پرسش‌های شما

سوال وسواس فکری

سوال شما با موضوع وسواس

در این ویدیو، دکتر کامیار سنایی به یکی از سوالات کاربران با موضوع وسواس پاسخ داده‌اند. شما می‌توانید سوالات خود را از طریق سایت دکتر سنایی به آدرس dr-sanaie.com یا از طریق اینستاگرام ایشان به آی.دی kamyarsanai مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

متن سوال وسواس را می‌توانید در زیر نیز بخوانید:

سلام آقای دکتر. مختصری از زندگی‌م رو برای شما می‌گم. ۲۵ ساله هستم. از دوره ابتدایی در مدرسه وسواس این رو داشتم که نکنه وقتی برمی‌گردم خونه، مادرم مریض باشه. دوره راهنمایی وسواس این رو داشتم که نکنه پدرم با وسایل برقی کار کنه و برق بگیره. در دوره دبیرستان هم از این مدل وسواس‌ها داشتم. دبیرستان در خوابگاه بودم. در دوره پیش‌دانشگاهی همش بی‌دلیل ناراحت و افسرده بودم. به روانپزشک مراجعه کردم و حالم بهتر شد. در دوره دانشگاه ابتدا خواب‌های زننده ارتباط با محارم می‌دیدم. طوری‌که بعد از بیدار شدن دچار عذاب وجدان چندروزه می‌شدم. با اینکه با خودم می‌گفتم اینها خوابن و من اراده‌ای از خودم ندارم، اما بازم حالم داغون میشد. کم‌کم افکار و حالت‌های جنسی با محارم در همه‌جا برام پیش میاد، حتی در کلاس دانشگاه. طوری‌که بعضی وقت‌ها پاهام رو به زمین می‌زنم یا ناخونم رو می‌کنم تا این فکر بره.

حتی هنگام مشاهده فیلم پورن هم این افکار برام پیش میاد. گاهی قبل از شروع خودارضایی این حالت برام پیش میاد و لذت مشاهده فیلم و خودارضایی از بین میره. با اینکه ۳ سال حالم خیلی خوب شد و همه‌چی رو فراموش کردم، دوباره یک سالی هست این حالت برام پیش میاد و زندگی‌م داره نابود میشه و همش حس عذاب وجدان و تنفر از خودم دارم. آیا امکان درمان وجود داره؟ چندین بار هم به فکر خودکشی افتادم چون حس می‌کردم خیانت کردم.

مطالعه کنید:  پاسخ به سوالات شما با موضوع اضطراب کودک
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۳.۸]

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

 1. سلام
  یه سوال داشتم
  اگه جواب بدید ممنون میشم
  من به شدت نسبت به موسیقی اعتیاد دارم
  طوری که وقتی صبح بیدار میشم ذهنم به صورت خودکار دستور میده تا اهنگ گوش کنم
  میخوام بدونم این افراط و اعتیاد از وسواس هست؟
  در ضمن سابقه ی وسواس(شستشو با آب ) داشتم

  1. درود. اگر آگاهانه قصد کنید موسیقی گوش ندهید و نمی توانید بله وسواس دارید. ولی اگر تمایل زیادی دارید به موسیقی ولی در صورت لزوم(مثلا سفر و مکانی که برق در دسترس نیست) می توانید گوش ندهید وسواس موضوع شما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا