خودارضایی

فواید خودارضایی پسران

امتیاز

 نگاهی به افسردگی و خودارضایی پسران

برخی از مردم بر این باورند که خودارضایی می‌تواند باعث ایجاد مشکلات روانی شود، اما این ایده‌ی ای است که هنوز در تحقیقات تجربی به اثبات نرسیده است. (اینکه بگوییم ضرر خودارضایی در تحقیقات علمی اثبات نشده است بمعنای مضر نبودن نیست. بلکه می گوییم هنوز نمی توانیم از نظر علمی نظر قاطعی بدهیم) از طرف دیگر، داشتن افسردگی می‌تواند بر احساس پسران در مورد خودارضایی و رابطه جنسی تأثیر بگذارد.

خودارضایی در پسران و دختران گاهی با احساس گناه و افسردگی همراه است. این مطلب به این دلیل نیست که خودارضایی باعث افسردگی می‌شود. این موضوع احتمالاً به این دلیل است که سنت‌های فرهنگی گاهی لذت شخصی و خودارضایی را با احساساتی مانند شرم و گناه همراه می‌کند. خودارضایی اگرچه می‌تواند برخی از استرس‌ها را تسکین دهد، اما افسردگی را درمان نمی‌کند. با این وجود، بین افسردگی و میل جنسی شما ارتباط وجود دارد.

آیا فواید خودارضایی پسران قابل اثبات است؟

گروهی نیز از آن سوی بام افتاده اند و فواید زیادی برای خودارضایی برمی شمارند که در تحقیقات تجربی به اثبات نرسیده است. خودارضایی پسران در سنین کودکی به‌جهت کشف اندام‌های تناسلی صورت می‌گیرد. اگرچه در سنین کودکی نیز کودک از دستمالی اندام‌های تناسلی خود احساس رضایت می‌کند، ولکن معنای آن کاملاً متفاوت از معنای خودارضایی پسران در سنین نوجوانی می‌باشد. فواید خودارضایی پسران منحصر به کشف اندام‌های تناسلی نمی‌باشد و می‌توان از جمله به افزایش اعتماد به‌نفس و تقویت هویت مردانه نیز اشاره کرد. اگرچه افزایش اعتماد به‌نفس و تقویت هویت مردانه می‌تواند از طرق بهتر و سالم‌تری نیز ایجاد شود.

خودارضایی پسران- تصویر ۱- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

عوارض خودارضایی مردان از نظر پزشکی

خودارضایی در برخی موارد باعث عوارض جانبی جسمی می‌شود. افرادی که در این کار زیاده‌روی می‌کنند، ممکن است درد را به مرور تجربه کنند و به همین ترتیب، پسران یا مردانی که بیش از حد معمول خودارضایی می‌کنند، فشار زیادی به آلت تناسلی و اعصاب خود وارد می‌کنند. این موضوع می‌تواند منجر به ED و از دست دادن احساس شود. خودارضایی پسران به‌صورت مکرر ممکن است منجر به تغییر شکل آلت شود. برخی معتقدند که اعتیاد به خودارضایی یا رابطه جنسی ممکن است. اعتیاد زمانی اتفاق می‌افتد که بدن شما به‌دنبال یک ماده یا رفتار باشد و این وابستگی تا جایی ادامه یابد که در زندگی روزمره شما تداخل ایجاد کند. افرادی که به این فعالیت اعتیاد دارند، متوجه می‌شوند که تمایل به خودارضایی باعث قطع فعالیت‌های روزمره آنها می‌شود. اعتیاد به خودارضایی پسران می‌تواند بر روابط تأثیر منفی بگذارد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد که ۶۲٫۵ درصد از مردان شرکت‌کننده در تحقیق مربوط به افسردگی، برخی از اختلالات جنسی را تجربه می‌کنند. همچنین افسانه‌های مربوط به استمناء در بین مبتلایان به افسردگی شیوع بیشتری دارد.

افسردگی و خودارضایی

مطالعات کمی ارتباط بین خودارضایی و سلامت روان در پسران را بررسی کرده‌اند. در عوض، بیشتر مطالعات رابطه بین رابطه جنسی و سلامت روان را بررسی کرده‌اند. منابع معتبری که وجود دارد نشان می‌دهد خودارضایی باعث افسردگی نمی‌شود، اما در مقابل ارتباط بین این دو به احساس گناه و اضطراب بازمی‌گردد. بسیاری از هنجارها و اعتقادات فرهنگی باعث شرمساری شدید رفتارهای جنسی می شود. این موارد شامل خودارضایی در پسران نیز می‌باشد. ارتباط بین خودارضایی و شرم یا گناه می‌تواند منجر به احساس اضطراب شود. با گذشت زمان، این ممکن است منجر به افسردگی شود. هر افسردگی یا اضطرابی که پس از خودارضایی احساس می‌کنید، به احتمال زیاد نتیجه سنت‌های فرهنگی است که در طول زندگی خود جذب کرده‌اید. یک پزشک یا درمانگر می‌تواند به شما در یافتن تعادل و پذیرش سالم‌تر این فعالیت جنسی کمک کند.

افسردگی چه تاثیری بر میل جنسی شما دارد؟

افسردگی ممکن است میل شما به رابطه جنسی یا خودارضایی را کاهش دهد. در یک مطالعه محققان دریافتند شرکت‌کنندگانی که افسرده هستند، انرژی جنسی پایین و در عین حال میل بالاتری را گزارش کردند. مطالعه دیگر نشان داد که دوره‌های عمده افسردگی در نوجوانان در اواخر دوره نوجوانی می‌تواند منجر به کاهش عملکرد جنسی، به ویژه در مردان شود.

افسردگی می‌تواند منجر به یک مشکل جنسی دیگر در پسران شود: اختلال نعوظ (ED). بیشترین علت ابتلا به بیماری ED در مردان زیر ۴۰ سال مسائل روانشناختی است که شامل افسردگی، استرس و اضطراب می‌شود.

داروهای خاصی برای افسردگی نیز ممکن است میل جنسی فرد را کاهش دهد. همه روش‌های درمانی این تأثیر را ندارند، بنابراین اگر داروی خاصی میل جنسی فرد را کاهش داده و آزاردهنده می‌شود، باید در مورد گزینه‌های دیگر با پزشک صحبت کنند.

خودارضایی پسران- تصویر ۲- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

هنگامی که خودارضایی با تماشای پورنوگرافی همراه باشد آسیبهای بسیار شدیدی به فرد می زند و می تواند به کاهش میل جنسی، تغییر ذائقه جنسی، دیر انزالی و اختلال نعوظ منجر شود. برای اطلاع بیشتر در اینباره به کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه رجوع کنید.

کلیک کنید

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعه

چه موقع به دنبال کمک باشید؟

اگر احساس افسردگی می‌کنید، با پزشک خود صحبت کنید. در برخی موارد، پزشک ممکن است شما را به یک درمانگر یا روانشناس ارجاع دهد. برخی از درمانگران در زمینه بهداشت جنسی تخصص دارند. آنها ممکن است به شما کمک کنند تا تشخیص دهید که چه عواملی باعث اضطراب و افسردگی شما در هنگام خودارضایی پسران می‌شود. آنها همچنین می‌توانند یک برنامه درمانی برای جلوگیری از این احساسات در آینده تنظیم کنند.

اگر مبتلا به افسردگی هستید، چندین گزینه ممکن است به کاهش علائم و عوارض جانبی کمک کنند. این موارد شامل:

 • درمان گفتگومحور
 • دارو درمانی
 • رفتار درمانی شناختی
 • مهارت‌های حل مساله و مواجهه با مشکلات

داشتن یک برنامه مشخص برای حل مشکلاتی مانند افسردگی ضروری است و باید به این مطلب آگاه بود که اعمالی مانند خودارضایی، تنها حرکتی برای آرام کردن موقتی ذهن می‌باشد.

منبع:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/

روش صحیح خودارضایی- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی اعتیاد به خودارضایی- دکتر کامیار سنایی روانشناس روشهای ترک خودارضایی- دکتر کامیار سنایی روانشناس
ترک خودارضایی- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی pdf پورنوگرافی لذت ممنوعه- دکتر کامیار سنایی روانشناس درمان اعتیاد به پورنوگرافی

 

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫90 نظرها

 1. بنده ۳۷ سالمه و پدر دو فرزند هستم ،چند سال اول ازدواج همسرم از نظر جنسی با من همراستا بود و هفته ای ۵ تا ۷ بار سکس داشتیم و مشکلی نداشتم ولی به مرور میل جنسی همسرم کم شد به طوری که شاید هفته ای یک بار یا کمتر به زحمت بشه رابطه بر قرار کرد. این شرایط باعث فشار روحی و جسمی زیادی به من شده مثلا وقتی مدت زیادی سکس ندارم بیضه ها دچار درد و ورم میشه و یه جورایی شبیه عفونت ،از نظر روحی هم که اصلا قابل وصف نیست . مدتیه با کمال میل و بدون احساس گناه خود ارضایی رو شروع کردم دیگه اون دردهای بیضه به سراغم نمیاد همچنین روحیم خیلی بهتره

 2. یکی از بدترین رفتار های جنسی خود ارضایی هست
  1 باعث ریزش مو
  2باعث گودی زیر چشم
  3باعث گودی کمر
  4 زود انزالی
  5 کاهش اعتماد به نفس
  6 ساختن انسانی مریض که فقط به فکر امیال جنسی هست
  7 سیراب نشدن از شهوت
  8 ایجاد بیماری هایی مثل پارگی بیضه و واریکوسل و….

  در ضمن این آقای دکتری که تابع علم هست
  چرا در مورد ریزش مو که از علت های اصلی در نوجوانی خود ارضایی هست رو کتمان می‌کنه
  آقای دکتر شما خائن هستی و داری به نسل جوان خیانت می‌کنی

 3. سلام اقای دکتر وقتتون بخیر اقای دکتر برای سلامتی و زندگی شاداب تر و بهتر خود ارضایی کنیم یا نکنیم.

 4. سلام آقای سینا خواهش میکنم جواب منم بدین من قبلا زیاد استمنا میکردم الان شاید هر دو سه ماه یبار این کارو بکنم موقع استمنا میکنم فکم درد میکنم قبلا شکسته بود فکم و باعث ریزش موهام میشه لطفا بگین چیکار کنم هروقت اینکارو میکنم فکم درد میگیرع

 5. … شما میفرمایید با دختر ۹ ساله هم ازدواج کرده بعد شما حرفشو سند میکنی که خو ارضایی بده

 6. من ۲۰ ساله میزنم و هیچ مشکلی برام پیش نیومده البته بهتره که نزنید و اگر هم زدید خیلی نگران نباشید

 7. سلام اقای دکتر 17سالمه اعتیاد ندارم بهش اما هرزگاهی توی خواب ارضا میشم ولی یک ماه و نیمه که تویی خواب اینجور نشدم و امروز توی بیداری کردم ضرر ندارع برام؟

 8. هیچ خیری نداره نزنید آقا من خودم قبلا خیلی میزم باعث عصبی شدن آدم میشه کمر از بین میره چشم ها ضعیف میشن باعث میشه رشد قدت کمتر بشه.

  1. اتفاقا من میزنم باعث تعادل و ریلکس شدنم میشه در ضمن قد منم خیلی خوبه فقط آدم های … فکر میکنن ضرر داره

 9. آقای کامیار سنایی لطفا فواید خود ارضایی را بردارید و به جاش مضرات آن را بنویسید .اگر در نظرات توهین به شما شد حلالمان کنید لطفا جواب دهید؟

 10. دکتر شما میگید که ریزش مو نداره پس چرا همه جا نوشته که باعث ریزش مو میشه ؟؟؟؟یعنی تاثیری رو ظاهر نداره ؟؟؟؟؟

  1. من ۲۳ ساله میزنم هیچیم نشده ولی اعتیاد بهش مثل متادون میمونه نخوری مخمه میگره بدنت اینم اینجوریه بد تو مخی داره

 11. سلام سوالی که پیش میاد اینه که چطور خودارضای ضرر داره ولی رابطه جنسی نه؟؟؟لطفا حواب بدید

  1. اینا کار م.ل.ا هاست. میگن چون تو خودارضایی منی می‌ره و تو منی مواد معدنی هست برای بدن ضرر داره و مثلا باعث ریزش مو میشه ‌‌
   خب مگه با رابطه جنسی نمیره این منی.
   بنظرم اگه واسه کسی ضرر داشته باشه اون از لحاظ روانی هست که اونم اگر

 12. سلام من از کلاس هفتم خود ارضایی کردم الان نهم هستم تروخدا یه سوال دارم جواب بدین
  من دچار ریزش مو و خارش سر شدم اگر ترک کنم ریزش مو ام بر طرف میشه؟؟؟ تروخدا بگید

   1. سلام آقای کامیار.خود خدا گفته تو قرآن (فمن بتغی وراء دالک فااولآءک هم العادون،),هر کس غیر از ازدواج روشی برای دفع شهوتش بجوید از متجاوزان خواهد بود.واقعا داری جوانان مردم را به گناه و انحراف می کشانی.بنده باید مطیع خدا باشه.علم امروز یه چیز میگه فردا یه چیز دیگه.به حرف خدا تکیه کن نه علم.آتش ابدی برای خودت و جوانان درست میکنی.دست بردار

    1. خواهش میکنم من را حلال کنید . مطلب را دقیق نخواندم .معذرت می خواهم.به بزرگواری خویش ببخشید.آیا من را حلال می کنید؟لطفا جواب بدهید منتظرم؟

    2. آقای دکتر ببخشید .زود قضاوت کردم.لطفا من را حلال کنید خواهش میکنم جواب بدهید

    3. آقای دکتر عذاب وجدان گرفتم.به جان هر کی دوست داری حلال کنید منتظر جواب هستم

    4. آقای دکتر چرا نمی گی حلال کردی یا نه؟عذاب وجدان گرفتم.بخشش از بزرگان است

    5. اره اسلام اینو گفته چون میخواد مردم ازدواج کنن تولید مثل کنن و اگر خودارضایی کنن مردم خب دیگه نیاز به ازدواج ندارن ازدواج نکردن هم مساوی هست با کمتر شدن بچه و بخاطر همین دین اسلام میگه ازدواج کنید که مسلمان ها بیشتر بشن

    6. قرآن اعتقاد تو هست خیلیا به قرآن اعتقاد ندارند . از لحاظ علمی ضرر خاصی نمیرسونه معنوی رو تو بهش اعتقاد داره یکی نداره

   2. سلام دکتر من رشد موی خیلی خوبی دارم از وقتی شروع کردم ریزش مو گرفتم مو هام با پیازک های سفید می‌ریزه سنم 17 هست. لطفاً راهنمایی کنید ممنون ازتون

   3. بله آقای دکتر کم کردن خودارضایی و متقابلا خوردن غذا های پروتئینی، دراین صورت خودارضایی به بدن مضر نیست اما ولی اشخاصی که غالبا و مکررا خودارضایی می کنند و ضمنا تغذیه معقولی نیز ندارند طبیعتا در این صورت مواد مغذی بدن از طریقه خودارضایی خارج و مسبب لاغر شدن و همچنان کم خون شدن فرد میشود من خودم ۱۵ سالمه ۵ ساله خودارضایی میکنم و شدیدا نیز کم خونم بابت همین هنگامی که خود ارضایی میکنم عمیقا حالم بد میشه ولی خوشبختانه تونستم با خوندن کتاب ریز عادت ها و عادتهای اتمی نسبتا خودارضایی را ترک کنم یا کم کنم مثلا هفته ای ۷ بار میکردم لیکن الان درحال حاضر هفته ای یک بار هم نمیکنم

 13. با سلام آقای دکتر،این بار آخری ک میگیم قبل خودارضایی خودمونو گول میزنیم دلیلش چیه،من ۳ روزه که خوشبختانه این کار رو انجام نمیدم،ولی ی چیزی تو زهنمه میگه بار آخره عیب نداره انجام بده همه مونم میدونیم ک بار آخر نیست

 14. همین که میگی عوارض نداره از قاتل پست تری که آدمارو سمتش میکشونی.حیف روانشناسایی مثل شما که فقط وقت تلف کردنو درس پوچ خوندن .میدونی مطالب شما از کجا نشات میگیره از کتاب کینزی موسسه کینزی که قاتل جانی هزاران کودک بود .اگه تحقیق نکردی یا نخوندی دکتر دوزاری بگو تا برات بگم ب ی تحقیق کن افشاگر ی های خانم ریزمن رو تو این زمینه

 15. من تابع علم هستم هر حرفم با رفرنس هستش
  هر شخصی میخواد من باهاش در این باره مباحثه می کنم ( کسی اینو میگه که بیش از ۴ بار قرآن رو خونده و تفسیراش رو )

  ☢️بررسی فیزیولوژیکی خودارضایی

  پزشکان، متخصصان و رفتارشناسان جنسی معتقدند که خود ارضایی چه در مردان و چه در زنان به صورت متعادل عملی کاملا سالم، طبیعی و ایمن است. تعداد دفاعات آن بستگی به وضعیت بدنی و سلامت فرد و سطح هورمون های او دارد و تا زمانی که مانع از انجام فعالیت های روزمره و عادی فرد نشده مشکلی برای او ایجاد نمی کند.

  نکات قابل توجه در خود ارضایی:

  از خود ارضایی برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله بالا بردن لذت جنسی، کم کردن استرس، بالا بردن اعتماد به نفس و کاهش فشارهای عصبی استفاده می شود.

  بسیاری از مردان برای انجام عمل آمیزش جنسی از دارو استفاده می کنند (مثال معروف آن وایاگرا است که می تواند باعث افزایش خطر سکته قلبی و مغزی و مشکلات دیگر شود)، در حالیکه برای انجام خود ارضایی معمولا دارو مصرف نمی شود.

  در خود ارضایی کیفیت انزال و تعداد اسپرم ها کمتر از آمیزش جنسی است.

  در خود ارضایی ترشح هورمون پرولاکتین (هورمونی که علاوه بر شیردهی و تنظیم اعمال جنسی، در متابولیسم و عملکرد سیستم ایمنی هم نقش دارد) چهار برابر کمتر از آمیزش جنسی صورت می گیرد.

  خود ارضایی بیش از اندازه (بیش از 10 بار در روز) موجب اعتیاد جنسی می شود. البته باید در نظر داشت که اعتیاد جنسی به هرگونه فعالیتی شامل آمیزش، مشاهده فیلم های پورن، رابطه جنسی سایبری (از طریق کامپیوتر و اینترنت) و هرگونه فعالیت جنسی اطلاق می شود که بیش از حد معمول انجام گیرد و بیماری محسوب می شود. همچنین باید به این نکته توجه کرد که اعتیاد به عمل جنسی تنها مربوط به تعداد دفعات آن نیست بلکه تکرار آن عمل که باعث وابستگی روانی و جسمی در افراد است را شامل می شود. اعتیاد جنسی می تواند باعث اختلال در فعالیت های عادی روزمره شود.

  هرچند که گاهی از خود ارضایی برای درمان مشکلات روانی استفاده می شود اما [در برخی افراد] می تواند باعث افسردگی شود. برخی از محققان معتقدند که این افسردگی ناشی از نبودن شریک جنسی است نه صرفا عمل خود ارضایی.

  خود ارضایی به صورت متداول باعث افزایش فشار خون می شود.

  خود ارضایی تنها زمانی اختلال یا بیماری تلقی می شود که فرد به آن معتاد شود و یا از برقراری ارتباط با شریک جنسی سر باز زند.

  هر چند در مورد خود ارضایی مطالعاتی صورت گرفته اما همچنان نیاز به مطالعات بیشتر احساس می شود. خود ارضایی در صورتی که بصورت معتاد گونه انجام نشود، عملی سالم و بی خطر است. اما باید در نظر گرفت “آمیزش جنسی” دارای فواید جسمی و روانی بیشتری نسبت به خود ارضایی است. برآیند مطالعات بالینی و روانشناسی به این پیشنهاد می رسد که در صورت نبودن شریک جنسی مطمئن، خود ارضایی بهترین روش جنسی است و در مناطق با ریسک بالای بیماری های مقاربتی و ویروسی، خود ارضایی بسیار مطمئن تر از ارتباط جنسی غیر مطمئن است. اما باید در نظر داشت که زیاده روی در آن باعت اختلال در فعالیت های روزانه شده و به اعتیاد جنسی می انجامد
  چهار دلیل که چرا باید به طور مرتب خودارضایی کنید

  ۱- خود ارضایی به شما اجازه می دهد تا آنچه را دوست دارید از نظر جنسی یاد بگیرید.

  از آنجا که شما در حال انجام کار برای شخص دیگری نیستید ، یا نگران این هستید که آنچه انجام می دهید بر کسی به جز خودتان تأثیر می گذارد ، این شانس را پیدا می کنید که واقعاً با آنچه شما را روشن می کند، ارتباط برقرار کنید، چه چیزی باعث ارگاسم شما می شود و چه چیزهایی لذت بخش است.

  راشل یک مربی بهداشت در رابطه جنسی زنان می گوید که خود ارضایی می تواند راهی عالی برای فهمیدن آنچه دوست دارید ، چه از نظر اعمال بدنی و چه از خیالات جنسی شما باشد.

  “راشل می گوید:” می توانید افکار خود را در واکنش های جنسی آشکار کنید ، بسیار قدرتمند. ” “داشتن یک تخیل یا تخیل قوی که از طریق خود ارضایی ایجاد کرده اید بسیار عالی است.”

  خود ارضایی می تواند یک روش عالی برای تمرین فانتزی باشد که ممکن است شریک زندگی شما در آن سهیم نباشد. اگر از ایده نقش آفرینی و شریک زندگی تان نگران نیستید ، سعی کنید در حالی که خودارضایی می کنید خود را در یک سناریوی بازیگری جنسی تصویربرداری کنید. به این ترتیب ، شما هنوز هم می توانید بدون نیاز به شریک زندگی برای سازش در هنگام رابطه جنسی ، از خیال خود لذت ببرید.

  ۲- تنها بودن در کنار بدن برای شما می تواند بسیار قدرتمند باشد.

  از آنجا که استمناء تمایل به یک عمل انفرادی است ، می تواند راهی برای رسیدن به تنهایی در زمان ضروری شما باشد.

  هنگامی که خودارضایی می کنید ، تقریباً مثل این است که شما لحظه ای از روز خود را حک می کنید ، وقتی تمام کارهایی که می کنید مثل نفس کشیدن و…. امیدوارم ، لذت را تجربه می کنید. ”

  راشل تأکید می کند که شما مجبور نیستید به طور منظم خودارضایی کنید ، اما هر زمان که دوست دارید می توانید این کار را انجام دهید. بهترین چیز در مورد خودارضایی این است که هیچ نگرانی از عملکرد وجود ندارد. شما فقط اینجا هستید که خودتان را راضی کنید. در حالی که ممکن است این خودخواه به نظر برسد ، بسیاری از خانم ها واقعاً آزاد می شوند.

  جنا از دانشگاه جیمز مدیسون می گوید: “من آموختم که هیچ دلیلی برای شرمساری در رابطه جنسی وجود ندارد.”من صادقانه می توانم بگویم که اکنون کاملاً راحت از بدنم استفاده می کنم و تفاوتی که در خودم دیده ام بسیار شگفت انگیز است.”

  کریستینا یک متخصص رابطه جنسی و روان درمانی می گوید که خودارضایی “با کمک به شما برای لذت بردن و در برقراری ارتباط با بدن می تواند عزت نفس شما را تقویت کند و به احساس قدرت بیشتر ، اعتماد به نفس جنسی و کنترل تجربه جنسی شما کمک کند.”

  اگر نگران هستید که از خودارضایی احساس خودخواهی کنید ، آنرا به عنوان یک عمل فمینیستی تجسم کنید: به عنوان راهی برای بازگرداندن بدن خود. زنان غالباً این شانس را ندارند که از بدن خود استفاده کنند و خودارضایی راهی برای انجام این کار به شما می دهد. این فقط یک امتیاز است اگر به شما امکان می دهد تا برای خود در روز بیشتر وقت بگذارید و در واقع آرام باشید.

  ۳- از مزایای سلامتی جسمی و روحی برخوردار شوید.

  احساس خستگی نمی کنید؟ سعی کنید خودارضایی کنید. احساس بیش از حد استرس؟ سعی کنید خودارضایی کنید. سردرد دارید؟ سعی کنید خودارضایی کنید. لیست ادامه دارد و ادامه می یابد.

  وقتی ما در هنگام استرس دچار ارگاسم می شویم ، بدن ما هورمونها و مواد شیمیایی را دفع می کند که به ما در آرامش کمک می کند. برای برخی از خانم ها ، انقباضات ریتمیک رحم در هنگام ارگاسم می تواند به کاهش درد پریود کمک کند.”

  تسکین از درد پریود؟ شروع کنید! به طور جدی ، خودارضایی مزایای سلامت جسمی و روحی زیادی دارد. اگر احساس استرس دارید ، این امر شما را مجبور می کند تا زمان استراحت را به کار بگیرید ، با بدن خود تنها باشید و به خود متمرکز شوید. از نظر جسمی شما می توانید به دلیل ترشح هورمونها احساس استرس کمتری کنید ، اما بخش ذهنی را نادیده نگیرید: گاهی اوقات ، فقط باید از هرج و مرج روزانه فاصله بگیرید و تنها باشید.

  هانا لوین در دانشگاه ایالتی فرامینگهام ، می گوید: “من اغلب بعد از خودارضایی احساس تنش کمتری می کنم و به طور کلی شرایطم را بهبود می بخشد.” من اضطراب دارم و بعد از خودارضایی اغلب احساس آرامش بیشتری می کنم.

  اگر با آسیب جنسی گذشته دست و پنجه نرم می کنید ، خودارضایی می تواند راهی ایمن تر برای کشف مجدد بدن باشد. با این حال ، همانطور که بور هشدار می دهد ، “اگر کسی استمناء می کند و احساس ندامت می کند ، که می تواند برای آنها بسیار آسیب پذیر باشد ، می تواند مجدداً آسیب را ایجاد کند. این بسیار مهم است که اگر کسی بداند که در گذشته دچار آسیب جنسی شده اند ، باید با یک متخصص تماس بگیرد. ”

  Masturbation Effects on Your Health: Side Effects and Benefits
  Side effects
  Sexual sensitivity
  Benefits
  Prostate cancer
  During pregnancy
  Takeaway
  Overview

  Masturbation is a common activity. It’s a natural and safe way to explore your body, feel pleasure, and release built-up sexual tension. It occurs among people of all backgrounds, genders, and races.

  Despite the myths, there are actually no physically harmful side effects of masturbation.

  However, excessive masturbation can harm your relationships and everyday life. Other than that, masturbation is a fun, normal, and healthy act.

  Keep reading to learn more about the side effects and potential health benefits of masturbation.

  Side effects of masturbation
  Masturbation doesn’t have any harmful side effects. However, some people may feel guilty about masturbating or have issues with chronic masturbation.

  Masturbation and guilt
  Some people may feel guilty about masturbating because of cultural, spiritual, or religious beliefs.

  Masturbation is neither wrong nor immoral, but you may still hear messages that self-pleasure is “dirty” and “shameful.”

  If you feel guilty over masturbating, speak with someone you trust about why you feel this way and how you can move past that guilt. Therapists that specialize in sexual health may be a good resource.

  Addiction to masturbation
  Some people can and do develop an addiction to masturbation. You may be spending too much time masturbating if masturbation causes you to:

  skip your chores or daily activities
  miss work or school
  cancel plans with friends or family
  miss important social events
  Addiction to masturbation can harm your relationships and other parts of your life. Masturbating too much may interrupt your work or studies, which can lower productivity.

  It may also hurt your romantic relationships and friendships, because you don’t spend as much time with your loved ones as you used to, or don’t pay attention to their needs.

  If you’re worried you may have an addiction to masturbation, speak with your doctor or a counselor about ways to cut down on masturbating.

  Talk therapy can help you manage your addiction. You could also cut down by replacing masturbation with other activities. Next time you have an urge to masturbate, try:

  going for a run
  writing in a journal
  spending time with friends
  going for a walk
  Does masturbation cause a decrease in sexual sensitivity?
  For women who have sexual dysfunction, enhanced stimulation — including masturbation — can help increase sexual desire and sensitivity.

  In fact, two 2009 studies found that vibrator use among women and men has been linked to an increase in desire, arousal, and overall sexual function. Women also reported an increase in lubrication, while men reported better erectile function, according to the studies.

  Masturbation can affect sensitivity during sex for men because of their technique. Research has shown that too tight of a grip on a penis during masturbation can decrease sensation.

  Sexual health experts recommend changing your technique during masturbation to restore sensitivity levels during sex.

  Benefits of masturbation
  Masturbation is a healthy sexual activity. It has many benefits for your physical and mental health.

  There are limited studies on the benefits of masturbation, but there are studies on sexual intercourse and stimulation.

  Research and anecdotal reports suggest that sexual stimulation, including stimulation through masturbation, may help you:

  relieve built-up stress
  sleep better
  boost your mood
  relax
  feel pleasure
  relieve cramps
  release sexual tension
  have better sex
  better understand your wants and needs
  Couples may also mutually masturbate to explore different desires, as well as avoid pregnancy. Self-pleasuring also helps you prevent sexually transmitted infections (STIs).

  Masturbation and prostate cancer
  Some research suggests that regular ejaculation may lower the risk of prostate cancer, though doctors aren’t exactly sure why.
  Masturbation and prostate cancer
  Some research suggests that regular ejaculation may lower the risk of prostate cancer, though doctors aren’t exactly sure why.

  A 2016 study found the risk of prostate cancer decreased by about 20 percent in men who ejaculated at least 21 times a month. A 2003 study also discovered a similar link between frequent ejaculation and lower prostate cancer risk.

  There’s no evidence, though, that ejaculating regularly protects against advanced prostate cancer.

  Masturbation during pregnancy
  Hormone changes during pregnancy cause some pregnant women to feel heightened sexual desire. Masturbation is a safe way to release sexual tension during pregnancy.

  Self-pleasure may also help ease pregnancy symptoms, such as lower back pain. You may feel mild, irregular cramping, or Braxton-Hicks contractions, during and after orgasm.

  They should fade away. If the contractions don’t disappear and become more painful and frequent, contact your doctor right away.

  Masturbation may not be safe for women with high-risk pregnancies. This is because orgasm can increase your chances of labor.

  LetsGetChecked

  Takeaway
  Masturbation is a healthy, natural, and safe way to practice self-care and improve your health.

  Masturbating may have many benefits for your mind and body. Despite the possibility of addiction, there are no harmful side effects.

  Feel free to enjoy self-pleasure without guilt or shame. Speak with a therapist or someone you trust about any negative feelings you have.

 16. سلام آقای دکتر
  خود ارضای باعث فرار ازنیاز جنسی میشه از سن بلوغ به بعد باید یه جوری این نیاز ها رو دفن کردن من دکتر نیستم ولی اینکه شما میگید خود ارضایی همه میگن بده اشتباهه
  طبیعتا هر چیزی زیادش بده خود ارضایی هم زیادش بده ولی خود ارضایی یک عمل طبیعی در بدنه ولی در دین ما یعنی اسلام حرامه و نمیدونم چرا با فشار نیاز های جنسی فرد کار هایی میکنه که خودش نمیخواد باید یه جوری این نیاز رو بر طرف کرد توی این مملکته … مانع های زیادی هست واسه همین بیشتر مردم رل ندارن که این نیاز ها رو بر طرف کنن و وقتی شریک جنسی نباشه خود ارضایی بهترین جای گزینه

    1. دکتر ورزش بدترش میکنه دیگه کلا راستی تو این دورو زمونه زنم که نمیشه گرفت با این هزینه ها ارتباط با کسی دیگه هم که اعتماد به سلامت و غیرش نداری نمیشه فقط پورن میمونه غیر از اینه ؟

   1. چرا نکنی
    بکن
    رعایت کن
    کم بزن
    کی گفته ضرر دارد
    فقط ماها فکر خودمون رو در باره خود ارضایی خراب کردیم اونم به خاطر فرهنگمون و محیط زندگیمون هست
    شما سکس هم میکنی خیلی وقتها آخرش برای ارضا شدن باز خود ارضایی میکنی…‌

 17. آقای دکتر من خودم جق میزنم و معتادم و کاملا هم لذت میبرم این عمل هم حرام نیست دست زدن به… خودتون حرام نیست کار خوبی هم نیست چطور کمترش کنم

   1. سلام دکتر کامیاب خود ارضایی نوجوان بعد دو سه ماه ی بار ضرر دارع یا مفیده؟! لطفا زود جواب بدین

   2. به نظر من نیاز نیست کم کنه فقط داره نیاز جنسی شو بر طرف میکنه همین و هیچ راهی جز خود ارضایی نداره فعلا

 18. ادمینی که این متنو نوشتی و میگی پورن ضرر داره و خودارضایی نه ،

  حتما از کتاب های ریشه گرفته از موسسه کینزی خوندی .

  طبق تحقیقات اولین مرحله اعتیاد جنسی خودارضاییه .

  و خود ارضایی هم راه کشیده شدن به طرف فیلم های پورنه .

  از نظر دین که ثابت بشه هم کافیه درصورتی که خود پروفسور جودیت ریزمن و برخی دانشمندان هم به این درک رسیدن که خودارضایی باعث هلاکت میشه .

  پس کتاب های درستی بخونید و به درستی تحقیق کنید چرا کهنوشتن این مطالب موجب کشیده شدن به گناه و بازگشت به خودارضایی توسط برخی میشه و هم کردن گناه توسط اونا باعث هلاکت و نابودی بدن خودشون و گناه کبیره میشه و هم گناهش در دفترچه اعمال شما ثبت میشه

  به امید پاکی همه

  1. ممنون از نظرات مفید شما.
   من نیز با شما موافق هستم که خودارضایی عملی ناپسند است. اما برای آنکه بتوانیم جوانان را از این عمل بازبداریم و کمک به ترک ان کنیم باید دلایل شیوع آن را بررسی کنیم. از جمله دلیل مهم خودارضایی و تکرار آن در بسیاری از افراد که به آن اعتیاد دارند احساس اضطراب و استرس است. فرد پس از اینکار در کوتاه مدت اضطرابش کم می شود ولکن در بلند مدت خود را دچار اضطراب شدیدتری می کند. اگر تنها بر روی بد بودن خودارضایی تاکید کنیم فرد را باز هم به اضطراب بیشتری دچار کرده کمکی به او در جهت ترک نمی کنیم.
   شاد باشید

   1. شما دکتر کجا هستی که حرفات همه ضد ونقیضه.رسما چرت می‌فرمایید.
    یه سر به قرآن بزن .فقط قرآن رو میگم که حرفی توش نباشه تا متوجه بشی.
    این عمل حرامه حرام آقای دکتر

    1. ولی شما کاملا درست می فرمایید و بنده با نظر شما کاملا موافقم. خودارضایی عملی نادرست است. ولی کاش با کلامی درست این عمل نادرست را ذکر می کردید.

    2. آقای دکتر چه سندی بالاتر از حرف خدا تو قرآن سراغ داری؟سوره معارج فمن بتغی وراء دالک فااولآءک هم العادون)هر کس به جز ازدواج روشی برای دفع شهوتش بجوید از متجاوزان خواهد بود.در ضمن در روایات اومده در حرام ها هیچ شفایی خدا قرار نداده است.لطفا مطالبی که در مورد فواید خودارضایی هست را پاک کنید و در مورد مضرات آن بنویسید.تا توشه ای باشد برای پاکدامنی جوانان.بنده اگر توهین کردم حلال کنید.

    3. این مقاله خودارضایی را تایید نمی کند. بلکه بطور خلاصه مقاله بیان می کند علم هنوز اظهار نظر قاطعی درباره خودارضایی ندارد. شما نیز سندی که بر مضر بودن بیان کرده اید از قران کریم است. بنابراین خودارضایی در ادیان اسمانی منع شده است و برای فرد دیندار همین امر کفایت می کند.

 19. سلام
  من به شخصه درد خودارضایی رو چشیدم و به کمک خدا الان پرهیزم و سمتش نمیرم

  این عقایدی که نوشته شده کاملا غلطه خودارضایی هم از لحاظ دینی هم از لحاظ علمی ثابت شده که کار درستی نیست
  در دین اسلام پیامبر خدا لعنت فرستاده به کسی ک رابطه زناشویی سالم رو جایگزین ازدواج با کف دست(خودارضایی) کرده
  در علم پزشکی هم تازه به این نتیجه رسیدن که دیدن فیلم پورن و خودارضایی چهار تا هورمون آکسی توسین ، دوپامین، نوروپی نفرین، سروتونین ترشح میکنه که برای رابطه الهی و سالم زناشویی خدا در انسان قرار داده ولی در دیدن پورن و خودارضایی باعث میشه که اونا به ضرر بدن کار کنن نا به دلایلی که میتونید سرچ کنید و بدن به هلاکت کشیده بشه و توسط هورمون سروتونین احساس آرامش کاذب به انسان دست بده و هر وقت مشکلی پیش بیاد برای طرف بهسمت خودارضایی بره و مشکلات رو از بقیه هورمون ها بد تر کنه
  (اتفاقی که در بقیه هورمون ها موقع خودارضایی و پورن می افته رو از اینترنت میتونید سرچ کنید)

  در رابطه با سکس تراپیست ها هم بگم که برخی مقالات و کتاب هایی ک نوشته شده و روانشناسا میگن که کمش هیچ مشکلی نداره ، خودارضایی هم کمش هم زیادش کاملا گناه کبیره س و یبارش هم ادمو به هلاکت میاندازه

  ودر راجع به اون کتاب ها هم برید تحقیق کنید که همه اون کتابها با پول و حمایت شرکت فاسد کینزی که بچه 5 ماهه رو به ارگاسم رسوندن و کار های کثیفی با بچه ها کردن و بچه چهار ساله رو ۲۴ ساعت تحریک کردن نوشته شده که همش اطلاعات دروغین هست

  و به خورد همه جهان داده شده
  هم از نظر علمی همپس ثابت شده از نظر دینی هم همه مکاتب و ادیان که قبل اینکه علم بعد 1400 سال پیشرفت کنه همشون گفتن

  پس چرا خودارضایی میکنین ؟
  نمیدونین چقدر ضرر داره ؟
  نمیدونین هم دنیا و هم اخرت تون رو به اتیش میکشید ؟

  پس برید و همت کنید و مثل من از خدا کمک بخواید تا بتونید ترک کنید

  1. ببین اگه روزی در بستر مرگ بودی و اینکارو نکردی بگو من ترک کردم و دیگه این کارو نکردم.دورو زود تو کاره ولی این نیست که هیچ نباشه.به جرات قسم میخورم تا آخر عمزت دست کم پونصد بار دیگه هم اینکارو میکنی نهایتش بلکه زن بگیری یا سراغ بازارو آزاد بری مگه میشه تا آخر عمرت غذا بخوری ولی دستشویی نری خوداضایی یه چیزیه که خدا گذاشته تو وجود بشر،پس چرا انسانهااز خونه هم نمیخورن.؟ولی خود ارضایی میکنن
   اینطور نیست

  2. یعنی میفرمایید دختر مردم را خراب کردن بهتر از خود ارضایی است
   وقتی که شرایط ازدواج نداری پول و…
   خود ارزایی آیا بهتر نیس تا دختر مردم را خراب کنی؟

 20. آیا خودارضایی در سن نوجوانی تاثیرات بدتری دارد یا بزرگسالی؟ آیا با ترک پورنوگرافی و با ترک خودارضایی عوارض این گناه شوم از بین می رود و بدن از نظر روحی و جسمی به حالت طبیعی برمیگردد؟

 21. شما خودت آدمی هستی که اعتیاد به خود ارضایی داری بخاطر همین این کار رو صحیح میدونی.احتمالا مطلب بعدی که بنویسی اینه که همخوابی با مادر و خواهرت هم اشکالی که نداره خیلی هم خوبه

  1. سلام. ممنون از نظر شما. خیلی خوب است کمی با دقت تر مقاله را مطالعه کنید تا متوجه مطلب شوید. بنظر متن مقاله را درک نکرده اید..

   1. سلام من دخترم وسالهای زیادی رو خود ارضایی کردم یه شب تو خواب دیدم دارم قرآن میخونم دو آیه ی اول سوره ی نور .صبحش بیدار شدم قرآنو باز کردم ببینم سوره ی نور در مورد چیه دیدم در مورد مرد وزن زناکار ه .اینم بگم من همیشه با فکر یکی دیگه اون کار زشتو انجام میدادم.از خدا میخوام منو ببخشه.خودارضایی حرامه حرام شک نکنید

    1. خودارضایی حرام
     برای مرد دختر کردن حرام
     برای دختر دادن
     اما وقتی نیاز خودارضایی بهتر نیس تا آینده خود یا دیگران را خراب کنی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا