روابط زناشویی

یک زن چه می خواهد

امتیاز

چیزی که همه‌ی زنان از مردان می‌خواهند

مهمترین چیزی که یک زن از مرد می‌خواهد، چیست؟ بدن ورزشکاری؟ حساب بانکی پرپیمانه؟ یک مرد قدبلند سوار بر یک اسب سفید؟ نخیر و واقعاً نخیر! مهمترین چیزی که زنان می‌خواهند، قابل اطمینان بودن است. درست فهمیدید! قابل اطمینان بودن. منتهی قبل از این که مطلب را ببندید و با خیال راحت، چون مطمئنید آدم قابل‌اطمینانی هستید، دراز بکشید، دوباره فکر کنید.

قابل اطمینان بودن

قابل‌اطمینان بودن فقط این نیست که تا حالا زیرآبی رفته‌اید یا نه، یا اینکه در طول یک رابطه بلندمدت خیانت کرده‌اید یا نه. هرچند این‌ها اساسی و مهم هستند، ولی قابل اطمینان بودن فقط این چیزها نیست.

معنای قابل اطمینان بودن در یک قرار ملاقات این است که خودت را همانطور که واقعا هستی نشان بدهی و چیزی که می‌گویی قصد انجامش را داری واقعا انجام بدهی! پس قابل اطمینان بودن یعنی قابل اعتماد و مسئول بودن و اینکه فرد ظاهرش را همانطوری که همیشه هست، نشان دهد (البته تمیز و مرتب).

چرا قابل اطمینان بودن اینقدر مهم است؟

چرا قابل اطمینان بودن، قلب زن را مسحور می‌کند؟ در موردش فکر کنید.

در طول تاریخ، امنیت و بهروزی زنان و فرزندانشان به قابل اطمینان بودن شریک زندگی‌شان وابسته بود. این یک موضوع منسوخ شده مربوط به گذشته‌های دور نیست. پدران نقش بسیار موثر و تعیین‌کننده‌ای در سلامت و موفقیت فرزندان دارند. وقتی پدری خود را درگیر و متعهد کودک خود نمی‌کند، احتمال آنکه کودک به فقر دچار شود پنج برابر، احتمال عدم موفقیت در مدرسه سه برابر و احتمال مشکلات هیجانی و رفتاری، سوء‌مصرف مواد، درگیر شدن در جرم و ارتکاب قتل دو برابر بیشتر می‌شود. مردها مسبب تغییرها هستند و برای زندگی زنان و فرزندان آنها بسیار مهم می‌باشند و به همین دلیل است که زن‌ها به‌دنبال مردهای قابل اعتماد می‌گردند.

الان ممکن‌است بگویید یک لحظه دست نگه‌دارید، ما تازه همدیگر را دیده‌ایم یا من فقط دنبال یک قرار ملاقات غیررسمی هستم. خوب دانستن اینکه نیازهای عمیق و تکاملی یک زن چیست، به‌شما کمک‌می‌کند بفهمید چطور قلب یک زن را تسخیرکنید، چه برای یک‌روز و چه برای تمام طول‌عمر. به‌یاد داشته باشید که او، حتی به‌طور ناخودآگاه، از خودش می‌پرسد آیا این مرد امن هست؟ حواسش به‌من هست؟ می‌شود به او تکیه‌کرد؟ قابل‌اطمینان هست؟ به‌همین دلیل است که از نظر زنان، مردان آتش‌نشان خیلی جذابند. آنها سمبل همه ویژگی‌هایی هستند که گفتیم. آتش‌نشان‌ها قهرمان هستند. شما هم می‌توانید باشید.

برای همین است که همه رفتارهای سمبلیک حمایتی که مادربزرگ‌تان می‌گفت انجام‌دهید، اینقدرمهم هستند. باز کردن در برایش، عقب‌کشیدن صندلی برای نشستنش، قرار گرفتن در سمت خیابان هنگام قدم‌زدن با او (بله، واقعا!)، همه علامت‌هایی هستند که نشان‌می‌دهند شما به او اهمیت‌می‌دهید و قصد مراقبت از او را دارید. با سروقت بودن و خوش‌قولی درواقع به او می‌گویید: «ببین! می‌تونی به‌من اعتماد کنی». مردم جوانمرد بودن را ممکن‌است تحسین یا رد کنند، اما حقیقت آنست که شما با این کار نشان‌می‌دهید قابل‌اعتماد هستید.

شاید شما یک ارتباط بلندمدت ندارید یا اینکه اصلا دوست‌ندارید ارتباط بلندمدت با یک زن داشته‌باشید. فاکتور قابل‌اعتماد بودن همه‌جا شبیه است. حتی اگر با ده زن متفاوت قرار ملاقات دارید، برای اینکه اوقات خوبی سپری کنید، سطحی از اعتماد باید وجود داشته باشد.

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

ترس زنان از ایمن نبودن در کنار شما

برای زنان، تحریک شدن جنسی مساوی با آسیب‌پذیر بودن است. و هیچ چیزی سریعتر از ترس، برانگیختگی را در آنها متوقف یا خاموش نمی‌کند. منظورمان این نیست که او می‌ترسد از نظر فیزیکی به او آسیب بزنید، اگرچه این کار به آسانی کل قضیه را بهم می‌ریزد. ما در مورد ترسی صحبت می‌کنیم که شما از نظر عاطفی به او آسیب بزنید. ترس از ایمن نبودن در کنار شما. این مربوط به اصول بیولوژی است.

برای الان کفایت می‌کند که بدانید اگر او فکر کند شما به او دروغ می‌گویید، قضایا را جور دیگری نشان می‌دهید، نمی‌شود روی شما حساب کرد، احساسات او را نادیده می‌گیرید و یا به‌طریقی خلف وعده می‌کنید؛ زندگی جنسی شما بهم می‌ریزد و هیچ مردی این را نمی‌خواهد.

قابل اعتماد بودن فقط مراقبت از جسم یک زن یا فرزندان او نیست، بلکه باید از قلب او نیز مراقبت کنید.

به طور خلاصه

به‌طور خلاصه می‌توان چنین گفت:

  • بیشترین چیزی که زن‌ها می‌خواهند چیست؟ اولین چیزی که یک زن از شما می‌خواهد قابل اعتماد بودن است. شما حس قابل اعتماد بودن را وقتی نشان می‌دهید که همانگونه که هستید وانمود می‌کنید و گفتارتان با عملتان یکی است.
  • راز قابل اعتماد بودن: هم آهنگی. زنان نیاز دارند از نظر عاطفی احساس پیوند و امنیت کنند. این از طریق هماهنگی به‌وقوع می‌پیوندد. وقتی زنی می‌خواهد با شما ارتباط برقرار کند، بالاخص وقتی ناراحت است، شما به او توجه کنید، به‌صورت فیزیکی به سمت او بچرخید، با سوال‌هایی که می‌کنید سعی کنید درکش کنید، به‌صورت غیردفاعی به او گوش کنید و از طریق پذیرش و تایید عواطفش با او همدلی کنید.
  • قلدری نکنید: زنان نیاز دارند در کنار شما از نظر فیزیکی هم احساس امنیت کنند. یک قهرمان هیچوقت از قد و قواره‌ و صدایش برای مرعوب کردن و به کرسی نشاندن حرفش استفاده نمی‌کند. فقدان امنیت فیزیکی، یکی از عوامل قطع رابطه است.
  • قابل اعتماد بودن = جنگ و جدال کمتر و سکس بیشتر. وقتی زنی از نظر عاطفی با شما ارتباط برقرار می‌کند و شما نشان می‌دهید قابل اعتماد هستید، نتیجه‌اش جنگ و جدال کمتر و سکس بیشتر است. معادله‌ی برد برد.

منبع:

گاتمن، جان (۱۳۹۵). اسرار دلربایی. ترجمه کامیار سنایی، مانیا خواجه. تهران. نشر نسل نواندیش.

سفارش تلفنی کتاب اسرار دلربایی

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا