خانه » روانشناسی رابطه » روابط جنسی » سایز آلت تناسلی
سایز آلت تناسلی

سایز آلت تناسلی

Author : Dr. Kamyar Sanaie

اندازه آلت تناسلی

سایز آلت تناسلی به‌طور نرمال چقدر است؟ آیا اندازه آلت تناسلی من برای داشتن یک رابطه جنسی خوب مناسب است؟ آیا بزرگ نبودن آلت تناسلی من باعث می‌شود شریک جنسی من احساس خوبی درباره رابطه جنسی با من نداشته باشد؟ اینها سوالاتی است که بسیاری از مردان همواره از خود می‌پرسند.

به‌دلیل افزایش فیلم‌های پورنوگرافی و الگوهای غلطی که رسانه‌ها مبلغ آن می‌باشند، مردان در دهه‌های کنونی نگرانی زیادی درباره اندازه الت تناسلی خود دارند. حدود ۴۵ درصد از مردان نگران اندازه الت تناسلی خود هستند.

بر اساس تحقیقی که در مجله بین‌المللی بریتیش اورولوژی به چاپ رسیده است، بطور متوسط اندازه آلت تناسلی در حالت طبیعی ۹ سانتی‌متر و در حالت نعوظ ۱۳ سانتی‌متر است. اندازه متوسط محیط یا دور آلت تناسلی در حالت طبیعی ۹ سانتی‌متر و در حالت نعوظ ۱۱٫۷ سانتی‌متر می‌باشد. این تحقیق بر روی ۱۵۰۰۰ مرد انجام شد و مشخص شد تنها ۵ درصد مردان آلت تناسلی‌شان در حالت نعوظ بلندتر از  ۱۶ سانتی‌متر است. ۵ درصد مردان نیزاندازه آلت تناسلی‌شان در حالت نعوظ کوچکتر از ۱۰ سانتی‌متر است. نکته مهم دیگر آن است که اندازه الت تناسلی در حالت نعوظ آن مهم است، زیرا اندازه آلت تناسلی می‌تواند در حالت طبیعی بین دو نفر متفاوت باشد ولی در حالت نعوظ اندازه آن برابر باشد، زیرا اندازه الت‌های تناسلی کوچکتر در حالت نعوظ تا ۱۰۰ درصد و اندازه آلت‌های تناسلی بزرگتر در حالت نعوظ تا ۷۵ درصد افزایش می‌یابد.

چگونه آلت تناسلی خود را اندازه بگیریم؟

برای اندازه گرفتن آلت تناسلی خود لازم است تا طول آن را از حشفه (Pubic Bone) تا نوک آلت اندازه بگیرید.

 

آیا اندازه آلت تناسلی مهم است؟

مردان نگران هستند که آیا اندازه آلت تناسلی آنها برای یک رابطه جنسی رضایت‌بخش برای خود و شریک جنسی‌شان مناسب است یا خیر. آنها نگران هستند که لخت چگونه به‌نظر می‌رسند. بسیاری از آنها از رفتن به استخر پرهیز می‌کنند، زیرا نگران تحقیر دیگران هستند.

باید بدانید که اندازه آلت تناسلی در رضایت از رابطه جنسی شما و شریک جنسی شما تاثیری ندارد. این باور غلط که هر چقدر آلت تناسلی بزرگتر باشد، رابطه جنسی بهتر است، بر اساس آگهی‌های تبلیغاتی غلط و فیلم‌های پورنوگرافی در ذهن افراد جای گرفته است. واژن زن به‌گونه‌ای است که خود را با سایز آلت مرد تطبیق می‌دهد. طول واژن زن در حالت تحریک نشده ۷٫۵ سانتی‌متر و در حالت بیشترین تحریک، نهایت به ۱۰ سانتی‌متر می‌رسد. بنابراین اگر آلت مرد در حالت نعوظ ۱۰ سانتی‌متر باشد، کل واژن زن را پر می‌کند. بسیار به‌ندرت پیش می‌آید که آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ کمتر از ۱۰ سانتی‌متر باشد.

همچنین بر اساس تحقیقات مشخص گشته است که اندازه آلت تناسلی معیاری برای جذابیت مرد در نگاه یک زن نمی‌باشد، بلکه معیارهای دیگری چون رمانتیک بودن، نرم‌خویی، توجه به نیازها و خواسته‌ها معیار جذابیت مرد از نگاه زنان می‌باشد.

نکته دیگر آن است که همه مردان آلت تناسلی خود را از زاویه‌ای می‌بینند که آن را در مقایسه با آلت تناسلی دیگران کوچکتر می‌بینند. بنابراین آلت تناسلی خود را در آینه مشاهده کنید تا باور غلط شما اصلاح شود. باور غلط دیگر آن است که افراد قوی هیکل آلت تناسلی بزرگتری دارند. این باور نیز درست نمی‌باشد.

مطالعه کنید:  میل جنسی خود را با این ۹ نکته طبیعی افزایش دهید

افزایش سایز آلت تناسلی

اورولوژیست‌ها باور دارند تنها مردانی که اندازه آلت تناسلی آنها در حالت طبیعی کمتر از ۴ سانتی‌متر و در حالت نعوظ کمتر از ۷٫۶ سانتی‌متر می‌باشد باید برای درمان فیزیکی خود اقدام کنند، در غیر اینصورت نگرانی آنها درباره سایز آلت تناسلی‌شان باید توسط یک رواندرمانگر بهبود بیابد، زیرا این نگرانی ناشی از خطای شناختی آنها می‌باشد.

مراجع باید درباره طول متوسط آلت تناسلی با درمانگر خود گفتگو کند و درک کند که آیا باور او درباره کوچک بودن آلت تناسلی‌اش واقعی است یا تنها بر اساس خطای شناختی او شکل گرفته است. آیا مراجع طول متوسط آلت تناسلی را در مردان می‌داند و یا آنکه باورهای غلطی دارد. پس از گفتگو با مراجع، در صورت ضرورت او به یک اورولوژیست ارجاع داده می‌شود.

در اکثر موارد مراجع معیار صحیحی برای سایز آلت تناسلی خود ندارد و اندازه آلت تناسلی خود را بر اساس معیارها و داستان‌های غیرواقعی که از دوستان و اطرافیان خود شنیده است، آگهی‌های دروغین تبلیغاتی و یا فیلم‌های پورنوگرافی که غیرواقعی هستند، می‌سنجد. تاکید زیاد رسانه‌ها و تبلیغات بر عامل جنسی به‌عنوان ملاک خوشبختی و احساس رضایت، فاکتور دیگری است که سبب شده است مردان درباره آلت تناسلی خود نگران شوند. موارد زیر به مراجع کمک می‌کند تا خطاهای شناختی خود را اصلاح کند:

 1. بر ویژگی‌ها و خصوصیات و نیز اجزایی از بدن خود که آنها را دوست دارید، تاکید بیشتری کنید؛ همانند شانه‌های پهن و خنده زیبای خود.
 2. خود را در وزن مناسبی نگاه دارید. در اینصورت احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید.
 3. آگاه باشید که شریک جنسی رضایت‌بخش بودن، ارتباطی به طول آلت تناسلی شما ندارد.
 4. اعتماد به‌نفس خود را محدود به حوزه فیزیولوژیکی خود نکنید. با پرداختن به حوزه‌های هنر، ورزش، خلاقیت و هوش اعتماد به‌نفس خود را افزایش دهید.
 5. خودتان را با ورزشکاران و مدل‌ها مقایسه نکنید.
 6. فیلم‌های پورنوگرافی واقعی نمی‌باشند. آنها نباید ملاک اندازه آلت تناسلی شما و معیار رابطه جنسی رضایت‌بخش شوند.

پس از مطالعه متن بالا و با توجه به حقایق ذکر شده درباره اندازه الت تناسلی اگر همچنان فکر می کنید الت تناسلی شما کوچکتر از آن است که احساس رضایت داشته باشید و بدنبال راه چاره هستید به روشهای زیر توجه کنید.

برای افزایش طول آلت تناسلی راه‌های گوناگونی مانند قرص، کرم‌های گیاهی و تزریق چربی پیشنهاد می‌شود که متاسفانه تاثیر هیچیکدام به اثبات نرسیده است. از جمله راه‌هایی که پیشنهاد می‌شود انجام لیپوساکشن و عمل جراحی است. جراحی نیز پیچیدگی و خطرهای خود را دارد.

بهتر است به‌جای تمرکز بر افزایش سایز آلت تناسلی خود، بر تکنیک‌های دیگری چون معاشقه و ابراز علاقمندی تاکید کنید که در نزد زنان کارایی بیشتری دارد.

منابع:

https://www.healthline.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک گذاری

نویسنده : دکتر کامیار سنایی، مهر ۹۷.

۱۵۲ نظر

 1. سلام (:
  چ جای خوبی هست برای پرسش و پاسخ این سوالات

  من التم۳۰ سانته تقریبا
  ب نظرتون ب مشکل نمیخوره واسه رابطه جنسی
  آیا طرف مقابل اذیت نمیشه؟
  واقعا الت ۳۰ سانتی متری دردسرهست 🙂

 2. با سلام و با عرض خسته نباشید. من حدود ۱۴ سالمه و در حالت نعوظ طول التم حدود ۱۴ سانتی متر و محیط(جانبی) آن حدود ۱۳~۱۴ سانتی متر می باشد.(قدم حدود ۱۷۰ سانتی متر و وزنم ۶۰ کیلو گرم) مشکل من اینه که هنگام نعوظ التم خیلی بالا میاد( نزدیک شکمم میشه) به طوری که کلاهک التم با شکمم در حدود ۲~۳ سانتی متر فاصله داره. آیا این مربوط به مشکلی میشه؟ آیا ممکنه مشکل از کوتاهی تاندون های مربوطه باشه؟ آیا ممکنه در آینده ( هنگام ازدواج و… ) با مشکلی مواجه بشم ( میتونه جلوی نزدیکی ها رو بگیره یا دردسر درست کنه)؟ آیا ممکنه مربوط به خوابیدن روی شکم ( البته قبلا بیشتر روی شکم می خوابیدم ولی حالا گاها روی شکم می خوابم ) باشه؟
  و آیا روش درمانی هست؟
  از زحمات شما بسیار ممنونیم
  و صبر و حوصله و اخلاق نیکوی شما را ارج می نهیم

  • عزیزم نگران نباشید. سایز آلت تناسلی در افراد بسیار متفاوت می تواند باشد و ربطی به خوابیدن شما روی شکم ندارد. همانگونه که قد و رنگ چشم شما ممکن است با دیگران متفاوت باشد سایز آلت تناسلی شما نیز ممکن است متفاوت باشد.

 3. با سلام و با عوض خسته نباشید. من حدود ۱۴ سالمه و طول التم حدود ۱۴ و قطر التم هم حدود ۱۳~۱۴ سانتی متر است. هنگام نعوظ الت من خیلی یالا میره (نزدیک شکمم میاد) به طوری که کلاهک التم حدود ۳~۴ سانتی متر با شکمم فاصله داره. آیا این مربوط به مشکل خاصی میشه؟ ممکنه تاندون های مربوطه کوتاه باشن؟ آیا در آینده با مشکلی مواجه میشم؟ و آیا راه درمانی داره؟ میتونه مربوط به خوابیدن روی شکم(البته قبلا بیشتر می خوابیدم حالا گاها روی شکم می خوابم) باشه؟
  ممنون می شم جواب بدین
  از زحمات شما متشکریم و اخلاق نیکوی شمارا ارج می نهیم.

 4. سلام خسته نباشید کسی که سایز آلتش در حالت طبیعی ۲۶سانت هست آیا بعدا در رابطه جنسی دچار مشکل میشه؟آیا باعث درد زن یا مشکل در بارداری میشه؟باید کوچیک کنه یا معمولیه؟

  • کامیار سنایی

   سایز آلت تناسلی ۲۶ سانت مشکلی در رابطه ایجاد نمی کند. زبرا واژن زن به اندازه کافی انعطاف دارد. بگونه ای که می تواند با خروج یک جنین هماهنگ شود.

 5. سلام دکتر من ۱۲ سال دارم و سایز الت من در حالت نعوظ ۵/۵سانته و قطرش هم ۲/۵سانته این منو نگران کرده ایا این طبیعیه و من چاقم ایا تا چه اندازه ای رشد میکنه

  • کامیار سنایی

   سلام. عزیزم شما تا ۱۸ سالگی وقت دارید. از الان نباید نگران باشید. سایز آلت تناسلی در مردان تا ۱۸ سالگی نیز می تواند رشد کند.

 6. سلام اقای دکتر بنده ۶ ماه دیگه وارد ۱۳ سال میشوم و التم در حالت نعوظ ۱۲،۱۳ سانت است
  میخواستم بدونم این سایز نرماله قدم ۱۶۷ و وزنم ۷۰ کیلو است
  با تشکر از مطلب مفید شما

 7. سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم سایز عادی الت انیان ۱۶ ساله چه قدر است

  • کامیار سنایی

   سلام. سایز آلت تناسلی چیز دقیقی نیست که بتوان گفت اگر غیر از این باشد غلط است ولی اگر رشد جسمانی شما کامل شده باشد در حالت نعوظ باید بین ۹ تا ۱۵ سانت باشد. هر عدیدی بین این محدوده طبیعی است

 8. سلام آقای دکتر ببخشید من ۱۴ سال دارم و اندازه الت من در حالت نعوظ ۱۴ سانت هست و قطرش هم ۱۱ آیا خوبه

  • کامیار سنایی

   سلام. بله سایز آلت تناسلی شما کاملا طبیعی است. قطر آلت تناسلی شما نیز کاملا طبیعی و نرمال است.

 9. سلام آقای دکتر
  من ۱۴ سالمه آلتم در حالت سفت ۴/۵ سانته
  به تظرتون طبیعییه
  لطفا زود تر بگید
  اعتماد به نفسم اومده پایین

 10. اقای دکتر میخواستم بدونم راهی برای بزگ کردن الت تناسلی هست یعنی هم از لحاظ طول وهم قطر

 11. سلام من۱۶ سالمه ودارم۱۷ساله میشم الت تناسلی من درحالت سفت ۹الی۱۰سانته ایا طبیعی هست؟

  • کامیار سنایی

   سلام. طول الت تناسلی در صورتی که ۱۰ سانت باشد کفایت می کند. نگران نیاشید

 12. سلام من ۱۶سالمه و دارم توی۱۷سال میرم الت تناسلیم نعوظ ۹شاید ۱۰سانت هم باشه و قطر ان هم۱۰ سانت هست ایا طبیعی هست یا خیر

 13. سلام دکتر من ۱۴ سالم است التم در حالت شل۱۲ و در حالت سفت ۱۶ سانت و ضخامت آن ۱۲ سانت است من پارسال ۳ ماه کامل هر روز جق زدم ولی الان کمتر میزنم تو یک ماه ۵؛۶ بار بیشتر نمی زنم بنظرتون من این همه جق زدم مشکلی برام ایجاد شده بنظرتون دیگه نزنم یا ۴ ؛۵ بار در ماه بزنم مشکلی نداره
  یه سوال دیگه ای هم که داشتم این بود که من فیلم های سکسی یا هرچیزی که درمورد آلت تناسلی باشه میبینم یک مایع سفید رنگ شیشه ای از آلتم در میآید که بسیار کم است حدودا ۲ با ۳ قطره ب نظرتان اون چیه؟

 14. باسلام من ۱۱و نیم سالمه و اندازا آلتم در نعوظ ۹ است آیا طبیعی است

 15. سلام دُکی.
  بنده تازه به۱۷سال رسیدم. بنده طول آلتم درحالت خواب۹الی۱۰سانت هستش و درحال نعوظ۱۴الی۱۵سانت هستش این منو به شدت نگران کرده که درآینده در رابطه زناشویی به مشکل بر خورم از لحاظ طول آلتم.
  سوال اصلیم اینه که آیا اندازه آلتم خوبه و طبیعیه؟؟؟
  و سوال بعدی اینکه آیا امکان دارد آلتم رشد کند و تا چه سنی رشد میکند؟؟؟
  ببخشید که این قدر رُک گفتم

  • کامیار سنایی

   سلام عزیزم. طول الت تناسلی شما کاملا طبیعی است و هیچ مشکلی نخواهید داشت.
   به احتمال زیاد خیر.

 16. سلام آقای دکتر
  من جوانی ۱۸ ساله چاقی مفرط دارم آلت ۱۵ سانت و قطر آن ۱۰ آیا در صورت کم کردن وزن بزرگ می شود ؟
  آیا راست است که قطر آلت ۱۷ تا ۲۰ سالگی است؟

  • کامیار سنایی

   سلام. اندازه الت شما کاملا طبیعی است. چاقی زیاد باعث می شود چربی آلت انرا بپوشاند بتابراین با کاهش وزن رابطه جنسی راحت تری در اینده خواهید داشت

 17. سلام آقای دکتر من ۱۴/۵ سالم هست و آلتم در حالت خواب ۳ سانت و در حالت نعوظ ۸ سانت و واقعا نگران هستم و نمی‌دونم به بلوغ رسیدم یا نه ایل این عادی هست؟برای بزرگ شدنش چیکار کنم؟

  • سلام. شما هنوز نباید نگران این موضوع بشی شما تا ۴ سال دیگر وقت داری برای رشد کامل

   • سلام دکتر من ۱۴ سالمه آلت من در حالت خوابیده ۱۲ سانت و درحالت بیدار ۱۶ سانت است و کلفتی آن ۱۲ سانت است من قبلا خیلی جق میزدم ولی الان نه میخواستم ببینم مشگل دارم یا نه؟
    من زمانی که رابطه ی جنسی (فیلم سکسی)نگاه میکنم یک مایع سفید رنگی که شیشه ای است در می آید که جق نیست ب نظر شما چیست؟

    • کامیار سنایی

     سلام. سایز آلت شما طبیعی است. نگاه کردن این فیلمها بسیار ضرر دارد ولی خودارضایی اگر کم باشد مشکلی ندارد. فیلم دیدن را متوقف کنید.

 18. سلام آقای دکتر اگه رو دستگاه تناسلی(ختنه گاه) لیزر بزنیم مشکلی ایجاد میکنه؟ یعنی ممکنه عقیم بشیم؟

 19. سلام دکتر بنده ۱۷ سالمه و سایز دودولمم ۱۷ هست ایا بزرگ تر میشه؟

 20. سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید من ۲۰ سال دارم و قدمم ۱۵۹ است آلت من در حالا نعوظ ۱۲ سانت است می خواستم بدانم آیا مشکلی دارد یا طبیعی است؟

 21. سلام آقای دکتر منظور من روی آلت تا ختنه گاه هستش اگه اطراف آلت بود نگران این موضوع نمیشدم اگه لیزر کنم ضرر نخواهد داشت؟ بنده ۲۳ سالم هست و شدیدا بابت این موضوع افسردگی گرفتم بدبختیش اینجاست که با کسی هم نمیتونم این موضوع رو مطرح کنم این تیزی ها موجب عدم نزدیکی میشه لطفا راهنماییم کنید ممنونم.

 22. سلام آقای دکتر من هم رو بیضه هم رو تنه موی زیادی رشد میکنه که از سن بلوغ چون نمیدونستم با تیغ اصلاح میکردم الان هروقت میرم حموم میزنم چون حتی ۱ روز هم نزنمشون حالت تیغ تیغ ریز در میاد که قطعا باعث عدم نزدیکی میشه دارم دیوونه میشم میترسم هیچوقت نتونم عشقی داشته باشم لیزر هم خیلی گرونه خواهشا کمکم کنید چیکار کنم؟

  • عزیزم این خیلی طبیعی است که موی اطراف الت بعد از تمیز کردن توسط تیغ در روزهای ابتدایی تیز می شود. پس از چند روز به حالت نرم در می اید. نگران این موضوع نباشید.

   • آقای دکتر اگه اطراف آلت بود مشکلی نداشتم ولی رو تنه هست تا زیر ختنه گاه هم اومده اون قطعا موجب عدم نزدیکی میشه چون اگه موی تیز داخل واژن بره بیچاره میکنه پوست طرف رو.

    • در نهایت می تونید لیزر کنید. هزینه لیزر مطمئنا با پیشرفت تکنولوژی مناسب تر می شود. ضمن اینکه در حال حاضر نیز هزینه ان برای یک قسمت کوچک در چند جلسه در مجموع بیش از ۱ ملیون نمی شود. شما زمانی که سنتون بیشتر شد و مشغول کار شدید می توانید براحتی این کار را انجام دهید. از الان نگران نباشید

 23. سلام دکتر من تقریبا ۱۶ سالمه هنوز به بلوغ نرسیدم ولی اندازه التم ۱۲ سانته میخواستم بپرسم بعد از بلوغ بزرگ تر میشه یا نه

 24. در رابطه anal خانم احساس در شدید می کنه؟

 25. سلام
  دکتر من یه پسر ۲۰ساله هستم که بلوغ زودرس داشتم و الان سایز التم ۱۲سانته و اعتمادبنفسم پایینه میخواسم ببینم راهی هست که فقط ۲ الی۳سانت بشه افزایش داد سایزشو؟!

  • سلام. سایز الت شما از سایز نرمال هم بزرگتر است. شما حتما با یک رواندرمانگر مشاوره کنید تا بر روی عزت نفس شما کار شود و فکرهای غلط تان اصلاح شود

 26. دکتر با سایز ۱۴ خانم اصلا صدای از خود در میاره که احساس لذت بککه؟

 27. دکتر اگه خانم در رابطه جنسی احساس درد نکنه یعنی لذت هم نمی بره

  • خیر عزیزم. این فکرهای غلط از تماشای فیلمهای پورن بوجود می اید که سراسر غیر واقعی است و هیچ تناسبی با واقعیتهای یک رابطه جنسی ندارد

 28. ایا با الت ۱۴ سانت خانم احساس درد می کند؟

 29. سلام دکتر افسرده شدم تو سن ۱۶ سالگی التم ۱۴ سانته چیکاز کنم کوچیکه؟

 30. مفید بود
  ممنون

 31. سلام جناب دکتر من ۱۵سال سن دارم الت تناسلی من در معمول ۵سانتی متر الی ۶و۷است ودر حالت راست بین۹ تا ۱۰سانتی متر است ابن منو نگران کرده ؟الت تناسلی من نرمال است ؟

  • سلام. اولا شما تا ۱۸ سالگی هنوز زمان برای رشد آلت خود دارید. در ثانی اگر آلت شما در حالت نعوظ ۱۰ سانتی متر باشد کل واژن پر می شود. حتی زیر ۱۰ سانتی متر نیز (تا ۷ سانت)تاثیری در کیفیت رابطه در دو طرف ندارد.

 32. سلام آقای دکتر

  آیا عملی وجود دارد که رو آلت یا بیضه صورت گیرد که فردی که میخاد کل عمرش مجرد بماند همیشه آلتش در حالت نعوظ و بدون احساس و تحریک جنسی باشد ؟

 33. سلام دکتر، من ۱۴٫۵ سالمه و مسئله کوچکی آلت منو بشدت نگران کرده
  آلت من در کوچکترین اندازه ممکن اش بین ۳ تا ۴ سانتی متره و در حالت نعوظ ب ۹ سانتی متر می رسه
  آیا آلت من هنوز جای رشد داره یا نه؟ در ضمن ۱۶۰ سانت قد و ۵۰ کیلو وزن دارم، خود ارضایی هم نمیکنم اما در روز بیش از ۳ بار به نعوظ می رسم

  • سلام عزیزم. در این سن نعوظ در طول روز اتفاق می افتد. بله شما تا ۱۸ سالگی امکان رشد قد و سایر اندامهای بدن را دارید. ضمن انکه آلت تناسلی شما در این سن کاملا نرمال است.
   [four_fifth_last]

  • سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۷۸ هست و وزنم ۶۷ و آلتم در حالت راست ۱۹/۵ سانته میخواستم بدونم سایزش خوبه یا کوچیکه

   • سلام. از سایز میانگین افراد نیز بزرگتر است

   • معتاد فیلم سوپر

    دکتر جان همش چرتو پرتو دری وریه من با دخترتی زیاد بحث کردن همشون تو فکرشون دوست پسر شریک پارتنر همسر و…. ای با آلت بالای ۱۸ سانت تصور دارن

 34. سلام
  من خودارضایی میکردم الان مدتی هست ترک کردم حالا دوست دارم برم نیروی هوایی برای خلبانی
  میگن توی آزمایشات پزشکی کسانی رو که خودارضایی میکنن رو شناسایی و رد میکنن میخواستم بپرسم‌ با انجام ندادن این عمل چقدر طول میکشه تا تو آزمایشات شناسایی نشه.

  • سلام. عزیزم هیچ راهی برای تشخیص اینکه شما خودارضایی می کنید یا نه وجود ندارد. اینها شایعات و مطالب غیر علمی است که مردم به یکدیگر می گویند.

 35. سلام آقای دکتر خسته نباشید آیا همه پوست آلتشون نسبت به پوست بدنشون رنگ تیره تری داره یا نه؟ واینکه راه درمانی داره تا از تیرگی دربیاد؟ممنون

 36. سلام دکتر
  برای بزرگ کردن آلت متونم از وکیوم استفاده کنم آیا مورد تاید شما هست

 37. سلام دکتر من ۱۸ سالمه و آلتم ۱۲ سانته من دوست دارم بزرگ تر شه یه راهکار بدع لطفا

 38. سلام آقای دکتر خسته نباشید من سوالات مهمی دارم که ممنون میشم پاسخ بدید بنده ۲۳ سالم هست امسال با ورزش و رژیم سخت تونست خیلی وزن کم کنم اما باعث شل شدن و افتادگی باسن شده که به شدت ذهنم رو درگیر کرده و همچنین آلت تناسلی بنده در حالت نعوظ بین ۱۳ تا ۱۴ سانت میباشد همونطور که فرمودید طبیعیه اما مشکل اصلی من اینه که علاوه بر رشد مو در ناحیه آلت روی بیضه ها تا زیر کلاهک (تنه آلت) هم مو رشد میکنه که من چندین سال هست با تیغ تمیزشون کردم که موجب زبری مو شده هم آلت و هم باسن،و اینکه باعث تیرگی این نواحی شده آیا اینها در رابطه مشکل ایجاد میکنن؟ لازم به ذکره که برای من مقدور نیست که بتونم لیزر کنم.

  • سلام. معمولا خانم ها مانند مردان نسبت به مو حساس نیستند و گاها موی بدن مرد می تواند جذاب نیز باشد. باید بدانید که بسیاری از مردان پر مو تر هستند و قسمتهای بیشتری از بدنشان مو دارد. این موضوعی نیست که باعث مشکل در رابطه جنسی بشود. نهایتا در زمانهای رابطه جنسی موی نواحی تناسلی خود را تمیز می کنید. این حساسیت ذهن خود شماست. اگر اینقدر حساس هستید نهایتا از موم هم می توانید استفاده کنید.

 39. سلام دکتر جان من ۱۷ سالمه واندازه آلتم ۱۱ سانته وخیلی نگرانم میشه راهنمایی کنید باتشکرفراوان

  • سلام. من در مقاله توضیح داده ام که ۱۱ سانتی متر در حالت نعوظ کاملا طبیعی است. بنابراین نگرانی شما ناشی از داشتن معیارهای غلطی است که احتمالا ناشی از تماشای پورنوگرافی است.

  • سلام
   ببخشید بنده ۱۵ سالمه و اندازه آلت تناسلی در حالت شل ۷ سانتی متره و در حالت نعوظ۱۲سانتی متر است و این منو خیلی نگران میکنه لازم به ذکره که فیلم های پورنو گرافی هم تماشا نمیکنم توی مقاله ام خوندم که اندازه طبیعی آلت در حالت شل ۹ سانتی متره اما همانطور که عرض کردم برای بنده ۷ سانتی متره فقط میخواستم بدونم نگرانی من دلیل خاصی داره یا بی مورده
   اگه جواب بنده رو بدید ممنون میشم
   با تشکر

   • اگه هر چه سریع تر اقدام به پاسخ گویی کنید خیلی متشکر میشم❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

   • سلام. انچه اهمیت دارد اندازه آلت در حالت نعوظ است که برای شما کاملا طبیعی است. باید بدانید طول واژن ۱۰ سانت است بنابراین آلت ۱۰ سانتی متری کاملا همه واژن را پر می کند

 40. با سلام
  محیط آلت مرد در حالت نعوظ ۱۵ سانت(قطر ۴.۸) و از طرفی خانم دارای دهانه واژن تنگ هست. و در چندبار که رابطه داشته اند موفق به دخول نشده اند
  بنظر جنابعالی برای رفع مشکل چه کنند؟

  • سلام. واژن انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی زیادی دارد ولکن در حالت استرس این اتفاق نمی افتد. باید به خانم کمک کرد تا ریلکس شود. مقاله درمان واژینیسم را نیز در سایت مطالعه کنید.

 41. اسمان به حالم میگرید.

  با سلام واحترام خدمت جناب اقای دکتر.
  بنده بیست سال سن دارم اندازه التم در حالت خواب ۸سانته ودرحالت بلند (بل)۱۴ البته زمانی که از استخوان عامه اندازه میگیرم ۱۶ سانته وزنم۱۰۳وقدم ۱۸۵میباشد ایا طبیعی هست درضمن بعضی وقت ها درحالت خوابیده هم به حدود ۴،۵سانت میرسه چرا؟باتشکر فراوان

  • سلام. در حالت خوابیده به هیچوجه ملاک کوچکی یا بزرگی الت نمی باشد. الت تناسلی شما از اندازه معمول نیز بزرگتر است.

 42. سلام آقای دکتر عذر میخوام من مشکلی دارم که سایز آلتم یه کم غیر طبیعیه و همیشه برای سکس با همسرم و بقیه مشکل دارم و آنها احساس درد شدید شکم میکنند و خیلی سخت برای بار دوم راضی به سکس می شوند و همسرم بهمین دلیل هفته ای یک با ر بیشتر اجازه سکس نمی دهد باید چکار کنم طول آلتم ۱۸ و دور آن ۱۲ می باشد آیا برای کوچک شدنش راهی هست

  • کامیار سنایی

   واژن امکان تطابق خود را با این اندازه دارد. مشکل شما در عدم صبوری در زمان دخول است. باید به مقدار کافی پیش نوازی انجام دهید و از لوبریکنت استفاده کنید. ضمنا می توانید از انگشتان خود پیش از دخول استفاده کنید.

 43. سلام آقای دکتر من نوجوانی ۱۶ ساله هستم و اندازه آلتم در حالت معمولی ۵ یا ۶ سانت و درحالت نعوظ ۱۴ ال ۱۶ می باشد من از این میترسم که من نسبت به هم سن و سال هایم از آلت کوچکی برخوردار باشم

  • کامیار سنایی

   سلام. آلت تناسلی شما کاملا طبیعی است. الت تناسلی ۱۰ سانت در حالت نعوظ هم کاملا طبیعی است. گروهی از افراد بدلایلی از جمله چاقی در حالت غیر نعوظ الت تناسلیشان کوتاه بنظر می اید.

 44. سلام دکتر جان من التم حذود ۱۰ سانته ۲۲ سال سن دارم خیلی نگرانم از خیلی ها سوال کردم که این سایز چطوره گفتن جالب نیست بخصوص متاهل ها … از خانمها همینطور سوال کردم .^^)) روش وکیوم هم جواب نداد فقظ روغن خراطین دور الت مو یکم پف داد بعد برگشت /. خیلی ها میگن که ۱۰ سانت خوبه ولی من خیلی ها رو دیدم که خانم شون راضی نبودن میگن راه l روش رابطه رو بلد نیستن ولی همه برا خودش گرگ هستن فقظ الته کوچیکه عمل جراجی هم که کلا داغون میکنه ………..اقای دکتر چیکار کنم

  • کامیار سنایی

   سلام عزیزم. من در مقاله توضیح دادم . اندازه متوسط الت تناسلی در مردان ۹ سانتی متر است بنابراین سایز الت شما کاملا طبیعی است. باید بدانید که بزرگ بودن الت تناسلی هیچ ارتباطی به کیفیت رابطه جنسی ندارد و متسفانه این باور غلطی است که فیلمهای پورنوگرافی که پر از تکنیکهای سینمایی است منجر شده اند. بنابراین بهیچوجه خود را به تیغ جراحی نسپارید. شما بازیگر فیلمهای پورنوگرافی نیستید.

 45. سلام دکتر
  من سایز آلتم تو حالت شل حدودا ۲ ،۳ سانته ولی تو حالت نعوض دور بر ۱۳ سانته
  خیلی نگرانم‌
  البته من ۱۳۰ کیلو وزن دارم

  • کامیار سنایی

   سلام. دلیل این امر کوچکی الت تناسلی شما نیست بلکه اضافه وزن شما است که باعث می شود الت تناسلی در حالت پنهان قرار بگیرد. ۱۳ سانتی متر کاملا برای یک رابطه مناسب است. ولکن وزن زیاد می تواند در تحرک شما در حین رابطه جنسی موثر باشد

 46. سلام دوکتر ببخشد دوز انزال شدن یا راهی برام نشان بدی

 47. سلام دوکتر
  میتونی برام بگی رحم دوخترا چند سانتی متر است

 48. سلام به احترام دوکتر صاحب ..
  برج ۹ ازدواج م است …خیلی نگرانم ..الت تناسلیم ۱۳ سانتی است ایا مناسب است لطفا برام اطلاح بدی

  • خواهش میکنم یا راهی برام نشان بدی خیلی نگرانم دوکتر صاحب

  • کامیار سنایی

   سلام. همانطور که در مقاله نوشتم اندازه معمول الت تناسلی در حالت نعوظ ۱۳ سانت و در حالت عادی ان ۹ سانت است. حتی اگر اندازه الت شما در حالت نعوظ ۱۰ سانت نیز باشد باز هیچ مشکلی ایجاد نمی کند زیرا طول واژن زن نهایت ۱۰ سانتی متر است.

  • کامیار سنایی

   بله. سایز آلت تناسلی شما کاملا طبیعی است. هیچ نگران نباشید.

 49. سلام دوکتر جون خوبی. …..دوکتر جون لطفا برای من یا راهی نشان بدی لطفا ….برج ۹ ازدواج میکنم خیلی نگرانم الت تناسلی ام ۱۳ سانتی است ای مناسب است لطفا جواب بدی

  • کامیار سنایی

   سلام. من در مقاله توضیح دادم که چه سایزی نامناسب محسوب می شود. سایز الت شما کاملا طبیعی محسوب می شود

 50. سلام من ۱۷ سال دارم والت تناسلی من ۱۲ سانت است این در حالی است که من خیلی چاق هستم ۱۳۰کیلو وقتی چربی ها را به زور کنار می زنم طول التم به ۱۸ سانت میرسد می خواستم بدانم چاقی چه قدر از طول الت کم می کند

  • سلام. چاقی از طول الت شما کم نمی کند. اندازه الت شما کاملا طبیعی است. منتهی چربی اضافی اطراف ان اجازه ارتباط جنسی راحت را از شما می گیرد. دو راه وجود دارد. ۱٫ در ارتباط جنسی پوزیشن های خاصی را استفاده کنید. ۲٫ خود را لاغر کنید

 51. سلام من ۱۲ سالمه آلتم خیلی کوچیکه قطرش ۲ سانته و طولش ۲/۵ . ۶۱ کیلو وزنمه ۱۶۱ سانت قدمه . آیا طبیعیه ؟
  چیکار کنم بزرگ شه ؟

  • سلام. خیر. شما باید به اورولوژیست مراجعه کنید. راههای درمان زیادی در مقاله آورده شده است که می توانید از آنها استفاده کنید

 52. با سلام. طول آلت من ۱۸ سانت و قطرش ۱۵ سانته. میخواستم بدونه امکانش هست که آلتم درازتر و کلفت تر بشه؟
  مثلا ممکنه درازی آلتم به ۲۲ سانت و کلفتیش به ۱۷ سانت برسه یا اصلا افزایش طول و قطرش دیگه ممکن نیست؟

  • کامیار سنایی

   سلام. شما باید نوع نگرش خود را درباره رابطه جنسی تغییر دهید.

   • سلام سایز آلت من دقیقا ۱۱٫۳ سانتی متره میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد و دارای کوچیکی آلت نیستم خیلی نگرانم لطفاً جواب بدین

    • سلام. سایز الت شما کاملا طبیعی است. سایز رحم زنان در بیشترین سایز ان ۱۰ سانتی متر است که الت شما کاملا انرا پر می کند. مشکل شما فکر های نادرست شما است که باعث می شود نگرانی در شما ایجاد شود

 53. با سلام
  من سه روز پیش عمل واریکوسل بیضه چپم انجام دادم و الان در حالت نعوظ احساس میکنم آلتم کمی کوچک تر از قبل عمل شده.
  میشه راهنماییم کنید

  • کامیار سنایی

   مشکل وارکوسل که نقش در ناباروری دارد که در بعضی افراد جراحی صورت می گیرد. کوچک شدن آلت از عوارض جانبی جراحی واریکوسل نمی باشد. این تصویر شناختی غلط شما است.

 54. با سلام
  من واریکوسل گرید ۳ دارم و باعث ضعیفی اسپرم هایم شده و میخواستم بدونم آیا واریکوسل بر رشد آلت تاثیر داره؟؟
  دکتر برام قرص ال کارنیتین تجویز کرده این قرص چ ارتیاطی با واریکوسل دارد؟؟

 55. سلام ببخشید یه سوال داشتم میخوام بدونم زود انزالی درمان داره؟؟

 56. سلام ببخشید من ۱۸ سالمه و آلتم ۱۴ سانته.خیلی نگرانم اطرافیان و سایر افراد میگن با این اندازه نمیشه دخول انجام داد.میخواستم بدونم آیا رشد میکنه یا متوقف شده؟؟

  • کامیار سنایی

   سلام. اندازه ۱۴ سانتی متر کاملا طبیعی است. اما اگر اندازه الت شما ۸ سانتی متر نیز بود در دخول تاثیری نمی داشت و حتی در کیفیت یک رابطه جنسی مطلوب نیز بی تاثیر می باشد. ترس و اضطراب بجهت کوچک بودن آلت متاسفانه بجهت رواج فیلمهای پورنوگرافی می باشد که الگوهای غلطی را نمایش می دهند.

 57. با سلام
  من در آستانه ۱۸ سالگی هستم و آلتم ۱۴ سانته و نگرانم میخواستم ببینم آیا باز هم رشد میکنه یا متوقف شده است.خیلی ها میگویند با این اندازه نمیشود دخول انجام داد.کمکم کنید لطفا

  • کامیار سنایی

   سلام. اندازه ۱۴ سانتی متر کاملا طبیعی است. اما اگر اندازه الت شما ۸ سانتی متر نیز بود در دخول تاثیری نمی داشت و حتی در کیفیت یک رابطه جنسی مطلوب نیز بی تاثیر می باشد. ترس و اضطراب بجهت کوچک بودن آلت متاسفانه بجهت رواج فیلمهای پورنوگرافی می باشد که الگوهای غلطی را نمایش می دهند.

 58. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من خیلی نگران سایز آلتم هستم از دو جهت یکی نتونم زنم رو ارضا کنم یکی اینکه زن آینده ام از اینکه آلت تناسلیم کوچیک باشه ناراضی باشه
  اندازه حالت شل خیلی کوچیکه ۳ تا ۶ سانتی متر
  اندازه در حالت کشیده از استخوان عانه ۱۱-۱۱٫۵ سانتی متر
  اندازه در حالت نعوظ از استخوان عانه ۱۱٫۵ سانتی متر
  به نظرتون این سایز به مشکل میخوره؟
  اگه واقعا برا ازدواج دچار مشکل میشم تو رو خدا راهنمایی کنید

  • کامیار سنایی

   سلام جانم. همانگونه که توضیح داده ام شما در محدوده افراد طبیعی قرار می گیرید. اندازه آلت تناسلی در زمان غیر نعوظ مهم نمی باشد زیرا نمی توان بدرستی آنرا اندازه گرفت ضمن آنکه در بعضی افراد ۷۵ درصد و در بعضی ۱۰۰ درصد در حین نعوظ سایز ان افزایش می یابد. سایز الت شما در حال نعوظ طبیعی است. موضوع مهم دیگر آن است که ایجاد رضایت جنسی در همسر ارتباطی با سایز آلت تناسلی مرد ندارد. متاسفانه این نگرشی است که بر اثر دیدن فیلمهای پورنوگرافی ایجاد می شود. فیلمهای پورنوگرافی بر اساس جلوه های ویژه ایجاد می شوند و طبیعی نمی باشند.
   آنچه احتمال دارد شما را در ازدواج دچار مشکل کند نه اندازه آلت تناسلی شما بلکه عدم اعتماد به نفس در شما است. باید نگرشهای غلط ناشی از پورنوگرافی را تصحیح کنید تا دچار اضطراب عملکرد نشوید.

   • ممنون از جوابتون خیر ببینید باید با ورزش و مطالعه روی روش های سکس صحیح و اعتماد به نفس کار کنم/

 59. ببخشید من پسری ۱۶ ساله هستم اندازه ااتم ۱۲سانت در هنگام نعوظ من خیلی ازین اندازه رنج میبرم آخه ماله دوستام خییلی بزرگ تر ازمنه میخواستم بدونم این اندازه طبیعیه؟ آیا باز هم رشد میکنه؟ و آیا با ورزش و کاهش وزن الت بزرگ تر میشه؟ توروخدا جواب سوالامو بدین ممنون

  • کامیار سنایی

   عزیزم همانطور که در مقاله توضیح دادم اندازه نرمال آلت تناسلی در حالت نعوظ ۱۲٫۹ سانت می باشد. تنها زمانی که اندازه آلت تناسلی کمتر از ۷٫۶ سانتی متر است آن را دارای مشکل می دانند. مشکل شما نه در الت تناسلی بلکه در ذهن و شناختهای غلط شما می باشد. باید بر روی فکرهای غلط خود کار کنید. اندازه الت تناسلی شما به اندازه آلت تناسلی حدود ۷۰ درصد مردان دیگر است. حدود ۱۰ درصد افراد آلت تناسلی شان از شما کوچکتر و حدود ۲۰ درصد نیز بزرگتر می باشد. پس بیجهت خودتان را اذیت نکنید.

 60. سلام
  من ادریس هستم به تازگی ازدواج کردم مشکل دیر انزالی دارم بین ۴۵تا ۱ساعت زمان میبره ایا راه درمانی وحود دارد یا خیر چکار باید کرد

 61. یه سوال اگه طول الت از بیس سانت بیشتر باشه این مسعله باعث درد کشیدن خانوم ها میشع؟؟

 62. سلام ، نوجوانی ۱۷ ساله هستم اندازه حدود ۱۸ سانت غیرنرمال هستش تو این سن ؟؟؟

  • سلام. نه عزیزم.

   • ممنون از پاسختون ولی بعضی وقتا اندازه و ظاهرش مشکلاتی ایجاد میکنه تو این سن میشه راهنمایی بکنید .

    • کامیار سنایی

     اندازه و ظاهر الت تناسلی مانند هر مورد دیگری در ظاهر فرد می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. همانگونه که افراد در رنگ پوست و چشم با هم متفاوت هستند در اندازه الت تناسلی نیز متفاوت می باشند و این موضوع نه خوب است و نه بد بلکه تنها تفاوت است. کما اینکه رنگ پوست در افراد نه مزیت است و نه مشکل. اگر فردی از رنگ پوست خود ناراحت است بدلیل فکرهای غلطی است که دارد وگرنه خود رنگ پوست برای فرد مشکلی ایجاد نمی کند. به همین ترتیب سایز الت تناسلی مشکلی در فرد ایجاد نمی کند مگر انکه خود فرد از نظر ذهنی با این موضوع مشکل داشته باشد. باید به روانشناس در این مواقع مراجعه کرد تا باورهای غلط پیدا شده و تصحیح شود.

 63. سلام
  روغن خراطین واقعا تاثیر داره برای بزرگ کردن آلت تناسلی

  • باید تحقیقات علمی بر روی آن شود.

  • سلام ببخشید من ۱۵ سال دارم و اندازه آلتم هنگام نعوظ حدود ۷.۵ سانتی متر است آیا این اندازه طبیعیه؟؟؟

   • سلام عزیزم. شما هنوز تا ۳ سال دیگه برای رشد نهایی اندازه الت وقت دارید. نگران نباشید در حال حاضر. ضمن اینکه نحوه اندازه گیری خیلی مهم است. اندازه گیری باید از جایی که عکس در مقاله نشان میدهد صورت گیرد.

 64. سلام.
  من یه سوال داشتم.واقعا پسرها از اینکه یه همچین عضو زشتی دارن حس بدی ندارن؟همیشه برام سوال بوده.مثلا دلشون نمیخواد با یه جراحی این پوست و گوشت اضافی را کلا بردارن؟؟؟

  • بله. بعضی از پسران به چنین مشکلی دچارند و الت تناسلی خود را زشت می پندارند اما در مجموع بدلیل انکه جامعه نشانه های مردانگی را ارزشمند می داند این مشکل بسیار نادر است.

  • آیا دخترهاهم از این که دوتا گوشت اضافی قلمبه رو سینشون دارن حس بدی ندارن ؟دکمه پیرهنشون به زور بسته میشه !
   آخه اینم شد سوال مارال خانوم ؟!

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

همجنس گرایی- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

همجنس گرایی

بررسی‌ها در زمینه‌­ی علم همجنس گرایی تنوع در جهت‌گیری جنسی– خواه همجنس‌گرا، غیرهمجنس­­گرا، دوجنس­گرا و یا تقریبا در بین این ...

انجمن پرسش و پاسخ کلیک کنید
+