روابط زناشویی

شخصیت‌های نامناسب برای ازدواج

مقدمه

شخصیتهای نامناسب برای ازدواج، چه شخصیت‌هایی هستند؟ آیا تاکنون اندیشیده‌اید که افراد نامناسب برای ازدواج دارای چه خصوصیاتی می‌باشند و با دیدن چه ویژگی‌های اخلاقی باید ایست کامل کرد؟

ما طی چند سال گذشته، لیستی از پیشنهادات یک زندگی شاد را جمع‌آوری و مورد بررسی قرار دادیم. جالب است بدانید که شماره یک این لیست عبارت بود از: «در انتخاب همسر خود دقت کنید». ارتباط شما علت ایجاد ۹۰ درصد لذت یا غم شما در زندگی است. این اغراق نیست. افراد نامناسب برای ازدواج می توانند زندگی شما را نابود کنند. مواظب باشید و از شخصیت‌های نامناسب برای ازدواج که در ادامه می‌آید، حذر کنید.

نقش قربانی

آیا خودش را یک قربانی معرفی می‌کند؟ آیا او بی‌وقفه درباره ارتباطات منفی در زندگی‌اش می‌گوید؟ دوستانی که به او خیانت کرده‌اند؟ یا دوستی که او را فریب داده و یا رهایش کرده است؟ آیا او تمایل دارد مردم را به دو گروه خوب‌ها و بدها تقسیم‌بندی کند؟ مراقب باشید. ممکن است شما در ابتدا یک مرد خوب و نجات‌دهنده باشید ولی سرانجام به لیست مردهای بد خواهید پیوست. آیا او در بیماری‌های فیزیکی، آسیب‌های شخصی یا مشکلات خانوادگی خود گیر کرده است؟ اکنون در زمان قرار ملاقات‌ها و شناخت یکدیگر شما تاریخ زندگی خود را با او در میان خواهید گذاشت و اکثر تاریخ‌های شخصی چیزهای دردناک را شامل می‌شود. اما سوال این است که آیا او هویت خود را از خلال آسیب‌های خود به‌دست می‌آورد؟ آیا او از نقش قربانی لذت می‌برد یا آنکه از اشتباهات، صدمات و اندوه گذشته به‌عنوان چیزهایی که از آنها درس گرفته است یاد می‌کند؟ اختلاف زیادی بین این دو وجود دارد. اگر او احساس می‌کند که همه در زندگی او را رها کرده‌اند احتمالاً نفر بعدی لیست او شما هستید.

پرنسس:

از جمله دیگر شخصیتهای نامناسب برای ازدواج فردی است که آن را می‌توان پرنسس نامید. آیا او خودش را کسی که از دیگران برتر است، معرفی می‌کند؟ آیا او با دیگران بدرفتاری می‌کند- پیش خدمت‌ها، کارگران خدماتی، غریبه‌ها- گویی که از لحاظ شأن، مقام یا ارزش از او پایینتر هستند؟ اگر اینچنین است شما با یک پرنسس در ارتباط هستید. پرنسس‌ها زمانی که در را برای آنها باز می‌کنید و یا صندلی را عقب می‌کشید به‌ندرت «متشکرم» می‌گویند. آنها اغلب حق به‌جانب بوده و از شما تقاضا می‌کنند برای آنکه توجه خود را به آنها نشان دهید مقدار زیادی پول برای آنها خرج کنید. یک پرنسس اغلب انتظارات غیرواقعی از شما خواهد داشت. شما ممکن است در ابتدا شاهزاده او باشید، اما در نهایت خود را در ردیف همه افراد پست دیگر می‌یابید. او فاقد همدلی و ادب معمول است و دیگران را تحقیر می‌کند تا درباره خودش احساس بهتری داشته باشد. در کارتون نیویورکی، یک بار پرنسس با خشم به یک پیشخدمت گفت: تو می‌دانی من فکر می‌کنم که چه کسی هستم؟

رقابت‌جو

آیا موفقیت‌هایش جلوتر از خودش است؟ آیا همیشه اولین کلماتی که از دهان او خارج می‌شود درباره پیروزی‌ها و موفقیت‌هایش است و به‌ندرت علاقمندی‌اش به شما را نشان می‌دهد؟ آیا همیشه تلاش دارد از شما و افراد اطراف خودش عملکرد بهتری داشته باشد؟ او رقابت‌جو است و اغلب حس کهتری دارد؟ آیا با افراد دیگر لاس می‌زند تا حس حسادت شما را برانگیزد تا به این طریق به شما بفهماند که چه انسان خوشبختی هستید که با او در ارتباط هستید؟ این تیپ شخصیتی از اشتباهات دیگران خوشحال می‌شود. او در مورد دیگران و خودش کنترل‌گری می‌کند. او ممکن است کمالگرا باشد. این زنی است که ممکن است رفتارهای تغذیه‌ای بسیار تنگ و ترشی داشته باشد، کسی که برای لذت و شادی تقلا می‌کند. در کنار یک فرد رقابت‌جو بودن هیچ سرگرمی بهمراه نخواهد داشت.

ملکه مشکلات

آیا غم و پریشانی همیشه اطراف او پرسه می‌زند؟ آیا زندگی او یک سری از مشکلات است، یکی پس از دیگری و او به شما به چشم راه‌حل برای همه آنها می‌نگرد؟ آیا هر روز مشکل جدیدی رخ می‌دهد؟ اکثر مردم به‌دنبال یک یار هستند و نه یک پروژه اما بعضی مردها به‌سوی مشکلاتی که اطراف ملکه مشکلات وجود دارد کشیده می‌شوند. انرژی او تمام می‌شود، بیرون خانه بدون کلید گیر می‌کند، کلی مشکلات ناتمام با افراد و دوستان قبلی دارد. آیا با اعتیاد و یا بی‌خوابی دست و پنجه نرم می‌کند؟ ملکه مشکلات فردی است با هزاران مسئله و شخص مقابل آچار فرانسه نیست. آیا شما می‌خواهید او را همانگونه که هست بدون هیچگونه تغییری بپذیرید؟

این لیست شامل همه شخصیتهای نامناسب برای ازدواج نمی‌باشد و مطالعه کاملی از زنانی که وقتی از خودتان می‌پرسید آیا او کسی بیش از یک رابطه زودگذر است و آیا باید از او اجتناب کنید، نیست؛ بلکه یک راهنمای کلی است که باید آنها را در نظر داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با شخصیت‌های نامناسب برای ازدواج به کتاب عشق ویرانگر نوشته کلی موری و براد جانسون مراجعه کنید.

منبع:

گاتمن، جان (۱۳۹۵). اسرار دلربایی. ترجمه کامیار سنایی، مانیا خواجه. تهران. نشر نسل نواندیش.

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

سفارش تلفنی کتاب اسرار دلربایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا