اختلال انحراف جنسی

حقایقی درباره سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر

امتیاز

فهرست مطالب

حقایقی درباره رابطه جنسی خواهر و برادر

سکس خواهر برادر

اتهاماتی مبنی بر اینکه جاش دوگار، فرزند ارشد خانواده در یک برنامه­‌ی زنده تلویزیونی «۱۹ Kids and Counting» (برنامه­‌ای درباره­‌ی خانواده‌­ای با تعداد زیادی فرزند)، حداقل یکی از خواهرانش را مورد تعرض داده است، باعث جرقه زدن گفتگوهای بسیاری در مورد سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر شده ‌است. این خبر باعث شده تا بسیاری از خانواده‌ها از این امر تعجب کنند که چگونه این نوع سوء استفاده می‌تواند در یک خانواده رخ دهد و چگونه خواهری اظهار می‌نماید که برادرم به من نظر دارد.

سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر چیست؟

در این مقاله از کلمه «خواهر و برادر» برای کودکانی استفاده می شود که در یک خانواده بزرگ می شوند، خواه آنها فرزند تنی یا نا تنی و یا فرزندخوانده باشند. کنجکاوی جنسی طبیعی و سالم بین کودکان در سن، اندازه و مرحله رشد مشابه و تلاش برای بازی های جنسی، عمل متقابل، داوطلبانه و غیر اجباری، جزء کنجکاوی‌های جنسی کودک است که باید بر اساس راهنمایی‌های صحیح والدین جهت‌دهی شود و جزء تعریف سوءاستفاده از خواهر و برادر قرار نمی‌گیرد.

سوءاستفاده جنسی میان خواهر و برادر یا با عنوانی دیگر، «زنای محارم»، می‌تواند رابطه‌ای بین یک خواهر و برادر، دو خواهر یا دو برادر باشد. اما سوءاستفاده توسط یک برادر بزرگتر علیه یک خواهر کوچک‌تر رایج‌ترین شکل این روابط است.

سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر- تصویر ۱- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

در سوءاستفاده جنسی خواهر و برادر، مانند همه انواع سوءاستفاده‌های جنسی دیگر، مساله بر سر بیان قدرت است.

اگر خواهر یا برادر قدرتمندتر، که ممکن است بزرگتر یا قویتر باشد، خواهر یا برادر ضعیف ترش را آزار دهد یا او را تهدید به انجام فعالیت جنسی کند، سوءاستفاده جنسی انجام داده است.

سوءاستفاده کننده معمولاً ابتدا اعتماد قربانی را جلب می‌کند و سپس برای ارتکاب سوءاستفاده، این اعتماد را نقض می‌کند. سوءاستفاده کننده ممکن است از زور، تهدید به زور، رشوه، پیشنهاد توجه ویژه یا هدیه استفاده کند تا قربانی سوءاستفاده را وادار به سکوت کند.

همانند سایر اشکال تعرضات جنسی، سوءاستفاده جنسی خواهر و برادر لزوماً لمس جنسی را شامل نمی‌شود. سوءاستفاده کننده ممکن است دو یا چند کودک دیگر را مجبور به انجام فعالیت جنسی با یکدیگر کند. سوءاستفاده کننده ممکن است خواهر و برادر را مجبور به تماشای فعالیت جنسی یا یک فیلم پورنوگرافی کند. در نوعی دیگر، سوءاستفاده کننده ممکن است با مشاهده مکرر خواهر و برادر هنگام عوض کردن لباس، حمام کردن یا استفاده از دستشویی، او را مورد آزار جنسی قرار دهد.

متاسفانه، سوءاستفاده جنسی در میان خواهر و برادر بسیار رایج‌تر از چیزی است که بسیاری از مردم تصورش را می‌کنند. این موضوع محدود به انواع خاصی از خانواده‌ها نیست بلکه در بسیاری از انواع خانواده‌ها رخ می‌دهد. سوءاستفاده جنسی میان خواهر و برادر می‌تواند تا قبل از اینکه والدین از موضوع مطلع شوند، مدت زیادی طول بکشد. و متاسفانه، برخی از والدین وقتی از مشکل با خبر می­‌شوند، اقدام مناسبی انجام نمی­‌دهند.

در اینجا هفت حقیقت در مورد سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر آمده که والدین باید از آنها مطلع باشند.

سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر- تصویر ۲ سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

حقیقت اول:

نوجوانان متخلفان همیشگی هستند

وقتی مردم اصطلاح «متجاوز جنسی» را می‌شنوند، یک فرد بالغ را تجسم می‌کنند و حتی به ذهنشان نمی‌رسد که شاید خواهری گفته باشد برادرم به من نظر دارد. اما مجرمین جنسی می‌توانند زیر سن قانونی باشند. براساس گزارش وزارت دادگستری آمریکا، بیش از یک‌سوم تجاوزات جنسی علیه کودکان، توسط افراد کمتر از سن قانونی صورت می‌گیرد. دسترسی آسان به خواهر و برادر باعث می‌شود احتمال بیشتری وجود داشته باشد که مجرم زیر سن قانونی، فردی را در خانواده‌­‌اش انتخاب کند.

حقیقت دوم:

زمانی که فرد مرتکب شونده­‌ی جرم، زیر سن قانونی است؛ والدین به صحت گفته‌های قربانیان شک می‌کنند

متاسفانه، بسیاری از کودکانی که سوء استفاده جنسی توسط یک برادر یا خواهر را فاش می­‌سازند و یا حتی می‌گویند برادرم به من نظر دارد، از سوی والدین باور نمی‌شوند. مطالعه‌­ای که در سال ۲۰۱۲ در مجله­ خشونت بین‌فردی منتشر شد، نشان داد که والدین به احتمال زیاد کودک خود را به خاطر سوءاستفاده سرزنش کرده و یا به طور کلی داستان را در زمانی که مرتکب شونده­‌ی جرم یک فرد زیر سن قانونی بوده است، مورد تردید قرار می‌­دادند.­­­­­­­­­­ این امر می‌­تواند به طور خاص برای والدین سخت باشد که باور کنند مرتکب شونده­‌ی جرم، فرزند آنهاست. والدین ترجیح می‌دهند خود را به تجاهل بزنند و واقعیت چنین موضوعی را باور نکنند.

حقیقت سوم:

اغلب متجاوزین رابطه جنسی خواهر و برادر در اواسط نوجوانی هستند

اکثر تحقیقات نشان می‌دهند که میانگین سنی یک متجاوز جنسی نوجوان ۱۵ سال است. با این حال حدود ۱ نفر از ۸ متجاوز نوجوان زیر ۱۲ سال سن دارند. میانگین سن قربانی ۹ سال است. سوءاستفاده جنسی بین خواهر و برادر می‌تواند در هر سنی رخ دهد، اما در اغلب موارد اختلاف سنی چندین سال بین قربانی و مجرم وجود دارد.

حقیقت چهارم:

مردان بیشتر مرتکب رابطه جنسی خواهر و برادر می‌­شوند

از بین تمام تجاوزات جنسی نوجوانان، تنها حدود ۷ درصد از آن‌ها توسط زنان انجام می‌شود. با این حال، هنگامی که زنان مرتکب تجاوزات جنسی می­‌شوند، احتمال بیشتری دارند که آنها اعضای خانواده را قربانی نمایند. مهم است که به یاد داشته باشید که مرتکبین این جرم‌­ها، گاهی خواهر یا برادرِ هم‌جنس را انتخاب می‌کنند (خواهر با خواهر و یا برادر با برادر). نظر داشتن به خواهر امری متداول‌تر است و اکثرا این خواهران هستند که شکایت می‌کنند برادرم به من نظر دارد.

حقیقت پنجم:

رابطه جنسی خواهر و برادر کمتر از نرخ واقعی آن گزارش شده است

برآوردها حاکی‌ست سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر به‌شدت کمتر از نرخ واقعی آن به اولیای امور گزارش شده است. یک مطالعه­ که در سال ۲۰۰۲ توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات‌متحده انجام شد، نشان داد که حداقل ۲.۳ % از کودکان، قربانی سوءاستفاده توسط یک خواهر یا برادر شده‌اند و اظهار داشته‌اند برادرم به من نظر دارد و یا بالعکس. تنها حدود ۱۲ درصد (از قربانیان) توسط یک عضو بالغ از خانواده مورد سوء استفاده قرار گرفته‌­اند. متجاوزین به خواهر یا برادر اگر برخورد یا رسیدگی دریافت نکنند، تمایل به ارتکاب جرایم جنسی بیشتر در طول زمان دارند. یک مطالعه که در سال ۱۹۹۹ صورت پذیرفت و در مجله‌­ی خشونت بین فردی منتشر شد، نشان داد که احتمالاً رفتار جنسیتی در طول زمان زیاد می‌شود.

سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر- تصویر ۳ سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

حقیقت ششم:

رابطه جنسی خواهر و برادر می‌تواند منجر به عواقب بلندمدت شود

همانند دیگر انواع ضربه روحی، سوءاستفاده جنسی از خواهر یا برادر می‌تواند اثرات طولانی‌مدت و ماندگاری بر قربانی داشته باشد. بازماندگان سوءاستفاده جنسی ممکن است احساس کنند که مقصر هستند، یا شاید به خود بقبولانند که همدست بوده‌اند، نه قربانی. زمانی که فرد مجرم یک عضو از خانواده بوده باشد، اغلب احساس شرمندگی عمیقی وجود دارد.

همچنین گاهی اوقات بازماندگان، اختلال جنسی، مشکلات سلامت ذهنی و یا PTSD را در نتیجه­‌ی یک سوءاستفاده تجربه می‌کنند. متاسفانه، به‌دلیل ماهیت سوءاستفاده از خواهر و برادر، احساس ناتوانیِ حاصل شده می‌تواند در مقایسه با سوءاستفاده جنسی از دیگران، فراگیرتر باشد. بازماندگان بزر‌گسال گاهی اوقات به عنوان یک پیامد، مشکلاتی را در روابط جاری عاطفی و جنسی خود تجربه می‌کنند.

در صورتی که به رابطه جنسی خواهر و برادر در خانواده خود پی بردید یا از خواهر خود شنیدید که می‌گوید برادرم به من نظر دارد، حتما با یک متخصص گفتگو کنید تا نحوه رفتار صحیح در این شرایط را درک کنید. فرد قربانی را بهیچوجه سرزنش نکنید. در صورتی که قربانی کم سن است به او یادآور شوید که او توان مقابله با این موضوع و مخالفت با آن را نداشته است و او در این موضوع مقصر نمی‌باشد. بهیچوجه احساس گناه به فرد قربانی ندهید. او مورد ظلم قرار گرفته است و باید از او دلجویی شود.

حقیقت هفتم:

آگاهی والدین درباره رابطه جنسی خواهر و برادر

درباره خطر سوء استفاده جنسی از خواهر و برادر آموزش‌های لازم را کسب کنید و دانش خود را افزایش دهید. همچنین اقدامات لازم برای پیش‌گیری از ارتباط جنسی نامناسب را انجام دهید. اگر سوءاستفاده جنسی در خانه­‌تان رخ می‌دهد، باید به‌دنبال رسیدگی حرفه‌ای هم برای فرد مرتکب‌شونده و هم فرد قربانی باشید. در چنین مواقعی باید تلاش کنید شنونده‌ی خوبی باشید، حتی اگر در میان اعضای خانواده بشنوید که برادرم به من نظر دارد.

خدمات تخصصی به‌منظور تضمین ایمنی و پیشگیری از وقوع رویدادهای نامطلوب یا ناخواسته‌­ی تماس‌های جنسی، ضروری هستند. اگرچه اعتماد شرط فرزندپروری است ولکن همواره احتمال رابطه جنسی خواهر و برادر را بالاخص در سنین نوجوانی درنظر بگیرید. سنینی که نوجوان قدرت تشخیص کمتری دارد. او به بلوغ جنسی رسیده است ولکن بلوغ روانی، عقلانی و عاطفی او کامل نشده است.

دقت کنید که فرزندتان فیلم‌های پورنوگرافی تماشا نکند. زیرا تماشای پورنوگرافی به‌جهت الگوپذیری و تقلید، امکان ارتباط با خواهر و برادر را افزایش می‌دهد. شما نیز تصاویر تحریک کننده را در مقابل فرزند خود تماشا نکنید. این صحنه‌ها شاید برای شما تحریک کننده نباشد ولکن به ذهن نوجوان شما آسیب می‌زند.

تماشای پورنوگرافی یکی از دلایل عمده رابطه جنسی خواهر و برادر است. حتما بر استفاده از اینترنت و کامپیوتر نظارت داشته باشید. در اینباره می توانید به کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه مراجعه کنید.

کلیک کنید

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه

 

تربیت جنسی کودک را از سنین پایین آغاز کنید. فرزندتان باید اطلاعات درست جنسی را از شما دریافت کند. باید بارها با فرزندتان درباره موضوعات جنسی گفتگو کنید و سوالات او را پاسخ بدهید. (به مقاله تربیت جنسی مراجعه کنید.)

خطرات سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر را به فرزندتان از سنین پایین توضیح دهید. جوری وانمود نکنید که این اتفاقات گویی وجود ندارد.

سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر- تصویر ۴- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

اگر یکی از فرزندانم در خانواده از کودک دیگری سوءاستفاده می‌کند، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر کودک شما در خانواده خود از کودک دیگری سوءاستفاده جنسی می‌کند، شما باید این موضوع را با پزشک یا روانشناس در میان بگذارید. متاسفانه مشاهده شده است که در خانواده‌هایی که این اتفاق رخ داده است، خانواده ها بر اثر اضطراب و استرس پیش آمده تصمیم گرفته‌اند که بر آن سرپوش بگذارند و کاری انجام ندهند. در حالیکه چشم‌پوشی از این اقدام، عواقب وخیمی را برای تمامی اعضای خانواده در بر دارد.

در برخی کشورها اگر کودکی که این سوءاستفاده را انجام داده است، بالای ۱۲ سال سن داشته باشد به عنوان یک متهم شناسایی می‌شود و اگر کودک شما زیر ۱۲ سال باشد، نمی توان او را به جرم جنسی متهم کرد. فهمیدن اینکه سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر در خانواده شما اتفاق افتاده دشوار است. اعتراف این موضوع به شخص دیگر می تواند حتی دشوارتر باشد. معمولاً گرفتن حمایت از خانواده و دوستان بسیار مفید است، اما ممکن است مجبور باشید به دیگران اعتماد کنید و البته این موضوع با توجه به تابوهای اجتماعی اصلا کار آسانی نیست و حتی اگر بی‌دقت انجام شود ممکن است آسیب‌های بیشتری را به دنبال داشته باشد.

به‌عنوان یک پدر و مادر وقتی می‌فهمید که یکی از فرزندان شما از خواهر و برادر خود سوءاستفاده می‌کند، ممکن است دچار حالت ناامیدی و گیجی شوید. ممکن است احساس ناامیدی کرده و احساس کنید که به‌عنوان والدین شکست خورده‌اید و در اینجا کمک یک متخصص مانند یک روانشناس حرفه‌ای مهم‌ترین نکته‌ای است که به آن نیاز دارید.

 چرا تشخیص آزار جنسی خواهر و برادر در خانواده دشوار است؟

دلایل مختلفی وجود دارد که برای والدین قربانیان سوءاستفاده جنسی خواهر و برادر تشخیص این اتفاق و آگاهی پیدا کردن از آن دشوار است:

1.  در حالی‌که سوءاستفاده در حال وقوع است، ممکن است قربانی خیلی جوان باشد و هیچ فهمی از اتفاقی که در حال وقوع است نداشته باشد. قربانی ممکن است معتقد باشد بدرفتاری چیزی است که در همه خانواده‌ها اتفاق می‌افتد.

2. سوءاستفاده ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که سوءاستفاده کننده در موقعیت اقتدار باشد. مثلاً هنگامی‌که خواهر یا برادر بزرگتر پرستار کودک است.

3. سوءاستفاده کننده ممکن است در صورت حرف‌زدن قربانی، با تهدید به آزار جسمی، مخفی کاری را ادامه دهد.

4. کودکان قربانی ممکن است خود را سرزنش کنند و احساس گناه را تجربه کنند. مخصوصاً اگر در هنگام آزار و اذیت برخی از لذت‌ها را تجربه کرده باشند، بنابراین ممکن است در مورد این اتفاقات سکوت کنند و چیزی به شما نگویند.

5. کودکان ممکن است بخواهند در مورد اتفاقی که افتاده است صحبت کنند، اما همیشه نمی‌دانند که چگونه در مورد آنچه برای آنها اتفاق می‌افتد باید حرف بزنند. آنها ممکن است فکر کنند که به طور غیرمستقیم به شما اشاره کرده‌اند یا اینکه شما از قبل این موضوع را می‌دانید. همچنین، بسیاری از کودکان از ناراحتی والدین خود می‌ترسند.

6. ممکن است برخی از علائم سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر را مشاهده کنید، اما به خود بگویید این اتفاق نمی‌افتد و آن را انکار کنید. شاید برای شما سخت باشد که باور کنید یکی از فرزندان شما می‌تواند سوءاستفاده کننده جنسی خواهر یا برادرش باشد. والدینی که با فرزندان خود در مورد آنچه در طول روز اتفاق افتاده است صحبت می‌کنند و از احساسات خود می‌پرسند ممکن است سوءاستفاده جنسی خواهر و برادر را نسبت به والدینی که این نوع بحث‌ها را با فرزندان خود ندارند، بهتر تشخیص دهند.

سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر- تصویر ۵- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

چگونه با رابطه جنسی خواهر و برادر برخورد کنیم؟

مواجه شدن با چنین موضوعی به عنوان پدر یا مادر به هیچ وجه آسان نیست. اگر بتوانید خودتان را کنترل کنید، ممکن است سعی کنید موقعیت و مکانی را پیدا کنید که در آن شما و فرزندتان بتوانید در حالتی آرام صحبت کنید. صحبت شما می‌تواند در یک اتاق نشیمن یا بر سر میز آشپزخانه باشد. این بستگی به مکانی دارد که به مکالمه‌های خانوادگی عادت کرده‌اید. از کودکان درگیر به طور جداگانه، از احساس آنها در مورد رفتار بپرسید.

مهم است که دریابید کودک کوچکتر از خواهر یا برادر بزرگتر می‌ترسد یا آنها را مرعوب می‌کند. از آزار دهنده بپرسید که فکر می‌کند قربانی چه حسی دارد. به عنوان مثال: «فکر می‌کنی خواهرت آن وقت که با او چنین کاری کردی، چه احساسی داشته؟».

مشکل را توصیف کنید، سپس در مورد آن صحبت کنید. توافق کنید که در عوض چه کاری انجام می‌شود و به سراغ متخصص بروید. متخصص ممکن است با کمک شما قوانینی را برای خانه تنظیم کند که شما باید تمام تلاشتان را در انجام این قوانین و پایبندی کودکان به آنها، به کار گیرید. به طور منظم بررسی کنید که آیا توافق‌نامه‌ها و قوانین از سوی هر دو طرف حفظ می‌شود یا خیر، تا کودکان احساس امنیت کنند. از مواردی از این دست استفاده کنید تا در مورد برخی از موضوعات اساسی بیاندیشید و صحبت کنید. موفقیت شما در مدیریت این مشکلات هم در پیشگیری و هم در جلوگیری از سوءاستفاده جنسی مهم است.

چگونه می‌توانیم از سوءاستفاده جنسی خواهر و برادر در خانواده خود جلوگیری کنم؟

بهترین راه برای جلوگیری از سوءاستفاده جنسی خواهر و برادر توجه به فرزندان است:

1. هر روز زمانی را اختصاص دهید تا فرزندانتان فرصتی برای صحبت درمورد آنچه آن روز انجام داده‌اند، یا چه مثبت و چه منفی احساس کرده‌اند، پیدا کنند. این زمان می‌تواند بعد از مدرسه یا قبل خواب باشد.

2. اگر برای کودکانتان پرستار کودک گرفته‌اید، توجه کافی به همکاری او داشته باشید. هنگام صبحانه می‌توانید از فرزندانتان سوالات خاصی در مورد عصر گذشته و زمانی‌که با پرستارشان گذراندند، بپرسید. مثلاً آیا برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌شان را تماشا کرده‌اند؟ بازی‌های ویدیویی بازی می‌کردند؟ آیا با همکاری یکدیگر کاری انجام دادند؟ پرستار با آنها مهربان بوده؟ آیا دوست دارند دوباره همان پرستار را داشته باشند؟

3. مایل باشید در مورد رابطه جنسی صحبت کنید. آموزش جنسی غیررسمی می‌تواند شامل مطالعه کتاب‌های آموزش جنسی و کلیپ‌های اینترنتی برای فرزندانتان باشد. سعی کنید مطالب مربوط به آموزش جنسی را پیدا کنید که متناسب با سن کودکتان باشد.

4. مدرسه فرزندانتان را به ارائه مطلب و آموزش برنامه‌های پیشگیری از سوءاستفاده جنسی تشویق کنید. به‌تازگی برخی مدارس این کار را می‌کنند، اما تاکید شما نیز می‌تواند مفید باشد. برنامه‌های آموزشی معمولاً این پیام را دارند: «اگر کسی شما را وادار به انجام کاری می‌کند که احساس خوبی ندارید، به یک بزرگسال مورد اعتماد بگویید.»

5. بدانید که فرزندانتان کجا و با چه کسانی بازی می‌کنند. اگر آنها با بچه‌هایی بازی می‌کنند که بیشتر روی بازی‌های جنسی متمرکزند، پس باید نگرانشان باشید.

6. نظارت بر خشونت تلویزیونی و دسترسی به اینترنت. فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی که رابطه جنسی و خشونت را نشان می‌دهند، پیام‌های خطرناکی برای کودکان به‌همراه دارند.

7. نگرش‌ها و رفتارهای غیرجنسیتی را تشویق کنید. مثلاً به خواهر و برادر قدرت، مسئولیت و امتیازات یکسان بدهید. وظایف خانه را منصفانه تعیین کنید و از گفتن جوک‌های جنسیت‌زده و شوخی‌هایی که جنسیتی را مورد سوال قرار می‌دهد خودداری کنید.

8. آنها را باور کنید. کودکان به‌ندرت داستان سوءاستفاده جنسی را از خود اختراع می‌کنند تا خواهر یا برادرشان را به دردسر بیندازند.

9. به فرزندانتان بیاموزید آنها اختیار بدنشان را دارند و همه باید به آن احترام بگذارند.

منبع:

https://www.verywellmind.com/

pdf پورنوگرافی لذت ممنوعه- دکتر کامیار سنایی روانشناس درمان اعتیاد به پورنوگرافی پورنوگرافی و مشکلات جنسی
اثر پورنوگرافی بر مغز- دکتر کامیار سنایی روانشناس اعتیاد به خودارضایی- دکتر کامیار سنایی روانشناس روش صحیح خودارضایی- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫16 نظرها

 1. سلام… وقتتون بخیر
  من یک برادر بزرگتر دارم (حدود 18 سال) که فکر میکنم بهم نظر داره… چندبار حواسم بوده اومده تو اتاقم و لمسم کرده اما وقتی بیدار شدم و بهش گفتم هی بهونه های چرت میاره که اومده بود کتاب برداره و اینا یا هی میخواد بغلم کنه…. یبار هم باهاش صحبت کردم ظاهرا خیلی پشیمون بود و گفت دیگه نمیکنه فقط به پدر و مادرم نگم. من به مادرم گفتم ولی گفتم به پدرم نگه ولی احساس میکنم حرفامو نادیده گرفته چون هرموقع سعی میکنم باهاش در اینباره حرف بزنم یجوریه انگار من چیزی بهش نگفتم…. احساس میکنم به من اهمیت نمیدهچند وقت گذشت تا اینکه الان یه نامه بهم داده که دوسم داره و نزاریم روابط خانوادگی جلومونو بگیره و فک میکنه منم بهش حس دارم(البته بعدش گف شوخی بوده ولی میدونم اینطوری گف که به بقیه نگم) …فک میکنم متوهمه ولی بالاخره داداشمه و بچه مامان و بابام…. الان بنظرتون به پدرم بگم؟ بهش نگفتم چون خودش به اندازه کافی مشغله ذهنی داره ولی میترسم…. (خودم حدود 16 سالمه)

  1. مجددا بطور حدی با پدر و مادر صحبت کنید. البته می توانید قبل از ان قاطع به برادر بگویید که اگر بار دیگر تکرار شد بدون شک به والدین می گویید.
   مادر شما از بی توجهی نیست که خود را بفراموشی می زند بلکه انقدر برایش این موضوع بزرگ است که سعی می کند آنرا انکار کند.

 2. سلام و ممنون بابت مطالب. من خانمی چهل‌ساله هستم. در دوره‌ی چهار-پنج سالگی بارها توسط برادرم که پنج سال از من بزرگ‌تره لمس شدم. من رو خم می‌کرد و پشم رو لمس می‌کرد. یا چند بار بازی‌هایی کردیم که توش من بچه‌ای بودم که باید تنبیه می‌شدم. منو می‌خوابوند و به پشتم ضربه می‌زد. اعتراض نمی‌کردم. اصولا نه فقط به این موضوع که به هیچ‌چیز اعتراض نمی‌کردم. کسی هم متوجه نبود. لمس‌ها برام لذت داشت. اما فقط سکوت می‌کردم و لذت رو هم بروز نمی‌دادم. خواهرم هم که چهار سال ازم بزرگ‌تره در همون سال‌ها لذتِ لمس کردن اندام جنسی دخترونه‌مون رو بهم یاد داد. هر کس اندامِ خودش. یکبار مادرم متوجه شد و شدیدا سرزنش شدیم. حالا در بزرگسالی با اینکه سال‌هاست ازدواج کردم و رابطه‌ی جنسی عادی داریم، اما من تمایلات شدید bdsm و همچنین دوجنس‌گرایی دارم. آیا این تمایلاتم به این تجربیات کودکی مربوطه؟ و اصولا با این تمایلاتم باید چکار کنم؟ باید درمان بشم؟

  1. این امر تنها به موضوع برادر مرتبط نیست. موضوع اساسی تر عزت نفس شما است که آسیب دیده است. شما احساس ارزشمندی کمی دارید. موضوع خودآزاری فقط درباره موضوع جنسی درباره شما مطرح نیست و در سایر زمینه ا نیز احتمالا به خودتخریب گری پنهان می پردازید.
   درباره عزت نفس بخوانید.
   تمایل به همجنس باید بیشتر بررسی شود

 3. سلام خسته نباشید من چندین بار متوجه شدم خواهر شوهرم نسبت ب شوهرم و یکی از داداشاش که خیلی باهاش راحتن ، قشنگ مثلا بدن رو لمس میکنه مثل دست کردن زیر پیراهن و ماساژ دادن موهای پا یا موهای سینه های مردونه و موهای تن شوهرم یا اون یکی برادرر شوهرم که ب سن بلوغ تازه رسیده سیخ میشه چندین بار این حرکت رو دیدم اولش زیاد مشکوک نشدم اما الان داره بیشتر و بیشتر میشه بنظرتون بده ؟؟ یعنی دارن لذت میبرن اخه میبینی اونجا هم کم کم داره بالا مباد همسرم چندین بار دعوا کردن گفتن دیگه تکرار کنی میزنمت ها ولی خواهر شوهرم مدام ناراحت میشن میگن مگه چیکار دارم میکنم یا گاهی قشنگ سرش میزاره دقیقا رو چیز همون نقطه حساس و سرش رو مدام تکون میده حالت مالش بنظرتون لذت میبره اما خودش نمیدونه؟

 4. با سلام
  من وقتی 8 سالم بود هروقت خونه خالی میشد داداش 14 سالم لباسامو درمیاوردو انداممو لمس میکرد و تا دوسال ادامه داشت این قضیه. 15 سال از اون روزا میگذره ولی هنوزم که یادش میفتم دوس دارم یه روز انتقاممو از داداشم بگیرم خیلی، دوس دارم بمیره، ازش متنفررررم…حتی یادمه اخرین بار مادرم از بیرون که برگشت متوجه قضیه شد و بجای اینکه داداشمو دعوا کنه تا جایی که قدرت داشت منو کتکم زد هیچوقت یادم نمیره کاش میشد شکایت کرد کاش میشد کاری کرد

 5. سلام
  من وقتی ۱۵ سالم بود به برادر کوچکترم که ۹ سالش بود و مشکلی ذهنی داره آزار جنسی رسوندم به صورتی که مجبورش کردم اندام جنسی من رو لمس کنه. الان ۲۲ ساله هستم و طی این سال ها همیشه عذاب وجدان داشتم و پشیمون بودم و الان هم عذاب وجدان دارم و نمیدونم باید چیکار کنم که جبرانش کنم خواهش میکنم کمکم کنید

  1. سلام خسته نباشید
   من برادرم کوچیک ترم موقعی که خواب بودم داشت بدنمو لمس می‌کرد و تا من بیدار شدم خودشو به خواب زد
   بنظرتون چیکار کنم؟
   به مادرم بگم؟

 6. سلام یک سوال داشتم آقای دکتر
  خواهرزاده یکی از نزدیکان نسبت به خاله خود نگاه متفاوتی داره دوست داره همیشه با اون باشه بغلش کنه وقتی پیششه میخواد تنها باشن پیامهای عاشقانه نامتعارف بهش میده و خلاصه معلومه که نگاه خواهرزاده به خاله نیست و خاله هم بارها بهش تذکر داده ولی تاثیری نداشته چند سالی هم هست که این مسیله ادامه داره و چون پدر و مادر پسر آدمهایی از خود راضی هستندو خودشون و خانوادتون رو از همه بالاتر میدونن می‌ترسه که بهشون درباره مزاحمت‌های پسرشون بگه
  لطفاً راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا