روابط عاطفیروانشناسی رابطه

دلایل ارتباط با زنان مسن

امتیاز

تمایل به رابطه با زن بزرگتر

این مسئله ممکن است به عنوان جمله‌های کلیشه‌ای دیده شود، اما سن واقعاً فقط یک عدد است. برای اکثر مردان رابطه با یک زن بزرگتر یک احساس خوشایند است، پویایی مرد مسن و زن جوان برای بسیاری از نسل‌ها به عنوان یک مسئله عادی پذیرفته شده است.

در حال حاضر روند مشابهی در مورد زنان بزرگتر وجود دارد. زنان بالغ با پذیرفتن این موضوع که محدودیت‌های عاشقانه با تکیه بر سن بی‌اساس هستند، برای یافتن عشق، همراهی و رضایت جنسی با مردان جوان تلاش می‌کنند.

به همین ترتیب، مردان جوان با دیدی فراتر از شریک زندگی در گروه سنی خود پیش می‌روند تا در روابط با عاشقان بالغ، رضایتشان را پیدا کنند.

این مقاله برای کسی که در نظر دارد به دنبال یک مرد جوان‌ یا فرد بزرگتری که به او علاقه دارد برود می تواند راهگشا بوده و اطلاعات مفیدی در اختیار او قرار دهد. برای اطمینان از وجود تمام جزئیات مناسب، در ادامه همچنین به را‌ه‌هایی برای ارتقای تعاملات سالم در روابط با تفاوت‌های سنی زیاد نگاه خواهیم کرد.

رابطه با زن بزرگتردلایل رابطه با یک مرد جوان

پس از یک سن معین، تقریباً انتظار می‌رود که نیازهای عاشقانه و صمیمی یک زن مورد توجه کمتری قرار گیرد، هرگز دنبال نشود یا حتی به رسمیت شناخته نشود. در واقعیت، حتی برای زنان بسیار مسن، حقیقت کاملاً متفاوت از این تفکر است.

یک نظرسنجی که توسط دانشگاه میشیگان انجام شد نشان داد که ۳۱ درصد از زنان بین ۶۵ تا ۷۰ سال از نظر جنسی فعال هستند و از زندگی جنسی خود راضی هستند.

در حالی که ممکن است  رابطه با زنان بزرگتر در مردان با هر سنی دیده شود، به نظر می‌رسد که این پدیده در جمعیت  مردان جوان در حال افزایش است. در سال ۲۰۰۳، یک نظرسنجی AARP نشان داد که ۳۴ درصد از زنان بالای ۴۰ سال با مردان جوان رابطه دارند. این آمار ممکن است به تعدادی از دلایلی مربوط شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

افزایش سازگاری جنسی

یک حقیقت در مورد سن این است که افزایش سن تجربه بهمراه می آورد. خانم‌های بزرگتر که حوزه‌های جنسی ۲۰، ۳۰ و ۴۰ ساله خود را طی کرده‌اند، معمولاً می‌دانند چه چیزی می‌خواهند، چه چیزی مؤثر است و باید از چه چیزهایی در طول رابطه جنسی اجتناب کرد.

تصمیم برای رابطه با یک مرد جوان می‌تواند امتیاز مثبتی برای زندگی جنسی یک زن بزرگتر باشد. در حالی که مردان جوان هنوز در مرحله درک بدن یک زن هستند،‌ زنان بالغ می‌توانند راهنمایی‌های تخصصی متناسب با نیازهای درونی دقیق خود را ارائه دهند.

زنان بزرگتر ممکن است مردان جوانی که معمولاً در اوج سلامت جسمانی خود هستند را به عنوان شریک جنسی پرانرژی‌تر ببینند.

سهولت بهتر با مدیریت چالش‌های رابطه

زنان بالاتر از یک سن معین احتمالاً دچار دعواهای روابط، دلشکستگی و طلاق شده‌اند که همگی با تجربیات یادگیری منحصربه‌فردشان همراه است.

زنان بالغ با انتخاب رابطه با یک مرد جوان، تجربیات فراوانی را برای هدایت چالش‌های مثبت و منفی یک رابطه به کار می‌برند، این مسئله برای شریک زندگی آن‌ها که تجربه کمتری دارد، شادی ایجاد می‌کند.

زنان در این سن ممکن است راحت‌تر ابراز ناراحتی کنند که احتمال دارد این رفتار را پیشتر در زندگی عاشقانه خود یاد گرفته باشند.

آن‌ها ممکن است ماجراجوتر باشند

یکی از مزایای رابطه با یک مرد جوان، نزدیکی به روند‌ها و فعالیت‌های فعلی است. مردان جوان در مکان‌های جدیدتر و سرگرم‌کننده برای معاشرت، انواع نوآوری در رابطه جنسی  یا حتی چالش‌های رقص رسانه‌های اجتماعی که ارزش یادگیری دارند، تسلط بیشتری دارند!

ترکیبی از جوانی و طرز فکری که هنوز در حال توسعه است، مردان جوان را برای زنانی که به دنبال تجربه بیشتر از زندگی هستند، به انتخابی جذاب تبدیل می‌کند.

تغییر در پویایی روابط

در روابط گذشته، زنان به احتمال زیاد در موقعیتی با اهمیت و قدرت کمتر نسبت به شریک مسن خود قرار داشته‌اند. این ممکن است باعث شده باشد که شرکای آن‌ها به عنوان ارائه دهندگان اصلی یا سرپرست‌های خانه عمل کنند.

در حالی که چنین الزامی در روابط بین مردان جوان و زنان بالغ وجود ندارد، این روابط به احتمال زیاد از نظر مالی پایدار و موفق هستند. این به زنان فرصتی می‌دهد تا با شریک جوان، نقش‌های سنتی خود را تغییر دهند.

ایجاد یک فرصت دوستیابی جدید

در جامعه فعلی ما، سن ۲۰ و ۳۰ سالگی برای یافتن شریک زندگی، تشکیل خانواده و تربیت فرزندان در نظر گرفته شده است. این مسئله فرصت مناسبی برای روابط آینده نگر بعد از سن ۴۰ سالگی و سنین بالاتر باقی نمی‌گذارد.

در حالی که همسالان زنان بالغ از قبل زندگی مشترک خود را ایجاد کرده‌اند، آن‌ها می‌توانند علایق عاشقانه جدیدی در مردان جوانی که هنوز نتوانسته‌اند وارد رابطه شوند، پیدا کنند.

رابطه با مرد جوان تردلایلی برای رابطه با زن بزرگتر

وقتی صحبت از شریک زندگی می‌شود، جامعه محیطی ناخوشایند را برای مردان جوانی که زنان بزرگتر را جذاب می‌دانند، ایجاد کرده است.

این جذابیت اغلب به عقده اُدیپ تشبیه می‌شود، به جای موقعیت ساده‌ای که دو نفر یکدیگر را سازگار می‌یابند.

برای مردان جوانی که علاقه‌ مند به بررسی رابطه با زنان بزرگتر هستند، دلایل مختلفی برای انجام این کار وجود دارد.

این می‌تواند یک تقویت ایگو باشد

جلب توجه و حفظ توجه یک زن بالغ می‌تواند برای یک مرد بسیار جوان‌تر باعث افتخار باشد.

وقتی یک زن بزرگتر با تجربه جهانی بیشتر، تعاملات و سطح هوش یک مرد جوان را به اندازه کافی جذاب می‌داند که بتواند با او شریک شود، این امر می‌تواند بسیار خوشایند باشد.

تنظیم مناسب سبک زندگی

برای مردانی که علاقه‌ای به داشتن و تربیت فرزند ندارند، رابطه با یک زن بزرگتر ممکن است ایده‌آل‌ترین راه‌حل باشد.

زنان بزرگتر به احتمال زیاد آن فصل از زندگی خود را به پایان رسانده‌اند یا در حال اتمام آن هستند. این امر باعث می‌شود که توجه آن‌ها بر روی همراه عاشقانه جوان خود متمرکز شود.

می‌توانند از تجربیات آن‌ها یاد بگیرند

زنان بزرگتر نسبت به همراهان جوان خود احتمالاً تجربه کاری و زندگی بیشتری دارند. برای مرد مناسب، یک شریک زندگی بزرگتر می‌تواند به عنوان یک علاقه عاشقانه و همچنین منبعی از دانش برای یادگیری باشد.

یک پویایی رابطه متفاوت

مردان عادت دارند مسئولیت را بر عهده بگیرند و به عنوان سرپرست خانه در روابط عمل کنند. این پویایی ممکن است همیشه با یک شریک بزرگتر همراه نباشد، زیرا آن‌ها برای ایفای هر نقشی که در رابطه انتخاب می‌کنند اعتمادبه‌نفس و استقلال مالی بیشتری دارند.

برای مردان جوانی که علاقه مند به تجربه روابط با استفاده از یک جنبه متفاوت هستند، این می‌تواند یک جفت مناسب باشد.

انجام برخوردهای جنسی

از آنجا که زنان بزرگتر به احتمال زیاد از ترجیحات خود در اتاق خواب آگاه هستند می توانند آنرا در ارتباط جنسی تعییم و تنظیم کنند در نتیجه این تسلط ممکن است در لحظات صمیمی با مردان جوان دیده شود.

در مورد لذت جنسی، زنان بزرگتر ممکن است چیزهای بیشتری برای آموزش داشته باشند. این می‌تواند فرصت‌هایی را برای یادگیری ترجیحات و ارتباطات جنسی فراهم کند.

چگونه یک رابطه سالم را حفظ کنیم

هنگام تصمیم‌گیری برای جذب یک فرد بزرگتر یا جوان‌تر، اولویت باید بر ایجاد سالم‌ترین و شاد‌ترین رابطه ممکن باشد. برای ایجاد یک محیط ایده‌آل برای شریک زندگی خود، نکات کلیدی زیر را باید در نظر داشت:

  • زمان با کیفیت با هم، تحقیقات نشان می‌دهد که زمان تعهد به یکدیگر، در یک رابطه سالم می‌تواند خوشبختی را افزایش دهد
  • ارتباط خالصانه و صادقانه
  • حفظ صمیمیت در رابطه
  • حفظ احترام کامل برای یکدیگر
  • مطمئن شوید که قدردان شخص مقابل هستید

توصیه پایانی

رابطه در هر سنی باید تجربه‌ای لذت‌بخش و صمیمی باشد. این یعنی آنچه که جامعه یا سنت‌ها در مورد دو بزرگسال که با وجود اختلاف سنی از رابطه خود راضی هستند می‌گویند، اهمیتی ندارد. به جای تمرکز بر تفاوت سنی با شریک زندگی، اولویت‌ها باید در ایجاد رابطه به عنوان امن‌ترین و سازگارترین فضا برای رشد عشق باشد.

منبع:

https://www.verywellmind.com/how-to-manage-an-older-woman-younger-man-relationship-5210396

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا