روابط زناشویی

۶ اشتباه زنان در رابطه جنسی

امتیاز

آن چه در این مقاله می خوانیم

چگونه سکس خوب و زیبا داشته باشیم؟

خانم‌ها با خودتان صادق باشید: وقتی شریک عاطفی شما از هیچ طریق نیازهای شما را برآورده نمی‌کند، زندگی و رابطه جنسی شما کمی خسته‌کننده می‌شود. سکس خوب در زنان باید ۶ نکته اساسی را مد نظر داشته باشد. مردها وقتی نوبت به شناخت بدن زن‌ها و آنچه آنها را از نظر جنسی برانگیخته می‌کند، می‌رسد؛ چندان خوب عمل نمی‌کنند.

مردان هدف‌های خوبی برای ملامت شدن در موقعی که رضایت جنسی کم می‌شود، هستند و مطمئناً اشتباهاتی را در رختخواب انجام می‌دهند. و همانطور که بسیار شنیده‌ایم رابطه جنسی مانند یک رقص دونفره است. متخصصان سکس و رابطه می‌گویند که زنان نیز اشتباهات زیادی را انجام می‌دهند. این مقاله در مورد شش اشتباه رایجی است که زنان در رختخواب انجام می‌دهند و مانعی است برای کسب رضایتی که به حق شایسته آن هستید۱.

رابطه جنسی- تصویر ۱- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

اشتباه اول: شروع‌کننده رابطه نیستید

برای داشتن یک سکس خوب و هیجان‌انگیز لازم است نکاتی را رعایت کنید. سکس خوب به‌طور اتفاقی صورت نمیگیرد، بلکه باید مقدمات آن را مهیا کنید.

خیلی از ما درباره رفتارهای زنانه خود نگران هستیم. نمی‌خواهیم پررو به‌نظر برسیم، یا از اینکه برچسب پرخاشگری به ما بزنند، خیلی می‌ترسیم. طبق گفته لس پاروت۲، استاد روانشناسی دانشگاه ستل پاسفیک۳ و نویسنده کتاب جدید «سکس خوب دیوانه‌وار۴»، آغازگر نبودن در سکس یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که زنان مرتکب می‌شوند.

او می‌گوید: بیشتر مردها فکر می‌کنند همیشه آنها هستند که آغازگرند، که این باعث عدم توازن در میزان اشتیاق به رابطه می‌شود. عموماً مردها می‌خواهند که معشوق‌شان هم خواهان رابطه باشد، همانطور که زنان این انتظار را دارند.

دکتر راث وستیمر۵، روان درمانگر جنسی، استاد دانشگاه نیویورک و مدرس دانشگاه ییل و پرینستون می‌گوید: ماندن در عقاید قدیمی در مورد نقش‌های جنسی، مانع رضایت در روابط جنسی‌مان می‌شود. آنها فکر می‌کنند زنان به فعالیت جنسی کمتر علاقه دارند، بیش از این نمی‌خواهم توضیح دهم. من فکر می‌کنم زنانی هستند که به اندازه مردان به رابطه جنسی علاقه‌مند هستند. گهگاهی علاقه خود را با برداشتن اولین قدم‌ها نشان دهید. معشوق شما از این کارتان قدردانی خواهد کرد و شما به‌خاطر مسئولیت‌پذیری در تجربه جنسی‌تان احساس رضایت می‌کنید، موردی که وستیمر قویاً معتقد است زنان باید انجام دهند. یک سکس زیبا یک رابطه جنسی است که آغازگر آن هر دو طرف هستند.

اشتباه دوم: نگرانی درباره ظاهرتان

فکر کردن درباره ظاهرتان در طول رابطه جنسی باعث می‌شود از رابطه لذت نبرید و شانس رسیدن به ارگاسم و سکس خوب را در شما از بین می‌برد.

وستیمر توصیه می‌کند: به چربی‌های شکم یا آرایش صورت‌تان فکر نکنید. روی لذت بردن از رابطه تمرکز کنید. باید به خودتان اجازه رسیدن به ارگاسم را بدهید.

پاروت می‌گوید: مردها می‌خواهند همسرانشان خود را در نقش جنسی‌شان رها کنند و اگر زن در مورد ظاهر خود نگران باشد، این اتفاق نمی‌افتد.

هلن فیشر۶، دکترای جامعه‌شناسی فرهنگی در دانشگاه روتگرز۷ و نویسنده کتاب جدید «چرا او»۸ می‌گوید: مردها به نیمی از آنچه زنان درباره آن وسواس دارند، توجه نمی‌کنند.

جالب اینکه اگر شما مشتاق، پرانرژی، منعطف و علاقه‌مند به آنها باشید، به چیزهای دیگر توجه نمی‌کنند.

فیشر می‌گوید: طبق استدلال داروینیسم، مردان (البته به‌طور ناخودآگاه) به‌دنبال زنانی هستند که می‌توانند کودکانی سالم به‌دنیا بیاورند. از میلیون‌ها سال قبل، مردان جذب زنانی می‌شدند که توانایی باروری داشتند و با داشتن بچه‌های زیاد زنده بمانند و از بین نروند. فیشر باور دارد اگرچه امروزه این موضوع ضرورتی ندارد، اما مکانیسم بقای اولیه برمبنای زنده ماندن بوده است.

فیشر توصیه می‌کند: مردان جذب زنانی می‌شوند که نشانه‌های سلامتی، جوانی و باروری را دارند. به‌جای اینکه نگران فرم کمر و باسن خود باشید، به سطح انرژی، اشتیاق و علاقه به او توجه کنید.

مقاله مرتبط: خودارضایی از اسطوره تا واقعیت

اشتباه سوم: تصور اینکه سکس مردان بدون برنامه و اتفاقی است

وستیمر معتقد است: باید تمام عقاید قدیمی مانند زنان اهل رابطه جنسی نیستند یا سکس فقط مربوط به مردان است، را کنار گذاشت. برای بعضی از مردان، سکس عمل بسیار مهمی است. آن را دست‌کم نگیرید.

پاروت می‌گوید: تحقیقات ثابت می‌کند که مردان و زنان که رابطه جنسی صمیمانه‌ای را در یک رابطه متعهدانه دارند رضایتمندی بیشتری را پیدا می‌کنند.

مطالعات بسیار دیگری این مطلب را روشن می‌کند که زوج‌هایی که ازدواج کرده‌اند، روابط جنسی بیشتر و باکیفیت‌تری دارند. پاروت می‌گوید: مطالعات بسیاری در مورد ناکارآمد بودن سکس‌های اتفاقی و سطحی وجود دارد. سکس خوب در روابط موقت کمتر بوقوع می پیوندد.

در تحقیقی به سرپرستی فیشر و همکارانش بر روی دانشجویان دانشگاه در موقعیتی که یک شب را باهم بودند، آمار نشان داد که مردان به اندازه زنان در سکس و رابطه جدی هستند. طبق نظر فیشر، در واقع بیش از ۵۰ درصد زنان و ۵۲ درصد مردان در این تحقیق امیدوار بودند که رابطه طولانی‌تری را داشته باشند و در واقع یک سوم افراد، این کار را انجام دادند. این تحقیق چه پیامی دارد؟

فیشر می‌گوید: هیچ وقت تصور نکنید مردان رمانتیک نیستند. دو اشتباه بزرگ در این فرهنگ این است که زنان، اهل رابطه جنسی نیستند و مردان به اندازه زنان رمانتیک نیستند.

رابطه جنسی- تصویر ۲- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

اشتباه چهارم: تصور اینکه مردان همیشه برای رابطه جنسی آماده هستند

بیشتر پسرهای نوجوان هر وقت که شما تقاضا کنید، آماده‌اند و می‌خواهند که با شما رابطه داشته باشند؛ اما این موضوع در مورد مردان صدق نمی‌کند. فشار روزانه زندگی، خانواده، کار و مخارج می‌تواند میل جنسی مرد را کم کند. این موضوع باعث تعجب برای بسیاری از زنان است و علاقه نداشتن برای رابطه را شخصی تلقی می‌کنند.

فیشر درباره واکنش بسیاری از زنان وقتی همسرشان به آنها می‌گوید آماده سکس نیستند، می‌گوید: این موضوع باعث تعجب زنان می‌شود و آن را باور ندارند. زنان می‌دانند که همیشه راغب نیستند تا سکس داشته باشند، اما همچنان عاشق همسرشان هستند. اما وقتی متوجه می‌شوند مردان نمی‌خواهند با آنها سکس داشته باشند، فکر می‌کنند دیگر عاشق‌شان نیستند. این درست نیست. آنها فقط نمی‌خواهند سکس داشته باشند.

اشتباه پنجم: واضح صحبت نکردن با مردان

پاروت می‌گوید: درباره سکس و آنچه دوست دارید واضح صحبت کنید؛ آنچه که دوست نداریم احساس خوبی به ما نمی‌دهد. حتی با کسی که مدتی طولانی او را می‌شناسیم و احساس نزدیکی می‌کنیم. این تنها راهی است که از رابطه جنسی احساس رضایت کنیم. وستیمر می‌گوید: زنان باید مسئولیت رابطه جنسی‌شان را بعهده بگیرند. مرد نمی‌تواند زن را به ارگاسم برساند، اگر زن مسئولیت تجربه جنسی خود را نپذیرد. حتی بهترین عشاق هم تا زن به او اجازه ندهد تا درباره‌اش بداند، متوجه نمی‌شود که نیاز زن چیست.

طبق گفته‌های فیشر، خبر خوب اینجاست که مردان خیلی دوست دارند زنان را خشنود و راضی نگه دارند. او می‌گوید: اگر به روشی درست بتوانید خواسته‌تان را توضیح دهید، قدردان خواهند بود. او به زنان توصیه می‌کند که آنچه مردان در این پنج اشتباه را دوست ندارند، در نظر داشته باشند؛ چون مردان توجه می‌کنند. شما تا دفعه بعد که با او در رختخواب باشید، متوجه نخواهید شد. اما مردان گوش می‌کنند، خصوصاً اگر درباره آن واضح صحبت کنید.

کتاب اسرار دلربایی

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

مقاله مرتبط: تاثیر پورنوگرافی بر مشکلات جنسی، مغز و …

اشتباه ششم: از پیشنهادهای جدید مردان ناراحت نشوید

بعد از مدتی باهم بودن، طبیعی است که کمی تنوع داشته باشید. اگر مرد بخواهد چیزهای جدیدی را امتحان کند، به این معنی نیست که با شما یا زندگی جنسی با شما خوشحال نیست. به‌طور خلاصه، این موضوع را شخصی نکنید. پاروت می‌گوید: با این حال مهم است که از حوزه آرامش خود آگاه باشید.

پاروت می‌گوید: هیچ کس نباید احساس کند ملزم به کاری است که نمی‌خواهد در حوزه شخصی و خصوصی انجام دهد. اگر همسرتان از شما خواست که مورد جدیدی را خارج از حوزه اخلاقیات خود انجام دهید، واضح به او بگویید که برایتان مقدور نیست و توضیح دهید چرا نمی‌توانید آن کار را انجام دهید. اما این را به بهترین شکل ممکن بگویید. اگر برایتان موضوعی اخلاقی نیست، اما هنوز نمی‌خواهید انجام دهید، دوباره برایش توضیح دهید. اگر فقط درخواستی عجیب هست و فقط با آن راحت نیستید، حساسیت بیش از حد نشان ندهید. بگذارید بداند شما احتیاج دارید درباره آن فکر کنید.

۱) WebMD
۲) Les Parrot
۳) Seattle Pacific
۴) Crazy Good Sex
۵) Dr.Ruth Westheimer
۶) Fisher
۷) Rutger
۸) Why Him,Why Her

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. بازتاب: طرحواره محرومیت هیجانی چیست؟ – مرکز مشاوره کانیار
  2. بازتاب: طرحواره محرومیت هیجانی چیست؟ – مرکز مشاوره کانیار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا