خانه » روانشناسی رابطه » روابط جنسی » رابطه جنسی با حیوانات
رابطه جنسی با حیوانات- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

رابطه جنسی با حیوانات

Author : Psychological Website

زوفیلیا چیست؟ دلیل رابطه جنسی انسان با حیوان چیست؟

در یک مطالعه­‌ی جدید، محققان حدود ۱۰۰۰ زوفیل (فردی که از لحاظ جنسی به سوی حیوانات جذب شده است) را در خصوص فراوانی شیوع رابطه جنسی با حیوانات باورها در مورد زوفیلیا و رفتارها و اعمال جنسی آنها مورد بررسی قرار دادند.

در سال ۱۹۴۸، آلفرد کینزی، دنیا را با اولین نگارش خود در مورد رفتار جنسی آمریکایی‌ها شوکه کرد. یکی از یافته‌های شگفت‌انگیز او – هم در آن زمان و هم در حال حاضر – این بود که ۸ درصد از مردانی که او با آنها مصاحبه کرده بود، گزارش دادند که با یک حیوان فعالیت جنسی داشته‌­اند. درست است، ما در مورد تقریباً یک نفر در بین ۱۲ نفر صحبت می‌کنیم.

البته، کار کینزی بر پایه‌­ی یک نمونه جامع از آمریکایی‌ها نبود، بنابراین بسیاری از آنها به این نتیجه رسیده­‌اند که او احتمالا میزان زوفیلها یا افرادی که رابطه جنسی با حیوانات دارند را بیش از میزان واقعی آن تخمین زده است. اما از سوی دیگر، شاید هم او این کار را نکرده بود. در تحقیقی که اخیراً در مورد خیالپردازی‌­های جنسی ۴۱۷۵ آمریکایی انجام دادم، متوجه شدم که ۱ نفر در هر ۵ شرکت‌کننده گزارش دادند که در مورد آنچه که دوست دارد حداقل یک‌بار آن را با یک حیوان انجام دهد، خیال‌بافی کرده بودند. واضح است که اطلاعات من نیز می‌تواند نادرست باشد زیرا نماینده کامل جامعه نمی‌باشد، اما مهم نیست که شما چطور به آن نگاه کنید، مطمئنا به نظر می‌رسد که خیالپردازی­‌ها و رفتارهای جنسی بین-گونه‌ها با فراوانی شگفت‌انگیزی رخ می­‌دهد- این مساله علی‌رغم این حقیقت می‌­باشد که رابطه جنسی با حیوانات در حال حاضر در ۴۵ ایالت غیر قانونی است.

سوالی که احتمالاً در حال حاضر تمامی شما ممکن است از خودتان بپرسید در مورد این امر می‌­باشد که در وهله­‌ی اول، چرا این همه آدم برای داشتن رابطه جنسی با حیوانات برانگیخته می‌شوند و آیا رابطه جنسی با حیوانات یک انحراف جنسی نمی‌باشد؟ یک مطالعه‌ی جدید که در مجله­‌ی درمان جنسی و زناشویی منتشر شد، یافته‌هایی از بزرگترین نظرسنجی و بررسی تا به الان، در مورد بزرگسالانی که خود را به عنوان زوفیل شناسایی کرده بودند، ارائه نمود. این مطالعه شامل ۹۵۸ زوفیل بود که همه آن‌ها به صورت آنلاین جذب شدند و درباره­‌ی فراوانی رابطه­ جنسی با حیوانات، عقایدشان در مورد زوفیلیا و ترجیحات جنسی و اعمال آن‌ها مورد سوال قرار گرفتند. به طور متوسط، این افراد در هر هفته دوتا سه بار رابطه جنسی با حیوانات داشتند. برخی از آنها به طور انحصاری با حیوانات آمیزش داشتند، در حالیکه که دیگران شرکای انسانی نیز داشتند. شرکای حیوانی که ترجیح داده شده بودند سگ­ها بودند، اما اسب­‌ها نیز به فاصله­ ی نزدیکی متعاقب آن قرار داشت (یافته‌ای که با تحقیقات قبلی درباره این موضوع همخوانی دارد). با توجه به اینکه ۹۷ درصد از شرکت‌کنندگان دارای اولویت یا ترجیحی برای یکی از دو حیوان بودند، در حقیقت سگ‌ها و اسب‌ها دو حیوان بسیار محبوب قلمداد می‌­شدند.

بنابراین چه چیزی سبب می­‌شود تا آنها، این حیوانات را از لحاظ جنسی بسیار جذاب تشخیص دهند؟ به‌میزان زیادی این موضوع به رایحه آنها مرتبط است. باور کنید یا نه، ۸۹ درصد گفته‌اند که یک «بوی مطبوع» عامل کلیدی جذابیت شریک حیوانی آن‌ها بوده‌ است. اما فقط این نیست – این امر واقعاً به بو و ظاهر اندام تناسلی است که خاص به نظر می‌رسد مرتبط بوده و یک عامل کلیدی می‌باشد. به گفته­ نویسندگان این پژوهش، حیوان هرچه حیوان مرطوب­تر، پرمو­تر و بودارتر باشد، برای زوسکشوآل­‌ها (یک گرایش جنسی که در آن یک انسان از نظر جنسی به حیوانات جذب می‌شود) جذاب‌تر است.

با این حال، همه چیز در مورد حواس نیست. در بسیاری از موارد، بخشی از این جذابیت یا کشش در این حقیقت نهفته‌است که رابطه جنسی با حیوانات قوانین و رسوم اجتماعی اصلی را نقض می‌کند. فعالیت‌های تابو (چه آنهایی که شامل حیوانات می­‌شوند و چه آنهایی که نمی‌­شوند) به طور کلی جذابیت جنسی زیادی برای مردم دارند، زیرا آن‌ها یک لایه­‌ی اضافی از شور و هیجان را می­افزایند. به گفته­‌ی یکی از شرکت‌کنندگان: «آنچه باعث می‌شود تا حیوانات برای من جذابیت جنسی داشته باشند، مربوط به ماهیت تابوی آنها می‌­باشد، و در حالی که اندام‌های جنسی آنها همانند یک انسان عمل می‌کنند، ویژگی‌هایی دارند که فعالیت جنسی را جالب‌تر و لذت­‌بخش‌­تر می‌سازند. من دستگاه تناسلی انسانی را نیز دوست دارم، اما حیوانات را بیشتر ترجیح می‌دهم. از روی یقین واقعا نمی‌دانم چرا، من فقط این کار را انجام می‌­دهم. نسبت به انسان‌ها، آنها مرا بیشتر برای داشتن رابطه‌ی جنسی عجیب و غریب تحریک می­‌کنند.

آنچه که یافته‌های بالا به من نشان می‌دهد این است که برخی از افراد ممکن است با حیوانات به این دلیل که جویندگان شور و هیجان هستند رابطه جنسی داشته باشند، آن‌ها صرفا یک فشار یا آستانه بالاتری برای هیجان جنسی دارند، به این معنی که آن‌ها به انگیزه قوی‌تری برای سرمست شدن نیاز دارند. انجام یک کار تابو و/یا بودن با موجودی که اندام­ جنسی بسیار متفاوتی نسبت انسان دارد، می‌تواند همان چیزی باشد که این افراد به آن نیاز دارند تا آستانه­‌ی شور و هیجان خود را برای رسیدن به یک درجه به جلو هل دهند. آن گفته، در اینجا می‌­تواند یک مولفه‌‌ی یادگیری نیز داشته باشد. در واقع، برخی از شرکت‌کنندگان در این مطالعه در مورد تجربیات اولیه‌ی کودکی (از جمله بازدید از مزارع که اثر ماندگاری بر جای گذاشته است) که علاقه­‌ی آن‌ها به حیوانات را شکل داد، صحبت کردند. با این حال، یک نکته­‌ی مهم در اینجا وجود دارد: ما نمی‌توانیم بگوییم که این واقعاً همان چیزی است که آن‌ها را به سوی این علاقه هدایت می‌کند یا خیر، یا اینکه این افراد صرفا با نگاه کردن به گذشته به دنبال پاسخ می‌گردند یا خیر.

پس این جماعت چه احساسی نسبت به رابطه جنسی با حیوانات دارند؟ اکثریت قریب به اتفاق – ۷۲ درصد- گفتند که هیچ چیز اشتباهی در مورد آنچه که انجام می‌دهند، نمی‌بینند. حتی بیشتر آنها – ۸۰ درصد- می‌گویند که فکر می‌کنند هر کاری که با حیوانات انجام می‌دهند برای آن‌ها ایمن است و حیوانات رضایت خود را اعلام داشته­‌اند. شرکت کنندگان نشانه‌های زیادی از رضایت حیوانات را توصیف کردند، از نشانه‌های قابل شنیدن مانند عوعو کردن تا نشانه‌های فیزیکی مانند اینکه آیا این حیوان خوشحال به نظر می‌رسد یا در حال طفره رفتن است. به گفته­‌ی یکی از شرکت‌کنندگان: «حیوانات با استفاده از زبان بدن ارتباط برقرار می‌کنند و معمولا با هشدار دادن بوسیله‌ی ایجاد سر و صدا و نشان دادن نشانه‌هایی مبنی بر اینکه آنچه شما می­‌کنید آن‌ها را آزار می‌دهد، آن‌ها مشخص می‌نمایند که از کاری که انجام می‌دهید خوششان نمی‌آید.»

همانطور که یکی دیگر از شرکت‌کنندگان گفت: «آن سگ‌ها هرگز خوشحال از زمانی که صاحبِ زن آنها به آنها اجازه می‌­دهد تا با او رابطه‌ی جنسی داشته باشند، به نظر نمی‌رسند. سگ‌ها رابطه­‌ی جنسی را همانند جامعه­‌ی ما مورد تکریم نمی‌دانند. آن‌ها این کار را انجام می‌دهند، زیرا آن‌ها می‌خواهند، و از نظر احساسی نمی‌­توانند از آن موضوع آسیب ‌بینند.»

یک واکنش مشترک به همه این­ها این است که بگوییم که چون حیوانات انسان نیستند و نمی‌توانند خودشان صحبت کنند، آن‌ها واقعاً نمی‌توانند رضایت خود را ابراز و اعلام نمایند. بنابراین بسیاری می‌گویند که زوفیلیا بر اساس این زمینه‌­ها اشتباه است. برخی دیگر ممکن است به این امر اشاره نمایند که این مساله این سوال را مطرح می‌سازد که چرا ما اینقدر در مورد مسائل مربوط به رضایت در خصوص رابطه جنسی با حیوانات صحبت می‌کنیم، اما وقتی نوبت به شکار آن‌ها، خوردن آنها، نگهداری آنها به عنوان حیوان خانگی و یا تبدیل آن‌ها به اکسسوری­‌های مد (مانند لباس‌­هایی از جنس پوست و خز حیوانات) می­‌رسد، چنین حساسیتی به خرج نمی­‌دهیم. حقوق حیوانات از کجا شروع می‌شود و در ذهن انسان کجا خاتمه می‌یابد. بنظر می‌رسد هنوز معیار روشنی برای حقوق حیوانات در نظر نداریم و زمانی که به نفع خود فکر می‌کنیم، معیارها رنگ می‌بازند.

اشتراک گذاری

نویسنده : گروه وب سایت تخصصی روانشناسی، تیر ۹۸.

۳ نظر

  1. سلام دوکتر جون من ۱۹ سالمه خیلی زود انزال میشم لطفا اطلاح بدی ممنونم

  2. سلام دوکتر جون من ۱۹ سالمه خیلی زود انزال میشم لطفا اطلاح بدی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

سن بارداری- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

بهترین سن بارداری طبق گفته‌ مادران

بهترین سن بارداری طبق گفته‌­ی مادران آیا واقعاً «زمان مناسبی» برای باردار شدن یا سن بارداری وجود دارد؟ واضح است که شما از هر کسی ...