روابط زناشوییروابط عاطفیروانشناسی رابطه

دلداری دادن به همسر

امتیاز

 ۱۴ راه برای دلداری دادن به همسر خود هنگامی که او استرس دارد

یکی از سخت‌ترین چیزها به عنوان یک همسر این است که ببینید شریک زندگی‌تان اوقات سختی را می‌گذراند. اینکه بخواهید هر کاری انجام دهید تا او حس بهتری داشته باشد به شما آسیب می‌رساند. گاهی اوقات، این کار سخت‌تر می‌شود اگر او هر گونه کمکی را رد کند یا اصرار داشته باشد که هیچ استرسی ندارد. دلداری دادن به همسر کار دشواری است و مستلزم داشتن مهارت است.

با این وجود، این نباید شما را در تلاش برای کمک به او متوقف کند. همسر شما در حال حاضر بیشتر از هر زمانی به شما احتیاج دارد، پس در کنار او باشید.

نکات کلیدی برای دلداری دادن به همسر خود زمانی که او استرس دارد 

۱۴ راه برای دلداری دادن به همسر زمانی که او استرس دارد

۱. او را در آغوش بگیرید.

ممکن است او در حال حاضر تحت فشار باشد، اما به یاد داشته باشید که شما خانه او هستید. به او آغوش طولانی و محکمی که نیاز دارد را بدهید. آهسته و آرام او را ببوسید تا به او یادآوری کنید که تنها نیست و شما در کنار او هستید. حرکات ساده‌ای از این دسته، مطمئناً به کاهش باری که او اکنون بر دوش دارد کمک می‌کند.

۲. او را ماساژ دهید.

همسر شما این را دوست دارد که در روز عادی او را ماساژ دهید. اگر وقتی استرس دارد این کار را انجام دهید، بیشتر دوستش خواهد داشت. ماساژ دادن موجب کاهش تنش در بدن او خوا‌هد شد و به گردش خون او کمک خواهد کرد. بیشتر از همه، این باعث می‌شود تا او متوجه شود چقدر خوش شانس است که همسر مهربانی مثل شما دارد.

۳. غذای مورد علاقه او را درست کنید.

غذا همیشه یکی از مؤثرترین روش‌ها برای کاهش استرس است، پس مطمئن شوید که همسرتان به اندازه کافی غذا خورده باشد. سعی کنید غذای مورد علاقه‌ او را درست کنید. نگران این نباشید که طعم غذا به اندازه‌ی کافی خوب نشود. ممکن است طعم آن بی‌نقص نباشد، اما تلاش‌های کوچک شما مطمئناً باعث ایجاد لبخند روی صورت همسرتان می‌شود.

۴. اجازه دهید او خودش را تخلیه کند.

همسر خود را تشویق کنید تا ناراحتی‌های خود را در محل کار، دانشگاه یا به طور کلی در زندگی ابراز کند. هنگامی که او این کار را کرد، مطمئن شوید که غر زدن‌هایش را شخصی برداشت نکنید. به یاد داشته باشید آخرین چیزی که او می‌خواهد در حالی که استرس دارد، این است که شما با او دعوا کنید. پس فقط به همسرتان زمانی که نیاز دارد را بدهید تا همه چیز را تخلیه کند و بهتر شود.

همراهی کردن همسر و دلداری

۵. به او گوش دهید.

شما نباید بگذارید او فقط غر بزند، بلکه باید به او گوش دهید. به هر کلمه‌ای که می‌گوید توجه کنید. کاری کنید که احساس کند افکارش اهمیت دارد. خودتان را جای او بگذارید تا دلایل ناراحتی‌اش را بفهمید. آن مواقعی را به یاد بیاورید که همسرتان صبورانه به غر زدن‌های شما گوش می‌داد. حالا نوبت شما است که این کار را جبران کنید و به او گوش دهید.

۶. بهترین دوست او باشید.

هیچ چیز زیباتر از داشتن همسری که بهترین دوست شما نیز باشد نیست، پس هر دوی آن‌ها باشید. چند نصیحت به او بدهید، با کلمات تشویق کننده خود او را شاد کنید و به او بگویید که چقدر از کاری که انجام می‌دهد قدردانی می‌کنید. کارهایی را به او یادآوری کنید که قادر به انجام دادن آن‌ها است. اگر دوست دارد برای صرف نوشیدنی به بیرون برود، او را همراهی کنید. به دنبال راه‌هایی باشید که توجه او را منحرف کند.

۷. از او بپرسید که چه کارهای دیگری می‌توانید انجام دهید.

حتی اگر شما همسر خود را به خوبی بشناسید، باز هم بهتر است تصور نکنید که همه چیزهایی که او نیاز دارد را می‌دانید. از او بپرسید که آیا کار دیگری می‌توانید انجام دهید. ممکن است بگوید که به چیزی نیاز ندارد، اما مهم این است که شما در روزهای تاریک و سخت از او حمایت کرده‌اید و بعداً از شما تشکر خواهد کرد.

۸. او را برای یک تعطیلات آخر هفته دعوت کنید.

اگر شریک زندگی شما در محل کار یا دانشگاه بسیار تحت فشار است، سعی کنید او را به یک تعطیلات آخر هفته دعوت کنید. لازم نیست این تعطیلات در مکانی دور یا تجملی باشد. چیزی که او نیاز دارد تنفس هوای تازه است. چیزهای جدید و مکان‌های جدید را با هم کشف کنید. به او کمک کنید از طریق سفر، دیدگاه جدیدی نسبت به زندگی پیدا کند.

۹. برای او مثبت اندیش باشید.

همسر شما پیش از این استرس دارد، پس شما نمی‌خواهید انرژی منفی بیشتری را جذب کنید. به جای آن، انرژی‌های مثبت را پخش کنید. به او یادآوری کنید که چقدر خوش شانس است که از چیزهایی که در حال حاضر دارد لذت می‌برد. اهدافش یا اهدافتان را با هم به او یادآوری کنید. اجازه دهید او با وجود تمام چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو هستید، چیزهای خوب زندگی را ببیند.

۱۰. از حس شوخ طبعی خود استفاده کنید.

شاید زمان مناسبی برای شوخی کردن با او نباشد، اما راهی پیدا کنید تا حالت او را مقداری تغییر دهید. یک داستان خنده‌دار بگویید یا زمان مناسبی را پیدا کنید تا همچنان شوخی‌های احمقانه‌ای با او داشته باشید. از استیکرهای مورد علاقه‌ی او اثرهایی درست کنید و اداهای بامزه دربیارید. او ممکن است بخندد یا نخندد، اما مطمئناً از این کار شما قدردانی می‌کند، زیرا می‌داند که شما برای دلداری دادن به او تلاش می‌کنید.

۱۱. یک سورپرایز ایجاد کنید.

سورپرایزها همیشه نباید بزرگ باشند؛ این نیت است که هنوز قابل اهمیت می‌باشد. پس یادداشت‌هایی در مورد اینکه چگونه همسرتان حتی زمانی که استرس دارد هنوز خوب به نظر می‌رسد، بگذارید. او را به کتاب فروشی مورد علاقه‌اش ببرید. بگذارید فیلمی را که می‌خواهد تماشا کند انتخاب کند. به او دلیلی برای لبخند زدن بدهید.

۱۲. در صورت لزوم به او فضا بدهید.

گاهی اوقات، زمانی که شما بسیار تحت فشار می‌باشید، همه چیزی که از دیگران می‌خواهید این است که بگذارند شما تنها باشید. پس اگر احساس می‌کنید همسرتان به مقداری فضا احتیاج دارد، این را به او بدهید. ممکن است به او کمک کند تا مسائل را بفهمد و حالت بهتری برای خودش ایجاد کند. البته زمانی که او مایل است با شما صحبت کند، در کنارش باشید.

۱۳. انجام فعالیت‌های بدنی را پیشنهاد دهید.

برای رهایی از استرس، او را درگیر انجام نوعی ورزش کنید. از او دعوت کنید تا به دویدن با شما برود. با هم به باشگاه بروید. در غیر این صورت، می‌توانید کمی حرکات کششی در خانه انجام دهید و از زمان مفید خود با یکدیگر لذت ببرید. هر گونه فعالیت بدنی مطمئناً به او احساس شادابی می‌دهد.

۱۴. او را تشویق کنید تا با خانواده یا دوستانش به بیرون برود.

ممکن است او نخواهد دیگران بدانند که استرس دارد، اما فقط سعی کنید او را تشویق کنید تا با خانواده یا دوستانش صحبت کند. بگذارید او با آن‌ها معاشرت کند. اگر او نمی‌خواهد این کار را انجام دهد، شاید یکی از دوستانش بتواند او را در خانه ملاقات کند. همسر شما باید بداند که بسیار محبوب است.

این واقعاً دردناک است که ببینید همسرتان در وضعیت بدی می‌باشد. با این وجود، به یاد داشته باشید که در این دوران سخت است که رابطه شما قوی‌تر می‌شود. اکنون نوبت شما است که نشان دهید که چقدر او را دوست دارید، پس برای همسرتان ستونی از حمایت باشید. کمی با او صبورتر باشید و دوست و شریک زندگی او باشید.

 

منبع:

https://inspiringtips. com/asia

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا