چون حتی رویای جنسی هم دیدم دو بار، که یکبارش باعث انزال توی خواب شد.
  وقتی خواهرم کنارمه وسوسه ها سراغم میان
  یه وقتایی یکهو افکار ناپدید میشن، و من خوشحال میشم، ولی دوباره میان سراغم
  یه وقتایی به قدری بهم فشار میاد بخاطر وسوسه ها و حجم افکار که سر خودم خالی میکنم
  من ۳ ماه پیش اینطوری نبودم
  مرداد یک ماه قرنطینه شدم
  چون فکر میکردم کرونا دارم، درحالیکه نداشتم.
  وحشت زده شده بودم
  دارم اذیت میشم
  حتی توی خواب هم دیگه کنترلی روی خودم ندارم
  توی خواب هم اذیت میشم
  افکارم و تصوراتم به هم گره خورده
  احساس وحشت دارم از اینکه تصوراتم یه وقتایی حالت لذت گونه داره ولی سریع با ترس جایگزین میشه
  تیک عصبی هم دارم
  هنوز نفهمیدم چرا یه وقتایی حالت پرش رو دارم توی آلتم
  انگار میخواد نعوظ بشه ولی به نصف مرحله هم نمی‌رسه

  هر روز وضعم بدتر میشه
  چکار باید کنم؟

  یکسری فانتزی جنسی برام ایجاد شده بخاطر فیلم های پورن
  قبل اینکه درگیر موضوع خواهرم بشم هم داشتمشون
  الان نمیدونم چرا دهنمو در حوزه خواهرم درگیر کرده این فانتزی ها
  ذهنم میسازتشون ولی من لذتی نمی‌برم
  حتی دیگه اطمینانی به خودم ندارم
  ناامید شدم
  زندگیم داره از هم میپاشه
  همش می‌خوام به خودم تلقین کنم که پدوفیل نیستم
  ولی افکار و وسوسه ها ولم نمیکنن
  حتی توی خواب

 70. سلام آقای دکتر کمکم کنید بهتون نیاز دارم
  بنده ۱۷ سال دارم و اخیرا احساس میکنم به پدوفیلیا مبتلا هستم.
  ۱۴ سالگی اولین صحنه جنسی رو مشاهده کردم و به دنبال اون نعوظ داشتم.
  ۱۵ سالگی خودارضایی رو شروع کردم و از ۱۶ سالگی تماشای فیلم های پورن.

  تفکرات جنسی من از همون ۱۵ سالگی شروع شد، کم کم به اعضای خانواده کشیده شد که لذت بخش نبود.
  ولی بعد از مدتی این تفکرات به خواهر ۹ ساله ام کشیده شد.

  این تفکرات هیچ لذتی برام نداشت و خیلی کم بود.
  زندگیم تقریبا عادی بود و ناراحتی نداشتم

  از ۲ ۳ ماه پیش این حالت شدت گرفت…
  واقعا نمی‌دونم چطور شد، ولی یکهو و یکمرتبه اینطور شدم.
  نسبت به طرز نشستن خواهرم خیلی حساس شدم. صحنه های جنسی و تصوراتی که لذتی برام نداشتن و توی ذهنم همش بودن،درگیرم کرد.
  ولی وقتایی که خواهرم میومد کنارم میشست، یا کنارم دراز میکشید، تصورات شدت می‌گرفت.
  من دائما سعی داشتم که بدنم با خواهرم برخورد نکنه و همش مواظب حرکاتم بودم.
  حساسیت زیاد توی من ایجاد شده بود.
  بعضی اوقات خواهرم وقتی کنارم دراز میکشید پاش رو روی زیر شکمم میذاشت و وقتی بر می‌داشت، من دچار نعوظ میشدم که سریع خودم رو سرزنش میکردم و سریعا یه کاری میکردم که آلتم بخوابه.

  بعد اینکه راجع به پدوفیلیا در اینترنت جستجو کردم
  بسیار وحشت زده شدم.

  بعد از اون درگیری فکریم بی اندازه زیاد شد.
  افکار کم کم تبدیل به وسوسه شد و حتی بعضی اوقات حالاتی تمایل گونه داشتم.
  مثلا وقتی خواهرم کنار اپن ایستاده بود، ناگهان ذهنم به من می‌گفت که خیلی ببخشید: خودت رو با اون تماس بده
  و من دلم حالتی شبیه هیجانی یا استرسی میشد، همون سیر و سرکه جوشیدن.

  اخیرا وسوسه ها خیلی زیاد شدن
  از اولای مهر
  وحشتناک اوضاعم بد شده.
  همش دنبال کور سوی امیدی توی خودم هستم که پدوفیل نباشم، ولی دائما چیز هایی رو میفهمم که منو بیشتر به اینکه پدوفیل هستم نزدیک می‌کنه.
  احساس عذاب وجدان شدید،اضطراب، خودزنی، تمایل به خودکشی، گریه و… دارم.
  موقع وسوسه ها و افکار همش حالت پر بودن آلت رو دارم، انگار آلتم پر شده.

  دیگه اطمینانی به خودم ندارم، خودم رو رسما یه پدوفیل می‌دونم.
  یادمه که قبل این حالتم تمایل پیدا کرده بودم به جستجوی فیلم پورن رابطه جنسی پسر کوچک با زن
  ولی تا به خودم اومدم فهمیدم که چه بلایی سرم اومده.
  وسوسه های تماشای پورن کودکان درگیرم کرده.
  تصویر یک دختربچه ۷ ساله رو دیدم که مدل لباس زیر بود، چهره زیبایی داشت و خوش اندام بود. یعنی بزرگتر از یک بچه ۷ ساله نشون میداد، الان ذهنم درگیر این شخص شده، چون موقع تماشای تصاویرش جذابیت خاصی برام داشت، و ذهنم وسوسه خودارضایی رو بهم القا کرد و حالت پر بودن آلت رو تجربه کردم. یعنی نعوظ نداشتم. ولی آلتم دائما احساس پر بودن داشت.

  الان یک هفته است از تماشای فیلم های پورن و خودارضایی دست کشیدم. الان مطمئن شدم که این جذابیتی که نسبت به یه مدل ۷ ساله توی من ایجاد شده ناشی از پدوفیل بودنمه و به تمایل به خودکشی دارم الان.

  میشه لطف کنید کمکم کنید
  اوضاع اقتصادی خوبی ندارم.
  اگه والدینم بفهمن ممکنه من رو طرد کنن.
  جامعه میخواد پدوفیل ها بمیرند.
  دوست ندارم زنده بمونم.
  تمایل به خواب دارم.

  یه مدت فکر میکردم وسواس فکری عملی پیدا کردم، ولی با وجود این مسئله وسوسه ها و جذابیت فکر نمیکنم دیگه مشکلم
  جز وسواس باشه…

  تو رو خدا کمکم کنید دارم میمیرم

  1. اگر شما تا بحال اقدامی در جهت رابطه جنسی با کودک نکرده اید این افکار نشانه وسواس فکری در شما است. اما اگر اقدام به رابطه جنسی کرده اید باید بشدت از تماشای پورنوگرافی اهتراز کنید. امکان دارد بدلیل آنکه اولین تجربه های شما دیدن کودک بوده است ذهنتآ شرطی شده است.
   اصلا نگران نباشید زیرا عذاب وجدان در شما بیشتر نشانه وسواس فکری است.

   1. ممنونم بابت راهنماییتون
    من تا به حال به هیچ کودکی تعرض نکردم و رابطه جنسی نداشتم.
    ولی چند مورد رو باید بگم بهتون: همش نگاهم به سمت نقاط خصوصی میره، ولی در مورد خواهرم یه وقتایی اذیت میشم. نگاهم خیلی بده.
    احساس میکنم یه وقتایی تصورات لذت بخشن، ولی در حد یک ثانیه و سریع محو میشن و من این افکار رو از خودم دور میکنم.
    دیگه اطمینانی به خودم ندارم. اینکه می‌دونم پتانسیل رفتار های ناپسند رو دارم، اذیتم می‌کنه.
    این جذابیتی جنسی که نسبت به بعضی مدل های زیبا که کوچیک هستن دلیلش چیه؟
    هر جا مطلب خوندم همش ربط به پدوفیلی داره.
    این جذابیت باعث نعوظ من نمیشه، ولی نمی‌دونم چم شده.
    مثلا تصویر ماساژ کودک خیلی کوچیک رو با روغن دیدم، یه جوری شدم، همش نگاهم به نقاط خصوصی می‌رفت و تفکرات جنسی سراغم میومد، ولی من میدونستم اون یه بچست، میدونستم که معصومه و در حالت عادی اینجوری نیستم.

    از خودم حالم بهم میخوره. کنکوری هستم
    همش به خودم میگم اینا عوارض پورن دیدنه، ولی همه منابع خارجی میگن پورن باعث پدوفیلی نمیشه.
    واقعا نمی‌دونم شما تا به حال بیماری مثل من داشتید یا نه.
    ولی من واقعا از زنده بودن خسته شدم.
    می‌خوام بمیرم.
    آخه وجود من چه بدرد میخوره؟
    آرزومه یه روز بیدار بشم ببینم حالاتم عادی شده.
    میشه لطف کنید و یکم بیشتر راهنماییم کنید که چکار کنم و چطور خودمو درمان کنم؟

    1. شما مطمئنا دچار وسواس فکری هستید. راه درمان آن است که از کودکان فرار نکنید. شما نسبت به این موضوع حساس شده اید. شما از دیدن کودک بیش از آنکه لذت ببرید اذیت می شوید. شخص پدوفیل احساس گناه درباره احساس لذت خود ندارد و این نشانه وسواس در شما است.
     بیجهت خود را اذیت نکنید زیرا هر فدر بیشتر خود را سرزنش کنید این حالت شما تشدید می شود. باید بدانید انچه مهم است رفتار و عمل شما است. انسان بر فکر و احساس کنترلی ندارد.

   2. سلام وقت بخیر
    ممنونم بابت راهنماییتون
    نمی‌دونم چرا ریپلای من پاک شد
    فقط دارم دیوونه میشم
    یه وقتایی وسوسه ها و افکار انقدر زیاد میشه که حالم بد میشه و حالت سیر و سرکه توی معده ام ایجاد میشه و تنفسم به هم می‌ریزه.
    یه طرف وسوسه ها یه جورین که انگار یه بخشی از ذهنم میخواد انجامشون بدم، ولی من نمیخوام. اصلا نمیخوام.
    نگاهم مثل هیز ها شده نسبت به همه.

    درمان چیه؟
    چکار باید کنم؟

   3. آقای دکتر سلام
    شما فرمودید بی توجهی به افکار کار میکنه
    ولی به محض حضور خواهرم وسوسه ها سراغم میان

    دیگه حتی از دیدن عکس بزرگسالان هم میترسم.
    من این حالات افکار و جذابیت رو نسبت به هر خانم زیبا و جذابی دارم
    که با لذت و بدون ناراحتی و عذاب وجدان موجب نعوظ من میشه

    مگه شما خودتون توی وبسایت نگفتید وسوسه های بد نشونه پدوفیلیه؟

    این حالت پر بودن آلت من چیه؟
    انزاله؟

 71. باسلام بنده زود انزالی شدید دارم ، مدتی هست ناخوداگاه فیلم پورن میبینم ، احساس میکنم زود انزالیم بهتر شده ، چیکار باید بکنم، هر کاری کردم زود انزالیم درمان نشد، فقط از مدتی که فیلم پورن میبینم زود انزالیم بهتر شده ،نمیدونم چیکار باید بکنم

  1. مقاله درمان زودانزالی را در سایت مطالعه کنید. عوارض پورنوگرافی بر مغز متاسفانه شایذ زودانزالی را موقتا درمان کند ولی مشکلات عدیده دیگر ایجاد می کند. از روشهای دیگر مانند تقویت عضلات و…که رمقاله ذکر شده بهره ببرید

 72. سلام آقای دکتر من فیلم زیاد نگاه میکنم ولی هیچوقت خودارضایی نکردم حتی یک بار آیا این دلیلی داره؟

 73. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من تقریبا یه چند ماهی میشه که پورن میبینم، اوایل بیشتر و الان کمتر و خودارضایی هم هر روز انجام میدم.
  من قبل از اینکه شروع به پورن دیدن بکنم تمایل بیشتری به جنس مخالف داشتم اما بعد از دیدن پورن فقط به خودارضایی تمایل پیدا کردم و بعد از مدتی به هم جنس هم تمایل پیدا کردم در حالی که بشدت ازین موضوع متنفر هستم و اصلا دوست ندارم که هم جنس باز باشم. و جدیدا هم مشکل نعوظ پیدا کردم در حالی که تا همین چندهفته پیش هیچ مشکلی نداشتم.
  حالا نمیدونم این مشکلات در اثر پورن هست یا نه!!!

 74. سلام اقای دکتر
  من ۷۰ روزه ک پورن ندیدم و مشکل نعوظم رو به بهبود بود و میل جنسیم خیلی زیاد شده بود،تا اینکه هفته پیش یه سری کانال سکسی تو تلگرام رو داشتم حذف میکردم ک در حد پنج دقیقه عکساش رو نگاه کردم قبل از پاک کردن،و خود ارضایی هم نکردم حتی،بعد از اون الان یه هفته اس دوباره موقع نزدیکی با همسرم نعوظم فوری میخوابه درحالیکه ک خوب شده بودم تو این مدت…
  بنظرتون از همینه؟ینی همون پنج دقیقه عکس نگاه کردن باعث این شده؟
  راهکار چیه؟چقد طول میکشه درست شه باز

  ممنونم

   1. ممنون از پاسخگوییتون اقای دکتر،ولی چطور میشه کاری کرد ک مغز نسبت به این محرک ها حساسیت زدایی بشه؟ چون بالاخره ادم یهو شانسی یه عکسی ببینه ک محتوای پورن داشته باشه تو تبلیغات خیلی اپلیکیشن ها یا پیج ها مثلا،تکلیف چیه؟ چیکار میشه کرد ک دیگه مهم نباشه واس مغز؟

    1. مغز شما زمان بیشتری پرهیز نیاز دارد. نباید فراموش کنید که دیدن تبلیفات برای شما که سابقه تماشای پورنوگرافی دارید ذهنتان را به جایی دیگر می برد. خیلی مواقع منجر به تصویر سازی ذهنی می شود. بنابراین آدرس اینها در مغز یکی است. پس بهتر است آدرسهای مشابه پورنوگرافی در مغز را برای مدتی کنار بگذارید

  1. من مدتی دچار ضعف حافظه شدم, در حالت عادی مشکلی ندارم ولی وقتی صحنه های پورن میبینم دچار به هم ریختگی حافظه میشم و نظم ذهنیم رو از دست میدم و افکار به ذهنم هجوم میارن و کنترل افکارم رو از دست میدم و نمیتونم افکار واقعی و دروغی رو از هم تشخیص بدم بطوریکه تقریبا ذهنم فلج میشه, میخواستم بدونم این ممکنه در اثر اعتیاد دراز مدت به پورن باشه یا خیر ؟

 75. سلام خسته نباشید
  ببخشید امکانش هست تمامی مشکلاتی که در اثر خودارضایی و تماشای محتوای پورن ایجاد شده، پس ترک این دو برای همیشه، بصورت کامل از بین برود؟! ( نوجوان ۱۷ ساله هستم)

 76. آقای دکتر با سلام و خسته نباشید
  من موقع نزدیکی با همسرم وقتی سر پا وا میستم نعوظم از بین میره،ولی وقتی به پشت خوابیدم نعوظ دارم. حالت های دیگه آلت تناسلیم شل میشه. بنظرتون مشکل چیه؟ ضمن اینکه قبلا من خودارضایی کردنی همیشه به پشت میخوابیدم. ممکنه بخاطر اون باشه؟ راه حل چیه… ممنونتون میشم

  1. بله احتمالا ذهن شما شرطی شده است.
   مواردی که برای شما تحریک کننده است و باعث نعوظ شما است را پیدا کنید. سپس ان موارد را در حالیکه نیمه خوابیده هستید برای خود ایجاد کنید. از این طریق شرطی شدن جدید برای خود ایجاد کنید. پس از مدتی که به این حالت شرطی شدید کم کم ایستاده موارد تحریک آمیز را برای خود ایجاد کنید.

   1. سلام من دختری ۱۵ سال هسم ک از دو سال پیش اینا صحنه های بد میدیدم میترسیدم و از صفحه زود خارج میشدم و تا الان هم بخام فیلم های پورن نگاه کنم یجوری میشم مثلا احساس گناه میکنم ولی اصلا نگاه نمیکنم فقط خترعمم که از من ۱ سال کوچکتره میاره بهم نشون میده و میگه میخام ترست بریزه باهم نگاه میکنیم ایا من باهاش فیلم های پورن نگاه کنم؟ خوبه برام یا نه؟

 77. سلام و عرض ادب آقای دکتر
  من از طریق یه سایتی با شما و کتابتون پورنوگرافی لذت ممنوعه اشنا شدم و کتاب رو خریداری کرده و مطالعه کردم.
  اقای دکتر من سه ماه هست نامزد کردم و بعد نامزدی متوجه اختلال نعوظ شدم. الان ۲۶ سالمه و از ۱۹ سالگی پورن نگاه می کردم.
  تا دو ماه پیش هم پورن نگاه می کردم البته از بعد نامزدیم کلا چند بار بود.
  ولی حتی با پورن هم به زور نعوظ پیدا می کردم.
  الان تو این مدت خیلی نعوظم بهتر شده ولی وقتی از حالت درازکش به پشت،بلند می شم نعوظم می خوابه. همیشه هم موقع خودارضایی در این حالت خود ارضایی می کردم با پورن.
  الان هم با نامزدم دخول نداریم و از طریق اورال و به همین حالت دراز کش همو ارضا می کنیم.
  حالا سوالم اینه،بنظر شما من کلا یه مدت حتی رابطه اورال هم نداشته باشم یا ادامه‌ش بدم؟این اختلال نعوظ من با ترک پورن به حالت قبلی برمیگرده؟

  خیلی ممنونتون میشم پاسخ بدین جناب دکتر

  1. لزومی به ترک رابطه جنسی وجود ندارد. لازم است زمان بیشتری از ترک تماشای پورنوگرافی بگذرد تا نعوظ شما اصلاح شود. البته اگر پیش از تماشای پورن نیز در نعوظ مشکل داشتید ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد در غیر اینصورت زمان بیشتری برای بازگشت نیاز دارید.

   1. اقای دکتر موقعی ک پورن نگاه میکردم نعوظ داشتم ولی این اواخر خیلی سخت تر شده بود. منظورم این بود.
    بیشتر سوالم بخاطر اینه ک چون موقع خودارضایی پوزیشنم مثل الان ک رابطه اورال داریم بود از اون جهت خواستم بدونم ک رابطه داشته باشم یا نه

   2. سلام دکتر جان از این کامنت ۲۱ روز گذشته،و من ۳۱ روز هست ک محتوای پورن(فیلم،عکس و …) تماشا نکردم، باورنکردنیه… نعوظم درست شده و دیگه نمیخوابه و حتی کیفیت رابطه جنسیم فوق العاده ست و بسیار لذت بخشه.

    واقعا نمیدونم به چه زبونی از شما تشکر کنم… اگر کتاب شما نبود شاید هیچوقت نمیفهمیدم مشکل کجاست. و قطعا اورولوژیست ها هم در این زمینه نمیتونستن کمک کنن و زندگیم نابود می شد…

    واقعا سپاسگزارم دکتر سنایی عزیز

  2. با سلام مجدد خدمت شما و تشکر از راهنماییهای ارزنده تان جناب دکتر سنایی بنده دو مساله که بسیار زیاد در جلوگیری از تماشای پورن برایم اتفاق افتاد را خواستم بازگو نمایم یکی حذف فيلترشکن از گوشیم بود و یکی ترس از اینکه پلیس فتا بصورت پیامکی به من اخطار دهد که ما شما را رصد می کنیم گرچه هر کسی دلیلی برای تماشای پورن دارد ولی این دو مساله بسیار از تماشای پورن جلوگیری خواهد کرد با تشکر

 78. آیا تماشای پورنوگرافی در دوران کودکی و خردسالی(قبل از سن بلوغ)ضرر دارد یا خیر؟ مضرات تماشای پورنوگرافی در دوران کودکی و خردسالی چیست؟

 79. من ترک کردم، برای حفظ سلامتی و رشدم هم همه کار انجام میدم، ولی با این عوارض وحشتناکی که پورنوگرافی داره بعید میدونم بتونم بیماری که در مغزم ایجاد شده رو
  به طور صد در صد درمان کنم، من در اوایلی که به این اعتیاد مخرب گرفتار شدم اصلا از ضرر هاش اطلاع نداشتم و همچنین فکر میکردم عوارض جدی نداره، به همین دلیل تماشای پورنوگرافی رو شروع کردم و سپس دست به خودارضایی زدم و تا چند ماه به استمنا اعتیاد پیدا کردم. وقتی که احساس کردم داره بهم صدمه میزنه درباره مضراتش در اینترنت جستجو کردم و وقتی متوجه شدم حسابی از خودم خجالت کشیدم، پشیمونی شدید پیدا کردم و حسابی زدم زیر گریه، تصمیم گرفتم ذره ذره کم کنم و خیلی وقته این اعتیاد رو ترک کردم. خلاصه من در این چند ماه خیلی دوران سختی داشتم و خیلی رنج کشیدم، واقعا به خاطر گناهی که انجام دادم تا اخر عمر احساس نابودی و شرم و پشیمانی میکنم. من از نظر جنسی و قوای عاشقانه خیلی قدرت عالی داشتم ولی با انجام این عمل به خاکستر تبدیل شدم و در همین اوایل بلوغ خودمو نابود کردم. ممنون از شما، اگر نیازی هست پاسخ دهید.

  1. سلام عزیزم. خوشحالم که اکنون انرا ترک کرده اید. هر زمان اقدام به ترک کنید باید خود را تشویف کنید و نه سرزنش. سرزنش کردن نیروی مثبت شما را می گیرد. حتی اگر در ترک خود دچار لغزش شدید باز هم احساس بد نکنید و اراده خود را مجددا جمع کنید تا با اراده قوی تر حرکت کنید.
   کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از فروشگاه سایت تهیه کنید تا شما را در این مسیر کمک کند.
   شاد باشید

   1. سلام آقای دکتر من از پانزده سالگیم تا بیست سالگیم همینجوری هرزگاهی فیلم پورن می‌دیدم ولی چون مضرات خودارضائی مکرر و فیلم پورن رو نمیدونستم برام مهم نبود تو این سه ماهه اخیر از زمانی که اومدم علت هایی که باعث شده فیلم پورن ببینم و مضراتی که فیلم پورن برای خودم داشت رو مورد بررسی قرار دادم و صحبت های شما و تحقیقات دانشمندان و روان پزشکان رو مورد بررسی قرار دادم فهمیدم این کار هیچ سودی نداره آقای دکتر من تقریبا ۱سال بود که با یک ابزار دانلودکننده ویدئو آشنا شدم فکر کردم شاید بهترین فیلم های پورن خارجی و بهترین فیلم های پورن ایرانی رو اگه بریزم هم میتونم رابطه جنسی دیگران رو ببینم و هم میتونم سالی یک بار فیلم پورن ببینم آقای دکتر هر موقع فیلم پورن میبینم مغزم تحریک میشه و باعث میشه به صورت غیرارادی خودارضایی کنم موقعی که می‌خوام بدون فیلم پورن خودارضایی کنم آلت تناسلیم خیلی سخت سفت میشه و موقع انزال هم هیچ لذتی نبردم انگار مغزم فقط از خودارضایی با فیلم پورن لذت میبره با این که این فیلم ها رو دانلود کرده بودم هر موقع که میخواستم خودارضایی کنم باید حتما فیلم پورن می‌دیدم الان که نظرات دانشمندان و روان شناسان و روان پزشکان و دانشمندان رو دیدم و علت هابی که باعث شده بود فیلم پورن ببینم رو مورد بررسی قرار دادم دیدم واقعا دیدن این فیلم ها هیچ سودی نداره الان آقای دکتر من همه فیلم هام رو پاک کردم ولی چندتا سؤال داشتم آقای دکتر من بیست و یک سالم هست و نسبت به جنس مخالفم بی میل هستم و فقط از خودارضائی با فیلم پورن مغزم عادت کرده همون طور که تو مقالات گفتید باید کلا ترک بشه و دیده نشه درسته چون گفتید مغز حساسیت زدایی نسبت به این فیلم ها پیدا می‌کنه من از پانزده سالگیم تا بیست سالگیم هرزگاهی فیلم پورن می‌دیدم ولی از بیست سالگی تا بیست و یک سالگی هم فیلم های پورن رو دانلود میکردم ولی باز نتونستم دیدن فیلم پورن رو کنترل کنم و هر موقع میخواستم خودارضایی کنم باید فیلم پورن می‌دیدم میشه لطفاً رفتارهای من رو مورد بررسی قرار بدید و راهنماییم کنید

 80. با سلام و عرض ادب و احترام به شما بزرگوار عزیز، من در یک سایتی درباره عوارض پورنوگرافی مطالعه کردم، گفته شده بود تماشای پورنوگرافی 5 عوارض جبران ناپذیر به مغز وارد می کند که هرگز درمان نمی شود: 1_ تغییر معیار های زیبایی در مغز 2_ ایجاد احساس کمبود برخی از توانایی های مغز ۳_ تحریک نشدن از برخی روش های جنسی 4_ایجاد خیانت ذهنی در رابطه جنسی ۵_ ایجاد توقع از همسر و رابطه جنسی ناراحت. آیا این شرح حقیقت دارد؟ آیا واقعا این 5 عوارض جبران ناپذیر هستند؟ اگر نظر شما صحیح است پس من واقعا باید از خودم شرمسار و حقیر باشم، من خیلی وقته این اشنباه خودمو ترک کردم و خیلی خیلی پشیمون هستم و درواقه احساس میکنم نابود شدم آقا دکتر، حالا چی کار کنم؟

  1. وقت بخیر. هر قدر فرد در سنین پایین تر که هنوز گرایشهای جنسی فرد شکل نگرفته به تماشای پورنوگرافی مبادرت ورزد آسیبهای مغز شدید تر خواهد بود. اما بمعنای آن نیست که نتوانید با ترک پورنوگرافی آنرا جبران کنید و ساختار مغز خود را اصلاح کنید. اگر میزان تماشای شما زیاد بوده باشد مدت زمان بیشتری برای اصلاح مغز نیاز است.
   کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از فروشگاه سایت تهیه کنید تا بیشتر با این امر آشنا شوید.

 81. با سلام، من پسری 14ساله هستم و در سن 13 سالگی به مدت 2 ماه گرفتار عمل خودارضایی بودم و بعد از آن دو ماه آرام آرام کم کردم و کلا ترک کردم و به قول سایت ها زود این عمل رو ترک کردم. خوشبختانه هیچ مشکلات جسمی و روحی ندارم و برام ایجاد نشده و زود متوجه ضرر های این عمل شدم و الان بسیار پر اعتماد به نفس و سالم هستم، همچنین عشق و عاطفم به دختران هم قوی شده، زودانزال هم نیستم. فقط یک مشکل جدی روم ایجاد شده و هنوز هم برطرف نشده: مغزم از نظر جنسی تنوع طلب شده و نمیتونم به اندام برخی خانم ها تحریک بشم، گفته شده همین مشکل باعث خراب شدن رابطه جنسی آینده می شود و نمی توان این بیماری را نادیده گرفت.
  حالا چیکار کنیم؟؟؟ اگر نظر سایت ها واقعا درست باشد و مطمئنن طرف در رابطه جنسی آینده رضایت کامل نداشته باشه یا دچار مشکل بشه یعنی این ضرر قابل درمان نیست و به فرد خلق و خوی منفی جدی وارد شده.
  این عارضه چگونه درمان می شود؟ اگر قابل درمان نیست صادقانه بگویید غیر قابل درمان است، اگر راه درمانی دارد و دوباره به حالت طبیعی برمیگردیم راهنمایی کنید.
  با تشکر

 82. سلام آقای دکتردختری هستم 40ساله بایه آقایی ازهمکارام اون 33ساله ان درحدعادی صحبت می کردیم هیچ ارتباطی بین ماوجودنداشت تااینکه یه شب درواتساپ پیام فرستادواقعیتش من منظورشونفهمیدم تااینکه صبح دیدمش بهش گفتم خیلی مبهم حرف زدی گفته فکربدنکن من قصدازدواج باتورادارم درطول روزشب خیلی باهم تلفنی حرف می زدیم یه لحظه نبودکه ازهمدیگه خبرنداشته باشیم 5ماه ارتباط داشتیم فقط دوباربوسم کردیه شب بهش گفتم هدفتون چیه هیچی نگفت ساکت شدمن خیلی ازدوستی باجنس مذکرمتنفربودم درجریان بود بعدبهم گفتهچون می دونستم ازدوست بودن متنفری ونمی تونستم بهت بی تفاوت باشم به قصدازدواج اومدم خیلی ناراحت شدم باهاش کات کردم گفتم گولم زدی نامردبودی.راهنمایم کنیدخیلی ناراحتم چون دوسش دارم

 83. دورد من مذهبی نیسنم یک درصد ولی ربطی به نداره تععجب میکنم چرا مدرن دنیا مدرن پورن رو از نطر علمی رد نمیکنه من مرد هسنم و با همه مردها های سالم برابر وقنی مثال لز بین دو همجنس باز رو میبنم شاید نو نگاه اول نحریک بشم که عادی باید باشه ولی بی شک افسردگی که دارم خیلی بیشنر میشه من نگاه مذهبی ندارم علم پزشکی رو هم نمیدانم ولی از نطر جامع شناسی فرهنک کشور خودم ایران شک ندارم اسیب بدجور میزنه خیلی شدید نر از غرب اگر زیر این فیلم ها عدد 18 داره ربطی به ایران نداره چرا جامع بسنه و کارشناسی نشده با فیلنر حنا ممکن هست دخنر یا پسر 13 ساله دور از چشم پدر مادر خدای ناکرده از این فیلم ها نگاه ککند چه اسیب جبران ناپذیری میزنه پس بزرگ نر ها فقط فکر کنید خواهر یا برادر کوچک من شما هم با یک سبک نگاه کنه بعد کل جامعه اسیب میبنه اگر نو فرانسه بزرگ ها حق دیدن دارند این 50 سال پیش حل شده پس صد درصد نو ایران منفی میشه نباید صد دصد کانون هوداران استقلال تهران رشنه معماری جامع شناس شهری

 84. سلام ببخشید یه سوال داشتم….
  من ۲۲ سالمه….
  اضافه وزنم ندارم بیماری هم ندارم.
  حدود ۴ سال فیلم بد نگاه میکردم…
  تا ۴۰ روز پیش متوجه شدم که با دیدن این فیلما دیگه تحریک نمیشم خیلی سخت تحریک میشم…..و یکم سخت نعوظ پیدا میکردم…
  بعد من کنار گذاشتم نگاه کردن رو یه خورده فعالیتم بیشتر کردم…تا حدود ۱۰ روز بعدش بیرون که میرفتم به شدت با دیدن جنس مخالف تحریک میشدم و سر هیچی نعوظ میکرد…
  من کلا توبه کردم و قسم قران خوردم که نگاه نکنم چون به غیر خواری و بدبختی هیچی نداره…
  فقط یه چیزی که هست اینه چرا واسه مدتی که از ترک میگذره با کوچیک ترین فکر و تحریک نعوظ پیدا میکنم.آیا این مشکل هست یا نه؟؟؟؟بعد دلیل عدم تداوم نعوظ که اون اوایل ترک داشتم بیشتر مال همین فیلم های لجنه؟؟؟؟
  و سوال اخر اینکه من هنورز به شدت با دیدن جنس مخالف تحریک میشم این خوبه یا بد ؟؟؟
  و چقد طول میکشه بعد از ترک فیلم های لجن به حالت اول کاملا خوب شیم ؟؟؟

  1. این حالات شما مستلزم مداومت در ترک پرونوگرافی است. انتظار نداشته باشید بسرعت شرایط به حالت طبیعی برگردد. بطور معمول حداقل ۳ ماه زمان لازم است تا شرایط اندک اندک بصورت طبیعی برگرددخود

   1. سلام جناب آقای دکتر سنایی عزیز باور کنید من تو هیچ سایتی به غیر از سایت شما تااین حد روشن نشدم ولی یه سوال دارم چون خیلی نگرانم .میخواستم ببینم مشکل نعوظ من بعد از کنار گذاشتن پورن از بین میرود البته الان در حال ترکم ولی زیاد زمان نگذشته از مدت کنار گذاشتن این عادت ولی چند روزی میشه. من چون حالت خوابیده این کارو انجام میدادم ولی موقع ایستادن نعوظم میخوابه ممنون میشم به سوال من جواب بدید باتشکر.

 85. باسلام تشکر از مطلب خوبتون.یه سوال داشتم اگر تماشای فیلم پورن کنار گذاشته شود برای همیشه همه چیز به ۸الت اول بر میگردد.

  1. سلام. مسیرهایی که در مغز پس از تماشای پورنوگرافی شکل گرفته مانند جاده متروکه می شود و اثرات ان از بین می رود ولی این جاده در صورت تردد مجدد بسیار بیشتر از فردی که پیشتر پورن نمی دیده امادگی دارد تا اثرات آن را مجدا ظاهر کند

    1. بهتر است در یکزمان انرا کنار گذاشت ولکن اگر فرد در زمان پرهیز از پورنوگرافی دچار لغزش شد نباید خود را شکست خورده بداند و باید احتمال انرا بدهد و تلاشش را ادامه دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا