روابط جنسی

سایز آلت تناسلی

اندازه آلت تناسلی

 

سایز آلت تناسلی به‌طور نرمال چقدر است؟

آیا اندازه آلت تناسلی من برای داشتن یک رابطه جنسی خوب مناسب است؟

آیا بزرگ نبودن آلت تناسلی من باعث می‌شود شریک جنسی من احساس خوبی درباره رابطه جنسی با من نداشته باشد؟

 

اینها سوالاتی است که بسیاری از مردان همواره از خود می‌پرسند.

به‌دلیل افزایش فیلم‌های پورنوگرافی و الگوهای غلطی که رسانه‌ها مبلغ آن می‌باشند، مردان در دهه‌های کنونی نگرانی زیادی درباره اندازه الت تناسلی خود دارند. حدود ۴۵ درصد از مردان نگران اندازه الت تناسلی خود هستند.

بر اساس تحقیقی که در مجله بین‌المللی بریتیش اورولوژی به چاپ رسیده است، به‌طور متوسط اندازه آلت تناسلی در حالت طبیعی ۹ سانتی‌متر و در حالت نعوظ ۱۳ سانتی‌متر است.

اندازه متوسط محیط یا دور آلت تناسلی در حالت طبیعی ۹ سانتی‌متر و در حالت نعوظ ۱۱٫۷ سانتی‌متر می‌باشد. این تحقیق روی ۱۵۰۰۰ مرد انجام شد و مشخص شد تنها ۵ درصد مردان آلت تناسلی‌شان در حالت نعوظ بلندتر از  ۱۶ سانتی‌متر است. ۵ درصد مردان نیز اندازه آلت تناسلی‌شان در حالت نعوظ کوچکتر از ۱۰ سانتی‌متر است.

نکته مهم دیگر آن است که اندازه الت تناسلی در حالت نعوظ آن مهم است. زیرا اندازه آلت تناسلی می‌تواند در حالت طبیعی بین دو نفر متفاوت باشد ولی در حالت نعوظ اندازه‌اش برابر باشد. زیرا اندازه الت‌های تناسلی کوچکتر در حالت نعوظ تا ۱۰۰ درصد و اندازه آلت‌های تناسلی بزرگتر در حالت نعوظ تا ۷۵ درصد افزایش می‌یابد.

چگونه آلت تناسلی خود را اندازه بگیریم؟

برای اندازه گرفتن آلت تناسلی خود لازم است تا طول آن را از حشفه (Pubic Bone) تا نوک آلت اندازه بگیرید.

 

آیا اندازه آلت تناسلی مهم است؟

مردان نگران هستند که آیا اندازه آلت تناسلی‌شان برای یک رابطه جنسی رضایت‌بخش برای خود و شریک جنسی‌شان مناسب است یا خیر. آنها نگران هستند که لخت چگونه به‌نظر می‌رسند. بسیاری از آنها از رفتن به استخر پرهیز می‌کنند، زیرا نگران تحقیر دیگران هستند.

دخول باید چند سانت باشد؟

باید بدانید که اندازه آلت تناسلی در رضایت از رابطه جنسی شما و شریک جنسی شما تاثیری ندارد. این باور غلط که هر چقدر آلت تناسلی بزرگتر باشد، رابطه جنسی بهتر است، بر اساس آگهی‌های تبلیغاتی غلط و فیلم‌های پورنوگرافی در ذهن افراد جای گرفته است. واژن زن به‌گونه‌ای است که خود را با سایز آلت مرد تطبیق می‌دهد. طول واژن زن در حالت تحریک نشده ۷٫۵ سانتی‌متر و در حالت بیشترین تحریک، نهایت به ۱۰ سانتی‌متر می‌رسد. بنابراین اگر آلت مرد در حالت نعوظ بطور متوسط 8 تا 10 سانت باشد، کل واژن زن را پر می‌کند. بسیار به‌ندرت پیش می‌آید که آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ کمتر از 8 تا 10 سانتی‌متر باشد.

همچنین بر اساس تحقیقات مشخص گشته است که اندازه آلت تناسلی معیاری برای جذابیت مرد در نگاه یک زن نمی‌باشد. بلکه معیارهای دیگری چون رمانتیک بودن، نرم‌خویی، توجه به نیازها و خواسته‌ها معیار جذابیت مرد از نگاه زنان می‌باشد.

نکته دیگر آن است که همه مردان آلت تناسلی‌شان را از زاویه‌ای می‌بینند که آن را در مقایسه با آلت تناسلی دیگران کوچکتر می‌بینند. بنابراین آلت تناسلی خود را در آینه مشاهده کنید تا باور غلط شما اصلاح شود. باور غلط دیگر آن است که افراد قوی هیکل آلت تناسلی بزرگتری دارند. این باور نیز درست نمی‌باشد.

افزایش سایز آلت تناسلی

اورولوژیست‌ها باور دارند تنها مردانی که اندازه آلت تناسلی آنها در حالت طبیعی کمتر از ۴ سانتی‌متر و در حالت نعوظ کمتر از ۷٫۶ سانتی‌متر می‌باشد باید برای درمان فیزیکی خود اقدام کنند، در غیر اینصورت نگرانی آنها درباره سایز آلت تناسلی‌شان باید توسط یک روان‌درمانگر بهبود بیابد، زیرا این نگرانی ناشی از خطای شناختی آنها می‌باشد.

مراجع باید درباره طول متوسط آلت تناسلی با درمانگر خود گفتگو کند و درک کند که آیا باور او درباره کوچک بودن آلت تناسلی‌اش واقعی است یا تنها بر اساس خطای شناختی او شکل گرفته است. آیا مراجع طول متوسط آلت تناسلی را در مردان می‌داند و یا آنکه باورهای غلطی دارد. پس از گفتگو با مراجع، در صورت ضرورت او به یک اورولوژیست ارجاع داده می‌شود.

در اکثر موارد مراجع معیار صحیحی برای سایز آلت تناسلی خود ندارد و اندازه آلت تناسلی خود را بر اساس معیارها و داستان‌های غیرواقعی که از دوستان و اطرافیان خود شنیده است، آگهی‌های دروغین تبلیغاتی و یا فیلم‌های پورنوگرافی (اعتیاد به پورنوگرافی) که غیرواقعی هستند، می‌سنجد. تاکید زیاد رسانه‌ها و تبلیغات بر عامل جنسی به‌عنوان ملاک خوشبختی و احساس رضایت، فاکتور دیگری است که سبب شده است مردان درباره آلت تناسلی خود نگران شوند.

موارد زیر به مراجع کمک می‌کند تا خطاهای شناختی خود را اصلاح کند:

۱. بر ویژگی‌ها و خصوصیات و نیز اجزایی از بدنتان که آنها را دوست دارید، تاکید بیشتری کنید؛ همانند شانه‌های پهن و خنده زیبای خود.

۲. خود را در وزن مناسبی نگاه دارید. در اینصورت احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید.

۳. آگاه باشید که شریک جنسی رضایت‌بخش بودن، ارتباطی به طول آلت تناسلی شما ندارد.

۴. اعتماد به‌نفس خود را محدود به حوزه فیزیولوژیکی خود نکنید. با پرداختن به حوزه‌های هنر، ورزش، خلاقیت و هوش اعتماد به‌نفس خود را افزایش دهید.

۵. خودتان را با ورزشکاران و مدل‌ها مقایسه نکنید.

۶. فیلم‌های پورنوگرافی واقعی نمی‌باشند. آنها نباید ملاک اندازه آلت تناسلی شما و معیار رابطه جنسی رضایت‌بخش شوند.

پس از مطالعه متن بالا و با توجه به حقایق ذکر شده درباره اندازه الت تناسلی، اگر همچنان فکر می‌کنید الت تناسلی شما کوچکتر از آن است که احساس رضایت داشته باشید و به‌دنبال راه چاره هستید، به موارد زیر دقت کنید.

آیا می‌توان سایز آلت تناسلی خود را افزایش داد؟

با وجود تبلیغات گسترده‌ای که در این زمینه به‌جهت وجود انواع کرم‌ها، قرص‌ها، لوسین‌ها، تزریق چربی و کرم‌های گیاهی و نیز کارا بودن عمل جراحی وجود دارد. ولکن تاکنون هیچ تحقیق علمی کارایی این روش‌ها را اثبات نکرده است و اکثر این روش‌ها عوارض جانبی زیادی نیز بهمراه دارند. عمل جراحی پنوپلاستی نیز تنها 1 تا 2 سانت بر افزایش طول آلت تناسلی در حالت شل و افتاده تاثیر دارد و هیچگونه تاثیری بر افزایش سایز آلت تناسلی در حالت نعوظ ندارد.

گروهی نیز ادعا می‌کنند با تزریق هورمون تستسترون در دوران رشد می‌توان سایز آلت تناسلی را افزایش داد. تحقیقات علمی این ادعا را نیز ثابت نکرده‌اند.

تمیز کردن موی اطراف آلت تناسلی کمک بسیاری به بزرگتر دبده شدن سایز آلت تناسلی می‌کند. کاهش چربی شکم و وزن کم کردن نیز منجر به بزرگتر دیده شدن آلت تناسلی می‌شود. در عین حال بهتر است به‌جای تمرکز بر افزایش سایز آلت تناسلی خود، بر تکنیک‌های دیگری چون معاشقه و ابراز علاقمندی تاکید کنید که در نزد زنان کارایی بیشتری دارد.

زمان رشد سایز آلت تناسلی مردان

رشد سایز آلت تناسلی در چه سنی شروع می‌شود و تا چه زمان ادامه دارد؟ آلت تناسلی مردان در دوران نوجوانی شروع به رشد می‌کند. نوجوانی را می‌توان بین سنین 9 تا 14 سالگی دانست. رشد آلت تناسلی می‌تواند تا سن 19 سالگی نیز ادامه یابد، ولکن پس از آن آلت تناسلی دیگر رشد نمی‌کند. اگر شروع رشد آلت تناسلی دیر اتفاق افتاده باشد، تا 19 سالگی نیز امکان رشد آلت تناسلی وجود دارد.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص اعتیاد به پورنوگرافی و ترک تماشای آن، کتاب «پورنوگرافی، لذت ممنوعه» نوشته‌ی دکتر کامیار سنایی را از فروشگاه سایت به‌صورت اینترنتی خریداری نمایید و یا اگر علاقه‌مند به خواندن کتاب‌های چاپی هستید، این کتاب را از طریق سایت «نشر متخصصان» خریداری نمایید.

منابع:

 

https://www.healthline.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 64 میانگین: 4]

نوشته های مشابه

535 دیدگاه

 1. سلام آقای دکتر من ۱۵ سالمه و آلتم در حالت نعوظ ده تا یازده سانته خواستم بدونم تا چقدر رشد خواهد کرد؟

 2. سلام دکتر خسته نباشید، الت من در حالت نعوظ کامل از حالت عمود خارج شده و بیشتر نزدیک به شکمم میشود
  برای اندازگیری در حالت نعوظ باید ان را با دست به حالت عمود قرار دهم یا همانگونه خطکش رو بالاش بزارم
  باتشکر

   1. سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۱۶ سالمه اندازه آلتم ۱۴ سانته و من ازین نگرانم که دیگه رشد نکنه بنظر شما تا ۱۷ سانت میتونه بره؟

   2. بعد یه سوال دسگه آقای دکتر طرز خوابیدن اهمیتی داه برای رشد آلت تناسلی؟ مثلا به پشت بخوابیم آلت تناسلی رشد نمیکنه؟

 3. سلام دکتر برای خرید کاندوم باید هم سایز با الت تناسلی گرفت یا ۴،۳ بیشتر از سایز الت بایدباشید
  چون سایز میانگین ۱۳ و سایز میانگین کاندوم ۱۶.۵ هست
  ممنون میشم بگید

 4. سلام اقای دکتر من 19 سالمه و سایز التم در حالت نعوذ 10 سانته و در حالت عادی 5 سانته! میخواستم ببینم این سایز طبیعیه؟ اگر طبیعی نیست به جز عمل راهی برای افزایشش هست؟

 5. سلام جناب اقای دکتر وقتی بنده داشتم کامنت ها رو میخوندم برای من هم سوال شد در تحقیق بالا که گفتید فقط ۵ درصد افراد الت 16cm دارند از استخوان عانه حساب شده یا پوست بالای استخوان؟

 6. اقای دکتر
  بر اساس تحقیقی که در مجله بین‌المللی بریتیش اورولوژی به چاپ رسیده است، به‌طور متوسط اندازه آلت تناسلی در حالت طبیعی ۹ سانتی‌متر و در حالت نعوظ ۱۳ سانتی‌متر است.
  در این تحقیق که گفتید اندازگیری بر اساس پوست زهار است یا استخوان عانه؟
  ممنون

 7. سلام دکتر یه سوال درباره روش اندازگیری داشتم البته بنده چاق هستم
  تقریبا ۶۰ درصد میگن باید از سر الت تا استخوان عانه حساب کرد ۴۰ درصد هم میگن باید تا پوست زهار حساب کرد ممنون میشم بگید چه جوری باید حساب کنم
  واینکه در تحقیقات جهانی از کدوم روش استفاده شده

 8. سلام اقای دکتر الت من در حالت نعوظ ۱۷.۸ هستش ولی بخاطر چربی در ناحیه بالای الت کوچک تر دیده میشود بهطوری که از سر الت تا پوست بالای استخوان عانه ۱۴.۵ سانت هست ایا این طبیعی است؟
  قدم ۱۷۰ و وزنم ۸۴
  در صورت کاهش وزن زیاد میتوانم از تمام الت استفاده کنم؟

 9. سلام دکتر وقت بخیر.من18سالمه و
  اندازه آلت تناسلی من درحالت نعوظ14سانت وقطرش10سانته
  امابه نظرمیاد که قطرش خیلی کم هست واینکه درحالت شل خیلی کوچک به نظرمیرسه
  به نظرتون قطرش درحالت نعوظ طبیعیه؟واینکه جای نگرانی وجوداره که درحالت شل خیلی کوچیک هست؟

 10. سلام دکتر وقت بخیر
  من18سالمه و طول آلت تناسلیم درحالت نعوظ14سانتی متر و قطرش10.2سانت هست
  به نظرتون طبیعیه؟واینکه احتمال داره قطرش بیشتربشه؟

 11. سلام اقای دکتر التم در حالت نعوظ ۱۷.۳ میشود و ۳ ماه دیگر ۱۸ سالم میشود میخواستم بدونم التم امکان دارد ۱۸ سانت شود؟
  قدم ۱۷۰ وزنم ۸۴ هست

   1. سلام خسته نباشید اقای دکتر من ۱۶ سالمه و اندازه الت من ۱۶ سانت هستش و اینکه خود ارضایی زیاد میکنم ممکن هست رشد الت تناسلی متوقف بشه؟
    یا اینکه امکان داره تا ۱۸ سالگی ۱۸ سانت بشه؟
    وزنم ۵۵ هست و قدم ۱۸۰

 12. سلام اقای دکتر یه سوال درمورد تحقیق برو روی الت داشتم ایا روش اندازگیری دراین تحقیق روشی هست که در این مقاله نوشتید؟
  چون بعضی ها میگویند در این تحقیق از روش اندازگیری استفاده که در ان باید از سر الت تا جایی که به پوست بیضه میرسد حساب کنیم
  ممنون میشم جواب بدید

  1. مهم آن است که بر اساس همین روش معیار سایز آلت تناسلی را محاسبه کرده اند. شما اگر با متر چیزی را اندازه بگیرید یا اینچ تفاوتی نمی کند. مهم آن است که بر اساس این روش معدل سایز آلت تناسلی محاسبه شده

 13. سلام خسته نباشید
  بنده چند ماه دیگه وارد نوزده میشم ولی هنوز موه های بدنم ناحیه شکم و سینه در نیومده و ریشمم کناره هاش در نیومده حالت سیبیل داره
  من پونزده سالگی به بلوغ رسیدم و تا یه مدتی رشد نداشتم و موه های زیر بغلم دو سال بعد در اومد ولی نزدیک چند ماه پیش سه سانت قدم رشد کرد و الان چند ماه رشد چندانی نداشتم
  میخواستم بدون باز هم امکان رشد قد و الت وجود داره ؟؟
  اگه هست چجور میتونم کیفیت رشد رو ببرم بالا؟؟

 14. سلام دکتر وقت بخیر
  من18سالمه و طول آلتم درحالت نعوظ15سانت و قطرش11.4سانته
  به نظرشماطبیعیه؟واینکه احتمال رشدبیشتروجودداره؟

   1. سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و اندازه الت تناسلیم ۱۵.۵ هستش میخواستم بدونم تا سن ۱۸ سالگی تقریبا چقد دیگه به رشد ادامه میده ؟ امکان داره به ۱۸ برسه؟

 15. سلام دکتر خسته نباشبد یک سوال داشتم
  الت مورد نیاز برای ضربه زدن به دهانه رحم چقدر است
  بعضی ها میگن بیشتر از ۱۵ ممنون میشم بگید

 16. سلام دکتر من 14.5 سالمه طول آلتم 15 سانت هستش و قدم 182 وزنم 79 کیلو می‌باشد به نظر شما این سایز در این سن خوب هستش و اینکه چقدر دیگر رشت میکند

 17. دکتر جان نحوه اندازگیریم درست است؟
  . در موقع اندازگیری باید خطکش رو بالای الت قرار داد و انقدر فشار داد تا به استخوان برسد.درسته؟
  با تشکر

 18. سلام وقت بخیر بنده پسرم ۱۵ سال سن و با چاقی بیش از حد (فک کنم حدود ۴۰ کیلو) ولی طول التم در حالت نعوظ ۱۴ سانت میباشد بااینکه اصلا به چشم نمیاد و چندین ماه هست بطور مداوم درد بشدتی در نواحی تخمدانم دارم ، ایا این طبیعی است؟

 19. سلام دکتر دوتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
  1. در موقع اندازگیری باید خطکش رو انقدر فشار داد تا به استخوان برسد درسته؟
  ۲.من وقتی خطکش رو طبق شکل میزارم بالای التم و انقدر فشار میدم که به استخوان برسد در حالت کشیده ۱۸.۵و در حالت نعوظ ۱۷ میشود ولی احساس میکنم التم اصلا شبیه این اعداد نیست البته من قدم ۱۶۹ و وزنم ۸۷ هست و در ناحیه استخوان عانه چربی زیادی دارم میخواستم بدانم این حسی که دارم به خاطر این است که اشتباه اندازه میگیرم یا بخاطر وزنم و چربی در محل استخوان عانه است
  با تشکر

   1. سلام آقای دکتر
    من 15.5 سالمه و اندازه آلتم 19 سانت میخاستم بدونم طبیعیه؟
    و اینکه تا کی رشد میکنه.

 20. سلام اقای دکتر خسته نباشید بنده دو سه روز هست طول التم کوتاه تر شده خودمم واقعا تعجب میکنم و خطا در اندازه گیری هم مطمئنم نیست چون تقریبا یکی دو سانت کوتاه تر شده مشکل از کجا میتونه باشه؟ ممنون میشم پاسخ بدین

 21. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من ۱۸.۵ سالم هست ۱۷ سالم که بود من باب بحث بلوغ دیررس رفتم دکتر غدد برام ۳ دوز تسترون دو تا ۱۰۰ و یک ۲۵۰ نوشتن الان تازه ریشم داره در میاد و طول آلتم در حالت نعوذ ۱۵.۵ سانتی متر هست خواستم ببینم به خاطر بلوغ دیررس ام هنوز هم آلت جای رشد داره؟

   1. سلام اقای دکتر من ۱۶ سالمه و التم در حالت نعوظ ۱۴ سانتی متر است و قدم ۱۷۰ وزنم ۶۰ کیلو وزرش های بدن سازی هم انجام میدهم ایا ۱۴ سانت الت برای سنم خوبه

  1. من ۱۴ سالمه و التم خیلی کوچیکه و زیر ۵ سانته و هر موقعه حرکت هایی انجام می دم آلتم به ۷،۸ می ره و بعد از چند دقیقه به همون کوچیکی می رسه چیکار کنم بزرگ بشه؟؟

 22. سلام دکتر پسری هستم ۱۶ ساله قد ۱۸۷ وزن ۸۳ طول آلتم در حالت شل ۱۹ سانت در حالت راست ۲۸ سانت با قطر ۷ سانت که محیطش میشه ۲۱ به نظر شما امکانش هست بازم بزرگتر شه ؟ ممنون میشم نظرتون رو در این باره این سایز آلت بگید ؟ چون دیگه داره اذیت می‌کنه و زمانی که خواب هستش هم قشنگ از زیر شلوار معلومه و دید داره و خجالت میکشم و تو رابطه با یه خانم مشکل ایجاد نمیکنه ؟ با تشکر

 23. سلام آقای دکتر من تقریبا ۱۷ سالمه و اندازه آلتم ۱۱.۲ تا ۱۲ سانت هست میخاستم بدونم جای رشد دیگه داره یا همینقدر میمونه

 24. من سی و دو سال دارم و الت من در حالت نعوظ ماکزیمم هشت-نه سانت هست. راهی برای بزرگتر کردن با این سن وجود داره؟ تازه ازدواج کردم و زنم ازم راضی نیست و اصلا به ارگاسم نمیرسه

  1. به ارگاسم رسیدن همسر ارتباطی به سایز آلت تناسلی شما ندارد. شما می توانید از طریق پیش نوازی و ارتباط جنسی غیر از دحول رابطه خوبی را ایجاد کنید. سایز آلت تناسلی 9 سانت کل واژن را پر می کند . البته این احتمال نیز ممکن است که مانند آنکه شما احساس بهتری مثلا از قد بلند یک زن می کنید (که این موضوعی کاملا ذهنی است و نه واقعی. زیرا شخص دیگری ممکن است از قد کوتاه لذت ببرد)همسر شما نیز این احساس ذهنی را داشته باشد

 25. سلام خسته نباشید من بیضه هام گاهی سفت و بزرگ میشن و گاهی شل میشن موقعی که سفته حالت ضربان پیدا میکنه و یه طرف یه چند ثانیه باد میکنه بعد میخوابه اون یکی طرف باد میکنه میخواستم بدون مشکل از چیه و علتش چی میتونه باشه؟

 26. سلام دکتر پسری ۱۶ ساله هستم اهل تهران . الت من در حالت معمولی ۸ سانته و در حالت نعوظ تقریبا ۱۵ سانت هستش (یعنی ۱۴/۷ سانتی متر) و قطرش هم ۱۳ سانتی متره میخواستم بدونم که امکان داره که طول و قطرش افزایش پیدا کنه یا ثابت میمونه؟؟

  1. سلام آقای دکتر وقت بخیر
   من ۱۶ سالمه و کم کم دارم وارد ۱۷ میشم طول آلتم در حالت نعوظ ۱۴ سانت و قطرش ۱۳ در محدوده طبیعی هست و اینکه برای رابطه با یک خانم مشکلی ایجاد نمیکنه یعنی پارتنر لذت می برد و به ارگاسم می رسد؟

 27. سلام خسته نباشید اقای دکتر من موهای بدنم تازه میخواد شروع کنه به رشد و الانم چند ماه دیگه وارد هجده میشم میخواستم بدونم بلوغ من دیر رس بوده یا که خیر همینطور مو های التمم دو سه ساله اصلاح میکنم صدامم دو ساله کلفت شده مو های صورتمم هنوز در نیومده درست درمون لطف میکنین اگه پاسخ بدین

 28. سلام من ۱۵ سالمه و آلتم در حالت عادی ۸ سانته و در حالت نعوظ ۱۲ سانت میخوام بدونم مشکلی نداره و یا جای رشد داره

 29. با سلام
  اقای دکتر من احساس میکنم حرف های شما بیشتر واسه دلگرمیه چون این همه پورن استار هستن که طول الت بیشتر از ۱۶ سانت دارن چجوری ممکنه فقط پنج درصد باشه؟ واینکه الت خیلی از افراد طبق معیاری که گفتین هست اما در زندگی زناشوئی دچار مشکل میشن و طلاق میگیرن شرمنده اینو میپرسم ولی طول الت خود شما چقدره که اینقدر با صراحت میگین طول الت تو رابطه نقشی نداره؟؟

 30. سلام.
  آلت من در حالت نعوذ ۱۸ سانتی متره و ۱۸ سالمه.
  مشکلی برای پارتنر ایجاد نمیکنه؟ منظورم درد و اذیت

 31. با سلام من ۳۰ سال دارم آلتم حدودا ۲۷ سانتی‌متر هستش یک ساله که با دختر خانم ۱۷ ساله‌ای نامزد هستیم (عقد کردیم)اوایل من بهش گفته بودم ولی جدیدا که متوجه شده بشدت ازمن میترسه و یبار هم گریه کرد که واقعا ناراحتم کرد بهش گفتم عمل میکنم آیا امکانش هست خواهشا راهنمایی کنید

 32. سلام دکتر وقت بخیر.من ۲۷ سالمه در حالت نعوظ آلت من ۸ تا ۹ سانت. خیلی نگرانم تو رابطه.برا همین ازدواج نمیکنم. راه چاره ای هست؟؟ممنون میشم جواب بدید

  1. وقت بخیر. اندازه آلت تناسلی شما بجهت ایجاد لذت و یا ایجاد یک رابطه جنسی خوب مشکلی ایجاد نمی کند ولکن بهتر است یا فردی در رابطه قرار بگیرید که معیارش برای رابطه جنسی فیلمهای پورن نبوده باشد. ضمن انکه نباید این فرد بجهت ارتباطهای متعدد تجربیات زیاد در این زمینه داشته باشد تا شما را مورد مقایسه قرار ندهد. تکرار می کنم اندازه الت تناسلی شما مشکلی ایجاد نمی کند ولکن نگرش شما و طرف مقابل می تواند مهم باشد.

 33. سلام دکتر
  من۱۶سالمه کمی هم اضافه وزن دارم
  التم تو حالت شل خیلی کوچیکه ب نظرم میرسه و تو حالت سفت ۱۴٫۵ تا۱۵سانته قطرش هم ده سانتی آیا هنوز امکان رشد داره طبیعیه؟میشه راهنمایی کنید توی این دو سال چیکار کنم که قطر التم بیشتر شه آیا ورزش و تغذیه هم تاثیری داره؟و تو اندازه گیری قسمت پوست ختنه گاه تو یه مقاله نوشته بود تو اندازه گیری حساب نمیشه آیا این حقیقت داره؟

   1. سلام دکتر من ۱۳ سالمه و قطر التم ۱۳و طول آن در حالت شل ۶ و سفت ۸ میخاستم بدونم آیا در سن بلوغ به نرمال میرسد

 34. سلام

  من آقای دکتر ۱۴سال و ۲ ماهم طول آلتم ۱۴ سانتی متر
  و قطر آن بین ۱۳ تا ۱۳.۵ و می‌خواستم بدونم این امکان بزرگ تر شدن داره چون ی ۲ و ۳ ماه و خورده ای رشد نکرده

   1. سلام دکتر من ۱۴ سالم و آلتم ۱۴ سانته و میخواستم بدونم که نپوشیدن شرت روی افزایش سایز آلت تاثیر داره ؟
    و میخواستم بدونم که من آلتم تا چه سنی رشد میکنه و حداقل به چه سایزی تقریبی میرسه
    و اینم بگم چهار سال پیش آلت من در حالت بیداری ۶ سانت بود یعنی در چهار سال هشت سانت رشد کرده
    و میدونم که سایز نرمال ۱۰ تا ۱۲ هست ولی این سایز قابل توجه نیست و میخواستم بدونم که آلتم در سال های پیش رو حداقل به ۱۸ یا ۱۹ سانت میرسه ممنون میشم جواب بدید

   2. و اینم بگم که من تازه تقریبا یک ساله که به بلوغ رسیدم یعنی در سن ۱۳ سالگی و فهمیدم که رشد آلت تا سن ۱۸ سالگی امکان داره و من چهار سال وقت دارم و میخوام بدونم که حداقل نسبت به رشد سال های قبل چقدر رشد میکنه و اگر حداقل تا پنج یا شیش سانت افزایش دارد که هیچ ولی اگر ندارد چگار کنم با ورزش میشه به اون سایز رسوند ممنون جواب دو پستم رو بدید

 35. سلام اقای دکتر
  من میخواستم بدونم اصلی ترین نشانه اینکه یه شخص به بلوغ دیر رس رسیده چی هست و از کجا تشخیص بدیم بلوغمون دیر رس بوده یا خیر
  ممنون میشم اگه پاسخ بدین

 36. سلام من ۱۷ سالمه در حالت شل ۱۵ سانتی متره و در حالت نعوظ ۲۵ سانتی متر و قطرشم ۱۶ سانتی متره آیا این برای من که تو این سن هستم زیاد نیست

 37. با سلام آقای دکتر شرمنده من جوان۲۳ساله احساس کوچکی آلت میکنم چا بلند باشه چه خواب باشه خوابیدش خیلی کوچک به نظر میاد راستم میشه زود میخوابه به همین افسرده شدم نمیتونم ازدواج کنم راهنمایی کنین

 38. سلام آقای دکتر من ۱۳سالمه و وقتی فیلم سوپر میبینم اصلا آلت تناسلیم تغییری نمیکنی و خواب میمونه و اصلا میل جنسی ندارم بنظر شما چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 39. سلام اقای دکتر من طقریبا یک ماه دیگه میشه 17 سالم و التم 14 سانته من تلاش دارم تو این یک سالی که برام مونده با ورزش و تغذیه مناسب تستسترونم رو بالا ببرم چون خیلی راجبش تحقیق کردم و فهمیدم ورزش و تغزیه در این سن بلوغ به بزرگ تر شدن الت کمک میکنه ولی من یک سوال خیلی مهم دارم که تو هیچ وبسایتی نیومده و من فقط یه سال وقت دارم پس گفتم از یه دکتر واقعی بپرسم برا همین خوشحال میشم جوابه منم بدید . سولی که دارم اینه که با افزایش تستسترون با ورزشو رژیمه مناسب تویه این یه سالی که برام مونده چقدر التم میتونه رشد کنه تویه بقیه وبسایت ها فقط مینویسه قطعی نیس به خیلی چیزا بستگی داره ولی من میخوام بدونم یه بدن عادی با افزایش تستسترون ورزش و رژیم تو یه سال مثلا یک تا دوسانت رشد میکنه الت یا مثلا دو تا سه سانت یا در بهترین حالت سه تا چهار سانت بقیه وبسای تا جواب درستی نمیدن میشه شما که دکترید بگید بم من فقط میدونم تستسترون و چند ماده دیگه در سن بلوغ بیشتر طولید میشه و به رشد الت کمک میکنه تا سنه هیجده سال ادامه داره ولی کسی سواله اصلیمو جواب نمیده

 40. سلام اقای دکتر من یک ماهه دیگه 17 سالم میشه و التم 14 سانته من درموردراینکه تستسترون به بزرگ کردن الت کمک میکنه تحقیق کردم و الان میدونم با ورزشای خاص مثله دو و غیره میشه تستسترون رو زیاد کرد من فقط میخواستم اینو از شما بپرسم که ایا من تو این یه سالی که وقت دارم با تغذیه و ورزش به بهترین حالت ممکن برسونم تستسترونمو میشه به طوره تخمینی بهمم بگین چقدر رشت میکنه التم مثه دو تا سه سانت میتون رشت کنه یا یک یا دو سانت یا مثلا در بهترین حالت سه تا چهار سانت چون زیاد تحقیق کردم ولی همهجا فقط مینویسه که رشده الت معلوم نیست بخاطره همین برا اینکه یه جوابه بهتر بگیرم به شما مراجعه کردم چون بقیه وبسایتا فقط توضیحات جزعی میدن

  1. 1. رشد الت تناسلی بعد از 18 سالگی اتفاق نمی افتد.
   2. رشد الت تناسلی در 17 سالگی تا 18 سالگی بستگی به میزان رشد ان در سالهای قبل دارد. یعنی اگر الت تناسلی شما در سالهای قبل رشد کرده باشد امکان رشد وجود ندارد. ولکن گروهی افراد دیر بالغ می شوند و در سنین انتهایی بلوغ قسمت اعظم رشد الت تناسلی اتفاق می افتد

 41. عرض سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر شرمنده من ۱۷ سال و ۴ ماهمه طول التم ۱۵ سانت و قطرش ۱۲ سانته میخواستم بدونم بازم ممکنه رشد کنه؟ اگه امکان رشد هست ممکنه دو یا سه سانت به طولش اضافه شه؟

 42. سلام دگتر خسته نباشید بنده ۱۸.۵ سال سن دارم طول التم از استخوان عانه ۱۴ ولی از پوست ۱۲.۳ سانتی متر . چاق هم نیستم میخواستم بدونم الان کدوم سایز برای من حساب میشه؟ دومین سوال اینکه الان اورمون درمانی جواب میده ؟(دکتر بنده ریش و موی سینه اینا هم دارم ولی مثلن نوک سینم هم هنوز از بلوغ تاحالا پف داره ممکنه به خاطر هورمون باشه و با هورمون درمانی طول التم رو افزایش بدم اگر اینطوره باید پیش چه دکتری برم؟)

  1. سایز آلت تناسلی دقیقا مانند آنچه در عکس امده است محاسبه می شود.
   سایز الت تناسلی شما در محدوده طبیعی است و بیجهت خود را بزحمت نیاندازید.
   دکتر اورولوژیست مراجعه کنید.

 43. سلام اقای دکتر ، خسته نباشید
  من ۲۵ سال سن دارم ، الان حدود دو هفته هست که دچار افسردگی شدم و اعتماد به نفس خودم رو بخاطر اندازه الت از دست دادم و نگران آیندم هستم ، طول الت من در حالت نعوظ ۱۲ سانت و در حالت شل ۶ سانت میباشد ، میخواستم بدونم چند درصد افراد مثل من هستم ؟؟ تحقیق هم کردم تقریبا راه درمان مناسب و مطمئنی نداره ، ممنون میشم کمکم کنید

  1. وقت بخیر. سایز آلات تناسلی زمانی که از 9 سانت در حالت نعوظ بیشتر باشد در محدوده طبیعی و نرمال قرار می گیرد. ضمن انکه سایز الت تناسلی هیچ نسبتی با کیفیت بهتر رابطه جنسی ندارد.

 44. سلام آقای دکتر
  من 16سال و 8 ماه سنم هست
  اندازه آلتم در حالت نعوظ 13 هستش و دور آلت 12 سانت
  در حالت شل احساس میکنم که خیلی کوچیکه
  تقریبا 8 ونیم سانت
  می خواستم ببینم هنوز هم رشد ادامه داره
  و سوال دیگه اینگه این اندازه برای یک رابطه خوبه یا ن کوچیکه میشه راهنمایی کنید مرسی

 45. سلام آقای کتر من یه دوسال شده نگران اندازه آلتم شدم
  من 16 و نیم تقریباچند ماه دیگه 16 سالم تمومه
  اندازه آلتم در حالت نعوظ 13 هستش و دور آلت 12 سانت
  من تازه نامزد کردم و نگران رابطه هستم وقتی آلتم شل هست احساس میکنم خیلی کوچکه اگ میشه جواب بدید ممنون

 46. سلام دکتر بنده ۱۷ سالم هست اندازه آلتم در حالت نعوظ به ۱۸ میرسه طبیعی هستش وتا چه زمانی رشد می‌کند؟

 47. من موندم واژن ۱۰سانتی چجورالت تناسلی۲۴سانتی توخودش جای میده اگه جای میده اول سکس همش میره یا کم کم میره وسوال دوم اینه که اینایی که میگن واژن بیش از۲۰سانت تحمل نمیکنه درسته سوال۳ اینه واژن انتها داره یابی انتهاست سوال ۴اینه توسایت نوشته بود الت تناسلی بزرگ به دهانه رحم ضربه میزنه وباعث دردمیشه منظورالت تناسلی بزرگ چندسانته یااصلا حقیقت داره

  1. واژن زن خاصیت کشسانی دارد و می تواند خود را با شرایط تطبیق بدهد. به همین دلیل پیش نوازی برای آسیب نرسیدن و آمادگی واژن برای اتساع بسیار مهم است. واژن می تواند خود را در صورت پیش نوازی با سایز آلت تناسلی تطبیق بدهد.

 48. سلام من ۱۷ سالمه التم ۱3cm میخواستم بدونم طبیعه و اینکه خود ارضایی باعث چه چیز هایی میشود ؟

 49. سلام آقای دکتر من قبلا فکر میکردم التم کوچیک است چون 13 سالمه و آلتم فکر میکردم 3 سانت بود ولی موقع نعوظ دو طرف آلتم رو فشار دادم و اون موقع آلتم اندازه ی واقعیش رو نشون داد ، اون موقع اندازه اش بین 6 تا 7 سانت بود خواستم ببینم چرا من باید دو طرف آلتم رو فشار بدم برای اینکه اندازه ی طبیعی شو ببینم؟ آیا مشکلی در آلت من هست تازه من چاق نیستم بر عکس چند کیلوگرم هم از وزن طبیعی کم تر هستم

   1. سلام دکتر من ۱۶ سالمه و التم ۱۴ سانته و قطرش ۱۴ و تو حالت شل ۱۰ سانته بنظرتون به ۱۸ سانت میرسه

 50. سلام خسته نباشید من یه مدت خود ارضایی میکردم الان یه ساله ترک کردم متاسفانه طول التم از 17 سانت به 13 سانت کاهش یافته مشکل از چیه ؟ممنون میشم پاسخ بدین

 51. سلام دکتر من ۱۹ سالمه و قدم هم ۱۹۰ سانتیمتر خواستم بدونم
  طول آلت من ۱۶ سانته و قطرش ۱۳/۸۴ سانتی متر هست
  آیا اندازه قطر آلت من طبیعی هستش و مشکلی در رابطه جنسی پیش نمیاد

 52. سلام دکترجان خسته نباشی من الت کوچیکی دارم میخاستم عمل کنم ایا شما عمل هم میکنین آدرس مطب بی زحمت برام بفرستین یاشماره تماس تابرایه هماهنگی خدمتتون برسمسپاسگذارم

 53. سلام اقای دکتر
  ۱۳ سالمه و التم خیلی کوچیکه در حدی که اصلا وقتی کامنت هارو خوندم ناراحت شدم حداکثر در حالت عادی ۲ سانته و در حالت نعوظ سخت میشه ۴.۵
  ایا راه حلی دارید به غیر از رفتن به دکتر

 54. سلام من ۱۷ سالمه و حدود ۱۳ ۱۴ سانت طول الا بنده هست هنگام نعوظ و قطرش خیلی کلفت است شاید ۱۱ ۱۲ بنظر شما همسر بنده لذت میبرد از رابطه؟

 55. سلام و درود بر شما دکتر گران ارج من ۲۲ سالمه طول آلت تناسلی ام ۲۱ سانتی و در کل عرضش ۱۶ سانتی است آیا ازین بیشتر بزرگ میشه چون نمی‌خوام بیشتر ازین بزرگ شود

 56. با عرض سلام و ادب،من یه سوال داشتم من الان۲۱ سالم هست و طول آلت من۱۸cmاست،میخواستم بدونم این اندازه طبیعی است

 57. سلام هرکسی میگه اندازه آلت مهم نیس خیلی بیخود میگه چون رابطه زناشویی یکی از اصلهای زندگی هست .و سایز بالا هم اصل یک رابطه هست و خیلی مهمه

 58. سلام
  آقای دکتر من ۱۶ و نیم سالمه و اندازه آلتم در حالت نعوظ ۹ سانته آیا بیشتر میشه ؟؟ اصلا طبیعیه ؟ توروخدا جواب بدید

  1. سلام من پسری 13 ساله هستم انداره آلت تناسلی من در حالت شد 3 سانت و در حالت شق 5 سانت است وزن هم بین 49تا55 هست مشکلی ندارم

    1. سلام
     من ۲۰سالمه و آلتم حدود۱۱سانته ولی خیلی نگرانم نسبت ب اندازه التم،ایا این اندازه اکیه؟امکان افزایش طول وجود داره ؟مرسی کمک کنین خیلی مضطربم

    2. اندازه آلت تناسلی شما کاملا طبیعی است. نگران نباشید
     هنوز راه مطمئنی برای افزایش الت تناسلی که عوارضی نداشته باشد و تاثیر قابل توجهی نیز داشته باشد وجود ندارد

    3. سلام، آیا حقیقت داره که قطر آلت مهم تر از طول آلت هست و اینکه چه قطری بیشتر لذت بخش تر هست و آیا تا بعد از 18سالگی با کمک تمرینات میشه تا2سانت طول آلت را افزایش داد، ممنون

 59. سلام اقای دکتر من پسری 16 ساله هستم و اضافه وزن ارم واندازه التم درحالت نرمال 8 ودرحالت نعوظ 10 سانتیمتر میخوایتم بدونم این حالت طببعیه وجای رشد داره

  1. تا 18 سالگی امکان رشد وجود دارد ولکن در همین سایز نیز اگرچه از متوسط مردم کوچکتر است ولی به معنای غیر طبیعی بودن نیست. مانند کسی که شاید قدش شاید از بعضی افراد دیگر کوتاه تر است ولکن این بمعنای نرمال نبودن نیست

   1. سلام دکتر
    من ۱۵ سالمه اندازه آلتم ۱۶ سانته اگه میشه بگید تا ۱۸ سالگی بنظرتون چقدر میشه؟
    میدونم نمیشه پیش بینی کرد ولی خب شما یه عدد تقریبی بهم بدید که معمولا تو این چند سال چقد رشد میکنه خواهش میکنم

   2. سلام خدا قوت من طول التم ۱۵ سانته در حالت نغوظ ولی قطرش خیلی کمه در حد سه سانت و خیلی کوچیک نشون میده ایا راهی برای افزایش قطر وجود داره؟؟و ایا در رابطه به خاطر کوچکی قطر به مشکل می خورم

    1. این موضوع بستگی به طرف مقابل شما دارد. مانند ان است که فردی از قد بلند خوشش بیاید فردی او را دراز بنامد. یعنی این موضوع تنها تفاوت است و نه نقص

 60. سلام آقای دکتر من متاهلم اندازه قطر آلتم یا همون محیطش حدود ۱۴ سانته به نظرتون زیاده این؟ چون خانمم که اینطوری میگن و ظاهرا احساس درد میکنه
  ولی من تو فیلما دیدم حتی بیشتر از این هم هست

  1. بهتر است پیش نوازی کنید تا بدن همسر آماده قبول شی خارجی شود. ضمنا از لوبرکانت می توانید استفاده کنید. واژن خاصیت کشسان دارد و می تواند در صورت آمادگی ذهنی خود را تطبیق دهد

   1. سلام آقای دکتر من ۱۷ سالمه و اندازه آلتم ۲۳ سانت میخاستم بدونم طبیعیه؟

    واسه سکس مشکلی پیش نمیاد؟

   2. سلام آقای دکتر
    من ۱۵ سالمه و اندازه آلتم ۲۳ سانت میخاستم بدونم طبیعیه؟

    و اینکه راهی و جود داره بزرگتر بشه؟

   3. سلام آقای دکتر من میخاستم بدونم زن و مرد بعد از ازدواج چطور بچه دار میشن حتما باید سکس کنن تا بچه هار بشن؟ممنون

    1. وقت بخیر. بله اسپرم مرد باید وارد بدن زن شود تا با تخمک زن تولید یک بچه کند. البته گاهی اوقات این عمل در آزمایشگاه نیز می تواند انجام شود.

   4. سلام
    من اندازه آلتم 16 سانته و سنم 15 سال

    میخاستم بدونم نرماله؟

    و اینکه ممکنه بزرگتر بشه؟

 61. سلام اقای دکتر
  بیضه های من سیاه شده ابتدای تننه التم که به بیضه وصله سیاه شده می ترسم همه التم سیاه بشه چیکار کنم؟
  باتشکر

   1. سلام آقای دکتر اسپرم چطور وارد رحم میشه؟
    همینجوری خود به خود حرکت میکنه یا حتما باید با رابطه جنسی وارد رحم بشه

    ممنون

 62. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  ببخشید برای کسی که ۱۸ سالش تموم شده هرمون درمانی با تستسترون کارایی داره؟ البته بلوغش کمی دیر شروع شده

 63. سلام اقای دکتر من ۲ سالمه و طول التم در حالت شل ۵ سانته و در حالت نغوظ ۱۴ سانته ولی قطرش ۴ سانته راهی برای افزایش قطرش وجود داره؟؟

 64. سلام جناب آقای دکتر ببخشید من ۱۶ سالم هست الت من در حال طبیعی۷.۵سانته و در حالت نعوظ ۱۲سانت است آیا این اندازه خوب است؟؟؟؟
  لطفا جواب بدید من نگرانم

   1. سلام جناب دکتر .بنده در مورد طول الت مطلبی ندارم .سوالم فقط در مورد امکان افزایش قطر یا پهنای الته چون واقعا برام مهمه .من پهنا یا قطر التم نسبت به طولش واقعا باریکه و از لحاظ ظاهری فرم بدی پیدا کرده .یعنی حدود ۲۰ تا ۲۱ سانت طول و فقط ۱۳ سانت قطر التمه .من از بعد ظاهری کاملا جدی هستم که تغییری تو قطر التم ایجاد کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید راهش رو .عمل یا هر راه دیگه؟

 65. سلام اقای دکتر.من متولد سال ۸۷ هستم و اندازه ی التم در حالت سفت ۶ سانته.نمیدونم واقعا باید چیکار کنم.ایا طبیعی هست؟

   1. سلام اقای دکتر من ۲۰ سالمه و طول التم در حالت شل ۵ سانته و در حالت نغوظ ۱۴ سانته و قطرش ۴ سانته ایا قطرش خیلی کمه ؟؟راهی برای افزایش قطرش وجود داره با تشکر از مقالتون خوبتون لطفا در اسرع وقت پاسخ بدید

    1. وقت بخیر. مهم طول الت در حالت نعوظ است. در حال حاضر راهی وجود ندارد.
     واژن قابلیت انعطاف زیادی دارد. بنابراین خود را با الت تناسلی تطبیق می دهد. نگرانی شما بی دلیل است

 66. سلام اقای دکتر
  من ۱۲ سالمه و ۵ ماه دیگه میرم تو ۱۳ سالگی
  وزن من (۷۹)کیلو
  و قدم ۱۷۵ سانتی متر است
  《و اندازه آلتم در حالت نعوظ طولش ۸ سانت و دورش هم ۸ سانت است》
  آیا اندازش طبیعیه؟
  یعنی بیشنر هم رشد میکند؟
  البته من پسری چاق هستم ایا اگه خودمو لاغر کنم اندازه اش تغیز میکند؟

   1. سلام اقای دکتر من۱۷سالمه و در حالت عادی اندازه الت من ۵ودر حالت نفوض۱۲سانت هست آیا نرمال هست؟

    1. سلام آقای دکتر الت من در حال شل ۴ سانت هست ودر حال نعوظ ۱۱ سانته و قطرش هم ۹ سانته آیا من که ۱۴ سال و ۴ ماه هستم التم باز رشد می کند خیلی نگرانم

 67. بهترین سایز الت ١٧ تا ١٨ سانتیمتر طول و١٤ سانتیمتر قطر میباشد که ٩٥ درصد مردان کمتر از این هستند و تنها ١ درصد بیشتر نهایتا طول ٢١ اون که میگه ٢٥ یا ٣٥ خالی بندیه و تو خواب دیده حتما

 68. سلام خدمت آقای دکتر
  من ۱۳سال سن دارم سایز آلتم در حالت نعوذ ۱۴ سانت و در حالت شل حدودا ۸،۹ سانت است.
  آیا این سایز طبیعی است؟
  و همچنین ممنون از سایت خوبتون

 69. سلام‌ اقایه‌ دکتر‌ من‌ ۱۷‌ سالمه‌ سایز‌ التم‌‌ ۱۲‌ هست‌
  ایا‌ طبیعیه‌؟
  باز‌هم‌ رشت‌ میکنه؟؟؟؟

 70. سلام اقای دکتر سوالی داشتم
  من15سالمه می خواستم بدونم حداقل چند سانت دیگه رشد میکنه لطفا عدی بگید

 71. سلام بنده پسری هستم ۱۴ ساله که در حالت نعوظ طول آلت ام به ۲۴ سانت می‌رسد و خیلی هم قطور است به طوری که در دور انگشتان ام جا نمی شود آیا این سایز طبیعی است؟ یا کوچک است؟یا بزرگ است؟ چون جلوی دیگران از زیر شلوار کاملاً مشخص هست و احساس میکنم دیگران خیلی به شلوارم نگاه میکنند و باعث خجالت ام می شود و این هم بگویم که سایز آلت پدر هم به همین گونه است اما خیلی بزرگ تر تا حدی که بر جستگی آلتش بعضی اوقات تا بالای زانوی او می آید که فکر می کنم طولش بین ۳۵ الی ۴۰ سانتی متر است باید چیکار کنیم آقای دکتر تا کمی کمتر خجالت بکشیم ؟ ممنون میشم جوابم رو بدید

  1. این سایز مشکلی در رابطه شما بوجود نمی اورد.
   می توانید لباس زیر و شلوارهای گشادتری بپوشید. ضمن انکه الت تناسلی انسان یک عضو طبیعی انسان است پس لزومی به خجالت کشییدن وجود ندارد.

 72. سلام بنده پسری هستم ۱۴ ساله که در حالت نعوظ طول آلت ام به ۲۴ سانت می‌رسد و خیلی هم قطور است به طوری که در دور انگشتان ام جا نمی شود آیا این سایز طبیعی است؟ یا کوچک است؟یا بزرگ است؟ چون جلوی دیگران از زیر شلوار کاملاً مشخص هست و احساس میکنم دیگران خیلی به شلوارم نگاه میکنند و باعث خجالت ام می شود و این هم بگویم که سایز آلت پدر هم به همین گونه است اما خیلی بزرگ تر تا حدی که بر جستگی آلتش بعضی اوقات تا بالای زانوی او می آید که فکر می کنم طولش بین ۳۵ الی ۴۰ سانتی متر است باید چیکار کنیم آقای دکتر تا کمی کمتر خجالت بکشیم ؟ ممنون میشم جوابم رو بدید

 73. با سلام خدمت اقای دکتر من ۱۴ سال سن دارم در حالت شل ۹ سانت و در حالت نعوظ ۱۲ سانت ایا این عادی است و بزرگ تر می شود در سال های دیگر؟
  بعد هم یه مانند یه رگ نازک از پوست به سر التم وصل هستند ایا چیزی بدی است؟

 74. سلام دکتر بنده ۱۷ سالم هست و آلتم در حالت نعوظ ۱۲.۵سانت هست ایا هنوز جای رشد هست????
  قدم۱۸۵ وزن ۹۰ و اینکه ایا وزنم رو کم کنم التم بزرگت خواهد شد????

 75. سلام من 16سالمه و تازه 12روزه رفتم 17سالگی قدم 180 و وزنم 62 سایر التم در حالت شل 9 و در حالت نعوظ15 آیا با این سایز زن باردار میشود و اینکه بازم میتواند رشد کرد

 76. سلام دکتر من ۱۵ سالمه و سایز آلتم در حالت نعوظ ۲۴سانت هست و احساس میکنم بزرگ هست و داخل شلوار خیلی بزرگه خجالت میکشم برم بیرون باید چیکار کنم

  1. عزیزم نوع شلوار خودتون جوری انتخاب کنید که کمتر مشخص باشد. اما باید بدانید که آلت تناسلی قسمنی از بدن شما است و بیجهت غیر طبیعی نبینید انرا. ایا اگر قد شما بلند است باید خجالت بکشید؟

   1. سلام دکتر بنده 23سالمه و همون روشی که گفته شده اندازه گرفتم عادی 10ودر حالت نعوظ 17سانت هستش بنظر شما بازم رشد داره یا نه

   2. سلام وقت بخیر
    آیا دستگاه وکیوم یا دستگاه های دیگری برای افزایش سایز آلت وجود دارد ؟
    عوارض این دستگاه ها چیست

 77. سلام دکتر جان .ممنون از مقاله عالیتون .سوال من این که الت بنده حدودا ۲۵ سانت است ود در رابطه جنسی طرف مقابل احساس درد کرده بگونه ی که قادر به ادامه رابطه نشده لازم به ذکر است که الت بنده مقدار کمی کجی رو به پایین دارد .

 78. سلام ، الت من یکبار در هنگام خواب روبه پایین نعوظ شده بود و صبح که دیدم ، نعوظ پیدا نمیکرد و از ته الت باد کرده بود و از نوک ،یعنی کلاهک باریک شده بود .همچنین یک رگ ابی باد کرده بود و اومده بود بالا . بعد چند روز خوب شد ولی اگر فشاری بهش بیاد دوباره مثل دفعه قبل میشه ، الانم همون رگ بالا مونده و کاملا مشخصه .
  به نظر شما چه اسیبی به الت وارد شده ؟
  و مشکل بعدی اینه که بیضه های من برخی روز ها مدام میخاره و امانم نمیده و یکمم سیاه شده ، الت هم یکم سیاه شده نزدیک کلاهک . دلیلش چیه؟

  همچنین در نوجوانی روی الت من تعدادی حالت جوش های عادی زده که الانم هستشون . من برای رفع این جوش ها باید چیکار کنم ؟

   1. سلام خسته نباشید
    نمیدونم سوالم در تخصص شما هست یا نه ولی خیلی نگرانم
    آیا درسته که اگر جهش منی زیاد نباشه منی به تخمدان زن نمیرسه و فرزند تولید نمیشه یا ناقص میشه ؟
    چه عاملی باعث این موضوع میشه و چه راهکاری برای درمانش هست ؟
    ممنون میشم جوابم رو بدید

 79. سلام اقای دکتر خوب هستین میخواستم بدونم الت در یک یا دو سال به چه اندازه رشدمیکنه؟ از ۱۷سالگی تا ۱۹سالگی به چه اندازه ؟

  1. هیچ میزان مشخصی نمی توان ذکر کرد و در فراد متفاوت است. ولی اگر رشد الت تناسلی در سنین پیین تر بیشتر باشد به احتمال بیشتر 17تا 19 سالگی کمتر رشد میکند و اگر در اوایل نوجوانی رشد نکرده باشد امکان رشد در 17 تا 19 سالگی بیشتر است.

   1. سلام دکتر
    استفاده از اسپری های تاخیری چه عوارضی داره؟
    آیا بعد از چند بار استفاده آلت عادت میکنه و دیگ اثری نداره ؟
    میشه لطف کنید توضیح بدید

 80. سلام من پایه هفتم آلتم در حالت عادی ۱۴سانت و در حالت نعوذ ۱۷سانت به نظرتون کوچیکه؟ اگه هست باید چه کار کنم؟

   1. ببخشید دکتر من قد پدرم 180 و قد مادرم 170 هست طبق فرمول محاسبه ی قد باید قدم 181 باشه ولی 175 هستم و 20 سالمه… نگرانیم اینه که به خاطر خودارضایی جلوی رشد قدم گرفته شده باشه چون از سن کم شروع کردم قبل از بلوغ … آیا این درسته و اگر بخواد جلوگیری کنه چه میزان جلوگیری میکنه ؟ توی این سن راهی برای جبرانش هست؟
    لطفا جوابم رو بدید خیلی نگرانم

 81. سلام
  من ۲۷ سال سن دارم
  طول التم در حالت نعوظ حدود ۱۷ تا ۱۹ سانته بعضی مواقع میرسه نوزده ولی حس درد دارد و ببشتر مواقعم ۱۷ و ۱۸…سوال من اینه الت من لاغره مخصوص سر الات که اگر تشبیه بکنم مثل سس موشکی هست… و احساس خوبی ندارم نسبت به این موضوع. از روغن خراطین هم استفاده کردم هیچ تاثیری برای چاق شدن نداشت راهی ندارید برای این مشکل . در حالت شلی خیلی کوچیک هست و انگار مال یک بچه هست

   1. سلام خسته نباشید..اگر کسی توی سن بلوغ که آلت در حال رشد هست خودارضایی رو شروع کنه و ادامه بده، آیا در رشد آلت و قد تاثیری داره و جلوی رشد رو میگیره؟ اگر جلوگیری میکنه چه میزان ؟

    1. آنچه مهم است اندازه حالت نعوظ است. اندازه حالت طبیعی اهمیتی ندارد. ممکن است بخاطر چربی اضافی نیز باشد. اگر در حالت نعوظ بیش از 8 یا 9 سانت باشد نگرانی نداشته باشید.

 82. سلام دکتر. طول آلت من 21 سانته و محیطش هم 16.5 میخواستم بدونم مشکلی برای طرف مقابل به وجود نمیاد. چون خیلی بزرگه خجالت میکشم و همش احساس میکنم درد میکشه

  1. منظور شما از سفتی را نمی فهمم. قرار است سفت باشد. ممکن است شما واژینیسموس خفیف داشته باشید و این نگرانی را داشته باشید. می توانید شما و ایشان از لوبریکانت استفاده کنید.

 83. سلام آقای دکتر
  میبخشید…من ۱۸ سال دارم و آلت من هنگام نعوظ ۹/۵ سانتی متر هستش! خیلی کوچک هستش! میخواستم بدونم یعنی هیچ راهی برای حداقل کمی بزرگتر شدنش نیست؟! و اینکه بعدا به مشکل بر نمیخورم؟!

  1. اگر رشد آلت تناسلی شما دیر شروع شده است تا 19 سالگی احتمال رشد بیشتر وجود دارد. اگر چاق هستید لاغر کردن خود کمک می کند آلت شما بزرگتر شود. ولی در نهایت روش علمی که آلت تناسلی را در حالت نعوظ بزرگتر کند در حال حاضر وجود ندارد و مورد تایید نیست.

 84. دختر همسایه ام پزشک مربوط به دستگاه تناسلی است پسرم درخواست کرد التش را معاینه بکند……. من اول مخالف بودم اماهمسرم برای این که پسرم رابطه جنسی خوبی در اینده داشته باشد قبول کردم حالا اقای دکتر متوقف کنم یا بذارم کارش را بکند

  1. سلام. خسته نباشیدآقا دکتر عزیز آلت تناسلی من حدود ۱۵ سانتی متره و چاق هم هستم آیا مشکلی تهدیدم می کند باید برای چربی های زیر شکمم چیکار کنم سپاس

   1. آبا کردن چربی ها تنها کمک می کند تاآلت تناسلی شما بلند تر شود. تهدیدی برای آلت تناسلی شما نیست. اگرچه چاقی مسلما از لحاظ بهداشت روان مشکلات خود را دارد.

 85. سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۲۴سالمه با قد ۱۹۰,وزن هم ۱۰۵.متاسفانه یه چیزی حدود ده سال خودارضایی داشتم طول آلتم قبلا ۱۷سانت بود اما الان شده ۱۳سانت علتش چی بوده دکتر؟و راه حل داره آیا؟؟

 86. توی خانواده ما برهنه بودن باعت خجالت نمیشه من خودم دو ماه بعد ازدواج جای همسرم وپسرو دو دخترم برهنه بودم پسرم دارای الت تناسلی زیبایی دارد وطولش 23 سانت است خیلی بزرگه چون 14 سال نیم است

 87. سلام اقای دکتر محیط الت من 9 سانتی متر است و از مقدار طبیعی اش کمتر است6 ماه دیگه وارد 16 سال می شم چگار کنم حدا اقل به اندازه طبیعی است طول الت من 16 سانته شما به دوستی دیگر گفتید مشکلی ندارد اما من دوست دارم التم چند سانت بزرگ شود لطفا کمکم کنید

  1. سلام آقای دکترمن۳۵سال دارم عقدبستم میخوام عروسی بگیرم ولی یه مشکل دارم اونم اینه که سرکلاهک آلتم خیلی بزرگه به اندازه ی یه تخم مرغ خیلی بزرگه دکترتوراخدابهم بگین بایدچکارکنم سایزش کوچکتربشه تابرای همسرم مشکل سازنشه لطفاراهنماییم کنید

 88. سلام دوستم 15 سالشه الت اش 16 سانته وقطرش 9.5 می خواهد قطر الت ش را تغیر دهد شما گفتید طبیعیه اما کسان دیگر التشان 20 نسانت نیز است چکار کند تا 19 سالگی التس بزرگتر شود

 89. سلام من ۵ ماه دیگه ۱۳ سالم میشه و التم در نعوظ ۱۱ تا ۱۰ سانت و در حالت شل ۵ یا ۴ سانت است ایا طبیعی است یا خیر؟؟؟؟

 90. اقای دکتر الت من از بعضی کسانی از من بزرگتر ند بلند تر است دلیل ای اتفاق چیست من 5 سالمه التم نعوظ 16 سانت است

  1. برخلاف تبلیغات زیاد در اینباره هیچ روش علمی تایید شده ای برای افزایش سایز الت تناسلی وجود ندارد. به بعضی روشها مانند پنیمور اشاره می شود که هنوز مورد تایید علمی نیستند.

 91. من 15 سالمه التم در حالت نعوظ 16 و نیم شل3 و شل 8 سانت است می خواستم اگه رشد الت من اغاز شده حداکتر وحذاقل چند سانت دیگه رشد میکنه لطفا جوابمو بدید تازه اقای دکتر من می توانم بخشی از سر التم روا با زبانم حس کنم این به خاطر اینه که التم خیلی بالا می اد فکر کنم است لطفا جوابو در قسمت بالا درج کنید

 92. سلام من التم ۱۲.۱۳ سانته در حالت نعوظ و ۱۷ سالم هست
  امکان رشد وجود دارد؟ و این ک سازش کم نیست؟

 93. سلام اقای دکتر من 15 سالمه تازگی فکر کنم التم در حال رشد چند سانته دیگه رشد میکنه تازه به خاطر اینکه در سن بلوغ تمرینات کشی تاتیری داره یانه

 94. من 15 سالمه التم در حالت نعوظ 15 نیم شل 13 و غیر نعوظ 8 سانت است چند وقتیه رشد خوبی داشته به نظررتون اگه زمان رشد التم شروع شده چند سانته دیگه رشد میکنه ام بیضه هام تغیری نکرده

 95. دکتر من ۱۸ سالمه قدم دور بر ۱۸۶ هست و وزنم ۱۱۰ کیلو هست الکل و دخانیات مصرف میکنم سایز التم ۱۰ سانت طولش هست و شریک جنسیم کاملا ناراضیه خب خیلی به هم علاقه داریم ولی واقعا ناراضی و نمیدونم چیکار کنم لطفا اگه میشه بهم کمک کنید.

  1. آیا شما در حالت نعوظ و مانند شکل نمایش داده شده اندازه گرفتید؟
   باید بدانید که سایز الت تناسلی شما هیچ ارتباطی به میزان رضایت پارتنر شما ندارد. این امر مانند ان است که کسی بگوید من دلم می خواهد همسرم قدش 190 باشد. این یک انتخاب و سلیقه است و نشانه مشکل نمی باشد. بهمین ترتیب اندازه الت شما مشکل نیست ولکن اگر پارتنر شما بدنبال چنین مشخصه ای است باید با کس دیگری ارتباط بگیرد

   1. بله دکتر مثل شکل اندازه گرفتم و سایز التم ۱۰ سانت شد البته خیلی چربی دورش هست هنگام که خواب است میره داخل گوشت اصلا و پیدا نیست.

 96. سلام دکتر من دوماه دیگه میرم تو ۱۵ سال الت من در حالت خوابیده حدود۴.۵سانته ودر حالت نعوظ طوری که بکشمش ۸.۵ سانت هست ولی حس میکنم قطرش زیاد نیست ایا طبیعی است یانه
  قد من ۱۶۰ است وزنم حدود ۶۳ .۶۴ هست
  لطفا جواب بدید. ممنون

 97. سلام .من ۱۹ سالمه و طول التم تو حالت نعوظ ۸ سانته و واقعا نگرانم میخواستم ببینم چجوری میتونم طولشو افزایش بدم؟

  1. اورولوژیست‌ها باور دارند تنها مردانی که اندازه آلت تناسلی آنها در حالت طبیعی کمتر از ۴ سانتی‌متر و در حالت نعوظ کمتر از ۷٫۶ سانتی‌متر می‌باشد باید برای درمان فیزیکی خود اقدام کنند، در غیر اینصورت نگرانی آنها درباره سایز آلت تناسلی‌شان باید توسط یک روان‌درمانگر بهبود بیابد، زیرا این نگرانی ناشی از خطای شناختی آنها می‌باشد.

 98. سلام من ۲۱ سال سن دارم و طول آلتم ۱۲/۵ سانتی متر هست و طبق گفته شما طبیعیه
  اما دکتر قطر آلتم منو نگران کرده به کاندوم خریدم به قطر ۵۳ میلی متر
  خیلی برام گشاد نیست اما کاملا جذب آلتم نمیشه
  خیلی گشتم اما تمام کاندوم هایی که دیدم با قطر ۵۳ بود
  چیکار باید بکنم ؟

 99. سلام وقت بخیر

  اگه چیزی وارده واژنه مون بشه باید چند سانت باشه تا بتونه به پرده بکارتمون آسیب بزنه؟

 100. سلام (:
  چ جای خوبی هست برای پرسش و پاسخ این سوالات

  من التم۳۰ سانته تقریبا
  ب نظرتون ب مشکل نمیخوره واسه رابطه جنسی
  آیا طرف مقابل اذیت نمیشه؟
  واقعا الت ۳۰ سانتی متری دردسرهست 🙂

 101. با سلام و با عرض خسته نباشید. من حدود ۱۴ سالمه و در حالت نعوظ طول التم حدود ۱۴ سانتی متر و محیط(جانبی) آن حدود ۱۳~۱۴ سانتی متر می باشد.(قدم حدود ۱۷۰ سانتی متر و وزنم ۶۰ کیلو گرم) مشکل من اینه که هنگام نعوظ التم خیلی بالا میاد( نزدیک شکمم میشه) به طوری که کلاهک التم با شکمم در حدود ۲~۳ سانتی متر فاصله داره. آیا این مربوط به مشکلی میشه؟ آیا ممکنه مشکل از کوتاهی تاندون های مربوطه باشه؟ آیا ممکنه در آینده ( هنگام ازدواج و… ) با مشکلی مواجه بشم ( میتونه جلوی نزدیکی ها رو بگیره یا دردسر درست کنه)؟ آیا ممکنه مربوط به خوابیدن روی شکم ( البته قبلا بیشتر روی شکم می خوابیدم ولی حالا گاها روی شکم می خوابم ) باشه؟
  و آیا روش درمانی هست؟
  از زحمات شما بسیار ممنونیم
  و صبر و حوصله و اخلاق نیکوی شما را ارج می نهیم

  1. عزیزم نگران نباشید. سایز آلت تناسلی در افراد بسیار متفاوت می تواند باشد و ربطی به خوابیدن شما روی شکم ندارد. همانگونه که قد و رنگ چشم شما ممکن است با دیگران متفاوت باشد سایز آلت تناسلی شما نیز ممکن است متفاوت باشد.

 102. با سلام و با عوض خسته نباشید. من حدود ۱۴ سالمه و طول التم حدود ۱۴ و قطر التم هم حدود ۱۳~۱۴ سانتی متر است. هنگام نعوظ الت من خیلی یالا میره (نزدیک شکمم میاد) به طوری که کلاهک التم حدود ۳~۴ سانتی متر با شکمم فاصله داره. آیا این مربوط به مشکل خاصی میشه؟ ممکنه تاندون های مربوطه کوتاه باشن؟ آیا در آینده با مشکلی مواجه میشم؟ و آیا راه درمانی داره؟ میتونه مربوط به خوابیدن روی شکم(البته قبلا بیشتر می خوابیدم حالا گاها روی شکم می خوابم) باشه؟
  ممنون می شم جواب بدین
  از زحمات شما متشکریم و اخلاق نیکوی شمارا ارج می نهیم.

 103. سلام خسته نباشید کسی که سایز آلتش در حالت طبیعی ۲۶سانت هست آیا بعدا در رابطه جنسی دچار مشکل میشه؟آیا باعث درد زن یا مشکل در بارداری میشه؟باید کوچیک کنه یا معمولیه؟

   1. دکتر سلام من 16 سالمه خیلی چاقم قد 175 و وزنم 124 کیلو هستش و ورزشکارم التم خیلی کوچیکه 12 سانته و خیلی لاغره

  1. سلام آقای دکتر آیا عملی هست که آلت تناسلی بی حس بشه برای همیشه؟ از احتلام خسته شدم خیلی قیافه مو زشت کرده احتلام چشمام گود رفته الان مردم فکر میکنم که من خودارضایی میکنم

   1. احتمالا شما در سنین نوجوانی یا اوایل جوانی هستید. این امر پس از مدتی با افزایش سن شما کاهش می یابد.
    می توانید در صورت ایجاد مشکل بیش از حد با مراجعه به پزشک اعصاب و روان از دارو استفاده کنید

 104. سلام دکتر من ۱۲ سال دارم و سایز الت من در حالت نعوظ ۵/۵سانته و قطرش هم ۲/۵سانته این منو نگران کرده ایا این طبیعیه و من چاقم ایا تا چه اندازه ای رشد میکنه

   1. سلام اقای دکتر من ۱۷ سالمه و روی الت تناسلی ام جوش های زیادی وجود دارد و اونطوری که فهمیدم اسمش فوردایس هست؛چیکار کنم که از بین برن؟

 105. سلام اقای دکتر بنده ۶ ماه دیگه وارد ۱۳ سال میشوم و التم در حالت نعوظ ۱۲،۱۳ سانت است
  میخواستم بدونم این سایز نرماله قدم ۱۶۷ و وزنم ۷۰ کیلو است
  با تشکر از مطلب مفید شما

  1. سلام. سایز آلت تناسلی چیز دقیقی نیست که بتوان گفت اگر غیر از این باشد غلط است ولی اگر رشد جسمانی شما کامل شده باشد در حالت نعوظ باید بین ۹ تا ۱۵ سانت باشد. هر عدیدی بین این محدوده طبیعی است

 106. سلام آقای دکتر ببخشید من ۱۴ سال دارم و اندازه الت من در حالت نعوظ ۱۴ سانت هست و قطرش هم ۱۱ آیا خوبه

  1. سلام آقای دکتر من ۱۶ سالمه بعضی وقتا کمی پایین تر بخش میانی الت تناسلیم وقتی خوابیدست به صورت غیر طبیعی داخل میره یا لاغر میشه بعصی وقتا یا نه بیشتر اوقات نرماله و اینکه در قسمت زیری الت تناسلیم قسمت گوشتیش یکم کنارش جوش هست هرچی بهش دست نمیزنم از بین نمیره لطف کنین بگین باید چیکار کنم خودم خجالت میکشم برم پیشه دکتر و پولی هم ندارم و خجالت میکشم به والدینم بگم حتی خجالت میکشم این سوالو با شما مطرح کنم اما نگرانیم باعث شد

   1. سلام. اینها بعلت تغییرات هورمونی دوران نوجوانی است. لازم نیست کاری انجام بدهید. با گذشت زمان خوب می شود. سعی کنید تمرکز خود رو از این موضوع بردارید. شما دچار وسواس درباره الت تناسلی خود شده اید.

 107. سلام آقای دکتر
  من ۱۴ سالمه آلتم در حالت سفت ۴/۵ سانته
  به تظرتون طبیعییه
  لطفا زود تر بگید
  اعتماد به نفسم اومده پایین

 108. اقای دکتر میخواستم بدونم راهی برای بزگ کردن الت تناسلی هست یعنی هم از لحاظ طول وهم قطر

 109. سلام من۱۶ سالمه ودارم۱۷ساله میشم الت تناسلی من درحالت سفت ۹الی۱۰سانته ایا طبیعی هست؟

 110. سلام من ۱۶سالمه و دارم توی۱۷سال میرم الت تناسلیم نعوظ ۹شاید ۱۰سانت هم باشه و قطر ان هم۱۰ سانت هست ایا طبیعی هست یا خیر

 111. سلام دکتر من ۱۴ سالم است التم در حالت شل۱۲ و در حالت سفت ۱۶ سانت و ضخامت آن ۱۲ سانت است من پارسال ۳ ماه کامل هر روز جق زدم ولی الان کمتر میزنم تو یک ماه ۵؛۶ بار بیشتر نمی زنم بنظرتون من این همه جق زدم مشکلی برام ایجاد شده بنظرتون دیگه نزنم یا ۴ ؛۵ بار در ماه بزنم مشکلی نداره
  یه سوال دیگه ای هم که داشتم این بود که من فیلم های سکسی یا هرچیزی که درمورد آلت تناسلی باشه میبینم یک مایع سفید رنگ شیشه ای از آلتم در میآید که بسیار کم است حدودا ۲ با ۳ قطره ب نظرتان اون چیه؟

 112. سلام دُکی.
  بنده تازه به۱۷سال رسیدم. بنده طول آلتم درحالت خواب۹الی۱۰سانت هستش و درحال نعوظ۱۴الی۱۵سانت هستش این منو به شدت نگران کرده که درآینده در رابطه زناشویی به مشکل بر خورم از لحاظ طول آلتم.
  سوال اصلیم اینه که آیا اندازه آلتم خوبه و طبیعیه؟؟؟
  و سوال بعدی اینکه آیا امکان دارد آلتم رشد کند و تا چه سنی رشد میکند؟؟؟
  ببخشید که این قدر رُک گفتم

 113. سلام آقای دکتر
  من جوانی ۱۸ ساله چاقی مفرط دارم آلت ۱۵ سانت و قطر آن ۱۰ آیا در صورت کم کردن وزن بزرگ می شود ؟
  آیا راست است که قطر آلت ۱۷ تا ۲۰ سالگی است؟

  1. سلام. اندازه الت شما کاملا طبیعی است. چاقی زیاد باعث می شود چربی آلت انرا بپوشاند بتابراین با کاهش وزن رابطه جنسی راحت تری در اینده خواهید داشت

 114. سلام آقای دکتر من ۱۴/۵ سالم هست و آلتم در حالت خواب ۳ سانت و در حالت نعوظ ۸ سانت و واقعا نگران هستم و نمی‌دونم به بلوغ رسیدم یا نه ایل این عادی هست؟برای بزرگ شدنش چیکار کنم؟

   1. سلام دکتر من ۱۴ سالمه آلت من در حالت خوابیده ۱۲ سانت و درحالت بیدار ۱۶ سانت است و کلفتی آن ۱۲ سانت است من قبلا خیلی جق میزدم ولی الان نه میخواستم ببینم مشگل دارم یا نه؟
    من زمانی که رابطه ی جنسی (فیلم سکسی)نگاه میکنم یک مایع سفید رنگی که شیشه ای است در می آید که جق نیست ب نظر شما چیست؟

    1. سلام. سایز آلت شما طبیعی است. نگاه کردن این فیلمها بسیار ضرر دارد ولی خودارضایی اگر کم باشد مشکلی ندارد. فیلم دیدن را متوقف کنید.

 115. سلام آقای دکتر اگه رو دستگاه تناسلی(ختنه گاه) لیزر بزنیم مشکلی ایجاد میکنه؟ یعنی ممکنه عقیم بشیم؟

 116. سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید من ۲۰ سال دارم و قدمم ۱۵۹ است آلت من در حالا نعوظ ۱۲ سانت است می خواستم بدانم آیا مشکلی دارد یا طبیعی است؟

 117. سلام آقای دکتر منظور من روی آلت تا ختنه گاه هستش اگه اطراف آلت بود نگران این موضوع نمیشدم اگه لیزر کنم ضرر نخواهد داشت؟ بنده ۲۳ سالم هست و شدیدا بابت این موضوع افسردگی گرفتم بدبختیش اینجاست که با کسی هم نمیتونم این موضوع رو مطرح کنم این تیزی ها موجب عدم نزدیکی میشه لطفا راهنماییم کنید ممنونم.

 118. سلام آقای دکتر من هم رو بیضه هم رو تنه موی زیادی رشد میکنه که از سن بلوغ چون نمیدونستم با تیغ اصلاح میکردم الان هروقت میرم حموم میزنم چون حتی ۱ روز هم نزنمشون حالت تیغ تیغ ریز در میاد که قطعا باعث عدم نزدیکی میشه دارم دیوونه میشم میترسم هیچوقت نتونم عشقی داشته باشم لیزر هم خیلی گرونه خواهشا کمکم کنید چیکار کنم؟

  1. عزیزم این خیلی طبیعی است که موی اطراف الت بعد از تمیز کردن توسط تیغ در روزهای ابتدایی تیز می شود. پس از چند روز به حالت نرم در می اید. نگران این موضوع نباشید.

   1. آقای دکتر اگه اطراف آلت بود مشکلی نداشتم ولی رو تنه هست تا زیر ختنه گاه هم اومده اون قطعا موجب عدم نزدیکی میشه چون اگه موی تیز داخل واژن بره بیچاره میکنه پوست طرف رو.

    1. در نهایت می تونید لیزر کنید. هزینه لیزر مطمئنا با پیشرفت تکنولوژی مناسب تر می شود. ضمن اینکه در حال حاضر نیز هزینه ان برای یک قسمت کوچک در چند جلسه در مجموع بیش از ۱ ملیون نمی شود. شما زمانی که سنتون بیشتر شد و مشغول کار شدید می توانید براحتی این کار را انجام دهید. از الان نگران نباشید

 119. سلام دکتر من تقریبا ۱۶ سالمه هنوز به بلوغ نرسیدم ولی اندازه التم ۱۲ سانته میخواستم بپرسم بعد از بلوغ بزرگ تر میشه یا نه

   1. سلام اقای دکتر من ۱۵ سالمه و التم درحال سفت شدن ۱۴ و خورده ای سانته.. ایا طبیعی هست ؟ ممنون از مطلبتون

   1. سلام آقای دکتر.من نامزد کردم و بهم گفتن که آلتشون ۱۴ سانته آیا این سایز کوچیک نیست خیلی نگرانم بعدا مشکلی پیش بیاد و اینکه داخل یه سایتی خوندم آلت تنها در سایز ۱۸ سانت باعث ارضا شدن خانوم میشود

    1. عزیزم از نظر علمی سایز الت تناسلی مردان بطور متوسط 12 سانت است یعنی سایز الت تناسلی ایشان از سایز معمول نیز بزرگتر است. شما احتمالا ان مطلب را در سایتهای پورنوگرافی خوانده اید و نه سایت علمی

   2. سلام دکتر ۱۶سالمه آلتم ۱۱سانته اما در حالت عادی میره تو کوچیک میشه مشکلی داره؟ آیا سکس باعث میشه بزرگ بشه

 120. سلام
  دکتر من یه پسر ۲۰ساله هستم که بلوغ زودرس داشتم و الان سایز التم ۱۲سانته و اعتمادبنفسم پایینه میخواسم ببینم راهی هست که فقط ۲ الی۳سانت بشه افزایش داد سایزشو؟!

 121. سلام جناب دکتر من ۱۵سال سن دارم الت تناسلی من در معمول ۵سانتی متر الی ۶و۷است ودر حالت راست بین۹ تا ۱۰سانتی متر است ابن منو نگران کرده ؟الت تناسلی من نرمال است ؟

  1. سلام. اولا شما تا ۱۸ سالگی هنوز زمان برای رشد آلت خود دارید. در ثانی اگر آلت شما در حالت نعوظ ۱۰ سانتی متر باشد کل واژن پر می شود. حتی زیر ۱۰ سانتی متر نیز (تا ۷ سانت)تاثیری در کیفیت رابطه در دو طرف ندارد.

 122. سلام آقای دکتر

  آیا عملی وجود دارد که رو آلت یا بیضه صورت گیرد که فردی که میخاد کل عمرش مجرد بماند همیشه آلتش در حالت نعوظ و بدون احساس و تحریک جنسی باشد ؟

 123. سلام دکتر، من ۱۴٫۵ سالمه و مسئله کوچکی آلت منو بشدت نگران کرده
  آلت من در کوچکترین اندازه ممکن اش بین ۳ تا ۴ سانتی متره و در حالت نعوظ ب ۹ سانتی متر می رسه
  آیا آلت من هنوز جای رشد داره یا نه؟ در ضمن ۱۶۰ سانت قد و ۵۰ کیلو وزن دارم، خود ارضایی هم نمیکنم اما در روز بیش از ۳ بار به نعوظ می رسم

  1. سلام عزیزم. در این سن نعوظ در طول روز اتفاق می افتد. بله شما تا ۱۸ سالگی امکان رشد قد و سایر اندامهای بدن را دارید. ضمن انکه آلت تناسلی شما در این سن کاملا نرمال است.
   [four_fifth_last]

  2. سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۷۸ هست و وزنم ۶۷ و آلتم در حالت راست ۱۹/۵ سانته میخواستم بدونم سایزش خوبه یا کوچیکه

 124. سلام
  من خودارضایی میکردم الان مدتی هست ترک کردم حالا دوست دارم برم نیروی هوایی برای خلبانی
  میگن توی آزمایشات پزشکی کسانی رو که خودارضایی میکنن رو شناسایی و رد میکنن میخواستم بپرسم‌ با انجام ندادن این عمل چقدر طول میکشه تا تو آزمایشات شناسایی نشه.

 125. سلام آقای دکتر خسته نباشید آیا همه پوست آلتشون نسبت به پوست بدنشون رنگ تیره تری داره یا نه؟ واینکه راه درمانی داره تا از تیرگی دربیاد؟ممنون

 126. سلام آقای دکتر خسته نباشید من سوالات مهمی دارم که ممنون میشم پاسخ بدید بنده ۲۳ سالم هست امسال با ورزش و رژیم سخت تونست خیلی وزن کم کنم اما باعث شل شدن و افتادگی باسن شده که به شدت ذهنم رو درگیر کرده و همچنین آلت تناسلی بنده در حالت نعوظ بین ۱۳ تا ۱۴ سانت میباشد همونطور که فرمودید طبیعیه اما مشکل اصلی من اینه که علاوه بر رشد مو در ناحیه آلت روی بیضه ها تا زیر کلاهک (تنه آلت) هم مو رشد میکنه که من چندین سال هست با تیغ تمیزشون کردم که موجب زبری مو شده هم آلت و هم باسن،و اینکه باعث تیرگی این نواحی شده آیا اینها در رابطه مشکل ایجاد میکنن؟ لازم به ذکره که برای من مقدور نیست که بتونم لیزر کنم.

  1. سلام. معمولا خانم ها مانند مردان نسبت به مو حساس نیستند و گاها موی بدن مرد می تواند جذاب نیز باشد. باید بدانید که بسیاری از مردان پر مو تر هستند و قسمتهای بیشتری از بدنشان مو دارد. این موضوعی نیست که باعث مشکل در رابطه جنسی بشود. نهایتا در زمانهای رابطه جنسی موی نواحی تناسلی خود را تمیز می کنید. این حساسیت ذهن خود شماست. اگر اینقدر حساس هستید نهایتا از موم هم می توانید استفاده کنید.

 127. سلام دکتر جان من ۱۷ سالمه واندازه آلتم ۱۱ سانته وخیلی نگرانم میشه راهنمایی کنید باتشکرفراوان

  1. سلام. من در مقاله توضیح داده ام که ۱۱ سانتی متر در حالت نعوظ کاملا طبیعی است. بنابراین نگرانی شما ناشی از داشتن معیارهای غلطی است که احتمالا ناشی از تماشای پورنوگرافی است.

  2. سلام
   ببخشید بنده ۱۵ سالمه و اندازه آلت تناسلی در حالت شل ۷ سانتی متره و در حالت نعوظ۱۲سانتی متر است و این منو خیلی نگران میکنه لازم به ذکره که فیلم های پورنو گرافی هم تماشا نمیکنم توی مقاله ام خوندم که اندازه طبیعی آلت در حالت شل ۹ سانتی متره اما همانطور که عرض کردم برای بنده ۷ سانتی متره فقط میخواستم بدونم نگرانی من دلیل خاصی داره یا بی مورده
   اگه جواب بن