روابط زناشویی

در قرار اول با یک دختر چه بگوییم ؟ 10 نکته ای که فقط 1% میدانند !

3/5 - (2 امتیاز)

در اولین قرار ملاقات با دوست دختر چگونه رفتار کنیم :

در آداب اولین قرار ملاقات با دوست دختر باید بدانید اولین چیزی که یک زن در مرد جستجو می‌کند، قابل اعتماد بودن است و معنایش این است که شما حقیقتا همان که ادعا می‌کنید، باشید و همان کاری را که می‌گویید قصد انجامش را دارید، انجام دهید. هدف قرار ملاقات (اگر شما به امید پیدا کردن یک در برای قابلمه خود هستید!)، پیدا کردن کسی است که به آنچه شما واقعاً هستید حقیقتاً علاقه‌مند باشد، نه به آن کسی که در قرار ملاقات به آن تظاهر می‌کنید. راز مورد توجه قرار گرفتن آن است که تلاش نکنید مورد توجه قرار بگیرید. عجب!!!!!!!

الان مجبور نیستید برای پیدا کردن در مناسب قابلمه‌تان دست به کار شوید. اگر با در قابلمه‌های متفاوت قرار ملاقات می‌گذارید، ایرادی ندارد. در واقع، شما از این طریق در درست قابلمه خودتان را پیدا می‌کنید. با این حال، اگر هدف شما از قرار ملاقات، رابطه جنسی زیاد با زنان مختلف ناشناس است، باید به‌دنبال مطالب دیگری باشید که نحوه اغوا کردن یک زن را با ظاهرسازی دروغ به شما بیاموزند؛ در حالی‌که فرض ابتدایی این مقاله آن است که شما در حال فراگیری چیزی خواهید بود که هر زنی آن را می‌خواهد، تا آن کسی بشوید که زنان، بسیار خواهان آن هستند و نه اینکه با هدف فریب دادن زنان، تظاهر به کسی کنید که نیستید.

اگر قابل اعتماد بودن همان ایجاد امنیت است (فیزیکی و عاطفی)، روشی که شما به‌واسطه آن در مکالمه امنیت ایجاد می‌کنید عبارت است از: شنونده خوبی بودن و حقیقتاً علاقمند بودن.

در قرار اول با یک دختر چه بگوییم ?

برای بسیاری از افراد شروع صحبت با یک دختر سخت است. دلایل سخت بودن شروع صحبت می تواند موارد زیر باشد:

 1. اضطراب اجتماعی
 2. ترس از رد شدن درخواست
 3. ترس از قضاوت شدن
 4. پیدا نکردن موضوع یا حرفی برای شروع مکالمه و ترس از نداشتن موضوع برای ادامه یافتن مکالمه

در ادامه به مواردی پیشنهادی برای شروع کردن مکالمه با یک دختر می پردازیم.

1. سلام کردن: براحتی سلام کنید و خودتان را معرفی کنید. این کار به دیگری فرصت می دهد تا در صورت تمایل سرنخی برای ادامه گفتگو با شما داشته باشد.

2. گفتگوهای کوتاه: جملاتی مانند هوا چقدر گرمه امروز، پیراهن شما خیلی قشنگ است، چقدر می چسبه توی این هوا قهوه خوردن برای شکستن یخ گفتگو راهکار موثری است.

3. سوال از علاقه ها: پرسش از علاقه ها و سرگرمی ها و یا اگر فردی تحصیلکرده است کتاب های مورد علاقه روش خوبی برای شروع است.

4. پرسیدن نظر: نظر او را درباره موضوعی که تخصص دارد بپرسید. بطور مثال اگر در داروخانه کار می کند بپرسید کدام دارو موثر تر است.یا اگر در رستوران است بپرسید بهترین غذای اینجا چیست.

5. موضوعات مشترک: ببینید چه چیز مشترکی با او دارید. درباره یک دوست مشترک سوال کنید، مکان مشترکی که هر دو رفته اید، تجربیات مشابهی که داشته اید و یا حتی خصوصیات مشابهی که دارید می تواند شروع کننده های خوبی باشند.

چرا جان در قرار اول با یک دختر شکست خورد؟

جان در اولین قرار ملاقات با یک دختر یعنی لیندا شکست خورد! چرا؟ جان نمی‌دانست در قرار اول چه بگوییم، زیرا خودش را آنگونه که بود، نشان نداد و همچنین در همه قسمت‌های برنامه‌ریزی‌اش برای قرار ملاقات، هیچوقت از چشم لیندا و نقطه‌نظر او به قرار ملاقات نگاه نکرد. شما باید به زن اولویت دهید و او را در مرکز هر قرار ملاقاتی قرار دهید و بر خودتان مقدم بدانید. جان از لیندا دعوت به گفتگو نکرد. در عوض، چیزهایی که قصد داشت بگوید را حفظ کرده بود و از بر می‌گفت. لطیفه‌ای که جان تعریف کرد تا سر صحبت را باز کند و شوخی‌های جلف و زننده او، جز اینکه رابطه را تمام کند تاثیر دیگری بر روی فرد مقابل نمی‌گذارد.

به‌جای استفاده از یک شوخی زننده برای نزدیک شدن به یک زن، اگر علاقمندی خود را برای شناخت او نشان دهید سریعتر به مقصد می‌رسید. یک زن ممکن است وقتی لطیفه‌ای می‌گویید، برای نرنجاندن شما کمی با شما همراه شود، ولی شما مردی نخواهید بود که هر زنی او را می‌خواهد. شما یک مرد مثل باقی مردان خواهید بود.

اولین قرار ملاقات با دختر- تصویر ۱

8 نکته برای اولین قرار ملاقات با دختر

1. پوشش مناسب

تلاش نکنید در لباس پوشیدن خود بیش از حد اغراق کنید. لباسس راحت ولی شیک بپوشید. سعی نکنید از طریق لباس خود دیگری را تحت تاثیر قرار دهید زیرا غیر واقعی و غیر صمیمی جلوه می کنید زیرا این خود واقعی شما نبوده و خودتان نیز با آن راحت نیستید. این حس عدم راحتی را او نیز درک می کند. لباستان تمیز و بدون ایراد باشد. لباس شما باید متناسب با مکانی باشد که قرار گذاشته اید. لباس شما برای کوه یا رستوران متفاوت باید باشد.

2. در اولین قرار ملاقات با دختر کم بگوئید و زیاد بشنوید

طی آداب اولین قرار ملاقات، زنان تحت‌تاثیر مردی قرار می‌گیرند که انرژی عاطفی دارد، مردی که درباره هر چیزی که حرف می‌زند اشتیاق نشان می‌دهد، مردی که سوال می‌کند و حقیقتا به پاسخ‌ها گوش می‌دهد.

در آزمایشگاه عشق پس از طرح سوال در قرار اول چه بگوییم، فهمیدیم که زوج‌های موفق اولین تاثیری را که از طرف مقابل دریافت کردند، مثبت و نه سطحی گزارش کردند. موضوع آن نبود که شخص چقدر زیبا و خوشگل ظاهر شده بود، بلکه موضوع علاقه، گرمی و اشتیاق حقیقی برای شناخت طرف مقابل به‌عنوان یک شخص حقیقی بود. زنان به‌دنبال شفافیت و صداقت در مکالمه هستند. اگر از شما بپرسد شغل شما چیست و شما مبهم پاسخ دهید، او احساس امنیت نخواهد کرد.

اگر وقتی با او در حال گفتگو هستید، در و دیوار را نگاه کنید (یا به نقاط جنسی بدن او نگاه کنید)، او احساس امنیت نخواهد کرد. اگر از او سوالی بپرسید و بعد به وسط حرف او بپرید و یا آنکه نتوانید در پیرو پاسخ او سوال مرتبط دیگری ترتیب دهید تا نشان دهد شما حقیقتاً به او گوش می‌دهید، تصور کنید چه اتفاقی می‌افتد: او احساس امنیت نخواهد کرد.

زنان در مکالمه محتاط‌تر هستند، بالاخص مکالمه اول. به‌همین جهت شما فرش علاقمندی‌تان را در زیر پاهایش پهن کنید و از او دعوت کنید درباره خودش حرف بزند. آنگاه زمینه را مساعد کنید تا حرف بزند. هولش نکنید و جمله‌های او را کامل نکنید. به‌عبارت دیگر، بر مکالمه تسلط نداشته باشید. هر زنی داستانی دارد و کار شما این است تا از او دعوت کنید داستانش را برای شما بگوید. با نگرشی مثبت از او، سوالاتی درباره کارش، زندگی اش و علاقمندی هایش بپرسید. اگر او شروع به فکر کردن درباره چیزهای منفی کرد، پس قصد دارد با شما درباره این چیزها گفتگو کند.

برای مثال

شما شغل او را می‌پرسید و او پاسخ می‌دهد که وکیل است. بعد از آن چه می‌گویید؟ یک فرد بازنده یک جوک درباره وکیل‌ها می‌گوید و یا می‌گوید: آها! و سوال بعدی را می‌پرسد. یک قهرمان با سوالات عمیق‌تر ادامه می‌دهد: «چه چیز باعث شد تصمیم بگیرید حقوق بخوانید؟ چه چیز آن برای شما دوست‌داشتنی است؟». به پاسخ‌های او گوش دهید و در آن رابطه از او سوال کنید. اگر او گفت به‌خاطر والدینش وکیل شده و از حقوق نفرت دارد، می‌توانید از او بپرسید: «ترجیح می‌دهید چه کاری انجام دهید؟».

از او سوالات باز پاسخ بپرسید. سوالات باز پاسخ با بیش از یک یا دو کلمه پاسخ داده می‌شوند. با یک آره و نه نمی‌توان به آنها پاسخ داد. پاسخ به آنها مستلزم توضیح و توصیف طولانی‌تر و تفکر بیشتر است. اینگونه سوالات، یک پاسخ محدود را به پاسخی نامحدود تبدیل می‌کنند. آنها دعوت‌نامه هستند.

اگر دریافتید سوال درباره کار به جایی نمی‌رسد و یا او را برای انکه از خودش بگوید سر شوق نمی‌آورد، می‌توانید یک سوال باز پاسخ دیگر بپرسید: «وقتی مشغول کار نیستی، دوست داری چه کاری انجام بدی؟». می‌توانید از او سوال کنید اهل کجا است و یا کجا بزرگ شده است- این‌ها سوالات بسته پاسخ هستند-  ولکن پس از آن می‌توانید بپرسید که: بزرگ شدن در آنجا چه حس و حالی داشت؟ نکات خیلی خوب و خیلی بدش چه بود؟ گفتگو کردن یک هنر است، هنری که شخص مقابل را در وسط صحنه می‌گذارد.

اولین قرار ملاقات با دختر- تصویر ۲

3. در اولین قرار ملاقات با دختر تمام توجهتان را به او بدهید

هنگام آداب اولین قرار ملاقات (و همه گفتگوهای آتی)، وقتی او حرف می‌زند به چشمان او نگاه کنید. یک مطالعه توسط روانشناسان دانشگاه کلارک برروی «در قرار اول چه بگوییم» انجام شد که شامل افراد غریبه‌ای بود که باید برای مدت ۲ دقیقه به چشمان یکدیگر خیره می‌شدند. این خیره‌شدن دوطرفه، به‌سرعت و به‌طور چشمگیری احساس صمیمیت و عاطفه بین افرادی که به‌یکدیگر خیره شده بودند، ایجاد کرد. حالا حواستان باشد با این کار طرف مقابل وحشت نکند. یادتان باشد گاهاً چشم‌های‌تان را باز و بسته هم بکنید. مسابقه خیره شدن نیست. بین خیره شدن دو طرفه که باعث ایجاد احساسات و عواطف می‌شود و خیره شدن مداومی که باعث می‌شود او ناگهان از خودش بپرسد که نکند شما یک قاتل سریالی باشید، تفاوت بارزی وجود دارد.

3.1 : کنار گذاشتن موبایل: متاسفانه مشغول شدن به موبایل و ور رفتن با گوشی عادتی شده است که اکثر افراد مبتلا به آن هستند. اگر دچار آن هستید سعی کنید موبایل را از کنار خود دور کنید یا در اولین قرار ملاقات آنرا خاموش کنید.

