کتاب شناسی

کتاب درمان شناختی رفتاری در بزرگسالان

امتیاز

معرفی کتاب درمان شناختی رفتاری در بزرگسالان

(راهنمایی جهت ارزیابی و اقدام براساس اطلاعات تجربی)

 

نویسنده: استفان هافمن، مارک رینیک

مترجم: دکتر کامیار سنایی

ناشر: انتشارات ارجمند

سال انتشار: ۱۳۹۸

درباره‌ی کتاب:

درمان شناختی‌رفتاری در خلال ۳۰ سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است و شاخه‌ای از روان‌درمانی است که به جریان اصلی درمان مشکلات سلامت روان تبدیل گشته است. در این کتاب، خواننده با یک دیدگاه سیستماتیک و یکپارچه جهت مفهوم‌سازی و درمان اختلالات شایعی که در کلینیک‌های درمانی با آن مواجه می‌شود، آشنا می‌گردد. این کتاب تأکید بسیار زیادی بر دیدگاه‌های حمایت‌شدۀ تجربی برای ارزیابی و مداخلات درمانی دارد. فصول این کتاب که توسط متخصصین مختلف جهانی در این رشته نگاشته شده است، شامل موارد متعدد نمونه‌های بالینی است که بدین وسیله تکنیک‌های ویژه و مشکلات شایع درمان مورد بررسی قرار می‌گیرد. این کتاب راهنمای ضروری و مفیدی برای درمانگران بالینی و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان درمان‌های شناختی‌رفتاری و نیز دست‌اندرکاران اختلالات روانی است.

استفان هافمن و مارک رینک چهره‌های پیشرو در زمینه درمان‌های شناختی رفتاری هستند. آنها با دانش وسیع خود برای تهیه‌ی این کتاب (درمان شناختی رفتاری در بزرگسالان (راهنمایی جهت ارزیابی و اقدام براساس اطلاعات تجربی)) تعدادی از افراد برجسته را دورهم جمع کرده‌اند، افرادی که در تخصص خویش در درمان یک اختلال مشخص که در هر فصل بر آن تمرکز شده است، مشهور هستند. در هر اختلال، مشخصات بالینی کلیدی، نگاه کلی به درمان، شواهد مرتبط حمایت‌کننده از اثربخشی درمان و نیز فرضیاتی که درمان بر اساس آن بنا گشته است، ذکر شده است.

علاقمندان به خرید کتاب درمان شناختی رفتاری در بزرگسالان (راهنمایی جهت ارزیابی و اقدام براساس اطلاعات تجربی) می‌توانند به کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور مراجعه نموده و یا از طریق سایت انتشارات ارجمند، اقدام به خرید پستی نمایند.

لینک خرید اینترنتی کتب درمان شناختی رفتاری در بزرگسالان (راهنمایی جهت ارزیابی و اقدام براساس اطلاعات تجربی) از طریق سایت ارجمند:

https://www.arjmandpub.com/Product/Details/1606/1

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا