روابط جنسی

سایز آلت تناسلی

اندازه آلت تناسلی

 

سایز آلت تناسلی به‌طور نرمال چقدر است؟

آیا اندازه آلت تناسلی من برای داشتن یک رابطه جنسی خوب مناسب است؟

آیا بزرگ نبودن آلت تناسلی من باعث می‌شود شریک جنسی من احساس خوبی درباره رابطه جنسی با من نداشته باشد؟

 

اینها سوالاتی است که بسیاری از مردان همواره از خود می‌پرسند.

به‌دلیل افزایش فیلم‌های پورنوگرافی و الگوهای غلطی که رسانه‌ها مبلغ آن می‌باشند، مردان در دهه‌های کنونی نگرانی زیادی درباره اندازه الت تناسلی خود دارند. حدود ۴۵ درصد از مردان نگران اندازه الت تناسلی خود هستند.

بر اساس تحقیقی که در مجله بین‌المللی بریتیش اورولوژی به چاپ رسیده است، به‌طور متوسط اندازه آلت تناسلی در حالت طبیعی ۹ سانتی‌متر و در حالت نعوظ ۱۳ سانتی‌متر است.

اندازه متوسط محیط یا دور آلت تناسلی در حالت طبیعی ۹ سانتی‌متر و در حالت نعوظ ۱۱٫۷ سانتی‌متر می‌باشد. این تحقیق روی ۱۵۰۰۰ مرد انجام شد و مشخص شد تنها ۵ درصد مردان آلت تناسلی‌شان در حالت نعوظ بلندتر از  ۱۶ سانتی‌متر است. ۵ درصد مردان نیز اندازه آلت تناسلی‌شان در حالت نعوظ کوچکتر از ۱۰ سانتی‌متر است.

نکته مهم دیگر آن است که اندازه الت تناسلی در حالت نعوظ آن مهم است. زیرا اندازه آلت تناسلی می‌تواند در حالت طبیعی بین دو نفر متفاوت باشد ولی در حالت نعوظ اندازه‌اش برابر باشد. زیرا اندازه الت‌های تناسلی کوچکتر در حالت نعوظ تا ۱۰۰ درصد و اندازه آلت‌های تناسلی بزرگتر در حالت نعوظ تا ۷۵ درصد افزایش می‌یابد.

چگونه آلت تناسلی خود را اندازه بگیریم؟

برای اندازه گرفتن آلت تناسلی خود لازم است تا طول آن را از حشفه (Pubic Bone) تا نوک آلت اندازه بگیرید.

 

آیا اندازه آلت تناسلی مهم است؟

مردان نگران هستند که آیا اندازه آلت تناسلی‌شان برای یک رابطه جنسی رضایت‌بخش برای خود و شریک جنسی‌شان مناسب است یا خیر. آنها نگران هستند که لخت چگونه به‌نظر می‌رسند. بسیاری از آنها از رفتن به استخر پرهیز می‌کنند، زیرا نگران تحقیر دیگران هستند.

دخول باید چند سانت باشد؟

باید بدانید که اندازه آلت تناسلی در رضایت از رابطه جنسی شما و شریک جنسی شما تاثیری ندارد. این باور غلط که هر چقدر آلت تناسلی بزرگتر باشد، رابطه جنسی بهتر است، بر اساس آگهی‌های تبلیغاتی غلط و فیلم‌های پورنوگرافی در ذهن افراد جای گرفته است. واژن زن به‌گونه‌ای است که خود را با سایز آلت مرد تطبیق می‌دهد. طول واژن زن در حالت تحریک نشده ۷٫۵ سانتی‌متر و در حالت بیشترین تحریک، نهایت به ۱۰ سانتی‌متر می‌رسد. بنابراین اگر آلت مرد در حالت نعوظ بطور متوسط 8 تا 10 سانت باشد، کل واژن زن را پر می‌کند. بسیار به‌ندرت پیش می‌آید که آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ کمتر از 8 تا 10 سانتی‌متر باشد.

همچنین بر اساس تحقیقات مشخص گشته است که اندازه آلت تناسلی معیاری برای جذابیت مرد در نگاه یک زن نمی‌باشد. بلکه معیارهای دیگری چون رمانتیک بودن، نرم‌خویی، توجه به نیازها و خواسته‌ها معیار جذابیت مرد از نگاه زنان می‌باشد.

نکته دیگر آن است که همه مردان آلت تناسلی‌شان را از زاویه‌ای می‌بینند که آن را در مقایسه با آلت تناسلی دیگران کوچکتر می‌بینند. بنابراین آلت تناسلی خود را در آینه مشاهده کنید تا باور غلط شما اصلاح شود. باور غلط دیگر آن است که افراد قوی هیکل آلت تناسلی بزرگتری دارند. این باور نیز درست نمی‌باشد.

افزایش سایز آلت تناسلی

اورولوژیست‌ها باور دارند تنها مردانی که اندازه آلت تناسلی آنها در حالت طبیعی کمتر از ۴ سانتی‌متر و در حالت نعوظ کمتر از ۷٫۶ سانتی‌متر می‌باشد باید برای درمان فیزیکی خود اقدام کنند، در غیر اینصورت نگرانی آنها درباره سایز آلت تناسلی‌شان باید توسط یک روان‌درمانگر بهبود بیابد، زیرا این نگرانی ناشی از خطای شناختی آنها می‌باشد.

مراجع باید درباره طول متوسط آلت تناسلی با درمانگر خود گفتگو کند و درک کند که آیا باور او درباره کوچک بودن آلت تناسلی‌اش واقعی است یا تنها بر اساس خطای شناختی او شکل گرفته است. آیا مراجع طول متوسط آلت تناسلی را در مردان می‌داند و یا آنکه باورهای غلطی دارد. پس از گفتگو با مراجع، در صورت ضرورت او به یک اورولوژیست ارجاع داده می‌شود.

در اکثر موارد مراجع معیار صحیحی برای سایز آلت تناسلی خود ندارد و اندازه آلت تناسلی خود را بر اساس معیارها و داستان‌های غیرواقعی که از دوستان و اطرافیان خود شنیده است، آگهی‌های دروغین تبلیغاتی و یا فیلم‌های پورنوگرافی (اعتیاد به پورنوگرافی) که غیرواقعی هستند، می‌سنجد. تاکید زیاد رسانه‌ها و تبلیغات بر عامل جنسی به‌عنوان ملاک خوشبختی و احساس رضایت، فاکتور دیگری است که سبب شده است مردان درباره آلت تناسلی خود نگران شوند.

موارد زیر به مراجع کمک می‌کند تا خطاهای شناختی خود را اصلاح کند:

۱. بر ویژگی‌ها و خصوصیات و نیز اجزایی از بدنتان که آنها را دوست دارید، تاکید بیشتری کنید؛ همانند شانه‌های پهن و خنده زیبای خود.

۲. خود را در وزن مناسبی نگاه دارید. در اینصورت احساس بهتری درباره خود پیدا می‌کنید.

۳. آگاه باشید که شریک جنسی رضایت‌بخش بودن، ارتباطی به طول آلت تناسلی شما ندارد.

۴. اعتماد به‌نفس خود را محدود به حوزه فیزیولوژیکی خود نکنید. با پرداختن به حوزه‌های هنر، ورزش، خلاقیت و هوش اعتماد به‌نفس خود را افزایش دهید.

۵. خودتان را با ورزشکاران و مدل‌ها مقایسه نکنید.

۶. فیلم‌های پورنوگرافی واقعی نمی‌باشند. آنها نباید ملاک اندازه آلت تناسلی شما و معیار رابطه جنسی رضایت‌بخش شوند.

پس از مطالعه متن بالا و با توجه به حقایق ذکر شده درباره اندازه الت تناسلی، اگر همچنان فکر می‌کنید الت تناسلی شما کوچکتر از آن است که احساس رضایت داشته باشید و به‌دنبال راه چاره هستید، به موارد زیر دقت کنید.

آیا می‌توان سایز آلت تناسلی خود را افزایش داد؟

با وجود تبلیغات گسترده‌ای که در این زمینه به‌جهت وجود انواع کرم‌ها، قرص‌ها، لوسین‌ها، تزریق چربی و کرم‌های گیاهی و نیز کارا بودن عمل جراحی وجود دارد. ولکن تاکنون هیچ تحقیق علمی کارایی این روش‌ها را اثبات نکرده است و اکثر این روش‌ها عوارض جانبی زیادی نیز بهمراه دارند. عمل جراحی پنوپلاستی نیز تنها 1 تا 2 سانت بر افزایش طول آلت تناسلی در حالت شل و افتاده تاثیر دارد و هیچگونه تاثیری بر افزایش سایز آلت تناسلی در حالت نعوظ ندارد.

گروهی نیز ادعا می‌کنند با تزریق هورمون تستسترون در دوران رشد می‌توان سایز آلت تناسلی را افزایش داد. تحقیقات علمی این ادعا را نیز ثابت نکرده‌اند.

تمیز کردن موی اطراف آلت تناسلی کمک بسیاری به بزرگتر دبده شدن سایز آلت تناسلی می‌کند. کاهش چربی شکم و وزن کم کردن نیز منجر به بزرگتر دیده شدن آلت تناسلی می‌شود. در عین حال بهتر است به‌جای تمرکز بر افزایش سایز آلت تناسلی خود، بر تکنیک‌های دیگری چون معاشقه و ابراز علاقمندی تاکید کنید که در نزد زنان کارایی بیشتری دارد.

زمان رشد سایز آلت تناسلی مردان

رشد سایز آلت تناسلی در چه سنی شروع می‌شود و تا چه زمان ادامه دارد؟ آلت تناسلی مردان در دوران نوجوانی شروع به رشد می‌کند. نوجوانی را می‌توان بین سنین 9 تا 14 سالگی دانست. رشد آلت تناسلی می‌تواند تا سن 19 سالگی نیز ادامه یابد، ولکن پس از آن آلت تناسلی دیگر رشد نمی‌کند. اگر شروع رشد آلت تناسلی دیر اتفاق افتاده باشد، تا 19 سالگی نیز امکان رشد آلت تناسلی وجود دارد.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص اعتیاد به پورنوگرافی و ترک تماشای آن، کتاب «پورنوگرافی، لذت ممنوعه» نوشته‌ی دکتر کامیار سنایی را از فروشگاه سایت به‌صورت اینترنتی خریداری نمایید و یا اگر علاقه‌مند به خواندن کتاب‌های چاپی هستید، این کتاب را از طریق سایت «نشر متخصصان» خریداری نمایید.

کتاب پورنوگرافی لذت ممنوعهمنابع:

 

https://www.healthline.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 142 میانگین: 4]

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫948 نظرها

 1. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من ۱۷ و نیم سالمه و اندازه آلتم در حالت نعوظ ۱۴سانته و در حالت طبیعی ۹ سانت و
  قدم ۱۷۳ و وزنم ۴۵ کیلو هستش.
  من ۱۳ سالگی به بلوغ رسیدم. خواستم بدونم اندازش طبیعیه یا نه؟
  و اینکه بنظرتون به ۱۶ سانت میرسه؟یعنی امکان رشد بیشتر وجود داره؟ با توجه به اینکه اخیراً هم رشدش کمتر شده

 2. سلام دکتر وقتتون بخیر
  من ۱۷و نیم سالمه و اندازه آلتم در حالت طبیعی ۹ سانت و در حالت نعوظ ۱۴سانت هستش.من ۱۳ سالگی به بلوغ رسیدم.
  قدم ۱۷۳و وزنم ۵۰ کیلو هستش. خواستم بدونم اندازش طبیعیه؟و اینکه بنظرتون به ۱۷ سانت میرسه؟اخیرا هم رشدش کمتر شده.
  و اینکه بنظرتون چکار کنم که بزرگ تر بشه؟

 3. سلام
  بنده ۲۶ سال دارم و از اندازه ۱۴ سانتی آلت خود کاملا راضی هستم ولی دوست دارم قطرش رو بیشتر کنم،آیا روشی،ورزشی،دارویی … چیزی هست که آلت رو کُلفت تر کنه

 4. سلام آقای دکتر من ۱۸سال سن دارم و آلتم ۱۸سانت هست ولی در حالت خوابیده کوچیک میشود این که مشکلی ندارد؟

 5. سلام آقای دکتر من سنم ۲۰
  هیچ دارویی آقای دکتور
  من زود آلتم میخابه تو بزرگیش خوبه ولی کوچیک که حرکت نمیکنه شله چیکار کنم قرصی چیزی میدونید لطفا بگید

 6. سلام وقت بخیر
  آقای دکتر پسری ۳۵ساله هستم و طول اندازه آلت من در حال خوابیده ۷سانته و در حالت بیداری به ۱۰ سانت میرسه و در. ضمن آلت من زیاد سفت نمیشه قبلا اینطوری نبود حالت سفتی داشت میشه توضیح دهید علت سفت نبودن آلت تناسلی چیست و اندازه آلت من طبیعی است یا نه یا امکان داره کوچیکتر هم بشه

 7. سلام آقای دکتر من 2 ماه دیگه میرم داخل 15 سالگی و آلتم در حالت نظوع 11/5 هست و بلوغم 2 ساله شروع شده .خواستم بپرسم دقیقا تا کی ادامه داره این رشد چون بغضی جاها میگن تا 2 الی 3 سال بعد بلوغ شما بعضی جاها هم میگن تا 21 سالگی ادامه داره ؟

 8. سلام…….. من 14 و نیم سالم هست و قدم 170 حدودا هست وزنم هم 60 عه… آلتم وقتی طبیعیه 4 سانته بعضی وقتا هم تو پوسته و دوسانت میشه و در حال نعوظ میشه 8 و نیم…….. واقعا از اینکه اینده به مشکل بخورم میترسم کمکم کنید

   1. سلام
    اقای دکتر من ۱۶سالمه اندازه قدم۱۸۲
    وزنم هم ۶۸ اندازه التم هم ۱۳سانته ایا اندازش طبیعیه؟
    ایا دیگه رشد میکنه؟کم یا زیاد؟

  1. من 14 سالم بود آلت کوچکی داشتم البته دیرتر به بلوغ رسیدم و الان اندازه آلتم وقتی اندازه میگیرم بین 14.9 تا 15.2 هست پس نگران نباش اگه خیلی نگرانی میتونی به پزشک مراجعه کنی ببینی نظرش چیه که بتونی از الان اندازش را بیشتر کنی. قدت هم خوبه احتمالا تا 185 رشد میکنی چون من همسن تو بودم قدم زیر 170 بود ولی الان وقتی اندازه میگیرم برخی اوقات قدم 183 هست و برخی اوقات 184 هست وزنتم خوبه من تو سن وزنم حدود 45 کیلو بود ولی الان 75 کیلو هستم.

 9. سلام آقای دکتر من ۱۶ سالمه آلتم در حالت نعوذ ۱۵ ۱۶ سانته عادی هستش و برای رابطه جوابگو هست

   1. سلام و عرض خسته نباشید ،من ۱۴ سال و ۱ماهم هست قدم ۱۷۰ و سایز آلتم ۱۴.۵ هست خواستم بدونم سایز آلتم به ۱۸ میرسه؟
    قدم به ۱۸۰ میرسه ؟
    چه راهکاری برای بهتر رشد کردن دارید؟
    ممنون میشم جواب بدید .

 10. سلام اقای دکتر وقت بخیر با توجه به اینکه حد رحم زنان تا 17 سانتی متر است آلت تناسلی بزرگتر مشکلی ایجاد نمیکند؟اگر راه کاری دارد لطفا راهنمایی کنید

 11. سلام آقای دکتر من 14 سال و 11 ماه دارم آلت تناسلی من در حالت طبیعی 6 سانته قدم 157.5 وزنم 39 کیلو گرم است خواستم ببینم امکان رشد داره یا نه ؟ باتشکر.

   1. سلام آقای دکتر
    بنده طول آلتم۲۰ سانت است , یه مدت خیلی خودارضاییی داشتم وهیچ مشکلی نبود تا اینکه سه روز قبل که داشتم خودارضایی می کردم ، آلتم بلند نمیشد و هر کاری کردم آخرش تا ۱۹ سانت بلند میشد ، منم که خیلی وقت پیش یه بار همچین وضعیتی رو تجربه کرده بودم و فرداش از بین رفته بود ، با خودم گفتم حتما این بارم همونطوری شده ، خلاصه الان سه روزه اینجوریم ، هنوز کامل بلند نمیشه و اگه هم بشه فورا شل میشه ، نمیدونم چیکار کنم .
    و اینکه وقتی با خانواده نشستم و از لحاظ ذهنی به یه رابطه ی خیالی فکر میکنم راست میشه مثل آهن، که حتی نمیتونم با دست بیارمش پایین ولی چند دقیقه بعدش که میخوام با فیلم‌خودارضایی کنم خیلی سخت بلند میشه که اونم کامل نه
    ۲۱ سال سن دارم ، و خیلی تو خونه میمونم ، فکر میکنم بخاطر افسردگیه ، حالا به نظر شما من چم شده ، موقتیه یا زود به حالت قبلی بر میگردم؟

   2. سلام آقای دکتر خسته نباشید
    بنده هر روز که از خواب بیدار میشم ، پوست بیضه ام کاملا تو هم فرو رفته و کامل در خودش جمع و سفت شده است و تقریبا شب که میشه پوست بیضه کامل شل میشه
    از وقتی یادم باشه اینطوری بودم
    ببخشید این حرف رو میزنم اما هر بار که خودارضایی میکنم در حالتی که پوست بیضه فرو رفته ، هم آلت سخت نعوظ میشه و هم لذتی نمیبرم ، امادرحالتی که پوست بیضه شل شده هم لذت میبرم ، هم نعوظم خوبه و هم کلفت تر دیده میشه ، دلیل این جمع و شل شدن پوست بیضه چیه ، و آیا بیماری محسوب میشه؟
    راستش پوست بیضه ام پرده داره و وقتی پوست بیضه شل میشه کاملا مشخصه
    یه ماه دیگه 22 سالم میشه
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. سلام و خسته نباشید
  من ۱۴ سال و ۹ ماه سن منه
  اندازه التم در حالت نعوظ ۱۱ سانت است ایا طبیعی است
  و اینکه امکان داره تا ۱۵ یا ۱۶ سانت رشد کنه یا خیر
  تشکر

   1. سلام دکتر من هنوز ۱ ماه نشده ۱۶ سالم شده اندازه التم در حالت عادی ۸ و نعوظ ۱۵ و خورده ای که فشار بدم تقریبا تا ۱۶ میرسه قدم ۱۷۵ و ۶۷ کیلو وزن و اینکه همه علایم بلوغو دارم فقط ریش ندارم این اصله کاریه. هنوزم جای رشد داره یا خیر تقریبا تا ۱۸ و ۱۹سانت میرسه یا نه؟؟؟؟؟و اینکه تا چند سالگی رشد خوبی داره؟؟

 13. سلام اقای دکتر خسته نباشید ببخشید الت من در حالت عادی ۹/۵ سانته و در حالت نعوظ به ۱۷ سانت میرسه و چند روزه تازه ۱۵ سالم شده ایا طبیعیه؟

   1. سلام اقای دکتر آلت تناسلی من۱۳ سانته.۱۵ سال و نیم دارم. قدمم۱۷۷. تا۱۸ سالگی به۱۵ سانت میرسه؟.

   2. سلام من 14سال و7 ماهم است قدم 182وزنم 87 انداز در حالت طبیعی 2
    و گاهی 3 سانت و در حالت نعوظ 17 سانت طبیعی است و آیا بزرگ تر می شود و البته من در بچگی ختنه کردن

   3. سلام اقای دکتر من ۱۳ سال سن دارم و طول التم در حالت عادی ۶ یا ۷ سانتی متر است و در حالت نعوظ وقتی از استخوان پشت الت گرفته میشود سیزده سانت و وقتی که از استخوان پشت الت گرفته نمیشود یازده سانت است و من از سن ۳ سالگی تا پارسال خود ارضایی داشتم ایا اندازه طبیعی دارد یا خیر التم زیاد کلفت نیست و دور التم هم فک کنم ۷ ۸ یا ۹ هست

   1. سلام آقای دکتر من 16 سالو دو سه ماهم هست طول آلت تناسلی من 17 سانت هست تا 19 سالگی تا 20 سانت میرسه

 14. جناب. میم. شمانیاز به روان پزشک دارین همه عمل برای سایز داخل ایران انجام میشه و جوابهای دکتر درسته کسی بخواد زندگی کنه این موضوع قابل درمانه برای همه

 15. سلام اقای دکتر الت من از ۱۳ سالگی شروع ب رشد کرد و الان ک ۱۶ سال و نیم دارم ۱۹ سانتو یکی دو میل نعوظشه
  قدمم ۱۹۴ خاستم ببینم طبیعیه و تا چ زمانی رشد میکنه

 16. سلام من 15 سالمه طول آلت تناسلیم 30 سانت و نیم هستش . آیا نرماله؟
  قدمم 183 هست

 17. سلام خوب هستید من ۱۷ سال دارم سایز التم هم در حالت نعوظ ۱۰تا۱۱میخواستم بدونم طبیعی هست یا نه وزن ۶۰ قد ۱۷۳ و در حالت عادی ۶تا۷ اقای دکتر اگر طبیعی نیست لطفا بگید که چیکار باید بکنم تا درست شه ؟! ممنون

 18. سلام اقای دکتر من ۱۷ سال و ۲ ماه سن دارم سایز الت من در حالت عادی ۶ و در حالت نعوظ ۱۰ ایا طبیعی هست
  اگر نیست چکار باید کنم لطفا راهنمایی کنید دچار زودانزالی هم هستم

   1. سلام آقای دکتر
    من ۱۷ سالمه
    آلتم در حالت شل ۷
    در حالت نعوظ ۱۳
    قدم ۱.۸۵
    وزنم ۷۲
    طبیعیه؟

 19. سلام اقای دکتر
  ببخشید من ۱۴ سالم سایز التم ۱۱ سانت هست.
  میخواستم بدونم سایزم معمولیه؟ و ایا امکان رشد داره؟

 20. سلام ببخشید من سایز آلتم با اینکه ۱۵ سالمه ۱۵.۸ یا ۱۵.۹ سانتی متره آیا این طبیعیه یا نه ؟

   1. سلام ببخشید اقای دکتر سایز الت من 17سانت درحالت نعوظ وحالت عادی 9سانت ایا خوبه اقای دکتر من مشکل زود انزالی دارم چیکار باید کنم

 21. سلام وقت به خیر
  ببخشید من چهار ماه دیه میرم تو ۱۸سالگی و نزدیک ب سه سال خود ارضایی میکنم متاسفانه آقای دکتر. من تو خواب احتلام نمی‌شوم و آب منیم کمتر شده به طوری ک هنگام خود ارضایی فقد دوقطره منی خارج میشه
  اگه من ترک کن عادتم رو ب احتلام طبیعی بر میگردم واندازه آب منی طبیعی میشه ؟؟

  لطفا سریع جواب بدید ممنون میشم

 22. سلام وقت به خیر
  ببخشید من چهار ماه دیه میرم تو ۱۸سالگی و نزدیک ب سه سال خود ارضایی میکنم متاسفانه آقای دکتر. من تو خواب احتلام نمی‌شوم و آب منیم کمتر شده به طوری ک هنگام خود ارضایی فقد دوقطره منی خارج میشه
  اگه من ترک کن عادتم رو ب احتلام طبیعی بر میگردم واندازه آب منی طبیعی میشه ؟؟

  لطفا سریع جواب بدید ممنون میشم

  1. سلام آقای دکتر خسته نباشید من سنم 18سالو 6ماه اسن و اندازه آلتم 17سانت است ولی سرش نمیدونم چرا کوچیکه از سن 12سالگی کلاهکش دیگه رشد نکرد میشه بگین باید چیکار کنم؟

 23. سلام
  آقای دکتر من ۱۶سالمه و آلتم در حالت نعوظ به ۱۳ نزدیکای ۱۴ میرسه . این تا ۱۸سالگی بزرگتر میشه؟ و اینکه خودارضایی ممکنه جلوی رشد شو بگیره؟

   1. سلام آقای دکتر برای از بین بردن نعوظ چیکار کنم
    بعضی وقتا که یهو اتفاف میوفته لازمه

 24. سلام
  اقای دکتر من ۱۴ و نیم سالمه التم در حالت شل ۵ و در حالت نعوظ ۹ سانته قدم هم ۱.۶۵ وزنم هم ۵۵ کیلو اقا باز هم رشد میکنه؟ طبیعیه

   1. آقای دکتر من۱۶سالمه آلت تناسلیم در حالت شل۷سانته
    در حالت نعوظ کامل از پوست ۱۲ از استخوان ۱۴
    ولی از استخوان باید فشار بدم ی پایین دراز تر میشه به دلیل چربی شکمه؟
    حالت سرپا اندازه گرفتم
    الان۱۲ هست اندازه یا۱۴
    و اینکه تا۱۹سالگی به۱۶سانت میرسه ؟

 25. سلام علیکم دکتر محترم لطفن به سوالم جواب بدین من تا دو ماه دیگه میشم ۱۶ سالم قدم ۱۷۵اس و وزنم ۸۱ کیلو آس آلت تناسلی من ده حالیت طبیعی ۳سانتی و در حالیت نعوظ۱۰.۱ سانتی آس نزبت به فامیلم بسیار کوچک اس آیا امکان رشتش آس ممنون میشم جواب بتین

  1. قسمتی از کوچکی سایز آلت تناسلی شما بخاطر وزن بالا است. وقتی لاغر کنید چربی اطراف الت کمتر شده و الت بزرگتر نشان داده می شود.
   تا 18 سالگی امکان رشد دارد

   1. سلام آقای دکتر، وقت بخیر
    بنده ۱۷ کیلویی اضافه وزن دارم
    آلتم در حالت شل ۱۱ سانت و در حالت نعوظ کامل از پوست ، وقتی ایستاده اندازه میگیرم ۱۸ سانت و و وقتی نشسته و خوابیده اندازه میگیرم ۲۰ الی ۲۰ سانت و نیم هستش و این ارقام کاملا درست هستند.
    ۲۱ سال و ۵ ماه سن دارم اما هنوز ریش درنیاوردم یعنی فقط زیر چانه یه کم دراومده ، و صورتم خیلی جوش میزنه و کلا جای جوش و لک هست صورتم و یه کمی هم گاهی اوقات بر روی شونه و بازو هم ایجاد میشه، نظرتون در مورد این وضعیت بنده چی هستش و برای جوش و لک های صورتم راهی هست ، بخدا اعتماد به نفسم رو کامل از دست دادم و نمیتونم از خونه بیرون برم و پوست صورتم و مو هام هم چربه، و در آخر سایز آلتم مناسبه؟

    1. مشکل شما عزت نفس است وگرنه مواردی که گفتید نباید اینچنین شما را بهم بریزد.
     سایز الت تناسلی شما در محدوده طبیعی است
     برای جوش به متخصص پوست مراجعه کنید یا به عطاری جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید

   2. سلام ببخشید من ۱۴ سالم هست ۶۵ کیلو وزن دارم آلتم در حالت ایستاده ۵سانت است چجوری میتونم کوچیک بودن التم را درمان کنم؟

 26. سلام خسته نباشید‌.
  من ۱۹ سال دارم و طول آلتم در حالت نعوظ ۱۴ سانت هست که این عدد از سن ۱۵ سالگی همین بوده. من دوران نوجوانی خودارضایی زیادی انجام میدادم. آیا این میتونه دلیل رشد نکردن آلتم باشه؟
  و اینکه آیا احتمال رشد بیشتر هست؟ چون از لحاظ ژنتیکی این سایز آلت طبیعی بنظر نمیاد چون نسبت به اطرافیان و فامیل خیلی کوچکتر هست.

 27. سلام دکتر من التم در حالت بیدار و نعوظ 14سانت هست من کلاس نهم هستم 14/15 سالم هست
  میخواستم بدونم چند سانت دیگ حدودا رشد میکنه التم ممنون میشم بگید فقط اون عدد سانتشو ک حدودا تا 18 سالگی رسد میکنه می‌خواستم ک استرسم بر طرف شع

   1. سلام اقای دکتر ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید
    چند ماه دیگه ۱۶ساله میشم
    آلتم حالت شل حداقل ۵ حداکثر۷سانته
    ولی نعوظ از پوست۱۱از استخوان۱۲
    اندازه نهایت نعوظ گرفته میشه دیگه درسته؟
    برای اندازه گیری از استخوان باید از نوک الت به بالا فشار داد تا استخوان حس کرد درسته؟
    و اینکه تا۱۸یا۱۹سالگی که میگید احتمال رشد داره اگه رشد کنه حداقل ۳سانتو رشد می‌کنه؟تو حالت نعوظ یا شل؟
    قدمم۱۷۷ وزن۷۰و خورده ای

    مرسی

  1. سلام خدا قوت خسته نباشید
   من نزدیک۱۷ سال و۴ ماهم هست!سایز آلت در حالت نعوظ ۱۶ سانته امکان رشدبیشتر هست تا ۱۸ الی ۱۹ ؟

   1. سلام آقای دکتر خسته نباشید
    من 21 سال سن دارم و قدم 171 سانتی متر و 88 کیلوگرم وزن دارم.
    من چربی زیادی دارم مخصوصا در ناحیه باسن و شکم و پهلو و ران.
    طول آلتم از پوست زهار دقیقا 20 سانت هستش و محیطش 13 سانتی متر .

    با اینکه اضافه وزن زیادی دارم اما طول آلتم از پوست زهار 20 سانته و در ناحیه عانه چربی جمع شده
    سوالم اینه که آیا این وضعیت من طبیعیه یا خیر؟ و باید بگم که من از نظر روانی مشکل دارم چون فکر میکنم این سایزم کمه و باید طولش بیشتر بشه.

    1. آقایی دکتر میخوام آلت تناسلی رو بزرگ کنم چه باید بکنم 26ساله

   2. سلام آقای دکتر سن من تازه 18 سالگی رو پره کردیم آلت من 19.5 اس و قطرش 3.5 آیا قطرش مشکلی نداره؟
    آیا تا سن 19 سالگی آلتم بازهم رشد میکند یاخیر

 28. سلام آقای دکتر من 15 سالمه قدم 175هستش طول آلتم 17 سانت میخاستم بدونم طبیعی هستش؟

 29. سلام آقای دکتر من ۱۹ سالمه آلتم در حالت طبیعی ۱۰سانته ودر حالت نعوظ به ۲۶ سانت میرسه یه بار با پارتنرم سکس داشتم خیلی احساس درد میکرد طوری که نزاشت ادامه بدیم و به خاطر همین موضوع ولم کرد رفت آیا میشه کاریش کرد راستی یه سوال تا چه اندازه خانوم ها احساس درد نمیکنندد؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام اقای دکتر
   من ۱۷ ساله هستم و سایز آلتم
   ۱۷/۵ می باشد میخواستم بدونم
   نسبت به سنم طبیعیه

   1. آقای دکتر من ۱۵ سالمه. طول آلت تناسلی من در حالت نعوظ ۷ سانته، درحالت معمولی زیر پوست هست و کمتر از ۱ سانته و ۶۳ کیلو وزن دارم. اما با توجه به قد کوتاهی که نسبت به هم سن هام دارم، در تمام نقاط بدنم چربی و اضافه وزن بسیاری دارم.
    خیلی از اینکه در بزرگی به مشکل بخورم میترسم. لطفا راهنمایی کنید ممنون

    1. اگر نسبت به قد خود وزن زیادی دارید و چاق هستید با لاغر شدن سایز شما بیشتر می شود. ضمن اینکه تا 18 سالگی آلت تناسلی رشد دارد و در 15 سالگی نمی توان گفت مشکلی هست

 30. سلام آقای دکتر
  من ۲۲ سالمه ، قدم ۱۸۰ وزنم حدود ۱۰۰ کیلوگرم
  طول آلت من حدود۱۲ هست
  اما محیط دور آلت رو اندازه گرفتم ۱۴ بود، درحالی که خونده بودم میانگین باید ۱۲ و نیم باشه
  آیا این ابعاد کمی قطور تر از حد طبیعی نیست ؟ در آینده مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. سلام اقای دکتر
   وقت بخیر
   من پسری16ساله هستم یعنی پایه دهم و طول التم در زمان عادی از بقیه همکلاسی هام کوچیکه درسته میدونم که اندازش در حالت نعوظ مهمه ولی چرا در حالت عادی کوچیکه در حالت نعوظ اندازش عادیه
   ولی بقیه همکلاسی هام در حالت عادیم بزرگه از مال من و این منو خجالت زده میکنه میخواستم بپرسم چرا اینطوریه میشه به نوشتن توضیح بدید♥️

   1. سلام من ۱۶ سالمه دو سال پیش که ۱۴ سالم بود اندازه التم۱۷ سانت بود و در حالت خوابیده نه سانت واقعا وقتی با همکلاسی ها یا دوستان بهم نشون میدادیم مال من خیلی بزرگتر بود و اعتماد به نفسم خیلی زیاد بود الان ۱۶ سالمه تازه بعد از اندازه گیری قبل که در چهارده سالگیم بود اندازه گرفتم ۱۴ سانت بود ! ایا امکان داره الت تناسلی کوچک بشه لاغر مردنیم هستم چاغ نیستم اصلا رفتم دکتر گفت حتما اون زمان اشتباه اندازه گرفتی ایا این طبیعی امکان داره الت کوچک بشه

 31. سلام آقای دکتر من 16سالمه اندازه ی آلت تناسلیم در حالت نعوظ از اسخوان به20سانت میرسه
  نگرانی من اینه اگر باز هم رشد کنه مشکلی در آینده ایجاد میکنه؟

  1. سلام جناب دکتر من ۱۶ سالمه ۳ماه دیگه ۱۷ سالم میشه الت من در حالت نعوذ۱۳ سانتیمتر است ایا تا ۱۸ سالگی به ۱۶ یا ۱۵سانتیمتر می‌رسد.باتشکر

 32. سلام اقای دکتر من ۱۵ سالمه التم حدودا ۲ یا حتی ۳ سالی رشد نکرده ۱۴ سانت هست البته حدود ۱۵ کیلو اضافه وزن دارم ربطی داره به رشد الت ؟؟؟

 33. سلام وقت ب خیر من ۱۷سالمه و 4ماه دیگه میرم تو 18
  60کبلچ وزن 173قد. نسبت ب هم سن هام کوچیک ترم و ریش و این چیزا هنوز کامل نشده
  و اینکه طول آلت تناسلی بنده در حالت نعوذ13سانته
  میخواستم بدونم آیا بلوغ دیر رس دارم آیا قدم و آلتم بازم رشد میکنه ؟؟و اینکه آندازه آلتم نرماله؟؟
  ب دکتر غدد مراجعه کنم؟؟

  1. سلام من کلاس یازدهم هستم قدم 167وزنم 72 کیلوهستم طول التم 10 سانت چرا کوچیکه ایا بزرگ میشه

 34. سلام دکتر من ۱۴ سالم داره میشه یه ماه دیگه والت در حالت خواب ۴ سانت است ودر حالت ایستاده وبیدار ۸الی ۹سانت است وهمه دوستام میگن مال ما ۱۴ الی ۱۵ هست و این من را ترسانده وکمی هم چاق هستم کمی چربی بالای التم هست ولی کمی کوچک است بنظرم خداستم ببینم اگر مشکلی داردبه متخصص مراجعه کنم

   1. سلام دکتر خسته نباشد خواستم درباره آلت بپرسم من ۳۰سالم هست والتم کوچیک هستم همین باعث نگرانیم هست خواستم ببینم روشی برای روشتش هست یان خوابید ۴سانت هست خواستم ببینم باید چیکار کنم

    1. سلام جناب سوال اصلی کن این که آیا خود ارضایی جلوی رشد آلت تناسلی رو میگیره با نه و اینکه ۱۶سالمه در حالت نعوظ ۱۴ سانته آیا هنوز جای رشد داره

 35. سلام ببخشید مزاحم شدم من سنم ۱۳هست و آلتم در حالت شلی 4٫5 هست و در حالت نعوذ 8سانت هست خوبه یانه؟ لطفاً جواب بدید خیلی استرس دارم.

   1. سلام ۱۴ سالمه و آلتم در حالتم نعوظ ۴ الی ۵ سانته خیلی استرس دارم و نمیتونم به پدر یا مادرم بگم خیلی استرس دارم بهم کمک کنید

   2. سلام.من چند ماهی هست که۱۵ ساله شدم. آلت تناسلیم در حالت نعوظ۱۲ سانته.ولی در حالت شل۶.۷ سانت
    میخواستم بدون طبیعیه؟
    و تا کی رشد می‌کنه ؟
    چون در آوردن مو و…. یکسالی هست شروع شده و در خود ارضایی هم مشکلی ندارم
    و اینکه بعضی اوقات در حالت شل به۴ سانت میرسه دلیلش چیه؟
    ممنون

   3. دکتر من ۱۵ سالمه و التم ۱۳ سانته. چند درصد احتمال داره که توی ۱۸ سالگی التم به ۲۰ سانت برسه. احتمالش زیاده یا کم. قدم ۱.۹۲ زیاد هم چاق نیستم

   4. ۵.۶ ماه از تموم شدن۱۵ سالگیم میگذره
    آلت تناسلیم حالت شل۶تا۸ سانتی متره
    در حال نعوذ۱۳سانت(از استخوان)
    طبیعیه؟
    اگه تا۱۸ سالگی رشد می‌کنه مثلاً به۱۵ میرسه؟؟
    امکان افزایش طول در حالت شل نیست؟

 36. سلام آقای دکتر من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۵ و وزنم ۷۵ هستش آلت تناسلی ام در حالت شل ۳ سانت و در حالت نعوظ ۵ سانت است آیا راهی است که باعث افزایش آلت شود ممنون میشم جواب بدید؟

  1. سلام آقای دکتر من ۱۵ سالمه و التم تقریبا ۱۲ سانته چطور کوچیکه یا خوبع؟
   خیلی هم خود ارضایی میکنم

   1. سلام آقای دکتر من ۱۹ سالمه وزنم ۱۱۰ کیلو آلت تناسلیم در حالت عادی ۳ سانته اما در حالتی که بلنده ۸ یا ۹ سانته ممکنه نیاز به جراحی داشته باشم چون کوچیکه ممنون میشم راهنماییم کنید

  2. حتما تا دیر نشده برو پیش دکتر و از هیشکی خجالت نکش ب پدر ومادرت بگو تا پشیمون نشدی ک زمان مناسب دکتر نرفتی و درمان نشدی بری دکتر حتما درمان میشی شک نکن

   1. سلا آقای دکتر خسته نباشید
    بنده طول آلتم در حالت خوابیده یا شل 9 سانت است و در حالت نعوظ کامل از پوست 17/5 الی 18 سانتی متر است ،
    بنده تقریبا 16 کیلویی اضافه وزن دارم .
    نگرانی من از این است که بعضی نظرات دوستان رو خوندم در همین سایت و حتی سایت های دیگه که گفتند مثلا در جوانی سایز آلت 18سانت بود اما الان مثلا 13 سانت است و آلتم کوچکتر شده ، راستش من که از سایز خودم راضی هستم اما این نگرانی در من به وجود آمده که من هم تا چند سال دیگه تغییر سایز بدم و آلتم کوچکتر بشه ، آیا این به نظر شما واقعیه یا فقط یه تخیل یا یه بزرگنمایی دوستان است؟؟ آیا نگرانی من بی جهت است یا خیر؟
    قدم 170 و وزنم 86 کیلو است و 21 سال سن دارم.

 37. آقای دکتر سلام وقت بخیر
  یه مسعله ای منو نگران کرده. طول آلتم 15 سانت و قطرش 14 سانته…که تقسیم بر 2 میشه 7 سانت یعنی باید کاندومی بپوشم که 7 سانت باشه ولی هر کاندومی که دیدم نهایت قطری که داره 5.3 سانت هستش نه 7 سانت

  به دلیل عدم کنترل روی پیش آب، خطر بارداری بدون کاندوم وجود داره نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم کمکم کنید
  با تشکر

   1. سلام آقای دکتر خسته نباشید
    ببخشید من میخواستم از شما بپرسم
    که آیا میشه آلت تناسلی رو در حالت شل با دست محکم بکشم بعد طولش رو اندازه بگیرم یعنی بدون اینکه آلت نعوظ کنه .
    و اینکه اندازه ای که به دست میاد میتونه همون اندازه ای باشه که در حالت نعوظ به دست میاد؟
    یعنی فقط طولش نه محیط

    میدونم برای اندازه ی محیط ، باید حتما آلت در حالت نعوظ باشه ولی من در مورد طولش میخواستم بدونم

   2. سلام آقای دکتر
    ببخشید یه سوال داشتم آیا برای اندازه گرفتن طول آلت تناسلی میتوان آلت را در حالت شل با دست بکشیم بعد اندازه گیری کنیم
    یعنی میخوام بدونم همون اندازه که در حالت نعوظ بدست میاد با حالت شل یکی است یا خیر؟
    البته خودم می‌دونم برای اندازه گیری محیط آلت باید حتما آلت در حالت نعوظ باشه ولی الان سوالم فقط در مورد اندازه طول آلت تناسلی است نه محیطش؟

   3. سلام آقای دکتر خسته نباشید
    بنده پسر هستم و 21 سال و 2 ماه سن دارم و به دلیل اینکه ریش در نیاوردم و هنوز به صورت شدید در صورتم جوش میزدم و در این 4 ماه اخیر تا الان بعضی تغییرات در بدن از جمله قبلا آلتم 13/5 بود اما در طی چهار ماه اخیر تا الان 16 سانت شده ، یک ماه پیش به دکتر تغذیه مراجعه کردم و ایشان برام رادیوگرافی زانوی چپ تجویز کرد و من هم انجام دادم و نتیجه اش رو برای دکتر آوردم و گفتند که تقریبا بسته شده و برام قرص ال آرژنین یوروویتال 1000 و قرص یونی بن بلند تجویز کرد و من هم الن یک ماه مصرف می کنم ، قدم 171 و وزنم 86 کیلو است که دکتر تغذیه این اندازه ها رو گرفت .
    آقای دکتر در برگه ای که همراه رادیوگرافی زاموی چپم بود نوشته بود سن تقریبی 22 تا 24 سال .
    و نتایج رادیوگرافی رو برای دکتر غلامرضا نادری فرستادم ایشون گفتن نهایتا زیر پنج سانت دیگه رشد قد دارید .
    الان سوال من از شما اینه که نظرتون من مشکل بلوغ دیررس دارم که در 4 ماه اخیر 2/5 سانت رشد آلت داشتم و اینم بگم به دلیل چاقی 1/5 سانت الی 2 سانت چربی آلت رو پنهان کرده که اندازه فعلی آلتم 16سانت است و اگر اون چربی ها رو هم در نظر بگیرم به 17/5 الی 18 سانت میرسه
    تورو خدا بگید مشکل دارم یا باید چیکار کنم؟؟

   4. سلام آقای دکتر خسته نباشید، ی مشکل عجیبی دیشب واسم اتفاق افتاد، موقعی که دراز کشیدم رو تخت برا اینکه بخوابم یهویی خود ب خود ارضا شدم (قبل اینکه خوابم ببره) میخواستم بدونم این مشکل طبیعیه؟ اولین باره اینطوری شدم

 38. سلام من 18 سالمه اندازه آلتم در بزرگترین حالت 13.8 سانت و دور بدنه آن 13 سانتی متر و درحالت شل بین 7 تا 8 سانتی متر است آیا اندازه طبیعی هست؟

   1. سلام ببخشید من ۱۲ سال و ۶ ماهمه و طول آلت تناسلی من پارسال ۱۵ بود در حالت دراز و الا به طرز عجیبی رشد کرده و شده ۲۱ سانتی متر آیا این طبیعی و البته آلت تناسلی پدرم ۴۱ سانتی متر است

    1. احتمالا مشکل داشته باشی چون الت مردان معمولا ۵۵ سانتس است و مال شما یک لوله خودکاره

    2. گفتنی است چنین سایزی می‌تواند در زمان‌ها و مکان‌های مختلف، تغییر پذیر بوده و طبیعتاً مرزبندی دقیقی برای استفاده از آن حجم وجود نداشته باشد. مهم آن است که هرانسانی را باید با توجه به طول و عرض آلت تناسلش شناخت.

 39. سلام آقای دکتر،من طول آلت تناسلیم،در حالت شلی ،۴سانت است،ولی وقتی نعوذ میشه،نزدیک ۱۲سانت میشه،میخواستم بدونم از نظر مشکلی برای رابطه ندارم؟…

 40. مصرف سیاهدانه و عسل باعث افزایش پانزده تا درصدی طول و قطر آلت تناسلی می شود همچنین تاخیر در زود انزالی و افزایش حجم اسپرم ریخته شده و افزایش توان رابطه جنسی در طی یک روز می شود آلت تناسلی من قبل از مصرف سیاهدانه و عسل ده سانتی متر و با حجم کم اسپرم و حداکثر سه دقیه در هر رابطه و حداکثر به زور یکبار در روز بوده الان با مصرف مداوم عسل و سیاهدانه طول آلت تناسلی من به چهارده سانتی متر رسیده حجم اسپرم من سه برابر حالت قبل شده و پانزده دقیقه هر بار طول می کشد در هر بار رابطه جنسی و به راحتی می توانم سه بار در روز هم بدون کوچکترین مشکلی رابطه داشته و اسپرم هایم‌ را بریزم کمرم سفت شده با مصرف مداوم عسل و سیاهدانه توصیه می کنم قبل از هر رابطه جنسی یک ساعت قبلش یک لیتر آب را جوش بیاورید سپس یک قاشق چایخوری سیاهدانه در آن بریزید بگذارید دم بکشد زمانی که ولرم شد یک قاشق عسل طبیعی در آن حل کنید اثرش را در طی مصرف مداوم روزانه می بینید مصرف یک قاشق چایخوری زنجبیل و دارچین هم در طول روز و گیاه جنسینگ هم برای بالا بردن توان جنسی سفتی کمتر و طول آلت تناسلی حتما توصیه می شود من ده سال است استفاده می نمایم به راحتی می توانم سه بار در روز هر بار پانزده دقیقه رابطه داشته باشم

 41. سلام
  دکتر من ۱۷ سال و ۷ ماه سن دارم اما قدم بشدت کوتاهه حدود ۱۶۴ سانتیمتر است و
  همیشه هم تحقیر میشم به خاطر این موضوع.
  آیا راهی برای رشد بیشتر وجود دارد؟ هر راهی که باشه به خصوص تزریق امپول رشد.
  لطفاً شرایطش را توضیح دهید که تا چند سال امکان تزریقش هست

   1. یعنی هیچ راهی وجود ندارد؟
    خواهش میکنم کمکم کنید.
    اگه الان اقدام کنم ممکنه نتیجه بگیرم.؟
    عواقبی هم داره؟

 42. الت تناسلی من ۱۸ سانتیمتر با قطر ۱۴.۵ است که در دنیای اندازه‌ها و تبلیغات جنسی پرفکت محسوب میشه. راستش این موضوع بیشتر به خودم حس خوب میده تا پارتنرم. برای یک زن نرمال (که ذهنیت پورنو برای خودش نساخته و به تماشای الت‌های مختلف ننشسته) اصلا اندازه آلت مطرح نیست و نمی دونه اندازه‌های مختلف دارن و براش آلت پارتنرش بهترین و تنها آلت دنیاست به شرط اینکه این آلت کارکرد درستی داشته باشه از نظر پزشکی که بحث آن مشخص است و از نظر عشق‌بازی که بر رفتار عاطفی و اگاهی جنسی مرد بستگی دارد تا خط‌کشی‌های التش…

 43. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  بنده پسر هستم و 21 سال و 23روز سن دارم، بنده در مابین سن 14و 15 سالگی بود که اولین مرحله بلوغ یعنی رویش مو در ناحیه زهار در من ایجاد شد و متاسفانه بلوغ دیررس دارم و یادم هست که همیشه رشدم از هم سن و سالام خیلی کم تر و کندتر بوده و اکنون قدم 172 سانتی متر و وزنم 97 کیلو هستش.
  بنده نزدیک 6 یا هفت سال بود که اصلا در آلت تناسلی هیچ رشدی نداشتم و آلت تناسلیم در حالت 13/5سانت بود ولی الان نزدیکه 1 ماهه 1الی 1/5 سانت افزایش طول آلت تناسلی داشتم که الان آلت تناسلیم در حالت نعوظ 14/5سانت و اگه کامل نعوظ بشه 15 سانت هستش
  من ریشام یه کم دراومده ولی خیلی خیلی کم پشته ، البته موهای پا زیاد دارم و اکنون در قسمت های دیگری از بدن مو های جدیدی در حال رویش هست.
  آقای دکتر الان من میخوام یک پاسخ کامل و مطمئن از شما بگیرم البته من میدونم که همه چیزم طبیعیه ولی میخوام که حداقل تلاشم رو بکنم که تا هنوز فرصت رشد دارم به رشد سریع تری داشته باشم
  و اینم بگم خیلی افسرده شدم بابت این موضوع و 24 ساعته ذهنم رو درگیر کرده
  لطفا پاسخ کامل به من بدید با تشکر از شما

   1. نه آقای دکتر درسته سوال نکردم گفتم نظر شما در این باره و بلوغ دیررس من چیه؟
    آیا همچین چیزی طبیعیه که در سن 21 سالگی افزایش طول آلت تناسلی داشته باشم؟
    و آخرم این که لازمه به دکتر مراجعه کنم ، اگه لازمه به دکتر اورولوژیست مراجعه کنم یا فوق تخصص غدد

    1. سلام آقای دکتر ، خسته نباشید
     بنده آلت تناسلیم یه کم از وسط به سمت بالا انحراف داره به طوریکه وقتی میخوام آلتم رو با خط کش اندازه گیری کنم تقریبا زیر خط کش خالی میشه
     آیا راهی هست که مشکل آلت تناسلیم انحرافش به سمت بالا برطرف بشه ، یعنی بدون عمل جراحی و با دارویی یا نوعی ورزش دادن بهش؟؟

   2. سوالم اینه که آیا افزایش طول آلت تناسلی در سن 21 سالگی طبیعیه؟
    چون من 21 سال و 23 روزمه و در یک ماهه گذشته تا الان تقریبا 1/5 سانت افزایش طول آلت تناسلی داشتم و بلوغ من دیررس است
    و خلاصه به نظر شما لازمه به دکتر مراجعه کنم ، اگر لازمه به دکتر ارولوژیست یا دکتر فوق تخصص غدد؟

 44. سلام من ۱۷ سالمه و وقتی ۱۲ سالم بود بالغ شدم و آلتم به ۱۲سانت در حال نعوظ رسید ولی از اون به بعد دیگه رشد نکرده و همونقدر مونده واین منو نگران کرده به نظرتون طبیعیه؟

   1. آخه دوستام میگن مال اونا ۱۸ یا ۲۰ سانته
    منم دوس دارم بزرگ شه
    راهی وجود داره؟
    ممکنه دوباره رشد کنه؟

    1. شماودوستانتان فکر کنم متر دستتان هست دائم اندازه میگیرد وبه اشتراک میگذارید دوستانت الکی میگن

 45. سلام اقای دکتر من ۲۱ سال سن دارم و سایز آلتم درحالت نعوظ ۱۴ سانته دیگه ابن دلگرمیا فایده نداره همه دخترا دنبال آلت بزرگ هستند پارتنرم سر همین موضوع ولم کرد و کلی منو تحقیر کرد.کاملا افسرده شدم شماهم الکی دلگرمی ندید با تشکر.

  1. ۲۱سالته اونوقت دوست دختری داشتی که … نداشته واز الت ۱۴سانتیت رضایت نداشته یکی همچین حرفی وبه خودت بزنه باور میکنی

 46. سلام دکتر من حدود ۱۵ سال و هشت ماه سن دارم من قبلاً خیلی آلتم رشد میکرد ولی الان یه چند ماهی هست هیچ رشدی نداره قبلاً ماهی یک سانت رشد میکرد اما الان چند ماه هست هیچ رشدی نداشته چیکار کنم که رشد کنه؟؟؟؟؟؟؟
  همه میگن آلت تا ۱۸ سالگی رشد داره پس چرا من رشد نمیکنه بلوغم دو سال هست شروع شده ریش هم هنوز در نیاوردم.

 47. سلام دکتر وقت بخیر من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۳ و ۷۸ کیلو ام سایز التم از استخوان عانه ۱۲ سانت و از پوست ۱۰ سانته میخواستم بدونم برای رابطه خوبه؟ و اینکه برای رظایت و لذت طرف چطور؟
  ایا با رفتن به باشگاه میشه فاصله پوست تا استخوان عانه رو کم کرد؟
  من رشد قدم متوقف شده و میخواستم بدونم تا چ زمانی تا پایان رشد الت تناسلی فاصله دارم؟
  چون الت من از ۱۲ سالگی به بعد رشدی نداشته و همونقدر مونده

   1. سلام بنده 13سال و6ماه دارم آلتم در حالت غیر نعوظ 9سانت است و در حالت نعوظ14نیم هستش آیا خوب است؟وتا18سالگی امکان دارد18سانت بشه؟

   2. سلام دکتر من حدود 3ماه پیش سانت کردم 14سانت بود بلوغ منم از 13سالگی شروع شد حدوداً الان 13سال و 6ماه هستم و تو این 3ماه 2سانت اضافه شده و 16سانت دقیق شده
    میشه بگید تا 18سالگی به چند سانت میرسه حدوداً ؟

 48. سلام خسته نباشید دکتر من خیلی اعتماد به نفسم پایینه من الان سانت گفتم دقیق 15 سانت بود در حالت نعوظ و سن من 16 هستش به نظر شما چه روش هایی رو برای بزرگتر شدن میدید در حد 20 سانت به بالا مرسی

  1. اگر کسی با سایز 15 سانت اعتماد به نفس ندارد 20 سانت نیز اعتماد بنفس به او نمی دهد. مشکل چیز دیگری است. ذهنی باید مشکل را رفع کنید زیرا سایز شما از متوسط مردان بیشتر است

 49. سلام من پسرم مشکل پنهانی آلت دارد سنش 3 ساله و کمی چاق هم هستش و این مشکل هم بعد ختنه اتفاق افتاد دکترا میگن باگذشت زمان درست میشه آیا راه حل دارد و اینکه ممکنه از ختنه کردن هم باشه و دقیقا پیش چه متخصصی باید برم

 50. با سلام و عرض ادب جناب دکتر
  بنده به مدت یک هفته دچار عدم نعوظ شده‌ام و در شب عروسی‌ام نتوانستم با همسرم ارتباط جنسی داشته باشم، هیچ حسی هم به همسرم ندارم و دوست ندارم با هرکسی رابطه جنسی داشته باشم. الان شکست‌خورده و محکوم دارم جدا میشم.
  به نظر جنابعالی این پدیده کوتاه‌مدت اتفاق افتاده و راه درمانی دارد؟ لازم به ذکر است که همسرم بیوه است. اگر بنا باشد از دستم شکایت کند آیا قاضی میتواند برای این مسئله حکم صادر کند یا راهکار درمانی پیشنهاد می‌کند؟

 51. سلام بنده تازه دارم میرم تو پونزده سال سایز التم حدود ده ثانت تا دوازده هست ایا امکان دارع که سالی یک ثانت رشد کنه حدود رشد درسال چقدر است لطفاً جواب دهید

   1. درود .
    اقای دکتر من ۱۵ سالمه آلتم حدود ۱۴ سانت هستش ‌. ولی فکر نمیکنم در ۱ یا ۲ سال گذشته رشد کرده باشه . آیا طبیعی هست؟ یا مشکلی دارم ؟؟؟

   2. سلام اقای دکتر من در سن کم جراحی شدم ختنه ی مادر زادی بودم و الان سر عالاتم شکل دیگه ی هست از زیر سرش مقداری برداشتن و عالاتم حدود ۱۰سانتی در نعفوظ و معمولی ۴سانتی میشه ایا مشکلی ندارم و خیلی از بابت رنج میبرم ک شکل معمولی نداره عالتم و سن ۱۰سالگی یادمه دکتر رفتم با پدرم دکتر گفت مشکلی ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید فکرم خیلی درگیره این موضوعه

   3. سلام دکتر
    دکتر جان من تقریبا ۱۸ سالمه
    قدم حدود ۱۸۵ وزنم هم حدود ۹۳ کیلوعه
    طول آلت هم در حالت خوابیده حدود ۷ سانته و تو حالت ایستاده وقتی از استخوان بالای آلت اندازه میگیرم ۱۴ سانته از خود چربی بالای آلت میگیرم ۱۲ سانت هست
    این اعداد ارقام آلت من خوب هست یا نه

  1. سلام آقای دکتر من یه سوال داشتم من 18روزه14سالم شده الت تناسلی من یازده سانته ایا طبیعیه باید در 14سالگی الت تناسلی چند یانت باشد وهمچنین وقتی خود ارضایی میکنم رنک. اب منی من رنک سفید نیست رنگش مثل رنک اب نمی دونم چرا میشه راهنمای کنید

 52. سلام خسته نباشید ببخشید دکتر میخواستم بدونم ایا خود ارضایی باعت اختلال در رشد آلت میشود یا خیر

   1. سلام آقای دکتر من ۵۸ سال ام ونیروی جنسی خیلی قوی دارم اگراز یک هفته بیش طول بکشه وعکس نداشته باشم کمردرد شدیدی میگیرم که خیلی اذیتم میکنه واین مشکل شاید حدود ۱۵ سال هست راه حلش چیه یک بار هم به یه دکتر ارتوپد گفتم اصلا جوابمو نداد و مسائل دیگر مطرح کرد

   2. سلام اقای دکتر من ۱۵ سالمه سایز التم معمولی ۹ سانت و در حالت کلی ۱۳ و ۱۴ هست بزرگ تر میشه

 53. اقای دکتر من جواب سوالم رو نگرفتم ممنون میشم بگید
  فاصله پوست تا استخوان فرد در لاغرترین(سوتغذیه نه) شرایط ممکن برای فرد چند سانته

  1. سلام آقای داکتر
   من از افغانستان استم سن ام ۱۹ است و قد ام ۱۷۵ و وزنم ۵۱ و اندازه الت ام ۱۶ سانتی متر است آیا مناسب است؟بخاطریکه بسیار بنظرم ناراضی استم و احساس کوچک بودنش میکنم اگر جواب بدهید خوش میشوم.

 54. سلام دکترجون من ۱۸ سالمه و قدم ۱۷۰ و وزنم ۹۲، التم تا استخوان عانه ۱۸ سانتی میشه ولی فاصله پوست تا استخوانم بخاطر چاقی ۵ سانتی میشه میخواستم بدونم اگه وزنم ۶۳ کیلو بشه یعنی حسابی لاغر کنم فاصلش چقدر میشه
  خواهش میکنم بهم کامل بگید
  ممنونم

  1. سلام دکتر. آلتم ۱۷ سانته پارتنرم باسنش خیلی بزرگه به نظر شما میتونم دقیقنننن ۱۷ سانتو استفاده کنم

 55. سلام دکتر یه سوال داشتم
  بنده فردی لاغر هستم و التم تا استخوان عانه ۱۷ سانت و تا پوست ۱۶ سانت هست
  میخواستم بدونم از چقدر ان میتوانم استفاده کنم؟
  البته فرد مقابل هم فردی توپر هستش
  باتشکر

    1. سلام دکتر من وارد ی رابط سمیمی ک برای زندگی کردن شدیم، طرفم در سن 13 سالگی حدودن 5 سال زنگدی کدره التمم من منم حدودن در حال راست 12 سانت مشکل دریم، ک تا سر عالت من به یه سفتی گوشت حالتی هست ته واژن نخوره و کامل استکاک نداشته باشه ب صورت محکم،،،،،،،، ارضا ونمیشه وبرامن خیلی سخت بد ک این عمل انجام بدم خیلی تلاش و بیشتر رابط هامون عمل انجام نیشه و میل سردی کم کم ایجاد شد ونتجیه ک جدای چ توصیه یا درمانی هست یا جراهی
     هست ک مشکل رف بشه جدا نشیم راهنمایم کنی دکتر ممنونم تشکر سپاس فراروان دکتر

 56. اقای دکتر تو این تحقیق گفته شده فقط ۵ درصد افراد دنیا الت ۱۶ سانت از استخوان عانه دارند
  ایا ۱۶ سانت الت بزرگ محسوب میشود؟

   1. سلام آقای داکتر
    اندازه آلت من از طرف راست اگر اندازه بیگیرم 18 سانته و اگر از طرف چپ اندازه بگیرم 16 سانته و اگر از بالا بگیرم 18 سانته با این که میفهمم اندازه آلت م 18 سانته اما چرا از طرف چپ 16 سانته و اینرا هم بگم آلت کمی کج است
    بنظر تان بخاطری کجی آلتم است که از طرف 16 سانت نشون میده

    1. داکتر جان تورا خدا باسخ بده میتانم از همه 18 سانت استفاده کنم
     به خاطر انحراف بودن آلتم از طرف چپ 16 سانت دیده میشه؟؟

   2. سلام آقای دکتر ممکنه کمکم کنید ممنون میشم من ۲۷سالمه سایز آلتم ۱۴ سانته خیلی دارم ازین موضوع رنج میبرم بنظرتون چیکار باید بکنم؟

    1. اینکه با سایز 14 سانت اذیت می شوید یعنی باید بر روی بینش خود کار کنید زیرا سایز الت تناسلی شما از متوسط مردان نیز بالاتر است. با یک روانشناس گفتگو کنید تا درک کنید دلیل این موضوع چیست

  1. با سلام و درود خدمت شما
   بنده ۱۴ سال و ۳ ماه سن دارم و آلتم در حالت طبیعی ۶ الی ۷ سانت است و فک کنم کوچیکه . ولی وقتی نعوظ میکنه اندازش متغیره ، ۱۶ ، گاهی ۱۷ . میخواستم دو تا سوال بپرسم ، اولی اینکه آیا آلتم در اندازه ی معمولی کوچیک به حساب میاد ( یعنی ۶ سانت در حالت شل بودن ) و سوال دیگر اینکه آیا می‌توان گفت که آلت من رشد خودش رو کرده و دیگر جا ندارد که مثلا تا سن ۱۸ سالگی رشد کند ؟
   با تشکر

 57. سلام دکتر میخواستم بدونم فاصله پوست تا استخوان عانه چقدر هست
  میگن در افراد مختلف فرق میکنه ولی بین ۱ تا ۷ سانت بسته به چربی بدن داره
  درسته؟

 58. سلام دکتر خسته نباشید
  دکتر خواهش میکنم جواب این سوال رو بهم دقیق بگید
  من برای اندازگیری الت، در حالت ایستاده اندازه میگیرم
  ولی یه مشکلی که هست اینه که نمیدونم چطور ایستاده باشم چون اگه بعضی وقتا تو همون نعوظ میشه ۱۴ بعد همون موقع یکم جامو تغیر میدم میشه ۱۵ اینا
  ممنون میشم بگید طرز درست ایستادن برای اندازه گیری چه جوریه چون سایز دقیق برام خیلی مهمه
  میدونم ۱۴ با ۱۵ خیلی فرق نداره ولی ممنون میشم بهم بگید

   1. سلام دکتر میگم من ۵روز دیگه ۱۵ سالم میشه بعدش الت ۱۳و۱۴ سانت دارم بنظرتون خوبه یا نه؟ من خودم میبینم حس میکنم کمه بعدش بنظرتون تا ۱۷ میرسه؟؟؟ فقط لطفا پیش بینی کنید
    بعدش راجب این سوال داشتم که ریشام کی در میاد اخه بعضی دوستام دارن

   2. سلام دکتر میگم اندازه نرمال الت برای یه پسر ۱۵ساله چند سانته؟؟
    میدونم ۹ سانت به بالا نرماله ولی خیلی کمه دقیق میخوام یدونم مثلا ۹۰ درصد پسرای ۱۵ساله موقع نعوظ چند سانتن؟؟؟

   3. سلام دکتر میگم اندازه نرمال الت برای یه پسر متولد ۱۳۸۶ کلاس نهم چند سانته؟
    میدونم حداقل ۹ سانته ولی میخوام بدونم ۹۰ درصد پسرای ۱۳۸۶ چند سانتن؟ حداقل سایز مثلا ۱۲یا ۱۳ و ….

  1. سلام آقای دکتر آلت من درحالت نعوظ ۱۳ ثابت و قطر دورش ۱۱ ثانت هستش من ۲۵ سالمه و متاهل هستم خانوم میگه تاحالا ۱ بار هم ارضا نشدم از اول زندگی میخواستم بدونم مشکل از منه

 59. اینکه دکتر میگه اندازه آلت 9 یا 10 سانت نرماله،1- قطرش هم خیلی کوچکه در اکثر موارد، 2- با این شرایط جامعه که دیگه همه آلتهای مختلف دیدند مایه خجالته، فعلا ذهنیت جامعه غلطه و ما توی همین جامعه زندگی میکنیم پس ممکنه پذیرشش امکان پذیر نباشه، هر وقت یه مشاور یا ارولوژی رو دیدی که اندازه آلت خودش کوچک، قطر کوچک و زود انزال هم باشه، میشه به نصیحتهاش گوش داد دیگه بقیش شعاره ،راحت به مراجع بگید تو مثل یکی که ام اس داره جز درماندگانی

  صحبت از زنبور بی حاصل بُوَد، با کسی در عمر خود ناخورده نیش

 60. سلام دکتر من ۱۳ سالمه دارم میریم توی ۱۴ ببخشید اندازه الت من در حالت راسته ۹ سانته و در حالت خوابیده ۵تا۶ سانته بنظرتون خوبه یا کوچیکه؟؟

 61. سلام دکتر. آیا در سن نوجوانی ورزش به رشد آلت کمک میکنه؟؟؟؟
  ورزش معمولی مثل دویدن و شنا و……
  و آیا اگر ورزش نکنیم آلت رشد کمتری دارد نسبت به ورزش کردن داره؟؟؟؟

   1. سلام اقای دکتر من ۱۷ سال و ۲ ماه سن دارم سایز الت من در حالت عادی ۶ و در حالت نعوظ ۱۰ ایا طبیعی هست
    اگر نیست چکار باید کنم لطفا راهنمایی کنید دچار زودانزالی هم هستم

 62. سلام دکتر سنایی عزیز.
  من خیلی وقت پیش خودارضایی کردم ولی زیاده روی کردم و ادامه خیلی دادم حتی بعد از ارضا شدن هم ادامه دادم و از اون موقه به بعد آلتم تحریک نشد به سختی تحریک شد ولی الان تحریک میشم ولی سر آلتم تحریک میشه بقیه آلتم هم تحریک میشه ولی خیلی کم نمیدونم چیکار کنم دکتر آیا این یک مشکله؟؟؟؟؟؟
  یا آیا من به خودم تلقین میکنم؟؟؟؟؟؟
  یا تا ابد اینجوری میشم ؟؟؟؟؟؟
  ارضا شدنم و لذت موقه ارضا شدنم خوبه مثل قبلاً هست ولی اولش اذیتم میکنه و تحریک نمیشم و سرش فقط تحریک میشه.
  قبلاً که خوب بودم ولی از اون خودارضایی به بعد اینجوری شدم. حدود سه چهار ماهی میشه اینجوریم. فکرمو درگیر کرده دکتر جون.نمیدونم چیکار کنم به تحریک شدن هم تعجب میکنم.
  انگار همیشه اینجوری بودم به حدی که به تحریک شدن تعجبم میاد.
  ببخشید مزاحم شدم.

   1. سلام اقای دکتر
    من در سن ۱۵ سالگی در اوج هیجانات جنسی،خیلی میخواستم بچه ۷ساله رو بغل کنم و کله اش رو بوس کنم و اونموقع نمیدونستم تحریک و اینجور چیزا چیه و نمیومد بغلم و به حالت اینکه گولش بزنم که بیاد بغلموبغلش کردم و ناخواسته موقع بغل کردنش تحریک شدم و هیچ اسیبی نزدم و به هیچ نقطه حساسی فشارش ندادم و به هیچ جایی دست نزدم فقط مثه یه بغل کردن عادی محکم بغلش کردم و یه حالت عجیبی بهم دست داد و موقعی که اینطوری شدم سریع فاصله گرفتم (مثل لبام یکم گنده شد و الت تناسلی ام انگار یکم پر شد)و ترسیدم نمیدونستم چه اتفاقی داره میافته تو بدنم در ضمن من دخترم.حالا سوال من اینه نکنه خدایی نکرده من مشکل پدوفی..داشته باشم؟و اینم بگم من اختلال وسواس هم دارم و بعضی موقع ها افکار ناجور در مورد این موضاعات پدو..اومده تو ذهنم ولی حالم بهم خورده و اعصابم بهم میریزه احساس بدی بهم دست میده.حالا این خاطره اومد تو ذهنم میترسم خدایی نکرده مشکلی داشته باشم.من هیچ علاقه ای به این موضوع ندارم

 63. سلام آقای دکتر من ۱۸سالمه و ۱۸۰قدم. سایز آلت من ۱۳سانت است که فکر میکردم کوچیکه ولی الان فهمیدم استاندارد هست. ولی از نظر عرض و کلفتی خیلی نازکه. ایا روشی چیزی هست که حداقل از عرض هم استاندارد بشه

   1. سلام آقای دکتر مرسی بابت محتوای عالی که زحمتشو کشیدین

    راستشو بخواین من 21 سالمه طول آلت تناسلیم 13 سانته امسال یکمی چاق شدم از ناحیه شکم آیا وزنمو کم کنم آلت تناسلیم از لحاظ طول افزایش پیدا میکنه یا نه؟

 64. سلام دکتر خسته نباشید من تازه وارد17 سالمه الت تناسلیم 17 سانته ولی متاسفانه کلفت نیست وزن خودمم حدود 56 کیلو هست اگه یکم سنم بره بالا تر و چاق بشم این امکان داره التم کلفت بشه؟
  قدم 175

 65. ۱-سلام دکتر من ۱۵ سالمه اینکه آلت خیلی سفت بشه وقت نعوظ طبیعی هست؟؟؟؟؟
  ۲-و آیا خودارضایی نعوظ رو ضعیف میکنه؟؟؟؟؟

   1. دکتر سلام من تازه وارد ۱۴ سال شدم و ۱۶۰ قدمه و ۳۵ کیلو وزنمه الت من ۵ سانت آیا تا ۱۸ سالگی اینطوری میمونه لطفن جواب بدین من میترسم ممنون

  1. سلام من دخترم و ۱۸سالمه، هفته ای یک یا دوبار خود ارضایی میکنم ولی فقط درحد مالش روی واژن ،این باعث بیماری یا نازایی میشه؟چون زود پریود میشم

   1. تو کامنت های بالا یکی ۴۱ سانت داشت فکر کنم خوب باشه اگر پیدا نکردی اگهی تو روزنامه بزن

 66. سلام دکتر جون.
  من همون رضا هستم که در مورد خودارضایی و تحریک نشدن آلت بهم گفتید.
  گفتید که دچار فکر های غلط شده ام درباره تحریک نشدن آلت به نظرتون دکتر چیکار کنم که این فکر های غلط رو فراموش کنم و خوب بشم؟؟؟؟؟
  به خدا چهار ماه هست من عذاب میکشم.

 67. سلام دکتر الت بنده در حالت نعوظ کمی به سمت چپ انحراف دارد برای اندازه گیری در حالت نعوظ باید اون رو صاف کنم؟

 68. سلام دکتر خسته نباشید
  من تا استخوان عانه ۱۶ سانت و تا پوست ۱۵ سانت الت دارم
  میخواستم بدونم از چقدر ان میتوانم در رابطه استفاده کنم
  بنده فرد لاغری هستم

   1. سلام دکتر وقتی با دستم به طور قائم میگیرم میشه ۱۷.۶ وقتی انحرافش رو درست نمیکنم میشه ۱۷.۲
    ممنون میشم بگید کدوم درسته

   2. سلام دکتر خسته نباشید
    من متولد ۸۴ هستم قدرم ۱۷۵ و وزنم تقریبا ۸۵
    من التم در حالت طبیعی بین ۶تا ۷سانت هست وبا محیط تقریبا ۸ سانت
    در حالت نعوظ بین ۱۳ تا ۱۴ سانت هست
    وبا محیط تقریبا ۱۱سانت
    میخواستم بدونم که ایا بازم امکان رشد داره یا نه و اگر هم بخواد رشد کنه تا چند سانت رشد میکنه
    و با پایین اوردن وزنم بزرگتر میشه یا نه ؟؟

 69. سلام دکتر سنایی عزیز.
  من نظرات سایت خوبتونو خودم بعضیا مثل من در مورد خودارضایی و تحریک نشدن آلت گفتن من هم همین سوالو دارم.
  من حدود چهار ماه پیش خودارضایی کردم و موقعه ای که ارضا شدم و منی اومد دوباره از شانس بدم ادامه دادم و یکم بعدش ارضا شدم ولی منی دیگه نیومد فقط ارضا شدم و از اون به بعد میل جنسی نداشتم به زور هم به نعوظ رسیدم ولی اینها بعد از مدتی رفع شدن. من توی این چهار ماه یه مدت آلتم خوب تحریک شده یه مدت به سختی تحریک شده نمیدونم مال چیه به نظرتون مال چیه دکتر؟؟؟
  راستی ۱۶ سال سن دارم.

   1. ۱- نه دکتر زیاد نمیبینم ولی نگاه میکنم بعضی وقتا.
    ۲- آره دکتر ولی خیلی زیاد نه ولی دارم اضطراب مثلاً وقتی میخوام خودارضایی کنم این تحریک نشدن میاد تو ذهنم.
    ۳- بله نگران هستم مثلاً میگم شاید عصب های آلتم آسیب دیده باشه و تا ابد اینجوری باشم و به سختی تحریک بشم.

    1. اضطراب باعث می شود فرد تحریک نشود. نگرانی از تحریک نشدن منجر به ان شده که واقعا تحریک نشوید.
     برای همه اتفاق می افتد گاها تحریک نشوند ولی این برای انها معنایی ندارد ولی برای شما معنا داشته و دچار فکرهای غلط شدید

 70. سلام دکتر من ۱۴ سالمه و مهر میرم تو ۱۵ التم در حالت بیدار ۱۱ سانته ولی ی شب در حالت بیدار تا ۱۴ هم رفته بود التم هنوزم رشد میکنه یا چ چیزی مصرف کنم بزرگ بشه

 71. سلام دکتر جان.
  من یه سوال داشتم.
  آیا اینکه وقتی آدم خودارضایی میکنه بعد از اینکه ارضا میشه و منی میاد ولی باز هم ادامه بده و کمی بعدش ارضا بشه ولی دیگه منی نیاد و تا مدت زیادی به سختی آلتش تحریک بشه طبیعی هست؟؟؟؟؟؟؟؟
  و آیا آلت خوب میشه،مثل قبلاً تحریک میشه؟؟؟؟؟
  دکتر لطفاً جواب هر دو سوال منو بدید.
  ممنونم.

   1. سلام خسته نباشید دکتر من بلوغ دیررس داشتم سایز التم ۱۴ سانته و ۱۷.۵ سالمه ولی قطرش خیلی کمه بعد از یکی پرسیده بودم میگفتش تا ۲۲ سالگی رشد داره درسته؟چون بلوغ دیررس داشتم…بعد خودارضایی هم ربطی به سایز الت داره

    1. سلام ،
     تشکر از مطالب خوبتون جناب دکتر
     بنده ۲۷سالمه ، و بعد از تلاش های زیادی برای افزایش سایز به این نتیجه رسیدم که تغییری چندانی ایجاد نمیشه مگر تو سن رشد باشه.
     اگر اندازه آلت تون بین ۱۱ تا ۱۵سانته ، تو شرایط خوبی قرار داره ، دنبال شریکی بگردید که بهتون حس کافی بودن بده ، مابقیش حله داداشای گلم.
     به خودتون سخت نگیرید ،

 72. سلام دکتر جان.
  من ۱۶ سالمه آلتم یه خط سیاه بالاشه و به بغل های آلتم هم رفته نمیدونم چیه درد نداره نمیدونم قبلاً بوده نبوده ولی الان هست از بالا رفته به بغل ها رفتن تا پوست ختنه گاه و پنهان شدن بعد سر اونا هم یه موی رگ های ریز قرمزی هستن به خدا راست میگم دکتر جوابمو بدید آیا طبیعی هستن یا نه؟؟؟
  یا مال چیه؟؟
  به نظر خودم یه بار خودارضایی کردم بعد از ارضا شدن دوباره ادامه دادم کمی بعدش ارضا و تا مدت زیادی تحریک نشدم الان خوب شدم به نظر خودم شاید مال اون باشه.
  دکتر کمک کنید.

  1. اقای دکتر منظورم اینه که با اندازگیری از استخوان عانه طبق شکل، چه التی بزرگ محسوب میشود

   1. ایا فردی که 170 قد دارد بلند محیوب می شود یا کسی که 175 سانت قد دارد و یا حتی 180؟ برای پاسخ باید بدانیم این فرد کجایی است. اگر ایرانی باشد 180 قد بلند محسوب می شود ولی اگر امریکایی باشد قد متوسط محسوب می شود. بنابراین برای جواب سوال شما با ید فاکتورهای بسیاری را در نظر گرفت

 73. سلام دکتر، من شنیدم الت تا ۲۰ سالگی رشد میکند درسته؟
  اگه نه ممنون میشم بگید تا چند سالگی رشد میکند

 74. سلام دکتر سوالم اینه که التم در حالت نعوظ ۱۷.۵ سانت هست ولی در نعوظ کامل از حالت عمود خارج شده و بیشتر بالا میاد(به شکمم نزدیک میشه) برای اندازگیری در حالت این حالت باید با دست الت رو به حالت عمود در بیارم و انداره بگیریم؟
  ممنون

 75. سلام دکتر من ۱۵ سالمه و در اوایل ۱۴ سالگی بلوغم شروع شد و از ۱۴ سالگی تا الان که تازه ۱۵ سالم شده آلت پنج سانتی متر رشد کرد آیا باز هم رشد میکنه؟؟؟؟؟؟
  و آیا تا ۱۸ سالگی باز هم اینقدر رشد میکنه؟؟؟؟؟

 76. سلام دکتر من ۱۵ سالمه در آخرای ۱۳ سالگی بلوغم شروع شده و تا ۱۸ سالگی که امکان رشد هست، به نظرتون من چیکار کنم تا آلتم بیشتر رشد کنه؟؟؟؟؟

 77. سلام دکتر من تازه ۱۵ سالم شده با وزن ۵۴ کیلو و قد ۱۶۸ من سایز آلتم در حالت نعوظ ۱۶ سانت هست بلوغم حدود اوایل ۱۴ سالگی شروع شد خودتون هم میگین تا ۱۸ سالگی امکان رشد هست.
  1- دکتر جون به نظرتون تا ۱۸ سانت میتونه بره؟؟؟
  1- اگر نه پس تا چه سایزی میره؟؟؟

 78. سلام دکتر من ۱۵ سالمه و قدم ۱۷۴ وزنم ۶۳ اما آلتم در حالت عادی ۳.۵ یا ۴ سانته و در بزرگترین حالت که با صابون بزرگ بشه ۹.۸ یا ۱۰.۲سانتی متره و بدون صابون با دست خالی ۸ تا ۸.۸ سانتی متره به نظر شما این اندازه متوسطه یا کوچک ؟ امکان داره آلتم تا ۱۸ سالگی ۱۵ سانت بشه ؟ و اینکه دونه های سفید و زرد ریز زیادی هم روی کلاهک و طول آلتم هست اونا به کوچکی آلتم ربط دارند ؟

 79. سلام دکتر سنایی عزیز.
  من آلتم تهش به اندازه چهار سانتی متر به جلو تحریک نمیشه به سختی تحریک میشه خیلی کم نمیدونم قبلاً اینجوری بودم نبودم نمیدونم ولی الان اینجوری هستم ولی از نوک تا ته تحریکش میکنم کاملاً خوب تحریک میشه و لذت میبرم و ارضا میشم بعد لذت کمی از ته آلتم احساس میکنم موقی که نوک تا ته تحریک میکنم ولی تهش نمیدونم چرا اینجوریه در واقع از نوک تا ته هرچی به پایین تر بیاد تحریکش کمتر میشه اگه بخوام فقط تهش رو تحریک کنم اصلاً لذت نداره مثلاً چندین بار تحریک زیاد بعد تحریک شروع میشه آیا طبیعی هست دکتر؟؟؟؟؟

 80. سلام دکتر.
  من ۱۶ سال سن دارم تحریک پذیری در قسمت های آلتم متفاوت هست یعنی بیشتر سر آلتم بعد پوست ختنه بعد وسط و بعد تهش نمیدونم قبلاً هم اینجوری بودم یا نه، آیا این طبیعی هست دکتر؟؟؟؟؟؟

 81. دکتر جان بیخیال امید دادن من به عنوان کسی ک ازدواج کردم به همه میگم سایز زیر ۱۷ سانت سایزیه ک زنت نمیخوادت من اینکه ۱۴ سانت طبیعیه درسته ولی سایزی نیست ک یه زن بخواد ازش راضی باشه حتی اگه پنج سانتم همون لذتو بهش بده

  1. این گفته شما مانند ان است که بفرمایید زن من دلش میخواهد قد همسرش 190 سانت باشد. یا اینکه پوست صورتش گندم گون باشد. این امورر موضوعاتی ذهنی است و نمی توان به همه افراد تعمیم داد. یعنی در عین حال فردی با همسر 160 سانتی نیز احساس خوبی ممکن است داشته باشد

 82. سلام دکتر من ۱۵ سالمه و قطر آلتم ۹ سانته طولش خوبه ولی قطرش کمه طول آلتم هنوز رشد داره ولی قطرش رشد نداره من دو سوال دارم ازتون دکتر
  ۱- آیا قطرش خوبه؟؟؟؟؟؟
  ۲- آیا اینکه رشد قطری نداره طبیعی هست اگه طبیعیه پس کی رشد قطریش شروع میشه؟؟؟؟؟؟؟
  دکتر لطفاً جوابمو بدید

 83. سلام دکتر من ۱۵ سالمه چند وقت پیش خودارضایی کردم بعد از اینکه ارضا شدم و منی اومد یه کم دیگه ادامه دادم دوباره ارضا شدم ولی منی دیگه نیومد فقط ارضا شدم بعد از اون ماجرا آلتم تحریک نمیشه یعنی به سختی تحریک میشه تا چندین تحریک که هیچ گونه لذتی نداره بعد یه هویی تحریک شروع میشه و ارضا میشم با وجود اینکه قبلاً به راحتی تحریک شدم منی هم کم است ولی قبلاً زیاد بود حدود دو ماه هست اینجوری شدم خوب هم نمیشم لطفاً راهنماییم کنید به خدا راست میگم روم نمیشه به پدر و مادرمم بگم امیدم فقط به شما هست

   1. دکتر ممنون بخاطر جواب خوبتون ولی دو ماهه اینجوری شدم راستی یادم رفت بگم حدود شش ماه قبل اینجوری شدم ولی خیلی زود خوب شدم اما الا نه تازه اولایل که اینجوری شدم آلتم سرد بود میل جنسی نداشتم ولی الان میل جنسی دارم و آلتمم سرد نیست ولی بازم تحریک نمیشم بهتر شدم ولی نه خوب کامل آیا این هم طبیعی هست؟؟؟؟؟؟
    ببخشید مزاحم شدم

   2. سلام دکتر آخه من دو ماه هست اینجوری هستم البته اول آلتم سرد بود میل جنسی هم نداشتم بعد دست بهش زدم انگار سنگین بود اما الان اینها را ندارم فقط به سختی تحریک میشم همون جوری که توضیح داده بودم ترو خدا جوابمو بدید راست میگم.

 84. سلام آقای دکتر من 14 سالمه التم تو حالت نعوظ 11 سانت و تو حالت معمولی 6 سانته خوبه؟

   1. سلام اقای دکتر بنده سوال داشتم الت تناسلی از زهار تا اونجایی که نک هست گرفتم هر عددی به دست اوردم ۷ سانت پایین بیارم اندازه گیریم درسته یا اشتباه گرفتم؟

  1. سلام اقای دکتر
   من اندازه طول التم رو که در حالت نغوظ از استخوان عانه تا سر الت اندازه گیری میکنم ۱۷ سانتیمتر است ولی در حین رابطه جنسی دقیقا همانطور اندازه گیری میکنم ۱۸ سانت هست ، کدامشان صحیح هست ؟

 85. سلام و عرض ادب خدمت شما
  دکتر سوالی از شما داشتم که بنده 17 سالمه و اندازه الت من در حالت نعوظ 13 سانت هست
  از نزدیک 15 سالگی بلوغ من شروع شد ولی از سن 12 سالگی تا الان که 17 ساله هستم هیچ تغییر خاصی در سایز الت نشده و از هم 12 سالگی تا الان 13 سانت مونده،باوجود اینکه یک سال بیشتر تا پایان سن رشد نمونده من چکاری برای افزایش میتونم بکنم؟؟؟اینم بگم لاغرم و اضافه وزن ندارم اصن من نمیدونم چرا از اون سال تا الان هیچ رشدی نکرده ، ممنون میشم راهنماییم کنین من توی این یک سال دقیق چکار کنم تا حداقلی دو سه سانت افزایش پیدا کنه چون اصلا پنج ساله رشدی نداشته و فقط یک سال مونده

 86. سلام.آقای دکتر من تازه وارد 19سالگی شدم طول آلتم هنگام نقوظ11سانته دو سال قبل به متخصص مراجعه کردم .متخصص گفت اندازه نرماله و قرصهای تقویتی داد از اون زمان هیچ تغیری در طول نداشته فقط کمی قطرش بزرگ شده و دیر به بلوغ رسیدم .وزنم 105قدم190آیا با کاهش وزن اندازه آلت تغیر میکند

 87. سلام آقای دکتر من ۱۵ سالمه و آلتم در حالت نعوظ ده تا یازده سانته خواستم بدونم تا چقدر رشد خواهد کرد؟

   1. سلام آقای دکتر من احساس میکنم سایز آلت تناسلیم تو این یکی دو سال ثابت مونده و رشد نکرده یعنی میتونه تو ۱۷ یا ۱۸ سالگی رشد ناگهانی داشته باشه؟

    1. نه از ۹ سانت بالاتره میدونم عادیه ولی من میخوام بیشتر بشه

 88. سلام دکتر خسته نباشید، الت من در حالت نعوظ کامل از حالت عمود خارج شده و بیشتر نزدیک به شکمم میشود
  برای اندازگیری در حالت نعوظ باید ان را با دست به حالت عمود قرار دهم یا همانگونه خطکش رو بالاش بزارم
  باتشکر

   1. سلام آقای دکتر خسته نباشید من ۱۶ سالمه اندازه آلتم ۱۴ سانته و من ازین نگرانم که دیگه رشد نکنه بنظر شما تا ۱۷ سانت میتونه بره؟