4. در اولین قرار ملاقات با دختر به تن صدای خود توجه کنید

نکته دیگری که باید در آداب اولین قرار ملاقات با دختر به آن توجه کنید، تن صدایتان است. پرفسور دیوید فینبرگ از دپارتمان روانشناسی، علوم اعصاب و رفتار از دانشگاه مک مستر، مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی صدا است. تحقیقات او در دهه‌های گذشته نشان داده است که صداهای با ارتفاع پایین‌تر (بم‌تر یا صدایی که از دیافراگم می‌آید و نه از دماغ. مترجم) در مردان، از نظر زنان جذاب‌تر است. همچنین مردانی که صدای بم دارند، تعداد بچه‌های بیشتری دارند. تحقیقات او همچنین نشان داد در بین نامزدهای امریکا در سال‌های ۱۹۶۰ تا ۲۰۰۰ در هر هشت دوره انتخابات، نامزدی که ارتفاع صدایش پایین‌تر بود رأی بیشتری به‌دست آورد.

می‌توانید برای اینکه بفهمید در قرار اول چه بگوییم، با یک زن با لطافت بیشتری صحبت کنید. سعی کنید با فرکانس پایه خودتان صحبت کنید. برای آنکه فرکانس پایه خودتان را پیدا کنید، در حمام بایستید و با استفاده از انگشت شست و اشاره به آرامی ناحیه پل بینی خود را نگه دارید. اکنون با فرکانس‌های مختلف زمزمه کنید. فرکانس پایه شما باعث می‌شود استخوان بینی شما بیشترین ارتعاش را داشته باشد. بازیگران تئاتر از این محدوه ارتفاع برای برجسته کردن صدا، بدون تحمل فشار، استفاده می‌کنند. اضطراب، ارتفاع صدای شما را افزایش می‌دهد.

صحبت کردن با ارتفاع پایه خودتان، احتمال جلب علاقه‌مندی و همچنین قرار ملاقات بعدی را بیشتر می‌کند. و اگر روزی قرار شد نامزد ریاست جمهوری هم بشوید، احتمال آنکه رأی او را به‌دست بیاورید بیشتر خواهد شد. حواستان باشد که مسائل مربوط به صدا خیلی مهم است. در مطالعه دیگری مشخص شد این صدای بم، لطیف و با روح است که دختران را جذب می‌کند و نه صدای بم، خشن و ترسناک. شما می‌خواهید او را جذب کنید نه اینکه او را بترسانید.

نکته اصلی این است که مردم، افرادی را دوست دارند که آنها را دوست داشته باشند. اگر او را دوست دارید از طریق کلام، رفتار و مهارت‌های مکالمه و گوش کردن به او نشان دهید. توجه انحصاری، محرک قدرتمندی است.

کتاب اسرار دلربایی

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

5. در اولین قرار ملاقات با دوست دختر از لحاظ بدنی با او هماهنگ شوید

محقق مشهور روانشناسی اجتماعی، دکتر جان بارگ از دانشگاه ییل، در مورد موضوع در قرار اول چه بگوییم کشف کرد که مردم به‌طور طبیعی با زبان بدن یکدیگر هماهنگ می‌شوند. اسم این آداب اولین قرار ملاقات، چسب اجتماعی است. افراد مورد تحقیق در آزمایشگاه، زمانی که محقق وضعیت بدن و حرکات آنها را تقلید می‌کرد، محقق را بیشتر دوست داشتند و فکر می‌کردند تعامل، بهتر پیش می‌رود.

مردم به‌طور طبیعی رفتار و سبک یکدیگر را تقلید می‌کنند و در نتیجه یکدیگر را دوست می‌دارند. شما هم می‌توانید به خوبی از چسب اجتماعی در قرار ملاقات استفاده کنید. اگر شما به یک زن نگاه کنید، به‌طور طبیعی اتفاق می‌افتد- پس توجه کنید. ما نمی‌گوییم که بیش از حد تظاهر به این کار کنید و نمی‌گوییم وقتی او موهایش را با عشوه عقب می‌زند، شما هم همین کار را کنید. فقط اگر به کلمات و زبان بدن او توجه کنید، دلبستگی اجتماعی ایجاد خواهد شد.

مرحله بعدی واضح است: در این مرحله باتوجه به آداب و فرهنگ خود به او نزدیک شوید و از او شماره تلفنش را بپرسید. یا اینکه از او بخواهید قرار ملاقاتی با هم داشته باشید.

همه این راهنمایی‌ها با این پیش فرض بیان شدند که شما به‌دنبال یک قرار ملاقات و در نتیجه یک رابطه – و نه رابطه جنسی– هستید. مردی که هر زنی می‌خواهد، یک فرد هرزه‌ی اغواگر نیست. او یک فرد واقعی است. او یک قهرمان است نه یک بازنده.

6. انتخاب مکان مناسب

برای اولین قرار ملاقات بهتر است مکانی را انتخاب کنید که طرف مقابل احساس اطمینان کند. مکانهای خلوت و پرت بهیچوجه مناسب نمی باشد. هنوز اعتماد بین شما شکل نگرفته است و دخترها بدلیل شرایط فیزیکی و روانی خود با شما راحت نیستند و انتظار نداشته باشید در یک مکان دونفره احساس امنیت کنند. بهتر است در یک مکان عمومی ملاقات کنید.

مکان ملاقات شما بهتر است نه خیلی لوکس و لاکچری و نه مکانی دور از شان باشد. بنابر بودجه خود مکان مناسبی را انتخاب کنید اما اغراق در انتخاب مکان نکنید.

7. پرداخت صورتحساب

بله ما در زمانه ای زندگی می کنیم که فرقی بین پسر و دختر وجود ندارد و هردو باید کار کنند و استقلال مالی داشته باشند ولی این استدلال باعث نمی شود وقتی از طرف مقابل (دختر) انتطار دارید سهم خود از صورتحساب رستوران را پرداخت کند شما همچنان برای او جذاب و جنتلمن جلوه کنید. قابل اتکا بودن از نظر مالی همچنان نکته بسیار جذاب یک مرد محسوب می شود و بخشنده بودن یک نشانه مهم ان می باشد.

چه سوالاتی در قرار اول از دختر بپرسیم

 1. چه نوع مسافرتی دوست داری
 2. امروزت چطور گذشت
 3. از دوستانت بگو
 4. اوقات فراغتت چه کارهایی می کنی
 5. به چه چیزی واقعا عشق می ورزی در زندگی
 6. شغلت را دوست داری
 7. فرد شب هستی یا روز
 8. تنها زندگی می کنی یا با خانواده
 9. چه غذاهایی را دوست داری
 10. فیلم و کتابهای مورد علاقت جیه
 11. چه چیزی درباره من برات جذاب است
 12. چه ویژگی درباره خودت را خیلی دوست داری و می پسندی
 13. چه کاری است که همیشه دوست داشتی انجام بدی ولی نتوانستی
 14. در رابطه چه چیز بیشترین اهمیت را برای تو دارد

چه سوالاتی را در قرار اول نپرسیم

مسلما شما نیز مانند هر کس دیگری در قرار اول خود با یک شخص اضطراب دارید. آیا از من خوشش می آید؟ آیا این رابطه سرانجامی دارد؟ آیا با دیدن او دل من به ارزه در می آید؟ با وجود استرس و اضرابی که جلسه اول ملاقات دارد سوالاتی وجود دارد که نباید در اولین قرار ملاقات بپرسید. جلسه اول نباید شبیه بازجویی باشد. بله هدف شما شناخت هر چه سریعتر او است و نمی خواهید وقت خویش را با فردی غیر مناسب تلف کنید اما رعایت برخی آداب کمک می کند تا در اولین قرار ملاقات او را نرنجانید و باعث ترس بجهت ورود زودهنگام به حریم شخصی نشوید. افراد شاید سوالات اولین قرار ملاقات را فراموش کنند ولکن احساسی که در اولین قرار ملاقات داشته اند را فراموش نمی کنند. بنابراین سوالات زیر را در اولین قرار ملاقات نپرسید:

1. چرا تا حالا تنها و مجرد مانده اید؟

معنای این سوال آن است که حتما ایرادی داشته اید و یا دیگران شما را نپسندیده اند. در بهترین حالت معنای این حرف آن است که مجرد بودن فی نفسه یک مشکل است.

2. رابطه آخر شما چرا تمام شد؟

پرسیدن از تجربیات دردناک گذشته در اولین قرار ملاقات کار درستی نمی باشد ضمن آنکه این سوال برای ملاقات اول بیش از حد شخصی است. مسلما جلسات بعدی می توانید این سوال را بکنید ولی برای جلسه اول خیر. با فرض آنکه شما این سوال را در جلسه اول بپرسید آیا انتظار یک جواب کامل و دقیق و صادقانه را در ملاقات اول دارید؟ بنابراین این پرسش را در قرار اول نپرسید.

3. هدف شما از این ارتباط چیست؟

او بتازگی شما را دیده است. آیا واقعا انتظار دارید او در این مدت کوتاه برای یک رابطه بلند مدت تصمیم گرفته باشد؟ این سوال نشان دهنده عجول بودن و غیر منطقی بودن شما است.

4. آیا شما فرد ازدواجی هستید؟

شما در اولین قرار ملاقات هستید. این سوال شما بمعنای آن است که از او تعهد برای رابطه می خواهید. با این سوال خود را نیازمند و ناتوان جلوه ندهید.

5. درآمد شما چقدر است؟

اینکه درباره شغل یک فرد بپرسید کانلا طبیعی است ولکن سوال از میزان درآمد یک فرد عبور از مرزهای شخصی یک فرد است. این سوال این حس را بدیگری می دهد که شما فردی بیش از حد مادی هستید و پول برای شما ارزش اول است.

6. آیا تمایل به داشتن فرزند دارید؟

معنای این سوال آن است که شما بیش از اینکه تمایل داشته باشید او را بشناسید علاقمند هستید بدانید به داشتن فرزند علاقه دارد یا خیر. این سوال حس ناخوشایندی به طرف مقابل می دهد زیرا حس بی ارزشی و بی اهمیتی به او می دهد. او تنها وسیله فرزند داشتن محسوب شده است.

7. رابطه شما با والدین تان چگونه است؟

در صورتی که مشکلی با والدین خود داشته باشد و یا آنها را از دست داده باشد سوال شما احساس بدی در او ایجاد می کند. ضمن آنکه این سوال لسیار شخصی است.

8. تا کنون با چند نفر در رابطه بوده اید؟

این سوال بهیچوجه برای قرار ملاقات اول مناسب نمی باشد زیرا هم بسیار شخصی است و هم اینکه نباید انتظار پاسخ صحیح و دقیق در ملاقات اول داشته باشید. حتی در جلسات بعدی نیز بهتر است درباره جزییات روابط شخص مقابل سوال نپرسید و بجای آن بر روی شخصیت او دقیق شوید.

9. چقدر به سکس علاقه دارید؟

هرگونه سوال و یا گفتگو درباره سکس در قرار ملاقات اول باعث ترس و وحشت بالاخص یک دختر می شود. گفتگو درباره موضوعات جنسی در جلسه اول بسیار پر ریسک است و ممکن است شما را فردی سطحی و دون ژوان نشان دهد.

به‌طور خلاصه، در قرار اول با دوست دختر به نکات زیر توجه کنید

 • با طرح سوال در قرار اول چه بگوییم در ذهن خود، تلاش کنید سوالات باز پاسخ بپرسید.
 • خودتان باشید ولی اگر صدای طبیعی شما شبیه میکی‌موس به‌نظر می‌رسد، سعی کنید با پایین‌ترین ارتفاعی که می‌توانید صحبت کنید.
 • از طریق شنونده خوبی بودن، حس امنیت ایجاد کنید.
 • او را در مرکز مکالمه و قرار ملاقات قرار دهید.
 • به چشمان او بنگرید و با حرکات و ژست او خیلی طبیعی همراه شوید.
 • وقتی برای آداب اولین قرار ملاقات برنامه‌ریزی می‌کنید، خلاق باشید.
 • بانزاکت باشید. در را برای او باز کنید و صندلی را عقب بکشید.
 • حمایت‌گر و با اعتماد به‌نفس باشید.

فهمیدن نشانه هایی از علاقه پس از اولین قرار ملاقات با دختر

بعد از قرار ملاقات اول مدام لحظات قرار را مرور می کنید تا رفتار و یا گفتاری مبنی بر علاقمندی او پیدا کنید. در ادامه به برخی از نشانه های علاقمندی در اولین قرار ملاقات می پردازیم.

1. گفتگوی راحت و صمیمانه

آیا در گفتگوی بین شما سکوت و مکث زیادی وجود داشت یا گفتگو بی وقفه انجام می شد. آیا تماس چشمی داشتید و او منتظر بود گفتار شما تمام شود تا بسرعت حرف بزند؟ در اینصورت بنظر می رسد او از گفتگو لذت می برده است و با شما ارتباط برقرار کرده است.

2. او سوالات زیادی می پرسید

سوالات زیاد نشانه آن است که او علاقه داشته است بیشتر شما را بشناسد. سوال درباره گذشته شما یا نوع سرگرمی ها و علاقمندی های تان نشانه خوبی است.

3. تلاش برای تحت تاثیر قرار دان شما

اگر او خیلی تلاش می کند توانایی هایش را برخ بکشد، صورتحساب رستوران را می پردازد، دست و دل بازی می کند و سعی دارد نکات مثبت خود را نمایش دهد احتمال زیاد از شما خوشش آمده است و باید منتظر درخواست قرار بعدی باشید.

4. صحبت ها و رفتارهای عاشقانه

اگر از زیبایی یا ویژگی های خوب شما حرف می زند و یا سعی می کند بنحوی به شما نزدیک شود و  یابه هر بهانه ای شما را لمس کند او بدنبال ادامه رابطه با شما خواهد بود.

5. زمان ملاقات بیشتر از انتظار طول کشید

اگر او درخواست کرد که زمان بیشتری برای ملاقات وقت بگذارید و یا انکه با رفتارهایش نشان داد که تلاش می کند تا زمان ملاقات را بیشتر کند نشان می ئهئ به شما علاقمند شده است. او می گوید من کل روز وقتم آزاد است شما چطور؟ نظر شما چیست که بعد از چای شام با هم بخوریم؟

6. بغل کردن یا تماس فیزیکی هنگام خداحافظی

اگرچه این نشانه بسیار مهمی است ولکن شاید او فردی خجالتی باشد و یا آنکه به حریم شما احترام گذاشته است و یا آنکه مطمین نیست در فرهنگ شما اینکار مجاز باشد.

7. زنگ زدن یا پیامک بلافاصله بعد از جدایی

اینکار نشانه روشنی از علاقمندی او است. این نشانه علاقمندی به شما و ترس از از دست دادن شما است. اگر بلافاصله بعد از جدایی به شما پیام داد نشانه آن است که تصمیم خود را برای ارتباط بیشتر گرفته است ولکن اگر با مدتی فاصله از شما خبر پرفت نشانه آن است که اگرچه یقین ندارد ولکن در ضمن نمی خواهد خود را خیلی مشتاق نشان دهد.

8. دنبال کردن در شبکه های اجتماعی

اگر بعد از قرار ملاقات اول او شما را در شبکه های اجتماعی دنبال کرد می توانید نتیجه بگیرید که می خواهد رابطه با شما را بیشتر کند.

برای درک نکات بیشتری در زمینه اولین قرار ملاقات می توانید کتاب اسرار دلربایی نوشته جان گاتمن را از فروشگاه سایت تهیه کنید و یا با شماره 00989034733009 هماهنگ بفرمایید.

 

منبع:

گاتمن، جان (۱۳۹۵). اسرار دلربایی. ترجمه کامیار سنایی، مانیا خواجه. تهران. نشر نسل نواندیش.

سفارش تلفنی کتاب اسرار دلربایی

شما می توانید پی دی اف این کتاب را نیز از فروشگاه سایت تهیه کنید

نوشته های مشابه

‫70 نظرها

 1. بازتاب: جفت روحی یا عشق آسمانی – kdpaintinggroup.ir
 2. آقای دکتر ببخشید ها ما از شما کمک میخواییم شما هی میگید کتاب اسرار دلربایی را از سایت دانلود کنید ☹

   1. سلام آقای دکتر خسته نباشید. امیدوارم به این سوال من جواب بدین. من کتاب شما رو هم خوندم. اما مشکل من اینه که پارتنرم رفتار مناسب با یک خانم رو نمیدونه‌. بسیار انسان موفق و فوق العاده ای هستن از هر نظر و نمیخوام به خاطر این موضوع جواب رد بهشون بدم. اما ایشون مثلا وقتی بیرون میریم زودتر از من از درب وارد یا خارج میشن.زودتر از من رو میز میشینن. زودتر از من غذا رو شروع میکنن. و خیلی کارهایی دیگری که خیلی خیلی به شخصیتم برمیخوره. مثلا وقتی باهاش محیط های کاری میرم به همکار آقاش تعارف میکنه که زودتر از اون وارد اتاق بشه ولی به من نه. به نظر شما چطور متوجه اشتباهشون بکنم.

    1. این موضوعات فرهنگی می باشد و تنها با سختی و بمرور زمان قابل اصلاح است. شما نیز باید ببینید چرا این موضوعات نشانه بی احترامی به شما تلقی می گردد

    2. به نظرم اول باهاش صحبت کنید..مهم این هست کجا بزرگ شده یعنی چه شهری و در چه خانواده ای به دوروریاش نگاه کنید مثلا فامیلاشون یا نزدیکانشون ببین اونا هم همینطوری هستن یا نه..این محیط بچگی و خانواده و دوستان هستن که اخلاق یه شخص شبیه اونا میشه..بنظر من این شخص یه ویژگی مثبت دارن اگه توجه کنید جدای از اون حرکات منفی از نظر شما اما وقتی این حرکات از یه همچین اقایی سر میزند احتمال اینکه این اقا با خانم ها معاشرت و ارتباط نداشته خیلی زیاده و یک ویژگی خوب هستش..جوان هم داریم از بس با دخترا در ارتباط بوده و به نوعی یه مخن حرفه ای هست بصورت کوتاه مدت و بی نتیجه ولی اقای شما بنظرم با صحبت درست میشه و ایده ال هستن براتون

 3. سلام
  من یه دختری رو خیلی دوسش دارم طوری که خودش هم این دوست داشتن و حس کرده و می‌دونه که من دوسش دارم ولی طبق شرایط ها و سختی هایی که براش پیش اومده براش سخته به کسی نزدیک باشه ولی با من خوبه از هر لحاظ من هم همه جوره پشتش هستم
  امروز هم قرار اولم با اون هستش
  آقای دکتر شما چه راهی و پیشنهاد میکنید که چجوری به قلبش نزدیک شم
  منظورم این هستش که وقتی عاشق یه الماس بشی زمردها از چشمت میفته و اون تک الماس برای همیشه درون قلب آدم میمونه

   1. دکتر این بنده خدا دیروز قرار داشت تا بیادکتاب روسفارش بده خو پریده طرف . انشالله برا کیس های بعدی

 4. سلام وقت تون بخیر
  1- من تا الان که 22 سالم شده هیچ دوستی نداشتم البته از دبستان تا الان که دانشجوم
  به نظرتون آقای دکتر باتوجه به اینکه نمیتونم با کسی ارتباط برقرار کنم باید چیکار کنم؟
  2- در مرحله ی اول برای برقرار با کسی باید چی بگیم؟بهش بگیم که میخواستم دعوت تون کنم که بیشتر با هم آشنا بشیم؟
  اگر درست نیست پس باید چی بگم؟

 5. سلام با اجازه آقای دکتر میخواستم چند تا نکته از زبان یه فرد عادی بگم که فکر میکنم تاثیر زیادی در قرار ملاقاتشون داشته باشه .
  البته مقاله فوق بسیار کامل بود و سرنخ هایه زیادی در دل خود داشت .البته اینم بگم این توضیحات من مربوط به اشخاصی که دنبال سواستفاده هایه فیزیکی یا مالی از پارتنر خودشون هستن نیست بهتره اونا به سبک و ثیاق خودشون عمل کنن و این متن و نادیده بگبرن لطفا.
  من امیر هستم و 38 سالمه و در حال حاضر مجرد . در قرار اول به آقایون پیشنهاد میکنم خیلی خونسرد باشن و دستاچه نشن اگر قبلش چند باری به صورت تلفنی صحبت داشته باشن میتونه فشار روانی و ازشون دور کنه و از ارتباط هایه تلفنیه طولانی مدت بدون دیدار به شدت خودداری کنید از چت کردن خودداری کنید مگر موارد جزیی ، استفاده از ویس به جایه چت کردن شدیدا یشنهاد میشه و تماس تلنی در اولویته اروم صحبت کنین . بیشتر شنوونده باشین در قرار اول . سعی کنین تو کافه ای جایی قرار بزارین نه اینکه هی خیابون گردی کنین پارک نرین . با قرار گزاشتن تو کافه یا رستوران به خودتون و درخواستتون هویت میدین . رو صندلی راحت بشینین هی وول نخورین مراقب زبان بدنتون باشین بسته نشینین راحت و گشاده رو و باز بشینین و سعی کنین اغلب موارد مستقیما به چشماشون نگاه کنین هر چند ثانیه به یک چشمش مثل ندید بدیدا زووول نزنید بهش پایین تر از صورتشونو نکاه نکنین ، اگر خواستین اندامشونو ببینین به یه بهونه ای از میز جدا شین و برین و موقع برگشت سر میز از دور هر چی دوس دارین نگاه کنین البته بدون جلب توجه اش ولی سر میز فقط صورت و 80 درصد چشمشون .جنتلمن رفتار کنین . شیک وشی خیلی تاثیر داره . اگر مهارت اداره بحث و گفتگو رو ندارین از قبل چند تا سوال از نوع باز همونطور که تو مقاله دکتر اشاره کردن حفظ کنین .. ارامش داشنتون به شدت تاثیر گزاره و روان و بدون توپوق زدن و شمرده و بلند صحبت کردن واقعا تاثیر گزاره …
  عذرخواهی میکنم من کاری برام یش اومده فعلا تا اینجا کافیه به نظرم، البته در محضر دکتر بنده جسارت کردم و امیدوارم جسارت بنده رو ببخشن …
  موفق باشین.

  1. سلام اقای دکتر ممنون از سایت خوبتون.من شهصیتم برون گراست و نمیتونم علاقمو نسبت به طرفم مخفی نگه دارم و اکه وارد رابطه بشم طرف فوری میفهمه دوسش دارم.پلی خب خودتونم میدونید ۸۰ درصد دخترا از پسرای تغیربا تو دار و مغرور و یا اصطلاحا جنتل من خوششون میاد.میخواستم ازتون بپرسم من باید چیکار کنم که یکم تو دار باشم.چون یکمی هم شوخ طبع هستم. (نظرهای اقا امیر هم هم خیلی مفیدبود)عیدتونم مبارک

 6. سلام اقای دکتر بنده متولد 69 هستم تا الان رابطه نداشتم شغلم دریانوردی هست چند وقت پیش بعد از برگشت از سفر از دختر یا شاید زن متاهل نمیدونم خلاصه خوشم امده و میخواهم بهش پیشنهاد کنم با هم ملاقات داشته باشیم چون توی بوتیک کار میکنند و نمیخوام مزاحم کارش بشم اخه شغلش هم فروشنده لباس زیر هست چگونه بهش پیشنهاد بدم ممنون

  1. خیلی محترمانه به او نیت خود را بگویید. البته بهتر است ابتدا چندین بار او را ببینید. اگر اشنایی واسط بیابید بهتر است زیرا در غیر اینصورت او اعتماد به شما نخواهد کرد. باید اعتماد او جلب شود.

   1. سلام آقای دکتر
    چرا شما می فرمایید بهتر است چندین بار شخص مورد علاقه خود را ببینیم.
    در حال حاضر در این روزهای کرونا خانم ها اکثرا از ماسک استفاده می کنند و اینکه ما بتوانیم چهره بدون ماسکشان را ببینیم سخت است. و باید در بین هنه فرصت ها، دنبال یک فرصت طلایی بود تا بتوان چهره بدون ماسک آنها را دید.

  2. سلام من از یه دختری خوشم اومده البته با هم دوست معمولی هستیم و اینکه خیلی باهم بیرون رفتیم حس میکنم بهم یه حس هایی داره منم نمیتونم قدم بزازم جلو و بهش بگم ازت خوشم میاد چیکار کنم روز شب ندارم

 7. سلام
  وقت به خیر
  اقای دکتر من حدود 27سالمه و با یه دختری که یک سال از خودم بزرگتره اشنا شدم و دوسش دارم و میخام باهاش ازدواج کنم.این خانم بسیار فهمیده باسواد و منطقی هستش و البته به من علاقه داره، تا به حال رابطمون محازی بوده.نا گفته نمونه من اصلا با هیچ دختری رابطه ای نداشتم
  می‌خواهیم یه قرار حظوری داشته باشیم چیزی هست که باید بهش توجه زیاد داشته باشم در این مورد خاص؟

 8. اقای دکتر واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم از این ساپورت و پاسخ ب دیدگاه مردم و جایه تشکر داره و اقا دکتر منم ی چند وقتی هست با یکی دوست شدم ولی اون شخص خیلی به بیرون رفتن و قرارگذاشتن دو نفره اعتقادی نداره و فک میکنه خسته کنندس و بیشتر دوس داره با جمع بگرده و الان نمیدونم چیکار کنم نمیتونم ک همش با ی عده از جمع باهاش بگردم و فقط نقش ی سرگرم کننده رو براش اجرا کنم چیکا کنم تا خودش علاقمند بشه تا ی تنهایی باهام باشه

 9. سلام من با دختری قرار ملاقات گزاشتم من متولد77 و ایشون80 میخواستم بدونم توی قرار اول چه سوالاتی باید بپرسم برای ازدواج

  1. قرار اول مناسب مطرح کردن واسه ازدواج نیست باس بهش مهلت بدی چند جلسه زمان میخواد

 10. سلام دکتر من با یک دختر تو اینستا آشنا شدم اهل شهر خودم نیست چگونه تو اینستا گرام کاری کنم که شیفته خودم بشه

 11. با سلام، من یک دختر ۳۷ ساله هستم و تا کنون ازدواج نکردم. گهگاهی با افراد جدید در سایتهای دوستیابی چت میکنم اما کم پیش میاد تا از کسی خوشم بیاد و تمایل به آشنایی بیشتر داشته باشم، یکی از این موردهایی که من احساس میکردم کشش دارم بهشون، خیلی راحت و بدون هیچ ملاحظه ای راجع به سکس صحبت میکردن و خیلی رک گفتن اولین ملاقات در خانه ایشون باشه و مایلند رابطه شون از رختخواب شروع بشه! میگفتند نحوه شروعش مهم نیست بلکه ادامه اش مهمه … در هر صورت من نتونستم با این مساله کنار بیام و به این ارتباط پایان دادم. اما خیلی اذیت دارم میشم چون خیلی برای من جذاب بودند ، و شاید هم به خاطر تنهاییم بیشتر دارم اذیت میشم. لطفا راهنماییم کنید آیا تصمیم درستی گرفتم؟ یا تفکر من اشتباه هست؟ در سایتهای خارجی سرچ کردم گویا اصلا این موضوع قبحی نداشت !!! ممنون میشم کمکم کنید…

  1. وقت بخیر. شما شاید در کوتاه مدت احساس نااحتی کنید ولکن بهتر از یک ناراحتی بلند مدت و عمیق است. قصد ایشان از این ارتباط تنها سکس بوده و نه چیز دیگر. مسلما بعد از چند بار سکس رابطه شما با اتمام رسیده و شما با یک غم زیاد و ضمنا احساس گناه و احساس گول خوردگی از رابطه بیرون میایید.

 12. سلام من به یکی از افراد فامیل علاقه مند شده بودم 5ماه پیش این موضوع رو بهش گفتم که بهت علاقه دارم البته قبل از اینکه بگم یکی از دوستای اون فرد بهم گفت که ایشون هم به شما علاقه داره و من هم بهشون گفتم که بهت علاقه دارم الان 4الی5ماه میگذره و صحبت های ما فقط در حد چت بوده الان ازم تقاضای دیدار کرده دیداری کوتاه ازتون میخام کمکم کنید نمیدونم اونجا رسیدم چی بگم اصلا قدرت حرف زدن ندارم و به سختی میتونم بحث روباز کنم استرس بالایی دارم لطفا کمکم کنید

  1. اجازه بدید جلسه اول فقط به آشنایی بگذرد. دفعات بعد می تونید درباره هدفتون از اشنایی با هم صحبت کنید. مطمئنا او نیز به اندازه شما استرس دارد بنابراین نگران نباشید. استرس شما 5 دقیقه اول به بعد تمام می شود.

 13. سلام آقای دکتر عزیز من از اونجایی تا حالابا دختر در رابطه نبودم اولین بار می‌خوام برم سر یه قرار ترس دارم
  کم رویی داشته باشم نتونم درست صحبت کنم با خودش به تنهایی وحرفی که نباید بزنم زده بشه و یه مقدار مشکل تصمیم گیری بقول خودتون عزت نفس از لحاظ تصمیم گیری و ریسک آوردن یه نفر جدید تو زندگی به جز پدر مادر وبرادرام می‌خوام یه راه جلو بزارین ویک راهنمایی بکنید و از لحاظ مالی مشکل آن چنانی
  ندارم خودم کار میکنم کارمم آزاده خودم از پس خودم وکارام بر میام ولی یه مشکل دارم یه صدای درونی مثل یه خوره به من میگه مثلا در خونه هنوز بازه در مغازه بازه قفل زده نیست رو بعضی چیزا حساسم خواهشمندم راهنمایی بفرمایید تا حالا هم به روانشناس مراجعه نکردم. ترس دارم خودم به خودم میگم هیچیم نیست در ضمن داروی تشنج واعصاب مصرف میکنم. ممنون اگر راهنمایی کنید .

 14. سلام اقای دکتر یه دختره هست هی به من تیکه میندازه و من نخ نمیدم ینی یجورایی از من خوشش اومده و سوالم اینه اگه بهش بگم بیا یه گوشه و درخواست سکس ازش کنم چی میشه ؟ به خوانوادش میگه ؟ یا میگه اره لطفا راهنمایی کنید

 15. سلام من کلا الان هیچ دوستی ندارم و با هرکسی دوست میشیم یه هفته طول میکشه ینی میترسم به طرف زنگ بزنم بگم بیا بیرون شاید بگه نه نمیام لطفا اربن عذاب نجاتم بدید

 16. سلام آقا کامیار میشه درمورد اینکه چطوری تو چت سر صحبت روباز کنیم هم بگید
  یا اینکه چطوری شماره بدیم

 17. سلام خسته نباشید. من از یکی از دخترای فامیلمون خوشم اومده. البته این از بچگیه. از همون موقع تو فکرم بوده. الان من 20 سالمه و این احساسم قوی تره. هر موقع هم که مهمونی میریم خونشون یا برعکس من و اون باهم یه گوشه با هم در مورد موضوعات مختلف صحبت میکنیم. خیلی دوستای صمیمی با هم هستیم. فقط مشکل من اینجاس که ایشون 3.5 سال از من بزرگتره. بعد چند وقت پیش بهش گفتم با هم بریم بیرون شام. قبول کرد. البته هنوز وقتش رو مشخص نکردم. میخواستم بدونم چیکار کنم؟

 18. سلام ببخشید در این قسمت سوال میزارم
  من چند سالی هست دچار اعتیاد به پورنگرافی هستم و الان میخوام ازدواج کنم آیا ازدواج من این اعتیاد را درمان میکنه و میدونم اعتیاد من هرزگی اینترنتی نبوده به خاطر نیاز جنسی صورت گرفته آیا من میتونم از شر این اعتیاد خلاص بشم و زندگی مشترک خوب و موفقی داشته باشم تشکر میکنم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام. متاسفانه ازدواج ارتباط زیادی با اعتیاد به پورنوگرافی ندارد. شما سعی کنید پیش از ازدواج تماشای پورنوگرافی را کنترل کنید. البته این موضوع به میزان تماشای شما نیز بستگی دارد. اگر میزان آن بطور مثال هفته ای یکبار بوده است ممکن است بعد از ازدواج تمام شود ولی اگر هر رور بوده و چند سالی است ادامه دارد ازدواج دوای ان نمی باشد.

 19. سلام خسته نباشید من الان نزدیک به یک ماه با یه آقایی درارتباطم و صیغه همدیگه هستیم تا مرتکب گناه نشیم البته خواسته ی خودشون بود ولی اصلا همدیگه رو از نزدیک ملاقات نکردیم و قرار بر این شد که در چند روز آینده همدیگه رو ببینیم و ایشون درخواست رابطه جنسی کردن سکس مقعد و معاشقه
  اونم تو اولین دیدار و من خیلی ترس و دلهره دارم نمیدونم چکار کنم و از این میترسم که منو ترک کنه یا ولم کنه خواهش میکنم کمکم کنید توروخدا

  1. مسلما ایشان فرد سالمی از لحاظ روانی نیستند و بهیچوجه نباید با ایشان ملاقات کنید. شما نیز حتما باید به رواشناس مراجعه کنید زیرا حتی فکر کردن به پیشنهاد ایشان از سوی شما نشانه سلامت نبودن روان شما است.

 20. سلام
  من یک بار ازدواج نا موفق داشتم به علت اختلاف سن زیاد و عجله در انتخاب همسر و عدم آشنایی قبلی. و الان بعد از گذشت یک سال قصد دارم دوباره با یه دختر قرار بذارم برای آشنایی قبل از ازدواج ( قرار سنتی با اجازه خانواده دختر )
  ایا باید از ازدواج ناموفقم صحبتی بکنم در ملاقات اول یا موضوع رو بذارم برای ملاقات های بعد.
  خیلی ممنون میشم نظر شما رو بدونم

  1. سلام. بهتر است در جلسه اول تنها در صورتی که از شما سوال شد بگویید که یکبار ازدواج کرده اید زیرا حق طرف مقابل است که این موضوع مهم را بداند ولکن وارد جزییات نباید بشوید. اما اگر سوال نکردند بهتر است نهایتا در جلسه دوم یا سوم خودتان بیان کنید.

 21. سلام و خسته نباشید
  من تا به حال با هیچ دختری قرار نزاشتم و تجربه ای ندارم اما قدرت تکلم بالایی دارم. الان حدود ۱ سال است با یه دختر در ارتباط و هنوز اون رو ملاقات نکردم فقط در حد تماس صوتی و تصویری بوده. خیلی مشتاقم ببینمش اما میترسم از اینکه اون از من خوشش نیاد و خرابکاری کنم. به زبون ساده قدرت رویارویی با اون رو ندارم چکار کنم؟

  1. هر قدر زمان بیشتری بگذرد و ملاقات نکنی ترسهای شما بیشتر می شود. هر چه زودتر قرار بگذارید. بهترین اتفاق و بدترین اتفاق ممکن را پیش بینی کنید. نهایتا از شما خوشش نیاید. دنیا به آخر نرسیده. شما ملاقات می کنید تا این چیزها را بفهمید

  1. چند دلیل می تواند برای آن وجود داشته باشد. یا آنکه شما تکنیک برقراری ارتباط را بلد نیستید. که می توانید کتابهای هنر برقراری ارتباط را بخوانید و یا اینکه در رابطه احساس پایین تر بودن ، خجالت و شرم و افکار منفی دارید. در اینباره مقاله زیر را بخوانید.
   https://dr-sanaie.com/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B9%D8%B2%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%B3/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا