اختلال انحراف جنسی

انحراف جنسی

امتیاز

مقدمه

درمان انحراف جنسی : انحراف جنسی یا اختلال جنسی پارافیلیا عبارت از آن است که برانگیختگی‌های جنسی و ارضاء فرد وابسته به خیال‌پردازی‌ها و درگیر شدن در رفتارهای جنسی باشد که غیرمعمول و افراطی است. موضوع انحراف جنسی معمولاً متمرکز و بدون تغییر است و می‌تواند چیزهایی مانند کودکان، حیوانات، لباس زیر و یا رفتارهایی همچون ایجاد درد و یا نمایش خود باشد.

فردی که انحراف جنسی دارد، برای ارضای جنسی خود نیازمند و وابسته‌ی اشیاء و یا انجام رفتارهای فوق‌الذکر است.

انواع انحراف جنسی

بر اساس کتاب DSM 8، نوع شایع انحرافات جنسی عبارتند از:

 1. اختلال عورت نمایی (نشان دادن اندام تناسلی خود به افراد غریبه)
 2. اختلال چشم چرانی یا ویریسم (مشاهده فعالیت‌های خصوصی فردی که از مشاهده شدن خود آگاه نیست)
 3. اختلال مازوخیسم جنسی (مورد تحقیر و یا رنج قرار دادن)
 4. اختلال سادیسم جنسی (دیگری را تحقیر کردن و رنج دادن)
 5. اختلال یادگار خواهی (استفاده از اشیاء غیرجاندار)
 6. اختلال مبدل پوشی (پوشیدن لباس‌های جنس مخالف؛ معمولاً لباس‌های زیر)
 7. اختلال مالش خواهی (تماس و مالش بدن فردی که راضی به این کار نیست و از آن آگاه نمی‌باشد)
 8. اختلال بچه‌بازی (تمرکز جنسی بر روی کودکان)

تعداد دیگری از اختلالات انحراف جنسی نیز وجود دارند که تحت عنوان سایر انحرافات جنسی در DSM شناخته می‌شوند. مانند: تحریک جنسی با جسد، ادرار، مدفوع و هرزه‌گویی تلفنی.

انواع اختلال انحراف جنسی در مردان شایع‌تر از زنان می‌باشد. انحراف جنسی در نوجوانی شروع شده و تا بزرگسالی ادامه می‌یابد. با افزایش سن و رسیدن به میانسالی، شدت اختلال انحراف جنسی کاهش می‌یابد.

نکته‌ای که باید در نظر داشت آن است که این علائم زمانی اختلال محسوب می‌شوند که:

 1. باعث استرس و پریشانی خود فرد و یا آزار و آسیب به دیگران شود.
 2. فرد برای ارضاء جنسی وابسته به این موارد است.

مثلا شریک جنسی که در هنگام آمیزش جنسی علاقمند به استفاده از کلمات رکیک است، تنها زمانی او را دچار اختلال انحراف جنسی می‌دانیم که او بدون استفاده از تحقیر و کلمات بد، به رضایت جنسی نرسد.

درمان انحراف جنسی- تصویر ۱- دکتر کامیار سنایی روانشناس

دلیل انحراف جنسی

دلیل انحراف جنسی هنوز مشخص نمی‌باشد و نمی‌توان دلایل مشخصی را ذکر کرد. از جمله تئوری‌های مطرح شده آن است که انحراف جنسی بر اساس فرایند شرطی شدن در اوایل کودکی به‌وجود می‌آید. بر اساس این تئوری اشیاء غیرجنسی وقتی چندبار با فعالیت‌های جنسی لذت‌بخش همراه شوند، باعث تحریک فرد می‌شوند. اگرچه بیان می‌شود معمولاً آمادگی فرد نیز ملاک مهمی است. به‌طور مثال، فردی که توان و مهارت برقراری رابطه سالم با دیگران را ندارد، امکان بیشتری دارد نسبت به چیزها شرطی شود. این افراد معمولاً کمتر اجتماعی هستند.

تمرکز تئوری‌های فیزیولوژیکی بر هورمون‌ها، رفتار و سیستم عصبی مرکزی است. گروهی نیز معتقدند تروماهای کودکی مانند مورد تجاوز جنسی قرار گرفتن، علت ایجاد انحراف جنسی است.

باور غلط برخی افراد آن است که میل جنسی زیاد دلیل انحراف جنسی می باشد در حالیکه انحراف جنسی هیچ ارتباطی با میزان بالای میل جنسی ندارد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته افرادی که یک نوع انحراف جنسی دارند به احتمال بیشتری سایر انحراف های جنسی را نیز دارند.

درمان انحراف جنسی- تصویر ۲- دکتر کامیار سنایی روانشناس

درمان انحراف جنسی

درمان، شامل روانکاوی سنتی، هیپنوتراپی، شناخت درمانی و تکنیک‌های رفتار درمانی می‌شود. دارو درمانی نیز برای درمان انحراف جنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنتی اندروژن‌ها برای کاهش سطح تستسترون و در نتیجه کاهش میزان تخیلات و برانگیختگی جنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مصرف داروها باعث می‌شود تمرکز فرد برای درمان بیشتر شود و برانگیختگی‌های جنسی تمرکز او را در درمان از بین نبرد. تحقیقات نشان می‌دهد شناخت درمانی همراه با دارو درمانی به‌جهت درمان انحراف جنسی، موثرتر می‌باشد.  ضد افسردگی‌هایی مانند فلوکستین نیز سائق جنسی را کاهش می‌دهد، اگرچه فانتزی‌های جنسی را کاهش نمی‌دهد.

رفتار درمانی

از جمله تکنیک‌های رفتار درمانی به بیزاری درمانی می‌توان اشاره کرد. مثلاً انحراف جنسی فرد با یک بوی مشمئز کننده همراه می‌شود. همزمان با تحریک از طریق رفتار و یا شیء نادرست، درمانگر بوی مشمئز کننده را در هوا پمپاژ می‌کند تا این دو با یکدیگر تداعی شوند. از شوک الکتریکی نیز استفاده می‌شود. در این روش بیمار نسبت به موضوع انحراف جنسی خود احساس بیزاری می‌کند.

تکنیک شرطی کردن مجدد

در تکنیک شرطی کردن مجدد فرد به چیزی که قابل قبول و مورد پذیرش است، شرطی می‌شود. مثلا از فرد خواسته می‌شود تا با شیء‌ای که با آن تحریک می‌شود، خودارضایی کند. زمان نزدیک شدن به ارگاسم  بیمار باید به تصویر پارتنر جنسی خود بنگرد تا در لحظه انزال، تصویر شریک جنسی در جلوی او باشد. درمان انحراف جنسی از طریق این تکنیک کمک می‌کند تا ذهن فرد نسبت به شریک جنسی خود شرطی‌سازی مجدد شود تا پس از آن به‌واسطه شریک جنسی تحریک شود.

تکنیک خاموش‌سازی

در تکنیک خاموش‌سازی از طریق خود ارضایی فرد تشویق می‌شود تا در مقابل یک فانتزی جنسی سالم خودارضایی کند. وقتی به انزال رسید، بیمار باید خودارضایی را این بار با فانتزی جنسی نادرست برای مدتی ادامه دهد. همانطور که می‌دانیم بدن پس از انزال برای مدتی به انزال مجدد نمی‌رسد. در این روش فرد در هنگام خود ارضایی با فانتزی سالم، تقویت دریافت می‌کند؛ ولکن در برابر فانتزی جنسی نادرست، تقویتی دریافت نمی‌کند.

تکنیک هم‌ذات پنداری

تکنیک دیگر درمان، هم‌ذات پنداری است که در این روش نتایج انحراف جنسی بیمار در قالب فیلم برای او نمایش داده می‌شود. به‌طور مثال، فیلم فرد قربانی که در فکر انتقام است و یا فیلم فردی که به‌خاطر انحراف جنسی خود محکوم به جراحی اخته کردن می‌باشد.

شناخت درمانی

در شناخت درمانی به فرد کمک می‌شود تا افکار غلط خود را درباره انحراف جنسی خود تصحیح کند. افکاری مانند آنکه فرد قربانی لذت می‌برد و یا آنکه لیاقت او همین است. او در شناخت درمانی همدلی کردن را یاد می‌گیرد و به او کمک می‌شود تا به موضوع از دید قربانی نگاه کند. تکنیک‌هایی مانند جابجایی نقش به فرد کمک می‌کند تا احساسات فرد قربانی را درک کند. لازم است درمانگر آگاه باشد تا بیمار علاوه بر انحراف جنسی، اختلال شخصیت ضد اجتماعی نداشته باشد؛ زیرا این افراد توانایی همدلی با دیگران را ندارند.

گروه درمانی

برای درمان انحراف جنسی از گروه درمانی نیز استفاده می‌شود. در گروه درمانی مجموعه‌ای از روش‌ها استفاده می‌شود. مثلاً تمرکز بر قبول مسئولیت در قبال رفتار، آموزش همدلی و هم‌ذات پنداری با قربانی، تقویت حمایت خانوادگی، تقویت روابط اجتماعی و آموزش مهارت‌های برقراری ارتباط.

برای مطالعه درباره اثرات پورنوگرافی در شکل گیری انحراف جنسی به کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه مراجعه کنید.

کلیک کنید

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعهمنابع:

psychologytoday.com

mentalhelp.net

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫213 نظرها

 1. سلام آقای دکتر نزدیک دوسالی هست که دوران عقد هستم چند ماه بعد عقد متوجه شدم شوهرم پورن نگاه میکنه و همیشه با موضوع رابطه با مادر هست
  ایشون بسیار بمن علاقه مند هستند و هر سری انکار کردند و فرصت خواستند اما من دوباره چند ماه بعد متوجه تکرار کارش شدم قبول نمیکنه بریم پیش روانشناس و میگه من چیزیم نیست چه کمکی میتونم بهش بکنم؟چون نگاهم به مادرشون تغییر کرده و حس خوبی ندارم

  1. دیدن پورن مادر ارتباطی به مادر او ندارد. بمعنای رابطه با مادر نیست.
   او باید ابتدا وجود مشکل و مشکلات و بدی های آنرا بپذیرد تا بعد بفکر راه حل باشد.
   کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را هر دو مطالعه کنید

 2. سلام آقای دکتر،وقتتون بخیر.
  من ۲ ساله عقدم و رابطه جنسی خیلی خوبی با همسرم داشتم و هردومون راضی بودیم.همسرم چند روز پیش گفت دوست داره یه خانوم دیگرو وارد رابطه جنسیمون کنیم و منو تحریک کنن ! قبلاً هم بهم گفته بود از لزبین ها خوشش میاد . میدونم قبلا پورن میدیده و شاید الان هم تنها باشه ببینه چون ما در دو شهر متفاوت زندگی میکنیم و فاصلمون دوره و هنوز خونه خودمون نرفتیم .
  میدونم فوت فتیش هست و تاحالا اذیت نشدم ولی نمیدونم نسبت به زنهای دیگه هم این حس و داره یا نه ؟! چند بارم ازم خواسته بود همزمان با رابطه جنسیمون پورن ببینیم ! از روزی که پیشنهاد آوردن نفر سوم و داده من دارم دیوونه میشم و اصلا باهاش حرف نزدم.بهش اعتماد ندارم و نمیدونم چیکار کنم .

  1. ایشان اجتمال زیاد به پورن اعتیاد دارن و پورن باعث شده ساختار مغز او تغییر کنه. ایشان بعد از ازدواج اجتمال زیاد تمایل جنسی به شما را از دست می دهد چون ایشان معتاد به تنوع است. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از سایت تهیه و مطالعه کنید تا با او بیشتر اشنا شوید

 3. باسلام بنده 44سالمه وده ساله حس کاکولد بودن شدیدسراغم اومده وهمسرمم هم بامن کناراومده به خوبی وحتی برای خوش اومدن من به مردها درمترو یا اتوبوس نزدیک میشه که بمالونندش و خودشم راضی هستش و داریم زندگیمونو به خوشی ودوست داشتن ادامه میدیم وعاشق همدیگه هستیم ولی تاحالا بدون هماهنگی من کاری را انجام نداده سوال اول ایاپی درمان باشم با اینکه ازهمه چی داریم لذت میبریم واینکه ایا احتمالش هست خانومم فاحشه بشه ونتونم کاری بکنم ممنون ازتون

  1. این موضوع یک اختلال محسوب می شود باید دلایل این میل خود را پیدا کنید.
   فاحشه لزوما خیر ولی همسر شما از لحاظ روانی مشکل دارد که هر خواسته شما را قبول می کند. ممکن است عزت نفس کم داشته باشد.

 4. جناب دکتر چرا افرادی مثل بنده دچار وسواس فکری میشیم؟
  دلیلش چیه ؟
  چه چیزهایی باعث شده تا ما فکر و ذهنمون اینجوری خراب بشه؟

 5. سلام من دخترم
  و 12 سالمه
  من نه اهل دیدن فیلم های پورن نه تفکرات جنسی نادرست و کلا علاقه ای بهش ندارم و ایمانم قویه و کلا از این چیزا مستهجن خوشم نمیاد و تابحال فانتزی جنسی نداشتم
  ولی
  بعضی وقت ها حس خیلی مسخره ای دارم
  ی چیزی شبیه انحراف
  ولی واقعا نیست
  نمیدونم چیکار کنم
  مثلا بعضی وقتا ی عکس از مرد با زن فرقی نداره میبینم این حسو دارم
  من میخوام کلا این حس از بین بره
  چجوری
  نمیتونم به مشاور مراجعه کنم با دارو بگیرم

  1. این حس بدلیل وسواس فکری شما است و ریطی به انحراف ندارد. در برابر حسهای طبیعی خود موضع نگیرید تا بیشتر نشود. آنها را طبیعی بدانید و برچسب انحراف نزنید. در غیر اینصورت نسبت به انها وسواس فکری پیدا می کنید

   1. سلام‌آقای دکتر مم یک ساای هست که با یه پسری تو رابطم رابطمون هم خیلی خوبه و خیلی عاشق هم هستیم متاسفانه فانتزی های سکسی عجیبی داره اون اوایل متوجه شدم که از سکس یواشکی و اشتباه خوشش میاد و من هرموقع راجب چیز بدی صحبت میکردم اون بشدت خوشش میومد و دوست داشت که دختر بدی باشم .هی روز به روز بیشتر ویدیوهای پورن با موضاعت کثیف(تریسام،سکس با محارم و ..) میبینه و خودارضایی میکنه خودشم ازین موضوع خیلی ناراحته و با من درمیون گذاشته متوجه شدم تاثیر ویدیوهای پورن هستش خودش گفت که چندسال پیش اصلا اینطوری نبوده اما حالا انگار مریض شده..توروخدا جواب بدین نگران آیندم و دلم میخواد دوباره مثل یک ادم معمولی به سکس نگاه کنه

    1. ایشان باید برای مدتی تلاش برای تغییر دیدگاه داشته باشن. بهتره تا زمانیکه تغییر نگرش جنسی حاصل نشده وارد رابطه حدی نشوید زیرا احتمال زیاد مسائل دیگری اضافه خواهد شد به تمایلات او

 6. سلام جناب دکتر.من 17سالم بود که بعد از خودارضایی دچار تمایل به همجنس شدم و حالت مفعول گرفتم درحالی که هیچوقت چنین کاری انجام ندادم و از چنین کاری شرم دارم و حالم بهم میخوره و احساس پست بودن بهم دست میداد از اینجور افکار.چون افکارش کل زندگیم رو گرفته بود و از ذهنم خارج نمیشد.بعد از دوماه این وسوسه و افکار از ذهنم خارج شدن ولی الان که 23سالم هست بازم اومدن سراغم همون افکار و همون تمایلات درحالی که من حالم بهم میخوره از این افکار و به شدت میترسم از این افکار و کارها.درضمن سعی کردم خودارضایی رو بزارم کنار و تا حدودی موفق شدم اما یه لحظه سهل انگاری باعث شد که دوباره خود ارضایی کنم و همون افکار بیاد سراغم آقای دکتر توروخدا کمکم کنین من نمیخام اینجوری باشم .من میخام مثل یه انسان عادی زندگی کنم خواهش میکنم کمکم کنین.درضمن در کودکی سه چهار باری مورد ازار در حد لمس قرار گرفتم ولی تجاوز نه.اما وقتی یادم میاد این خاطرات حالم از خودم بهم میخوره

   1. جناب دکتر یعنی این ها انحراف جنسی نیست؟
    این چیز هایی که در ذهن منه
    چیکارش کنم که خارج بشن؟
    بخدا منم میخام مثل بقیه سالم زندگی کنم و تشکیل خانواده بدم البته بگم به جنس مخالف هم تمایل دارم و این تمایل بالاست .ولی این وسوسه ها و افکار کثیف مربوط به همجنس منو ول نمیکنن.خواهش میکنم راهکاری بدین یا اگر قابل درمانه با جلسات مشاوره با شما این مشکلاتم درست میشن؟

   2. جناب دکتر چیکار کنم که این فکر ها دیگه نیان تو ذهنم؟ آیا با مشاوره خوب میشن؟ باید برم پیش روانشناس یا روان پزشک؟
    بخدا منم میخام مثل بقیه زندگی کنم.جناب دکتر فقط میترسم یه روزی تسلیم بشم توروخدا بهم یه راهکار بدین که تسلیم این افکار پست نشم.

    1. از آنجایی که مشکل شما وسواس است و نه انجراف جنسی هر قدر خود از این بایت بیشتر نگران کنید این افکار بیشتر می شود. یعنی مشکل شما آن است که افکار را جدی می گیرید و ی خواهید در برابرش بایستید.
     صفحه زیر پرسشها و پاسخها را مطالعه کنید
     https://dr-sanaie.com/%D9%88%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C/

 7. سلام خوب هستید عذرخواهی اگر یک نفر یه فانتزی جنسی داشته باشه و مجرد باشه و بخواد بدون خودارضایی و به گناه افتادن از سرش خلاص شه باید چیکار کنه؟

   1. سلام اقای دکتر من پسری ۱۶ ساله ام من فیلم پورن نگاه میکردم و خودارضایی میکردم تا اینکه فیلم های کاکولدی رو دیدم و هنگام خودارضایی خودم رو جای فرد کاکولد قرار میدادم تا ارضا بشم و قبل اون فیلم گی (همجنس بازی) دیدم و ب‌ مقعدم اشیا وارد کردم و بعد وارد کردن پیشمون میشدم چند باری انجامش دادم الان فیلم پورن و خودارضایی رو گداشتم کنار
    ولی باز هم دل میخواد مفعول بشم و از طرفی هم خوشم نمیاد از این کار و حالم بهم میخوره قبلا‌موقعی که شهوتم بالا میرفت دلم میخواست مفعول بشم ولی الان وقتی به مفعول بودن فکر میکنم شهوتی میشم و در مقعدم ی احساس مث ضربان قلب حس میکنم ولی خیلی از این رفتارم ناراحت میشم و خجالت میکشم به دکتر مراجعه کنم اگه بشه راهنمایی کنین من رو ممنونم

    1. متاسفانه تماشای پورن تمایلات جنسی فرد را تغییر می دهد. بهتر است بشدت از تماشای پورن پرهیز کنید و خود را در معرض الگوهای تحریک کننده غلط قرار ندهید. بدلیل سن کم پورنوگرافی می توانسته تاثیر زیادتری بر شما بگذارد.
     امیدوارم پس از ترک و صبوری تمایل طبیعی شما بازگردد

   2. دکتر چ مدت طول میکشه تا تمایل طبیعی برگرده؟
    من فیلم پورن و خودارضایی رو ترک کردم فقط این حس و حال مفعول شدن تازگیا به سراغم اومده اینو چجوری از سرم بپرونم من همونم که ۱۶ سال داشت فک کنم وسواس بیش از حد نشون میدم ولی از مفعول بودن متنفرم

    1. دکتر این تمایل مفعول بودن و کاکولد بودن من بعضی مواقع سراغم میاد و بعضی مواقع نه چجوری‌کامل ترکش کنم من فیلم پورن و خودارضایی رو ترک کردم حالا این دوتا موندن من ۱۷ سالمه قبلا دو تا سوال هم پرسیدم ازتون در مورد این

 8. سلام اقای دکتر امیدوارم پیامم جواب بدید
  من ۲۲سالم و دوس پسرهمم ۲۲ساله هستش چندماه بزرگ تر تازگی گفت ک فانتزی وگرایش به کاکولد وکاکویین ومطیع بودن دار و خجالت میکشیدک بیانش کرد وزمانی ک باهم بودیم بااین فرض بامن بوده راه درمانش چیه تااولش میخوام درمان شه و چطوری رفتارکنم باهاش تواین موضوع وبنظرش فقط بااین فانتزی میتونه ارضاشه وتحریک میشه و از دکتر رفتن تفره میره

 9. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من دخترم و ۱۸ سالمه خیلی ساله حتی در سن کم علاقه به التماس کردن و بوسیدن دست و پا داشتم حتی به طوری که با فکر کردن و انجام این کار فقط برای جنس مونث(از فکر به جنس مخالف بدم میاد)بشدت برام تحریک کننده بوده همچنین مقطعی هست این حس یه مدت کوتاهی میاد و میره(دائم نیست) و بعد از اینکه با یک دختر رابطه جنسی برقرار کردم ارضا شدن رو فهمیدم چه حسی داره و بعضی وقتا با این فکر خودارضایی میکنم
  و اینم بگم که من فقط از فکر کردن بهش لذت میبرم فکر نکنم انجام بدم هیچ وقت هیچ کدوم از کارهارو انجام ندادم فقط در ذهنم تصور میکنم
  ایا این مشکل جدیه و ایا خودم میتونم به خودم کمک کنم از بین بره این حس یا نه؟

  1. بهتر است که تشدید و تحریک نکنید این فکر را. ولی حساسیت نیز بحرج ندهید و سعی در مقابله با ان نکنید. سعی کنید به افکار جایگزین بپردازید. در کل وسواس برای خود درست نکنید با این افکار

 10. با عرض سلام و خسته نباشد
  آقای دکتر بنده تجاربم را بهتون میگم که اینجانب دوست دارم خودم رو از لحاظ جنسی مراقبت میکنم که نه تحریک بشم و نه شبها جنوب بشم که این کارو هم تونستم تا ۳۸ روز ادامه بدم که نه تحریک بشم و نه شبها محتلم بشم ولی مشکلی که وجود داره بعد از ۸ الی ۱۵ روز بعد از احتلام دچار استرس و اضطراب سنگین میشم بصورتی که از کنترل عقلم رو از دست پیدم و افکار منفی به این صورت که داری میمیری یا کارها پشت سر هم بد میاد یا موقع کار نمیتونم استرسمو کنترل کنم و بعد از ۱۵ الی بعد استرسم فرو میشینه و به خودم میگم که طبیعیه به نظر شما مشکل چیه با تشکر

   1. با سلام.
    در مورد موضوعی که بهش گفته میشه short hair enthusiast .
    این موضوع با فراوانی بسیاری در بین مردان و زنان البته بیشتر در مردان در تمام جوامع وجود دارد.

    ولی افراد دارای گرایش به این موضوع مخصوصا از بین خانمها ابراز آن با احساس شرم بسیار همراه ست و هراس از اینکه دیگران افراد دارای این گرایش را به دیوانگی ! و انجام کاری عبث و ضد زیبایی متهم کنند.

    آیا اینکه برخی مردان از تراشیدن موی سر زنان دچار لذت جنسی میشوند مشکل جنسی ست؟!
    البته این گرایش انواع متفاوتی دارد و برخی با تراشیدن موهای سر خود نیز لذت جنسی میبرند و برخی با تراشیدن موی سر دیگران و به تحقیق اکثریت قریب به اتفاق اینها به سبب ترس از سرزنش دیگران و مورد پرسش و بعضا آزار قرار گرفتن از تراشیدن سر علیرغم احساس تلذد استنکاف میورزند و صرفا از صحبت کردن در اینمورد بسیار مشتاق هستند !

    در برخی کشورها افرادی به خانمها در ازای اینکه موهای سرشان در برابر دوربین تراشیده شود پول پرداخت میکنند و ویدئوی تراشیده شدن سر این خانمها را در ازای مبلغی به فروش میرسانند و منع قانونی ندارد.

   2. سلام جناب
    من مردی چهل ساله با دو فرزند هستم
    باهمسرم بینهایت زندگی خوبی داشتیم
    بدون خیانت بدون شک در عرض بیست سال
    الان پنج ماهی هست همسرم گرایش پیدا کرده
    به صورت چت یا است ام اس با نامحرم
    هر دفعه هم بایک نفر
    تو این پنج ماه چهار بار مچشو گرفتم
    هربار احساس شرم و پشیمانی زیاد می‌کنه
    اما دوباره تکرار میشه
    ناگفته نمونه علاقه شدیدی به من داره که هربار بهش میگم جدا بشیم به دست و پامو میوفته که بدون تو میمیرم
    لطفاً توروخدا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

    1. باید دلیل مشکل پیدا شود.
     در درجه اول بدانید دلیل رفتار او بهیچ عنوان به شما ارتباطی ندارد. دلیل این کار می تواند اجساس تنهایی باشد. باید با یک روانشناس مشورت کند. ممکن است بطور مثال نیاز به تحسین داشته باشد.

 11. با سلام خدمت دکتر عزیز
  تاثیری که گناهان گذشته بر شخصیت فرد میذاره دیگه فرد رو مثل حالت قبل از گناه فرد نمیکنه و اون فرد همیشه گناهش رو جلو چشمش میبینه و زندگیش تیره و تار میشه هرچی هم توبه و پشیمانی کنه تاثیری نداره و خودش رو جلو خداش همیشه شرمنده میبینه و خودش رو پایینتر از دیگران فرض میکنه و خیلی سرخورده میشه آیا راه درمانی سراغ دارین که زندگیش نورانیت قبل از گناه رو داشته باشه من دیگه خسته شدم به هر دری زدم نتونستم خودم رو راضی کنم .

  1. بزرگترین اشتباه نبخشیدن خویش است زیرا فرد زا از رشد باز می دارد. باید بدانیم انسان حق اشتباه کردن دارد. هیچ فردی بدون اشتباه نیسیت. مهم عدم تکرار اشتباه و نماندن در اشتباه است.
   شما دچار کمالگرایی هستیدو این مشکلی است که شما را از رشد باز می دارد.

   1. سلام بنده 33 سالمه و از 25 سالگی به فیلمهای فوت فتیش پای زنان نگاه میکنم و خودارضایی میکنم چندین بار ترک چند روزه داشتم ولی برگشتم الان هر روز خودارضایی دارم و برای ترک از کپسول فلوکستین استفاده میکنم راهکار شما برای ترک من چیست

  2. سلام اقای دکتر توروخدا کمکم کنین من واقعا نمیدونم چکار کنم 31سالمه شوهرم 33سالشه 5ساله ازدواج کردیم عاشق همدیگه هستیم مدتیه شوهرم فانتزیاش تغییر کرده اوایل واسم ازاردهنده نبود حین رابطه گاهی پورن ببینیم ولی وقتی دیدم دیگه حواس شوهرم به من نیست خیلی اذیت شدم و ازش خواستم دیگه نگاه نکنیم حالا حین رابطه همش حرف از رابطه سه نفره میزنه و من واقعا اذیت میشم ولی وقتی ارضا میشه بهش میگم که اذیت شدم میگه فقط حرفه مگه من میزارم کسی به تو دست بزنه نمیدونم واقعا باید این فانتزیارو قبول کنم یا نه حس میکنم خیلی شرطی شده بدون این حرفا ارضا نمیشه الان که اینترنت قطع دیگه به پورن و شبکه اجتماعی دسترسی نداره ولی این فانتزیا تموم نمیشه خیلی حالم بده خواهش میکنم کمکم کنید

   1. او پورن زیاد دیده و مغزش تغییر کرده. هر قدر با فانتزی او عمل کنید ذهنش چیزهای بیشتری می خواهد. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را به او معرفی کنید
    متاسفانه سیم پیچی مغزش تغییر کرده و باید برای درمان خود کمک کند

 12. با سلام
  ببخشید سوالی داشتم در مورد اینکه دیدن و تحریک شدن بوسیله نحوه حرکت و نشست و برخواست افراد به این صورت که یک ندای درونی میگه به نحوه حرکت و نشستن این فرد نگاه کن چقدر تحریک آوره و هر چی سعی میکنی از این فکر خلاص بشی نمیتونی یهو خودت رو تو اون محیط فکری میبینی و احساس کنی گناه بزرگی کردی که به جواب اون ندا بله گفتی دو سه روز حالت گرفته میشه آیا این افکار تو همه انسانها هست یا فقط من دچارشم
  وسوال دوم اینه که
  آیا فردی که اگه خودش رو کنترل نکنه یعنی خودش رو عقب نکشه از همجنس دوستی و تحریک شدن بوسیله همجنس یعنی انحراف جنسی داره چون از درون به اون طرف کشیده میشه ولی خودش رو کنترل میکنه حالا چطور با این مساله کنار بیام چون وجودش اون کارو دوست داره ولی به خاطر گناه بودن و یا طرد شدن بوسیله جامعه این به خودش تلقین میکنه که تو اون کاره نیستی چطور میتونم این گرایش رو بکلی از افکارم حذفش کنم که به اونطرف کشیده نشم.

  1. سلام عرض ادب واحترام خدمت شما آقای دکتر سنایی …من حدود ۱۸ سال هست ازدواج کردم خودم وهمسر در گروه سنی ۴۵تا ۴۸ هستیم.مشکل اصلی من از اولین مهمانی که با همسرم رفتم شروع شد که فهمیدم مشکل داره دقیقا ماه اول ازدواجمون بود که به مهمانی فامیلی دعوت شدیم ودیدم همسرم به خانمی که تقریبا همسن مادرش هست دقت میکنه وهمش داره بهش نگاه‌های متفاوت شاید چشم چرانی بعد چند جای دیگر رفتیم وفهمیدم کلا این حالت رو داره ودقیقا در هر مهمانی که رفتیم به یک زن فوکوس می‌کرد وخیلی بد پیگیر نگاه‌های معنا دار انگار روحش ارضا میشه اینکارو میکنه چندین بار به دعواهای وحشتناکی کارمون کشید وحتی چند تا از فامیلو دوستان هم گفته بودن که همسر اون خانم چقدر بد چشمه ومتاسفانه من همیشه حالم بد بود وخجالت میکشیدم وخیلی باهاش حرف زدم که اینکار تو زشته آبروی من وخودت میره ولی باز تکرار بدر هر جایی که قرار می‌گرفتیم ودقیقا هم در بعضی جاها با زن هایی که اونها هم بهش پا میدادن وکاملا ارتباط نگاهی داشتن یعنی پاسخ به این نگاه بد این آدم میدادن وتقریبا ادمهای مریضی مثل خودش رو پیدا می‌کرد ولی در این اواخر متوجه یکسری رفتارهای متفاوت حتی ضعف جنسی در روابط خودمون دیدم که متاسفانه پیگیر شدم ودیدم سکس چت های خیلی مستهجن وشکنجه وحرفهای خیلی زشت میکنه وچند وقت باهاش خیلی دوستانه ولی غیر مستقيم باهاش حرف زدم ولی متاسفانه هم رفتارهاش چشم چرانی با زن های مریض وهرزه زیادتر وخیلی گستاخ شده ودقیقا همیشه ازاینکه من می‌فهمیدم ومیگفتم شروع به خودزنی ودعوا وداد وفریاد می‌کرد…ازتون میخوام کمکم کنید چیکار کنم از زنانی که سکس چت هاشو هم دیدم خیلی حالم بدتر شده نمیدونم چیکار کنم من یک فرزند دختر ۱۳ ساله دارم ولی خیلی حالم وروح روانم بده خواهشا منو راهنمایی کنید

   1. ایشان باید در درجه اول بپذیرد که مشکل دارد و در ثانی اراده کافی برای تغییر داشته باشد. بنظر در حال حاضر چنین اراده ای در وی موجود نیست.
    شما کاری نمی توانید برای او انجام بدهید. تنها می توانید با زبان غیر خشن احساس خود را به او بگویید. شاید ااحساس نیاز به تغییر کند

  2. عرض احترام خدمت شما آقای دکتر ….طبق پاسخ شما که لطف فرمودین ….من با همسرم صحبت کردم خیلی خیلی دوستانه ولی جدی وایشون مشکلش رو قبول کرده و حتی بهش گفتم بریم پیش آقای دکتر سنایی وپذیرفت …البته به من گفت ویعنی یه توجیه کارش این بود خیلی نیاز داشتم تجربه کنم وترس از از دست دادن لذتهای-جنسی به دلیل بالا رفتن سن نتونه سکس خوبی داشته باشه در این مورد واین زمان که پذیرفته باید چیکار کنیم ….واینکه من خیلی نسبت بهش بی اعتماد شدم وهمش شک دارم نکنه کار اشتباه وزشتی بکنه اضطراب ودلشوره دارم وقتی میرم بیرون از خونه چون زمانهایی که تنها بود تو خونه سکس چت میکرد ومتاسفانه زمان مصرف الکل حالتهاش در مهمانی ها خیلی بدتر میشد وچشم چرانی وپیگیر زنهایی میشد که اونهام متاسفانه مشکل اخلاقی داشتن وهمش در مهمانی نیاز داشت به اون شخص نگاه کنه وخصوصا اگر اون طرف هم مثل خودش بهش نگاه کنه ومتاسفانه الان شرایط جوری شده که دختران با زنان مجرد اصلا برای خودشون احترام وارزش قائله نیستن وبا مردهای متاهل ارتباط میگیرن وحتی اینکه براشون مهم نیست که این مرد شاید بیماره جنسی داره وهر جا که میره این مشکل رو داره ودنبال نگاه کردن وتیک زدن بازنهایی که مشکل دارن وچون من خودم اگر مردی بهم نگاه بدی بکنه کنه حالت تهوع میگیرم ومتنفرم خصوصا در تاهل حتی مجرد هم بودم اینطور نبودم ولی بیماری‌های جنسی در اجتماع خیلی زیاد شده ….خصوصا در متاهلین ….آقای دکتر میشه منو راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم سپاسگزارم

   1. همانطور که عرض شد خود ایشان باید اراده بخرج دهند. کاری از دست شما بر نمی اید. البته محکم بودن شما می تواند اراده بیشتری به او بدهد. او باید حس کند در صورت ادامه ممکن است شما را از دست بدهد

 13. سلام
  فردی هست (خانم) که همیشه سعی میکند نگاهش رو کنترل کند ولی گاهی همجنس های خود را میبیند که زیبا رو یا بی‌حجاب هستند را نگاه میکند احساس میکند تحریک می‌شود و بعدش احساس گناه میکند ..به نظر شما مشکل ایشون چیه؟باید چکار کنه؟

   1. سپاسگزارم از پاسخ شما فقط آقای دکتر میتونم بدونم آیا ایشون انحرافات جنسی داره؟آیا خطرناکه ؟ من باهاش رفتارم با احترام ولی جدی ولی بهش گفتم که سکس چت هاتو دیدم ولی خیلی نادم وپشیمان ولی عادی رفتار میکنه واقعا نمیدونم چه رفتاری داشته باشم وآیا بیماری خطرناکه چون دختر دارم

 14. سلام
  چند وقتی هست یه بنده خدایی وسواس شمارش دارد و احساس میکند صدای نامحرم براش تحریک کننده است به شدت.قبلا تا این حد اینطوری نبوده نمی دونه باید چکارکنه؟گاهی اوقات تپش قلب می گیرد و همچنین استرس.حتی تا جایی که نمی تواند حتی یک سریال تلویزیونی به درستی ببیند.به نظر شما این حالت وی گناهه؟علت و درمان چگونه است!؟

 15. سلام آقای دکتر خسته نباشید من یه دختر 19 ساله هستم و از دیدن صحنه های پوشک و little لذت میبرم
  تا الان فیلمم زیاد دیدم ولی خودارضایی تا حالا نکردم
  ولی با دیدن این صحنه ها انگار تحریک میشم وقتی هم فیلم نگاه میکنم قسمت هایی که باهم رابطه دارن و رد میکنم بره در واقعیت اصلا دوست ندارم همچین چیزیو تجربه کنم ولی خیلی تو ذهنم تصور میکنم
  خیلی احساس گناه دارم
  کمکم کنید لطفا

  1. باید برگردید به خاطرات کودکی ببینید اولین تجربیات لذت بخش شما چگونه با موضوع پوشک و…گره خورده است و ذهن شما شرطی شده است.
   سعی کنید مغز خود را بیشتر با این زمینه تحریک نکنید.

 16. سلام و عرض ادب آقای دکتر
  من مدت زیادیه که خودارضایی و پورن رو کنار گذاشتم،اما تو دورانی که پورن میدیدم به کتگوری فتیش پا و bdsm و البته موضوعات دیگه هم علاقه داشتم.
  درکل از پاهای خوشگل و لاک زده هم خوشم میاد. حتی تو رابطه جنسی با خانومم هم دوس دارم،و حتی پاهاشو بوس میکنم و …
  ایا منم فتیش پا دارم؟
  جوری نیس که وسواس باشه و دنبالش باشم،ولی وقتی میبینم خوشم میاد.

  1. مهم ان است که مشکل و اختلالی در رابطه شما بوجود نیاورد. اگر برای همسر اذیت کننده نیست مشکلی ندارد . سعی کنید بیشتر بر روی رابطه کلاسیک تمرکز کنید تا همسر اذیت نشود

 17. سلام .فردی که وسواس شمارش داشته مثلا می خواهد ذکر بگوید آنقدر تکرار میکند که یقین کند واقعا به تعداد صحیح گفته.درب خانه را که قفل میکند یادش نمی آید که این کار را کرده یا نه؟..به تازگی متوجه شده که اگر صدای نامحرم رو با لذت گوش بده گناهه.به تازگی احساس می‌کنه اگه صدای نامحرم به گوشش بخوره قلبش به شدت میزنه و می خواد بیرون بیاد.یعنی صداشون خیلی تحریک کننده هست.نمی تونه حتی یه موسیقی حلال.یا یه فیلم تلویزیونی ببینه چون صدای بعضی هاشون رو می‌شنوه.قبلا اینطوری نبوده یا بوده نه به این شدت. شخص باید چکار کنه؟آیا گناهه؟امکان مراجعه به پزشک را نداره .آیا این تحریک شدن با صدا از نظر دین گناه محسوب میشود ؟تو رو خدا جواب دهید

 18. سلام دکتر خسته نباشید
  من دختری ۲۳ساله هستم و تمایل به ایجاد رابطه جنسی با محارم دارم… درصورتی که این میل و اصلا نسبت به غریبه ها ندارم… دچار یک انحراف جنسی خیییییلیییی فجیع شدم که حتی نمی تونم برم پیش دکتر و مطرح کنم ۷سالی میشه متوجه این موضوع شدم وخانواده ام همه جا این بیماری منو پخش کردن و همه حتی غریبه ها به نوعی از من هراس دارن… پیش روانپزشک رفتم ولی این مشکل و نگفتم ۲سال پیش افسردگی خیلی شدید گرفتم گریه ترس شدید فکر میکردم که پدر یا دایی هام میخوان بهم تعرض کنن حتی میخواستن منو بستری کنن ولی ترسیدم و قبول نکردم… تو خونه درمان شدم ترسهام از بین رفته… ولی هنوز اون انحراف و دارم و قرص مصرف میکنم… به دکترمم نگفتم که مشکلم چی بوده فقط میگفتم میترسم… ایا امکانش هست من درمان بشم… از خودم قطع امید کردم چند بار میخواستم خودمو بکشم… ولی نشده… هنوزم اگه فرصتشو داشته باشم فکر اینم که انحامش بدم… خونوادم فکر میکنن چون قرص میخورم حالم خوبه ولی شبا با گریه میخوابم… و همیشه از صبح تا شب که میخوام بخوابم یه چیزی انگار گلومو فشار میده و خوب نمیشه حتی با گریه… مرسی وقت گذاشتین خوندین ولی فکر نکنم امیدی برای بهبود من باشه…

   1. فقط فکر ارتباط میاد به شدت همش تو ذهنمه منو عذاب میده… نه اصلا لذت نمی برم… وسواس فکری پیدا کردم فکرش عصبی م میکنه… همش گریه میکنم میگم چرا من… چرا من باید این مشکل و داشته باشم… مثل بقیه ادما سالم نباشم…. خیلی باهاش درگیرم یعنی وقتی حتی نگاه میکنم به محارمم یا باهاشون میگم میخندم عذاب وجدان میگیرم میگم تو ادم سالمی نیستی نباید بگی بخندی تا خوب نشدی خودمو تو اتاق حبس میکنم تا کسی و نبینم

    1. شما دچار وسواس فکری هستید. انحراف جنسی ندارید.
     هرقدر بیشتر بخواهید با فکر وسواسی خود بجنگید قوی تر می شود. شکا مشکل اخلاقی ندارید بلکه برعکس بیش از حد فردی اخلاقی هستید و همین موضوع به وسواس فکری تبدیل شده است. کتاب خودساری برای درمان وسواس فکری را در سایت تهیه کنید

   2. خیلی ممنون دکتر خیالم تا حدودخیلی زیادی راحت شد…. دقیقا طی چند ساله همیشه در حال جنگیدن با این افکارم…
    چشم حتما تهیه میکنم و مطالعه میکنم.
    مچکرم وقت گذاشتید

 19. با سلام و خسته نباشید
  بنده ۳۲ ساله و ازدواج نکردم
  یه مشکلی دارم که زمانی که در مکانهایی هستم که افراد لباسهای تنگ پوشیدند بدون اینکه به اونا نگاه کنم و یا وقتی صداشون رو میشنوم تحریک جنسی میشوم نه اینکه ارضا بشم که این حالت منو اذیت میکنه مخصوصا وقتی به دستشویی میرم بعد تخلیه ادرارم ماده سفید رنگی مشاهده میکنم که دیگه اعصابم به هم میخوره به نظرتون من چیکار کنم آیا من ارضا میشم خودم خبر ندارم دیگه کلافه شدم آیا این درمان میشه تورو خدا کمکم کنین حتی موقع نماز از خدا خجالت میکشم

 20. با سلام و ارادت خدمت آقای دکتر
  بنده مجرد هستم و ۳۳ ساله
  بنده در بچگی حدودا ۱۰ سالگی در محیطی بودم که بعضی از دوستانم که بنده هیچ اطلاعی از مسایل جنسی نداشتم اونا شوخیهای جنسی میکردند و این رفتار اونا باعث برجسته شدن و کنجکاو شدن بنده در باره مسایل جنسی شد و من را به این دنیای مشمئز کننده وارد کرد وچون در این دام افتاده بودم با بعضی رفتار سعی در ارضای این غریزه میکردم که الان از گفتنش خجالت میکشم حالا اگه این ارضای جنسی با دست زدن و یا بغل کردن دوستام ارضا میشد یکهفته حالم خراب میشد که چرا تو این دام افتادم حالا گناه من چیه که تو این محیط بزرگ شدم و الان احساس گناه میکنم که تو اون افراد رو بدون اینکه اطلاعی داشته باشن بغل کردی و ارضا شدی الانم که ۳۳ سالمه نتونستم از دام این افکار خلاص شوم اینو هم بگم که بنده به مسایل دینی کاملا واقف هستم و نمازو روزه هام رو هم میگیرم ولی احساس گناه و وابستگی به این مسایل وجودم را آشفته میکند

  1. شما بنظر شخصیت وسواسی دارید و موضوعات ذهن شما را اشغال می کند و نمی توانید خود را ببخشید.
   همه انسانها کارهایی می کنند که بعد از مدتی پشیمان می شوند. باید خویش را بخشید تا با انرژی مثبت به کارهای مفید و خوب مشغول شد. احساس گناه تنها باعث می شود فکرتان در ان موضوع بماند

 21. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز و گرامی
  بنده ۳۶ سالمه و پسر هستم سوالی که دارم اینه که آیا امکان دارد برای فردی اصلا افکار جنسی به ذهنش خطور نکند
  بنده هر چه سعی میکنم این افکار به ذهنم خطور نکند بدتر میشود یعنی وقتی با یک نفر دارم صحبت میکنم فکرم خود به خود به سمت مسایل جنسی میرود که چجور نشسته یا لباس زیرش چجوره و در آن موقع نمیتوانم از آن دام خلاص شوم و تحریک جنسی میشوم و یه چیزی درونم میگه اختیار افکارت دست من است تو اونکاره ای من دوست دارم اصلا این افکار به ذهنم خطور نکنه یعنی در اینصورت احساس بزرگی و عزت نفس پیدا میکنم آیا راهکار داره یا این افکار باید باشه با تشکر

 22. سلام من یه دختر نوجوونم که متاسفانه زیاد خودارضایی میکنم و تصمیم به ترکش دارم ولی یه مشکلی که هست اینه که من گرایشم به مردان هستش ولی وقتی یه خانوم خوشگل میبینم دوست دارم باهاش رابطه داشته باشم فکر میکنم به خاطر اینه که زیاد پورن میبینم ولی دلیل اصلیشو نمیدونم ممنون میشم راهنمایی کنید در ضمن وسواس فکری هم دارم

 23. باعرض سلام خدمت دکتر عزیز
  بنده ۳۶ ساله و پسر هستم
  من بعضی مواقع افکار جنسی به ذهنم خطور میکنه با دیدن افراد خوش قیافه فرق نمیکنه پسر یا دختر و هر چی سعی میکنم که ذهنم به اونطرف سوق نکنه ۲۰ درصد سوق میکنه یعنی اینطوری که تجسم فکری که مثلا چی پوشیده یا چطوری نشسته طوری یه چیزی درونم میگه تو باید به اون چیزا فکر کنی یا تو اون کاره هستی به من دست میده واضطراب تمام وجودمو میگیره طوری که اون نفر بهم حساس میشه منهم فکر میکنم که اون کاره ام و نمیتونم خودمو از اون موقعیت نجات بدم آیا من منحرف هستم یا مشکل از چیه اینو هم بگم در تنهایی این افکار بهم دست نمیده و ترس از مواجه شدن با چنین جمعهایی را دارم و دلهره تمام وجودمو میگیره لطفا کمکم کنین

  1. مشکل شما وسواس فکری است. اگر کامتهای مقاله وسواس را بخوانید افرادی مانند شما که وسواس فکری دارند زیاد هستند. مشکل شما انحراف جنسی نیست. برعکس شما چون فردی اخلاقی هستید می خواهید با فکر جنسی مقابله کنید. هر قدر بیشتر مقابله کنید این افکار بیشتر می شود.

   1. با تشکر از دکتر عزیز
    عوامل تولی افکار جنسی رو میخواستم بدونم یعنی اگه فردی از بچگی تا بزرگسالی تنها و بدون اطلاع از این گرایش زندگی کنه بازم این افکار به ذهنش میاد یا نه با تشکر

 24. سلام اقا دکتر من چند وقتیه بعد از اخرین خودارضاییم به شدت موقعه تحریک استرسی میشم و کنترل خودمو از دست میدم قبل از این هرگز این شکلی نبودم.
  نمیدونم مشکل چیه انگار هرموقع به سکس یا جنس مخالف فکر میکنم ناگهان استرس یا یه جور ترس شدیدی منو میگیره اقای دکتر درمان چیه ؟

 25. جناب دکتر میخواستم بدونم آیا درمان میشه ؟ چون خیلی عذاب میکشم از این موضوع . به نظر شما پیش روانشناس برم بهتره برام یا روانپزشک ؟ خیلی ممنونم که بهم کمک کردید خدا حفظتون کنه

 26. سلام جناب دکتر ، من چندین سال با افکار جنسی که برای خودم میساختم و تماشای فیلم پورن خود ارضایی میکردم ، الان حدود ۲ سال و نیم هست که خود ارضایی رو کامل قطع کردم و فیلم پورن هم تماشا نمیکنم ، فقط مشکلی که الان دارم اینه که حدودا یکساله نگاهم ناخود آگاه به اندام جنسی افراد چه زن چه مرد قفل میشه و این باعث پریشانی زیاد برام میشه و باعث میشه از افراد دوری کنم ، اینم بگم تمایلات جنسی من کاملا طبیعی هستش و هرگز به همجنس تمایل ندارم ، میخوام بدونم مشکلم انحراف جنسیه یا وسواس فکری ؟ و آیا قابل درمان هست ؟ ترو خدا کمکم کنید خیلی موقعیتم سخته

   1. یعنی نگاهم ناخودآگاه به سمت اندام جنسی میره و هر چی که میخوام فکر و نگاهم معطوف به جای دیگه بکنم نمیتونم و از این موضوع پریشان میشم و استرس میگیرم که باعث میشه به کسی میشه کنار کسی قرار نگیرم . البته بعضی مواقع اما همون هم برام خیلی عذاب آوره

   2. یعنی نگاهم ناخودآگاه به سمت اندام جنسی میره و هر چی که میخوام فکر و نگاهم معطوف به جای دیگه بکنم نمیتونم و از این موضوع پریشان میشم و استرس میگیرم که باعث میشه کنار کسی قرار نگیرم و از افراد دوری کنم حتی در تماشای تلویزیون هم میبینم که نگاهم به اون اندام افتاده . البته بعضی مواقع اما همون هم برام خیلی عذاب آوره

 27. سلام اقای دکتر. من 18 سال سن دارم تقریبا دوسالی میشه که به یک انحراف جنسی دچار شدم از گفتنش حالم از خودم بهم میخوره.
  انحرافم اینه که بازیگر زن پورنو جایه مادر خودم میزارم و با رابطه جنسیش خود ارضایی میکنم.
  خداشاهده بدونم 1% با ترک کردن پورن اثری از این انحراف روی من باقی نمیمونه و دیگه از طریق این انحراف تحریک نشم قول میدم که ستمش نمیرم.
  دکتر من چیکار باید بکنم اگه ترک پورن تاثیری روی این انحراف نداشته باشه؟
  گاهی فکر میکنم تنها راه خلاصی فقط خودکشیه

   1. ببخشید دکتر یعنی این افکار وسواس فکریه یا پارافیلیا ؟
    میتونم با ترک پورن به حالت نرمال برگردم یا احتیاج به روانشاس یا سکستراپ هست؟

 28. سلام اقای دکتر وقت بخیر
  من‌ پسرم ۲۱ سالمه‌ حدودا چند سالی میشه که‌ با یه فانتزی مسخره خود ارضایی میکنم خیلی سختمه برام بیان کردنش برای همین نتونستم حضوری پیش روانشناس برم
  من تو فانتزی‌ هام میبینم که که مادرم با دوسته نزدیکم رابطه‌ داره و این قضیه منو‌ به شدت تحریک میکنه و من منتظر یه شرایطم که بتونم با این افکار خود ارضایی کنم
  به شدت‌ آدم متعصبیم حتی اگه یک هزارم این اتفاقم بخواد تو‌ واقعیت بیوفته من روانی میشم اما شده کاره هرروزم که بهش فکر کنم و خودارضایی کنم واقعا دیگه دارم دیوونه‌‌ میشم روم‌‌‌ نمیشه‌ تو صورت خانوادم نگاه کنم حتی دیگه میل زیادی به‌ جنس مخالف ندارم و‌ فقط دوست دارم با‌ فکر کردن به این قضیه ارضا بشم
  خواهش میکنم کمکم کنید الان بعد از ۵-۶ سال از‌ این مشکل بزرگم لب باز کردم چون واقعا از بیانش شرمم‌ میشه
  اینم بگم که یه مدته‌ به تشخیصه روان شناس دچار افسردگیه خفیف شدم

   1. بله متاسفانه اعتیاد به تماشای پورن دارم
    بله نگران و مظطرب هم هستم
    بله سرزنش گری و تخریب هم دارم

    1. ترکیب تماشای پورنوگرافی که همانند یک الگو برای ذهن شما شده است بهمراه کمبود عزت نفس باعث شده است فکر شما بسمت مادر برود تا از طریق احساس گناهی که در شما ایجاد می کند راهی برای سرزنش و خودتخریبی و آزار خودتان پیدا کنید.
     هر زماناین افکار بذهنتان امد بگویید اینها وسواس فکری است و هیچ معنایی ندارد. هر قدر بیشتر با این افکار مبارزه کنید بیشتر می شود. فقط مثل یک ناظر بیرونی به این افکار نگاه کنید و هیچ قضاوتی نکنید زیرا افکار دست شما نیست

    2. بله‌ جناب دکتر فقط اینکه میگین باهاش مبارزه نکنم رو متوجه‌ نمیشم یعنی بیخیال از‌ کنارش بگذرم ؟چون این افکار مثل یه اعتیاد شده برای من و باهاش خود ارضایی میکنم
     یکم دقیق تر‌ توضیح میدین چیکار باید بکنم که این افکار از سرم بره بیرون همونجور که گفتم تمایلمم به رابطه جنسی کم شده و دیگه رقبتی براش ندارم
     ممنون که جواب میدین و کمک میکنید

   2. سلام من شوهرم خیلی از روابط برده داری خوشش میاد داعم دوست داره تحقیرش کنم و مثل سگ باهاش برخورد کنم. یسری رفتارایی که واقعا دوس ندارم و خودم رو ازار میده. تورو خدا بگین روشی برا درمان هست؟ خودشم زجر میکشه من بیشتر

  1. با سلام
   اقای متاهلی هستم ۳۵ ساله،که نمیتونم با همسرم رابطه جنسی برقرار کنم یکی از دلایلی که حس میکنم باعث این موضوع شده انحراف جنسی من هست،من آدم چشم چرانی هستم و به اندام خانمها بیش از حد توجه میکنم و علاقه به برقراری رابطه باهاشون دارم هر چند به راحتی بعدش از چشم میفتن،لطفا کمکم کنین چون زندگیم داره بسمت جدایی میره

 29. سلام‌آقای دکتر عزیز. مردی ۴۵ ساله هستم. در کودکی به دفعات مورد تجاوز پدر و مردان فامیل بودم. با وجود ان‌که به جنس مخالف علاقمندم و کمابیش در رابطه بودم اما همچنان به شدت علاقمند به ارتباط با مردان به خصوص بخش خاصی از بدن آنها هستم. از طرفی هم نمی توانم به این تمایلم تن بدهم . این تعارض ذهنی روانم را ویران کرده است. خیلی رنج‌می کشم و فکر می کنم به زودی دیوانه می شوم. لطفا کمکم کنید

  1. خیلی متاسفم از انچه بیان کردید. و خوشحالم از اینکه اجازه نمی دهید احساس حقارت و بی ارزشی که در کودکی بواسطه اتفاقات احساس کرده اید بار دیگر بطریق دیگری که اینبار از طریق خود شما است شما را مغلوب کند. این تمایل شما در واقع میل به تخریب خود است که در نتیجه احساس بی ارزشی در شما ایجاد شده است. باید عزت نفس خود را افزایش بدهید. لینک مقاله عزت نفس در زیر گذاشته می شود. اگاهی خویش را درباره اثرات اسیب دوران کودکی افزایش بدهید.
   https://dr-sanaie.com/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B9%D8%B2%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%B3/
   با یک درمانگر در صورت توان جلسات درمان را شروع کنید.

 30. عرض سلام و وقت بخیر؛
  ببخشید میتونم بپرسم تمایل به روابط سه نفره یا بیشتر جزو کدوم دسته از اختلالات جنسی هستند؟ اصلا اختلال محسوب میشن یانه؟

   1. درسته؛ عذرمیخوام از انواع پارافیلیا جزء کدوم میشه؟ دسته سایر انحرافات جنسی؟ چون بنظر میرسه جزو اون ٨ مورد نیست!

 31. سلام پسرم ۱۸
  من از ۱۲سالگی خود ارضای شروع کردم تا ۳سال اول همچی اوکی بود خود ارضاییم میکردم کاملا رمال بعد یواش یواش پورن دیدم و همین یواش هم خیلی زیاد شد و هم خود ارضاییم بسیار زیاد شد الان بعد ۳سال اول این ۳سال دوم بشدت خود ارضایی میکنم بشدت پورن میبینم انقدر که برام گاهی اوقات عادی میشه و نمیتونم خوب خودمو تحریک ولی هر سری خود ارضایی میکنم ی بار تصور جنسی میکنم بیشر اوقات فیلم میبینم و همزام با اون فیلم تصور جنسی میکنم و همش سقیلم تغییر میکنه مثلا ی روز با سن بالا ارضا میشم ی روز پدوفیل ی روز حتی با گی و اینکه نمیدونم چرا خیلی دوست دارم با ی پسر رابطه جنسی بر قرار کنم
  توی اون رابطه خیلی دوست دارم که من اون پسر ارضا میکنم چون با این فکر خیلی خوبر قویتر ارضا میشم حتی جسم خارجی هم داخل خودم فرو کردم و فرو کردن جسم خارجی هم مثلا چند روز انجام میدم چند روز کلا تحریک نمیشم باهاش و خیلی فکر رابطه جنسی با دوستام میکنم موقع خود ارضایی خیلی تحریم میشم اینم بگم به جنس مخالف هم علاقه شدید دارم انقدر مثلا ی دختر ببینم تیپ زده خوشتیپ باشه خوشکل باشه انقدر فکر درگیره میکنه که باعث میشه ذهنم خسته بشه خودم خیلی از خودم بعد میاد وقتی میوفتادم کارایی که کردم و یاد خود ارضایی میوفتم استراب تپش قلب میگیرم و همچنین بابت اینکه دوست دارم با پسر رابطه برقرار کنم باعث میشه افسردگی بگیرم

  1. همه مواردی که گفتید بخاطر تماشای پورن در شما ایجاد شده. متاسفانه اسیب زیادی به مغز شما وارد شده. باید اعتیاد به پورن را ترک کنید. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را تهیه و مطالعه کنید تا متوجه شوید دلایل این تمایلات شما چیست

 32. سلام همسر من داخل تلگرام تو گروه های سکسی پیام میده که عاشق سکس با زن های متاهل هست ازشون درخواست رابطه داره یک ساله ک ازدواج کردیم این چندمین باره ک این پیاما رو داخل گوشیش میبینم
  اما هر باره احساس پشیمونی داره ولی باز تکرار می‌کنه
  برای درمان این مشکل باید پیش کدوم دکتر رفت؟

 33. سلام آقای دکتر میشه پیام منو هم جواب بدید به صورت وسواس فکری منو گرفتار کرده امروز براتون فرستادم

 34. سلام آقای دکتر،من در سن ۱۵/۱۶ سالگی بچه ی ۶/۷ساله ای رو محکم بغل کردم و قبلش احساسی داشتم که باید محکم بغلش کنم ولی خوب اونموقع اطلاعات کافی نداشتم که این حس چیه و بعد اینکه بغلش کردم حالت ارضا بهم دست داد ولی بگم بهتون هیچ کاری نکردم فقط محکم بغلش کردم و به هیچ نقطه ی خصوصی فشار نیاوردم و دست نزدم ولی حالت جنسی بهم دست داد و بعدش ترشحاتی ازم خارج شد،میخوام بدونم الان این ت.ج.ا.و.ز حساب میشه؟اونموقع اطلاعات کاملی در مورد موضوعات جنسی نداشتم و از سن ۷سالگی تا ۱۰سالگی خودارضایی داشتم و وقتی فهمیدم کار خوبی نیس تا همون سن ۱۵/۱۶ سالگی این کار رو نکردم و در این سن ۱۵/۱۶سالگی احساس جنسی تازه داش درونم سر میگرف که این کار رو کردم و احساس برندی دارم نسبت به این کار

   1. اقای دکتر من شروع به درمان میخوام بکنم و چون میخوام حضوری برم با یک دانشجوی دکترا روانشناسی شروع به کار میخوام بکنم به نظرتون اثر بخش هس؟ایشون دانشجو هستن و در حال گرفتن دکترا و اینکه ازشون همین سوال و پرسیدم گفتن من جواب نمیدم و باید روند درمان انجام بشه که خودت به نتیجه برسی و اگه من جواب بدم باز همش میپرسی و مثل یه درمان موضعی هس..نظر شما رو هم میخواستم بدونم اقای دکتر

   2. سلام اقای دکتر…
    عرضم به حضورتون دختره هفده سالم و قبلا خودارضایی میکردم حدود یک سال پیش و ترک کردم. پورن هم میدیدم اونم ترک کردم خداروشکر…
    ولی خب من احساس میکنم دچار فانتزی بی دی اس ام شدم.اینطور بگم میرم مطالبشو میخونم فقط و…که اینم ترک کردم خداروشکر…ولی احساس میکنم علاقه من به اینجور چیزها از بین نرفته و فکر هاش بعضی اوقات مثل خوره تو وجودم میفته…مثلا من با شلاق گاهی تحریک میشم و از طرفی حس میکنم اون انحراف جنسی برای من یک چیز دیگس…یک چیزی فراتر از روابط عادی..روابط عادی و مسایل عاشقانه عادی تحریکم نمیکنه نه اونقدر که از اون خوشم میاد…بعد اگر نخوام خودارضایی کنم باید چجوری خودمو درمان کنم؟ پول روانشناس و اینا رو هم ندارم در شرایطی هم نیستم که بخوام برم

 35. سلام من نوجوون ۱۸ ساله هستم دختر من تاحالا فیلم های پورن ندیدم و خودارضایی هم نداشتم فقط از یه شنی نسبت به بستن شدن دیگران یه جوری میشدم نه اینکه بخوان خودم تو اون حالت باشم من زیاد نسبت به اون موضوع حساس نبودم و افراطی نبود و من یکی دو سریال سکس با این محور دیدم و یه حسی بهم دست داد نه اینکه ارضا شده باشم یعنی هر موقع میخواستم همون رو می دیدم تا اینکه یه هفته پیش متوجه روابط بی دی اس ام شدم و تا الان نمیدونستم چنین روابطی وجود دارن بعد فهمیدم افسردگی گرفتم و خیلی ناراحتم هنوز که نکن من به این روابط علاقه داشته باشم همش بهش فک میکنم و هی تلقین میکنم که آره تو تحریک میشی و غیره… چند تا پیج هم تو اینستا گرام از عکس های بسته شدن و اینا دیدم و از دیدنشون استرس و اضطراب شدید می گیرم که نکنه علاقه داشته باشم چون اصلا دلم نمیخواد علاقه به آزار دیدن هم ندارم ممکن هست که وسواس فکری باشه؟ لطفا جواب بدید خیلی فکرم درگیره

  1. وقت بخیر. انچه مهم است آن است که حتی اگر علاقه نیز داشته باشید ذهن انسان کاملا تزبیت پذیر است. یما نباید خود را در معرض این صحنه ها قرار دهید. زیرا بواسطه شرطی شدن اگر تحریک شوید در این زمان ذهن شما بیشتر دلش می خواهد. مثلا اگر پس از خوردن شلغم چندبار بستنی به شما بدهند ذهنتان احساس خوبی نسبت به شلغم می کند.
   بنابراین خود را در معرض صحنه های تحریک امیز نگذارید و بدانید که حتی اگر تحریک هم می شوید این امر قابل تغییر است.
   البته اگر این فکر مدام ذهنتان را درگیر کرده و این فکر اضطراب به شما میدهد نشانه وسواس فکری نیز می تواند باشد

   1. خب من فک میکنم نسبت بهشون تحریک میشم کیه جوری میشم ولی وقتی که با خودم میگم که تحریک نمیشی و اینو تکرار میکنم دیگه انگار تحریک نمیشم بعد از چند بار دیدن استرس میگیرم نمیدونم واقعا خیلی استرس دارم و مدام ذهنم درگیر میگم چرا باید اینجوری باشه و هی این فکرا میاد تو ذهنم که چرا من اون موقع یه جوری میشدم اصلا نمیدونم تحریک شدن چه جوریه حس اون موقع ها رو نمیدونم دارم دیوونه میشم لطفا کمک کنید و الان که میگم تحریک نمیشم وقتی این صحنه ها رو میبینم یادم میره کلا ولی وقتی یادم بیاد تحریک میشم

 36. سلام من اصلا خود ارضایی نداشتم و اصلا هم وارد سایت های پورن نشدم من فقط از دیدن سریال هایی که دست و پاهای دختر بسته شده در سکس یه جوری میشم ولی اصلا واسم مهم نبود تا یه هفته پیش متوجه وجود روابط بی دی اس ام شدم و همش دارم فک میکنم وارد پیج های مختلف میشم و دختر های بسته شده رو میبینم وی حسی بهم دست میده نمیتونم بگم که لذت میبرم و علاقه به آزار دیدن ندارن اصلا تا حالا به این روابط فک نکرده بودم من ۱۸ سالمه آیا این به این معنی که من به روابط بی دی اس ام علاقه دارم؟ از بس به خودم تلقین کردم که دارم دیوونه میشه به نظرتون این یک وسواس فکریه لطفا کمک کنید؟

 37. سلام اقای دکتر من18 ساله هستم 2 ساله که خودارضایی میکنم اوایل که در سایت های پورن میرفتم سکس عادی تحریکم میکرد ولی بعدش که فیلمایی از کاکولدی دیدم اولین خودارضاییم رو شروع کردم و تا امروز ادامه داشته و فقط با فکر کردن به کاکولدی تحریک میشم و به نعوظ کامل میرسم خیلی پشیمونم و میترسم درمان نداشته باشه یا دیگه سکس عادی برام لذت بخش نباشه آیا این گرایش حساب میشه ؟ درمان داره ؟

 38. سلام جناب دکتر. من پسر ۸۷ ساله هستم که در زمان بچگی خودارضایی زیادی داشتم و الان خیلی بهتر شدم اما همچنان ادامه داره یعنی شاید هفته‌ای یکبار البته این هم باید بگویم که علاقه شدید به چرم دارم و فقط از اون طریق خودارضایی میکردم. البته به جنس مخالف گرایش دارم و در رابطه وابستگی به اون شیء ندارم ولی از وجود اون هم لذت بیشتری میبرم. میشه گفت حتی جدیداً آزار کم با این شیء نیز برایم تا حدودی لذت بخش شده. به نظرتون این یک انحراف جنسی به حساب میاد یا خیر یک حالت طبیعی هست؟

  1. مسلما حالت طبیعی نیست. منتهی اگر به آن پروبال بیشتر ندهید تا اختلال در روابط واقعی شما ایجاد نکند می توانید بر ان فائق شده و دیگر انحراف جنسی محسوب نشود بلکه در حد تمایل جنسی باقی بماند

 39. این رو هم اضافه کنم بسیاری از این مشکلات و گرایشات جنسی که انحراف جنسی نامیده میشه بخاطر محدودیت ها و سرکوب نیاز های جنسی در سال های نوجوانی و جوانی می باشد چرا که در ان دوران بهیچ وجه اصلا دچار گرایشات انحرافی نبودم و از نظر جنسی نیز خیلی خوب و توانمند بودم، ولی متاسفانه با عدم ازدواج و بالاتر رفتن سن و تحلیل رفتن قوای جسمانی و همچنین درگیری های فکری و افسردگی های ناشی از وضعیت وخیم اقتصادی و اجتماعی این گرایشات انحرافی با مشاهده مدام فیلم پورن در طول سالها در من بوجود اومد و در حال تشدید شدن می باشد.

 40. سلام اقای دکتر، من سی و چند سالمه و پسر مجرد. متاسفانه سالهای زیادیه مبتلا به خود ارضایی و دیدن فیلم های پورن هستم. در چند سال گذشته اکثرا به فیلم های همجنس گرا و بالاخص استراپ آن که زن فاعل و مرد مفعول است علاقمند شدم و هنگام مشاهده فیلمها از نظر ذهنی به این سکس گرایش پیدا کردم و این موضوع خیلی ازارم میده. و این رو هم اضافه کنم در بچگی چند بار مورد تعرض جنسی نیز قرار گرفتم که البته با گذشت سالها بدلیل عدم برقراری با رابطه با جنس مخالف بدلیل فراهم نبودن شرایط ان زشتی تعرض ها از ذهن من پاک شدن و بخاطر مشاهده فیلم ها بعضا ناخودگاه و تو فانتزی های ذهنی به رابطه با همجنس هم فکر میکنم ولی در واقعیت بهیچ وجه در عمل نمیتوانم بخودم بقبولونم با سکس های این چنینی مورد تحقیر واقع شوم. متاسفانه این موضوع بسیار رو عزت نفسم هم تاثیر منفی گذاشته و در معدود رابطه های جنسی با جنس مخالف نیزکه در این چند سال داشتم در نعوذ و نگهداری ان دچار ناتوانی بودم که بیشتر سعی کردم با استفاده از ویاگرا یا سیدنافیلد مشکلم رو موقتا حل کنم. میترسم با ازدواجم این فانتزی های جنسی که بیشتر ذهنی و از روی اعتیاد هفتگی به دیدن فیلم های پورن هست تاثیر منفیشو بیش از پیش نمایان کنه. من شرایط اون طور که بخوام کتاب بخونم یا تحت درمان رفتار درمانی و امثال اینها باشه. اگر مشکلم با درمان دارویی یا حتی هپتو درمانی ( اصلا شناختی به ان ندارم) که در حد یک یا دو جلسه باشه حل میشه بفرمایید که جهت اقدامات بیشتر با شما تماش بگیرم.

  1. در درجه اول باید تماشای پورنوگرافی را ترک کنید زیرا پورنوگرافی باعث تغییر تمایلات و ذائقه جنسی می شود. ناتوانی در حفظ نعوظ می تواند بدلیل اضطراب شما که ناشی از ترس از شکست است واقع شود. موضوع عزت نفس می تواند در درمان این مشکل موثر باشد. باید بدانید که رابطه جنسی یک موقعیت شکست یا پیروزی نیست بلکه قبل رابطه و معاشقه نیز قسمتی از رابطه جنسی می باشد. ضمن اینکه همه مردان در مواردی از حفظ نعوظ ناتوان هستند ولی آنرا دلیل بر شکست خود نمی دانند

   1. سپاس جناب دکتر، بارها و بارها دیدن فیلم های پورن را ترک کرده ام ولی متاسفانه مجددا شروع به تماشای انها کرده ام. با توجه به وضعیت فعلی که در ان قرار دارم امکان ازدواج فراهم نیست، شما چه راهی برای ترک این عادت مرض گونه پیشنهاد میدهید؟ ایا برای از بین رفتن این گرایشات انحرافی احتیاج به مشاوره های حضوری و درمانی می باشد؟

 41. سلام آقای دکتر
  من ۱۸ سالمه و با یه پسری به قصد آشنایی دوست شدیم خیلی عاشق هم بودیم . یک بار داشتن حرفای جنسی میزدن و به من گفتن که اگه کسی بخواد نفر سوم تو رابطه جنسی بیاد قبول می‌کنی ؟ من واسه اینکه ببینم نظرش چیه گفتم آره . ایشون هم اول طفره رفتن ولی بعدش گقتن آره دوست دارم . بعد که دعوا کردیم گفت دست خودش نبوده و دوست نداره . منم بخشیدمش . چندین ماه گذشت و یه روز من تو گوشی ایشون دیدم که با چت‌ناشناش حرفای جنسی میزده به خانوم ها و به گفته خودش از ۱۰ سالگی درگیر این کار هستن و معتاد شدن و خودشون لذت نمیبرن . ایشون فانتزی های عجیبی داشت . به پا علاقه داشت . ببخشید اینو میگم ولی به ادرار و باد معده و… به اینکه برده باشه خیلی علاقه داشت . و از گذشته ایشون فهمیدم به زن های سن بالا علاقه زیادی دارن . من بهشون اخطار داده بودم تا ازدواج حرف جنسی نزنیم ولی ایشون هر دفعه حرف میزدن و من دعوا میکردم و اهمیت نمیدادم اما بازم ادامه میدادن . طوری که پیش اومده بود از ۷ صبح تا ۱۲ شب فقط حرف جنسی میزدن و از فانتزی هاشون میگفتن من جواب ایشون رو نمیدادم فقط پیام هارو می‌دیدم . بعضی وقتا هم دعوا میکردم اما ادامه میدادن و یهو وسطا میگفتن غلط کردم و پشیمونم اما بازم چند دقیقه بعدش ادامه میدادن . فقط وقتی بلاک میکردم چند ساعت بعدش تموم میکردن حرفا رو . من ایشون رو خیلی دوست داشتم چون عشق اولم بودن . به نظرتون ادامه دادن با همچین آدمی درسته یا اینکه از علاقه ام بگذرم ؟ اینم بگم که تا به حال فقط هم رو بغل کردیم و دستم رو بوسیدن و کار دیگه ای نکردیم که مجبور باشم باهاش باشم .

 42. سلام من موسی هستم ۱۶ سالمه اقای دکتر من وقتی انگشت های دست و کف دست رو میبینم یا عضلات دوقلو پا رو میبینم (مرد زن فرقی نمیکه) ذهنم همش میگه تو تحریک شدی تو فلان شدی از این حرفا
  من وقتی میبینم تحریک نمیشم ولی بعدش ذهنم از بس میگه تو فلان شدی تو بیسار شدی به من تلقین میشه و این افکار ولم نمیکنه و از این موضوع خیلی ناراحتم نمیدونم چیکار کنم من الان انحراف دارم؟

   1. سلام آقای دکتر، وقت ب خیر. امیدوارم ک حالتون خوب باشه. آقای دکتر من نزدیک به هفده سال دارم و در پانزده سالگی خود ارضایی را به مدت شش ماه با فاصله و در ماه آخر به صورت مکرر تجربه کردم و این مسئله مرا نابود و سخت غمگین کرد به شکلی که بارها قصد خودکشی داشته‌ام، اما خب نزدیک به یک سال بود که از این ماجرا دور شده بودم که ناگهان دیدن یک سِری خواب‌ها منجرب شدند که من تا نصف این کار بروم و نه کامل اما هرچه باشد من لغزیدم… و این لغزش مرا سخت غمگین می‌کند. راستش من احساس می‌کنم ک آسکشوال هستم و کلا علاقه‌ای به رابطه‌ی جنسی ندارم و بعد از هر چیزی که مربوط به مسائل جنسی می‌شود مرا سخت غمگین می‌کند و حس رضایتی از آن به دست نمی‌آورم که بخواهم انجامش دهم جز احساس رنجش و ناراحتی. حالا هم نمی‌دانم باید چ کاری انجام دهم.. نمی‌دانم چگونه می‌توانم از این منجلاب رها شوم.. و اگر این چیز ادامه پیدا کند از شدت رنجش امکانش هست ک خودکشی کنم. احساس می‌کنم خدا از من متنفر است و من نفرت‌انگیز ترین موجود روی زمین هستم و این مرا سخت نگران می‌کند که نکند ادامه پیدا کند…
    اگر امکانش هست لطفا به من چیزی بگویید تا دوباره در این منجلاب فرو نروم

    1. شما بنظر می رسد اطلاعات کافی درباره موضوعات جنسی ندارید و مساله جنسی در ذهن شما امری ناپاک تصویر شده است. شما باید با یک روانشناس صحبت کنید تا دیدگاه های شما اصلاح شود. شما مشکل اسکشوال یا هیچ مشکل دیگر جنسی ندارید و فقط بشدت احساس گناه شدید دارید که باید با کسب دانش درست اصلاح شود

   1. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر ،من برای اولین بار با پسری حدود یکسال هست از طریق مجازی آشنا شدم و هنوز همو حضوری ندیدیم اوایل خیلی عاشق هم بودیم ولی بعدا یبار کات کردیم و الان بازهم صحبت میکنیم منتها الان بیشتر برای صحبت جنسی به من پیام میده و به دلیل علاقه ای که به ایشون داشتم باهاش صحبت میکردم و دلیل کات کردن رو پرسیدم گفتش ک برای اینکه پایه نیستی و من دوس دارم فوت فتیشم حضوری امتحان کنیم و من قبول نکردم بهش گفتم ک پس احتمالا برای نیاز جنسیت کلا با منی خیلی ناراحت شد و گفت اینطور نیست قضاوتم نکن ولی از اول بهش گفته بودم که مخالف رابطه جنسی قبل ازدواجم و خودشم قبول کرده بود‌! ایشون اوایل فقط گفتن که از فوت فتیش خوشش میاد و به تازگی متوجه شدم به bdsm و تری سام هم میل داره یعنی با دودختر فوت فتیش کنه بیشتر دوس داره دختر تحقیرش کنه ببندتش بزنتش و چندباری اشاره کرد که دوس داره مفعول باشه و دختر از پشت سکس کنه باهاش و این فقط در حدچت تو مجازی باشه ینی تو حضوری به هیچ وجه دوس نداره منتها من فکرمیکنم وقتی با صحبت درمورد این موضوع تحریک میشه حتما میل دارن من اصلا لذت نمیبرم از اینکه بخوام تحقیرش کنم یا بزنمش حتی برای صحبت ،به دلیل اینکه بهش علاقه دارم فقط در حد صحبت چندباری bdsmرو فقط چت کردیم ،من میخوام بدونم آیا ادامه این رابطه درسته ؟ و اینکه آیا قابل درمانه ؟

    1. ایشان دچار انحراف جنسی هستند و حتما برای شما مشکل ایجاد خواهد شد. او مازوخیسم دارد و یکی از دلایل آن عزت نفس کم است. رابطه را ادادمه ندهید بهیجوجه زیرا در ادامه حتما به مشکلات زیادی بر می خورید.

 43. سلام اقای دکتر من با اقایی دوستم یکبارگف ک سایز سینه ی مامانت چنده؟ من ناراحت شدم و یک بار دیگه سایز سینه ی دخترخالمو پرسید.گفتم چرا میپرسی گف میخواستم بهت افتخار کنم ک مال تو بزرگ تره:/ ایا قابل درمان هست و اگه بله چ قدر زمان میخواد؟ و ایا این انحرافه یا کنجکاوی؟این حرفا ک زد وقتی خیلی معمولی داشتیم حرف میزدیم ازم پرسید

  1. اگر در مرحله آشنایی هستید باید بدون آنکه جلوی او را بگیرید اجازه بدهید حرفهای ذهن خود را آشکار کند تا بفهمید مشکلات او در چه حدی است در غیر اینصورت برای مدتی خود را سرکوب می کند و شما نمی فهمید مشکل او تا چه حد جدی است

   1. ممنون چجوری بفههم ک مشکلش تا چ حد جدیه؟ اخع میترسم بعد ازدواج وسط سکس هم این سوالارو بپرسه ولی الان ک امکان سکس نیست ک من متوجه بشم

 44. سلام آقای دکتر بنده با مفاهیمی مثل ماساژ پروستات و کسانی ک مفعول جنسی واقع میشن آشنا شدم و ب خودم شک کردم و افکار وسواس گونه دارم با اینکه میدونم همجنسگرا نیستم حتی دوجنس‌گرا هم نیستم و پسر جذابیت جنسی نداره برام و گرایش جنسیم رو میدونم ولی مفعول جنسی باعث تشویش افکارم شده خواهش میکنم منو کمک کنید

  1. این بجهت وسواس فکری شما است. شما همجنسگرا نمی باشید. این وسواس فکری در خیلی از افراد بوجود می اید. نباید به این افکار اهمیت بدهید. هر قدر اهمیت بیشتری بدهید این افکار بیشتر می شود

   1. الان چیکار کنم ک از فکرم خارج بشه چون این مسأله ی موضوع تابو هس هی میاد تو ذهنم و اذیتم می‌کنه اگ راهی هست مشاوره ای چیزی نمی‌دونم

    1. آقای دکتر باید روانپزشک باشن یا روانشناس و اینکه آیا هر روانشناسی از این موضوع سر در میاره ببخشید اصلن قصد بی احترامی ب کسانی ک در این رشته هستند رو ندارم اگ میشه ی راهنمایی کنید

    2. شما وسواس فکری دارید. باید نزد روانشناس بروید. دکتر روانشناسی که درمان وسواس فکری را قبول می کند. کتاب خودیاری برای درمان وسواس فکری عملی را از فروشگاه سایت تهیه و مطالعه کنید. امکان دارد با مطالعه آن نیازی به روانشناس نباشد

  2. سلام من امیرم یک پسر ۱۶ ساله هستم و حدود ۸ ۹ ماه هستش که فیلم های مستهجن و خود ارضایی رو ترک کردم
   و کلا ادم مثبت و با خدایی هستم
   بعد از اینکه من این کارو ترک کردم یکسری افکار چرت پرت ذهن من رو درگیر خودش کرد
   مثلا ذهنم میگفت تو گی
   یکدفگی تو ذهنم تصاویری از محارمم میاد
   میگه نمی دونم تو بچه بازی باز تصویر بچه میاره
   و این افکار هرچی دورتر میشدم پیشرفت میکرد بدتر شدن تا الان که ذهنم من رو خیلی درگیر کرده و من همچنین کنکور تجربی هم دارم اصلا نمیذاره من درس بخونم این افکاری که میاد تو ذهنم منو خیلی ناراحت میکنه
   مثلا دیگه به محارمم نگاه نمیکنم به بچه ها نگاه نمیکنم که مبادا ذهنم از این چرت پرتا بگه حتی به مردا هم نگاه نمیکنم تو اینستا نمیرم هیچ کاری انحام نمیدم
   گاهی انقدر خسته میشم که میگم ولش کن برای رهایی میخوام برم فیلم مستهجن ببینم ولی تا دم این کار میرم ولی دست از کارم میکشم چون فک میکنم بهتر میشه ولی هرروز بدتر میشه
   کل روزمو این افکار گرفته و واقعا درمونده شدم حتی گاهی اوقات به خودکشی فکر میکنم
   هرچی هم میخوام بی توجهی کنم نمیشه
   من میدونم که فکر ها دروغن و من هرگز هرگز هرگز یک همچین کارهایی رو انجام نمیدم ولی همش اینا تو ذهنم میاد

   میدونید این افکار های دروع وقتی که میاد تو ذهنم من بلافاصله تو ذهنم میگم توجه ‌نکن
   ولی ذهنم (نه خودم) ذهنم انگار بهش تلقین میشه که پس یه چیز تحریک امیزی پس وجود داشته که این اینطوری ازش دوری کرده
   بعدش به صورت کاملا غیر ارادی یک مایعی از من ترشح میشه که همون وذی فک میکنم باشه بعدش ذهنم میگه دیدی رو یک همچین افکار کثیفی تحریک شدی دیدی تو فلانی تو بیساری تو پست فطرتی
   من خیلی حساس هستم و سریع میرم دست به اب و خودم رو میشورم
   و بعدش افسرده میشم که چرا روی یک همچین افکار (که خیلی بدن که بهتون گفتم چی هستن) من وذی ترشح کردم واقعا ناراحت و افسرده میشم و کلا دیگه روزم تموم میشه چون که کاملا افسرده میشم
   لطفا به من راهکار عملی بدید بگید اینکارو دیگه نکن من انجام میدم
   و یک سوال دیگه من ایا ادم خوبیم که یک همچین افکاری میاد تو ذهنم؟
   و یک سوال دیگه هم دارم من واقعا دست خودم نیست این افکار و این مایعی که ترشح میشه ایا این ها گناه داره چون بیشتر افسردگی من بخاطر احساس گناه زیادیه که دارم همش به خودم سرکوفت میزنم میگم تو با این افکار کثیف وذی ترشح کردی تو تحریک شدی
   لطفا نگید پیش دکتر برم چون که اصلا شرایطشو ندارم

   1. این افکار شما هیچ ارتباطی به بد بودن شما ندارد. اتفاقا چون شما فردی بسیار اخلاقی هستید این افکار بذهن شما مدام می آید. فردی که انحراف جنسی داشته باشد از این افکار ناراحت نمی شود و سعی نمی کند این افکار را از خود دور کند. راه جل شما آن است که از دیگران فرار نکنید. اتفاقا باید به تعداد دفعات زیاد نزد بچه ها بروید. بدفعات به محارم نگاه کنید. اینکار به شما در ابتدا اضطراب می دهد ولکن بتدریج اضطراب فروکش کرده وسواس فکری شما بهبود پیدا می کند. کتاب خوددرمانی وسواس را از فروشگاه سایت تهیه کنید تا درباره دلیل اینکه این افکار بذهنتان میاید درک روشنی داشته باشید.
    شما دچار وسواس فکری هستید و نه انجراف جنسی

    1. سلام اقای دکتر من الان راهکار هاتون برای مردها پیش بردم و فهمیدم که این افکار ها چرت پرتن و دیگه هم به این فکرا توجه هم نمیکنم این فکر ها هم خیلی کم شدن
     برای کودکان هم تازگیا پیش بردم وا واقعا الان خوب شدم و فهمیدم که اینها چرت پرتن
     ولی برای محارم هنوز پیش نبردم اصلا می ترسم می ترسم یک وقتی تحریک شم اصلا نمیتونم این کارو انجام بدم همش ذهنم میگه نگاه نکن اگه تحریک شدی چی نگاه نکن
     نمی دونم چیکار کنم خیلی سختمه

    2. سلام من میخواستم کتاب شما که درباره واسواس فکری هست رو بخرم اگر میشه نسخه الکترونیک رو هم موجود کنید چون با پست ارسال بشه کل خانواده ادم با خبر میشه و کلا خیلی جالب نیست

 45. سلام دکتر من 18 سالمه و از دبستان رابطه جنسی و فهمیدم و چندسال بعد با همجنسهام دست مالی میکردیم و بعدش خودارضایی شد و بعدم وابسته به پورن شدم و الان 6 ماه یه بار میرم پورن میبینم و سکس چت میکنم و اینکار هربار5.6 ساعت طول میکشه… و بعدش حالم خیلی بد میشه .سردرد و حس های خیلییییی بد و دارم و فقط بخاطر ترس از از دست دادن بکارتم خودارضایی و جدی تر پی نگرفتم .با خودارضایی و پورن لذت زیادی و ارامش زیادی و تجربه میکنم و ذهنم ازاد میشه. این الان مشکلی هست که دارو درمانی یا طرحواره درمانی بشم ؟ و اینکار ایا اتفاق بدیه؟ و گرایشم لزبین هست ولی کمی هم به مردها میل دارم .ایا ازدواج میتونه درمانم کنه یا ممکنه بدتر کنه؟ کلا منو راهنمایی کنین

  1. شما دچار اضطراب هستید. خودارضایی اضطراب شما را در کوتاه مدت کاهش می دهد ولی بجهت حس گناه در بلند مدت اضطرابتان را افزایش می دهد. برای کاهش اضطراب ورزش کنید منظما. تماشای پورن منجر به این میشه که ذائقه جنسی شما عوض بشه. خودارضایی در قیاس یا پورن مشکلی ایجاد نمی کند ولی سعی کنید خودارضایی را نیز کاهش بدهید.
   شما لزبین نیستید ولی بخاطر محیطی که در آن قرار داشتید با دختران رابطه گرفتید. مانند مردانی که در سربازی با همجنسرابطه می گیرند زیرا جنس مخالف حضور ندارد. رابطه با جنس موافق را قطع کنید تا ذائقه شما بیشتر عوض نشود.

  1. این نشانه وسواس است. به این افکار بی توجه باشید.
   کتاب خود درمانی وسواس را می توانید از فروشگاه سایت تهیه کنید تا بطور دقیق راهکار مشکلتان را پیدا کنید.

   1. اقای دکتر واقعا این مورد اتفاق افتاده که مبگم بهتون ،یعنی رابطه نا مشروع از طرف پسر با من صورت گرفته ،راه حلی داردید بهم بدید ،چوندر این شرایط نمی تونم برم پیش مشاور

    1. وقت بخیر. در درجه اول باید بدونید که همه افراد در زندگی مرتکب اشتباه می شوند. من اطلاعی ندارم که چه میزان این اتفاق با خواست شما و چقدر بر اساس شرایط بوده. باید بدانید این موضوع دلیل انحراف جنسی شما نیست و تنها یک اتفاق بوده است که بعد از اگاهی شما از ان جلوگیری کرده اید بنابراین شما تقصیری ندارید. افکار مزاحم شما ناشی از احساس تقصیر شما است.

   2. سلام وقت بخیر… این موضوع منو دیوونه کرده و واقعا نمیدونم‌چیکار‌کنم‌یکساله هم دنبال راه درمانم… من ۱۷ سالمه و فقط با تحقیر شدن_ فحش خوردن تحریک میشم… و هیچ‌حسی ب بدن زن ها یا حتی مرد ها ندارم. این موضوع داره روح و روانمو بهم میریزه من باید چیکار کنم

  2. فراموش کردم بگم آقای دکتر.شماره من رو به چند تا مرد داده بود که من رو راضی کنن واسه سکس سه نفره .یعنی من و شوهرم و یه نفر دیگه و خودش پیش اون آقا اعتراف کرده بود که این کار رو کرده و نفر سوم رابطه تا به حال بوده .توی چت هاش پول پرداخت کرده بود و با زن ۵۰ ساله سکس کرده بود با دخترای دیگه و …..مسلیل و مشکلات این مدلی زیاد داشتن آقای دکتر

   1. سلام شوهرم .خود ارضایی می‌کنه من بارها و بارها متوجه شدم یکی دوبار به روش آوردم که متاسفانه قبول نکرد و در مجازی با زن ها چت می‌کنه و دوست داره تصویر اونا رو ببینه و پول پرداخت می‌کنه .من باید چکار کنم .؟

 46. سلام. من پسرم ۳۲ سالمه واقعیتش تا بحال با دختر رابطه نداشتم با پسر رابطه داشتم .اما دوست دارم ازدواج کنم و صاحب بچه بشم .به دختر هم کمی حس دارم اما یه ترسی تو وجودمه نمیتونم به جنس مخالف پیشنهاد رابطه بدم .البته در سن ۵ سالگی با پسر شیطونی داشتم ایا میتونم درست بشم ؟ ممنون میشم بابت راهنماییتون

  1. اینکه با پسر رابطه داشتید بمعنای عدم تمایل به جنس مخالف نیست. احتمالا فرصت ابراز این تمایل رو نداشتید.
   ایا از لحاظ جنسی زنان شما را تجریک می کنند؟

   1. سلام آقای دکتر.
    رابطه جنسی در سن زیر ۱۰سال(به صورتی که تجاوز نباشد) می تواند چه پیامد هایی در آینده برای کودک داشته باشد؟

    1. مسلما کودکی که در این سن رابطه جنسی برقرار کرده پورنوگرافی تماشا کرده است. اثرات پورنوگرافی را می توانید در مقالات متعدد سایت مطالعه کنید. ضمنا کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه می تواند به شما کمک زیادی کند. در فروشکاه سایت تهیه بفرمایید

 47. سلام طبق مشاوره مشاور معظم آقای دکتر هلاکویی که اعتقاد دارند خود ارضایی به اندازه مناسب ایرادی نداره بیماری نیست و هیچ چیز دیگر هم اسمش رو نمیشه گذاشت همچنین ایشون اعتقاد دارند که هر انسانی یک مدل از تمایلات جنسی را دازد و نمیتوانیم بگوییم که شخص غیر عادی است ، بسیاری از روانشناسان در کشور تمام توان خودر ار روی این گذاشته اند که بگویند خود ارضایی ایراد دارد ، درصورتی که علم ثابت نکرده چنین چیزی رو، بله زیاده روی و افراط در هر چیزی ضربه زننده است شما بیشتر از نیاز خود همین آبی که مایه حیات است بنوشید قطعا بدن سریعا شروع به دفع آن می کند اما اینکه از بیخ منکر مورد علمی بشویم و صرفا بخواهیم بر روی یک مسئله فقهی استناد کنیم که آن هم صرفا در فقه شیعه است نه در تمام ادیان و حتی برادران اهل سنت هم مثل خیلی از فرقه های دیگر و ادیان دیگر معتقد هستند خودارضایی گناه نیست و در مواردی در صورت نبود زن جزو امور مستحب هم محسوب میشود، زنانه پوشی معمولا منتج به خودارضایی میشود اما لزوما همه زنانه پوش ها مثل ترنس ها از جنسیت موجود خودشان بدشان نمیاد و صرفا دنبال ایجاد یک فانتزی گذرا هستند خود ارضایی شان منوط به یک حسی است که در برخی شان لزوما بدلیل وجود یک اندام فوق العاده نزدیک به زنان صورت میپذیرد. بیشتر شبیه یک حس FUN یا یک سرگرمی گذرا است و نه بیشتر …
  شما ابتدا باید شرح حال یک شخص را بگیرید و ببینید که آیا شحص رضایت از جنسیت خود دارد یا خیر ؟ بعد از آن لزوما به گفته اکتفا نکنید ببینید شخص چقدر مایل به خود ارضایی و ارتباط گرفتن است اگر تکثر دیده بشه قطعا اون شخص مرد هست چون تولید ساعتی بالای 200 میلیون اسپرم اصولا نمیگذارد طرف واکنشی نشان ندهد نه اینکه طبق یک کلیشه بگوئید که همه زنانه پوشان مبتلا به اختلال اند یا بیمار … گرایشات و تمایلات افراد حتی در یک مورد واحد در موضوعات مختلف دارای زیر شاخه های متعدد میتواند باشد و خدا لزوما بشر رو کلیشه ای خلق نکرده… در یک موضوع واحد ممکن است انسانهای متفاوت خیلی متفاوت بیندیشند
  فرض بر اینکه حتی شخص از جنسیت خودش خوشش نیاید
  طبق فتوای حضرت امام (ره) این افراد لزوما بیمار یا اختلالی ندارند در صورت تمایل میتوانند طبق قانون ، شرع ، علم نسبت به تعیین وضعیت خود اقدام کنند
  امروزه علم به این موضوع رسیده که حتی دوجنسه ها نه مختل اند نه بیمار بلکه بخشی از خلقت اند و بعضا نرومادگی توامان در همه موجودات اعم از انسان و حیوان و گیاه دیده میشه
  من مشخصا متوجه نمیشم چرا این تیپ مسایل صرفا در داخل کشور توسط همکاران شما اینقدر سکسوالیته و تابو و برچسب اختلال و بیماری سریعا بر رویش میزنید و در هیچ جای دنیا چنین دیدی نیست ، منشا بسیاری از اختلافات خانوادگی همین نظرات غیر کارشناسانه امثال شماست که سریعا یک برچسب بیمار و مختل بر روی طرف میچسبانید چندین جلسه از یک آدم عادی که نیاز به هیچ مشاوره ندارد و دارد به سیکل طبیعی زندکی اش ادامه می دهد حق ویزیت میگیرید و صرفا با چندین واحد پاس کردن روانشناسی میخواهید با علم اندک نظرات خیلی بزرگ بدهید
  زنی که هنوز نمیتونه درک کنه که ساختار جسمانی مرد به شکلی هست که در ساعت بالای 200 میلیون اسپرم تولید میکند و این مرد نیاز به رابطه و یا خود ارضایی برای فروکش کردن خشم جسم دارد و هی گیر میده به شوهرش که نباید خود ارضایی کنی آن زن اشتباه فکر میکنه و تفاوت های خلقت رو نمیدونه اقدام مرد طبیعی هست ، در غیر اینصورت است که باید بگردیم که ایا آن مرد بعنوان مرد اصلا سالم است یا خیر
  خب خود ارضایی نکنه اون زن میتونه جوابگوی این همه نیاز یک مرد باشه ؟
  شما و همکارنتان میتوانید از راه هایی که بسیار متفاوت است کسب درآمد کنید مثل اینکه یک شخص معتاد به مواد مخدر هست یا مشروب استفاده میکند این دو مورد در دنیای علم به قطعیت نظر بر رویش صادر شده و منعمان کردند که به سمتش برویم ،بروید آنان را بعنوان بیمار و مختل درمان کنید من به شخصه زیر بار موردی که ابتدا ریشه در موازین عقلی بعدش علمی و بعدش شرعی نداشته باشه اگر ببینم این سه به یک مورد رهنمون میشوند برایم قابل تبدیل از باور به یقین و اعتقاد میشود در غیر اینصورت زیر بار هر حرفی که گفته میشود نمیروم

 48. سلام آقای دکتر من 35 سالمه، 6 ماهه که عقد کردم به تازگی متوجه شدم همسرم تو اینستگرام عکس و…. مبتذل و مستهجن رو لایک می کنه و حدس می زنم خود ارضایی هم می کنه حالم خیلی بد شده به کلی احساسم رو نسبت بهش از دست دادم، به کسی هم نمیتونم چیزی بگم. نمی دونم چیکار کنم چه برخوردی باهاش داشته باشم؟ خواهش می کنم آقای دکتر راهنماییم کنین

  1. کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه را از فروشگاه سایت تهیه کنید و به ایشان نیز بدهید تا متوجه ضررهای این موضوع بشوند و بفهمند با خو چه می کنند

   1. سلام آقای دکتر روزتون بخیر و خسته نباشید اینجوری متوجه میشن که من موضوع رو فهمیدم ما الان در دوران عقد هستیم و چون از هم فاصله داریم من تو یه شهر دیگه هستم اون هم تو یه شهر دیگه و فقط هفته ای یه بار همدیگر رو می بینیم می ترسم اینجوری که من مستقیم بخوام بهش بگم بدتر جری تر بشه و یا کلا موضوع رو کتمان بکنه

    1. شما از ترس از دست دادن این موضوع را نمی گید. باید الان با او حتما مطرح کنید و محکم به او بگویید این کار بشدت شما را ازار می دهد

   2. با سلام مجدد خدمت شما آقای دکتر بزرگوار و عرض خسته نباشید، آقای دکتر چون ما هنوز در دوران عقد هستیم و به لحاظ اینکه همسرم در یه شهر دیگه زندگی می کنه و من در شهر دیگه زندگی می کنم هفته ای یکبار همدیگر رو می بینیم و همسرم نمیدونه که من موضوع را فهمیدم اینجوری اگه بخوام کتاب رو بهش معرفی کنم یا تهیه کنم بهش بدم ممکنه جری تر بشه یا اینکه کلا کتمان کنه و یا دست به پنهان کاری بزنه چون من این موضوع رو تو دنبال کننده های اینستگرام رفتم گشتم و فهمیدم که از اینجور چیزا نگاه می کنه حالا باید چی کار کنم خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.
    یه موضوع دیگه هم اینه که آیا ایشون انحراف جنسی دارن؟

   3. با سلام .آقای دکتر ۱۲ سال ازدواج کردم همسرم از اول فیلم پورن نگاه میکرد .خودارضایی.رابطه ی زیاد و صمیمی با خانم ها .سکس چت .فرستادن عکس از من و لباس زیرهام واسه مردها .دوست دختر هم داشت .همش نگاهش به اندام زن هاست .فانتزی جنسیش بالاس.قبل رابطه میگه بیا چت کنیم .دوست داره وقتی ی چیزی دست کسی میده خودشو بماله به طرف .عکس پروفایل فامیل من رو روی گوشیش ذخیره میکنه و به چند تاشون ابراز علاقه کرده .تو گوشیش پر از چت با خانمهای مختلفه که لاس زده .به همشون ابراز علاقه میکنه.از الت خودش عکس زیاد رو گوشیش هست و ….مشاوره هم ۶ ماه رفتیم به اصرار من .اما به اکراه اومد و تو دوران مشاوره هم همچنان مخفیانه کاراشو میکرد .من خسته شدم و میخوام از ایشون جدا بشم .از همکلاسیش شنیدم که تو دوران مدرسه میبردنش تو باغ ها و ایشونم بدش نمیومده و از همونجا مسائلش شروع شده .یه نکته ی دیگه اینکه پدر ایشون به من یک مرتبه ابراز علاقه کرد و به من وقتی میرم خونشون خیلی نگاه میکنه و عاشق فیلم های مسخره ی جم تی‌وی هست .مشاوره که رفتم مجدد بهم گفتن که ریشه ی ژنتیکی داره و کودکی بدی داشته …همه ی این مسائل روی من خیلی تاثیر گذاشته و منو به شدت از ایشون سرد و متنفر کرده .ی بچه دارم و میخوام جدا شم .ممنون میشم نظرتون رو به من بگید .به علاوه ی همه ی اینها تشخیص مشاور برای ایشون هیستریک و دو قطبی و خودشیفتگی بودش و ایشون قبول نداشت این تشخیص رو .و علائم خودشیفتگی و ….رو هم از ده مورد مثلن ۷ تاش رو داره.میترسم این مسائل روی دخترم هم تاثیر بزاره .با همه ی سردی و ….که هست پیشنهادتون چیه برای این زندگی ؟

    1. شما هر چه سریعتر از ایشان جدا شوید. انجراف جنسی ایشان بگونه ای است که امیدی به بهبود نیست. چند وقت دیگر درخواستهای دیگری از شما خواهند داشت که اخلاقی نیست. شک در حدایی نکنید. البته با فرض درستی گفته های شما

 49. با سلام و احترام، جناب اقای دکتر بنده ( پسر)از سن ۱۵ سالگی خودارضایی میکنم . الان ۳۳ سال سن دارم . البته ماهی یکبار ویا دوهفته یکبار این کار انجام میدم . ولی متاسفانه از سن ۲۱ در زمان کنکور کاردانی به کارشناسی یه بازیگر زن در اینترنت دیدم و بسیار از اندام و چهرش خوشم امد و خودارضایی کردم . از ان زمان تا الان حدودا ۱۲ سال میگذرد.در طی این ۱۲ سال فقط برای عکسها و فیلمهای این بازیگر خودارضایی کردم . البته به این صورت است که اگر برای کسی دیگر خودارضایی کنم مشکلی ندارم ولی بعد از چند روز دوبار این خانوم بازیگر به ذهنم میاد و مرا تحریک به خودارضایی میکند . یعنی یک نوع جبر وجود دارد انگار باید فقط برای این خانوم خودارضایی کنم وگرنه ارامش نمیگیرم . من در ۲۱ اردیبهشت امسال بخاطر این مسئله خودکشی کردم و در اتاق مراقب ویژه من رو احیا کردن . سابقه ۲۰ ساله وسواس هم دارم ۱۲ سال دارو فلوکستین و پاروکستین هم میخورم. به نظر شما این انحراف جنسی است و یا وسواس فکری جبری. و آیا درمان دارد؟؟ ممنون از راهنمایی شما.خواهشا پاسخ دهید . با تشکر

  1. رفتار خودارضایی شما هفته ای یکبار مشکلی برای شما ایجاد نمی کند. مشکل شما وسواس فکری است. باید وسواس خود را درمان کنید. کتاب خودیاری وسواس را از فروشگاه سایت تهیه کرده وقسمت وسواس فکری آنرا مطالعه کنید. هر قدر به این موضوع بیشتر حساس شوید وسواس شما عمیق تر می شود.

   1. دکتررررر یعنی خودارضایی و شما مشکل تلقی نمیکنید ؟؟؟ چراااا؟؟؟ برای یه دختر چی ؟؟؟

  2. سلام آقای دکتر یکی از اقوام نزدیک ما همجنس گراس و این موضوع رو فقط به من گفته آیا اون هم انحراف جنسی محسوب میشه