روابط زناشوییروانشناسی رابطهسایر موارد

شوهر زن ذلیل

امتیاز

۱۰ نشانه یک شوهر زن ذلیل

 

بعنوان یک شوهر زن ذلیل شما همیشه خود را بدهکار زن خود می دانید.

بعنوان یک شوهر زن ذلیل شما همیشه تحت سلطه زن کنترلگر خود هستید.

همسر شما همیشه به شما امر و نهی می کند.

 

چگونه شما تحت سلطه همسر خود قرار دارید؟

 

همسر شما درباره آنچه باید انجام بدهید تصمیم می گیرد

همسر شما تنها شخصیت قدرتمند خانواده است

همسرتان به شما دستور میدهد تا کارها را چگونه انجام بدهید

او چنان زبان تند و زننده ای دارد که شما از او می ترسید

او با شما مانند یک شخصیت بی ارزش رفتار می کند و شما جرات ندارید در یرایر این رفتار او واکنشی نشان بدهید

حتی زمانی که همسرتان شما را از نظر اقتصادی و روانی نحت سلطه قرار می دهد شما توان آنکه صدایتان دربیاید را ندارید

زن ذلیلی
شوهر زن ذلیل

نشانه های یک همسر زن ذلیل

 

۱. شما همیشه سرتان را یعلامت تایید بله تکان می دهید

 

شما حق اظهار نظر ندارید. شما همیشه به او جواب بله می دهید حنی وقتی که قلبا راضی به آن کار نباشید. شما می دانید اگر محالفت کنید مورد سرزنش و توهین او قرار می گیرید. شما ترجیح می دهید تا او را تایید کنید تا اینکه مورد حمله های زبانی تند و نیز او قرار بگیرید. گروهی از مردان زن ذلیل نیز ترس از دست دادن همسر خود را دارند زیرا زندگی بدون همسر خود را نمی توانند تصور کنند.

 

۲. شما علاقه ای یه یازگشت از کار ندارید

 

شما بعد از اتمام کارتان تمایلی ندارید به حانه برگردید زیرا فکر می کنید بهتر است با سناریوهای وحشتناک خانه که همانا بردگی خود است مواجه نشویدو شما مجبور هستید بحاطر دیر امدنهای خود دروغهای زیادی بگویید. شما می دانید که تنها دروع گفتن می تواند شما را از کنار همسرتان بودن نجات بدهد.

شما درباره تغییر خلق او انقدر نگران و وحشت زده هستید که ماندن در خانه برای شما مانند کابوس است.

 

۳. همسر شما تصمیم گیرنده است

همسر شما آقای خانواده است. او تصمیم می گیرد و شما تنها اجرا می کنید. او حرف می زند و شما گوش می دهید. او دستور می دهد و شما اطاعت می کنید. درباره موضوعات حانوادگی به او هیچوقت نه نمی توانید بگویید. تمامی تصمیمات مهم توسط او گرفته می شود و شما به خود حق اظهار نظر نمی دهید.

 

۴. شما دایما مورد سواستفاده قرار می گیرید

همسر تان شما را مورد سواستفاده فیزیکی و روانی قرار می دهد. او به شما می گوید به اندازه کافی خوب نیستید. او با مقایسه شما با دوستان٫ بستگان و همکارانتان به شما توهین می کند. شما در قبال این قبیل رفتارهای او هیچ کاری نمی توانید بکنید.

 

۵. شما مجبور هستید حرفهایتان را سانسور کنید

 

شما مجبور هستید قیل از به زبان آوردن هر چیزی آنرا بارها در ذهن خود مرور کنید. شما احساس می کنید در زندان هستید. بعنوان یک همسر زن ذلیل مجبور هستید هیجانات خشم و ناراحتی خود را سرکوب کنید. صدای شما هیچ زمان در خانه شنیده نمی شود. این تنها صدای همسرتان است که همیشه همه جای خانه را پر کرده است. ممکن است شما در درون از خشم در حال انفجار باشید ولکن جرات ابراز ناراحتی خود را حتی با کلمات بسیار ساده و مودبانه نیز ندارید زیرا در اینصورت با واکنش سهمگین او مواجه می شوید.

 

۶. پولی که بزحمت بدست می آورید برای شما نمی باشد

 

به محض آنکه حقوقتان را دریافت می کنید وظیفه دارید آنرا تسلیم همسر خود کنید. او است که تصمیم میگیرد با این پول چکاری انجام بدهد. شما هیچ پولی در جیب خود ندارید. شما در درون فریاد می زنید که حتی برای کوچکترین خواسته های خود نیز پول ندارید.

مجبورید با موبایل قدیمی خود سر کنید زیرا همسرتان به شما پول برای خرید موبایل نمی دهد. شما مجبورید با لباسهای قدیمی خود بسازید زیرا از نظر همسرتان خرید لباس اتلاف پول است.

شما همه خواسته های خود را سرکوب می کنید زیرا از ترس حرفهای زننده همسرتان جرات ابراز آنرا ندارید. بنابراین تصمیم می گیرید درباره میزان درآمدتان دروغ بگویید تا بتوانید مقداری پول برای خود نگه دارید.

 

۷. دروغگو می شوید

شما هیچ وقت به همسرتان حقیقت را نمی گویید. وقتی با دوستانتان هستید می گویید در حال اضافه کاری می باشید. فکر می کنید بهتر است دروغ بگویید تا اینکه در معرض خشم او قرار بگیرید.

 

۸. احساس ناراحتی و غم می کنید

 

شما در خانه همیشه بحاطر رفتارهای دیکتاتور مابانه همسرتان  احساس ناراحتی می کنید.

بندرت می خندید

بندرت حرف می زنید

بندرت احساس شادی و سرگرمی دارید.

 

۹. وقتی هسرتان در کنار شما نیست احساس رهایی دارید

 

زمان شما در بیرون از خانه همراه با شادی و لذت است. شما حس شوخ طبعی خود را تنها در کنار دوستانتان نشان می دهید. احساس شما در بازگشت به خانه مانند زندانی است که به سلول خود بر میگردد. شما اجازه ندارید هیچ سرگرمی مختص به خود داشته باشید. مرد اجازه ندارد با دیگران براحتی ارتباط برقرار نماید. حتی دوستان مختص به خود نیز ندارد.

 

۱۰. همواره مترصد زمانی هستید که همسرتان خانه نباشد

 

شما عاشق زمانهایی هستید که همسزتان در خانه حضور ندارد. وقتی برای خرید از خانه خارج می شود اخساس آزادی می کنید. روزهایی که به خانه مادرش می رود برای شما مانند تعطیلات است.

 

نتیجه گیری:

چه کسی گفته است که تنها مردان هستند که همسر خود را زیر سلطه قرار می دهند؟

زنان نیز می توانند همینکار را با شوهران خود حتی بطریق بداری انجام بدهند.

او شما را تبدیل به یک مرد زن ذلیل مطیع تبدیل کرده است.

مورد تمسخر دیگران

شما دوست دارید به همسر خود بگویید تا درباره رفتارش فکر کند اما بدلیل حرفهای تند و زننده او حرات ابراز آنرا ندارید.

شما دلتان برای خودتان بعنوان یک شوهر بدبخت که با یک زن سلطه گر ازدواج کرده اید می سوزد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫9 نظرها

 1. حال بهم زن تر از مرد زن ذلیل نداریم.واقعا من یکی وقتی میبینم مردی از زنش به معنای واقعی کلمه میترسه تا آخر شب کامم تلخ میشه و خواب بر چشمانم حرام.آقاجون طلاق بده نمون تو این رابطه سمی والسلام

 2. خیلی دوست دارم و عاشق این هستم که ذلیل زنم باشم و زنم نقطه ضعفهایم را بداند و مرا چون الاغی سوارشود و بنده بسیارلذت میبرم از ذلت دربرابر همسری که شوهرش را درک میکند و از نقاط ضعف شوهرش به عنوان قلاده ای برگردن شوهرش که سگش شده به نحو احسنت استفاده میکند….آیا این اشتباه است…؟لطفن راهنمایی بفرماییدکه منتظرم…باسپاس

 3. سلام
  خانم من یک زن سلطه گر هستن ولی به نوع زنانه نه مردانه!
  حرمت من را نزد بستگان و آشنایان حفظ می کنن ولی نزد غریبه ها چنان تحقیر میکنن که تا لحظاتی بدنم می لرزه و وقتی به خودم میام میبینم همه دارن مسخره ام میکنن.
  مثلا؛ یک دفعه با هم رفتیم مغازه کفش فروشی خانم می خواستن کفش بخرن. فروشنده ها دو نفر آقا بودن. خانم مشغول حرف زدن با آن دو آقا شدن. وقتی نظرم رو گفتم خانم گفتن شما ساکت باش. پس از گفتگوی یک ساعته کفش رو پسندیدن و زمان پرداخت شد. فروشنده گفت؛ آقا هستن و حساب میکنن. خانمم گفتن؛ این؟ پول تو جیبیش رو هم من می دهم. (هرچند پولی هم در جیب نداشتم). سریع با یک تکبری کارت کشیدن و کیسه کفش ها رو دادن دست من و گفت بریم.
  واقعیتش هم همین بود.
  نوع رفتارش بگونه ای هست که خانواده خودم با ایشان صمیمی تر هستن تا با من و در تصمیمات اصلی نظر من رو اصلا نمیشنوند. و نظرات ایشان پیش میره.
  ولی جالبه که خودم هم جذب روحیه کاریزماتیکش شدم و توان نه گفتن رو ندارم و به طور مطلق از ایشان اطاعت میکنم.
  اگر اشتباهی کردم و یا کاری رو بر خلاف میل خانم انجام دادم یا کلا یکی دو روز تو خونه راه نداده ویا چند باری هم با حبس در خانه اون هم به مدت چند روز اجازه سر کار رفتن رو نداده.

  1. شما در یک رابطه بیمار هستید. هم ایشان مشکل دارند و هم شما. منتهی یکدیگر را تکمیل می کنید.شما نقش قربانی بازی می کنید و ایشان نیز فردی بشدت کنترلگر هستند. اما شما در نهایت بدتان نمی اید کسی به شما بگوید چکار کنید و نکنید زیرا بار مسئولیت را بر دوش او می اندازید. اما از کنترل او خوشتان نمی اید. اما باید بدانید این دو با هم است.
   باید مستقل شدن را و مسئولیت پذیرفتن را یاد بگیرید. با یک مشاور مشورت کنید

   1. آقای دکتر
    سلام و ممنون از پاسخ شما.
    من خودم از اینکه با این وضعیت پیش میریم و گاها با شدت گرفتن و اقدامات افراطی و کنرلی خانمم نا خرسندم.
    مدیریت مالی به صورت کلی دست خانمه و به میزان مشخص واریز میکنن و با اجازه خانم باید هزینه کنم.
    کلیه مدارک و اسناد را از دسترس من خارج کرده و نمیدانم کجاست.
    من حتی اجازه گذاشتن رمز بر روی گوشی ندارم ولی خانم خودش رمز میزاره و به هیچ وجه اجازه دست زدن به گوشی ایشان را ندارم.

    اقای دکتر عزیز
    من مسوولیتی را به دوش ایشان نداختم، خانم، با علاقه وافر و فشار و به مرور زمان کنترل همه چیز رو گرفته و من هم برای جلوگیری از نا آرامی و جدل و اعصاب خورد کنی در منزل به آرامی با این مسائل کنار امدم.

    1. متاسفم. شما رابطه زن و شوهری ندارید. شبیه رابطه کارگر و کارفرما است.
     با یک روانشناس شروع به مشاوره کنید تا متوجه شوید چه ترسهایی دارید و چگونه می توانید بر انها غلبه کنید

    2. زن ذلیلی قطعا یک نوع شدید از خشونت علیه مردان هست که متاسفانه در جامه ابرانی هم کم نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا