خانه » روانشناسی » دکتر روانشناس » روانشناس ایرانی در آنکارا
روانشناس در آنکارا- سایت تخصصی روانشناسی

روانشناس ایرانی در آنکارا

Author : Psychological Website

پیدا کردن یک روانشناس در آنکارا برای ایرانیان با توجه به ویژگی‌های خاص این کشور و تفاوت فرهنگی احتمالاً اندکی دشوار است. تفاوت‌های فرهنگی بین یک روانشناس ترک و معیارها و ارزش‌های متفاوت او با ارزش‌های یک خانواده ایرانی فهم مشکلات را اندکی دشوار می‌کند.

از سویی دیگر مشکلات و مسائل مهاجرت که گریبانگیر ایرانیان می‌شود و وارد شدن به دنیایی که از هر سو با دنیای پیشین آنها متفاوت بوده است و نوع ارتباط متفاوت انسان‌ها با یکدیگر هر یک می‌تواند احساس دلتنگی، بی‌هویتی و عدم تعلق را به فرد القاء کند.

از سویی دیگر افرادی که مهاجرت می‌کنند معمولاً به‌دلایل مشکلاتی که در کشور مقصد داشته‌اند، قصد مهاجرت به کشور دیگری را می‌کنند. به‌همین دلیل آنها در کشور مبداء بکلی از مشکلات پیشین خود رها نمی‌شوند و گروهی از مشکلات را همچنان با خود به کشور مقصد می‌برند. انسان‌ها با این تصور که مشکلات را با خود به‌جای می‌گذارند و در کشور مقصد زندگی جدید و بی‌مشکلی را آغاز می‌کنند مهاجرت می‌کنند، در حالیکه در عمل متوجه می‌شوند علاوه بر مشکلات کشور مقصد مشکلات کشور خود را نیز همچنان با خود بدوش می‌کشند.

اگر انسان کاری را هر روز به‌صورت عادت و از روی تکرار انجام دهد، استرسی را تحمل نمی‌کند. به‌طور مثال، رانندگی کردن در اوایل همراه با استرس است، ولکن بعد از مدتی رانندگی کردن به عادت تبدیل می‌شود و شما استرسی دیگر نخواهید داشت. البته اگر قرار باشد در کشور دیگری که فرمان ماشین، عکس کشور شما است رانندگی کنید؛ مجدداً دچار استرس خواهید شد. مهاجرت عبارت است از مواجه شدن ناگهانی با پدیده‌های بسیار جدید و گاهاً غیرمنتظره که میزان تطابق انسان را به چالش می‌کشد. شرایط جدید ناگهان فرد را با استرس‌های شدیدی روبرو می‌کند که اندکی زمان لازم است تا فرد بتواند خود را با آن تطبیق دهد.

مطالعه کنید:  روانشناس در دبی

روانشناس در آنکارا- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

بنابر همه موارد ذکر شده پیدا کردن روانشناسی که شما را با توجه به معیارها و ارزش‌هایتان درک کند موضوعی قابل توجه و مهم است. اما علاوه بر آنکه روانشناس باید با فرهنگ مراجع اشنا باشد باید دقت کنید که زمینه تخصص روانشناس چه می‌باشد. هر روانشناسی نمی‌تواند درباره هر موضوعی به مراجع کمک کند زیرا زمینه تخصص روانشناسان متفاوت است.

نکته مهم دیگر، حس همدلی روانشناس است. مهمترین ویژگی یک روانشناس خوب، حس همدلی با مراجع است. همدلی یک مشاور یعنی توانایی درک احساسات مراجع. یک  روانشناس که درگیر ضعف‌های شخصیتی خود است و همواره تاکید دارد تا توانایی‌ها و برتری‌های خود را به رخ مراجع بکشد مسلماً نمی‌تواند به خواسته‌های واقعی مراجع علاقه نشان دهد. مراجع باید احساس پذیرفته شدن از سوی مراجع کند. روانشناس باید شنونده خوبی باشد. روانشناس باید دارای ثبات احساسی باشد تا مشکلات شخصی او در کارش تاثیر نگذارد.

همه موارد ذکر شده در بالا لزوم یافتن یک روانشناس در آنکارا را که دارای استانداردهای مطلوبی باشد بیشتر می کند. این سایت قصد دارد تا با ارائه مطالبی در همه زمینه های روانشناسی به مخاطب کمک کند تا مشکلات خود را با افزایش دانش و بینش درباره خود، اطرافیان و محیط تا حد امکان مرتفع سازد.

همچنین روانشناسانی که از کشورهای متفاوت چون ایرانترکیههندآمریکا در این مجموعه حضور دارند در هنگام لزوم می‌توانند راهگشای مشکلات شما باشند. شما می توانید مشکلات خود را به ایمیل سایت (dr.kamyar.sanaie@gmail.com) ارسال کنید و از راهنمایی همکاران ما برخوردار شوید.

در صورتی که تشخیص می‌دهید لازم است با متخصصین این مجموعه مشاوره داشته باشید، می‌توانید با ارسال پیام به واتس آپ– ایمو و یا تلگرام (۰۹۰۳۴۷۳۳۰۰۹) تقاضای وقت مشاوره کنید.

ارتباط با دکتر کامیار سنایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک گذاری

نویسنده : گروه وب سایت تخصصی روانشناسی، مهر ۹۷.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مشاوره ازدواج- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

۷ دلیل برای ضرورت مشاوره ازدواج

۷ دلیل برای ضرورت مشاوره ازدواج: نرخ ازدواج ظاهراً در حال کاهش است. در حالی که این یک آمار تکراری ...

انجمن پرسش و پاسخ کلیک کنید
+
اولین قرار داد ملاقات