اختلال زودانزالی مردان

درمان قطعی زود انزالی|درمان قطعی زود انزالی شدید

امتیاز

درمان قطعی زود انزالی: در رابطه‌ی جنسی، زمان یکی از مهمترین عوامل می‌باشد. وقتی زمان به ارگاسم رسیدن شما و همسرتان متفاوت باشد، رابطه جنسی در بلندمدت برای هیچکدام رضایت‌بخش نبوده و باعث ایجاد مشکلات در سایر بخش‌های زندگی نیز می‌شود. در این مقاله، به درمان زود انزالی مردان می‌پردازیم.

از جمله اختلالات جنسی، زود انزالی مردان است. زود انزالی در آقایان باعث احساس ناامیدی، ناتوانی و شرم و خجالت می‌شود. درمان زود انزالی مردان باعث تقویت رابطه زوجین خواهد شد. درمان قطعی زود انزالی شدید نیازمند مراجعه به فردی متخصص و باسابقه می‌باشد تا علاوه بر بهتر شدن رابطه زوجین، به دوام زندگی آنان نیز کمک نماید. در ادامه مطلب، به بحث درمان زود انزالی آقایان بیشتر خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

ویدئو درمان قطعی زودانزالی

 

 

زود انزالی مردان چیست؟

هیچ زمانبندی قطعی وجود ندارد که بگوییم اگر ارگاسم زودتر از آن اتفاق بیفتد، فرد به زود انزالی مبتلا است.(ویکی پدیا)

این میزان بیشتر بستگی به رضایت دو طرف در رابطه جنسی دارد. زمان رسیدن به ارگاسم برای یک زوج متفاوت از زوج دیگر است، زیرا دو طرف رابطه زودتر یا دیرتر از زوج دیگر به ارگاسم می‌رسند. بنابراین اگر زوج فرد شخص الف باشد ممکن است زود انزالی در رابطه برای او تشخیص داده شود و به تبع آن درمان قطعی زود انزالی برای وی تعیین شود، ولی اگر زوج مقابل او شخص ب باشد، رابطه جنسی آنها مطلوب تشخیص داده شود.

نکته-مهم-در-درمان-زود-انزالی

البته زمانی که فردی پیش از شروع رابطه جنسی و یا تنها لحظاتی بعد از رابطه به ارگاسم برسد، بدون در نظر گرفتن آنکه زوج مقابل او از رابطه چه احساسی دارد می‌توان تشخیص زود انزالی برای او گذاشت و وی را تحت درمان زود انزالی آقایان قرار داد. در تعریفی دیگر، اگر فرد در زمانی که نمی‌خواهد، به انزال برسد؛ او دچار زود انزالی است و نیازمند درمان زود انزالی مردان می‌باشد.

مشکل زود انزالی آن است که مرد پس از انزال، نعوظ خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند به رابطه جنسی ادامه دهد. این در حالی است که زن معمولاً زمان بیشتری برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارد و این امر منجر به نارضایتی در او می‌شود و نارضایتی زن طبعاً بد قلقی، سرزنش و کج‌خلقی او را بهمراه خواهد داشت که منجر به اضطراب و افسردگی مرد شده و این امر باعث می‌شود مرد دچار اضطراب عملکرد شود و در نتیجه عملکرد او در رابطه جنسی باز هم بیشتر تضعیف شود و در نتیجه کل رابطه تیره خواهد شد.

حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مردان در دوره‌هایی از زندگی خود به زودانزالی مبتلا می‌شوند. اختلال زودانزالی آقایان را به دو دسته دائمی و موقتی تقسیم‌بندی می‌کنند. در نوع اول، فرد از اولین ارتباطی که در خاطر دارد به زودانزالی دچار بوده است، ولی در نوع کوتاه‌مدت فرد در زمان‌هایی رابطه جنسی بدون زودانزالی را تجربه کرده است. نوع اول به‌طور معمول دلایل فیزیکی دارد و نوع دوم معمولاً دلایل روانی دارد.

روش های درمان قطعی زود انزالی

درمان قطعی زود انزالی مردان بدون دارو (درمان طبیعی زودانزالی)

لازم به‌ذکر است که درمان قطعی زود انزالی مردان با توجه به دلایل و ویژگی‌های آن در افراد، متفاوت است و برای هر شخص درمان متفاوتی موثر واقع می‌شود.

 

تکنیک و تمرین های در مان قطعی زود انزالی

 

تکنیک‌ها و تمرینات خاصی به‌جهت درمان طبیعی و بدون دارو زود انزالی مردان وجود دارد که می‌توانید به‌کار گیرید:

۱- تکنیک کگل یک روش برای درمان (آموزش تمرین کگل برای مردان و زنان)

به‌واسطه این تکنیک، شما ماهیچه‌های لگن خود را تقویت می‌کنید. تقویت ماهیچه‌های لگن باعث می‌شود تا شما کنترل بیشتری بر روی انزال خود داشته باشید. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، مردانی که تنها پس از ۳۱ ثانیه به انزال می‌رسیدند، پس از ۱۲ هفته انجام تکنیک کگل توانستند به‌مدت ۱۴۶ ثانیه انزال خود را به‌تاخیر بیندازند.

برای آنکه ماهیچه لگن را در بدن خود پیدا کنید، در هنگام ادارار سعی کنید با انقباض عضلات لگن، خروج ادرار را متوقف کرده و سپس دوباره رها کنید. حال که عضله لگن را پیدا کردید، آن را منقبض کرده و سپس رها کنید. این کار را روزی ۳ بار و هر بار ۱۰ مرتبه انجام دهید. اندک اندک تعداد دفعات را به بیست مرتبه و مدت زمان انقباض را به ۱۰ ثانیه افزایش دهید.

این تمرین را در هر موقعیتی می‌توانید انجام دهید. این تمرین را حداقل به‌مدت ۶ هفته انجام دهید. لازم به‌ذکر است که انجام این تمرین در زنان باعث می‌شود آنها زایمانی راحت‌تر و سالم‌تر داشته باشند.

۲- تکنیک مسترز جانسون

در این روش، شما و همسر در کنار یکدیگر خوابیده و سپس نقاط غیرحساس بدن یکدیگر را در حالیکه لباس به تن دارید لمس می‌کنید. سپس این بار برهنه شده و نقاط غیرحساس را لمس می‌کنید. پس از انجام این مرحله، این بار نقاط حساس مرد را لمس کرده و تا پیش از رسیدن به ارگاسم ادامه می‌دهید. این کار چندبار و به‌نوبت انجام می‌شود تا هربار، مدت زمان تحریک افزایش یابد. پس از چند روز، تمرین نزدیکی انجام می‌شود.

در این مرحله مرد در زیر و زن در بالا قرار می‌گیرد. فرد تا نزدیکی ارگاسم پیش می‌رود و سپس به همسر علامت می‌دهد تا تحریک را متوقف کند. پس از گذشت زمان و ریلکس شدن و کاهش نعوظ، مجدداً تحریک شروع می‌شود. این کار چند روز تکرار می‌شود. بعد از چند هفته تمرین، فرد در کنترل کردن خود شرطی می‌شود و توان کنترل خود را پیدا می‌کند.

۳- توقف و شروع

فرد در حین رابطه جنسی اجازه می‌دهد تا آلت تناسلی‌اش تا پیش از رسیدن به ارگاسم تحریک شود. در آن لحظه برای ۳۰ ثانیه متوقف می‌شود تا نعوظ کم شود. پس از مدتی مجدداً رابطه را شروع می‌کند و این کار را مجدداً برای سه یا چهار مرتبه پیش از انزال تکرار می‌کند.

۴- تکنیک فشار

این روش نیز مانند تکنک توقف و شروع عمل می‌کند. اما در این روش پیش از رسیدن به ارگاسم، شما و یا همسرتان سر آلت تناسلی‌تان را تا زمانی که نعوظ از بین برود محکم فشار می‌دهید. این روش را برای سه یا چهار مرتبه پیش از رسیدن به انزال تکرار می‌کنید. پس از تکرار چندباره‌ی هرکدام از این دو تمرین ذکر شده، شما یاد می‌گیرید که چگونه انزال خود را کنترل کنید و این امر به‌صورت عادت درآمده و دیگر نیازی به فشار بیرونی ندارید.

۵- تکنیک حواس‌پرتی

در این روش فرد سعی می‌کند در زمان رابطه جنسی به چیز دیگری بیندیشد.

۶- کاندوم

استفاده از کاندوم میزان تحریک‌پذیری را کاهش می‌دهد و موجب می‌شود فرد دیرتر به ارگاسم برسد. در صورتی که یک لایه کاندوم جواب نداد، می‌توان از دو عدد کاندوم استفاده کرد.

۷- درمان موضعی

استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده مانند لیدوکایین و بنزوکایین ۱۵ دقیقه پیش از رابطه جنسی به افزایش زمان رابطه کمک می‌کند. این مواد می‌تواند به کاهش لذت جنسی نیز منجر شود.

۸- خودارضایی

گروهی از افراد، خودارضایی پیش از رابطه جنسی را برای کنترل بیشتر بر انزال خود موثر می‌دانند. در صورتی که یکبار انزال در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته داشته باشید، انزال شما در بار دوم مدت بیشتری به‌طول می‌انجامد.

۹- درمان مشکلات مسبب زود انزالی

درمان مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب و یا استرس‌ها و نیز اختلال نعوظ به درمان زودانزالی مردان کمک می‌کند.

۱۰- کار کردن بر روی رابطه

گاهی اوقات درمان زود انزالی آقایان از طریق بهبود رابطه صورت می‌گیرد. خشم و دلگیری از همسر می‌تواند دلیل زودانزالی باشد.

۱۱- درمان مشکلات روانی

در صورتی که فرد مبتلا به افسردگی، اضطراب و یا اختلال نعوظ دچار باشد، درمان هر یک پیش از درمان قطعی زود انزالی شدید مردان ضروری می‌باشد.

۱۲- پرهیز از تماشای پورنوگرافی

همانطور که در مقالات مرتبط با پورنوگرافی ذکر شده است، دلیل درصد بالایی از زودانزالی‌ها در مردان تماشای پورنوگرافی می‌باشد. پرهیز از پورنوگرافی به درمان قطعی زودانزالی مردان کمک می‌کند.

۱۳- کار کردن بر روی نگرش مرد

راه موثر دیگر درمان قطعی زود انزالی مردان، کار کردن بر روی نگرش‌های غلط آنها است. اکثر مردان خود را موظف می‌دانند که در هربار رابطه جنسی به بهترین نحو عمل کنند، در حالیکه در واقعیت این امر ممکن نمی‌باشد.

در صورتی که فرد فکر کند عملکرد خوبی در رابطه جنسی نداشته است، اضطراب عملکرد در او افزایش می‌یابد و او دائماً نگران عملکرد خویش در رابطه جنسی می‌شود. این نگرانی، خود علت زودانزالی در دفعات بعد می‌شود. باید آگاه بود که زنان بیش از آنکه از عدم رضایت خود در رابطه جنسی ناراحت باشند، از واکنش‌ها و ناراحتی همسر مبتلا به زودانزالی ناراحت می‌شوند.

عدم رضایت جنسی برای زنان در درجه اول اهمیت قرار ندارد. زنان تنها در ۲۵ درصد اوقات به ارگاسم می‌رسند و گروهی از زنان هیچ زمانی از رابطه جنسی واژن به ارگاسم نمی‌رسند، بلکه تنها با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند. بنابراین مرد می‌تواند با صبر و حوصله و تحریک کلیتوریس زن، به ارگاسم او کمک کند و نباید انتظار داشته باشد زن لزوماً از طریق دخول به ارگاسم برسد.

درمان قطعی زود انزالی با دارو

۱- برای درمان زود انزالی مردان از درمان دارویی نیز می‌توان بهره برد.

داروهای ضدافسردگی و مهارکننده بازجذب سروتونین در درمان زود انزالی مردان نیز موثر هستند.

داروهایی مانند سرترالین، فلوکستین، پاروکستین و دیگر داروهای اس اس ار ای در درمان زودانزالی به‌کار می‌روند.

داروی زود انزالی ارگاسم را به تاخیر می اندازد و در نتیجه زمان مقاربت افزایش پیدا می‌کند. واضح است که به‌جهت اثرات جانبی این داروها، دارودرمانی تنها در مراحل آخر و در درمان موارد شدید و پس از تجویز پزشک قابل استفاده است.

گروهی از افراد متاسفانه از داروهایی چون متادون و ترامادول برای افزایش مدت زمان مقاربت استفاده می‌کنند. این داروها اعتیادآور بوده و تنها برای مدت کوتاهی موثر خواهند بود و در بلندمدت اثرات بد آن آشکار می‌شود.

آمپول در درمان قطعی زود انزالی

آمپول درمان زود انزالی

آمپول درمان زودانزالی یکی از دیگر راه‌ها و روش‌های درمان است. برای درمان زودانزالی آمپول‌های متناسب با شرایط جسمی‌تان تجویز می‌شود. افرادی‌که بدون اطلاع از ویژگی‌های جسمی خود و بدون انجام آزمایشات اقدام به خرید بدون تجویز آمپول درمانی زودانزالی می‌کنند، با مشکلات جدی رو به رو می‌شوند. چنانچه بخواهید برای درمانتان از آمپول استفاده نمایید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مندرج در وبسایت با پزشک متخصص و با تجربه در این حوزه مشورت نموده و پس از انجام آزمایشات مربوطه، اقدام به تهیه آمپول نمایید.

درمانی قطعی زود انزالی با داروهای گیاهی

با توجه به اینکه افراد زیادی ادعا دارند درمانی قطعی زود انزالی وجود ندارد، اما پیشنهاد ما استفاده از داروهای گیاهی است. برای درمان قطعی زود انزالی با داروهای گیاهی می‌توانید از طب‌سنتی کمک بگیرید. در این روش ابتدا به مزاج شخص توجه می‌شود و سپس به برقراری تعادل میان مزاج‌ها پرداخته می‌شود. باتوجه به اینکه کمبود ویتامین و افزایش سردی‌ها در بدن تاثیر بسزایی در به‌وجود آمدن زودانزالی دارد، در روش درمان زودانزالی با داروهای گیاهی سعی می‌شود دمنوش‌های گیاهی و ادویه‌هایی استفاده شود که برای شرایط جسمی و روحی شخص مفید است و در درمان قطعی زود انزالی تاثیر بسزایی دارد.

معجون درمان زود انزالی

معجون برای درمان زودانزالی از جمله روش‌هایی است که سوءاستفاده‌های زیادی از نام آن می‌شود و بهیچوجه توصیه نمی‌شود.

درمان قطعی زودانزالی

چه زمان برای درمان زود انزالی شدید مردان به متخصص مراجعه کنیم؟

اگر زمان زودانزالی باعث آزار شما یا همسرتان می‌شود، باید برای درمان زودانزالی آقایان مراجعه کنید. اینکه شما گاهاً دچار زودانزالی می‌شوید به‌معنای وجود اختلال زودانزالی در شما نمی‌باشد. درمان زود انزالی مردان در ۹۵ درصد موارد با به‌کارگیری تکنیک‌های رفتاری انجام می‌شود.

ابتدا دکتر باید مسائل جنسی‌تان را بررسی کند تا ببیند آیا عامل روانی خاصی باعث اختلال زودانزالی شما شده است. درصورتیکه چیز خاصی در سابقه‌تان پیدا نشد، دکتر آزمایش خون می‌گیرد تا سطح هورمون تستسترون‌تان (هورمون مردانه) را اندازه بگیرد.

کاهش سطح تستسترون می‌تواند به اختلال زودانزالی در مردان منجر شود. پروستات نیز باید در فرد بررسی شود. گاهاً لازم است به یک اورولوژیست و یا متخصص اختلالات جنسی مراجعه کنید.

درمان قطعی زودانزالی مردان بسیارمهم است، زیرا زودانزالی به مشکلات دیگری مانند افسردگی، اضطراب و استرس، شرم و خجالت، کاهش اعتماد به‌نفس در رابطه و بالاخص در عملکرد جنسی، منتج می‌شود و بنابراین حتی در مواردی باید تحت درمان قطعی زودانزالی شدید قرار گیرند.

به‌جهت نقشی که توان جنسی در احساس مردانگی و قدرت یک مرد دارد و از آنجایی که توان جنسی در اکثر فرهنگ‌ها با هویت مردانه درآمیخته است، بیان مشکلات جنسی بالاخص زودانزالی نزد دکتر برای فرد شرم‌آور می‌باشد. اما باید به دکترتان اعتماد کنید و بدانید که در این مشکل تنها نیستید و از هر ۳ مرد، یک نفر به اختلال زودانزالی مبتلاست و برای درمان زود انزالی مردان اقدام نمایید.

دکتر ممکن است سوالاتی از شما بپرسد که پاسخ هرکدام، روش درمان و تکنیک‌های مناسب مشکل شما را مشخص خواهد کرد.

این سوالات عبارتند از:

– آیا تنها با یک زوج خاص دچار زودانزالی می‌شوید یا با همه زودانزالی دارید؟

– هر چندوقت یکبار به زودانزالی دچار می‌شوید؟

– آیا در زمان خودارضایی هم به زودانزالی دچار می‌شوید؟

– اولین باری که به زودانزالی دچار شدید کی بود؟

– چندوقت یکبار رابطه جنسی دارید؟

– از اینکه به اختلال زودانزالی دچارید، چقدر اذیت می‌شوید؟ آیا خود را سرزنش می‌کنید؟

– همسرتان چقدر از زودانزالی شما اذیت می‌شود و شما را سرزنش می‌کند؟

– آیا از رابطه کنونی خود با همسرتان احساس رضایت دارید؟

– آیا به اختلال نعوظ هم مبتلا هستید؟

– آیا داروی خاصی مصرف می‌کنید؟

درمان قطعی زودانزالی

عوامل روانی زود انزالی در مردان عبارت است از:

– اضطراب

– افسردگی

– اضطراب عملکرد: نگرانی از زود انزالی و یا خوب عمل نکردن در رابطه جنسی

– احساس گناه

– مشکلات رابطه و خشم از همسر

– کمبود عزت نفس

– مشکل ناشی از نعوظ: گاهی اوقات مشکل زود انزالی در مردان ناشی از مشکل در نعوظ است. مردانی که نگران نعوظ آلت خود هستند، تمایل دارند برای رهایی از نگرانی خود درباره‌ی عدم نعوظ، زودتر به انزال برسند.

– تجربیات بد قبلی از رابطه جنسی از جمله تعجیل و نگرانی در رابطه به‌جهت کشف نشدن رابطه جنسی مخفیانه

– تجربه سواستفاده جنسی

– تصویر بد از بدن خود در ذهن داشتن

– تعلیمات سخت‌گیرانه جنسی در کودکی و نوجوانی

درمان زود انزالی مردان- شکل ۲- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

دلایل زود انزالی مردان

عوامل فیزیولوژیکی و روانی هردو در زود انزالی آقایان و در نتیجه نحوه درمان قطعی زود انزالی موثر می‌باشد، به همین دلیل در درمان زود انزالی مردان باید هردو فاکتور را مدنظر قرار داد. از جمله عوامل فیزیولوژیکی عبارت است از:

– زمانی که سروتونین مغز کمتر از میزان باشد و یا میزان ترشح دوپامین در مغز بیشتر از حد باشد، احتمال زود انزالی بیشتر می‌شود و بنابراین فرد باید تحت درمان قطعی زودانزالی شدید قرار گیرد.

– هورمون‌های اکسی‌توسین و وازوپرسین نیز در اختلال زود انزالی موثر هستند.

– کمبود هورمون تستسترون باعث اختلال نعوظ در فرد می‌شود که این اختلال می‌تواند منجر به زود انزالی و در نتیجه نیاز به درمان زود انزالی آقایان گردد.

– مشکل پروستات نیز به زود انزالی منجر می‌شود.

– دیابت

– مشکلات تیروئید

– مصرف بیش از حد الکل و مواد

نتیجه‌گیری

همانگونه که بیان شد، در درمان قطعی زود انزالی مردان با توجه به علت ایجاد مشکل، روش‌های متفاوتی می‌تواند موثر واقع شود. تشخیص این امر توسط متخصص باغث می‌شود زودتر از مشکل رها شده و زندگی شادتری در پیش رو داشته باشید.

برای خرید کتاب پورنوگرافی لذت ممنوع  کلیک کنید

 

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫162 نظرها

 1. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من 29 سالمه و از 15 سالگی شروع به خود ارضایی کردم همراه با پورنوگرافی و تقریبا 10 سالی میشه یعنی از 20 سالگی به دلیل تنهایی اعتیاد پیدا کردم و هفته ای کم کم 5 یا 6 بار همراه با پورنو گرافی خود ارضایی میکنم و خیلی زود هم ارضا میشم شاید در عرض یک دقیقه حتی بعضی مواقع چندین بار پشت سرهم خودارضایی انجام میدم و خیلی استرس و اضطرابم بالا رفته و به ازدواج نمیتونم فکر کنم چون فک میکنم با این 15 سال خود ارضایی رابطه جنسی خوبی نخواهم داشت یا قدرت جنسیم اومده پایین یا تو زود انزال خواهم بود و …..
  کتاب ترک پورنوگرافی شما رو خریداری کردم و قصد دارم ترک کنم چون خسته شدم و هیچ شریک عاطفی تو زندگی ندارم فقط میخوام بدونم این مشکلات من با ترک خود ارضایی حل میشه؟ و اینکه بعد چند مدت ترک پورنوگرافی و خودارضایی می تونم به ازدواج فکر کنم
  ممنون میشم کمکم کنین

  1. مهم تر از ترک خودارضایی ترک پورن است. آنچه به شما اسیب می زند پورن است.
   بله پس از ترک پورن مشکلات حل می شود. ولکن شما بنظر دچار اضطراب اجتماعی نیز هستید که باید بر روی ان کار کنید.

 2. سلام دکتر من 19سالمه و از وقتی که یادمه زود انزالی داشتم زیر یک دقیقه هم تو رابطه وهم خودراضایی چیکار کنم داره دیوونم می‌کنه اگه ازدواج کنم و این مشکل برام درسر ساز باشه چی

   1. درودبرشما دکترجان بنده حدودا”۵سال تریاک مصرف کردم فقط هم بخاطر لذت بیشتری در رابطه داشته باشم تا جایی که دیگه تریاکم کارسازنبود چون بنده خیلی از نظر رابطه قوی بودم حتی روزی ۳بار هم میتونستم اما چون همسرم نمیتونست جوابگو بشه مجبورشدم با تریاک مدتش رو زیاد کنم ودفعاتم رو کم الانم حدودادوهفتست دارم تریاک رو ترک میکنم به نظرتون کدوم تمرین برام مفیده تا چندوقت از نظر روانی تامین بشم چون ۱۰۰درصد زودانزالی شدید دارم ممنون ازبزرگواریتون

 3. باسلام خدمت دکتر عزیز
  من ۳۳ سالمه و هرچی یادم میاد توی رابطه هام بشدت زود انزال هستم و حتی هنوز دخول انجام نگرفته هم ارضا میشم ، اوایل سن تکلیفم خودارضایی میکردم چندروزی یبار، الان موقع رابطه ام از اسپری و سیلدنافیلد استفاده میکنم ولی بار اول تاثیری نداره برام و برای بار دوم تقریبا خوب جواب میده و راضی کنندس، ولی از اینکه باید حتما اسپری استفاده کنم ک اونم برای بار دوم جواب بگیرم خیلی ناراضی هستیم و عذاب اور شده برام، حتی قرصایی مثل فلوکستین هم دکتر تجویز کرد ولی تاثیری نداشت اصلا برام، از اولین رابطه سکسم تا الان این مشکل رو دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

   1. سلام اقایه دکتر من امیر هستم ۲۲ساله تازه ازدواج کردم حدود ۳ماهه از زود انضالی رنج میبرم .به خاطرش رفتم متادون خوردم الان متادونم می خورم جواب نمی ده لطفا چیکار کنم

    1. باید از لحاظ ذهنی دانید رابطه جنسی فقط لحظه ارگاسم نیست. پیش نوازی و معاشقه نیز رابطه جنسی محسوب می شود. بایک روانشناس در اینباره مشاوره کنید.

 4. سلام آقای دکتر من ۱۸ سالمه و در خود ارضایی حدود ۲ الی۴ دقیقه انزال من طول میکشه امکان داره در رابطه‌ این رمان کمتر بشه

 5. سلام وقت بخیر آقای دکتر ،من شش ساله که ازدواج کردم زودانزالی شدید دارم ورابطه مون در هفته یکی دوبار هس وفلوکستین هم استفاده کردم جواب نداده در ضمن از کاندوم واسپری هم استفاده کردم هیچ تاثیری نداشته،امکان درمان داره ،ممنون از لطفطون

 6. سلام اقای دکتر خسته نباشید من 28سالم هست به مدت 10سال خود ارضایی داشتم واصلا پورن هم نگاه نمیکنم وهیچ رابطه جنسی نامشروعی هم نداشتم،تا اینکه 5سال هست ازدواج کردم از روز ازدواج دیگر خود ارضایی ترک کردم ولی تو این 5سال ازدواجم هرموقع که رابطه جنسی دارم بلافاصله که دخول انجام میدم، وبا چند بار حرکت تلنبه یا رفت برگشتی که انجام میدم به 10ثانیه نکشیده ارضا میشوم و هفته ای سه الی چهار بار هم رابطه دارم که در هر بار این اتفاق برام میفته….وکلا دوطرف از این رابطه شدیدا خسته شدیم اگر امکان داره لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. ماهیچه های لگن شما احتمالا ضعیف است. با روش گفته شده ترمین تقویت انرا انجام بدهید. اگر در خودارضایی زمان بیشتری طول می شکد روش مسترز جانسون را بکار بگیرید

 7. سلام آقای دکتر
  پسری مجرد هستم و تا حالا رابطه جنسی نداشتم میخواستم بدونم آیا زمان ارضا در خودارضایی زیر یک دقیقه باشه در رابطه جنسی هم همینقدر میشه؟
  کسی که رابطه نداشته میتوان گفت زودانزال هست یا نه؟

  1. زودانزالی در رابطه مشخص می شود. ملاک زودانزالی تفاهم و رضایت دو طرف است. شاید زوجی با 30 ثانیه هم رضایت داشته باشد و زوجی دیگر 1 دقیقه هم رضایت نداشته باشد.

 8. سلام دکتر وقت بخیر
  مرسی بابت پاسخ گویی
  والا من ۳ سالی هست از دواج کردم و احساس میکنم زود انزالم
  خودم و شریکم از این حالت ناراحتیم
  حدود ۶ بازی از سیلدنافیل استفاده کردم خیلی خوب بود ولی دیگه هیچ تاثیری نداره
  نمی دونم بایدچیکار کنم واقعا دارم اذیت میشم

  1. باید ببینید مشکل فیزیولوژیک است یا روانی.
   احتمال دارد ترس از عملکرد بد داشته باشید. یعنی نگران باشید که نکند نتوانید عملکرد خوبی داشته باشید. همین اضطراب موجب زودانزالی می شود.
   تمرینات گفته شده در مقاله بالاخص تمرین کگل را انجام بدهید
   روش مسترز جانسون را نیز بکار بگیرید

 9. سلام دکتر من 20سالمه در حین ورودی آلت تناسلی برای رابطه جنسی آبم میاد کنگمتر از 10ثانیه چ راه حلی پیشنهاد میکنید

 10. سلام دکتر من از ۱۶ سالگی شروع به خود ارضایی کردم نزدیک ۱۷ سال ،حالا ۷ ساله
  ازدواج کردم اما زود انزالی دارم در طول این هفت سال ازدواج هم خود ارضایی میکنم رابطه ام با همسرم تاریک هست ،دلیلش چیست
  دکتر جان یک راهی برای زود انزالی پیدا کنید ممنون

 11. سلام دکتر سنایی عزیز بزرگوار.
  دکتر من چند سال،(حدود یک سال خورده ای)هست که تحریک آلتم خیلی ضعیف شده همه این تحریک نشدن هم در اثر یک خودارضایی هست که بعد انزال ادامه دادم و اینجوری شدم دکتر من چرا اینجوری شدم و چرا خوب نمیشم!!؟؟؟؟؟
  دکتر ترو خدا راهنمایی ام کنید چرا اینجوری شدم چرا در این یک سال خوب نشدم دارم دیوانه میشم. بهم بگید چیکار کنم دکتر که به طور کامل خوب بشم؟؟؟؟

   1. نه دکتر اصلاً فیلم پورن و این جور چیزا نگاه نمیکنم دلیلش چیه فیلم پورن هم که نمیبینم شما هم میگید خودارضایی چنین اثری ندارد پس دلیلش چی هست دکتر؟؟؟؟

    1. اقایه دکتر من از ۱۳سالگی تا ۱۸سالگی خود ارضایی کردم .الان ۲۲دوسالمه ازدواج کردم مشکل خود ارضایی دارم یعنی ۱۰ثانیم طول نمیکشه توروخدا کمکم کنین هرچقدر بخواین میدم به بهتون این شمارمه…..۰یعنی ممنون میشم بزنگید من سواد ندارم یکی از دوستام دارن مینویسن برام اگه میشه بزنگید

 12. سلام دکتر من ۱۶سالمه موقع خودارضایی ۲.۳دقیقه آبم میاد آیا این بعد از گذشت زمان بهترم میشه

 13. سلام اقای دکتر ببخشید من نزدیک ۲ ماهه اصلا نمیتونم هیچ خیالپردازی جنسی داشته باشم یعنی نمیتونم چیزی رو تصور کنم بعد از کمی تحقیق متوجه شدم که به مه مغزی دچار شدم و علتشم شاید بخاطر این باشه که من ادم شب زنده داری هستم و از بجگی عادت کردم و شبا دیر میخوام ولی قبلا این مشکلمو نداشتم اصلا میل جنسیم خیلی کم شده نمیدونم چرا با دیدن پورنو گرافی نعوظ دارم اما تحریک نمیشم فک کنم علتش بخاطر مه مغزی باشه

 14. با سلام و وقت بخیر متشکرم بخاطر جوابگویی و تعهد شما
  جناب دکتر ،من 39سالمه و از ابتدای ازدواج تا کنون زود انزالی داشتم ولی می‌تونستم چند بار در روز رابطه برقرار کنم ولی یک سالی هست انگار میلی به ایجاد رابطه ندارم و اصطلاحا خواب رو ترجیح میدم،البته اگر هم رابطه بخوام برقرار کنم زود انزالی کیفیت رو بشدت کاهش میده،لطفا راهنمایی بفرمایید.با سپاس فراوان

   1. ممنون از پاسخ شما،اصلا میلی به خودارضایی ندارم و انجام نمی‌دم ،البته اینم بگم شهوتم قبلاً خیلی زیاد بود و بیشتر هم در حین رابطه تصویر سازی و روانم سریع پیش می‌ره و به انزال زودرس میرسم

 15. سلام وقت بخیر خوبی اقای دکتر یه سوال واجب دارم این سوالم و جواب شما شاید به دیگران هم کمک کند ایا خود ارضایی یا سکس با همسر یا امیزش فرقی داره در زود انزالی یعنی اگه خود ارضایی میکنیم زیر ۱ دقیقه ارضاع میشیم در هنگام امیزش هم همینطوریه یا طولانی تر میشه و سوال دومم اینه من الان تو ترکم میخام تمیرین نگه داشتن ادرار رو که شما گفتین انجام بدم بعد چند وقت چیجوری تست کنم بفهمم خوب شدم یا نه باز خود ارضایی کنم یا راهکار دیگه ای سراغ دارین
  منتظر جوابتونم
  مرسی از شما

  1. مسلما خودارضایی با رابطه جنسی متفاوت است.
   شما اگر اضطرابتان درباره این مساله کم شود زمان انزال بیشتر می شود. استرس و اضطراب شما درباره این موضوع خودش مشکل زا است. پس این موضوع را از ذهن خارج کنید. زیرا واقعا موضوع مهمی برای شما نیست و نمی توان گفت فلان مدت کم و فلان مدت زیاد است. رابطه جنسی خوب به عوامل مهم تری بستگی دارد

 16. سلام دکتر عزیز
  وقت شما بخیر
  من وقتی خیلی کوچک بودم با تشویق بچه های که از من بزرگتر بود خود ارضایی میکردم
  همیشه وقتی برای آب بازی میرفتیم از طرف اینها تشویق میشدیم که خود ارضایی کنیم
  چون میگفت لذت خاصی دارد
  متاسفانه ما که نمیدانستیم چه کاری با خود میکنیم
  این کار را میکردیم
  چند سالی گذشت و این به نهوی برای ما به عادت تبدیل شد
  تا اینکه جوان شدم و حتی تا دو سه سال قبل هم این کار میکردم
  بعد برای مدت طولانی ترک کردم و دوباره شروع کردم
  بعضی موقع حتی هفته ای ۳ یا ۴ بار این کار میکردم
  ۵ سال قبل نامزد شدم و اونجا بود که فهمیدم چقدر برایم بد تمام شده
  بعد مدت زمانی از هم جدا شدیو از این قضیه چند سالی گذشت
  اما چند روز قبل با نامزد جدید ام که برای اولین بار میخواستم باهم باشیم
  متوجه شدم خیلی زود به انزال رسیدم و کلا نا امید شدم
  حالا این مساله چیزی است که ذهنم را بطور کامل درگیر خودش کرده و همش اذیتم میکند
  چیکار باید بکنم تا این مشکل برطرف شود؟
  ممنون از شما

  1. خودارضایی باعث زودانزالی شما نشده است. شما دچار اضطراب عملکرد هستید. یعنی فکرهای منفی شما را دچار ترس از عملکرد بد در حین سکس می کند. همین مورد شما را دچار زودانزالی کرده است. با یک مشاور گفتگو کنید

   1. سلام آقای دکتر خسته نباشید
    من 23 سالمه. خیلی سال پیش به خود ارضایی اعتیاد داشتم و یک روز به اوج رسید و یه مایع زرد رنگ از التم خارج شد. از اون روز به بعد هرروز از من منی خارج میشد. کمر و زانو و تمام مفاصلم تیر میکشید و حس میکردم دارن خالی میشن. هنوزم جاشون مونده. الان 23 سالمه با یه تحريک کوچیک ارضا میشم. نمیدونم چیکار کنم. داروی گیاهی هم مصرف کردم فایده نداشت. توروخدا راهنمایی کنید
    دو سال پیش رفتم پیش دکتر معاینه دستی کرد گفت پروستاتت ورم کرده. رفتم سونو گفتن سالمه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

 17. جناب دکتر .خجالت نمیکشی که یکی از درمان زود انزالی رو خودارضایی معرفی کردی.از خدا بترس .چرا کار حرام رو و کاری که خدا ازش نفرت داره رو درمان معرفی کردی خجالت بکش حیا کن.کدوم روانشناس عاقلی همچین پیشنهادی میده .روانشناس نیستی فقط قصد بدبخت کردن آدم ها رو داری

 18. سلام آقای دکتر من 30 سالمه و مجرد هستم و شاید نزدیک 14 ساله هفته ای 5 بار همراه با پورنو گرافی خود ارضایی میکنم…هر موقع خودم یا تو خونه بهم میگن ازدواج کن چون میدونم به مشکل جنسی میخورم چون خیلی خود ارضایی کردم و هر موقع از ازدواج فرار می کنم…من چیکار کنم این مشکلات 14 ساله من حل بشن… خیلی سردرگم هستم هیچ رابطه عاطفی هم ندارم اینم شدیدا اذیتم میکنه …ممنون میشم راهنمایی کنین چون خیلی تحت فشارم یه جا هم خوندم هر چه سن بره بالا سخت ترک کردنش

   1. آقای دکتر بعد چه مدت ترک من میتونم واسه ازدواج اقدام کنم؟ چون نگران عوارض این چندین سال خود ارضایی هستم هم جسمی هم روحی….

    1. بطور معمول اثرات فیزیکی پس از 6 ماه بهبود می یابد ولکن اثرات شناختی و فکری ممکن است مدت بسیار زیادی باقی بماند. باید بر روی خویش کار کنید و درک کنید چه اثرات شناختی پورن بر روی شما گذاشته است.

    2. سلام دکتر خوبی ببخشید من نزدیک ۶ ماه هست ازدواج کردم تا میخواهم شروع کنم آبم میاد زیر یک دقیقه هست راهنمایم کنید و بعد آلتم خیلی کوچک هست چیکار کنم

    3. اگر الت تناسلی شما در هنگام نعوظ 9 سانت باشد مشکلی نیست
     احتمالا شما ترس از عملکرد بد د حین رابطه جنسی دارید که باعث می شود زودانزال شوید. اضطراب خود را کم کنید.
     راههای مقاله را بکار بگیرید

 19. سلام دکتر
  من18سالمه وحدود4سالی میشدکه بخاطرتماشای پورنوگرافی خودارضایی میکردم وزمان انزالم حتی به10ثانیه کشیده شد والآن حدود3_4روزی میشه که ترک کردم.امروزتودستشویی وقتی درحال ریختن مدفوع بودم به خودم خیلی فشارآوردم و مقدارزیادی مایع چسبناکی ازآلتم خارج شدبدون اینکه هیچ تحریکی شده باشم دکتروخیلی ازبابت این موضوع استرس دارم.دلیلش چی میتونه باشه؟الآن هم چندباری میشه که اینطورمیشم وبعدازاون آلتم داغ میشه وحس خودارضایی بهم دست میده و خواب به چشمام میادخواهشا دکترراهنماییم کنید خیلی نگرانم.

  1. سلام دکتر خسته نباشید، من ۲۹ سالمه و از وقتی یادمه زود انزالی دارم و قدیم خود ارضایی زیاد میکردم اما چند ساله شاید ماهی یکبار خود ارضایی کردم و به رابطه جنسی هم فکر نمی‌کنم و فیلم پورن هم نگاه نمی‌کنم…و دارم ازدواج میکنم چند ماه دیگه و زود انزالی داره عذابم میده از الان…شما چه راهکاری پیش رو دارید با تشکر

   1. زودانزالی فقط در رابطه جنسی معنا می دهد. کسی که رابطه ندارد نمی تواند بگوید زودانزالی دارد. زیرا معیار مشخصی از نظر زمانی برای دیر یا زودانزال بودن نداریم. این رضایت دو طرف است که مشخص می کند.

 20. سلام دکتر وقت بخیر من18سالمه و5سالیه که بخاطرتماشای پورنوگرافی خودارضایی میکنم وزمان انزالم به9ثانیه رسیده دکتروچندروزی میشه که ترک کردم.دکترمن وقتی درحال خروج ادرارهستم زمانی که میخوام مثانه ام روبه طورکامل تخیله کنم وبه خودم فشارمیارم مایع منی چسبناکی به مقدارکم ازالتم خرج میشه وخیلی ازبابت این موضوع نگرانم.میشه راهنمایی کنین وبفرمایین که دلیلش چیه؟خیلی استرس دارم دکتر.میتونه بخاطر پورنوگرافی باشه؟

   1. متشکردکتر این مشکل انزال9ثانیه پس ازترک پورنوگرافی بهبودپیدامیکنه؟واینکه نمیتونه دلیلش التهاب پروستات باشه؟

    1. سلام اقای دکتر من مدت ۳ ۴ سالی هست خودارضایی میکنم ولی ن بطور پیوسته
     چون هم احساس میکنم التم کوچیکه (۱۱) سانت و هم زود ارضا میشم یعنی در ۱ دقیقه
     چطوری زودانزالی رو درمان کنم راهی داره؟
     اینم بگم ۱۶ سالمه
     و واقعا این موضوع طی این چندسال همیشه ذهنم رو درگیر کرده هم زود انزالی
     هم سایز

   2. سلام دکتر من 18 سالمه وقتی خود ارضایی می کنم 4 دقیقه الی 5 دقیقه طول میکشه میترسم ازدواج بکنم همینطوری باشع ایا نظر شما چیست زوذ انزالم ؟

 21. سلام دکتر خسته نباشید
  من18سالمه و5ساله که بخاطرپورنوگرافی خودارضایی میکنم وهرباربه شدت تحریک میشم.هربارکه این عمل روانجام میدم،پشیمون میشم وبعدازچندروز دوباره میرم سراغش والان هم جوری شده که درعرض10-20ثانیه ارضامیشم.دوروزی میشه که تصمیم به ترک گرفتم و خداروشکراین عمل روانجام نمیدم.به نظرتون این مدت زمان انزال کم،بعدهادر زندگی زناشویی میتونه مشکلی ایجادکنه؟واینکه باترک این عمل،زمان انزال بهبودپیدامیکنه؟خواهشاراهنمایی کنیددکتر.استرس دارم و بسیارنگران وپشیمونم.

  1. یکی از دلایل زودانزالی شما سن شما است. با افزایش سن زمان انزال بیشتر می شود.
   پورنوگرافی را ترک کنید زیرا اثرات مخربی بر روی مغز شما می گذارد.
   مقاله های مربوط به پورنوگرافی را در سایت مطالعه کنید

   1. سلام آقای دکتر من چهل و پنج سالمه به دلیل زود انزالی شدید چند سال مواد مصرف کردم از نوع شیره دو تریاک ولی متاسفانه یواش یواش اثرش کم شد با جنس مخالف در حال حرف زدن عادی هم باشم مایع بی رنگ و ترشح دارم به محض شروع رابطه باز این ترشح شروح میشه به طوری که اگه کاندوم هم زده باشم لیز میشه و بیرون میاد باید چکار کنم

    1. آیا اگر رابطه منظم هم داشته باشید این اتفاق می افتد؟
     ایا در خودارضایی هم زود انزال می شوید؟
     با دکتر اورولوژیست مشورت کنید. اگر مشکل فیزیولوژیک ندارید موارد گفته شده در مقاله را انجام بدهید

 22. سلام خسته نباشید من 17سالمه و چندساله دچار به زودانزالی هستم طوری که بعد از 1دیقه ارضا میشم بعد رفتم دکتر فیزیوتراپی نمیدونم چی گفتن استرس شدید داری میخواستم بدونم میشه زودانزالیم درمان بشه و بعدا یه رابطه طولانی داشته باشم?با تشکر

   1. ممنون دکتر عزیز.یعنی امکان داره کامل درمان بشم و پس از قطع دارو زودانزالی برنگرده?

   2. سلام و وقت بخیر
    آقای دکتر من حدود سه ماه هستش به زود انزالی مبتلا شدم
    البته نا گفته نماند من حدود چند سال هستش مصرف متادون دارم ، اما دقیقا سه ماه پیش اینطور شدم ، تا قبل این سه ماه ، رابطه جنسی ام عالی بود اما الان حتی نمیتونم دو دقیقه رابطه داشته باشم. و بعد از ارضا شدن دیگه تا روز بعد اصلا قادر به رابطه نیستم ، اما قبل این سه ماه حتی ، به تعداد هفت و یا هشت بار پشت سر هم رابطه داشتم ، اما الان دیگه نه….. آنقدر ناراحت و عصبی شدم که در این مدت نصف مو های سرم سفید شده
    ناگفته به خاطر ظاهرم خیلی دوست دختر و خانم دارم و بخاطر این مصرف متادون گرفتم و حدود شش سال هستش مصرف می کنم
    تورو خدا راهی جلوی پام بگذارید

 23. سلام دکتر
  من18سال و4ماه هستم وحدود6سالی هست که بخاطرتماشای فیلم های پورن،خودارضایی میکنم؛به طوری که زمان انزالم به8ثانیه رسیده وخیلی ازاین موضوع نگرانم و واقعاتصمیم به ترک خودارضایی وپورنوگرافی گرفتم.میخوام بدونم که باترک پورنوگرافی وخودارضایی،مشکل زودانزالی و اینکه زودتحریک میشم،بهترمیشه؟اگه راهنمایی کنید ممنون میشم دکتر چون خیلی استرس دارم و نگرانم.

  1. سلام
   من ۲۱ سالمه خیلی وقته خود ارضایی داشتم الان چند وقتی هست ک رابطه جنسی رو شرو کردم ولی زود ارضا شدم دفعه اول بعد از اسپری استفاده کردم ک کلا بی حس کرد و تجربه بدی برام ساخت الان حتا تو نعوظ هم مشکل دارم زودانزالیم هم خیلی شدید

 24. سلام دکتر دلیل زودانزالی و زودتحریک شدنم به خاطراین هست که صحنه های پورنوگرافی ازذهنم میگذره واینکه18سالمه و ممکنه با ترک پورنوگرافی این مشکل بهتربشه؟

  1. بله مطمئنا یکی از دلایل زودانزالی تماشای پورنوگرافی است. برای درمان زودانزالی خود پورنوگرافی را ترک کنید. پس از 6 ماه اگر همچنان مشکل دارید احتمالا اضطراب نیز دارید که دلیل هردو است. یعنی دلیل تماشا پورن و زودانزالی شما.
   ورزش کنید. مدیتیشن انجام یدهید.
   مقاله درمان اضطراب را در سایت بخوانید

 25. سلام وقت بخیر
  من18سالمه و حدود5سالی بودکه خودارضایی میکردم بخاطرپورنوگرافی و زمان انزالم به10ثانیه رسیده بود
  امروزظهرکه داشتم میخوابیدم خیلی تحریک شدم بخاطراینکه صحنه های پورنوگرافی ازذهنم میگذشت و خیلی سعی کردم جلوخودموبگیرم واینکه توخواب ارضاشدم وزمانی که بیدارشدم کلا شلوارم خیس شده بود دکتر و الان هم خیلی نگرانم
  به نظرتون میتونه طبیعی باشه؟واینکه باترک پورنوگرافی مشکل زودانزالی و این مشکلی که گفتم برطرف میشه؟اگه راهنمایی کنیدممنون میشم دکتر چون به شدت نگران هستم واسترس دارم.

   1. سلام وقت بخیر
    یعنی ممکنه باترک خودارضایی و پورنوگرافی، مشکل زودانزالی وزودتحریک شدن رفع بشه دکتر؟

  1. سلام اقای دکتر من مدت ۳ ۴ سالی هست خودارضایی میکنم ولی ن بطور پیوسته
   چون هم احساس میکنم التم کوچیکه (۱۱) سانت و هم زود ارضا میشم یعنی در ۱ دقیقه
   چطوری زودانزالی رو درمان کنم راهی داره؟
   اینم بگم ۱۶ سالمه
   و واقعا این موضوع طی این چندسال همیشه ذهنم رو درگیر کرده هم زود انزالی
   هم سایز

 26. سلام دکتر
  18سالمه و علت تحریک به خاطراین بودکه صحنه های پورنوگرافی ازذهنم میگذشت
  طبیعیه به نظرتون؟

 27. سلام وقت بخیر
  من18سالمه حدود5سالی بودکه بخاطرپورنوگرافی خودارضایی میکردم وزمان انزالم به 10ثانیه رسیده بودو الان یک هفته ای میشه که ترک کردم اماوقتی صحنه های پورنوگرافی ازذهنم میگذره بسیارتحریک میشم و مایع منی چسبناکی ازآلت تناسلیم خارج میشه بدون اینکه خودارضایی کرده باشم.آقای دکتر این موضوع مشکل سازیه؟واینکه ممکنه باترک خودارضایی عمل خارج شدن منی بدون خودارضایی متوقف بشه؟خواهش میکنم یه راهکاری بدین،دارم از نگرانی میمیرم

  1. مهم آن است که شما در حین رابطه جنسی واقعی دچار زودانزالی نشوید. این موضوع هنوز درباره شما مشخص نیست.
   تمرینات مقاله درمان قطعی زودانزالی را انجام بدهید. احتمالا با تقویت ماهیچه های کگل زودانزالی شما درمان می شود.
   ایم موضوع ارتباطی به خودارضایی شما ندارد

   1. سلام آقای دکتر
    خیلی ببخشید ولی من وقتی که خیلی تحریک شده بودم وقتی تو دستشویی درحال خروج ادرار بودم این اتفاق افتادیعنی مایع منی از آلت تناسلیم خارج شدو ادرارم متوقف شد. جای نگرانی وجودنداره؟

    1. این طبیعی است که زمان تحریک و خروج منی ادرار قطع می شود. اما موضوع آن است که علت تحریک چه بوذه و سن شما چند است. زیرا بر تعیین و تشخیص اینکه دچار زودانزالی هستید یا خیر تاثیر می گذارد

 28. سلام دکتر وقت بخیر
  من حدود5_4سالی بودکه بخاطرتماشای فیلم های پورنو خودارضایی میکردم و زمان انزالم به45ثانیه رسیده بود الان که 18سالمه یک هفته ای میشه که ترک کردم
  به نظرتون این ترک کردن تاثیری بربهبود زمان انزال وبهبودلذت جنسی داره؟

 29. سلام دکتر محترم
  بنده دچار زود انزالی شدید هستم قبلا دکتر رفتم متاسفانه یک شی تاخیری داد الان تنها بهتر شده بلکه بدتر شده
  ممکن است ادرس مطب خود در ایران دارید یا کدام دکتر معرفی می کنید لطفا کمک نمایید

  1. برای درمان زودانزالی در صورتی که قبلا مشکلی در این زمینه نداشته اید و یا در خودارضایی چنین مشکلی ندارید عبارت است مشکل روانی و نه فیزیولوژیک. بنابراین باید نزد یک رواندرمانگر یا روانشناس اشنا با مشکلات جنسی بروید. زودانزالی شما میتواند ناشی از اضطراب شما در ترس از عملکرد بد در رابطه باشد. یا ناشی از تجربه یا خاطرات بد گذشته. به مشورت با یک روانشناس به افکار غلط خود که منجر به زودانزالی می شود بپردازید.

 30. سلام خسته نباشین دکتر آیا روش های جدید مثل تزریق بوتاکس یا عمل های جراحی خوب هست جواب میده یا نه ممنون از راهنمای های خوبتون

 31. من روش توقف و شروع”توقف و شروع” رو برای درمان زود انزالی امتحان کردم و واقعا جواب گرفتم.
  ممنون از مقاله خوبتون.

 32. سلام دکتر.
  ممنون از مقاله خوبتون.
  برای درمان زودانزالی به جز این روش ها روش های دیگه ای هم هست؟ استفاده از دارو برای درمان زودانزالی عوارض داره؟ باید تحت نظر پزشک دارو مصرف و تجویز بشه؟

  1. درمان زودانزالی از طریق دارو برای بعضی از افراد موثر نمی باشد و بهتر است از روشهای گفته شده در مقاله استفده کنند. زیرا در بسیاری از موارد مشکل زودانزالی از فکر فرد شروع می شود و باید از همان نقطه نیز درمان را پیگیری کرد.

 33. سلام دکتر، کسی که بیماری زودانزالی دارد لاعقل باید چند بار خودارضایی طبیعی(بدون پورنوگرافی و آرام) را انجام دهد تا زمان انزال او به حالت طبیعی برگردد؟ کسی که در خودارضایی این قوانین را رعایت کند: از پورنوگرافی استفاده نکند_به هیچی فکر نکند_قبل خودارضایی ورزش کند_خودارضایی را خیلی آرام انجام دهد، آیا بازم ضرر دارد؟

 34. سلام
  من متاهل هستم و مشکل زودانزالی دارم که باعث شده دچار سردرگمی تو روابط زناشویی بشم و تمایل برای انجام رابطه بین هر دو طرف روز به روز در حال کم شدن است و الان به یکبار در ماه رسیده و واقعا نمیدونم به کی و یا جه متخصصی مراجعه کنم و آیا واقعا درمان میشه یا نه

 35. سلام دکتر من خودارضایی میمکرم بعد پنج ماه ترکش. کردم ولی باز خودارضایی کردم و الان تقریبا دوماهی میشه خودارضایی نمیکنم الان دچار زودانزالی هم شدم، این زودانزالی بخاطر خودارضایی هست یا نه اصن راه درمان داره که بشه قطعی درمانش کرد، 16سالمه.

  1. عزیزم زودانزالی ربطی به خودارضایی ندارد. هیچ معیاری جز رابطه واقعی برای تشخیص زودانزالی وجود ندارد بنابراین این فقط حدس شما است که دچار زودانزالی هستید

 36. سلام آقای دکتر خشته نباشید
  من ۶ماه است باشگاه میرم
  و خود ارضایی تقریبا ۳بار در هفته دارم و هربار کم تر از ۴۰ثانیه به ارزا میرسم واین یعنی زود انزالی
  من دکتر هم رفتم گفتن با فاصله زود انزالی تو تست کن تست کردم فایده نداشت با چند ماه خود ارضایی نکردن هم تست کردم هیچ فرقی نداشت
  به دلیل من تا به حال سکس نداشتم
  من۱۸ سال دارم
  برای پسر ۱۸ ساله انزال طبیعی چند دقیقه است؟
  و من چگونه میتوانم زود انزالیم رو درمان کنم
  مرسی بابطه کمکتان

  1. مواردی که ذکر کردید هیچکدام دلیل زودانزالی نیست. در 18 سالگی زمان کم انزال طبیعی است. در صورت مشکل در رابطه واقعی راهکارهایی وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

 37. استفاده از صابون(مایع دستشویی) و روان کننده ها در زمان انزال تاثیری دارد یا خیر. ممنون می‌شوم اگر جوابم رو بدید

 38. با تشکر از شما جناب دکتر سنایی بابت مقاله خوب و جامع ای که نشر دادید.
  من در دوران مجردی و حدود سنی ۲۰ سال دچار کاهش شدید ناگهانی در زمان انزال خودم شدم. حتی گاهی بدون تحریک پوستی که متعاقب آن عدم رضایت درونی از ارضا شدن های خودم را در پی دارد. یعنی احساس ارضا شدنم بسیار ضعیف و سریع است. البته همسرم گلایه ندارد و ابراز نارضایتی نمیکند زیرا بعد انزال خودم ایشان را با تحریک ارضا میکنم و شاید به همین دلیل سالیان زیاد پیگیر درمان نبوده ام. ولی احساس لذت خودم کم است.
  البته برای درمان قبلا از اینترنت بصورت گسسته مواردی رو بررسی کرده بودم ولی نتیجه گیری کلی ام این شده بود که درمان ندارد.

  با خوندن مقاله مفید و جامع شما مجددا به فکر درمان افتادم و احساس کردم که راههای عملی و موثری با دید درست از نوع مشکل میتونه وجود داشته باشه.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام. شما در ابتدا مشکلات فیزیولوژیک که در مقاله آمده است را بررسی کنید در صورتی که مشکل فیزیولوژیک نبود به برای درمان عامل روانی با یم مشاور جلسات خود را شروع کنید

 39. سلام دکتر ، سوال من این هست که من جوان مجرد هستم و به دلیل خود ارضای دچار زود انزالی هستم ، با ترک خود ارضایی مشکل زود انزالی رفع میشه؟

  1. سلام. احتمال زیاد شما پورنوگرافی تماشا می کنید. دلیل زودانزالی تان پورنوگرافی است. در غیر اینصورت دلیل مشکل شما اضطراب است. خودارضایی ارتباطی به زودانزالی ندارد. کتاب زیر را مطالعه کنید.
   https://dr-sanaie.com/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%be%d9%88%d8%b1%d9%86%d9%88%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c/

 40. سلام دکترجون من تازه ازدواج کردم توچهادبارفقط یه بار تونستم ارضا بشم اون سه بارو اصلا نتونستم ارضاشم لطفا کمک کنین

 41. سلام اقای دکتر برای بیشتر شدن حجم منی و پرتاب ان چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید زمان ارضا شدنم اصلا پرتاب نداره

  1. پرتاب منی با افزایش سن کاهش می یابد. خیلی مهم است که شما ازمایش بدهید تا میزان حجم منی و پرتاب انرا محاسبه کند. شما بدون هرگونه معیاری نمی توانید درباره حجم و پرتاب ان قضاوت کنید و این امر تنها در ازمایش مشخص می شود. (اهمیت پرتاب منی بجهت میزان حرکت اسپرم ها است که تنها در ازمایش قابل تشخیص است.)

   1. لطف میکنید بگید اسم ازمایشش چیه و کجا باید برم اصلا چجوری ازمایش میگیرن

  2. سلام
   من ۳۰سال سن دارم مجردهستم ولی زودانزالی شدیددارم یعنی کمتریک دقیقه ارضامیشم میشه کمکم کنیدبایدچیکارکنم خودارضایی شدیدهم دارم دارم وخیلی زودانزالم

 42. سلام اقای دکتر
  من تازه متاهل شدم و مشکل زود انزالی قبل از دخول یا ابتدای دخول دارم از قرص سیلدنافیل استفاده کردم ولی اثری نداشت

 43. سلاممن به راحتی در رابطه کمتر از۶۰ثانیه به ارگاسم میرسم این برای طرف مقابلم هم ناخوشاینده چه کاری انجام دهم؟

  تشکر

  1. سلام. عضلات کف لگن باید با ورزش و تمرین تقویت شود. بای پیدا کردن ان هنگام ادرار کاری کنید تا ادرار شما قطع شود و دقت کنید چه عضلاتی را منقبض کردید. سپس در هر روز ۶ نوبت و هربار ۵۰ باین قسمت را منقبض و منبسط کنید.
   روش دیگر تمرکز است. باید با تمرین تمرکز بر ذهن خود مسلط شوید زیرا رابطه جنسی و ارگاسم تحت تاثیر کامل افکار است.

 44. باسلام. بنده ازنظربه ارگاسم رساندن باروشهای مختلف هیچ مشکلی ندارم، تنها مشکل بنده زود انزالی می باشد که اجازه لذت بردن خودم ازرابطه رو نمیده، وگرنه همیشه سعی میکنم طرف مقابلم کاملا به ارگاسم برسه،میخواستم ببینم چه دارویی مصرف کنم که بتونه زمان انزال رو بیشتر کنه،

 45. سلام خسته نباشی …روشهای بالارو خوندم ..ولی روی من اثری نداره ..داروی هست که بتونه رابطه رو تا ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول بده..و اینکه هفته ای سه الی چهار بار رابطه کافی هست ؟؟؟

  1. بله می توانید از دارو نیز استفاده کنید. ولی هیچ رابطه طبیعی ۳۰ دقیقه بطول نمی انجامد. این روابط تنها در فیلمهای غیر واقعی پورنوگرافی اتفاق می افتد.
   دفعات رابطه بستگی به سن و تمایل جنسی دو طرف دارد. در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال بطور میانگین هفته ای ۳ بار اتفاق می افتد. ۳۰ تا ۴۰ سال هفته ای دوبار.

   1. با سلام. بنده مجرد هستم سالهای زیادی هست که خودارضایی کردم و درحد چند باری فقط سکس طبیعی داشتم و جسارتا حس میکنم سرآلت تناسلی به شدت حساس شده که باعث زودانزالی شدید شده است. دوباربه دکتر ارولوژ مراجعه کردم و دونوع قرص متفاوت استفاده کردم که تاثیری نداشته.حدودا ۷ سال هم باشگاه بدنسازی میرم. اخرین باری هم که سکس کردم حدود ۸ ماه پیش بوده اما خیلی زود ارضا شدم بااینکه سعی کردم با ذهنم کنترل کنم. شنیدم شاه زیره کراویا به همراه کندر موثر هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

    1. سلام. وقتی شما با افراد مختلف و در فاصله زمانی طولانی رابطه داشته باشید طبیعی است که انزال سریع داشته باشید. در صورتیکه با یک فرد و بطور منظم رابطه داشته باشید و هنوز مشکل زودانزالی داشته باشید می توان اظهار نظر کرد که دچار زودانزالی هستید یا خیر.

 46. آیا شما درمان دارویی یا روانکاوی انجام میدید؟ ما چطور میتونیم به شما مراجعه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا