اختلال وسواس فکری و عملیاختلالات وسواس

کتاب برای درمان وسواس فکری

امتیاز

بهترین کتاب برای درمان وسواس فکری

۵ کتاب ضروری برای افرادی که با اختلال وسواس فکری عملی مبارزه می‌کنند.

زندگی با OCD درمان نشده می‌تواند خشن باشد. در چنین حالتی، شما صبح از خواب بیدار می‌شوید، بلافاصله شروع به وسواس می‌کنید، و سپس دوازده ساعت بعد به خواب می‌‌روید و امیدوار هستید که روز بعدتان به همان اندازه دشوار نباشد. من می توانم با این مسئله ارتباط برقرار کنم، چون آنجا بودم.

خبر خوب این است که بسیاری از افراد مبتلا به OCD هر روز به طور مؤثر وضعیت خود را مدیریت می‌کنند، با توجه به اینکه اختلال آن‌ها چقدر قابل درمان است. درمان استاندارد طلایی برای OCD، درمان رویارویی و جلوگیری از پاسخ (ERP) است که توسط یک درمانگر مجاز که در آن آموزش دیده است، ارائه می‌شود. گاهی اوقات، ERP همچنین می‌تواند با داروهای انتخابی مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI)، تکنیک های ذهن‌آگاهی یا رویکرد مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) ترکیب شود.

با توجه به در دسترس بودن درمان بالینی اثبات شده همراه با سایر رویکردهای مفید برای مدیریتOCD ، این سخت است که باور کنیم OCD، زمانی غیرقابل درمان در نظر گرفته شده است. یکی از دلایلی که امروزه OCD بسیار قابل کنترل است، این است که بسیاری از پزشکان درخشان وجود داشته‌اند که حرفه خود را به تحقیق در مورد این بیماری اختصاص داده‌اند، مداخلات بالینی که تغییر دهنده زندگی هستند را برای آن طراحی کرده‌اند و برای دهه‌ها مردم را درمان کرده‌اند. بسیاری از این کارشناسان و محققان، کتاب‌هایی نوشته‌اند که به کمک به افراد مبتلا به OCD ادامه می‌دهند، در حالی که در مسیر درمان و بهبود آن‌ها هستند.

بهترین کتاب برای درمان وسواس فکری چیست؟ در اینجا پنج کتاب برتر توصیه می‌کنم اگر شما به دنبال غلبه بر OCD هستید، برایتان مفید می‌باشند:

کتاب پاسخ OCD: پاسخ‌های حرفه‌ای به بیش از ۲۵۰ سؤال برتر در مورد اختلال وسواس فکری عملی توسط دکتر پاتریک مک‌گراث

دکتر پاتریک مک‌گراث، متخصص مشهور جهان در مورد اختلال وسواس فکری عملی و مدیر کلینیکی NOCD است. دکتر مک‌گراث با استفاده از دهه‌ها تجربه در درمان اختلال وسواس، صدها سؤال رایج را که مردم درباره این اختلال می‌پرسند، جمع‌آوری و پاسخ داده است؛ افرادی که خودشان این بیماری را داشته باشند، افرادی که فکر می‌کنند ممکن است خودشان یا شخصی از اطرافیانشان آن اختلال را داشته باشند.

وسواس را متوقف کنید!: چگونه بر وسواس‌ها و اجبارهای خود غلبه کنید توسط دکتر ادنا ب فوآ و دکتر رید ویلسون

این کتابی است که من وقتی درمان خودم را انجام می‌دهم می‌خوانم. این کتاب درک من از OCD را کاملاً تغییر داد و در نهایت باعث شد من تشخیص دهم که چگونه به طور مؤثر به ترس‌های OCD خود در لحظه یک دوره پاسخ دهم. دکتر فوآ و دکتر ویلسون، مقامات مشهور بین‌المللی در مورد درمان اختلالات اضطراب هستند و برنامه خود کمک علمی و بالینی خود را برای افراد مبتلا به OCD به اشتراک می‌گذارند.

آزادی از اختلال وسواس فکری عملی: یک برنامه بهبود شخصی برای زندگی با عدم اطمینان توسط دکتر جاناتان گریسون

تعداد کمی از مردم هستند که OCD و نحوه درمان آن را مانند دکتر گریسون درک می‌کنند؛ یک متخصص شناخته شده ملی که با افرادی که بیش از چهار دهه با OCD مبارزه کرده‌اند کار کرده است. اگر شما یا یکی از عزیزانتان دچار اختلال وسواس فکری عملی هستید، کتاب او را باید بخوانید. این کتاب شامل همه چیز، از تحقیقات دکتر گریسون در مورد موضوعات OCD تا ارزیابی و ابزار مورد نیاز برای شما و یک درمانگر آموزش دیده تخصصی جهت استفاده در طول درمان است.

کتاب کار ذهن‌آگاهی برای OCD: راهنمای غلبه بر وسواس‌ها و اجبارها با استفاده از ذهن‌آگاهی و درمان شناختی رفتاری نوشته جان هرشفیلد و تام کوربوی، MFT

این کتاب کار فوق العاده‌ای برای کمک به افراد مبتلا به OCD انجام می‌دهد تا آن‌ها درک کنند که چگونه باید به ترس‌های ناشی از وسواس خود بدون انجام اقدامات اجباری پاسخ دهند. این کتاب به همراه درمان یک متخصص ERP می‌تواند شما را در تکنیک‌های ذهن‌آگاهی و مدیتیشن، برای مدیریت OCD راهنمایی کند و همچنین اطلاعات بیشتری در مورد موضوعات مختلف وسواس به شما ارائه دهد. جان هرشفیلد و تام کوربوی، دو درمانگر شناخته شده هستند که در درمان وسواس و شرایط مرتبط با آن تخصص دارند؛ آن‌ها در مورد استفاده از استراتژی‌های ذهن‌آگاهی و مدیتیشن برای مدیریت OCD، به عنوان افراد صاحب نظر گرفته می‌شوند.

کتاب کار خوددلسوزی برای OCD: به ترس خود تکیه کنید، احساسات دشوار را مدیریت کنید و بر بهبود تمرکز کنید؛ نوشته کیمبرلی کوینلن، LMFT

کیمبرلی کوینلن، LMFT، متخصص OCD و ذهن‌آگاهی است. او در کتاب کار خود، یک برنامه گام به گام را شرح می‌دهد که نشان می‌دهد چگونه از راهکارهای ذهن‌آگاهی برای مدیریت افکار در طول روز، جهت توسعه خوددلسوزی و مبارزه با شرم و ننگی که اغلب با OCD همراه است، استفاده کنید. راهنمای او به خوانندگان یاد می‌دهد که چگونه احساسات شدید را متعادل کنند، به ترس خود تکیه کنند و بر بهبود تمرکز کنند.

یادگیری در مورد OCD می‌تواند شما را در مسیر بهبودی قرار دهد

از تجربه شخصی در مورد بهترین کتاب برای درمان وسواس فکری، من معتقدم که همه این کتاب‌ها منابع مفیدی هستند و می‌توانند به عنوان یک راه کمکی برای درک بهتر OCD عمل کنند؛ صرف نظر از اینکه در چه جایی از مسیرتان هستید. همچنین مهم است توجه داشته باشید که بهتر است این کتاب‌های توصیه شده، به عنوان مکمل درمان استفاده شوند نه اینکه نقش جایگزین آن را داشته باشند.

کلید مدیریت مؤثر OCD در دراز مدت، مراجعه به یک درمانگر مجاز است که آموزش تخصصی در درمان OCD و ERP دارد. گاهی اوقات مردم معتقدند که اگر در گذشته با یک درمانگر همکاری کرده باشند و این امر به اختلال وسواس فکری عملی آن‌ها کمک نکرده باشد، تمام امید برای آن‌ها از دست می‌رود. این مسئله اشتباه است، چرا که درمان ERP منحصر به فرد است. سایر اشکال درمان، مانند گفتاردرمانی یا روانکاوی نمی‌توانند به عنوان جایگزینی برای ERP عمل کنند.

 

 

منبع:

https://www.treatmyocd.com/blog/5-must-read-books-for-people-struggling-with-ocd

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا