دسته بندی نشدهروانشناسی رابطه

بی وفایی همسر

 ۱۵ مورد از نشانه‌های بی‌وفایی همسر

روابط نیاز به اعتماد دارند و هنگامی که این اعتماد شکسته شود، نجات آن سخت است. نشانه‌های بی‌وفایی همسر می‌توانند بسیار زیاد باشند و برخی از آن‌ها بسیار مهم باشند و مسیر رابطه شما را مشخص کنند.

اگر نگران این هستید که همسرتان ممکن است به شما بی‌وفا باشد، یک قدم به عقب بردارید و به این موضوع منطقی فکر کنید؛ بررسی کنید که آیا این نشانه‌ها واقعاً وجود دارند یا فقط خیلی پارانوئید هستید.

در ادامه به برخی از نشانه‌های احتمالی بی‌وفایی در یک رابطه می‌پردازیم.

بی‌وفایی در یک رابطه چیست؟

در یک رابطه، بی‌وفایی می‌تواند انواع و شکل‌های متفاوتی داشته باشد. برخی از افراد صرفاً نگاه کردن به یک فرد جذاب دیگر را بی‌وفایی می‌دانند، برخی دیگر احساس می‌کنند داشتن روابط بی‌معنی با افراد دیگر اشکالی ندارد اما اگر شریک زندگیشان با کسی رابطه‌ی عاشقانه برقرار کنند، آن‌ها را بی‌وفا می‌دانند.

پس وقتی بی‌وفایی می‌تواند اینقدر ذهنی باشد، چگونه می‌توان یک مرز برای آن مشخص کرد؟

با وجود این ایده‌های متفاوت، نشانه‌هایی وجود دارند که همسران بی‌وفا همه آن‌ها را به طور مشترک دارند و این نشانه‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا اول از بی‌وفا بودن یا نبودن همسرتان اطمینان حاصل کنید. قضاوتی که باید انجام ‌دهید به عهده شما می‌باشد.

۱۵ مورد از نشانه‌های بی‌وفایی همسر

در ادامه به نشانه‌های بی‌وفایی همسر می‌پردازیم. اگر همسر شما این نشانه‌ها را دارد، ممکن است نسبت به شما بی‌وفا باشد.

نشانه‌های بی‌وفایی شوهر در رابطه

علائمی که ذکر می‌شود می‌تواند در مورد هر دو طرف رابطه درست باشد، اما نشانه‌هایی که در ادامه آمده است در میان مردان بیشتر دیده می‌شود:

نشانه های بی وفایی همسر۱. آن‌ها نمی‌خواهند متعهد باشند

اگر همسرتان به شما می‌گوید که نمی‌خواهد با شما رابطه‌ جدی داشته باشد، این می‌تواند نشانه‌ای از بی‌وفایی او باشد یا اینکه فکر می‌کند در آینده بی‌وفا خواهد بود. این یک نشانه هشداردهنده در هر رابطه‌ای است، زیرا فردی که آماده مسئولیت پذیری نیست نمی‌تواند قابل اعتماد هم باشد.

۲. با رابطه با شما مانند یک کار طاقت‌فرسا رفتار می‌کند

اگر همسرتان واقعاً شما را دوست داشته باشد، همیشه تلاش می‌کند تا همراه شما باشد و کارها را با هم انجام دهید. با این حال، اگر متوجه شدید شوهر یا دوست‌پسر شما با رابطه‌ با شما مانند یک کار سخت رفتار می‌کند و همیشه غر می‌زند، ممکن است این به معنی اشتباه بودن چیزی باشد یا نشانه‌ای از بی‌وفایی محسوب شود.

۳. آن‌ها مرموز هستند

مردم فقط زمانی مرموز هستند که چیزی را پنهان می‌کنند. اگر متوجه شدید که همسرتان هیچ‌وقت در مورد کارهایی که در طول روز انجام می‌دهد یا اینکه دوستانش چه کسانی هستند به شما نمی‌گوید، این می‌تواند باعث مشکلات وفاداری در یک رابطه شود.

اگر شما متقاعد نشده‌اید که همسرتان بی‌وفا است، شاید برقراری ارتباط از طریق احساساتتان و تشویق او برای صحبت کردن مفید باشد.

واکنش مثبت در هر زمان که شریک زندگیتان کمی صحبت می‌کند و صبور بودن می‌تواند به شوهر شما کمک کند تا دست از پنهان کاری بردارد.

۴. آن‌ها قدر شما را نمی‌دانند

یکی از رایج‌ترین نشانه‌های بی‌وفایی در رابطه این است که طرز برخورد همسرتان نسبت به شما کاملاً تغییر کرده باشد. اگر در یک نقطه زمانی او به شما اهمیت می‌داد و قدردانی خود را نشان می‌داد، اما اکنون حتی به اندازه‌ای به شما نگاه نمی‌کند تا یک جمله را تمام کند، چیزی در حال اتفاق افتادن است.

۵. وقتی سؤال می‌پرسید آن‌ها حالت تدافعی می‌گیرند

رابطه سالم باید مانند یک کتاب باز باشد. اگر متوجه شدید که همسرتان صادقانه به سؤالات شما پاسخ نمی‌دهد، اما در عوض از شما به‌خاطر پرسیدن آن سؤالات عصبانی می‌شود، این می‌تواند نشانه‌ای از وجود مشکلات وفاداری در رابطه باشد.

روان‌شناسان اغلب فکر می‌کنند که وقتی مردی خیانت می‌کند، احتمال بیشتری دارد که حالت تدافعی بگیرد. این نوع رفتار زمانی ظاهر می‌شود که او می‌ترسد شما از رابطه‌اش خبردار شوید. ممکن است مسئله همیشه این نباشد، اما بهتر است مراقب باشید.

۶. آن‌ها پدیده چراغ گاز را در شما ایجاد می‌کنند

پدیده چراغ گاز بزرگترین نشانه هشداردهنده در بسیاری از روابط است. این پدیده زمانی اتفاق می‌افتد که همسر شما باعث می‌شود افکار و واقعیت خود را زیر سؤال ببرید. برای مثال زمانی که با او در مورد بی‌وفایی‌اش برخورد می‌کنید، او در عوض پدیده چراغ گاز را در شما ایجاد می‌کند به‌طوری که فکر کنید پارانوئید هستید زیرا او را دوست ندارید.

تشخیص رفتارهای مربوط به این پدیده می‌تواند بسیار دشوار باشد، زیرا در نهایت شریک زندگیتان موفق می‌شود این باور را به شما بدهد که آدم بدی هستید.

نشانه های بی وفایی همسر۷. وقتی به گوشی آن‌ها نگاه می‌کنید وحشت می‌کنند

در عصر امروز، تلفن‌های همراه ما مهم‌ترین رسانه‌های ارتباط میان افراد هستند. اگر متوجه شدید همسرتان زمانی که به سادگی به گوشی او نگاه می‌کنید تا عکس یا مطلب خنده‌داری را ببینید جا می‌خورد، مطمئناً در حال پنهان کردن چیزی است.

آن چیز احتمالاً پیامی از معشوقه‌اش یا عکس‌هایی است که نمی‌خواهد شما ببینید.

۸. آن‌ها همیشه شما را سرزنش می‌کنند

در روابط سالم، هر دو طرف رابطه مسئولیت مساوی در مورد کارهای روزمره، فرزندان و هر چیزی دیگری دارند. اگر همسرتان ناراحت می‌شود و شما را برای هر اتفاق کوچکی که اشتباه پیش می‌رود سرزنش می‌کند، ممکن است به‌خاطر این باشد که او خشم خود را به شما منتقل می‌کند.

این به تنهایی ممکن است از نشانه‌های بی‌وفایی در رابطه نباشد. با این حال، ناراحتی و عصبانیت او نسبت به شما ممکن است او را به دنبال یافتن آرامش در فرد دیگری هدایت کند.

برقراری ارتباط واضح با او در مورد بازی سرزنشی که دارد و مشخص کردن یک خط قرمز می‌تواند به شما در تعیین حد و مرز کمک کند و این امر می‌تواند به همسرتان نیز کمک کند تا خشم خود را بهتر مدیریت کند.

نشانه‌های بی‌وفایی زن در رابطه

علائمی که ذکر می‌شود می‌تواند در مورد هر دو طرف رابطه درست باشد، اما نشانه‌هایی که در ادامه آمده است در میان زنان بیشتر دیده می‌شود:

۱. آن‌ها هیچ احترامی برای شما قائل نیستند

همه ما این حالت را در فیلم‌ها و برنامه‌ها دیده‌ایم که دختری محبوب با دوست‌پسرش درست مانند یک خدمتکار رفتار می‌کند. متأسفانه، این در زندگی واقعی نیز بسیار رایج است.

اگر دوست‌دختر یا همسرتان فقط با شما مانند یک مرد غریبه یا کسی که تنها تمام کارهای او را انجام می‌دهد رفتار می‌کند، این می‌تواند نشان دهد که آن‌ها هیچ احترامی برای شما قائل نیستند.

احترام متقابل در یک رابطه مهم است. اگر آن‌ها شما را برابر با خودشان نمی‌بینند، می‌تواند به این معنی باشد که ممکن است برای ارتباط عاطفی به دنبال شخص دیگری باشند که به او احترام می‌گذارند و او را تحسین می‌کنند.

در چنین موردی، بهترین کار این است که فقط از این رابطه بگذرید و کسی را پیدا کنید که واقعاً از شما قدردانی کند.

۲. آن‌ها بسیار لاس می‌زنند

در حالی که برخی از افراد فقط به طور معمول با مردم لاس می‌زنند، در بیشتر موارد، رفتار لاس زدن نشانه‌ای از بی‌وفایی زن در یک رابطه است. بهتر است ابتدا با او در مورد احساس خود نسبت به زمانی که با افراد دیگر لاس می‌زند صحبت کنید و به او بفهمانید که این کار شک و تردید برای شما ایجاد می‌کند.

۳. آن‌ها از صحبت درباره آینده مردد هستند

بیشتر زنان دوست دارند به آینده‌ای مطمئن و امیدوارکننده در کنار همسرشان فکر کنند. اگر همسرتان در آغاز رابطه‌تان اغلب برای آینده برنامه‌ریزی می‌کرد اما اکنون دیگر هیچ برنامه‌ای را در نظر نمی‌گیرد و حتی زمانی که می‌خواهید برای آینده برنامه‌ریزی کنید، موضوع صحبت را تغییر می‌دهد، این می‌تواند نشانه‌ای از نشانه‌های بی‌وفایی باشد.

۴. آن‌ها سطحی هستند

افرادی که سطحی هستند به توجه و مراقبت زیادی نیاز دارند. گاهی اوقات، آن‌ها از توجه و تحسین همسرشان به تنهایی راضی نمی‌شوند پس برای دریافت آن از سوی دیگران تلاش می‌کنند.

پس اگر می‌خواهید بدانید چگونه تشخیص دهید که همسرتان فردی بی‌وفا است، از خودتان بپرسید که آيا او توجه کمتری را از شما درخواست کرده است و به دنبال توجه بیشتری از شخص دیگری است.

۵. آن‌ها از شما استفاده می‌کنند

اگر همسر شما بدون اینکه لطفی را جبران کند مدام درخواست لطف می‌کند، این یک نشانه هشداردهنده در رابطه است. بخصوص اگر این لطف‌ها به پول یا ارتباطات مربوط باشند. در چنین موردی، ممکن است به این معنی باشد که او فقط از شما استفاده می‌کند و نشانه‌هایی از بی‌وفایی در رابطه وجود دارد.

۶. آن‌ها شما را با دیگران مقایسه می‌کنند

یک رابطه در مورد امنیت و آسایش است. اگر همسرتان مدام شما را با مردان دیگر مقایسه می‌کند و از شما ناراضی است، این می‌تواند از نشانه‌های بی‌وفایی باشد.

زمانی این مسئله به ویژه مهم است که او با مردانی که شما را با آن‌ها مقایسه می‌کند معاشرت کند، چرا که می‌تواند نشانه قطعی از بی‌وفایی باشد.

۷. آن‌ها از رابطه جنسی به عنوان ابزاری برای چانه‌زنی استفاده می‌کنند

یکی از دستکاری‌کننده‌ترین روش‌هایی که زنان برای کنترل همسران خود استفاده می‌کنند، خودداری از رابطه جنسی است.

اگر دوست‌دختر یا همسرتان از شما می‌خواهد کارهای خاصی را برای او انجام دهید و از رابطه جنسی به عنوان یک ابراز چانه‌زنی برای وادار کردن شما به انجام کارها استفاده می‌کند، این نشانه بزرگی از بی‌وفایی در یک رابطه است زیرا او شما را به جای همسر واقعی خود، فقط به عنوان یک ابزار می‌بیند.

بنابراین او هیچ نیازی نمی‌بیند که نسبت به  شما وفادار باشد.

نتیجه

نشانه‌های بی‌وفایی همسر در یک رابطه می‌توانند زیاد یا کم باشند و تشخیص و کنار آمدن با آن‌ها می‌تواند دشوار باشد. تحقیقات نشان می‌دهد وقتی همسرتان بی‌وفا است، این مسئله احتمالاً منجر به احساس خیانت و تروما می‌شود.

مشاوره و درمان می‌توانند گزینه‌های خوبی برای شما باشند تا یاد بگیرید با آن‌ها کنار بیایید و به دنبال درمان بروید.

 

منبع:

https://www.marriage.com/advice/infidelity/signs-your-partner-isnt-loyal/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا