روانشناسی

مشکلات مهاجرت

امتیاز

آن چه در این مقاله می خوانیم

دلتنگی در سفر

سفر و مهاجرت می‌تواند سرگرم کننده و آموزنده باشد، اما این احتمال وجود دارد که وقتی برای مدت قابل توجهی دور هستید، کمی دلتنگ شوید. دلتنگی در سفر می‌تواند چیزهای جدید و هیجان‌انگیزی را که می‌توانید تجربه کنید، کم کند.

بنابراین مهم است که بدانید چگونه با دلتنگی در سفر کنار بیایید تا بهترین نتیجه را از آن داشته باشید. با به همراه داشتن بخشی از خانه با خود و حفظ ارتباط با افراد در خانه، دلتنگی را به حداقل برسانید. شما همچنین می‌توانید با غرق شدن در تجربه سفر، با دلتنگی مبارزه کنید.

دلتنگی سفربخش اول: به همراه داشتن بخشی از خانه با خود

۱. تعدادی از عکس‌های موردعلاقه خود را به همراه داشته باشید. تصاویر دوستان، حیوانات خانگی و عزیزان خود را در چمدان قرار دهید تا هنگام سفر، با دلتنگی مبارزه کنید. اگر احساس تنهایی یا دلتنگی کردید، فقط چند لحظه به تصاویری که آورده‌اید نگاه کنید. به یاد داشته باشید که خانواده و دوستانتان چقدر برایتان مهم هستند و به این فکر کنید که وقتی برگشتید، از دیدن یکدیگر چقدر خوشحال می‌شوید.

 • از عکس‌های موردعلاقه خود کپی کنید و آن‌ها را با خود ببرید. به این ترتیب اگر چمدان شما گم یا دزدیده شود، نسخه‌های اصلی را گم نخواهید کرد.
 • همچنین می‌توانید عکس‌های موردعلاقه‌تان را روی گوشی همراه، تبلت یا لپ‌ تاپ خود داشته باشید.

۲. برخی از وسایل راحتی خانه را که کوچک هستند، به همراه داشته باشید. وسایل خانه‌ای که دوست دارید در اطرافتان داشته باشید را با خود ببرید تا آن‌ها را در مکان اقامت خود در سفر، قرار دهید؛ این امر باعث می‌شود مکان اقامت جدید، حس غریب کمتری داشته باشد. یک پتوی موردعلاقه، دمپایی راحتی یا حتی فنجان قهوه روزانه خود را بسته‌بندی کنید تا بخش کوچکی از خانه را با خود به همراه داشته باشید.

 • حتی اگر قصد دارید بار سبکی داشته باشید، وسایل راحتی کوچکی به همراه داشته باشید که تجربه سفرتان را راحت‌تر کند و در عین حال خانه را به شما یادآوری کند.

۳. یک کالای ارزشمند به همراه داشته باشید. گاهی اوقات، داشتن یک چیز ملموس برای لمس و احساس می‌تواند در زمانی که تنها یا دلتنگ هستید، بسیار اطمینان‌بخش باشد. این وسیله را بیرون بیاورید و هر زمان که احساس دلتنگی کردید، آن را در دست بگیرید یا بپوشید. بافت، بو و همه ویژگی‌های فیزیکی آن کالا، شما را به یاد خانه می‌اندازد و می‌تواند احساس دلتنگی را در شما کاهش دهد.

 • یک حیوان عروسکی کوچک یا یک تی‌شرت موردعلاقه که شما را به یاد یک تجربه خوب می‌اندازد، بردارید. همچنین شاید بخواهید جاکلیدی یا دستبند موردعلاقه خود را به همراه داشته باشید. حتی می‌توانید بالش موردعلاقه‌تان برای خوابیدن در شب را بردارید.

۴. عادات همیشگی خود را حفظ کنید. انجام برخی روال‌ها در سفر، اغلب می‌تواند به کاهش احساس دلتنگی کمک کند. این می‌تواند باعث شود که احساس کنید بخشی از خانه را با خود به همراه دارید.

 • شما می‌توانید مواردی مانند ورزش روزانه، گوش دادن به موسیقی، شرکت در کلاس یوگا، پیش رفتن با یک گروه کتابخوانی در خانه، نوشتن در دفتر خاطرات یا پیاده‌روی صبحگاهی را انجام دهید.

دلتنگی در سفربخش دوم: یادآوری خانه به خود

۱. هدیه برای عزیزانتان بخرید. با خرید سوغاتی‌ها و هدایایی برای افرادی که دلتان برایشان تنگ شده، خود را شاد کنید. جستجوی هدیه‌ای عالی به اشغال اوقات فراغتان کمک می‌کند و وقتی چیزی را پیدا می‌کنید که آن‌ها را به شما یادآوری می‌کند، می‌توانید پیش‌بینی کنید که دوباره آن‌ها را می‌بینید.

 • سعی کنید هدایای متفکرانه‌ای بخرید که به عزیزانتان نشان دهد زمانی که نبودید به آن‌ها فکر می‌کردید. صرف زمان برای یافتن هدیه‌ای متفکرانه، راهی عالی برای کاهش دلتنگی است.
 • اما به یاد داشته باشید که در حد بودجه خود خرج کنید. عزیزان شما نمی‌خواهند که شما در سفرتان بیش از حد هزینه کنید زیرا هدایای بسیار گران قیمتی خریده‌اید.

۲. وقتی می‌توانید با خانه تماس بگیرید. شنیدن صدای عزیزان باعث می‌شود کمتر دور به نظر برسند. وقت بگذارید و به خانه زنگ بزنید و به کسانی که دلتان تنگ شده است، بگویید که دوستشان دارید. حفظ ارتباط به شما کمک می‌کند تا در سفر، احساس دلتنگی کمتری داشته باشید.

 • در دنیای پیشرفته امروزی از نظر فناوری، حفظ ارتباط آسان‌تر از همیشه است. می‌توانید با عزیزانتان تماس بگیرید یا به آن‌ها پیامک ارسال کنید، همچنین می‌توانید با استفاده از طریق برنامه‌هایی مانند اسکایپ یا فیس‌تایم، برایشان پیام ویدیویی بفرستید و از طریق برنامه‌های پیام‌رسان آنلاین مانند واتس‌اپ یا تلگرام، پیام‌های بین‌المللی ارسال کنید.

۳. از فناوری برای همراهی واقعی عزیزان خود استفاده کنید. اگر ارتباط خوبی دارید و اختلاف زمانی خیلی زیاد نیست، دوستان و خانواده خود را از طریق برنامه‌هایی مانند اسکایپ یا فیس‌تایم، به تورهای مجازی از مکانی که بازدید می‌کنید ببرید. همچنین می‌توانید متن‌ها و ایمیل‌های منظم همراه با عکس ارسال کنید تا عزیزانتان بتوانند شما را در سفر «دنبال» کنند.

۴. دلخوشی‌های خانه را پیدا کنید. برخی از کارهایی که دوست دارید در خانه انجام دهید را در حالی که در یک مکان جدید سفر می‌کنید، انجام دهید. اگر دلتان برای کتاب موردعلاقه‌تان تنگ شده، یک کتابفروشی خوب برای جستجو پیدا کنید. همچنین اگر دلتان برای همبرگری که در خانه سفارش می‌دادید تنگ شده، می‌توانید یک رستوران در داخل شهر پیدا کنید که همبرگر عالی شبیه به همان همبرگر درست می‌کند.

 • تجربه چیزهای جدید یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های سفر است. اما اگر چند یادآوری از خانه را نیز با هم ترکیب کنید، این می‌تواند به شما کمک کند تا به‌طور کلی، از این تجربه بیشتر لذت ببرید.

بخش سوم: غرق شدن در تجربه‌های جدید

۱. منطقه جدید خود را کاوش کنید. یکی از بهترین‌ راه‌ها برای عادت کردن به یک محیط جدید، کاوش است. خود را با محیط جدیدتان آشنا کنید تا چندان غریبه به نظر نرسد. این به شما کمک می‌کند تا در سفر، احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

 • سعی کنید هر روز در قسمت جدیدی از شهر قدم بزنید. حتی اگر در همسایگی خود بمانید، باز هم می‌تواند یک تمرین زمینی ورزش باشد.
 • یک برنامه برای پیاده‌روی یا گردش دانلود کنید تا به شما کمک کند راه خود را پیدا کنید.

۲. عکس‌های زیادی بگیرید. با گرفتن عکس‌های زیاد، سفرهایتان را ثبت کنید. پس از بازگشت به خانه، می‌خواهید زمان دوری‌تان را به‌خاطر بسپارید و عکس‌ها یادگاری‌های خوبی برایتان هستند که می‌توانید با خود به خانه بیاورید.

 • علاوه بر این، می‌توانید عکس‌ها را در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود پست کنید تا در هنگام سفر، با دوستان و خانواده در خانه ارتباط داشته باشید.

۳. یک برنامه‌ی روزمره داشته باشید. در صورتی که برای مدت طولانی در جایی می‌مانید، حالتی شبیه به یک برنامه‌ی روزمره برای خود ایجاد کنید تا از دلتنگی جلوگیری کنید. فعالیت‌هایی مانند هر روز صبح رفتن به یک کافی شاپ، حس آشنایی با محیط اطرافتان ایجاد می‌کند که به شما آرامش می‌دهد.

 • اگر در مکان‌های مشابه رفت و آمد داشته باشید، مردم شما را می‌شناسند. هنگامی که این اتفاق بیفتد، با مکان جدید احساس اجتماعی بیشتری خواهید داشت، مثل اینکه به آنجا تعلق دارید.

۴. دوستان جدیدی پیدا کنید. صحبت کردن با افراد دیگر از کشور مادری یا ایالت خود باعث می‌شود هنگام سفر، احساس ناراحتی کمتری داشته باشید. به دنبال یک رستوران یا کافی شاپ باشید که ورزش موردعلاقه‌تان را از تلویزیون پخش کند و از رفاقت با دوستان جدید لذت ببرید تا فراموش کنید که از خانه دور هستید.

 • وقت گذراندن با سایر مسافران به شما کمک می‌کند احساس تنهایی کمتری داشته باشید و راهی برای تخلیه احساسات می‌دهد تا در مورد مشکلاتی که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید یا دلتنگی که ممکن است احساس کنید، صحبت کنید.

۵. چیزهایی برای خودتان بگیرید. هنگام سفر با یک وعده غذایی خوب در رستوران، یک کت جدید خاص یا یک جفت چکمه ولخرجی کنید. شما احساس خوبی نسبت به خود خواهید داشت و با لذت بردن از برخی چیزهای زیباتر که آن مکان ارائه می‌دهد، از منطقه‌ای که در آن سفر می‌کنید بیشتر قدردانی خواهید کرد.

 • این می‌تواند به شما کمک کند که به جای تمرکز بر میزان دلتنگی برای خانه، بیشتر روی ایجاد یک تجربه مثبت برای خود تمرکز کنید.

۶. یک لیست از کارهایی که می‌خواهید انجام دهید تهیه کنید. فهرستی از تمام کارهایی که می‌خواهید در سفر انجام دهید، چیزهایی که می‌خواهید ببینید یا تجربیاتی که می‌خواهید به دست آورید تهیه کنید. سعی کنید هر کدام از کارها را انجام دهید و سپس در حالی که می‌خواهید کار جدیدی از لیست را انجام دهید، موارد قبلی را خط بزنید. این امر به شما چیزی می‌دهد که روی آن تمرکز کنید و اهدافی را در زمانی که دور از خانه هستید، ایجاد کنید و سعی کنید به آن‌ها برسید.

 • شما می‌توانید در این لیست مواردی مانند رستوران‌هایی که می‌خواهید در آن‌ها غذا بخورید، مکان‌های توریستی در داخل شهر که می‌خواهید از آن‌ها بازدید کنید، غذاهای محلی مختلفی که می‌خواهید امتحان کنید یا هر تجربه محلی دیگری که نمی‌توانید در خانه داشته باشید را در نظر بگیرید.

منبع:

https://www.wikihow.com/Cope-With-Homesickness-While-Traveling

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا