روابط عاطفیروانشناسی رابطه

کارهایی که بعد از کات کردن باید انجام دهید

چه کارهایی بعد از کات کردن باید انجام دهید؟

تنها شدن آن هم بعد از مدت‌ها بودن در رابطه می‌تواند برای هر کسی سخت باشد. بسته به اینکه رابطه چگونه تمام شده باشد، شما ممکن است یک یا چند احساس را تجربه کنید. احساساتی مانند غم، اندوه، مورد خیانت قرار گرفتن، تنهایی، خشم و … . برای غلبه بر این احساسات، ممکن است وسوسه شوید تا خود را در رابطه جدیدی قرار دهید و قبل از اینکه به اوضاع‌تان سروسامان دهید، آسیب‌های روحی و روانی بیشتری را تجربه کنید.

داشتن یک رابطه‌ی عاطفی به ما حس امنیت می‌دهد. شما به حضور فرد دیگری به طور کامل عادت می‌کنید، حتی اگر زمان‌هایی همه چیز مطابق میل و خواسته‌تان پیش نرود. حتی مواردی مانند خوابیدن به تنهایی بعد از جدایی برای برخی افراد چالش‌برانگیز خواهد بود. برای پر کردن این تنهایی، ممکن است قبل از کسب آمادگی عاطفی، خود را در یک رابطه‌ی جدید و آسیب‌زا قرار دهید.

باور کنید یا نه، تنها بودن برای مدتی و آن هم پس از اتمام یک رابطه‌ی طولانی مزایای خود را دارد. کار راحتی است که بر روی جنبه‌های بد تنهایی تمرکز کنید و تمام نکات مثبتش را نادیده بگیرید، اما نکات زیادی مانند تجربه‌ی مجدد احساس آزادی کامل یکی از چندین جنبه‌ی مثبت این نوع تنهایی است. می‌توانید به جای اینکه همیشه به فکر تصمیمات و تغییرات خود و پارتنرتان باشید، تنها بر روی تغییرات خودتان تمرکز کنید. می‌توانید زمان بیشتری با دوستان یا خانواده خود بگذرانید و سرگرمی جدیدی برای خود انتخاب کنید. همچنین وقتی خواهید داشت تا زخم‌های حاصل از رابطه‌تان را بهبود ببخشید.

کات کردن- تصویر ۱- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

۱- بعد از کات کردن روی سایر روابطتان تمرکز کنید

حالا که شما مجردید، زمان مناسبی است که بر سایر روابط غیرعاطفی خود سرمایه‌گذاری کنید. این روابط می‌توانند روابط دوستی، فامیلی و حتی شامل حیوان خانگی شما شوند. زمانی که برای مدتی در رابطه‌ای قرار دارید، طبیعی است که روابط دیگر را نادیده می‌گیرید، زیرا بیشتر زمان شما با پارتنرتان می‌گذرد. بهتر است که زمان بگذارید و با افرادی که مدتهاست ندیده‌اید تماس برقرار کنید. این موضوع نه تنها فرصتی به شما می‌دهد تا در صورت نیاز با کسی صحبت کنید، بلکه ممکن است به شما در گذر از رابطه‌ی قبلیتان کمک کند و بتوانید از زندگیتان لذت بیشتری ببرید. پرورش دادن دوستی و نه روابط رمانتیک و عاطفی می‌تواند به شما کمک کند تا دریابید دوست داشتنی هستید و می‌توانید خارج از یک رابطه‌ی خاص هم شاد باشید.

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

لازم است دوباره بیان شود که این ابراز دوستی لزوماً نیازی نیست به انسان‌های دیگر باشد و حتی می‌تواند به یک حیوان خانگی چنین حسی داده شود. حیوانات خانگی به شما کمک می‌کنند تا احساس تنهایی کمتری داشته باشید. آنها شما را بدون قید و شرط دوست خواهند داشت. مراقبت از یک حیوان، غذا دادن به او، بیرون بردنشان و نوازششان می‌تواند در زمان‌هایی که احساسات منفی را تجربه می‌کنید، کمک کند تا این لحظات را زودتر پشت سر گذارید. اگر ایده‌ی تمرکز روی روابط برای بعد از کات کردن چه در مورد انسان‌ها و چه در مورد حیوانات انجام شود، کمک می‌کند تا محبت را در جایگاهی خارج از روابط عاطفی تجربه کنید.

مقاله مرتبط: ۹ قدم برای بهبودی بعد از پایان رابطه عاطفی

۲- بعد از کات کردن رابطه سعی کنید مثبت‌گرا باشید

مهم‌ترین قسمت مجرد ماندن بعد از دوران طولانی یک رابطه، داشتن تفکر مثبت است. بعد از جدایی، این امر به هیچ وجه آسان نیست. ممکن است بارها در مورد اینکه چرا همه چیز به پایان رسید فکر کنید و بارها به این فکر کنید که چگونه می‌توانستید اوضاع را عوض کنید و یا با نگرانی با این موضوع روبرو شوید که دیگر نمی‌توانید شخص دیگری را برای بودن در کنارش و در ادامه‌ی مسیر زندگیتان پیدا کنید. این پاسخ‌ها کاملاً طبیعی هستند و احساسات شما ارزشمند و مهم‌اند. اما مهم است که متوجه این مطلب باشید که این احساسات منفی برای مواجهه با موقعیتتان کمکی نخواهند کرد.

اگر شما تمام مدت در خانه بمانید و با خودتان در مورد وضعیت رابطه‌تان بجنگید، مجرد بودن خوشایند نخواهد بود! ممکن است سخت باشد اما در این موقعیت یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، تغییر وضعیت تفکرتان است. یکی از راه‌های این تغییر نگرش، تاکید بر نکات مثبتی است که در زمان‌هایی که مورد هجوم افکار منفی قرار می‌گیرید، با یادآوری آنها می‌توانید خود را آرام کنید. عبارات مثبتی که تکرار آنها به شما کمک خواهند کرد. عباراتی مانند: «زمانش که برسد من فرد مناسبی را برای خود پیدا خواهم کرد» و یا «من لیاقت شاد بودن را دارم». اگر گفتن عبارات مثبت راه مناسبی برای شما نیست و نمی‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید، آهنگی پیدا کنید که در مواقع ناراحتی شما را شاد کند و یا کاری که به شما یاری دهد تا خلقتان را از حالت منفی به مثبت تبدیل کنید.

۳- بعد از کات کردن خودتان را مشغول نگه دارید

زمانی که اجازه می‌دهید برنامه‌های روزانه‌تان خالی شود، احساس تنهایی را به درون خود راه داده‌اید و اشتیاق همنشینی با دیگران را از خود گرفته‌اید. کلید دوری از این مشکل این است که خود را مشغول نگه دارید تا زمانی برای بی‌حوصلگی و احساس تنهایی نداشته باشید. این موضوع همچنین کمک می‌کند تا احساسات مثبتی را تجربه کنید. ماندن در خانه و داشتن افکار تکراری یکی از چیزهایی است که شما را از افکار مثبت دور می‌کند. راه‌های زیادی وجود دارد که خود را سرگرم نگه دارید. در زیر ایده‌هایی را مطرح می‌کنیم که می‌توانند نقطه‌ی شروع مناسبی برای کارهایی باشند که می‌توان بعد از کات کردن انجام داد:

 • عضویت در یک باشگاه
 • پیاده‌روی
 • تماس با دوستان و آشنایان
 • پیدا کردن یک سرگرمی مانند مطالعه یا بازی‌های کامپیوتری
 • تجربه‌ی یک کار جدید مانند کلاس آشپزی
 • انجام کارهای داوطلبانه
 • برنامه‌ریزی برای گردش آخر هفته

کات کردن- تصویر ۲- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

وقتی کارهایی را پیدا می‌کنید که حس خوبی به شما می‌دهند، مشغول نگه داشتن خود و آرام کردن ذهنتان راحت‌تر است. برای ادامه‌ی این تکنیک، راه‌های جدیدی را بیابید که شما را مشغول نگه دارند تا خود را درمانده‌ی کارهای گذشته و تکراری‌تان نبینید.

۴- به زور وارد یک رابطه‌ی جدید نشوید

گاهی که مجردید و سعی دارید تا از احساس پوچی دوری کنید، به جای اینکه زمانی برای استراحت و تجدید نیرو به خود دهید، شروع به تنظیم قرار ملاقات‌های جدید و یا دوستیابی از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا دوستانتان می‌کنید. این موضوع به این معنی نیست که صرف ملاقات با آدم‌های جدید می‌تواند بد باشد. فقط مراقب باشید و از خود بپرسید آیا واقعاً این همان چیزی است که می‌خواهید؟ اگر واقعاً به دنبال رابطه‌ای جدید هستید، از خود بپرسید آیا این همان فرد مناسب است برای من؟ آیا این فرد مرا خوشحال می‌کند؟

مجبور کردن خودتان به ورود به رابطه‌ی جدید، به‌صرف اینکه چون وقتی در رابطه‌اید احساس بهتری دارید، نمی‌تواند به‌شما کمک‌کند. بیشتر مردم نام این حالت را بازگشت می‌گذارند و معتقدند افراد در این شرایط دوام نمی‌آورند. اگر می‌خواهید درمان شوید و در آینده وارد رابطه‌ی مفیدتری از قبل شوید، به خودتان زمان دهید تا بتوانید خودتان را مجدداً دوست داشته باشید. به مرور زمان خودتان متوجه می‌شوید که برای شروع یک رابطه‌ی جدید آماده شده‌اید.

۵- بعد از جدایی، کارهایتان را خودتان انجام دهید

زمانی که در یک رابطه‌ی بلندمدت هستید، عادت می‌کنید کارهایتان را به صورت مشترک و با مشارکت هم انجام دهید. یکی از کارهای جالبی که بعد از کات کردن می‌توانید انجام دهید، لذت تجربه‌ی کارها به تنهاییست. البته که همه‌ی افراد نمی‌توانند چنین کاری را به راحتی انجام دهند. به عنوان مثال به تنهایی بیرون بروند و به تنهایی تفریح کنند. اما به یاد تفکر مثبت باشید و بدانید الان زمان مناسبی است برای شروع.

برای اقدام این مرحله از کارهای ساده شروع کنید. به تنهایی به فروشگاه بروید و برای خود خرید کنید. چنین فعالیتی شما را مشغول نگاه می‌دارد و باعث می‌شود زمان راحت‌تر بگذرد. با چنین تمرینی می‌توانید سعی کنید تا در لحظه‌ی حال به سر برید. برای خود بنویسید که خرید کردن چیزهای مورد علاقه مانند وسایل منزل و مواد آشپزی چه احساسی به شما می‌دهند. بیرون‌رفتن به‌تنهایی برای رفتن به باشگاه، به کافه برای خواندن کتاب یا کلاس، باعث تقویت حس استقلال در شما می‌شود. و متوجه می‌شوید برای کسب شادی و لذت از زندگی، به رابطه نیاز ندارید.

اتمام یک رابطه همیشه در ابتدا چالش‌برانگیز است. اما پس از مدتی زمان و تمرین متوجه می‌شوید که می‌توانید بر اساس علائق و سبک زندگی خودتان زندگی کنید. بهترین راه برای مجرد ماندن تا زمانی‌که مشکلات حاصل از رابطه‌ی قبلیتان را بهبود ببخشید، شاید به‌نوعی کمی خودخواهی است. روی خود کار کنید و بر روی انجام کارهایی که دوست دارید تمرکز کنید و با کسانی که دوست دارید وقت بگذرانید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 20 میانگین: 4]

نوشته های مشابه

31 دیدگاه

 1. سلام آقای دکتر سنایی .من 70 سال دارم ده سال است با خانم مطلقه دارای دو فرزند رابطه داشتم با یکی دو بار رفت و برگشت . اکنون این رابطه با خواست او و توافق ناخواسته قطع شده و از آن 7 ماه میگذره اما من نتونستم فراموشش کنم و بشدت اذیت میشم . بعد از 7 ماه با پیام من و ظاهرا عذاب وجدان او و اینکه هردو میدونیم این رابطه برگشت نداره و قلبا هم تمایلی به برگشت نداریم روزانه برای هم پیام میدیم ولی این عذاب دائم بامنه . مقاله 9 قدم برای بهبودی شما را خواندم و ویس را هم شنیدم عالی بود و تقریبا اونچه میسر بود تو این 6 ماهه هم رعایت کردم اما نشد . آیا این ارتباط پیامی تاثیر مثبت برای قبول ترک داره یانه ممنون میشم راهنمائی فرمانید. با تشکر

  1. وقتتون بخیر. متاسفانه هرگونه ارتباطی بزمانی که یکی یا هر دو طرف به هر دلیلی امکان رابطه بذایش مهیا نیست منجر به اذیت بیشتر خواهد شد. شما باید بدنبال فعالیتها و معاشرتهای دیگری با دیگران و دوستان خود باشید. ارتباط پیامکی باعث می شود بیشتر اذیت شوید. باید زمانی را با درد و رنج از دست دادن کنار بیایید و هیچگونه پیامی و خبری از هم نگیرید. بهبودی پس از این دوران حاصل می شود.
   البته بنظر می رسد شما همچنان تصور می کنید می توانید این رابطه را برگردانید. بهتر است تکلیف را در ذهنتان یا در واقعیت با ایشان مشخص کنید. اگر نمی شود دست بردارید

 2. سلام من با یه خانمی اشنا شدم که از خودم ۸ سال بزرگتره
  بچه داره و یه ازدواج ناموفق داشته
  روز اول آشنایی بهم گفت نمیتونه وارد رابطه عمیق بشه با من و فقط در حد یه دوستی ساده میتونه باشه
  بعد از چند وقت وقتی فهمید بهش حس پیدا کردم تموم کرد رابطه رو ،بعد دوباره به اجبار من برگشت یه دو هفته ای باز باهم بودیم بهش گفتم از حسم همه چی رو براش توضیح دادم قبول کرد که باشه ،منتها رفتارش خیلی سرد بود باهم نه اس میداد نه زنگ میزد
  فقط وقتایی که بیرون بود یا میخواست بره بیرون میگفت بیا دنبالم
  یه روز اول صبح برگشت گفت دارم ازدواج میکنم یه دفه ای بدون هیچ مقدمه ای تموم کرد رابطه رو گفت دو هفته ای میخواد با اون شخص اشنا بشه اگه مناسبش بود ازدواج کنه
  بعد من رو هم بلاک نکرده به نظرتون برمیگرده منتظرش باشم؟
  یا امکان برگشتش صفره؟
  خیلی ذهنم درگیره ممنون میشم راهنماییم کنین

 3. اینم بگم دو دل شدم هم دوسش دارم هم میترسم سر اون شماره …نمیدونم اگ عصبی شه چقد ممکنه بد شه از ی طرفیم میگ دوست دارم و عصبی بودم اشتبا کردم …
  شما راهنمایی کنید

 4. سلام .ببخشید من سر ی دوراهی موندم .من با یه پسری به صورت مجازی اشنا شدم که فقط در حد مجازی بود .هر دو 18 ساله ایم و خب خیلی اصرار داشت بریم بیرون ولی من اول ترسیدم بعدشم خونوادم خیلی فرق داره ینی اینجوری نیس این چیزا خیلی رواج داشته باشه سال کنکورمم هس راستش گفتم هی رد کنم /خلاصه گفت باشه ولی خب خودش هم قبلا خیلی رل زده هم ب گفته خودش رابطه جنسی و کلا همچی داشته با رلای قبلی /خیلی شوخ طبعه و شوخی میکنه خیلیم بعضی وقتا بیش از حد بحث ب شوخیای اونجوری میکشه و خب سر ی جریانی من ی سوتی دادم کد ملی دادم بهش بعد رفت تو سایت کانون ایران شماره مامان بابا و همچیم در اورد اولش یکم بحث شد گفتم حساسم هی با خانواده و سر اینا حرف نزن گفت باشه ولی گذشت و دیشب بحثمون شد سر اینکه یکی اومد پیوی اینستا یه پسری بعد میخواست مخ منو بزنه منم مدام ردش کردم و گفتم برو و بای بعد گفتم نکنه رفیق رلمه رفتم شات دادم بهش اونم یهو عصبی شد گفت فک نمیکردم اینجور دختری باشی و کلی بحث کردیم ک اقا به خدا من ک شات دادم واست هیچی نگفتم بهش همش ردش کردم اونم بحث و دعوا و همش میگفت اره برو بقیشم تور کن بهتر از من تهشم یهو گفت سوپرایز برات دارم فردا .میخوام ب بابات بگم منم کلی ترسیدم گفتم نکن اینکارو تا جایی ک اشکم در اومد حالم بد شد بعد گفت نمیدونستم اینجوری میشی گریه نکن و این حرفا دیگ تکرار نشه چون ببینم باز دیگ ازت نمیگذرم منم گفتم حسم بت تموم شد نمیخوامت و گفت وای نمیدونستم و ببخشید و نمیخواستم ناراحت شی و ب نظرت خودت حقت نبود زیاده روی کردم و حسابی پشیمون /منم گفتم دیگ حسی بت ندارم سر این چیز مسخره داشتی منو میکشتی …خلاصه الان نمیدونم همش میگ بهم زمان بده قول میدم درستش کنم اشتباه کردم عصبی بودم یه مدت استراحت کن حتی ولی باهام بمون دوست دارم /الان چکار کنم ؟؟؟

  1. این فرد احتمال دارد در آینده مشکلات بیشتری برای شما درست کند. فردی مظنون است که به همه چیز شک می کند. با توجه به خانواده ای که دارید بنظرم رابطه را با این پسر تمام کنید. او خود هرگونه رابطه ای داشته و تعریف نیز می کند ولی از کوچکترین موضوع شما نمی گذرد. چنین فردی احتمالا مشکل ساز میشود هر قدر جلو بروید

  2. سلام وقت بخیر
   من از یه دختر خیلی خوشم میاد خیلی خیلی شاید بیش از حد ولی اون به من حسی نداره و مدام میگه تو مفله داداشه منی من یه کار اشتباهی انجام دادم و اون کلا از همه جا من رو بلاک کرد حتی دیگه نمیاد ببینمش و باهاش صحبت کنم میگه کلا دیگه حسی بهت ندارم حتی یکی از دوستام هم باهاش ۲ ساعت چت کرد ولی گفت من دوسش ندارم دیگ چیکار کنم نمیتونم از دستش بدم دختر ایده ال منه ولی از طرفی هم اون به من حسی نداره و من نمیتونم ترکش کنملطفا راهنماییم کنید

 5. سلام و وقت بخیر لطفا بهم کمک کنید و راهنماییم کنید سپاس گذارم
  بنده با یک خانم به مدت طولانی یعنی نزدیک ۶ سال در رابطه بودیم خیلی مهم دوست داشتیم و عاشق هم بودیم با اینکه خیلی از اخلاقیاتمون بهم نمیخورد ولی واقعا عاشق هم بودیم الان نزدیک به چهار ماه با هم کات کردیم متاسفانه با خبر دم که میخواد ازدواج کنه از همون اول ک کات کردیم شرایط خیلی بدی و گذروندم و حدود ۹ کیلو از گوشت تنم آب شد به صورتیکه هر کی منو میبینه فک می‌کنه معتاد شدم غذا نمیخورم و فقط با آب زندم ایشون من و از همه جا بلاک کرده و هیچ جوابی نامیده حالم اصلا مساعد نیست و به مرز جنون رسیدم نمیتونم زندگی بدون اونو تصور کنم تو رو خدا کمک کنید اصلا اوضاع من خیلی داغونه

 6. سلام وقتتون بخیر من دوماهی میشه که از یک رابطه جدی خارج شدم و حس میکنم از شرایط روحی خیلی بهم ریختم دائما با استرس و اضطراب و تپش قلب از خواب بیدار میشم،دائما حس بدی همراهمه انگار قلبم خالیه و مغزم در مورد قبول کردن خیلی مسائل مقاومت میکنه با این که میدونه درسته واقعا تحمل این شرایط برام سخته راه حل شما چیه؟

  1. اینکه بعد از کات کردن حال شما بد است امری طبیعی است و نباید انتظار دیگری داشته باشید. ولی مهم ان است که کارها و رفتارهای بعدر از کات کردن و قطع رابطه نکنید که این دوران طولانی شود. مقاله 9 قدم برای بهبودی بعد از قطع رابطه عاطفی را در سایت مطالعه کنید و عمل کنید.

 7. سلام من ۲۵سالمه با اقایی که استاد دانشگاه هستند به مدت ۷-۸ ماه به صورت تلفنی و مجازی در ارتباط بودم قصدشون ازدواجه، بعد از ۷ ماه اومدن ایران که که برای اولین بار ببینیم همدیکه رو، دو روز موندن و بعد رفتن، الان میگه شرایطم جوریه که اصلا بیشتر از یک ماه الی۲ ماه نمیتونم ایران بمون و تو این مدت عقد کنیم و بریم، یکم اختلاف فرهنگی هم داریم چون ایشون ترک تبریز هستن و من نه. پیشنهادتون چیه اقای دکتر؟

  1. وقت بخیر. اینگونه ازدواجها معمولا نتایج خوبی ندارند. شما بهتر است ایشان را در شرایط زندگی واقعی مشاهده کنید و آشنا شوید. در غیر اینصورت در بیشتر موارد شکه خواهید شد.

   1. بیشتر از دو‌ماه نمیتونه که بمونه،
    قرار بود تو این مدت مشاوره برای تست هم بریم، نمیدونم چکار کنم اقای دکتر؟، موقعیت خوبم رو از دست بدم یا کمی ریسک پذیر باشم!

    1. مشخص نیست موقعیت خوبی است یا نه. ظاهر قضیه خوب بنظر می رسد. سکونت در خارج از کشور بنظر انقدرها هم ارزش ندارد که کل زندگی را برای ان ریسک کنید. ایشان می توانند صبوری کنند تا شما سفری تفریحی به محل سکونت او داشته باشید و در محیط او اطلاعات بهتری کسب می کنید

 8. سلام من حدود ۷ ماه با خانومی اشنا شدم که متاهل بود تو این ۷ ماه هیچ وقت مشکلی برایمان پیش نیومد تا اینکه من اشتباه کردم و گفتم که یکی از اشناهایمان در محل زندگی شما زندگی میکند واین باعث شد که طرف با من کات کند هرچه به او دلگرمی دادم که نترسد ولی انگار ترسید از ابرو ریزی والان با اصرار ازم خواسته یک ماه بهش فرصت بدم تا بقول خودش اوضاع بهتر بشه حالا شما کمکم کنید که ایا میخواد وقت بخرد که از همدیگر سرد بشویم یا نه واقعا نیاز به فرصت دارد

 9. با سلام . من با یه آقایی از همکارانم 2 سال و نیم ارتباط عاطفی عمیقی داشتیم . به طوریکه من واقعا عاشقش شدم . اما خوب الان بعد از گذشت این همه وقت تازه متوجه بعضی مسایل شدم که به هیچ وقت قابل تحمل نیست برام و دارم کات می کنم باهاش . با توجه به این که اصلا از علاقه م کم نشده ولی به خاطرنبودن ایده آل هام دارم باهاش کات می کنم . البته ایشون به ظاهر مخالفه ولی من دیگه نمی تونم ادامه بدم . اما به خاطر همکار بودنمون شرایط برام خیلی سخته . به نظرتون کارمو تغییر بدم ؟ شرایط تغییر کار برام فراهمه . ولی می دونم که اونجوریم دلتنگی خیلی اذیتم می کنه . تروخدا کمکم کنید توی تصمیم گیری

 10. سلام
  پارتنرم بعد یه مدت اومد بهم گفت منو نمیخواد
  من چند بار سعی کردم جلوش رو بگیرم که کات نکنه
  ولی فایده نداشت و آخر سر کات کردیم
  گفتیم بعد کات کردن تو رابطه دوستی عادی میمونیم
  من تغییری نکردم اما اون الکی خودشو گرفت و سرد شد
  وقتی میخواستم باهاش حرف بزنم هم میگفت حرفی باهام نداره
  منم دیگه بهش پیام ندادم
  و یهو دیدم خودش پیام داد و میگفت هربلایی تو رابطه هات سرت بیاد حقته
  من جوابشو ندادم ولی الان واقعا نمیدونم چجوری بابد برخورد کنم با این قضیه

  1. سلام من مجردم باخانومی حدود ۶ ماه اشنا شدم نمیدونم چرایهو باهام کات کرد الانم بعد از اصرار بهم گفته ۱ ماه بهم فرصت بده تا فکر کنم الانم حالم خیلی خیلی بده چه کار کنم ترسم از اینه نکنم داره وقت میخره تا کلا نسبت بهم سرد بشه

 11. سلام
  مدت یک سال و نیم با خانمی در رابطه بودم و به تازگی این رابطه با وجود مخالفت من از طرف ایشون تموم شد و برای اینکه احترام متقابل حفظ بشه من هم با تمام شدن رابطه به صورت مسالمت آمیز موافقت کردم
  در مدت این یک سال و نیم چند بار تو موقعیت های مختلف بهمدیگه کادوهایی هدیه دادیم ولی من هنوز از هدیه هاش استفاده نکردم. با توجه به اینکه برای راحت تر کنار اومدن با جدایی بهتره از این کادوها خلاص بشم توصیه میفرمایید که هدایا رو به خودش پس بدم یا جور دیگه ازشون خلاص بشم که جلوی چشمم نباشه و اگه به خودش پس بدم کار درستیه؟ بهترین توصیه در مورد هدیه ها بعد از کات کردن چیه
  ناگفته نمونه هنوزم مثل روزای اول دوسش دارم و دارم دوران سخت بعد از کات کردن رو میگذرونم

  1. پس دادن کادو به خود ایشان حال شما را بدتر می کند زیرا ارتباط جدیدی در ذهن شما شکل می گیرد . بهتر است بنوعی از انها خلاص شوید که ارتباطی با او پیدا نکند.

   1. سلام من بعد از ۱۲ سال دارم از یک رابطه عاطفی عمیق خارج میشم. دلایلم زیاد هست اما میترسم که نتونم تحمل کنم. و دقیقا نمیدونم باید چکار کنم؟ همین که دیگه زنگ و پیامی نزنیم یعنی تموم شدن؟؟
    جدایی به هر شکلش که باشه به آدم حس خواستنی نبودن و خواسته نشدن میده با این خشم چه کنیم؟

    1. 12 سال رابطه عاطفی مسلما موضوعی نیست که انتظار داشته باشید بدون هیچگونه هیجانی انرا فراموش کنید. غم، اضطراب و ترس و حتی حس گناه احساسات شایعی در اینباره هستند. باید به خود زمان بدهید و احساسات خود را بپذیرید. ولکن نباید دست به رفتارهایی بزنید که این دوره را طولانی تر می کند.
     حس خواسته نشدن نیز احساسی جهانی است که البته شدت و ضعف در افراد دارد. مقاله تله رهایی را در سایت مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا