پرسش‌های شما

پاسخ به سوالات شما با موضوع وسواس فکری

سوال شما با موضوع وسواس فکری

در این ویدیو، دکتر کامیار سنایی به یکی از سوالات کاربران با موضوع وسواس فکری پاسخ داده‌اند. شما می‌توانید سوالات خود را از طریق سایت دکتر سنایی به آدرس dr-sanaie.com یا از طریق اینستاگرام ایشان به آی.دی kamyarsanai مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

متن سوال وسواس فکری را می‌توانید در زیر نیز بخوانید:

متن سوال

من ۳۲ سال دارم و متاهل هستم. حدود ۱۹ یا ۲۰ ساله بودم که از شهرستان برای عمل جراحی برادرم به تهران اومدم که همراهش باشم. شب که عمل برادرم تموم شد و آوردنش داخل اتاق، داشتم میوه می‌خوردم و یک چاقو دستم بود که یکدفعه این فکر به ذهنم اومد که نکنه چاقو رو بزنم به شکم برادرم! بعدش چاقو رو پرت کردم و خوابیدم. فقط همون یکبار بود تا چند سال بعد که در کنار برادر خواهرهام بودم، این فکر به ذهنم اومد که نرم یک چاقو بردارم و به خواهر برادرهام آسیب بزنم.

دیگه این فکر به سراغم نیومد تا اینکه سال ۹۴ مادرم رو از دست دادم. و دوباره فکر آسیب‌زدن به نزدیکان به‌ذهنم اومد که نکنه به‌خاطر غم از دست‌دادن مادرم، با چاقو به نزدیکانم صدمه‌بزنم. تمام چاقوها رو پنهان کردم. ترسیدم به کسی هم بگم، چون فکر کردم میگن دیوانه شده. دیگه این افکار به ذهنم نیومدن تا سال ۹۶ که دوباره این افکار به من هجوم آوردن که ممکنه به شوهرم آسیبی برسونم و با خودم گفتم این فکر هم به زودی میره، اما این بار مثل دفعه‌های قبل نبود و شب و روز فکرهای وحشتناک داشتم. اضطراب شدید می‌گرفتم و با خودم می‌گفتم الان میرم یک چاقو می‌گیرم و به شوهرم آسیب می‌رسونم. اول همه‌ی چاقوهای بزرگ رو از دسترس خارج کردم، اما بازم طاقت نیاوردم و همه چاقوها رو مخفی کردم.

مطالعه کنید:  پاسخ به سوالات شما با موضوع ترس از تاریکی

پیش روانپزشک رفتم و تشخیص وسواس دادند و گفتند خوب میشه. الان بعد از مصرف دارو اضطرابم خیلی کمتر شده اما از چاقو خیلی می‌ترسم و حتی بچه‌های کوچک که می‌بینم با خودم می‌گم بکنه بهشون آسیب بزنم یا عابر پیاده که از کنارم رد میشه فکر می‌کنم الان بهش آسیب می‌زنم. ضمناً کارم شده گریه و سرزش خودم که چرا چند سال پیش که بیمارستان همراه برادرم بودم، این فکر به ذهنم اومد. لطفا کمکم کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۳.۲]

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. با عرض سلام و ادب خدمت شما
    ببخشید یک سوال از خدمت شما داشتم من متولد ۷۰ هستم و قصد ازدواج با پسری که متولد ۶۸ است دارم کمتر از یک ماه است که با هم آشنا شدیم و من تهران زندگی میکنم و آقا در کرمان هستن و تنها راه ارتباط ما فضای مجازی است.پسر خوب و با ادبی به نظر می آید ولی دیشب متوجه شدم که یک فرشته روی دست خود تتو کرده و یک فرشته بزرگ که ار آرنج تا مچ دست هست.میخواستم ببینم به نظر شما چه کار کنم واقعا میشه گفت این آقا واقعا مشکل روانی دارن یا نه؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا