دکتر روانشناس

روانشناس ایرانی در آنکارا

امتیاز

آن چه در این مقاله می خوانیم

روانشناس در آنکارا

پیدا کردن یک روانشناس در آنکارا برای ایرانیان، باتوجه به‌ویژگی‌های خاص این کشور و تفاوت فرهنگی، احتمالاً اندکی دشوار است. تفاوت‌های فرهنگی بین یک روانشناس ترک و معیارها و ارزش‌های متفاوت او با ارزش‌های یک خانواده ایرانی، فهم مشکلات را اندکی دشوار می‌کند. همچنین هنگامی که برای حل احساسات یا مشکلاتی که خارج از کنترل شما به نظر می‌رسند به کمک نیاز دارید، انتخاب یک روانشناس خوب و باسابقه، به حل مشکلات و درمان شما کمک خواهد کرد.

مشکلات مهاجرت

مشکلات و مسائل مهاجرت که گریبانگیر افراد می‌شود و وارد شدن به دنیایی که از هر سو با دنیای پیشین آنها متفاوت بوده و نوع ارتباط متفاوت انسان‌ها با یکدیگر، هر یک می‌تواند احساس دلتنگی، بی‌هویتی و عدم تعلق را به فرد القاء کند.

از سویی دیگر افرادی که مهاجرت می‌کنند معمولاً به‌دلایل مشکلاتی که در کشور مقصد داشته‌اند، قصد مهاجرت به کشور دیگری را می‌کنند. به‌همین دلیل در کشور مبداء بکلی از مشکلات پیشینشان رهانمی‌شوند و گروهی از مشکلات را همچنان باخود به‌کشور مقصد می‌برند. انسان‌ها با این تصور که مشکلات را به‌جای می‌گذارند و در کشور مقصد زندگی جدید و بی‌مشکلی را آغازمی‌کنند، مهاجرت‌می‌کنند. درحالیکه در عمل متوجه‌می‌شوند علاوه بر مشکلات کشور مقصد مشکلات کشور خود را نیز همچنان با خود بدوش می‌کشند.

اگر انسان کاری را هر روز به‌صورت عادت و از روی تکرار انجام دهد، استرسی را تحمل نمی‌کند. مثلاً رانندگی کردن در اوایل همراه با استرس است. ولکن بعد از مدتی رانندگی کردن به عادت تبدیل می‌شود و شما استرسی دیگر نخواهید داشت. البته اگر قرار باشد در کشور دیگری که فرمان ماشین، عکس کشور شما است رانندگی‌کنید؛ مجدداً دچار استرس خواهید شد. مهاجرت عبارت است از مواجه شدن ناگهانی با پدیده‌های بسیار جدید و گاهاً غیرمنتظره که میزان تطابق انسان را به چالش می‌کشد. شرایط جدید ناگهان فرد را با استرس‌های شدیدی روبرومی‌کند که اندکی زمان لازم‌است تا فرد بتواند خود را باآن تطبیق‌دهد.

روانشناس در آنکارا- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

بنابر همه موارد ذکرشده، یافتن روانشناسی که شما را باتوجه به معیارها و ارزش‌هایتان درک‌کند موضوعی قابل‌توجه و مهم است. اما علاوه بر آنکه روانشناس باید با فرهنگ مراجع اشنا باشد باید دقت کنید که زمینه تخصص روانشناس چه می‌باشد. هر روانشناسی نمی‌تواند درباره هر موضوعی به مراجع کمک کند زیرا زمینه تخصص روانشناسان متفاوت است.

حس همدلی با مراجع

نکته مهم دیگر، حس همدلی روانشناس است. مهمترین ویژگی یک روانشناس خوب، حس همدلی با مراجع است. همدلی یک مشاور یعنی توانایی درک احساسات مراجع. یک  روانشناس که درگیر ضعف‌های شخصیتی خود است و همواره تاکید دارد تا توانایی‌ها و برتری‌های خود را به رخ مراجع بکشد مسلماً نمی‌تواند به خواسته‌های واقعی مراجع علاقه نشان دهد. مراجع باید احساس پذیرفته شدن از سوی مراجع کند. روانشناس باید شنونده خوبی باشد. روانشناس باید دارای ثبات احساسی باشد تا مشکلات شخصی او در کارش تاثیر نگذارد.

همه موارد ذکر شده در بالا لزوم یافتن یک روانشناس در آنکارا را که دارای استانداردهای مطلوبی باشد بیشتر می‌کند. این سایت قصد دارد تا با ارائه مطالبی در همه زمینه‌های روانشناسی به مخاطب کمک کند مشکلاتش را با افزایش دانش و بینش درباره خود، اطرافیان و محیط تا حد امکان مرتفع سازد.

همچنین روانشناسانی که از کشورهای متفاوت چون ایرانترکیههندآمریکا در این مجموعه حضور دارند، در هنگام لزوم می‌توانند راهگشای مشکلات شما باشند. شما می‌توانید مشکلات خود را به ایمیل (dr.kamyar.sanaie@gmail.com) ارسال کنید و از راهنمایی همکاران ما برخوردار شوید.

در صورتی که تشخیص می‌دهید لازم است با متخصصین این مجموعه مشاوره داشته باشید، می‌توانید با ارسال پیام به واتس آپ– ایمو و یا تلگرام (۰۹۰۳۴۷۳۳۰۰۹) تقاضای وقت مشاوره کنید.

ارتباط با دکتر کامیار سنایی

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. سلام آقای دکتر. من و همسرم چهار سال هست که به آنکارا مهاجرت کردیم و دقیقا مشکلاتی که ذکر کردید، برای من هم پیش اومده. اگر واقعا روانشناس ایرانی و خوبی در آنکارا باشن که بشه بهشون اعتماد کرد که واقعا عالیه. اما چطور اعتماد کنم؟ از اعتماد کردن بیشتر از مشکلات خودم میترسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا