روابط زناشویی

نشانه های علاقمندی زن به مرد

وقتی می‌فهمید زنی به شما علاقه‌مند شده است که …

 

سونجا یک زن زیباست. منظورم از زیبا در حد سوپرمدل یا بالاتر است. اما سونجا اغلب از این شکایت می‌کند که به ندرت مردی با او قرار می‌گذارد. دوستانش به او می‌گویند مردها از او می‌ترسند، اما حقیقت این است که سونجا سیگنالی نمی‌فرستد که نشان دهد مردها می‌توانند به او نزدیک شوند. از نظر مردها، او یک ملکه‌ی یخی است، نه به‌خاطر زیبایی شاهانه‌اش، بلکه به‌خاطر نفرستادن سیگنال‌های غیرکلامی که نشان دهنده‌ی باز بودن و امکان نزدیک شدن به اوست. حالا شاید مردها ندانند مسئله این است، اما از نظر آنها رفتار سونجا سرد و غیردوستانه است.

اینکه مردها واقعاً به زنی علاقه داشته باشند یا نه، زیاد به جذابیت ظاهری آن زن ربطی ندارد. بلکه بیشتر به سیگنال‌های غیرکلامی ربط دارد که زن می‌فرستد.

البته مردان هم باید این سیگنال‌ها را درست تفسیر کنند.

یکی از مهمترین نشانه‌های عدم علاقه زن به مرد آن است که هیچ نوع سیگنال غیرکلامی که نشان‌دهنده‌ی نزدیک شدن به یک مرد باشد، نمی‌فرستد!

دکتر مونیکا مور، روانشناس از دانشگاه وبستر، در کافه‌ی مجردها، رستوران‌ها، مهمانی‌ها و مکان‌های دیگر، بیش از ۲۰۰ زن را زیر نظر گرفت تا نشانه علاقه زن به یک مرد را کشف کند. طبق مشاهدات وی، فهرستی از ۵۲ کاری که زنان هنگام لاس زدن انجام می‌دهند تهیه شد که به ۹ مورد مهمتر آن اشاره می‌کنیم.

نشانه علاقه زن به یک مرد- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

۹ نشانه علاقه زن به یک مرد

۱- زنان سرشان را کج می‌کنند، به یک مرد خاص نگاه‌های کوتاه می‌کنند. نگاه زن به مرد نشانه علاقمندی است.

۲- اگر زنی مردی را دوست داشته باشد، اگر چشم در چشم آن مرد شود، نگاهش را مانند تیر پرتاب می‌کند.

۳- انگشتان‌شان را لای موهایشان حرکت می‌دهند.

۴- لبانشان را تر می‌کنند و گردن‌شان را نشان می‌دهند.

۵- این زنان کف دستانشان را به مرد مورد نظرشان نشان می‌دهند.

۶- گوشه‌ی دامن‌شان را کمی بالا می‌زنند.

۷- زانوهای‌شان را بیشتر نشان می‌دهند.

۸- روی صندلی کمی جابجا می‌شوند یا شی‌ءای را لمس می‌کنند که گاهی این تماس شهوانی است.

۹- آنها در اتاق قدم می‌زنند و اندام برجسته‌شان را به نمایش می‌گذارند و گاهی با اندام برجسته‌شان با مرد موردنظر، اصطکاک و تماس ایجاد می‌کنند.

رفتارهای آنها ظریف است، اما همه‌ی این رفتارها سیگنال‌های قطعی است که نشان می‌دهد زن علاقه‌مند است و می‌توان به او نزدیک شد. بسیاری از این ژست‌ها به‌صورت ناخودآگاه توسط زنان انجام می‌شود، حتی زنان متوجه نمی‌شوند در حال فرستادن چنین سیگنال‌هایی هستند.

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

نگاه زن به مرد نشانه چیست

به‌طور خلاصه، وقتی کار به حرکات هماهنگ و پیچیده‌ی زنان و مردان هنگام جذب شدن به هم، دیدار برای اولین بار و دلدادگی می‌رسد، زنان کنترل را در دست دارند. آنها طراحان این رقص هماهنگ هستند. زمانی که دکتر مور رفتارهای غیرکلامی زنان را بررسی می‌کرد، نزدیک شدن مردان به زنان را با بیش از ۹۰ درصد صحت پیش‌بینی کرد.

اگر یک زن شما را بخواهد، مسیر حرکت شما را پیشنهاد می‌کند. رایج‌ترین پیشنهاد، تماس چشمی مستقیم است. یک لبخند. نگاه‌های کوتاه مکرر به شما. اینها سیگنال‌ هستند و واکنش شما به این سیگنال‌ها به خودتان بستگی دارد.

اگر زنی مردی را دوست نداشته باشد

این عدم‌ علاقه را هم از طریق رفتارها و هم نشانه‌های غیرکلامی نشان می‌دهد. حالا اگر تصمیم بگیرید بدون دریافت سیگنال از طرف یک زن به او نزدیک شوید، با درصد بالایی از عدم پذیرش مواجه خواهید شد. درست مانند زنی که در صورت علاقه، سیگنال روشن می‌فرستد، در صورت عدم علاقه هم سیگنال «مزاحم نشو» را می‌فرستد.

نشانه های عدم علاقه زن به مرد

اگر به زنی نزدیک شوید و او به صحبت کردن با دوستش ادامه دهد، علاقه‌ای به نزدیک شدن شما ندارد. در واقع، در یک نمونه از نشانه‌های عدم علاقه زن به مرد، اگر زن حین گپ کوتاه مؤدبانه با شما تماس چشمی برقرار نکند و برعکس، اطراف شما را دید بزند، شانس شما برای جلب علاقه‌ی او زیر صفر است. اگر خمیازه بکشد، لم بدهد یا نگاهش را از شما برگرداند، باید راهتان را بگیرید و بروید.

حالا وقت‌هایی هست که زنی علاقه‌مند است اما ممکن است در برقراری تماس چشمی، کمرو باشد. در این مورد، ممکن است او نشانه‌های دیگری از اضطراب اجتماعی (هراس اجتماعی) را نشان دهد. مثلاً لکنت داشتن هنگام صحبت با شما یا «ممممم!» گفتن زیاد هنگام حرف زدن. اما در هر صورت در بحث با شما مشارکت می‌کند. چه کمرو باشد چه نباشد، در صورت علاقه‌مند نبودن نشانه‌ی این عدم علاقه را به روشنی نشان خواهد داد. نشانه های دلداگی یک زن را می توانید با تجربه بیشتر براحتی تشخیص بدهید.

اشتباه مردان چیست؟

اشتباه مردان این است که فکر می‌کنند اگر زنی بفهمد آنها پولدار، خوش‌هیکل یا باحال هستند، ناگهان علاقه‌مند خواهد شد. وقتی زنی به یک دعوت نه می‌گوید، این به آن معنا نیست که شما باید سخت‌تر تلاش کنید. نشانه های دلبستگی زنان را درک کنید.

عدم‌پذیرش ناخوشایند است، اما «نه» همیشه یک معنا دارد، «نه» و دیگر هیچ. اگر زنان متعددی در شب‌ها و روزهای متوالی عدم علاقه‌ی جدی به شما نشان می‌دهند، پس به نشانه‌هایی که ارسال می‌کنید از منظر دیگری بنگرید (یا به‌عبارتی نگاه و تفسیرتان را از سیگنال‌ها عوض کنید). نکته این نیست که درهای متفاوتی را آنقدر بزنید تا بفهمید چه کسی جذب شما شده است، نکته اینجاست که خودتان را تا جای ممکن جذاب کنید.

منبع:

گاتمن، جان (۱۳۹۵). اسرار دلربایی. ترجمه کامیار سنایی، مانیا خواجه. تهران. نشر نسل نواندیش.

سفارش تلفنی کتاب اسرار دلربایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 25 میانگین: 3.9]

نوشته های مشابه

24 دیدگاه

 1. سلام من یه دختری رومدنظردارم فامیل هم هستیم هرپروفایل یا استوری میزارم اولین نفرهست میادمیبینه وقتی باهام حرف میزنه را زل میزنه به چشام بااینکه من متاهلم روم نمیشه بهش پیشنهاد دوستی بدم ولی خیلی دوسش دارم چیکارکنم

   1. آخه خانمهایی که تو محل و با بنده ارتباط دارم،همشون با من حرف میزنن، نگاهم می‌کنن، میگن، ، می‌خندن، اندامش ن رو نشون ….
    چون شغلمم تاسیسات خونگی هست، بیشتر با خانمها، چه مجرد چه متاهل، یا بیوه و مطلقه، سرکار دارم.
    خب حساب خانمهای متاهل که کلا سواس و اصلا نه اونها به من و نه من به اونها هیچ نظری نداریم.
    اما خانمهای بیوه و متاهل، رابطمون گرمه.
    نمیدونم چجوری تفکیک کنم و بفهمم نظرشون راجع به ارتباط چیه.
    متاسفانه چراغ سبز صد در صد نشون میدن، اما تا دست به کار میشم، یا ناراحت میشن یا میگن تو جای داداشمی،
    عمرم داره میگزره و نمیدونم چجور تست بزنم، یا بیان کنم تا جواب مثبت بگیرم.

 2. سلام خیلی تابلو بود که ترجمه شده یه متن خارجیه که قطعا در کشور ما به دلیل تناقضهای فرهنگی جواب نمیده

 3. یکی از همکاران من میباشد از جنس خانم ، چند سالیست که واتساب و شماره بنده دارد ، اخبار گوناگون و عکس ها برای ایشان ارسال میکردم . در پروفایل شخص ایشان شعرهای نامدار کشور و تصاویر دخترانه اکثرا تنهایی میگذاشت ، تا اینکه چند شب پیش هنگام بازدید متوجه شدم که تصویر عریان خود در حمام نیمه تنه بر روی پروفایل گذاشته البته تا سه روز گذاشته بود هدف چه بوده؟، بنده نامه های عاشقانه و فیلمهای طنز و خبری و شعرهای غمگین همانند وضعیتم با نوشتن برای ایشان میفرستادم ، مطالعه میکرد و تا هنگامی که من بیدار بودم او نیز با من بی خوابی میکشید ، در آخر پیامی دادم که من تعطیلی یعنی عید قربان سر کار میباشم و جمعه استراحتم ، ظهر امدم تا مرا بلاک نموده ، البته یک شماره خودم هست که شماره ایشان سیو نموده ام و خودم واتساب ایشان را بر شماره دیگرم مسدود کرده ام ، هنگام باز کردن میبینم که بازدید نموده ایا ممکن است مرا از بلک خارج نموده و مجددا ببندد برای گمراه کردن ؟ هدف چیست؟ امتحان یا چیز دیگر ؟ زیرا که همکار بنده است … ایا میترسد ؟ زیرا که محیط ما اکثرا کارگری و مرد هستند ، حتی بسیار نگاه میکرد هنگامی که در فازی که اینجانب کار میکردم مشغول بود . اگر میتوانید پاسخ دهید و یا از دیگران از نوع جنس خودت که خانم میباشد سوال نمایید . متشکر و سپاس

   1. سلام
    یک خانمی هست دوتا بچه هم دارد. از شوهرش هم طلاق گرفته.
    من بهش گفتم بیا محرم بشیم
    اولش ناز کرد
    بعد یکم شوخی کلامی میکردیم
    بعدش من اصرار زیاد کردم و اون دعوام کرد.
    یه مدت بهش محل نزاشتم
    اومد سر صحبت رو باز کرد و باز هم حرف زدیم
    تا اینکه یه جایی گفتم دوستت دارم. گفت بلند نگو مامانم میشنوه.
    گفتم بشنوه
    پا شد در بره یهو از پهلوش نیشگون گرفتم
    اخم کرد
    اون روز چیزی نگفت
    دو سه روز بعد اومد گفت چرا این کار رو کردی
    من بهش گفتم خیلی وقته میگم بیا محرم بشیم. تو سیگنال میدی ولی قبول نمیکنی، حالا هم چیزی نشده بیا من یک نیشگون گرفتم تو ده بار قصاص کن. اگه من ناراحت شدم.
    دوباره قهر کردیم، البته من بیشتر.
    دوباره یک چیزی رو بهونه کرد بعد از سه هفته باز اومد حرف زد و یه کاری به من سپرد که هم داداشهاش و هم پسراش از عهده ش برمیاومدن.
    ولی از اون روز به بعد من کم محلی میکنم.
    و اونم نگاهم نمیکنه.
    دیروز دم در قالی می‌شست متوجه شدم نمیخواد نگاهم کنه.
    منظورش رو متوجه نمیشم. آیا از من خوشش میاد یا نه.
    بلاتکلیفم

    خواهشا راهنمایی کنید

    1. شما خیلی ناشکیبا هستید. صبر بیشتر باید بکنید. اینقدر ناز را هر زنی می کند. اما بهتر است رابطه معقول تری با شرایط خودتان شروع کنید. این رابطه وقت و انرژی شما را می گیرد و عمرتان را تلف می کند.

 4. سلام علیک…من خیلی تو این مسئله جفت یابی ضد حال خوردم…مناگر. کسی رو بخوام هر کاری لازم بدونم به مغز برسه انجام میدم..تا روزی خودم رو سر زنش نکنم..پشیمان نباشم

 5. یکی ازدخترای همکلاسی بااینکه ردیف اول کلاس میشینه وکم رو وغدهم هست ولی وقتی من توکلاس مثلابااستادحرف میزنم یاچیزی میگم کلابرمیگرده وهمش نگاه میکنه ومیخنده اولش فکرمیکردم چون بقیه خندیدن اونم خندیده درصورتیکه به پسرهای دیگه نه اینطوری نگاه میکنه نه اینطوری میخنده یه بارم تاازدرکلاس رفتم توبااینکه کلاس ساکت بودیهو این خانوم انگارذوق زده شدلبخندزدبعدمنکه نشستم ازجاش بلندشدالکی میچرخیدموبایلشوزدبه شارژرفت بیرون وآمدبعدشم تاآخرساعت همش برگشته بودمیخندیدونگاه میکردکاملامنوزیرنظرداشت بعدکلاس جلودرب کلاس ایستاده بودکه من ردمیشم به زورنگاش کنم خخخ منم نگاه نکردم توچشاش البته اونم مستقیم نگاه نکردولی کاملامنظورش روشن بود.چندبارم تودانشگاه یهوجلوم ظاهرمیشه یاکنارم قرارمیگیره دیگه داره میره رواعصاب خخخ شوخی کردم منم ازطرف خوشم میادولی یکم غدم خودم اعتراف کنم اینبارمی خوام نگاش کنم ویه لبخندعاشقانه بزنم میدونم منتظرمه خخخ .دوست داشتم تجربموبه شماهم منتقل کنم شایدبه دردکسی بخوره.

  1. داداش همین اتفاق برای منم افتاد منتها وقتی به دختره ابراز علاقه کردم ، نه تنها خوشحال نشد بلکه با بی رحمی تمام زد تو ذوق ام ، تازه تهدید کرد اگر دوباره به سمتش برم منو میده دست پلیس ، به نظرم بعضی از این افراد مشکل روانی دارن و باید به دکتر روانپزشک مراجعه کنن ، همه زل زدن ها و نگاه کردن ها به خاطر علاقه نیست ، خیلی ها مشکل روانی دارن ، خیلی ها مشکل خانوادگی دارن ، خیلی ها مشکل اقتصادی دارن و ….. نمیشه به کرم ریختن و ادا و اطفار توجه کرد ، باید منظور طرف منطقی برسی بشه

   1. ممنون از نظر شما. بله ممکن است بعضی بازی روانی ” فکر کردی من از اون خانواده ها هستم” را بازی کنند. یعنی در ابتدا نشانه و علامت بفرستند تا جلو بروید ووقتی جلو رفتی این بازی را بکنند.

    1. کاملا درست می‌فرمائید.. کاری می‌کنند بروی جلو. بعدمیزنن تو ذوقت….

   1. داداش خرماکه نمیخای بخری قبلش تست کنی ببینی شیرینه.مردمومن توهمون دست به اچاربشی بهتره داداش.تواول بایدلوله کشی خودتودرست کنی محلتون شهرنومگه ببخشیدشماجای داداش بزرگمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا