درمان زودانزالی مردان

درمان قطعی زود انزالی

Author : Dr. Kamyar Sanaie

درمان قطعی زود انزالی مردان: در رابطه‌ی جنسی، زمان یکی از مهمترین عوامل می‌باشد. وقتی زمان به ارگاسم رسیدن شما و همسرتان متفاوت باشد، رابطه جنسی در بلندمدت برای هیچکدام رضایت بخش نبوده و باعث ایجاد مشکلات در سایر بخش‌های زندگی نیز می‌شود.

از جمله اختلالات جنسی، زود انزالی مردان است. زود انزالی در آقایان باعث احساس ناامیدی، ناتوانی و شرم و خجالت می‌شود. درمان زود انزالی مردان باعث تقویت رابطه زوجین خواهد شد. درمان قطعی زود انزالی شدید نیازمند مراجعه به فردی متخصص و باسابقه می‌باشد تا علاوه بر بهتر شدن رابطه زوجین، به دوام زندگی آنان نیز کمک نماید. در ادامه مطلب، به بحث درمان زود انزالی آقایان بیشتر خواهیم پرداخت.

زود انزالی مردان چیست؟

هیچ زمانبندی قطعی وجود ندارد که بگوییم اگر ارگاسم زودتر از آن اتفاق بیفتد، فرد به زود انزالی مبتلا است.

این میزان بیشتر بستگی به رضایت دو طرف در رابطه جنسی دارد. زمان رسیدن به ارگاسم برای یک زوج متفاوت از زوج دیگر است، زیرا دو طرف رابطه زودتر یا دیرتر از زوج دیگر به ارگاسم می‌رسند. بنابراین اگر زوج فرد شخص الف باشد ممکن است زود انزالی در رابطه برای او تشخیص داده شود و به تبع آن درمان قطعی زود انزالی برای وی تعیین شود، ولی اگر زوج مقابل او شخص ب باشد، رابطه جنسی آنها مطلوب تشخیص داده شود. نکته مهم در تشخیص زود انزالی در مردان، مدت زمان رسیدن به انزال نمی‌باشد؛ بلکه عدم توانایی در کنترل زمان انزال، فاکتور مهم تشخیص زود انزالی آقایان و درمان قطعی زود انزالی شدید است.

البته زمانی که فردی پیش از شروع رابطه جنسی و یا تنها لحظاتی بعد از رابطه به ارگاسم برسد، بدون در نظر گرفتن آنکه زوج مقابل او از رابطه چه احساسی دارد می‌توان تشخیص زود انزالی برای او گذاشت و وی را تحت درمان زود انزالی آقایان قرار داد. در تعریفی دیگر، اگر فرد در زمانی که نمی‌خواهد، به انزال برسد؛ او دچار زود انزالی است و نیازمند درمان زود انزالی مردان می‌باشد.

مشکل زود انزالی آن است که مرد پس از انزال، نعوظ خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند به رابطه جنسی ادامه دهد. این در حالی است که زن معمولاً زمان بیشتری برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارد و این امر منجر به نارضایتی در او می‌شود و نارضایتی زن طبعاً بد قلقی، سرزنش و کج‌خلقی او را بهمراه خواهد داشت که منجر به اضطراب و افسردگی مرد شده و این امر باعث می‌شود مرد دچار اضطراب عملکرد شود و در نتیجه عملکرد او در رابطه جنسی باز هم بیشتر تضعیف شود و در نتیجه کل رابطه تیره خواهد شد.

حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد مردان در دوره‌هایی از زندگی خود به زود انزالی مبتلا می‌شوند. اختلال زودانزالی آقایان را به دو دسته دائمی و موقتی تقسیم‌بندی می‌کنند. در نوع اول، فرد از اولین ارتباطی که در خاطر دارد به زود انزالی دچار بوده است، ولی در نوع کوتاه‌مدت فرد در زمان‌هایی رابطه جنسی بدون زود انزالی را تجربه کرده است. نوع اول به‌طور معمول دلایل فیزیکی دارد و نوع دوم معمولاً دلایل روانی دارد.

درمان زود انزالی مردان- شکل ۱- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

دلایل زود انزالی مردان

عوامل فیزیولوژیکی و روانی هردو در زود انزالی آقایان و در نتیجه نحوه درمان قطعی زود انزالی موثر می‌باشد، به همین دلیل در درمان زود انزالی مردان باید هردو فاکتور را مدنظر قرار داد. از جمله عوامل فیزیولوژیکی عبارت است از:

– زمانی که سروتونین مغز کمتر از میزان باشد و یا میزان ترشح دوپامین در مغز بیشتر از حد باشد، احتمال زود انزالی بیشتر می‌شود و بنابراین فرد باید تحت درمان قطعی زودانزالی شدید قرار گیرد.

– هورمون‌های اکسی‌توسین و وازوپرسین نیز در اختلال زود انزالی موثر هستند.

– کمبود هورمون تستسترون باعث اختلال نعوظ در فرد می‌شود که این اختلال می‌تواند منجر به زود انزالی و در نتیجه نیاز به درمان زود انزالی آقایان گردد.

– مشکل پروستات نیز به زود انزالی منجر می‌شود.

– دیابت

– مشکلات تیروئید

– مصرف بیش از حد الکل و مواد

عوامل روانی زود انزالی در مردان عبارت است از:

– اضطراب

– افسردگی

– اضطراب عملکرد: نگرانی از زود انزالی و یا خوب عمل نکردن در رابطه جنسی

– احساس گناه

– مشکلات رابطه و خشم از همسر

– کمبود عزت نفس

– مشکل ناشی از نعوظ: گاهی اوقات مشکل زود انزالی در مردان ناشی از مشکل در نعوظ است. مردانی که نگران نعوظ آلت خود هستند، تمایل دارند برای رهایی از نگرانی خود درباره‌ی عدم نعوظ، زودتر به انزال برسند.

– تجربیات بد قبلی از رابطه جنسی از جمله تعجیل و نگرانی در رابطه به‌جهت کشف نشدن رابطه جنسی مخفیانه

– تجربه سواستفاده جنسی

– تصویر بد از بدن خود در ذهن داشتن

– تعلیمات سخت‌گیرانه جنسی در کودکی و نوجوانی

 

چه زمان برای درمان زود انزالی مردان به متخصص مراجعه کنیم؟

اگر زمان زود انزالی باعث آزار شما و یا همسرتان می‌شود، باید برای درمان زود انزالی آقایان مراجعه کنید. اینکه شما گاهاً دچار زود انزالی می‌شوید به‌معنای وجود اختلال زودانزالی در شما نمی‌باشد. درمان زود انزالی مردان در ۹۵ درصد موارد با بکار گیری تکنیک‌های رفتاری انجام می‌شود. در ابتدا لازم است دکتر مسائل جنسی شما را بررسی کند تا ببیند آیا عامل روانی خاصی باعث احتلال زودانزالی در شما شده است. در صورتیکه چیز خاصی در سابقه روابط شما پیدا نشد، دکتر آزمایش خون از شما می‌گیرد تا سطح هورمون تستسترون (هورمون مردانه) را در شما اندازه بگیرد. کاهش سطح تستسترون می‌تواند به اختلال زود انزالی در مردان منجر شود. پروستات نیز باید در فرد بررسی شود. گاهاً لازم است تا شما به یک اورولوژیست و یا متخصص اختلالات جنسی مراجعه کنید.

درمان قطعی زود انزالی مردان بسیار مهم است، زیرا زودانزالی به مشکلات دیگری مانند افسردگی، اضطراب و استرس، شرم و خجالت، کاهش اعتماد به نفس در رابطه و بالاخص در عملکرد جنسی، منتج می‌شود و بنابراین حتی در مواردی باید تحت درمان قطعی زود انزالی شدید قرار گیرند.

به‌جهت نقشی که توان جنسی در احساس مردانگی و قدرت یک مرد دارد و از آنجایی که توان جنسی در اکثر فرهنگ‌ها با هویت مردانه درآمیخته است، بیان مشکلات جنسی بالاخص زودانزالی نزد دکتر برای فرد شرم‌آور می‌باشد. اما باید به دکتر خود اعتماد کنید و بدانید که شما در این مشکل تنها نیستید و از هر ۳ مرد، یک نفر به اختلال زودانزالی مبتلا می‌باشد و برای درمان زود انزالی مردان اقدام نمایید.

دکتر ممکن است سوالاتی از شما بپرسد که پاسخ هر کدام، روش درمان و تکنیک‌های مناسب برای مشکل شما را مشخص خواهد کرد. این سوالات عبارتند از:

– آیا تنها با یک زوج خاص دچار زودانزالی می‌شوید و یا با همه زودانزالی دارید؟

– هر چند وقت یکبار به زودانزالی دچار می‌شوید؟

– آیا در زمان خودارضایی هم به زود انزالی دچار می‌شوید؟

– اولین باری که به زود انزالی دچار شدی کی بود؟

– چند وقت یکبار رابطه جنسی دارید؟

– از اینکه به اختلال زودانزالی دچار هستید، چقدر اذیت می‌شوید و آیا خود را سرزنش می‌کنید؟

– همسرتان چقدر از زودانزالی شما اذیت می‌شود و شما را سرزنش می‌کند؟

– آیا از رابطه کنونی خود با همسرتان احساس رضایت دارید؟

– آیا به اختلال نعوظ هم مبتلا هستید؟

– آیا داروی خاصی مصرف می‌کنید؟

درمان زود انزالی مردان- شکل ۲- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

درمان قطعی زود انزالی مردان

لازم به‌ذکر است که درمان قطعی زود انزالی مردان با توجه به دلایل و ویژگی‌های آن در افراد، متفاوت است و برای هر شخص درمان متفاوتی موثر واقع می‌شود.

 

تکنیک‌ها و تمرینات خاصی به‌جهت درمان قطعی زود انزالی مردان وجود دارد که می‌توان آنها را به‌کار گرفت:

۱- تکنیک کگل: به‌واسطه این تکنیک، شما ماهیچه‌های لگن خود را تقویت می‌کنید. تقویت ماهیچه‌های لگن باعث می‌شود تا شما کنترل بیشتری بر روی انزال خود داشته باشید. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، مردانی که تنها پس از ۳۱ ثانیه به انزال می‌رسیدند، پس از ۱۲ هفته انجام تکنیک کگل توانستند به‌مدت ۱۴۶ ثانیه انزال خود را به‌تاخیر بیندازند.

برای آنکه ماهیچه لگن را در بدن خود پیدا کنید، در هنگام ادارار سعی کنید با انقباض عضلات لگن، خروج ادرار را متوقف کرده و سپس دوباره رها کنید. حال که عضله لگن را پیدا کردید، آن را منقبض کرده و سپس رها کنید. این کار را روزی ۳ بار و هر بار ۱۰ مرتبه انجام دهید. اندک اندک تعداد دفعات را به بیست مرتبه و مدت زمان انقباض را به ۱۰ ثانیه افزایش دهید.

این تمرین را در هر موقعیتی می‌توانید انجام دهید. این تمرین را حداقل به‌مدت ۶ هفته انجام دهید. لازم به‌ذکر است که انجام این تمرین در زنان باعث می‌شود آنها زایمانی راحت‌تر و سالم‌تر داشته باشند.

۲- تکنیک مسترز جانسون: در این روش، شما و همسر در کنار یکدیگر خوابیده و سپس نقاط غیرحساس بدن یکدیگر را در حالیکه لباس به تن دارید لمس می‌کنید. سپس این بار برهنه شده و نقاط غیرحساس را لمس می‌کنید. پس از انجام این مرحله، این بار نقاط حساس مرد را لمس کرده و تا پیش از رسیدن به ارگاسم ادامه می‌دهید. این کار چندبار و به‌نوبت انجام می‌شود تا هربار، مدت زمان تحریک افزایش یابد. پس از چند روز، تمرین نزدیکی انجام می‌شود.

در این مرحله مرد در زیر و زن در بالا قرار می‌گیرد. فرد تا نزدیکی ارگاسم پیش می‌رود و سپس به همسر علامت می‌دهد تا تحریک را متوقف کند. پس از گذشت زمان و ریلکس شدن و کاهش نعوظ، مجدداً تحریک شروع می‌شود. این کار چند روز تکرار می‌شود. بعد از چند هفته تمرین، فرد در کنترل کردن خود شرطی می‌شود و توان کنترل خود را پیدا می‌کند.

۳- توقف و شروع: فرد در حین رابطه جنسی اجازه می‌دهد تا آلت تناسلی‌اش تا پیش از رسیدن به ارگاسم تحریک شود. در آن لحظه برای ۳۰ ثانیه متوقف می‌شود تا نعوظ کم شود. پس از مدتی مجدداً رابطه را شروع می‌کند و این کار را مجدداً برای سه یا چهار مرتبه پیش از انزال تکرار می‌کند.

۴- تکنیک فشار: این روش نیز مانند تکنک توقف و شروع عمل می‌کند. اما در این روش پیش از رسیدن به ارگاسم، شما و یا همسرتان سر آلت تناسلی‌تان را تا زمانی که نعوظ از بین برود محکم فشار می‌دهید. این روش را برای سه یا چهار مرتبه پیش از رسیدن به انزال تکرار می‌کنید. پس از تکرار چندباره‌ی هرکدام از این دو تمرین ذکر شده، شما یاد می‌گیرید که چگونه انزال خود را کنترل کنید و این امر به‌صورت عادت درآمده و دیگر نیازی به فشار بیرونی ندارید.

۵- تکنیک حواس‌پرتی: در این روش فرد سعی می‌کند در زمان رابطه جنسی به چیز دیگری بیندیشد.

۶- کاندوم: استفاده از کاندوم میزان تحریک‌پذیری را کاهش می‌دهد و موجب می‌شود فرد دیرتر به ارگاسم برسد. در صورتی که یک لایه کاندوم جواب نداد، می‌توان از دو عدد کاندوم استفاده کرد.

۷- درمان موضعی: استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده مانند لیدوکایین و بنزوکایین ۱۵ دقیقه پیش از رابطه جنسی به افزایش زمان رابطه کمک می‌کند. این مواد می‌تواند به کاهش لذت جنسی نیز منجر شود.

۸- خودارضایی: گروهی از افراد، خودارضایی پیش از رابطه جنسی را برای کنترل بیشتر بر انزال خود موثر می‌دانند. در صورتی که یکبار انزال در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته داشته باشید، انزال شما در بار دوم مدت بیشتری به‌طول می‌انجامد.

۹- درمان مشکلات مسبب زود انزالی: درمان مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب و یا استرس‌ها و نیز اختلال نعوظ به درمان زودانزالی مردان کمک می‌کند.

۱۰- کار کردن بر روی رابطه: گاهی اوقات درمان زود انزالی آقایان از طریق بهبود رابطه صورت می‌گیرد. خشم و دلگیری از همسر می‌تواند دلیل زودانزالی باشد.

۱۱- درمان مشکلات روانی: در صورتی که فرد مبتلا به افسردگی، اضطراب و یا اختلال نعوظ دچار باشد، درمان هر یک پیش از درمان قطعی زود انزالی شدید مردان ضروری می‌باشد.

۱۲- پرهیز از تماشای پورنوگرافی: همانطور که در مقالات مرتبط با پورنوگرافی ذکر شده است، دلیل درصد بالایی از زودانزالی‌ها در مردان تماشای پورنوگرافی می‌باشد. پرهیز از پورنوگرافی به درمان قطعی زودانزالی مردان کمک می‌کند.

۱۳- کار کردن بر روی نگرش مرد: راه موثر دیگر درمان قطعی زود انزالی مردان، کار کردن بر روی نگرش‌های غلط آنها است. اکثر مردان خود را موظف می‌دانند که در هربار رابطه جنسی به بهترین نحو عمل کنند، در حالیکه در واقعیت این امر ممکن نمی‌باشد.

در صورتی که فرد فکر کند عملکرد خوبی در رابطه جنسی نداشته است، اضطراب عملکرد در او افزایش می‌یابد و او دائماً نگران عملکرد خویش در رابطه جنسی می‌شود. این نگرانی، خود علت زودانزالی در دفعات بعد می‌شود. باید آگاه بود که زنان بیش از آنکه از عدم رضایت خود در رابطه جنسی ناراحت باشند، از واکنش‌ها و ناراحتی همسر مبتلا به زودانزالی ناراحت می‌شوند.

عدم رضایت جنسی برای زنان در درجه اول اهمیت قرار ندارد. زنان تنها در ۲۵ درصد اوقات به ارگاسم می‌رسند و گروهی از زنان هیچ زمانی از رابطه جنسی واژن به ارگاسم نمی‌رسند، بلکه تنها با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند. بنابراین مرد می‌تواند با صبر و حوصله و تحریک کلیتوریس زن، به ارگاسم او کمک کند و نباید انتظار داشته باشد زن لزوماً از طریق دخول به ارگاسم برسد.

۱۴- درمان دارویی زود انزالی مردان: برای درمان زود انزالی مردان از درمان دارویی نیز می‌توان بهره برد. داروهای ضدافسردگی و مهارکننده بازجذب سروتونین در درمان زود انزالی مردان نیز موثر هستند. داروهایی مانند سرترالین، فلوکستین، پاروکستین و دیگر داروهای اس اس ار ای در درمان زودانزالی به‌کار می‌روند.

داروی زود انزالی ارگاسم را به تاخیر می اندازد و در نتیجه زمان مقاربت افزایش پیدا می‌کند. واضح است که به‌جهت اثرات جانبی این داروها، دارودرمانی تنها در مراحل آخر و در درمان موارد شدید و پس از تجویز پزشک قابل استفاده است.

گروهی از افراد متاسفانه از داروهایی چون متادون و ترامادول برای افزایش مدت زمان مقاربت استفاده می‌کنند. این داروها اعتیادآور بوده و تنها برای مدت کوتاهی موثر خواهند بود و در بلندمدت اثرات بد آن آشکار می‌شود.

 

نتیجه گیری

همانگونه که بیان شد، در درمان قطعی زود انزالی مردان با توجه به علت ایجاد مشکل، روش‌های متفاوتی می‌تواند موثر واقع شود. تشخیص این امر توسط متخصص باغث می‌شود زودتر از مشکل رها شده و زندگی شادتری در پیش رو داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]
اشتراک گذاری

نویسنده : دکتر کامیار سنایی، تیر ۹۷.

۳۱ نظر

 1. با سلام.
  جهت درمان زود انزالی مشکلات فیزیولوژیک را برای چه متخصصینی مطرح کنیم?

  • کامیار سنایی

   سلام. اگر مشکل فیزیولوژیک است به دکتر اورولوژیست و اگر غیر فیزیولوژیک است دکتر روانشناس مراجعه کنید.

 2. با تشکر از شما جناب دکتر سنایی بابت مقاله خوب و جامع ای که نشر دادید.
  من در دوران مجردی و حدود سنی ۲۰ سال دچار کاهش شدید ناگهانی در زمان انزال خودم شدم. حتی گاهی بدون تحریک پوستی که متعاقب آن عدم رضایت درونی از ارضا شدن های خودم را در پی دارد. یعنی احساس ارضا شدنم بسیار ضعیف و سریع است. البته همسرم گلایه ندارد و ابراز نارضایتی نمیکند زیرا بعد انزال خودم ایشان را با تحریک ارضا میکنم و شاید به همین دلیل سالیان زیاد پیگیر درمان نبوده ام. ولی احساس لذت خودم کم است.
  البته برای درمان قبلا از اینترنت بصورت گسسته مواردی رو بررسی کرده بودم ولی نتیجه گیری کلی ام این شده بود که درمان ندارد.

  با خوندن مقاله مفید و جامع شما مجددا به فکر درمان افتادم و احساس کردم که راههای عملی و موثری با دید درست از نوع مشکل میتونه وجود داشته باشه.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • کامیار سنایی

   سلام. شما در ابتدا مشکلات فیزیولوژیک که در مقاله آمده است را بررسی کنید در صورتی که مشکل فیزیولوژیک نبود به برای درمان عامل روانی با یم مشاور جلسات خود را شروع کنید

 3. سلام دکتر ، سوال من این هست که من جوان مجرد هستم و به دلیل خود ارضای دچار زود انزالی هستم ، با ترک خود ارضایی مشکل زود انزالی رفع میشه؟

 4. سلام دکترجون من تازه ازدواج کردم توچهادبارفقط یه بار تونستم ارضا بشم اون سه بارو اصلا نتونستم ارضاشم لطفا کمک کنین

 5. سلام اقای دکتر برای بیشتر شدن حجم منی و پرتاب ان چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید زمان ارضا شدنم اصلا پرتاب نداره

  • پرتاب منی با افزایش سن کاهش می یابد. خیلی مهم است که شما ازمایش بدهید تا میزان حجم منی و پرتاب انرا محاسبه کند. شما بدون هرگونه معیاری نمی توانید درباره حجم و پرتاب ان قضاوت کنید و این امر تنها در ازمایش مشخص می شود. (اهمیت پرتاب منی بجهت میزان حرکت اسپرم ها است که تنها در ازمایش قابل تشخیص است.)

   • لطف میکنید بگید اسم ازمایشش چیه و کجا باید برم اصلا چجوری ازمایش میگیرن

    • آزمایش اسپرم را در گوگل به همراه اسم شهرتان تایپ کنید آزمایشگاههایی که این ازمایش را می گیرند پیدا می کنید.

  • سلام
   من ۳۰سال سن دارم مجردهستم ولی زودانزالی شدیددارم یعنی کمتریک دقیقه ارضامیشم میشه کمکم کنیدبایدچیکارکنم خودارضایی شدیدهم دارم دارم وخیلی زودانزالم

   • سلام. راههای درمان در مقاله بطور مشروح گفته شده است. در صورت عدم کفایت با مشاور تماس بگیرید و یا از منشی وقت بگیرید

 6. سلام اقای دکتر
  من تازه متاهل شدم و مشکل زود انزالی قبل از دخول یا ابتدای دخول دارم از قرص سیلدنافیل استفاده کردم ولی اثری نداشت

  • سلام. تمرینات کگل و تمرینات ذهنی بسیار موثر هستند. با یک مشاور جهت پیدا کردن دلیل زودانزالی خود مشاوره کنید

 7. سلاممن به راحتی در رابطه کمتر از۶۰ثانیه به ارگاسم میرسم این برای طرف مقابلم هم ناخوشاینده چه کاری انجام دهم؟

  تشکر

  • سلام. عضلات کف لگن باید با ورزش و تمرین تقویت شود. بای پیدا کردن ان هنگام ادرار کاری کنید تا ادرار شما قطع شود و دقت کنید چه عضلاتی را منقبض کردید. سپس در هر روز ۶ نوبت و هربار ۵۰ باین قسمت را منقبض و منبسط کنید.
   روش دیگر تمرکز است. باید با تمرین تمرکز بر ذهن خود مسلط شوید زیرا رابطه جنسی و ارگاسم تحت تاثیر کامل افکار است.

 8. باسلام. بنده ازنظربه ارگاسم رساندن باروشهای مختلف هیچ مشکلی ندارم، تنها مشکل بنده زود انزالی می باشد که اجازه لذت بردن خودم ازرابطه رو نمیده، وگرنه همیشه سعی میکنم طرف مقابلم کاملا به ارگاسم برسه،میخواستم ببینم چه دارویی مصرف کنم که بتونه زمان انزال رو بیشتر کنه،

  • کامیار سنایی

   سلام. ورزش به شما کمک زیادی می کند. روشهایی در این مفاله نیز جهن درمان زودانزالی بیان شده است. به انها عمل کنید.

 9. سلام،من مشکل تیروید دارم، چقددر روندزود انزالیم نقش داره و ایا درمان میشم،

 10. سلام خسته نباشی …روشهای بالارو خوندم ..ولی روی من اثری نداره ..داروی هست که بتونه رابطه رو تا ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول بده..و اینکه هفته ای سه الی چهار بار رابطه کافی هست ؟؟؟

  • کامیار سنایی

   بله می توانید از دارو نیز استفاده کنید. ولی هیچ رابطه طبیعی ۳۰ دقیقه بطول نمی انجامد. این روابط تنها در فیلمهای غیر واقعی پورنوگرافی اتفاق می افتد.
   دفعات رابطه بستگی به سن و تمایل جنسی دو طرف دارد. در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال بطور میانگین هفته ای ۳ بار اتفاق می افتد. ۳۰ تا ۴۰ سال هفته ای دوبار.

   • با سلام. بنده مجرد هستم سالهای زیادی هست که خودارضایی کردم و درحد چند باری فقط سکس طبیعی داشتم و جسارتا حس میکنم سرآلت تناسلی به شدت حساس شده که باعث زودانزالی شدید شده است. دوباربه دکتر ارولوژ مراجعه کردم و دونوع قرص متفاوت استفاده کردم که تاثیری نداشته.حدودا ۷ سال هم باشگاه بدنسازی میرم. اخرین باری هم که سکس کردم حدود ۸ ماه پیش بوده اما خیلی زود ارضا شدم بااینکه سعی کردم با ذهنم کنترل کنم. شنیدم شاه زیره کراویا به همراه کندر موثر هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

    • سلام. وقتی شما با افراد مختلف و در فاصله زمانی طولانی رابطه داشته باشید طبیعی است که انزال سریع داشته باشید. در صورتیکه با یک فرد و بطور منظم رابطه داشته باشید و هنوز مشکل زودانزالی داشته باشید می توان اظهار نظر کرد که دچار زودانزالی هستید یا خیر.

 11. آیا شما درمان دارویی یا روانکاوی انجام میدید؟ ما چطور میتونیم به شما مراجعه کنیم؟

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*