روابط زناشوییروابط عاطفی

دلایل رابطه خارج از ازدواج

امتیاز

آن چه در این مقاله می خوانیم

داشتن رابطه با مرد متاهل

«من با یک مرد متاهل رابطه دارم و این موضوع من را آشفته کرده است! شروع این رابطه اتفاقی بود. او فردی بسیار باهوش بود، من را درک می‌کرد و بیش از شریک قبلی زندگیم مورد نوازش قرار می‌داد. ما ۱۱ ماه است که با هم هستیم و من خیلی به او وابسته شده‌ام. من سیگنال‌هایی را از او دریافت می‌کنم به این معنی که از من می‌خواهد نقشی پر رنگ‌تر از زن دوم زندگیش داشته باشم و این فکرها دارد زندگی من را خراب می‌کند. اگرچه او می‌گوید من را دوست دارد، اما نیازی به گفتن نیست که نمی‌تواند خانواده‌اش را ترک کند. دارم دیوانه می‌شوم. لطفاً راهنمایی‌م کنید.»

ما روزانه ایمیل‌هایی را دریافت می‌کنیم که به دنبال کمک در چنین شرایطی هستند.

مردان متاهل بسیار جذاب هستند، آنها باتجربه‌ترند، از نظر اقتصادی با ثبات هستند و می‌دانند چگونه با جنس مخالف رفتار کنند. در اکثر موارد، آنها از مردان مجردی که در اطراف خانم‌ها قرار می‌گیرند، به نظر گزینه‌های بهتری هستند. اما قبل از اینکه با یک مرد متاهل درگیر شوید، باید مکث کرده و فکر کنید.

ممکن است به میزان آزادی که این رابطه به شما می‌دهد راضی باشید، اما مطمئناً بعداً رابطه بیشتری را از او خواهید خواست و احتمالاً مرد قادر به دادن چنین فضایی به شما نخواهد بود. مردان متاهل همسر، خانواده و تعهدات خود را دارند و سوال این است که آیا باید با درگیر شدن در چنین زندگی، زندگی خود را پیچیده کنید؟

رابطه با مرد متاهل- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

چه دلایلی وجود دارد که مردان متاهل، وارد رابطه خارج از ازدواج می‌شوند؟

روانشناسی رابطه با مرد متاهل

دلایل برقراری رابطه از سمت یک مرد متاهل می‌تواند علت‌های گوناگونی داشته باشد. آنها ممکن است بیان کنند که خسته شده‌اند، عاشقانه‌های ازدواجشان کم رنگ شده است، رابطه جنسی به اندازه گذشته هیجان‌انگیزی ندارند و یا شاید استرس روزمره ناشی از اداره‌ی خانه و اداره‌ی فرزندان و والدین مسن، بیش از حد طاقت‌فرسا شده است و هر دو نفر زمانی برای بودن باهم ندارند. آنها انرژی و زمان لازم برای احساسات خاص یکدیگر را ندارند. سپس یک زن دیگر می‌آید، تازه نفس و جذاب و توجه او را به مدت طولانی جلب می‌کند و در نتیجه مرد در احساسات درونی خود دچار هیجان و تلاطم می‌شود. در بیشتر موارد، داشتن رابطه با یک زن دیگر برای این مردان هیچ ارتباطی با دوست داشتن یا دوست نداشتن همسرشان ندارد. این موضوع می‌تواند فقط در مورد تلاش برای تجربه مجدد احساس عاشقانه و رابطه جنسی پرشور باشد.

به طور خلاصه، می‌توان گفت مردان متاهل از این ماجرا به عنوان واسطه‌ای برای تحقق خواسته‌ها و آرزوهای برآورده نشده خود استفاده می‌کنند. بنابراین رابطه با یک مرد متاهل ممکن است به دلیل علاقه خودخواهانه او باشد که می‌تواند عوارض و مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند.

چه دلایلی وجود دارد که زنان، آغازگر برقراری رابطه با یک مرد متاهل می‌شوند؟

وقتی زنی با یک مرد متاهل رابطه برقرار می‌کند، بیشتر به این دلیل است که آن مرد یک بسته کامل از آنچه یک زن می‌خواهد به نظر می‌رسد! علاوه بر این، حرکات مخفیانه‌ی چنین رابطه‌ای، هیجان را به رابطه عاشقانه اضافه می‌کند. گاهی اوقات این واقعیت که برخی از این مردان یک همسر جذاب و دلربا دارند، باعث می‌شود که چنین مردی جذاب و خواستنی به نظر آید.

یک مرد متاهل می‌داند که زنان وقت زیادی را به نظافت و مرتب بودن خود اختصاص می‌دهند و چنین نکته‌ای سریع به چشمشان می‌آید. در نتیجه او متوجه ناخن‌های خوش‌تراش، مدل موی جدید و لباس زیبای شما می‌شود و احتمالاً با خرید کادوهای مختلف سعی در جبران کمبودهای زندگی متاهلیش می‌کند. در نتیجه‌ی همین نکات است که یک نفر، جذب داشتن رابطه با چنین مردی می‌شود.

روانشناسان دریافتند گاهی اوقات زنانی که در زندگی خود از حمایت عاطفی برخوردار نیستند و خواهان توجه هستند، می‌توانند در این دام بیفتند؛ بدون اینکه به فکر عوارض رابطه با مرد متاهل باشند و از سوی دیگر بعضی از زنان ممکن است با مردان متاهل درگیر شوند، زیرا آنها به تعهد یا پاسخگویی در رابطه نیازی ندارند. برای بعضی‌ها، چنین رابطه‌ای احساس اعتماد به نفس و احترام به خود را افزایش می‌دهد. این واقعیت که آنها می‌توانند مردی را که قبلاً در یک رابطه متعهد بوده است جذب کنند، این حس اعتماد به نفس را تقویت می‌کند.

خرید اینترنتی کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

عواقب داشتن رابطه با مرد متاهل

رابطه با یک مرد متاهل ممکن است پرماجرا و بی‌ضرر به نظر برسد، اما با این حال و در طولانی‌مدت، فقط منجر به دل شکستگی، پشیمانی و در نهایت یا ازدواج ناموفق یا رابطه ناموفق می‌شود. خیانت به تعهد زناشویی هرگز توسط همسر، خانواده وی یا حتی دوستانتان ساده گرفته نمی‌شود.

باید دقت کنید که هیچ چیز خوبی از یک چیز بد بیرون نخواهد آمد. از یک رابطه که بر مبنای خیانت شکل گرفته نمی توان انتظار یک رابطه خوب و احتمالا عاشقانه را برای بلند مدت داشت.

بگذارید برخی عواقب رابطه داشتن با یک مرد متاهل را بررسی کنیم. این بررسی ممکن است باعث شود شما نگاه عمیق‌تری به چنین رابطه‌ای بیندازید و متوجه شوید در پایان چه عواقبی وجود دارد:

۱- او هرگز در دسترس شما نخواهد بود

به عنوان مردی که همسر و خانواده دارد، او بیشتر اوقات فراغت خود را با آنها سپری خواهد کرد. شما یک ساعت فشرده وی را نزد خود خواهید شد و یا یک پیام تلفنی. شما هرگز اولویت او نخواهید بود. در تعطیلات، او به طور کامل از زندگی شما ناپدید می‌شود و حتی همان پیام تلفنی نیز موجود نیست، زیرا «اگر همسرش آنها را بخواند چه می‌شود!».

بنابراین وقتی تمام وقت چنین مردی در کنار عزیزانش باشد، شما تنها خواهید بود. به یاد داشته باشید او فقط زمانی وقت می‌گذارد که بخواهد با شما ملاقات کند و نه برعکس. از خود بپرسید آیا واقعاً می‌خواهید در چنین فضایی باشید؟

۲- نمی‌توانید کاری کنید که او با خانواده و دوستانتان دیدار کند

حتی اگر او عشق زندگی شما باشد، شما نمی‌توانید این رابطه را با خانواده یا دوستانتان جشن بگیرید. چگونه او را به مادر یا پدر، خواهر یا برادر کوچکتر خود معرفی می‌کنید؟ حتی اگر موفق شوید والدین خود را برای دیدارش متقاعد کنید، آیا فکر می‌کنید او از دیدار با آنها راحت خواهد بود؟ احتمالا نه. این رابطه محکوم به این خواهد بود که بین چهار دیوار اتاق هتل یا آپارتمان شما باشد. وقتی وسوسه می‌شوید با یک مرد متاهل رابطه برقرار کنید، این را در نظر بگیرید.

۳- او هرگز به طور جدی به این رابطه متعهد نخواهد شد

به ندرت داشتن رابطه با یک مرد متاهل منجر می‌شود که او زن و خانواده خود را برای زنی دیگر کنار بگذارد. اگر رفتار او را با دقت مشاهده کنید، می‌توانید دروغ‌ها را ببینید. همیشه بهانه‌هایی وجود خواهد داشت. حتی اگر او می‌خواهد واقعاً با شما باشد، به یاد داشته باشید موارد مهمی در معرض خطر است و قوانین طلاق سخت است.

علاوه بر این، اگر او اعتماد مادر فرزندانش را شکسته باشد، چه تضمینی وجود دارد که با شما همان کار را نخواهد کرد؟

۴- پنهان کردن رابطه تان خسته کننده خواهد شد

ایده مخفی نگه داشتن رابطه برای چند روز یا چند ماه هنوز قابل کنترل است. ممکن است در ابتدا ملاقات در آپارتمان یا یک کافی‌شاپ هیجان‌انگیز باشد، اما بعد از مدتی ناامید خواهید شد! مسائلی مانند دروغ و مخفی‌کاری دائمی، لغو ملاقات در لحظه آخر به دلیل اینکه او یک مساله اورژانسی خانوادگی داشته، جدا شدن در خیابان زیرا یک آشنا ممکن‌است شما را ببیند، همگی ممکن‌است شما را دیر یا زود خسته‌کند. شما مجرد هستید و او کسی است که حلقه روی انگشتش است. اما شما کسی هستید که بیشتر باید مخفی‌کاری کند و این مساله اعصاب شما را بهم خواهد ریخت. شما شروع به زیر سوال بردن جایگاهتان در زندگی او خواهید کرد. و در آخر این رابطه عاطفی شما را خسته خواهد کرد.

۵- عذاب وجدان بی‌پایان برای داشتن رابطه با مرد متاهل

اگرچه در چنین رابطه‌ای هردو طرف به‌طور متقابل با یکدیگر رابطه برقرارمی‌کنند، اما شما کسی هستید که دچار عذاب‌وجدان می‌شوید. چرا؟ صرفاً به این دلیل که با مردی که قبلاً در یک رابطه متعهد بوده است هستید. در برخی از سطوح، به این فکر خواهید کرد که چگونه همسرش را آزار می‌دهید.

شما برای او و گاهی برای خودتان احساس بدی دارید. علاوه بر این، مطمئن باشید که اگر ماجرا هرگز آشکار شود، شما کسی هستید که آن را نابود می‌کند. و در آخر اینگونه به نظر می‌رسد که انگار شما به او نزدیک شده‌اید.

عواقب داشتن رابطه با مرد متاهل می‌تواند دلخراش باشد. شما در زندگی او فردی موقت خواهید بود و در نهایت احساس تنهایی، غفلت و سوءاستفاده می‌کنید. مرد متاهل شما را به خاطر این رابطه مقصر می‌داند، همسرش شما را تهدید می‌کند. خانواده و دوستانتان از وجود شما احساس شرم می‌کنند و همه اینها عواقب مخرب دوستی با یک مرد متاهل است. به طور خلاصه، رابطه با یک مرد متاهل فاجعه است!

شما باید ازنظر احساسی قوی‌باشید تا «نه» بگویید و ماجرا را خاتمه‌دهید تا یک‌بار برای همیشه این موضوع به‌پایان برسد. شما حق یک رابطه شاد و سالم را دارید، به زندگیتان ادامه دهید و آن را جستجو کنید.

نوشته های مشابه

‫10 نظرها

 1. سلام وقتتون بخیر من 26 سالمه و مجردم ولی چندسالی هست که خیلی این مورد برام پیش میاد که مردهای متاهل جذبم میشن و سعی میکنن تماس فیزیکی با من برقرار کنن خیلی ذهنمو درگیر کرده که چرا همش همچین اتفاقی میوفته و چیکار باید کنم

  1. متاسفانه آشفتگی اخلاقی باعث شده است این اتفاق بیشتر برای افراد بیفتد. به خود نگیرید و با جواب قاطع دادن انرژی و فکر خود را از این موضوع خارج کنید.
   سعی کنید در ارتباط با افراد مناسب پیشقدم شوید و منتظر نمانید.
   مردان در جواب رد شنیدن چیزی از دست نمی دهند بنابراین اقدام به پیشنهاد دادن می کنند. ملاک خود را برای پیشنهاد پرفتن راحت مردان متاهل قرار ندهید و برای ارتباط با افاد مناسب خودتان اقدام کنید

 2. من 2ساله با یه آقایی تو ارتباطم که احتمال میدم متاهل باشه.ولی تو رابطه واسم کم نمیزاره خیلی دوست دارم بدونم دلیل خیانتش چیه و اینکه به دلیل فاصله ی طولانی اصلا حضوری ندیدیم همو.روزی 3تا 4 ساعت در تماسیم باهم

 3. سلام ،همسر من بیست و سه ساله به من خیانت کرده ،همه اموالش به نام مادرش هست ،مثل یه بیمار دروغ میگه،حتی برای مردان دیگه زن میبره ،اینو از تلفنی که اتفاقی به دستم افتاد و تمام صداهاش سیو شده بود فهمیدم ،خیلی خسته ام ،تنهایی پیر شدم میدونستم خیانت میکنه ولی دیگه مطمعنم ،حال خوبی ندارم تمام زیبایی من کنج خونه نابود شد هیچ پس اندازی ندارم و هیچی به من نداده در مقابل به نام مادرش پرای خودش ویلا و خونه خرید برای معشوقه هاش ماشین خریده ،حال بدی دارم

 4. سلام اقای دکتر چند سالی ست با مرد متاهل ارتباط دارم ولی خودم خیلی مواظب هستم که اسیبی به خود وخانوادش نرسه موقعیتش رو درک کردم و میفهمم ما خیلی هم دیگه رو دوست داریم. تکلیف ما چیه؟ میشه راهنمایی بفرمایید.

 5. سلام آقای دکتر من یک دختر ۱۸ ساله هستم و علاقه شدیدی به جذب مردان متاهل دارم
  یعنی مخشونو میزنم ولی خب رابطه پایداری برقرار نمیکنم. نه عذاب وجدان میگیریم نه چیزی بنظرم زن باید آنقدری خوب باشه که شوهرش چش چشرونی نکنه میشه نظر بدین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا