روانشناسی رابطهسایر موارد

همسرم همه وقت خود را به کار اختصاص می دهد

امتیاز

روش‌های برخورد با همسر معتاد به کار

آیا شوهرتان همیشه کار می‌کند؟ آیا او رویدادهای خاص یا شام‌های خانوادگی را از دست می‌دهد؟ آیا در حال تحقیق در مورد روش‌های برخورد با همسر معتاد به کار بوده‌اید؟ وقتی شوهر معتاد به کار دارید، این مسئله ممکن است گاهی اوقات شما را ناامید کند، اما هنوز کارهایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.

این مقاله را بخوانید تا در مورد نحوه برخورد با همسر معتاد به کار بیشتر بدانید؛ همچنین ممکن است احساس بهتری نسبت به عادات کاری همسرتان پیدا کنید یا حداقل یاد بگیرید که چگونه با آن‌ها پیش بروید.

همسر معتاد به کارنشانه‌های کلیدی همسر معتاد به کار

یک فرد فقط به این دلیل که ساعات زیادی در هفته کار می‌کند معتاد به کار نیست، اما چند ویژگی وجود دارد که شاید آن‌ها را در افراد معتاد به کار دیده باشید. در اینجا لیستی از نشانه‌هایی وجود دارد که وقتی فکر می‌کنید با یک فرد معتاد به کار ازدواج کرده‌اید، باید به دنبال آن‌ها باشید.

  • آن‌ها اغلب در محل کار هستند.
  • معمولاً در مورد کار صحبت می‌کنند.
  • آن‌ها دوستان زیادی ندارند، زیرا زمان زیادی به جز کار، برای هیچ کار دیگری ندارند.
  • حواسشان پرت است، حتی زمانی که سر کار نیستند.
  • در تمرکز و خواب مشکل دارند.
  • آن‌ها به خیلی چیزها، غیر از مواردی که برای کار انجام می‌دهند، علاقه‌ای ندارند.

دلایل احتمالی برای ماهیت شوهر معتاد به کار

اگر احساس می‌کنید که شوهرتان بیش از حد کار می‌کند، شاید دلیل خوبی برای آن وجود داشته باشد. دلایل مختلفی برای اینکه چرا ممکن است آن‌ها چنین ماهیتی را از خود نشان دهند، وجود دارد.

  • این امر مورد نیاز است

گاهی اوقات، شوهران معتاد به کار مجبورند تا جایی که ممکن است برای تأمین هزینه‌های خانواده کار کنند. احتمال دارد خانواده شما به پول نیاز داشته باشند و شاید همسرتان تنها نان آور خانه باشد. اگر اینطور است، ممکن است بخواهید با شوهرتان رفتار ملایم‌تری باشید، زیرا او سخت تلاش می‌کند تا از خانواده‌اش مراقبت کند.

  • آن‌ها باید مشغول بمانند

برخی از افراد باید تا جایی که می‌توانند مشغول باشند. این بدان معناست که وقتی آن‌ها می‌توانند به کار بپردازند، این دقیقاً همان کاری است که انجام خواهند داد. شما باید در نظر داشته باشید که آیا شوهرتان همیشه کار می‌کند زیرا او برای نشستن و استراحت کردن مشکل دارد. شاید مسئله همین باشد.

از سوی دیگر، ممکن است فردی به دلیل نادیده گرفتن سایر مشکلاتی که با آن‌ها مواجه است، نیاز به مشغول ماندن و کار کردن داشته باشد. این هم چیزی است که باید به آن فکر کنید.

  • آن‌ها به کار معتاد هستند

برخی از مردان به کار معتاد هستند. همه افرادی که بیش از حد کار می‌کنند چنین اعتیادی را ندارند، اما اگر معتاد به کار باشند، به عنوان اعتیاد به کار شناخته می‌شوند. باورهای ساختگی زیادی در مورد اعتیاد به کار وجود دارد، اما این مسئله یک مشکل واقعی و دردسرساز است.

همسر معتاد بکار۱۰ راه برای یادگیری نحوه برخورد با شوهر معتاد به کار

این می‌تواند بسیار چالش ‌برانگیز باشد که بفهمید چگونه میان فشار برای تغییرات و پذیرش شرایط، تعادل برقرار کنید. اگر بیش از حد فشار بیاورید، ممکن است شوهرتان احساس کند که در موقعیت بدی گیر افتاده است و بدون هیچ تغییری، نارضایتی در ازدواج ایجاد می‌شود.

در اینجا چند راهکار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید وقتی می‌خواهید با شوهر معتاد به کار برخورد کنید:

۱. از زمانی که با هم دارید لذت ببرید

یکی از راه‌های کلیدی برای برخورد با شوهر معتاد به کار این است که از زمانی که با هم می‌گذرانید بهترین استفاده را ببرید. زمانی که می‌توانید کاری را به عنوان یک خانواده انجام دهید، آن زمان را صرف دعوا نکنید.

شاید لازم باشد قرارهای ملاقات در خانه را در برنامه همسرتان قرار دهید تا بتوانید گاهی اوقات آن‌ها را ببینید. وقتی با یک شوهر معتاد به کار ازدواج کرده‌اید، این راهکار خیلی خوب است.

۲. به آن‌ها بگویید چه احساسی دارید

اگر شوهرتان کار را بر خانواده ترجیح می‌دهد، به جای فریاد زدن یا متهم کردن آن‌ها به اینکه شوهر یا والدین بدی هستند، این مسئله را بگویید. با آرامش به او توضیح دهید که چه احساسی دارید و می‌توانید با هم تصمیم بگیرید که برای رفع این مشکل چه کاری انجام دهید.

در برخی موارد، او ممکن است نداند که شما چه احساسی دارید یا چه تأثیری بر خانواده‌اش گذاشته است، بنابراین باید تا زمانی که می‌توانید نظر خود را مطرح کنید. وقتی صحبت از معتادان به کار و روابط می‌شود، شاید آن‌ها همیشه ندانند که مشکلی وجود دارد.

۳. حال آن‌ها را بدتر نکنید

حتی اگر مشکلاتی در مورد روابط با فرد معتاد به کار داشته باشید، نباید وقتی همسرتان خانه است رفتار تندی با او داشته باشید. این بعید است که انتقاد، در نگه داشتن او در خانه با خانواده‌اش مؤثر باشد یا باعث شود ساعات کمتری کار کند.

روان‌درمانگر برایان رابینسون، در کتاب خود با نام «زنجیر شده به میز کار»، اعتیاد به کار را «بهترین مشکل قرن بیست و یکم» می‌نامد. او از تبدیل شدن آن به یک مشکل فراگیرتر صحبت می‌کند که نیاز به درک بیشتر و قضاوت کمتری دارد.

اگر بیش از حد فشار بیاورید، احتمال دارد همسرتان را از خود دور کنید یا به سر کار بازگردد، این تأثیرات به خانواده شما کمکی نخواهند کرد.

۴. مسائل را برای او آسان‌تر نکنید

وقتی می‌دانید همسرتان معتاد به کار است، احتمالاً کارهای زیادی وجود دارد که باید برای خانواده‌تان انجام دهید، حتی کارهایی که شاید تمایلی به انجام آن‌ها نداشته باشید. با این حال، شما مجبور نیستید زندگی شوهرتان را برای او آسان‌تر کنید زیرا او بیش از حد کار می‌کند.

به عبارت دیگر، زمانی که او جشن تولد فرزندش را از دست می‌دهد یا وقتی دوباره شما را برای شام معطل می‌کند، مجبور نیستید برای از بین بردن تمام گناه او تلاش کنید. او در بیشتر مواقع باید این موارد را با خانواده خود در میان بگذارد.

۵. فضای راحتی برای آن‌ها در خانه ایجاد کنید

البته، این به هیچ وجه به معنای بی‌ادبی با شوهرتان نیست. یکی از بهترین راه‌ها برای برخورد با شوهر معتاد به کار این است که مطمئن شوید وقتی در خانه است، احساس راحتی می‌کند.

به او اجازه دهید وقت خود را صرف تماشای بازی کند یا روی صندلی مورد علاقه‌اش استراحت کند. شاید متوجه شود که این کار را دوست دارد و آن را بیشتر انجام دهد، این امر مستلزم حضور او در خانه است.

۶. به خاطره سازی ادامه دهید

نحوه برخورد مؤثر با شوهر معتاد به کار این است که در مواقع لزوم، بدون آن‌ها به خاطره سازی ادامه دهید. مجدداً، اگر آن‌ها رویدادهای مهمی که در موردشان می‌دانستند را از دست دادند و به دلایلی همچنان نتوانستند در آن‌ها شرکت کنند، باید این کارها را بدون آن‌ها انجام دهید.

دیر یا زود، احتمالاً آن‌ها متوجه می‌شوند که زندگیتان بدون حضورشان در حال پیشرفت است و در برخی موارد، ممکن است تغییراتی را برای بهبود این وضعیت ایجاد کنند.

۷. کمک حرفه‌ای دریافت کنید

اگر نمی‌دانید چگونه با شوهر معتاد به کار رفتار کنید و این بر ازدواجتان تأثیر می‌گذارد، شاید نیاز به کمک داشته باشید.

بسته به اینکه فکر می‌کنید چه چیزی بیشترین فایده را دارد و اینکه آیا شریک زندگیتان مایل است که با شما به مشاوره برود، می‌توانید انتخاب کنید که برای یک نفر یا به عنوان یک زوج کمک بگیرید.

تحقیقات نشان می‌دهد که مشاوره توسط متخصصان فواید کوتاه مدت و بلند مدتی برای زوج‌ها دارد، زیرا آن‌ها یاد می‌گیرند تا با مسائل مختلفی که زوجین را آزار می‌دهند، برخورد کنند.

یک درمانگر باید راهکارهای بیشتری را برای کنار آمدن با برنامه کاری همسرتان به شما ارائه دهد و همچنین ممکن است بتواند جزئیاتی را در مورد چگونگی تغییر عادات کاری به او ارائه دهد. به مشاوره آنلاین برای کمک به این موضوع فکر کنید زیرا لازم نیست در ساعات کاری از آن استفاده کنید.

۸. استرس را متوقف کنید

وقتی احساس می‌کنید که شوهر معتاد به کارتان ازدواج را خراب می‌کند، این چیزی است که باید روی آن کار کنید. شما باید از استرس زیاد در مورد کارهایی که انجام نمی‌شود یا چیزهایی که او از دست می‌دهد، دست بردارید و فقط به انجام کارهای خود ادامه دهید.

در برخی مواقع، یک فرد معتاد به کار ممکن است در مورد چیزی که از دست داده پشیمان شود، اما شاید اینطور نباشد. شما فقط باید مطمئن شوید که از خود، بچه‌ها و خانه‌تان مراقبت می‌کنید تا همه چیزهایی را که نیاز دارند داشته باشند. این را یادتان باشد که شما نمی‌توانید رفتار کسی را به جای او تغییر دهید.

۹. یک روال جدید را شروع کنید

اگر زمان کافی برای وقت گذراندن به عنوان یک خانواده ندارید، تمام تلاش خود را بکنید تا سیاست‌های جدیدی را در خانه‌تان ایجاد کنید، به نحوی که همه از جمله همسر معتاد به کارتان، باید از آن‌ها پیروی کنند. شاید هر جمعه شب، بازی خانوادگی وجود داشته باشد یا یکشنبه با هم چاشت داشته باشید.

هر آنچه را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که همه می‌دانند حضور اجباری است و از آن لذت خواهند برد. به هر حال، وقت گذراندن با خانواده می‌تواند برای سلامتی و سلامت روان کل خانواده مفید باشد.

۱۰. پیروزی‌های کوچک را جشن بگیرید

حتی اگر در نحوه برخورد با همسر معتاد به کار دچار مشکل شده‌اید، این خوب است که چیزهای کوچک را جشن بگیرید زیرا آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند.

شاید شوهرتان برخلاف قبل، هفته‌ای یک بار برای شام به خانه بیاید. این چیزی برای جشن گرفتن و تشکر از اوست. زیرا نشان می‌دهد که او اهمیت می‌دهد و مایل به تلاش است.

نتیجه

وقتی شوهرتان بیش از حد کار می‌کند، دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید ممکن است دشوار باشد، اما راه‌هایی برای مقابله با آن وجود دارد. راه‌هایی که به نحوه برخورد با شوهر معتاد به کار اشاره دارند را در نظر بگیرید و مطمئن شوید هر کاری که می‌توانید انجام می‌دهید.

در برخی موارد، مرد نمی‌خواهد آنقدر که باید کار کند و در موارد دیگر، ممکن است از اینکه آنقدر کار می‌کند، آگاه نباشد. روراست و صادق باشید، اما هنگام بحث درباره تغییراتی که باید رخ دهد، موضع خود را حفظ کنید.

ازدواج نیاز به تلاش سخت دارد، بنابراین حتی کسی که کار می‌کند باید بتواند کارهای لازم را انجام دهد تا مطمئن شود که ازدواج و پویایی خانواده مؤثر است.

این ممکن است که با یک همسر معتاد به کار کنار بیایید و بتوانید خانواده‌ هماهنگی داشته باشید. فقط به تلاش برای آن ادامه دهید.

 

منبع:

https://www.marriage.com/advice/family/how-to-deal-with-a-workaholic-husband/

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا