اختلال پانیک

14 روش درمان حمله پانیک | من پانیک داشتم خوب شدم + کتاب

4.8/5 - (17 امتیاز)هنگامی که فردی به شرایط استرس زا پاسخ می دهد، به آن حملات پانیک می گویند. در این نوع حملات فرد وحشت زدگی و ترس بسیار زیادی را تجربه می کند. شروع این نوع حملات کاملا ناگهانی می باشد. در این مقاله سعی داریم به موضوع من پانیک داشتم خوب شدم بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

من پانیک داشتم خوب شدم

پیش از اینکه به موضوع مهم من پانیک داشتم خوب شدم بپردازیم، باید بدانید  هنگامی که شخصی ناراحتی و ترس شدیدی را تجربه می کند، پس از آن یک شرایط برای فرد استرس زا و دلهره آور می شود. بازه زمانی که پانیک شدید می شود، حداکثر 10 دقیقه طول می کشد.

کسانی که دچار حملات پانیک هستند، احساس می کنند درگیر حملات قلبی شده اند. زیرا علائم حمله قلبی و پانیک تقریبا مانند یکدیگر می باشد. ولی پس از اینکه به پزشک مراجعه می کنند، اطمینان حاصل می کنند که قلب آنها هیچ گونه مشکلی ندارد. به یاد داشته باشید فردی که درگیر پانیک است باید حداقل چهار مورد از علائم زیر را داشته باشد:

علائم پانیک چیست ؟

 1. تعریق
 2. تنگی نفس
 3. تپش قلب
 4. لرزیدن
 5. درد یا ناراحتی در قفسه سینه
 6. احساس خفگی
 7. تهوع
 8. ترس از مردن یا دیوانه‌شدن یا انجام دادن بی‌اختیار کاری
 9. دگرسان‌بینی محیط یا دگرسان‌بینی خود
 10. احساس سردی یا گرگرفتگی
 11. بی‌حسی
 12. سرگیجه یا غش
 13. یبوست یا اسهال

علائم پانیک چیست ؟

در ادامه قرار است به صورت کلی به مبحث من پانیک داشتم خوب شدم بپردازیم. ما در ادامه به شیوه های کنترل حملات پانیک خواهیم پرداخت. انجام این شیوه ها برای کسانی که حملات پانیک آنها خفیف تا متوسط است،  کاربردی و مفید می باشد. اگر این شیوه ها برای شما مفید نبود، باید به روانشناس مراجعه نمایید. اما اگر حملات شدید باشند، حتما باید به یک روانپزشک ماهر و باتجربه مراجعه نمایید.

حمله پانیک چیست ؟ 

پانیک چیست و باتوجه به ۴ نکته فوق‌الذکر چه مکانیسمی دارد؟ خوب، اجازه بدهید تصور کنیم زمانی‌که مضطرب هستید شروع به سریع نفس‌کشیدن کرده و احساس تنگی‌نفس می‌کنید. در این حالت کمی دچار وحشت می‌شوید که ممکن است دچار تنگی‌نفس شوید، بنابراین شروع به‌دقت در نفس‌کشیدن خود می‌کنید تا نفستان را از دست ندهید. ممکن است روی ضربان قلبتان هم تمرکز کنید. زمانی‌که به تنفستان دقت می‌کنید و می‌بینید سرعت بیشتری پیدا کرده، به این فکر می‌کنید که نفستان بند خواهد آمد و دچار حمله‌قلبی یا مرگ خواهید شد. سپس به‌سمت وضعیت کنترل رفته و تلاش می‌کنید نفستان را احتمالاً با نفس کشیدن‌های عمیق حفظ کنید که این‌کار باعث می‌شود تنگی‌نفستان بیشتر شود.

یا از رفتارهای ایمنی‌جویی استفاده می‌کنید؛ مثلاً گام‌هایتان را آهسته‌نموده یا به‌دیوار ساختمانی تکیه‌می‌دهید که دچار عدم‌تعادل نشوید. در صورت امکان، از ورزش‌کردن که باعث افزایش تنفستان می‌شود یا از شرایطی مانند نشستن در یک تئاتر شلوغ که موجب اضطرابتان می‌شود، اجتناب می‌کنید. حالا زمانیست که شما دچار اختلال پانیک و آگورافوبیا می‌شوید.

چه چیزی در بدن شما در طول حمله پانیک رخ می‌دهد؟

محققان هنوز دقیقاً نمی‌دانند چه چیزی باعث حمله پانیک در ارتباط مغز و بدن می‌شود. گاهی اوقات ممکن است وحشت یا پانیک در بدن شما شروع شود و سپس فرایندهایی را در مغز شما ایجاد کند. در مواقع دیگر، مغز شما می‌تواند آغازگر کل حمله پانیک باشد که سپس در بدن شما خود را نشان می‌دهد. در برخی موارد، ژنتیک یا تغییرات در عملکرد مغز ممکن است نقش داشته باشند. در برخی دیگر، استرس یک عامل اصلی است.

اما به محض شروع حمله پانیک، فورانی از پاسخ‌های فیزیولوژیکی در بدن رخ می‌دهد. حمله پانیک به طور معمول، با چیزی شروع می‌شود که باعث تپش قلب شما می‌شود. این ممکن است محرکی در محیط باشد – شاید صدا یا رایحه‌ای که شما آن را با یک رویداد آسیب‌زا مرتبط می‌کنید – یا حتی چیزی بی‌ضرر مانند خوردن کافئین. در یک حمله پانیک، ضربان قلب شدید، زنگ خطر را در مغز شما به صدا در می‌آورد و واکنش‌های ترس را به بدن شما می‌فرستد.

پیشگیری از حملات پانیک

شما نمی‌توانید از وقوع اختلال هراس جلوگیری کنید، اما ممکن است بتوانید با یادگیری عوامل محرک شخصی‌تان، حملات وحشت خود را کنترل کنید. همچنین می‌توانید با اصلاح شیوه زندگی‌تان، به کاهش دفعات و شدت حملات پانیک کمک کنید. مثلا:

 • از مصرف الکل خودداری کنید
 • وعده‌های غذایی منظمی داشته باشید
 • ورزش منظم داشته باشید
 • به اندازه کافی بخوابید
 • کافئین، برخی داروهای سرماخوردگی و محرک‌ها را کاهش داده یا از آن اجتناب کنید.

همچنین توجه به نکات زیر می‌تواند شانس شما را برای وقوع حمله پانیک کاهش دهد:

 • رژیم غذایی سالمی داشته باشید.
 • استرس خود را مدیریت کنید.
 • قبل از مصرف مکمل‌های گیاهی یا داروهای بدون نسخه با پزشک خود مشورت کنید، زیرا برخی از آنها می‌توانند اضطراب را افزایش دهند.

درمان سریع حملات پانیک در اسرع وقت می‌تواند از بدتر شدن یا تکرار بیشتر آنها جلوگیری کند. همچنین مهم است که برنامه درمانی خود را دنبال کنید تا از عود بیماری جلوگیری کرده و علائم را بدتر نکنید.

10 روش برای درمان پانیک

در مبحث من پانیک داشتم خوب شدم اینطور ذکر شده است که فرد مشکلش به صورت ریشه ای درمان شده است. قدم اول برای درمان این مشکل این است که دلیل ایجاد حملات پانیک را در مغز خود شناسایی نمایید. پس از آن در این راه حتما از یک درمانگر کمک بگیرید. یک درمانگر به شما می آموزد که چطور در این مسیر پیروز میدان شوید. در ادامه به مهم ترین روش ها برای درمان حملات پانیک می پردازیم.

1. روان درمانی و دارو درمانی

در مبحث مهم من پانیک داشتم خوب شدم به معجزه روان درمانی و دارو درمانی اشاره شده است. شما می توانید برای درمان حملات پانیک از دو روش دارو درمانی و روان درمانی استفاده کنید. که میتوانید برای این موضوع از مقاله , دارو های موثر برای درمان پانیک کمک بگیرید.

اگر در زمینه فیزیولوژیک مشکل داشتید، روانپزشک برای شما دارو تجویز می کند. به یاد داشته باشید حتما طبق تجویز روانپزشک دارو مصرف کنید. شما نباید به هیچ عنوان به صورت خودسرانه به مصرف دارو بپردازید.

2. اسطوخودوس می تواند به کاهش حملات پانیک کمک فراوانی کند

در موضوع من پانیک داشتم خوب شدم به استشمام بوی اسطوخودوس اشاره زیادی شده است. این گیاه می تواند استرس را در فرد کاهش دهد. علاوه بر این یک دمنوش آرامبخش به شمار می رود. لازم به ذکر است بدانید شما می توانید اندکی عصاره یا روغن را روی دست خود بزنید.

من پانیک داشتم خوب شدم

سپس آن را به آرامی بو کنید. مطمئن باشید با بوییدن آن مغز شما گرم می شود. یکی دیگر از راه هایی که به درمان حملات پانیک کمک فراوانی می کند، نوشیدن دمنوش اسطوخودوس می باشد. این دمنوش استرس را در فرد تا حد زیادی کاهش می دهد. به یاد داشته باشید اگر دارو مصرف می کنید، قبل از مصرف اسطوخودوس با پزشک خود مشورت نمایید. زیرا این دمنوش اگر به همراه دارو مصرف شود، موجب خواب آلودگی می شود.

3. درمان پانیک با مدیتیشن

در موضوع من پانیک داشتم خوب شدم به اثر مثبت مدیتیشن اشاره زیادی شده است. برای اینکه بتوانید حملات پانیک خود را کاهش دهید، باید سعی کنید یک مکان کاملا آرام برای خود انتخاب نمایید. علاوه بر این شما می توانید یک مکان را در ذهن خود انتخاب کنید و فکر کنید، در آن مکان حضور دارید.

شما باید تلاش کنید تمام جزئیات منظره را در ذهن خود تصور کنید. به عنوان مثال خودتان را در یک جنگل زیبای رویایی تصور کنید. بادی که به موهایتان می وزد را تجسم کنید. درختان زیبای جنگل را تصور کنید. با تصور کردن می توانید از شروع حملات پانیک تا حد زیادی جلوگیری نمایید.

برای دریافت کتاب خودیاری درمان پانیک کلیک کنید.

من پانیک داشتم خوب شدم

4. تنفس عمیق

در مبحث مهم من پانیک داشتم خوب شدم به تنفس عمیق اشاره زیادی شده است. تنفس عمیق می تواند به مغز فرمان دهد تا آرامش خود را حفظ کند. آرامش داشتن در این مواقع به مغز شما اجازه نمی دهد تا حملات پانیک شدید شوند. به یاد داشته باشید شما باید حتما به مدت زمان چند دقیقه به تنفس عمیق بپردازید.

5. سعی کنید به خودتان روحیه دهید

در مبحث مهم من پانیک داشتم خوب شدم روحیه دادن به خود جزو روش های درمانی به شمار می رود. شما باید مدام به خودتان جملات آرامش بخش بگویید. سعی کنید از فکرهای منفی بپرهیزید. شما باید یک شعار ذهنی برای خودتان بسازید و هنگامی که حملات پانیک شما آغاز شد، آن را مدام تکرار کنید.

زمانی که حمله شما آغاز شد، باید شعار خود را تکرار نمایید. پس از آن مطمئن باشید حملات پانیک شما کمتر می شود. بعضی از بیماران با گفتن جملات مثبت آرام بخش بسیار سریع نتیجه گرفته اند. همانطور که گفته شد حملات پانیک می تواند در عرض چند دقیقه از بین بروند. پس از آن شما آرام تر خواهید شد.

6. کاهش حملات پانیک با تمرین ریلکسیشن

در موضوع من پانیک داشتم خوب شدم تمرین ریلکسیشن جزو روش های درمانی محسوب می شود. این نوع تمرین مثل تمرین تنفس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. سعی کنید برای مدت بسیار کوتاهی چشمان خود را ببندید. پس از آن عضلات خود را شل نمایید. شما می توانید برای اینکه این کار را با دقت بیشتری انجام دهید، از فایل های صوتی نیز کمک بگیرید.

من پانیک داشتم خوب شدم

7. پرت کردن حواس می تواند به کاهش حملات پانیک کمک زیادی کند

در مبحث بسیار مهم من پانیک داشتم خوب شدم پرت کردن حواس جزو شیوه های درمانی محسوب می شود. هنگامی که حملات پانیک شدید می شود، اگر فکرهای منفی در ذهن داشته باشید، نشانه های شما شدیدتر می شوند. شما باید سعی کنید به موضوع دیگری بپردازید. مثلا یک جمع و تفریق ساده در ذهن خود انجام دهید. علاوه بر این شما می توانید اشیایی با رنگ سفید را در پیرامون خود دنبال کنید، تا ذهن شما به هیچ عنوان به سمت فکرهای مربوط به حملات پانیک نروند.

8. درمان پانیک اتک توسط حذف رفتارهای ایمنی‌جویی 

تحقیقات بر روی اختلالات اضطراب نشان می‌دهد که شما کاری انجام می‌دهید که تصور می‌کنید آن کار باعث می‌شود ایمن بمانید. اگر شما دچار اختلال پانیک هستید، ممکن است برخی از رفتارهای ایمنی‌جویی زیر را که باعث تداوم فکر خطرناک بودن پانیک می‌شود، انجام دهید: نشستن در نزدیکی درب خروج، داشتن یک نفر همراه، قدم زدن آرام یا محکم، تلاش برای نگه داشتن نفس خود، تکیه دادن به دیوار ساختمان یا یک تکیه‌گاه، عینک آفتابی زدن، نوشیدن الکل یا استفاده از داروی ضد اضطراب، جستجوی حامی و غیره. همچنین ممکن است خود را در حال تکرار جملات دلگرم کننده یا دعا خواندن ببینید.

مشکلی که تکیه بر رفتارهای ایمنی‌جویی دارد آن است که شما باوجود قرار گرفتن در معرض شرایط ترس‌آور، این باور را دارید که دلیل نجات شما از این شرایط تکیه بر تفکرات و رفتارهای ایمنی‌جویی شما بوده است. سعی کنید از رفتارها و تفکرات ایمنی‌جویی خود دست بردارید. می‌بینید که آسمان به زمین نمی‌آید. یکبار که شما این چرخه را ترک کنید، می‌توانید مسیر خود را پیدا کنید.

من پانیک داشتم خوب شدم

9. درمان پانیک توسط القای پانیک

نویسنده در کتاب خود (پانیک چیست) تعدادی از روش‌ها را که شما با انجام آنها می‌توانید به صورت عمدی خود را دچار نشانه‌های پانیک نمایید، برشمرده است؛ با انجام این رفتارها شما درک می‌کنید که این رفتارها خطرناک نیستند. به خاطر داشته باشید که پیش از انجام هریک از اینها، شما باید توسط پزشک خود معاینه شوید. مطمئن شوید که دچار عوارض جدی تنفسی، آسم یا عوارض قلبی- عروقی نیستید. اگر باردار هستید با پزشک خود مشورت نمایید. با این حال، درمانگر شما می‌تواند با تنفس سریع برای ایجاد عمدی حالت تنگی نفس و یا القای حس توهم به وسیله خیره شدن در نور، به شما کمک کند. شما می‌توانید با چرخیدن دور یک صندلی احساس سرگیجه کنید.

یکبار که به ایجاد نشانه‌ها در خود، تحت‌نظر پزشک اقدام کردید؛ خودتان را مشاهده کنید و ببینید که چگونه خودتان به‌طور عمد در حس‌های بدنی خود تغییر ایجاد می‌کنید. طبیعی نفس بکشید، شانه‌های خود را در حالت راحتی قرار دهید، بنشینید و مشاهده کنید و برای خودتان شرح دهید که چه اتفاقی برای شما دارد می‌افتد. متوجه می‌شوید وقتی احساس امنیت می‌کنید که دست از کنترل کردن برمی‌دارید.

10. درمان پانیک توسط مواجهه‌سازی

همانند هر اختلال اضطرابی، شما باید یک لیست از وضعیت‌هایی که در آن احساس ترس دارید، تهیه کرده و شروع به مواجهه‌سازی کنید. شما می‌توانید با تمرین تصور وضعیت ترس‌آور شروع کنید. بنابراین، اگر شما از ورزش کردن ترس دارید، تصویر قرار گرفتن خودتان روی تردمیل، ضربان قلبی شما را بالا خواهد برد. سپس راه رفتن روی تردمیل را تمرین کنید تا زمانی که اضطراب شما افزایش یافته و سپس کاهش پیدا کند. کم کم، شدت و مدت در معرض قرار گرفتن خود را افزایش دهید. به رفتارهای اجتنابی خود توجه کرده و آنها را کنار بگذارید.

تفسیرهای منطقی و غیرفاجعه‌آمیز درباره برانگیختگی که در بالا اشاره شد را به‌خاطر بیاورید. حواس بدنی به آسانی برانگیخته می‌شوند و افکار اغلب پیام‌های غلط می‌دهند. به این فکر کنید که در حال تماشای یک فیلم هستید ولی در آن حضور ندارید. این فقط یک داستان تخیلی است. و هیچ چیز وحشتناکی روی نخواهد داد و فیلم به پایان خواهد رسید.

11. درمان پانیک اتک توسط تمرین ناراحتی

یکی از مفاهیمی که من به کار برده‌ام «ناراحتی سازنده» است. یعنی تمرین انجام دادن کارهایی که با آنها راحت نیستید و با این عمل می‌توانید کارهایی که نیاز است به انجام برسانید را، انجام دهید. شما ممکن است در حال حاضر هم این کار را انجام دهید؛ به‌طور مثال، ممکن است کار کردن و ورزش برای شما خوشایند نباشد، اما تحت هر شرایطی آن را انجام دهید.

من به بیماران افسرده و مضطربم پیشنهاد می‌کنم تا به انجام رفتارهای سازنده‌ای که برایشان خوشایند نیست، ادامه دهند. آنها در نتیجه این کار از روبرو شدن با ترس‌ها و انجام کاری که برایشان دشوار بوده است، احساس غرور خواهند کرد. اضطراب اکثراً ناشی از تلاش برای اجتناب از ناراحتی است. کسب افتخار ناشی از تحمل ناراحتی، راهی برای قدرتمند نمودن خویشتن است.

سوالات متداول 

آیا مصرف شیرینی باعث تشدید پانیک می شود

مصرف قندهای مصنوعی باعث افزایش قند خون بدن می شود که در نتیجه آن انسولین بدن بمقدار زیادی افزایش می یابد و نتیجتا علایم مشابه زمانی که اضطراب دارید در شما ایجاد می کند. در نتیجه فرد دچار  اضطراب می شود که احتمالا حمله جدیدی در راه است.

مشکل مواد قندی آن است که باعث ترشح انسولین در بدن می‌شوند که به‌طور موقت، قند خون را افزایش می‌دهند و پس از مدتی به‌خاطر ترشح انسولین به‌جهت حفاظت از بدن در برابر قند اضافی، سطح قند خون از سطح ابتدایی نیز پایینتر می‌آید. بنابراین لازم است کمی قند خون درمان شود زیرا پایین بودن قند خون با ایجاد نشانه‌هایی مانند عرق کردن، تپش قلب، احساس ضعف، سرگیجه و غش و لرز، حملات وحشت را تداعی می‌کند.

بنابراین کمی قند خون و بالا رفتن قند خون بدلیل استفاده از مواد قندی مصنوعی هردو موجب ایجاد نشانه های پانیک می شود و در نتیجه فرد دچار ترس شده و یک دوره حمله پانیک آغاز می شود.

من پانیک داشتم خوب شدم آیا ممکن است دوباره برگردد

بله ممکن است پانیک دوباره برگردداما باید آگاه باشید که عود گاه به گاه پانیک را با شکست در درمان اشتباه نگیرند. مهمترین کار هنگام بازگشت نشانه ها بکارگیری مهارتهای مقابله ای و انجام مواجه سازی های بدنی و طبیعی است. در چنین مواقعی ممکن است بازگشت به درمان برای جلسات تقویتی مفید باشد.

چنین حملاتی هنگامی اتفاق می افتد که استرس کلی زندگی فرد افزایش یافته است. بطور مثال از دست دادن کار، از دست دادن یک از نزدیکان، انتقال به یک مکان جدید، استرس شغلی و…همگی می تواند منجر به عود حملات پانیک شود.

آیا پانیک درمان می شود یا فرد تا آخر عمر باید این اختلال را تحمل کند

بله پانیک درمان می شود اما بهتر است پس از درک نشانه های پانیک در خویش هرچه زودتر برای درمان مراجعه کنید زیرا پانیک هر قدر مزمن تر شود و از زمان اولین حمله پانیک زمان بیشتری سپری شود و فرد تعداد حملات بیشتری را تجربه کند درمان پانیک سخت تر خواهد شد.

وقتی زمان زیادی از شروع حملات پانیک گذشته باشد و فرد در موقعیت ها و مکانهای متفاوتی پانیک را تجربه کرده باشد شرطی سازی مغز با قدرت بیشتری اتفاق می افتد و در نتیجه شرطی زدایی سخت تر خواهد بود. فردی که دچار پانیک مزمن برای سالها می باشد سبک زندگی اش تغییر کرده است. او دیگر هر مکانی نمی رود، نوع تنفس او متفاوت است، بطور ناخودآگاه در هنگام حمله سعی می کند خود را آرام کند و….

تغییر سبک زندگی چنین فردی بسیار متفاوت از فردی است که بتازگی دچار حمله پانیک شده است و سبک زندگی جدید او برای تطبیق با پانیک در او ثابت و محکم نشده است. بنابراین پس از مشاهده اولین حمله پانیک در خویش برای درمان سریعتر مراجعه کنید تا راحت تر از درمان پانیک برخوردار شوید.

مردان بیشتر دچار پانیک می شوند یا زنان

شیوع دایمی اختلال وحشت زدگی همراه با بیرون هراسی یا بدون آن 4.7 دذصد است در حالی که شیوع 12 ماهه آن 2.8 درصد می باشد. نسبت ابتلا زنان به مردان بیشتر می باشد. زنان 2 برابر بیشتر از مردان دچار حمله وحشت یا پانیک می شوند. متوسط سن اختلال نیز 24 سالگی با محدوده 16 تا 40 سالگی می باشد.

آیا حمله پانیک می‌تواند باعث حمله قلبی شود؟

بعید است حمله پانیک باعث حمله قلبی شود، اما ممکن است. استرس هیجانی در هر دو حالت نقش دارد. دکتر میلر می‌گوید: «هم حمله قلبی و هم حمله پانیک می‌توانند در طول یا پس از یک موقعیت استرس‌زا رخ دهند. اما در بیشتر مواقع، مردم در پاسخ به استرس هیجانی به جای حمله قلبی دچار حمله پانیک می‌شوند.»

افرادی که دچار اضطراب، افسردگی یا استرس مزمن هستند ممکن است بیشتر در معرض مشکلات قلبی باشند. استرس مزمن می‌تواند منجر به فشار خون بالا شود که خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می‌دهد.

در هنگام حمله پانیک، ضربان قلب شما دچار چه تغییری می شود؟

در بسیاری از موارد، حمله پانیک یا وحشت باعث ایجاد ضربان قلب سریع می‌شود که به آن کوبش قلب نیز می‌گویند. ضربان قلب ممکن است به تا ۲۰۰ ضربه در دقیقه یا حتی سریعتر نیز افزایش یابد.

ضربان قلب سریع می‌تواند باعث ایجاد سرگیجه و تنگی نفس شود. یا ممکن است احساس کنید چیزی در قفسه سینه‌تان تکان می‌خورد یا کوبیده می‌شود. معمولاً کوبش قلب که در پاسخ به استرس هیجانی اتفاق می‌افتد و فقط چند دقیقه طول می‌کشد، مضر نیست. اما اگر به طور منظم اتفاق می‌افتد یا علائم احتمالی حمله قلبی دارید، باید به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید.

تفاوت بیمار پانیکی بودن و تجربه کردن این حمله

 

لینک منابع

https://www.nhsinform.scot/healthy-living/mental-wellbeing/anxiety-and-panic/why-do-i-feel-anxious-and-panicky

https://www.healthline.com/health/anxiety/this-is-what-panic-attack-feels-like

https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/panic-attack

 

 

 

نوشته های مشابه

‫9 نظرها

 1. ایا منی که 2 سال هستش پانیک داشتم ولی خوب شدم الان باید ترس اینو داشته باشم با اتفاقات مختلف این مورد بر گرده ؟

 2. سلام من تقریبا 20سال پیش حشیش مصرف کردم استرس واظتراب زیادی گرفتم همان لحظه کارم کشید به دکتر خلاصه بگم حالابیست سال است من خوشی ندیدم همش اظطراب افسردگی .هرروز میرم دکتر قلب تست ورزشی قرص باز هم خوب نشدم بخدا نه خوشی حالم را خوب میکنه نه ورزش نه عروسی هرجا شلوغ باشه بیشتر حالم بد میشه قرص اعصاب هم مصرف میکنم .دکترا میکن قلبت سالمه چیزی که من اینجا خوندم حمله پانیک همین عوارض رادارم .ترس از مرگ
  ترس از دوباره حمله بیاد سراغم دوباره قلبم درد میگیره
  باقرص لورازپام وپرفنازین وتریفن بازور وبی حوشی میخوابم هیچ کار اداری نمیتوانم انجام دهم من هم کارم حراست یه شرکت کارمیکنم.خواهشمندم من حالا باحال خراب واسترس این جملات رانوشتم خواهشمندم ازدکترهایی که این نوشتار را میخانند به دادم برسید.تشکر

  1. سلام منم دقیقا یک بار گل مصرف کردم و این مشکل برام‌پیش اومد و بعد یه تایمی پشت سر هم حمله پانیک داشتم با پرانول و اینا هم حل نشد اما با درمان سردی بدنم حملاتم کامل از بین رفت، برید پیش متخصص طب سنتی تاکید میکنم متخصص نه عطاری ها
   این حملات اکثرا از سردی مغز میاد حشیش و گل هم که سردی شدید دارن باعث میشن مغز بدتر سرد بمونه
   لطفا اعتماد کنید و پیگیری کنید واقعا جوابه
   انشالله بهتر بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا