خانه » روانشناسی اختلالات » اختلال جنسی » اختلال انحراف جنسی » حقایقی درباره سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر
سوءاستفاده جنسی خواهر و برادر- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

حقایقی درباره سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر

Author : Psychological Website

حقایقی درباره رابطه جنسی خواهر و برادر

اتهاماتی مبنی بر اینکه جاش دوگار، فرزند ارشد خانواده در یک برنامه­‌ی زنده تلویزیونی «۱۹ Kids and Counting» (برنامه­‌ای درباره­‌ی خانواده‌­ای با تعداد زیادی فرزند)، حداقل یکی از خواهرانش را مورد تعرض داده است، باعث جرقه زدن گفتگوهای بسیاری در مورد سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر شده ‌است. این خبر باعث شده تا بسیاری از خانواده‌ها از این امر تعجب کنند که چگونه این نوع سوء استفاده می‌تواند در یک خانواده رخ دهد و چگونه خواهری اظهار می‌نماید که برادرم به من نظر دارد.

متاسفانه، سوءاستفاده جنسی در میان خواهر و برادر بسیار رایج‌تر از چیزی است که بسیاری از مردم تصورش را می‌کنند. این موضوع محدود به انواع خاصی از خانواده‌ها نیست بلکه در بسیاری از انواع خانواده‌ها رخ می‌دهد. سوءاستفاده جنسی میان خواهر و برادر می‌تواند تا قبل از اینکه والدین از موضوع مطلع شوند، مدت زیادی طول بکشد. و متاسفانه، برخی از والدین وقتی از مشکل با خبر می­‌شوند، اقدام مناسبی انجام نمی­‌دهند.

در اینجا هفت حقیقت در مورد سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر آمده که والدین باید از آنها مطلع باشند.

سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر- تصویر ۱ سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

حقیقت اول:

نوجوانان متخلفان همیشگی هستند

وقتی مردم اصطلاح «متجاوز جنسی» را می‌شنوند، یک فرد بالغ را تجسم می‌کنند و حتی به ذهنشان نمی‌رسد که شاید خواهری گفته باشد برادرم به من نظر دارد. اما مجرمین جنسی می‌توانند زیر سن قانونی باشند. براساس گزارش وزارت دادگستری آمریکا، بیش از یک‌سوم تجاوزات جنسی علیه کودکان، توسط افراد کمتر از سن قانونی صورت می‌گیرد. دسترسی آسان به خواهر و برادر باعث می‌شود احتمال بیشتری وجود داشته باشد که مجرم زیر سن قانونی، فردی را در خانواده‌­‌اش انتخاب کند.

حقیقت دوم:

زمانی که فرد مرتکب شونده­‌ی جرم، زیر سن قانونی است؛ والدین به صحت گفته‌های قربانیان شک می‌کنند

متاسفانه، بسیاری از کودکانی که سوء استفاده جنسی توسط یک برادر یا خواهر را فاش می­‌سازند و یا حتی می‌گویند برادرم به من نظر دارد، از سوی والدین باور نمی‌شوند. مطالعه‌­ای که در سال ۲۰۱۲ در مجله­ خشونت بین‌فردی منتشر شد، نشان داد که والدین به احتمال زیاد کودک خود را به خاطر سوءاستفاده سرزنش کرده و یا به طور کلی داستان را در زمانی که مرتکب شونده­‌ی جرم یک فرد زیر سن قانونی بوده است، مورد تردید قرار می‌­دادند.­­­­­­­­­­ این امر می‌­تواند به طور خاص برای والدین سخت باشد که باور کنند مرتکب شونده­‌ی جرم، فرزند آنهاست. والدین ترجیح می‌دهند خود را به تجاهل بزنند و واقعیت چنین موضوعی را باور نکنند.

حقیقت سوم:

اغلب متجاوزین رابطه جنسی خواهر و برادر در اواسط نوجوانی هستند

اکثر تحقیقات نشان می‌دهند که میانگین سنی یک متجاوز جنسی نوجوان ۱۵ سال است. با این حال حدود ۱ نفر از ۸ متجاوز نوجوان زیر ۱۲ سال سن دارند. میانگین سن قربانی ۹ سال است. سو استفاده جنسی بین خواهر و برادر می‌تواند در هر سنی رخ دهد، اما در اغلب موارد اختلاف سنی چندین سال بین قربانی و مجرم وجود دارد.

حقیقت چهارم:

مردان بیشتر مرتکب رابطه جنسی خواهر و برادر می‌­شوند

از بین تمام تجاوزات جنسی نوجوانان، تنها حدود ۷ درصد از آن‌ها توسط زنان انجام می‌شود. با این حال، هنگامی که زنان مرتکب تجاوزات جنسی می­‌شوند، احتمال بیشتری دارند که آنها اعضای خانواده را قربانی نمایند. مهم است که به یاد داشته باشید که مرتکبین این جرم‌­ها، گاهی خواهر یا برادرِ هم‌جنس را انتخاب می‌کنند (خواهر با خواهر و یا برادر با برادر). نظر داشتن به خواهر امری متداول‌تر است و اکثرا این خواهران هستند که شکایت می‌کنند برادرم به من نظر دارد.

حقیقت پنجم:

رابطه جنسی خواهر و برادر کمتر از نرخ واقعی آن گزارش شده است

برآوردها حاکی‌ست سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر به‌شدت کمتر از نرخ واقعی آن به اولیای امور گزارش شده است. یک مطالعه­ که در سال ۲۰۰۲ توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات‌متحده انجام شد، نشان داد که حداقل ۲.۳ % از کودکان، قربانی سوءاستفاده توسط یک خواهر یا برادر شده‌اند و اظهار داشته‌اند برادرم به من نظر دارد و یا بالعکس. تنها حدود ۱۲ درصد (از قربانیان) توسط یک عضو بالغ از خانواده مورد سوء استفاده قرار گرفته‌­اند. متجاوزین به خواهر یا برادر اگر برخورد یا رسیدگی دریافت نکنند، تمایل به ارتکاب جرایم جنسی بیشتر در طول زمان دارند. یک مطالعه که در سال ۱۹۹۹ صورت پذیرفت و در مجله‌­ی خشونت بین فردی منتشر شد، نشان داد که احتمالاً رفتار جنسیتی در طول زمان زیاد می‌شود.

مطالعه کنید:  عورت نمایی چیست

سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر- تصویر ۲ سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

حقیقت ششم:

رابطه جنسی خواهر و برادر می‌تواند منجر به عواقب بلندمدت شود

همانند دیگر انواع ضربه روحی، سوءاستفاده جنسی از خواهر یا برادر می‌تواند اثرات طولانی‌مدت و ماندگاری بر قربانی داشته باشد. بازماندگان سوءاستفاده جنسی ممکن است احساس کنند که مقصر هستند، یا شاید به خود بقبولانند که همدست بوده‌اند، نه قربانی. زمانی که فرد مجرم یک عضو از خانواده بوده باشد، اغلب احساس شرمندگی عمیقی وجود دارد.

همچنین گاهی اوقات بازماندگان، اختلال جنسی، مشکلات سلامت ذهنی و یا PTSD را در نتیجه­‌ی یک سوءاستفاده تجربه می‌کنند. متاسفانه، به‌دلیل ماهیت سوءاستفاده از خواهر و برادر، احساس ناتوانیِ حاصل شده می‌تواند در مقایسه با سوءاستفاده جنسی از دیگران، فراگیرتر باشد. بازماندگان بزر‌گسال گاهی اوقات به عنوان یک پیامد، مشکلاتی را در روابط جاری عاطفی و جنسی خود تجربه می‌کنند.

در صورتی که به رابطه جنسی خواهر و برادر در خانواده خود پی بردید یا از خواهر خود شنیدید که می‌گوید برادرم به من نظر دارد، حتما با یک متخصص گفتگو کنید تا نحوه رفتار صحیح در این شرایط را درک کنید. فرد قربانی را بهیچوجه سرزنش نکنید. در صورتی که قربانی کم سن است به او یادآور شوید که او توان مقابله با این موضوع و مخالفت با آن را نداشته است و او در این موضوع مقصر نمی‌باشد. بهیچوجه احساس گناه به فرد قربانی ندهید. او مورد ظلم قرار گرفته است و باید از او دلجویی شود.

حقیقت هفتم:

آگاهی والدین درباره رابطه جنسی خواهر و برادر

درباره خطر سوء استفاده جنسی از خواهر و برادر آموزش‌های لازم را کسب کنید و دانش خود را افزایش دهید. همچنین اقدامات لازم برای پیش‌گیری از ارتباط جنسی نامناسب را انجام دهید. اگر سوءاستفاده جنسی در خانه­‌تان رخ می‌دهد، باید به‌دنبال رسیدگی حرفه‌ای هم برای فرد مرتکب‌شونده و هم فرد قربانی باشید. در چنین مواقعی باید تلاش کنید شنونده‌ی خوبی باشید، حتی اگر در میان اعضای خانواده بشنوید که برادرم به من نظر دارد.

خدمات تخصصی به‌منظور تضمین ایمنی و پیشگیری از وقوع رویدادهای نامطلوب یا ناخواسته‌­ی تماس‌های جنسی، ضروری هستند. اگرچه اعتماد شرط فرزندپروری است ولکن همواره احتمال رابطه جنسی خواهر و برادر را بالاخص در سنین نوجوانی درنظر بگیرید. سنینی که نوجوان قدرت تشخیص کمتری دارد. او به بلوغ جنسی رسیده است ولکن بلوغ روانی، عقلانی و عاطفی او کامل نشده است.

دقت کنید که فرزندتان فیلم‌های پورنوگرافی تماشا نکند. زیرا تماشای پورنوگرافی به‌جهت الگوپذیری و تقلید، امکان ارتباط با خواهر و برادر را افزایش می‌دهد. شما نیز تصاویر تحریک کننده را در مقابل فرزند خود تماشا نکنید. این صحنه‌ها شاید برای شما تحریک کننده نباشد ولکن به ذهن نوجوان شما آسیب می‌زند.

تربیت جنسی کودک را از سنین پایین آغاز کنید. فرزندتان باید اطلاعات درست جنسی را از شما دریافت کند. باید بارها با فرزندتان درباره موضوعات جنسی گفتگو کنید و سوالات او را پاسخ بدهید. (به مقاله تربیت جنسی مراجعه کنید.)

خطرات سوءاستفاده جنسی از خواهر و برادر را به فرزندتان از سنین پایین توضیح دهید. جوری وانمود نکنید که این اتفاقات گویی وجود ندارد.

منبع:

https://www.verywellmind.com/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
اشتراک گذاری

نویسنده : گروه وب سایت تخصصی روانشناسی، اردیبهشت ۹۸.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

فتیشیسم- دکتر کامیار سنایی روانشناس

فتیشیسم یا یادگارخواهی

اختلال فتیشیسم یا یادگار خواهی چیست؟   فتیشیسم یکی از انواع انحرافات جنسی است. شاید با افرادی برخورده‌اید که میل ...

انجمن پرسش و پاسخ کلیک کنید
+
اولین قرار داد ملاقات