پرسش‌های شما

سوال وسواس فکری

امتیاز

سوال شما با موضوع وسواس

در این ویدیو، دکتر کامیار سنایی به یکی از سوالات کاربران با موضوع وسواس پاسخ داده‌اند. شما می‌توانید سوالات خود را از طریق سایت دکتر سنایی به آدرس dr-sanaie.com یا از طریق اینستاگرام ایشان به آی.دی kamyarsanai مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

متن سوال وسواس را می‌توانید در زیر نیز بخوانید:

سلام آقای دکتر. مختصری از زندگی‌م رو برای شما می‌گم. ۲۵ ساله هستم. از دوره ابتدایی در مدرسه وسواس این رو داشتم که نکنه وقتی برمی‌گردم خونه، مادرم مریض باشه. دوره راهنمایی وسواس این رو داشتم که نکنه پدرم با وسایل برقی کار کنه و برق بگیره. در دوره دبیرستان هم از این مدل وسواس‌ها داشتم. دبیرستان در خوابگاه بودم. در دوره پیش‌دانشگاهی همش بی‌دلیل ناراحت و افسرده بودم. به روانپزشک مراجعه کردم و حالم بهتر شد. در دوره دانشگاه ابتدا خواب‌های زننده ارتباط با محارم می‌دیدم. طوری‌که بعد از بیدار شدن دچار عذاب وجدان چندروزه می‌شدم. با اینکه با خودم می‌گفتم اینها خوابن و من اراده‌ای از خودم ندارم، اما بازم حالم داغون میشد. کم‌کم افکار و حالت‌های جنسی با محارم در همه‌جا برام پیش میاد، حتی در کلاس دانشگاه. طوری‌که بعضی وقت‌ها پاهام رو به زمین می‌زنم یا ناخونم رو می‌کنم تا این فکر بره.

حتی هنگام مشاهده فیلم پورن هم این افکار برام پیش میاد. گاهی قبل از شروع خودارضایی این حالت برام پیش میاد و لذت مشاهده فیلم و خودارضایی از بین میره. با اینکه ۳ سال حالم خیلی خوب شد و همه‌چی رو فراموش کردم، دوباره یک سالی هست این حالت برام پیش میاد و زندگی‌م داره نابود میشه و همش حس عذاب وجدان و تنفر از خودم دارم. آیا امکان درمان وجود داره؟ چندین بار هم به فکر خودکشی افتادم چون حس می‌کردم خیانت کردم.

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

 1. سلام…
  اگه یه دختری خیلی خوب باشه، پدر مادرش فرهنگی باشن و پولدار و خانواده دار باشه…حجابش و وقارش عالی باشه..
  و یک زنی هم اونو خوب خطاب کنه و بدونه خیلی خوبه…
  و فقیر باشن جوری که مصلا خونه از خودشون ندارن.وخب باباش برا کار و پول میره جای دور و..
  و زنه خانه داره مرده هم شغل ازاد…
  بعدش زنه بفهمه اون دختر با پسرش دوست بوده..
  و عکس به پسرش داده..اونم بی حجاب..
  پیام دادن…
  اونم سال کنکور پسره…

  از دختره متنفر میشه درسته؟
  و دیگه کاملا اونو یه دختر خراب میدونه و مسلما هیچ وقت نمیرع خواستگاری پسرش براش؟

  یا وقتی میشناسع اون دخترو…و پسرش هم بش میگه که خیلی دختر خوبیه و میشناسمش… و میدونم ک قبل من نه دوست بوده با کس دیگه ای نه هیچی… و فقط اون دختر یه اشتباه کرد..عقلشو از دست داد و اشتباه کرد ….گوه خورد اصن… ولی فقططط فقططط اون پسرو دوست داره فقط همون و دیگع هیچکسو حتی نمیبینه…
  و خب پسرع واقعا دختره رو بخاد و اصرار کنه ..میرن خواستگاری؟ و هرچی بشه بلاخره میرن؟

  یا نه در هر صورت اون مادر چون یه تصویر بد مونده از اون دختر دیگه محاله؟

  خیلی ذهنم رو درگیر کرده این موضوع و حالم بده..

 2. سلام
  یه سوال داشتم
  اگه جواب بدید ممنون میشم
  من به شدت نسبت به موسیقی اعتیاد دارم
  طوری که وقتی صبح بیدار میشم ذهنم به صورت خودکار دستور میده تا اهنگ گوش کنم
  میخوام بدونم این افراط و اعتیاد از وسواس هست؟
  در ضمن سابقه ی وسواس(شستشو با آب ) داشتم

  1. درود. اگر آگاهانه قصد کنید موسیقی گوش ندهید و نمی توانید بله وسواس دارید. ولی اگر تمایل زیادی دارید به موسیقی ولی در صورت لزوم(مثلا سفر و مکانی که برق در دسترس نیست) می توانید گوش ندهید وسواس موضوع شما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا