روابط جنسی

رابطه جنسی با حیوانات

زوفیلیا چیست؟ دلیل رابطه جنسی انسان با حیوان چیست؟

در یک مطالعه­‌ی جدید، محققان حدود ۱۰۰۰ زوفیل (فردی‌که از لحاظ جنسی به‌سوی حیوانات جذب شده است) را در خصوص فراوانی شیوع رابطه جنسی با حیوانات باورها در مورد زوفیلیا و رفتارها و اعمال جنسیشان مورد بررسی قرار دادند.

در سال ۱۹۴۸، آلفرد کینزی، دنیا را با اولین نگارش خود در مورد رفتار جنسی آمریکایی‌ها شوکه کرد. یکی از یافته‌های شگفت‌انگیزش– هم در آن زمان و هم در حال‌حاضر- این بود که ۸ درصد از مردانی که او با آنها مصاحبه کرده‌بود، گفتند با یک حیوان فعالیت‌جنسی داشته‌­اند. درست است، ما در مورد تقریباً یک‌نفر از ۱۲ نفر صحبت‌می‌کنیم.

البته، کار کینزی بر پایه‌­ی یک نمونه جامع از آمریکایی‌ها نبود. بنابراین بسیاری از آنها به این نتیجه رسیده­‌اند که او احتمالا میزان زوفیلها یا افرادی‌که رابطه جنسی با حیوانات دارند را بیش از میزان‌واقعی‌اش تخمین‌زده است. اما شاید هم او این کار را نکرده بود. در تحقیقی که اخیراً در مورد خیالپردازی‌­های جنسی ۴۱۷۵ آمریکایی انجام دادم، متوجه‌شدم ۱ نفر در هر ۵ شرکت‌کننده گفتند که در مورد آنچه که دوست‌دارد حداقل یک‌بار با یک حیوان انجام‌دهد، خیال‌بافی کرده‌بودند. واضح است که اطلاعات من نیز می‌تواند نادرست‌باشد. زیرا نماینده کامل جامعه نمی‌باشد. اما مهم نیست شما چطور به آن نگاه کنید. مطمئنا به‌نظر می‌رسد خیالپردازی­‌ها و رفتارهای جنسی بین-گونه‌ها با فراوانی شگفت‌انگیزی ر‌خ‌می­‌دهد. این مساله علی‌رغم این حقیقت است که رابطه جنسی با حیوانات در حال‌حاضر در ۴۵ ایالت غیرقانونی است.

سوالی‌که احتمالاً اکنون از خودتان می‌پرسید این است که در وهله­‌ی اول، چرا این همه آدم برای داشتن رابطه جنسی با حیوانات برانگیخته‌می‌شوند؟ آیا رابطه جنسی با حیوانات یک انحراف‌جنسی نمی‌باشد؟ یک مطالعه‌ی جدید که در مجله­‌ی درمان جنسی و زناشویی منتشر شد، یافته‌هایی از بزرگترین نظرسنجی تا به الان، در مورد بزرگسالانی‌که خود را به‌عنوان زوفیل شناسایی کرده‌بودند، ارائه‌نمود. این مطالعه شامل ۹۵۸ زوفیل بود که همه‌شان به‌صورت آنلاین جذب‌شدند. و درباره­‌ی فراوانی رابطه‌جنسی با حیوانات، عقایدشان در مورد زوفیلیا و ترجیحات جنسی و اعمالشان مورد سوال قرار گرفتند. به‌طور متوسط، این افراد هر هفته دو تا سه‌بار رابطه جنسی با حیوانات داشتند. برخی از آنها فقط با حیوانات آمیزش داشتند، درحالیکه که دیگران شرکای انسانی نیز داشتند.

رابطه جنسی با سگ و اسب

رابطه جنسی با سگ بسیار شایع است. در تحقیقات انجام شده شرکای حیوانی که ترجیح داده شده بودند سگ­ها بودند. اما اسب­‌ها نیز به فاصله نزدیکی متعاقب آن قرار داشتند. (یافته‌ای که با تحقیقات قبلی درباره این موضوع همخوانی دارد). با توجه به اینکه ۹۷ درصد از شرکت‌کنندگان دارای اولویت یا ترجیحی برای یکی از دو حیوان بودند، در حقیقت سگ‌ها و اسب‌ها دو حیوان بسیار محبوب قلمداد می‌­شدند.

علت رابطه جنسی با اسب و سگ و سایر حیوانات

بنابراین چه چیزی سبب می­‌شود تا آنها، این حیوانات را از لحاظ جنسی بسیار جذاب تشخیص دهند؟ به‌میزان زیادی این موضوع به رایحه آنها مرتبط است. باور کنید یا نه، ۸۹ درصد گفته‌اند که یک «بوی مطبوع» عامل کلیدی جذابیت شریک حیوانی آن‌ها بوده‌ است. اما فقط این نیست. این امر واقعاً به بو و ظاهر اندام تناسلی که خاص به‌نظر می‌رسد مرتبط بوده و یک عامل کلیدی می‌باشد. به گفته­ نویسندگان این پژوهش، حیوان هرچه حیوان مرطوب­تر، پرمو­تر و بودارتر باشد، برای زوسکشوآل­‌ها (یک گرایش جنسی که در آن یک انسان از نظر جنسی به حیوانات جذب می‌شود) جذاب‌تر است.

چرا برخی افراد به فعالیت‌های تابو جذب می‌شوند؟

با این‌حال، همه‌چیز در مورد حواس نیست. در بسیاری‌موارد، بخشی از این جذابیت در این حقیقت نهفته‌است که رابطه‌جنسی با حیوانات قوانین و رسوم اجتماعی را نقض‌می‌کند. فعالیت‌های تابو (چه آنهایی‌که شامل حیوانات می­‌شوند و چه آنهایی که نمی‌­شوند) به‌طور کلی جذابیت جنسی زیادی برای مردم دارند. زیرا آن‌ها یک لایه­‌ی اضافی از شور و هیجان را می­افزایند. به گفته­‌ی یکی از شرکت‌کنندگان: «آنچه باعث‌می‌شود حیوانات برایم جذابیت جنسی داشته‌باشند، مربوط به ماهیت تابوی آنهاست، و در حالی‌که اندام‌های جنسی آنها همانند یک انسان عمل‌می‌کنند، ویژگی‌هایی دارند که فعالیت‌جنسی را جالب‌تر و لذت­‌بخش‌­تر می‌سازند. من دستگاه تناسلی انسانی را نیز دوست‌دارم، اما حیوانات را بیشتر ترجیح می‌دهم. واقعا نمی‌دانم چرا، من فقط این کار را انجام می‌­دهم. نسبت به انسان‌ها، آنها مرا بیشتر برای داشتن رابطه‌ی جنسی عجیب و غریب تحریک می­‌کنند.

آنچه‌که یافته‌های بالا نشان می‌دهد اینست که برخی افراد ممکن‌است با حیوانات به این دلیل که جویندگان شور و هیجان هستند رابطه‌جنسی داشته باشند. آن‌ها صرفا یک فشار یا آستانه بالاتری برای هیجان جنسی دارند. به این معنی‌که به انگیزه قوی‌تری برای سرمست شدن نیازدارند. انجام یک‌کار تابو و/یا بودن با موجودی‌که اندام­ جنسی بسیار متفاوتی نسبت‌به انسان دارد، می‌تواند همان چیزی باشد که این افراد به آن نیاز دارند تا آستانه­‌ی شور و هیجانشان را برای رسیدن به یک‌درجه به‌جلو هل‌دهند. آن گفته، در ا‌ینجا می‌­تواند یک مولفه‌‌ی یادگیری نیز داشته‌باشد.

درواقع، برخی شرکت‌کنندگان در این مطالعه در مورد تجربیات اولیه‌ی کودکی (از جمله بازدید از مزارع که اثر ماندگاری برجای گذاشته‌است) که علاقه­‌ی آن‌ها به حیوانات را شکل‌داد، صحبت‌کردند. با این‌حال، یک نکته­‌ی مهم در اینجا وجود دارد. ما نمی‌توانیم بگوییم این واقعاً همان چیزیست که آن‌ها را به‌سوی این علاقه هدایت‌می‌کند یا خیر. یا اینکه این افراد صرفا با نگاه‌کردن به گذشته به‌دنبال پاسخند یا خیر.

پس این جماعت چه احساسی نسبت به رابطه جنسی با حیوانات دارند؟

اکثریت قریب به اتفاق- ۷۲ درصد- گفتند که هیچ‌چیز اشتباهی در مورد آنچه که انجام‌می‌دهند، نمی‌بینند. حتی بیشتر آنها- ۸۰ درصد- می‌گویند فکر می‌کنند هرکاری که با حیوانات انجام می‌دهند برای آن‌ها ایمن است. و حیوانات رضایت خود را اعلام داشته­‌اند. شرکت‌کنندگان نشانه‌های زیادی از رضایت حیوانات را توصیف‌کردند. از نشانه‌های قابل‌شنیدن مانند عوعو کردن تا نشانه‌های فیزیکی مانند اینکه آیا حیوان خوشحال به‌نظر می‌رسد یا درحال طفره‌رفتن است. به گفته­‌ی یکی از شرکت‌کنندگان: «حیوانات با استفاده از زبان بدن ارتباط برقرار می‌کنند و معمولا با هشدار دادن توسط سر و صدا و نشان‌دادن نشانه‌هایی مبنی بر اینکه آنچه شما می­‌کنید آن‌ها را می‌آزارد، مشخص‌می‌نمایند که از کاری‌که انجام‌می‌دهید خوششان نمی‌آید.»

همانطورکه یکی دیگر از شرکت‌کنندگان گفت: «آن سگ‌ها هرگز خوشحال از زمانی‌که صاحبِ زنشان به آنها اجازه‌می‌­دهد تا با او رابطه‌ی جنسی داشته باشند، به‌نظر نمی‌رسند. سگ‌ها رابطه­‌ی جنسی را همانند جامعه­‌ی ما مورد تکریم نمی‌دانند. آن‌ها این‌کار را انجام‌می‌دهند. زیرا آن‌ها می‌خواهند، و از نظر احساسی نمی‌­توانند از آن موضوع آسیب‌‌بینند.»

یک واکنش مشترک به‌همه این­ها اینست که بگوییم چون حیوانات انسان نیستند و نمی‌توانند صحبت‌کنند، واقعاً نمی‌توانند رضایتشان را ابراز و اعلام‌نمایند. بنابراین بسیاری می‌گویند زوفیلیا براساس این زمینه‌­ها اشتباه است. برخی دیگر ممکن‌است به این امر اشاره نمایند که این مساله این سوال را مطرح‌می‌سازد که چرا ما اینقدر در مورد مسائل مربوط به رضایت در خصوص رابطه‌جنسی با حیوانات صحبت‌می‌کنیم. اما وقتی نوبت به شکار آن‌ها، خوردنشان، نگهداریشان به‌عنوان حیوان خانگی یا تبدیلشان به اکسسوری­‌های مد (مانند لباس‌­هایی از جنس پوست و خز حیوانات) می­‌رسد، چنین حساسیتی به‌خرج نمی­‌دهیم. حقوق حیوانات از کجا شروع‌می‌شود و در ذهن انسان کجا خاتمه‌می‌یابد. بنظر می‌رسد هنوز معیار روشنی برای حقوق حیوانات در نظر نداریم و زمانی‌که به‌نفع خود فکر می‌کنیم، معیارها رنگ‌می‌بازند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 17 میانگین: 3.6]

نوشته های مشابه

17 دیدگاه

 1. سلام . یک سگ ماده ۱۱ ماهه داریم خیلی خودشو به پام می چسبونه و تکون میده. من چکار کنم آیا میشه عقیم کنیم یا حیوان رو به کسی واگذار کنیم چون از این حرکت سگ چندشم میشه ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  1. به علت مشابه نبودن مجموعه کروموزوم انسان با سایر حیوانات امکان بارداری وجود ندارد

 2. حتی موقع تصویر سازی اسپری تأخیری و کامدومم میزنم تا هم دیر ارضا بشم هم موقع تخلیه، دوروبرمو خراب نکنم ….
  خسته نباشید

 3. سلام
  من پسرم مجرد، علاقه شدیدی به ارتباط جنسی با سگ دارم و تصویر سازی این کار خودارضایی میکنم آیا من بیمارم؟
  (البته اینطور نیست که از رابطه با زنها بدم بیاد از اونام خیلی خوشم میاد)

   1. ممنون از پاسخگویی شما جناب دکتر
    ولی باور کنید من هرگز نمیتونم فیلم پورنو (انسان و حیوان) نگاه نکنم خیلی علاقه دارم من ۲۶ سالمه شرایط ازدواجم ندارم و اینطور که گفتم حتی دیگه ببخشید دوس دارم با سگم رابطه داشته باشم
    واقعا از کار و زندگی افتادم ….
    خیلیم افسردگی گرفتم چون امکان ازدواج ندارم….

 4. سلام
  وقت شما بخیر همسر من چندین بار با سگ رابطه کامل داشته(حدود یک ساعت سکس مداوم) و بعلت لذت بسیار بالا خیلی علاقمند شده است آیا مشکل بیماری پیش نمی آورد
  ممنونم سعید هستم از مشهد
  لطفا اگه امکان داده پیامک بزنید ۰۹۳۸۰۹۹۴۰۵۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا