دکتر روانشناس

روانشناس در ازمیر

پیدا کردن یک روانشناس در ازمیر

برای ایرانیان با توجه به ویژگی‌های خاص این کشور و تفاوت فرهنگی، احتمالاً پیدا کردن یک روانشناس در ازمیر اندکی دشوار است.

تفاوت‌های فرهنگی بین یک روانشناس ترک یا روانشناس در ازمیر و معیارها و ارزش‌های متفاوت او با ارزش‌های یک خانواده ایرانی، فهم مشکلات را اندکی دشوار می‌کند.

مشکلات مهاجرت

از سویی دیگر، مشکلات و مسائل مهاجرت که گریبان‌گیر ایرانیان می‌شود و وارد شدن به دنیایی که از هر سو با دنیای پیشین آنها متفاوت بوده است و نوع ارتباط متفاوت انسان‌ها با یکدیگر، هریک می‌تواند احساس دلتنگی، بی‌هویتی و عدم تعلق را به فرد القاء کند.

ازسویی دیگر، افرادی که مهاجرت‌می‌کنند معمولاً به‌دلایل مشکلاتی که در کشور مقصد داشته‌اند، قصد مهاجرت به کشور دیگری را می‌کنند. به‌همین دلیل آنها در کشور مبداء به‌کلی از مشکلات پیشینشان رها نمی‌شوند. و گروهی از مشکلات را همچنان با خود به کشور مقصد می‌برند. انسان‌ها با این تصور که مشکلات را به‌جای می‌گذارند و در کشور مقصد زندگی جدید و بی‌مشکلی را آغازمی‌کنند، مهاجرت‌می‌کنند. درحالیکه در عمل متوجه‌می‌شوند علاوه بر مشکلات کشور مقصد، مشکلات کشور خود را نیز همچنان با خود به‌دوش می‌کشند.

اگر انسان کاری را هر روز به‌صورت عادت و از روی تکرار انجام دهد، استرسی را تحمل نمی‌کند. مثلاً رانندگی کردن در اوایل همراه با استرس است. ولکن بعد از مدتی رانندگی کردن به عادت تبدیل می‌شود و شما دیگر استرسی نخواهید داشت. البته اگر قرار باشد در کشور دیگری که فرمان ماشین، عکس کشور شما است رانندگی‌کنید؛ مجدداً دچار استرس می‌شوید. مهاجرت عبارت است از مواجه شدن ناگهانی با پدیده‌های بسیار جدید و گاهاً غیرمنتظره که میزان تطابق انسان را به چالش می‌کشد. شرایط جدید ناگهان فرد را با استرس‌های شدیدی روبرو می‌کند که اندکی زمان لازم است تا فرد بتواند خود را با آن تطبیق دهد.

مطالعه کنید:  ۷ دلیل برای ضرورت مشاوره ازدواج

توجه به تخصص و حس همدلی روانشناس

بنابر همه موارد ذکر شده، یافتن روانشناسی‌که شما را باتوجه به معیارها و ارزش‌هایتان درک‌کند، موضوعی قابل‌توجه و مهم است. اما علاوه بر آنکه روانشناس باید با فرهنگ مراجع آشنا باشد، باید دقت کنید که زمینه تخصص روانشناس چه می‌باشد. هر روانشناسی نمی‌تواند درباره هر موضوعی به مراجع کمک کند، زیرا زمینه تخصص روانشناسان متفاوت است.

نکته مهم دیگر، حس همدلی روانشناس است. مهمترین ویژگی یک روانشناس خوب، حس همدلی با مراجع است. همدلی یک مشاور یعنی توانایی درک احساسات مراجع. یک روانشناس که درگیر ضعف‌های شخصیتی خود است و همواره تاکید دارد تا توانایی‌ها و برتری‌های خود را به رخ مراجع بکشد، مسلماً نمی‌تواند به خواسته‌های واقعی مراجع علاقه نشان دهد. مراجع باید احساس پذیرفته شدن از سوی دکتر روانشناس کند. روانشناس باید شنونده خوبی باشد. روانشناس باید دارای ثبات احساسی باشد تا مشکلات شخصی او در کارش تاثیر نگذارد.

همه موارد ذکر شده در بالا، لزوم یافتن یک روانشناس در ازمیر را که دارای استانداردهای مطلوبی باشد بیشتر می‌کند. این سایت قصد دارد تا با ارائه مطالبی در همه زمینه‌های روانشناسی، به مخاطب کمک کند تا مشکلات خود را با افزایش دانش و بینش درباره خود، اطرافیان و محیط تا حد امکان مرتفع سازد.

همچنین روانشناسانی که از کشورهای متفاوت چون ایرانترکیههندآمریکا در این مجموعه حضور دارند، در هنگام لزوم می‌توانند راهگشای مشکلات شما باشند. شما می‌توانید مشکلات خود را به ایمیل سایت (dr.kamyar.sanaie@gmail.com)  ارسال کنید و از راهنمایی همکاران ما برخوردار شوید.

در صورتی که تشخیص می‌دهید لازم است با متخصصین این مجموعه مشاوره داشته باشید، می‌توانید با ارسال پیام به واتس آپ – ایمو- و یا تلگرام (۰۹۰۳۴۷۳۳۰۰۹) تقاضای وقت مشاوره کنید.

ارتباط با دکتر کامیار سنایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا