اختلال زودانزالی مردان

درمان قطعی زود انزالی|درمان قطعی زود انزالی شدید

درمان قطعی زود انزالی: در رابطه‌ی جنسی، زمان یکی از مهمترین عوامل می‌باشد. وقتی زمان به ارگاسم رسیدن شما و همسرتان متفاوت باشد، رابطه جنسی در بلندمدت برای هیچکدام رضایت‌بخش نبوده و باعث ایجاد مشکلات در سایر بخش‌های زندگی نیز می‌شود. در این مقاله، به درمان زود انزالی مردان می‌پردازیم.

از جمله اختلالات جنسی، زود انزالی مردان است. زود انزالی در آقایان باعث احساس ناامیدی، ناتوانی و شرم و خجالت می‌شود. درمان زود انزالی مردان باعث تقویت رابطه زوجین خواهد شد. درمان قطعی زود انزالی شدید نیازمند مراجعه به فردی متخصص و باسابقه می‌باشد تا علاوه بر بهتر شدن رابطه زوجین، به دوام زندگی آنان نیز کمک نماید. در ادامه مطلب، به بحث درمان زود انزالی آقایان بیشتر خواهیم پرداخت.

ویدئو درمان قطعی زودانزالی

 

 

زود انزالی مردان چیست؟

هیچ زمانبندی قطعی وجود ندارد که بگوییم اگر ارگاسم زودتر از آن اتفاق بیفتد، فرد به زود انزالی مبتلا است.(ویکی پدیا)

این میزان بیشتر بستگی به رضایت دو طرف در رابطه جنسی دارد. زمان رسیدن به ارگاسم برای یک زوج متفاوت از زوج دیگر است، زیرا دو طرف رابطه زودتر یا دیرتر از زوج دیگر به ارگاسم می‌رسند. بنابراین اگر زوج فرد شخص الف باشد ممکن است زود انزالی در رابطه برای او تشخیص داده شود و به تبع آن درمان قطعی زود انزالی برای وی تعیین شود، ولی اگر زوج مقابل او شخص ب باشد، رابطه جنسی آنها مطلوب تشخیص داده شود.

نکته-مهم-در-درمان-زود-انزالی

البته زمانی که فردی پیش از شروع رابطه جنسی و یا تنها لحظاتی بعد از رابطه به ارگاسم برسد، بدون در نظر گرفتن آنکه زوج مقابل او از رابطه چه احساسی دارد می‌توان تشخیص زود انزالی برای او گذاشت و وی را تحت درمان زود انزالی آقایان قرار داد. در تعریفی دیگر، اگر فرد در زمانی که نمی‌خواهد، به انزال برسد؛ او دچار زود انزالی است و نیازمند درمان زود انزالی مردان می‌باشد.

مشکل زود انزالی آن است که مرد پس از انزال، نعوظ خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند به رابطه جنسی ادامه دهد. این در حالی است که زن معمولاً زمان بیشتری برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارد و این امر منجر به نارضایتی در او می‌شود و نارضایتی زن طبعاً بد قلقی، سرزنش و کج‌خلقی او را بهمراه خواهد داشت که منجر به اضطراب و افسردگی مرد شده و این امر باعث می‌شود مرد دچار اضطراب عملکرد شود و در نتیجه عملکرد او در رابطه جنسی باز هم بیشتر تضعیف شود و در نتیجه کل رابطه تیره خواهد شد.

حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مردان در دوره‌هایی از زندگی خود به زودانزالی مبتلا می‌شوند. اختلال زودانزالی آقایان را به دو دسته دائمی و موقتی تقسیم‌بندی می‌کنند. در نوع اول، فرد از اولین ارتباطی که در خاطر دارد به زودانزالی دچار بوده است، ولی در نوع کوتاه‌مدت فرد در زمان‌هایی رابطه جنسی بدون زودانزالی را تجربه کرده است. نوع اول به‌طور معمول دلایل فیزیکی دارد و نوع دوم معمولاً دلایل روانی دارد.

روش های درمان قطعی زود انزالی

درمان قطعی زود انزالی مردان بدون دارو (درمان طبیعی)

لازم به‌ذکر است که درمان قطعی زود انزالی مردان با توجه به دلایل و ویژگی‌های آن در افراد، متفاوت است و برای هر شخص درمان متفاوتی موثر واقع می‌شود.

 

تکنیک و تمرین های در مان قطعی زود انزالی

 

تکنیک‌ها و تمرینات خاصی به‌جهت درمان طبیعی و بدون دارو زود انزالی مردان وجود دارد که می‌توانید به‌کار گیرید:

۱- تکنیک کگل یک روش برای درمان (آموزش تمرین کگل برای مردان و زنان)

به‌واسطه این تکنیک، شما ماهیچه‌های لگن خود را تقویت می‌کنید. تقویت ماهیچه‌های لگن باعث می‌شود تا شما کنترل بیشتری بر روی انزال خود داشته باشید. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، مردانی که تنها پس از ۳۱ ثانیه به انزال می‌رسیدند، پس از ۱۲ هفته انجام تکنیک کگل توانستند به‌مدت ۱۴۶ ثانیه انزال خود را به‌تاخیر بیندازند.

برای آنکه ماهیچه لگن را در بدن خود پیدا کنید، در هنگام ادارار سعی کنید با انقباض عضلات لگن، خروج ادرار را متوقف کرده و سپس دوباره رها کنید. حال که عضله لگن را پیدا کردید، آن را منقبض کرده و سپس رها کنید. این کار را روزی ۳ بار و هر بار ۱۰ مرتبه انجام دهید. اندک اندک تعداد دفعات را به بیست مرتبه و مدت زمان انقباض را به ۱۰ ثانیه افزایش دهید.

این تمرین را در هر موقعیتی می‌توانید انجام دهید. این تمرین را حداقل به‌مدت ۶ هفته انجام دهید. لازم به‌ذکر است که انجام این تمرین در زنان باعث می‌شود آنها زایمانی راحت‌تر و سالم‌تر داشته باشند.

۲- تکنیک مسترز جانسون

در این روش، شما و همسر در کنار یکدیگر خوابیده و سپس نقاط غیرحساس بدن یکدیگر را در حالیکه لباس به تن دارید لمس می‌کنید. سپس این بار برهنه شده و نقاط غیرحساس را لمس می‌کنید. پس از انجام این مرحله، این بار نقاط حساس مرد را لمس کرده و تا پیش از رسیدن به ارگاسم ادامه می‌دهید. این کار چندبار و به‌نوبت انجام می‌شود تا هربار، مدت زمان تحریک افزایش یابد. پس از چند روز، تمرین نزدیکی انجام می‌شود.

در این مرحله مرد در زیر و زن در بالا قرار می‌گیرد. فرد تا نزدیکی ارگاسم پیش می‌رود و سپس به همسر علامت می‌دهد تا تحریک را متوقف کند. پس از گذشت زمان و ریلکس شدن و کاهش نعوظ، مجدداً تحریک شروع می‌شود. این کار چند روز تکرار می‌شود. بعد از چند هفته تمرین، فرد در کنترل کردن خود شرطی می‌شود و توان کنترل خود را پیدا می‌کند.

۳- توقف و شروع

فرد در حین رابطه جنسی اجازه می‌دهد تا آلت تناسلی‌اش تا پیش از رسیدن به ارگاسم تحریک شود. در آن لحظه برای ۳۰ ثانیه متوقف می‌شود تا نعوظ کم شود. پس از مدتی مجدداً رابطه را شروع می‌کند و این کار را مجدداً برای سه یا چهار مرتبه پیش از انزال تکرار می‌کند.

۴- تکنیک فشار

این روش نیز مانند تکنک توقف و شروع عمل می‌کند. اما در این روش پیش از رسیدن به ارگاسم، شما و یا همسرتان سر آلت تناسلی‌تان را تا زمانی که نعوظ از بین برود محکم فشار می‌دهید. این روش را برای سه یا چهار مرتبه پیش از رسیدن به انزال تکرار می‌کنید. پس از تکرار چندباره‌ی هرکدام از این دو تمرین ذکر شده، شما یاد می‌گیرید که چگونه انزال خود را کنترل کنید و این امر به‌صورت عادت درآمده و دیگر نیازی به فشار بیرونی ندارید.

۵- تکنیک حواس‌پرتی

در این روش فرد سعی می‌کند در زمان رابطه جنسی به چیز دیگری بیندیشد.

۶- کاندوم

استفاده از کاندوم میزان تحریک‌پذیری را کاهش می‌دهد و موجب می‌شود فرد دیرتر به ارگاسم برسد. در صورتی که یک لایه کاندوم جواب نداد، می‌توان از دو عدد کاندوم استفاده کرد.

۷- درمان موضعی

استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده مانند لیدوکایین و بنزوکایین ۱۵ دقیقه پیش از رابطه جنسی به افزایش زمان رابطه کمک می‌کند. این مواد می‌تواند به کاهش لذت جنسی نیز منجر شود.

۸- خودارضایی

گروهی از افراد، خودارضایی پیش از رابطه جنسی را برای کنترل بیشتر بر انزال خود موثر می‌دانند. در صورتی که یکبار انزال در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته داشته باشید، انزال شما در بار دوم مدت بیشتری به‌طول می‌انجامد.

۹- درمان مشکلات مسبب زود انزالی

درمان مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب و یا استرس‌ها و نیز اختلال نعوظ به درمان زودانزالی مردان کمک می‌کند.

۱۰- کار کردن بر روی رابطه

گاهی اوقات درمان زود انزالی آقایان از طریق بهبود رابطه صورت می‌گیرد. خشم و دلگیری از همسر می‌تواند دلیل زودانزالی باشد.

۱۱- درمان مشکلات روانی

در صورتی که فرد مبتلا به افسردگی، اضطراب و یا اختلال نعوظ دچار باشد، درمان هر یک پیش از درمان قطعی زود انزالی شدید مردان ضروری می‌باشد.

۱۲- پرهیز از تماشای پورنوگرافی

همانطور که در مقالات مرتبط با پورنوگرافی ذکر شده است، دلیل درصد بالایی از زودانزالی‌ها در مردان تماشای پورنوگرافی می‌باشد. پرهیز از پورنوگرافی به درمان قطعی زودانزالی مردان کمک می‌کند.

۱۳- کار کردن بر روی نگرش مرد

راه موثر دیگر درمان قطعی زود انزالی مردان، کار کردن بر روی نگرش‌های غلط آنها است. اکثر مردان خود را موظف می‌دانند که در هربار رابطه جنسی به بهترین نحو عمل کنند، در حالیکه در واقعیت این امر ممکن نمی‌باشد.

در صورتی که فرد فکر کند عملکرد خوبی در رابطه جنسی نداشته است، اضطراب عملکرد در او افزایش می‌یابد و او دائماً نگران عملکرد خویش در رابطه جنسی می‌شود. این نگرانی، خود علت زودانزالی در دفعات بعد می‌شود. باید آگاه بود که زنان بیش از آنکه از عدم رضایت خود در رابطه جنسی ناراحت باشند، از واکنش‌ها و ناراحتی همسر مبتلا به زودانزالی ناراحت می‌شوند.

عدم رضایت جنسی برای زنان در درجه اول اهمیت قرار ندارد. زنان تنها در ۲۵ درصد اوقات به ارگاسم می‌رسند و گروهی از زنان هیچ زمانی از رابطه جنسی واژن به ارگاسم نمی‌رسند، بلکه تنها با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند. بنابراین مرد می‌تواند با صبر و حوصله و تحریک کلیتوریس زن، به ارگاسم او کمک کند و نباید انتظار داشته باشد زن لزوماً از طریق دخول به ارگاسم برسد.

درمان قطعی زود انزالی با دارو

۱- برای درمان زود انزالی مردان از درمان دارویی نیز می‌توان بهره برد.

داروهای ضدافسردگی و مهارکننده بازجذب سروتونین در درمان زود انزالی مردان نیز موثر هستند.

داروهایی مانند سرترالین، فلوکستین، پاروکستین و دیگر داروهای اس اس ار ای در درمان زودانزالی به‌کار می‌روند.

داروی زود انزالی ارگاسم را به تاخیر می اندازد و در نتیجه زمان مقاربت افزایش پیدا می‌کند. واضح است که به‌جهت اثرات جانبی این داروها، دارودرمانی تنها در مراحل آخر و در درمان موارد شدید و پس از تجویز پزشک قابل استفاده است.

گروهی از افراد متاسفانه از داروهایی چون متادون و ترامادول برای افزایش مدت زمان مقاربت استفاده می‌کنند. این داروها اعتیادآور بوده و تنها برای مدت کوتاهی موثر خواهند بود و در بلندمدت اثرات بد آن آشکار می‌شود.

آمپول در درمان قطعی زود انزالی

آمپول درمان زود انزالی

آمپول درمان زودانزالی یکی از دیگر راه‌ها و روش‌های درمان است. برای درمان زودانزالی آمپول‌های متناسب با شرایط جسمی‌تان تجویز می‌شود. افرادی‌که بدون اطلاع از ویژگی‌های جسمی خود و بدون انجام آزمایشات اقدام به خرید بدون تجویز آمپول درمانی زودانزالی می‌کنند، با مشکلات جدی رو به رو می‌شوند. چنانچه بخواهید برای درمانتان از آمپول استفاده نمایید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مندرج در وبسایت با پزشک متخصص و با تجربه در این حوزه مشورت نموده و پس از انجام آزمایشات مربوطه، اقدام به تهیه آمپول نمایید.

درمانی قطعی زود انزالی با داروهای گیاهی

با توجه به اینکه افراد زیادی ادعا دارند درمانی قطعی زود انزالی وجود ندارد، اما پیشنهاد ما استفاده از داروهای گیاهی است. برای درمان قطعی زود انزالی با داروهای گیاهی می‌توانید از طب‌سنتی کمک بگیرید. در این روش ابتدا به مزاج شخص توجه می‌شود و سپس به برقراری تعادل میان مزاج‌ها پرداخته می‌شود. باتوجه به اینکه کمبود ویتامین و افزایش سردی‌ها در بدن تاثیر بسزایی در به‌وجود آمدن زودانزالی دارد، در روش درمان زودانزالی با داروهای گیاهی سعی می‌شود دمنوش‌های گیاهی و ادویه‌هایی استفاده شود که برای شرایط جسمی و روحی شخص مفید است و در درمان قطعی زود انزالی تاثیر بسزایی دارد.

معجون درمان زود انزالی

معجون برای درمان زودانزالی از جمله روش‌هایی است که سوءاستفاده‌های زیادی از نام آن می‌شود و بهیچوجه توصیه نمی‌شود.

درمان قطعی زودانزالی

چه زمان برای درمان زود انزالی شدید مردان به متخصص مراجعه کنیم؟

اگر زمان زودانزالی باعث آزار شما یا همسرتان می‌شود، باید برای درمان زودانزالی آقایان مراجعه کنید. اینکه شما گاهاً دچار زودانزالی می‌شوید به‌معنای وجود اختلال زودانزالی در شما نمی‌باشد. درمان زود انزالی مردان در ۹۵ درصد موارد با به‌کارگیری تکنیک‌های رفتاری انجام می‌شود.

ابتدا دکتر باید مسائل جنسی‌تان را بررسی کند تا ببیند آیا عامل روانی خاصی باعث اختلال زودانزالی شما شده است. درصورتیکه چیز خاصی در سابقه‌تان پیدا نشد، دکتر آزمایش خون می‌گیرد تا سطح هورمون تستسترون‌تان (هورمون مردانه) را اندازه بگیرد.

کاهش سطح تستسترون می‌تواند به اختلال زودانزالی در مردان منجر شود. پروستات نیز باید در فرد بررسی شود. گاهاً لازم است به یک اورولوژیست و یا متخصص اختلالات جنسی مراجعه کنید.

درمان قطعی زودانزالی مردان بسیارمهم است، زیرا زودانزالی به مشکلات دیگری مانند افسردگی، اضطراب و استرس، شرم و خجالت، کاهش اعتماد به‌نفس در رابطه و بالاخص در عملکرد جنسی، منتج می‌شود و بنابراین حتی در مواردی باید تحت درمان قطعی زودانزالی شدید قرار گیرند.

به‌جهت نقشی که توان جنسی در احساس مردانگی و قدرت یک مرد دارد و از آنجایی که توان جنسی در اکثر فرهنگ‌ها با هویت مردانه درآمیخته است، بیان مشکلات جنسی بالاخص زودانزالی نزد دکتر برای فرد شرم‌آور می‌باشد. اما باید به دکترتان اعتماد کنید و بدانید که در این مشکل تنها نیستید و از هر ۳ مرد، یک نفر به اختلال زودانزالی مبتلاست و برای درمان زود انزالی مردان اقدام نمایید.

دکتر ممکن است سوالاتی از شما بپرسد که پاسخ هرکدام، روش درمان و تکنیک‌های مناسب مشکل شما را مشخص خواهد کرد.

این سوالات عبارتند از:

– آیا تنها با یک زوج خاص دچار زودانزالی می‌شوید یا با همه زودانزالی دارید؟

– هر چندوقت یکبار به زودانزالی دچار می‌شوید؟

– آیا در زمان خودارضایی هم به زودانزالی دچار می‌شوید؟

– اولین باری که به زودانزالی دچار شدید کی بود؟

– چندوقت یکبار رابطه جنسی دارید؟

– از اینکه به اختلال زودانزالی دچارید، چقدر اذیت می‌شوید؟ آیا خود را سرزنش می‌کنید؟

– همسرتان چقدر از زودانزالی شما اذیت می‌شود و شما را سرزنش می‌کند؟

– آیا از رابطه کنونی خود با همسرتان احساس رضایت دارید؟

– آیا به اختلال نعوظ هم مبتلا هستید؟

– آیا داروی خاصی مصرف می‌کنید؟

درمان قطعی زودانزالی

عوامل روانی زود انزالی در مردان عبارت است از:

– اضطراب

– افسردگی

– اضطراب عملکرد: نگرانی از زود انزالی و یا خوب عمل نکردن در رابطه جنسی

– احساس گناه

– مشکلات رابطه و خشم از همسر

– کمبود عزت نفس

– مشکل ناشی از نعوظ: گاهی اوقات مشکل زود انزالی در مردان ناشی از مشکل در نعوظ است. مردانی که نگران نعوظ آلت خود هستند، تمایل دارند برای رهایی از نگرانی خود درباره‌ی عدم نعوظ، زودتر به انزال برسند.

– تجربیات بد قبلی از رابطه جنسی از جمله تعجیل و نگرانی در رابطه به‌جهت کشف نشدن رابطه جنسی مخفیانه

– تجربه سواستفاده جنسی

– تصویر بد از بدن خود در ذهن داشتن

– تعلیمات سخت‌گیرانه جنسی در کودکی و نوجوانی

درمان زود انزالی مردان- شکل ۲- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

دلایل زود انزالی مردان

عوامل فیزیولوژیکی و روانی هردو در زود انزالی آقایان و در نتیجه نحوه درمان قطعی زود انزالی موثر می‌باشد، به همین دلیل در درمان زود انزالی مردان باید هردو فاکتور را مدنظر قرار داد. از جمله عوامل فیزیولوژیکی عبارت است از:

– زمانی که سروتونین مغز کمتر از میزان باشد و یا میزان ترشح دوپامین در مغز بیشتر از حد باشد، احتمال زود انزالی بیشتر می‌شود و بنابراین فرد باید تحت درمان قطعی زودانزالی شدید قرار گیرد.

– هورمون‌های اکسی‌توسین و وازوپرسین نیز در اختلال زود انزالی موثر هستند.

– کمبود هورمون تستسترون باعث اختلال نعوظ در فرد می‌شود که این اختلال می‌تواند منجر به زود انزالی و در نتیجه نیاز به درمان زود انزالی آقایان گردد.

– مشکل پروستات نیز به زود انزالی منجر می‌شود.

– دیابت

– مشکلات تیروئید

– مصرف بیش از حد الکل و مواد

نتیجه‌گیری

همانگونه که بیان شد، در درمان قطعی زود انزالی مردان با توجه به علت ایجاد مشکل، روش‌های متفاوتی می‌تواند موثر واقع شود. تشخیص این امر توسط متخصص باغث می‌شود زودتر از مشکل رها شده و زندگی شادتری در پیش رو داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 27 میانگین: 4.1]

53 دیدگاه

 1. سلام دکتر محترم
  بنده دچار زود انزالی شدید هستم قبلا دکتر رفتم متاسفانه یک شی تاخیری داد الان تنها بهتر شده بلکه بدتر شده
  ممکن است ادرس مطب خود در ایران دارید یا کدام دکتر معرفی می کنید لطفا کمک نمایید

  1. برای درمان زودانزالی در صورتی که قبلا مشکلی در این زمینه نداشته اید و یا در خودارضایی چنین مشکلی ندارید عبارت است مشکل روانی و نه فیزیولوژیک. بنابراین باید نزد یک رواندرمانگر یا روانشناس اشنا با مشکلات جنسی بروید. زودانزالی شما میتواند ناشی از اضطراب شما در ترس از عملکرد بد در رابطه باشد. یا ناشی از تجربه یا خاطرات بد گذشته. به مشورت با یک روانشناس به افکار غلط خود که منجر به زودانزالی می شود بپردازید.

 2. سلام خسته نباشین دکتر آیا روش های جدید مثل تزریق بوتاکس یا عمل های جراحی خوب هست جواب میده یا نه ممنون از راهنمای های خوبتون

 3. من روش توقف و شروع”توقف و شروع” رو برای درمان زود انزالی امتحان کردم و واقعا جواب گرفتم.
  ممنون از مقاله خوبتون.

 4. سلام دکتر.
  ممنون از مقاله خوبتون.
  برای درمان زودانزالی به جز این روش ها روش های دیگه ای هم هست؟ استفاده از دارو برای درمان زودانزالی عوارض داره؟ باید تحت نظر پزشک دارو مصرف و تجویز بشه؟

  1. درمان زودانزالی از طریق دارو برای بعضی از افراد موثر نمی باشد و بهتر است از روشهای گفته شده در مقاله استفده کنند. زیرا در بسیاری از موارد مشکل زودانزالی از فکر فرد شروع می شود و باید از همان نقطه نیز درمان را پیگیری کرد.

 5. سلام دکتر، کسی که بیماری زودانزالی دارد لاعقل باید چند بار خودارضایی طبیعی(بدون پورنوگرافی و آرام) را انجام دهد تا زمان انزال او به حالت طبیعی برگردد؟ کسی که در خودارضایی این قوانین را رعایت کند: از پورنوگرافی استفاده نکند_به هیچی فکر نکند_قبل خودارضایی ورزش کند_خودارضایی را خیلی آرام انجام دهد، آیا بازم ضرر دارد؟

 6. سلام
  من متاهل هستم و مشکل زودانزالی دارم که باعث شده دچار سردرگمی تو روابط زناشویی بشم و تمایل برای انجام رابطه بین هر دو طرف روز به روز در حال کم شدن است و الان به یکبار در ماه رسیده و واقعا نمیدونم به کی و یا جه متخصصی مراجعه کنم و آیا واقعا درمان میشه یا نه

 7. سلام دکتر من خودارضایی میمکرم بعد پنج ماه ترکش. کردم ولی باز خودارضایی کردم و الان تقریبا دوماهی میشه خودارضایی نمیکنم الان دچار زودانزالی هم شدم، این زودانزالی بخاطر خودارضایی هست یا نه اصن راه درمان داره که بشه قطعی درمانش کرد، 16سالمه.

  1. عزیزم زودانزالی ربطی به خودارضایی ندارد. هیچ معیاری جز رابطه واقعی برای تشخیص زودانزالی وجود ندارد بنابراین این فقط حدس شما است که دچار زودانزالی هستید

 8. سلام آقای دکتر خشته نباشید
  من ۶ماه است باشگاه میرم
  و خود ارضایی تقریبا ۳بار در هفته دارم و هربار کم تر از ۴۰ثانیه به ارزا میرسم واین یعنی زود انزالی
  من دکتر هم رفتم گفتن با فاصله زود انزالی تو تست کن تست کردم فایده نداشت با چند ماه خود ارضایی نکردن هم تست کردم هیچ فرقی نداشت
  به دلیل من تا به حال سکس نداشتم
  من۱۸ سال دارم
  برای پسر ۱۸ ساله انزال طبیعی چند دقیقه است؟
  و من چگونه میتوانم زود انزالیم رو درمان کنم
  مرسی بابطه کمکتان

  1. مواردی که ذکر کردید هیچکدام دلیل زودانزالی نیست. در 18 سالگی زمان کم انزال طبیعی است. در صورت مشکل در رابطه واقعی راهکارهایی وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

 9. استفاده از صابون(مایع دستشویی) و روان کننده ها در زمان انزال تاثیری دارد یا خیر. ممنون می‌شوم اگر جوابم رو بدید

 10. با تشکر از شما جناب دکتر سنایی بابت مقاله خوب و جامع ای که نشر دادید.
  من در دوران مجردی و حدود سنی ۲۰ سال دچار کاهش شدید ناگهانی در زمان انزال خودم شدم. حتی گاهی بدون تحریک پوستی که متعاقب آن عدم رضایت درونی از ارضا شدن های خودم را در پی دارد. یعنی احساس ارضا شدنم بسیار ضعیف و سریع است. البته همسرم گلایه ندارد و ابراز نارضایتی نمیکند زیرا بعد انزال خودم ایشان را با تحریک ارضا میکنم و شاید به همین دلیل سالیان زیاد پیگیر درمان نبوده ام. ولی احساس لذت خودم کم است.
  البته برای درمان قبلا از اینترنت بصورت گسسته مواردی رو بررسی کرده بودم ولی نتیجه گیری کلی ام این شده بود که درمان ندارد.

  با خوندن مقاله مفید و جامع شما مجددا به فکر درمان افتادم و احساس کردم که راههای عملی و موثری با دید درست از نوع مشکل میتونه وجود داشته باشه.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام. شما در ابتدا مشکلات فیزیولوژیک که در مقاله آمده است را بررسی کنید در صورتی که مشکل فیزیولوژیک نبود به برای درمان عامل روانی با یم مشاور جلسات خود را شروع کنید

 11. سلام دکتر ، سوال من این هست که من جوان مجرد هستم و به دلیل خود ارضای دچار زود انزالی هستم ، با ترک خود ارضایی مشکل زود انزالی رفع میشه؟

  1. سلام. احتمال زیاد شما پورنوگرافی تماشا می کنید. دلیل زودانزالی تان پورنوگرافی است. در غیر اینصورت دلیل مشکل شما اضطراب است. خودارضایی ارتباطی به زودانزالی ندارد. کتاب زیر را مطالعه کنید.
   https://dr-sanaie.com/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%be%d9%88%d8%b1%d9%86%d9%88%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c/

 12. سلام دکترجون من تازه ازدواج کردم توچهادبارفقط یه بار تونستم ارضا بشم اون سه بارو اصلا نتونستم ارضاشم لطفا کمک کنین

 13. سلام اقای دکتر برای بیشتر شدن حجم منی و پرتاب ان چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید زمان ارضا شدنم اصلا پرتاب نداره

  1. پرتاب منی با افزایش سن کاهش می یابد. خیلی مهم است که شما ازمایش بدهید تا میزان حجم منی و پرتاب انرا محاسبه کند. شما بدون هرگونه معیاری نمی توانید درباره حجم و پرتاب ان قضاوت کنید و این امر تنها در ازمایش مشخص می شود. (اهمیت پرتاب منی بجهت میزان حرکت اسپرم ها است که تنها در ازمایش قابل تشخیص است.)

  2. سلام
   من ۳۰سال سن دارم مجردهستم ولی زودانزالی شدیددارم یعنی کمتریک دقیقه ارضامیشم میشه کمکم کنیدبایدچیکارکنم خودارضایی شدیدهم دارم دارم وخیلی زودانزالم

 14. سلام اقای دکتر
  من تازه متاهل شدم و مشکل زود انزالی قبل از دخول یا ابتدای دخول دارم از قرص سیلدنافیل استفاده کردم ولی اثری نداشت

 15. سلاممن به راحتی در رابطه کمتر از۶۰ثانیه به ارگاسم میرسم این برای طرف مقابلم هم ناخوشاینده چه کاری انجام دهم؟

  تشکر

  1. سلام. عضلات کف لگن باید با ورزش و تمرین تقویت شود. بای پیدا کردن ان هنگام ادرار کاری کنید تا ادرار شما قطع شود و دقت کنید چه عضلاتی را منقبض کردید. سپس در هر روز ۶ نوبت و هربار ۵۰ باین قسمت را منقبض و منبسط کنید.
   روش دیگر تمرکز است. باید با تمرین تمرکز بر ذهن خود مسلط شوید زیرا رابطه جنسی و ارگاسم تحت تاثیر کامل افکار است.

 16. باسلام. بنده ازنظربه ارگاسم رساندن باروشهای مختلف هیچ مشکلی ندارم، تنها مشکل بنده زود انزالی می باشد که اجازه لذت بردن خودم ازرابطه رو نمیده، وگرنه همیشه سعی میکنم طرف مقابلم کاملا به ارگاسم برسه،میخواستم ببینم چه دارویی مصرف کنم که بتونه زمان انزال رو بیشتر کنه،

 17. سلام خسته نباشی …روشهای بالارو خوندم ..ولی روی من اثری نداره ..داروی هست که بتونه رابطه رو تا ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول بده..و اینکه هفته ای سه الی چهار بار رابطه کافی هست ؟؟؟

  1. بله می توانید از دارو نیز استفاده کنید. ولی هیچ رابطه طبیعی ۳۰ دقیقه بطول نمی انجامد. این روابط تنها در فیلمهای غیر واقعی پورنوگرافی اتفاق می افتد.
   دفعات رابطه بستگی به سن و تمایل جنسی دو طرف دارد. در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال بطور میانگین هفته ای ۳ بار اتفاق می افتد. ۳۰ تا ۴۰ سال هفته ای دوبار.

   1. با سلام. بنده مجرد هستم سالهای زیادی هست که خودارضایی کردم و درحد چند باری فقط سکس طبیعی داشتم و جسارتا حس میکنم سرآلت تناسلی به شدت حساس شده که باعث زودانزالی شدید شده است. دوباربه دکتر ارولوژ مراجعه کردم و دونوع قرص متفاوت استفاده کردم که تاثیری نداشته.حدودا ۷ سال هم باشگاه بدنسازی میرم. اخرین باری هم که سکس کردم حدود ۸ ماه پیش بوده اما خیلی زود ارضا شدم بااینکه سعی کردم با ذهنم کنترل کنم. شنیدم شاه زیره کراویا به همراه کندر موثر هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

    1. سلام. وقتی شما با افراد مختلف و در فاصله زمانی طولانی رابطه داشته باشید طبیعی است که انزال سریع داشته باشید. در صورتیکه با یک فرد و بطور منظم رابطه داشته باشید و هنوز مشکل زودانزالی داشته باشید می توان اظهار نظر کرد که دچار زودانزالی هستید یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا