روابط جنسیروابط زناشوییروابط عاطفیروانشناسی رابطه

رابطه جنسی پیش از ازدواج

امتیاز

۷ ضرر رابطه جنسی در دوران دوستی که ممکن است ندانید

رابطه جنسی سرگرم کننده است. آیا مهم است که چه زمانی و با چه کسی آن را دارید؟ آیا رابطه جنسی در دوران دوستی عواقبی دارد؟ آیا رابطه جنسی در دوران دوستی، علاوه بر بارداری ناخواسته و بیماری‌های آمیزشی، ضررهای دیگری دارد؟

پاسخ تمام سؤالات بالا کاملاً مثبت است.

خداوند آمیزش جنسی را با هدفی در ذهن خلق کرد. این امر برای تولید مثل و صمیمیت بین زن و شوهر بود. به افراد مجردی که میل جنسی دارند توصیه می‌شود که ازدواج کنند، نه اینکه با افراد دیگر رابطه جنسی داشته باشند.

می‌دانیم که شما به‌خاطر ضررهای رابطه جنسی در دوران دوستی اینجا هستید، اما قبل از آن، می‌خواهیم بیوشیمی رابطه جنسی را به شما نشان دهیم. این به درک اینکه چرا رابطه جنسی فقط یک پیوند فیزیکی از اندام‌های جنسی نیست، بلکه شامل سایر پیوندهای عاطفی و روانی نیز می‌شود، کمک می‌کند. به همین دلیل است که خدا رابطه جنسی را به عنوان دو نفر می‌بیند که «یک جسم» می‌شوند.

هنگامی که متوجه شدید که در حین رابطه جنسی چه چیزی در پشت پرده می‌گذرد، مراقب باشید که بدن و روح خود را به چه کسی پیشنهاد می‌کنید.

آکسی توسینبیوشیمی رابطه جنسی

هورمون‌های خاصی با احساس خوبی که مردم آن را «عشق» می‌نامند و اعمال مرتبط به این احساس همراهی می‌کنند.

مطالعات نشان داده‌اند که اکسی‌توسین و وازوپرسین، دو هورمون مربوط به دلبستگی، در طول فعالیت جنسی ترشح می‌شوند. اکسی‌توسین در زنان بیشتر از مردان است و در طول ارگاسم ترشح می‌شود و باعث تحرک رحم می‌شود که باور بر این است که این امر، راهی برای کمک به اسپرم برای رسیدن به مقصد است. این یک مدرک علمی برای باوری است که سکس طرح خداوند برای تولید مثل بوده است.

اکسی‌توسین همچنین دارای اثرات فیزیکی و روانی است که بر رفتارهای اجتماعی مانند پیوند ارتباطات عاطفی تأثیر می‌گذارد. این هورمون‌ها به ایجاد اعتماد، پذیرا بودن، ملایمت و از خودگذشتگی بین زوج‌ها کمک می‌کند.

رابطه جنسی در دوران دوستی که معمولاً روابط نادرست یا حوادث فرصت طلبانه یا تصادفی است، باعث می‌شود بدن شما هورمون‌هایی را برای دلبستگی با افرادی که فقط با آن‌ها سرگرمی دارید، ترشح کند. شاید این موضوع اشتیاق عاطفی بعد از رابطه جنسی را توضیح دهد، حتی زمانی که مدت‌هاست شخص دیگر جدا شده است.

مطالعه بالا همچنین نشان داد که رفتار و تغییرات فیزیولوژیکی مرتبط با از دست دادن یک شکل دلبستگی، مشابه با چیزی است که در تعریف افسردگی استفاده می‌شود.

چرا این نکته را در مورد بیوشیمی رابطه جنسی مطرح می‌کنیم؟ اینکه رابطه جنسی در دوران دوستی در نزد خداوند عمل بدی محسوب می‌شود، باید دلیل کافی برای پرهیز از آن تا زمان ازدواج باشد. اما در هر صورت، افرادی هستند که رابطه جنسی را فقط در سطح فیزیکی می‌بینند. برخی دیگر از افراد بر این باورند که می‌توانند از آن لذت ببرند، سپس به عمل شر خود اعتراف کنند و طوری پیش بروند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است.

به همین دلیل برای چنین افرادی، به این نکته اشاره می‌شود که شاید بعد از تجربه لذت رابطه جنسی در دوران دوستی، متوجه شوند که چرا خدا ازدواج و رابطه جنسی را مقدس کرده است. رابطه جنسی قبل از ازدواج عواقبی دارد.

خلاصه رابطه جنسی در دوران دوستی

وقتی بدن خود را برای پیوند جنسی با شخص دیگری تقسیم می‌کنید، فقط سرگرم نمی‌شوید. شما در حال ایجاد پیوندهای عاطفی و روانی هستید، شما با آن شخص «یک جسم» می‌شوید و اثرات آن برخورد تا مدت‌ها پس از عمل باقی می‌ماند.

هر چه شرکای جنسی بیشتری داشته باشید، بیشتر درگیر می‌شوید. جمله‌ای وجود دارد که می‌گوید: «وقتی با کسی رابطه جنسی برقرار می‌کنید، با تمام افرادی که آن شخص با آن‌ها رابطه جنسی داشته است نیز رابطه جنسی برقرار می‌کنید.» پاکی پرارزش است!

حالا بیایید به عواقب خاص یا ضررهای رابطه جنسی در دوران دوستی بپردازیم.

احساس عذاب وجدانضررهای رابطه جنسی قبل از ازدواج

موارد زیر ممکن است همه پیامدهای رابطه جنسی قبل از ازدواج نباشد. اما باید به اندازه‌ای باشد که به عنوان عامل بازدارنده در برابر رابطه جنسی در دوران دوستی و انگیزه پرهیز تا زمان ازدواج عمل کند.

۱. شما در برابر خدا و بدن خود گناه می‌کنید

«اما بدن برای فساد نیست، بلکه برای خداوند است و خداوند برای بدن است… از فساد فرار کنید. هر گناه دیگری که انسان مرتکب می‌شود خارج از بدن است، اما انسان فاسد نسبت به بدن خود گناه می‌کند.»

شخصاً، این تنها دلیل درست برای اجتناب از رابطه جنسی خارج از ازدواج است. چرا باید بر خلاف دستور و طرح خداوند برای رابطه جنسی و بدن خود عمل کنید؟

با این حال، برای تقویت مقدس بودن رابطه جنسی در ازدواج، به نکات دیگر نیز توجه خواهیم کرد.

۲. احتمال پشیمانی زیاد در ازدواج

وقتی با پاکی ازدواج می‌کنید، چیزهای زیادی برای تجربه و رشد به همراه شریک زندگیتان وجود دارد. اما وقتی با مقدار زیادی از تجربیات و وابستگی‌های عاطفی و روانی وارد ازدواج می‌شوید، ممکن است خود را برای ناامیدی یا پشیمانی نیز آماده کنید.

این شامل کسانی که پورنوگرافی را «برای یادگیری» تماشا می‌کنند نیز می‌شود. شاید دانستن این جمله خوشایند نباشد، اما آنچه روی صفحه می‌بینید همان چیزی است که دوربین از شما می‌خواهد که ببینید. شما یا همسرتان هرگز نمی‌توانید قدرت تزریقات و ویدیوهای ویرایش شده جنسی تجاری را بسنجید.

برخی از مشکلات احتمالی پشیمانی در ازدواج به دلیل داشتن رابطه جنسی در دوران دوستی عبارتند از:

  • ناتوانی در ایجاد پیوند عاطفی و افزایش صمیمیت
  • مشکلات اعتماد
  • بیماری‌های آمیزشی
  • مشکلات باروری مربوط به فعالیت جنسی قبلی
  • مقایسه عملکر جنسی همسرتان با شرکای جنسی سابقتان
۳. شما با افراد اشتباه رابطه روحی برقرار می‌کنید

پیوند روحی یک طناب عاطفی و معنوی قوی و عمیق است که معمولاً غیرقابل توضیح است و شخص را به دیگری متصل می‌کند. دکتر کارلا ماری، روانشناس بالینی، می‌گوید که این پیوند روحی می‌تواند در هر نوع رابطه‌ای رخ دهد، اما بین افرادی که از نظر جنسی صمیمی بوده‌اند، شایع‌تر است.

این می‌تواند دلیلی باشد که نمی‌توانید از آن شریک سابقی که سال‌ها پیش ترکتان کرده است، بگذرید. پس از تبدیل شدن به «یک جسم» با آن شخص، به نظر می‌رسد بخشی از زندگیتان به همراه او ترکتان کرده است.

اگر این پیوند را از بین نبرید، می‌توانید آن را با شخص دیگری وارد ازدواج کنید. سپس یک روز، در حالی که ازدواج کرده‌اید، با آن شعله قدیمی روبرو می‌شوید و رابطه جنسی اجتناب ناپذیر می‌شود.

البته وسوسه جنسی با ازدواج تمام نمی‌شود. اما زمانی که مسئله مربوط به شریک سابقی باشد که هنوز می‌خواهید با او صمیمی باشید، شانس شما برای مقاومت کاهش می‌یابد.

وقتی به طرح خدا برای پاکی قبل از ازدواج و وفاداری در ازدواج نگاه کنید، متوجه می‌شوید که خدا می‌خواهد انسان را از دردهای غیر ضروری محافظت کند. پاکی و پرهیز فقط این نیست که خدا شما را از داشتن تمام لذتی که می‌توانید به دست آورید باز دارد؛ او از شما محافظت می‌کند.

۴. در برابر برخوردهای جنسی غیرقانونی بیشتر آسیب ‌پذیر می‌شوید

این برای یک فرد غیر باکره راحت‌تر است که یک رابطه جنسی دیگر داشته باشد تا برای فرد باکره‌ای که برای اولین بار رابطه جنسی داشته باشد. هنگامی که برای اولین بار چنین تجربه‌ای داشته باشید، اراده شما در موقعیت‌های بعدی ضعیف می‌شود.

در حرارت وسوسه، در حالی که یک فرد باکره ممکن است به چیزهایی فکر کند که قرار است از دست بدهد، یک فرد غیر باکره احتمالاً به چیزهایی فکر می‌کند که قرار است از آن‌ها لذت ببرد. در هر صورت، فرد غیر باکره قبلاً این کار را انجام داده است و «هیچ اتفاقی نیفتاده است».

در حالی که مسائل روانشناختی مختلفی وجود دارد که افراد را در برابر رابطه جنسی نامشروع آسیب پذیر می‌کند، مانند عزت نفس پایین و نفرت از خود، عبور از مرز پاکی به فعالیت جنسی، حتی فقط به دلیل کنجکاوی یا فشار همسالان، می‌تواند شما را در مسیری قرار دهد که هرگز آن را پیش‌بینی نکرده‌اید.

۵. رابطه جنسی در دوران دوستی باعث ایجاد گناه، شرم و نفرت از خود می‌شود

برخی افراد معتقدند که احساس گناه و شرم به این دلیل است که رابطه جنسی نامشروع از نظر اجتماعی غیرقابل قبول است. اما این باور درست است که این راهی است که خدا به شما می‌گوید از گناه برگردید و بدن خود را از بین نبرید. رابطه جنسی نامشروع شما را صرفاً به یک کالای لذت تبدیل می‌کند، اما خدا شما را برای چیز بیشتری آفریده است. او می‌خواهد که شما در ازدواج رضایت جنسی را تجربه کنید، رابطه‌ای که فراتر از آمیزش جنسی است.

۶. مسائلی دارید که ممکن است بخواهید آن‌ها را پنهان کنید

شما باید قبل از ازدواج با همسر آینده خود صادقانه رفتار کنید و مسائل را به او بگویید. اما گاهی اوقات، برخی از افراد در برخوردهای جنسی در دوران دوستی خود آنقدر عمیق می‌شوند که نمی‌توانند جزئیات مربوط به آن را برای کسی که قرار است همسرشان باشد، بیان کنند. بنابراین آن‌ها قربانی باج‌گیری می‌شوند.

پاکی نه چیزی برای پنهان کردن و نه چیزی برای ترسیدن دارد. اما اگر شما به عنوان فرد مجرد رابطه جنسی داشته‌اید، چیزی را از همسر آینده خود پنهان نکنید که می‌تواند مشکلی در ازدواج شما ایجاد کند یا دلیلی برای باج‌گیری به شریک سابقتان بدهد.

۷. برخوردهای جنسی متعدد شما را مستعد سوءمصرف الکل و مواد می‌کند

تحقیقات در مورد این مسئله بحث می‌کنند. معمولاً در مورد افرادی که تماس‌های جنسی متعددی را تجربه کرده‌اند، مشکلات روانی اساسی وجود دارد. بنابراین، سوءمصرف الکل یا مواد ممکن است ناشی از آن مشکلات روانی باشد و نه لزوماً از اعمال جنسی متعددی که تجربه کرده‌اند. اما شرم، گناه، عزت نفس پایین و خجالت ناشی از رابطه جنسی نامشروع، احتمالاً مشکلات را تشدید می‌کند یا به فرد انگیزه می‌دهد که بخواهد درد را با الکل یا مواد مخدر بی‌حس کند.

چرا خدا باید دلیلی برای اجتناب از رابطه جنسی در دوران دوستی باشد؟

شما می‌توانید راهی برای دور زدن ضررهای رابطه جنسی قبل از ازدواج پیدا کنید. می‌توانید از کاندوم برای محافظت از خود در برابر بیماری‌های آمیزشی استفاده کنید یا از قرص‌ها در برابر بارداری‌های ناخواسته استفاده کنید. شما می‌توانید وجدان خود را از احساس گناه و شرم ناشی از رابطه جنسی نامشروع بی‌حس کنید. حتی می‌توانید خودتان را متقاعد کنید که در طول رابطه جنسی چیزی جز لذت اتفاق نمی‌افتد.

اما رابطه جنسی در دوران دوستی گناهی در برابر خدا و بدن شماست. ترس (احترام و افتخار) از خدا انگیزه قوی‌تری برای دوری از فعالیت‌های مضر مانند رابطه جنسی نامشروع است.

خلاصه

ضررهای رابطه جنسی قبل از ازدواج بسیار زیاد است. اما مواردی که ذکر شد باید به اندازه‌ای باشد که به عنوان عامل بازدارنده در برابر رابطه جنسی در دوران دوستی و انگیزه پاکی و پرهیز تا زمان ازدواج عمل کند.

منبع:

https://janetbengan.com/godly-dating/disadvantages-of-sex-before-marriage/

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. سلام وقت بخیر ،من بسیار سردرگم شده ام بسیاری از روانشناس ها افرادی که تا به حال دوست دختر یا دوست پسر نداشته اند را افراد منزوی می دانند که نمی‌توانند با دیگران رابطه برقرار کنند آیا درسته؟ آیا باید دوست پسر یا دوست دختر داشت؟ دلایل متعددی می آورند این افراد که این کار درست است.البته من خودم دانشجوی ارشد بالینی هستم و با این کار مخالفم اما به کلی در این مورد گیج شدم لطفا راهنمایی بفرمایین

    1. در صورتی که شخص بر اساس باور خود وارد رابطه نمی شود مسلما نشانه مشکل در فرد نمی باشد اما اگر فرد باوری به این موضوع ناشته باشد ولی نتواند هیچ ارتباطی برقرار کند میتواند نشانه عدم مهارت فرد باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا