روابط زناشویی

۳ راز طلایی جذب یک زن

امتیاز

روانشناسی جذب خانم‌ها

هر انسانی در عین حال که شباهت‌هایی با سایر انسان‌ها دارد، ولی در نوع خود منحصربه‌فرد می‌باشد. هیچ زنی نیز مانند زنان دیگر نیست. بنابراین نباید ذهن خود را در چارچوب‌های تنگ‌نظرانه و بسته قرار داد و تصور نمود با همه زن‌ها می‌توان به یک گونه رفتار کرد و راز جذب زنان همواره یکسان است. بنابراین زمانی که به جذب یک زن فکر می‌کنید، باید ویژگی‌های منحصربه‌فرد او را بشناسید.

اما در عین آگاهی و اذعن به منحصربه‌فرد بودن هر فرد، می‌توان به اصولی نیز اشاره کرد که می‌تواند در هر رابطه‌ای کاآمد باشد. روانشناسی جذب خانم‌ها به ما می‌گوید که زنان چگونه می‌اندیشند، اولویت‌های آنان چیست و چگونه می‌توان آنها را تحت‌تاثیر قرار داد.

جذب یک زن- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

۳ راز جذب زنان

۱. مهارت هماهنگی در جذب یک زن

برای جذب یک زن باید بدانید هم‌آهنگی یک مهارت است و مانند هر مهارتی، با تمرین، عملکردتان بهبود می‌یابد. پس تمرین کنید. با شریک زندگیتان هم‌آهنگ شوید، با مادرتان، رفیق‌تان، رئیس‌تان و سگ‌تان هم‌آهنگ شوید.

این مهارت ساده، این فرایند ساده، تعامل شما را با زنان اطرافتان عمیقاً تغییر می‌دهد، و این به نوبه خود کل جریان قرار ملاقات شما را متحول می‌سازد.

اکثر مردها تلاش می‌کنند زنان را تحت‌تأثیر قرار دهند، دائم از خودشان حرف می‌زنند و در نهایت زنان را خاموش می‌کنند. این دقیقأ مخالف چیزی است که زنان می‌خواهند. به زبان ساده، گوش دادن اغواگرانه‌تر از حرف زدن است. پرسیدن سوال، اغواگرانه‌تر از اطلاعات دادن است.

در واقع، مجذوب او بودن اهمیت بیشتری دارد تا اینکه تلاش کنید او را مجذوب خود کنید.

۲. مهارت همدلی در جذب یک زن 

اگر می‌خواهید رابطه شما با یک زن تداوم داشته باشد، او نیاز دارد بداند شما چه کسی هستید و نیاز دارد در کنار شما احساس امنیت کند. وقتی زن از شما طلب توجه می‌کند، وقتی او با احساس به سمت شما می‌آید و شما به احساسات او پاسخ می‌دهید، این قابل اعتماد بودن و امنیت عاطفی شما را نشان می‌دهد.

اگر شما او را ساکت کنید، نادیده‌اش بگیرید یا به هرحال هماهنگ با او نشوید (بالاخص وقتی که ناراحت است)، نه تنها در کنار شما احساس امنیت عاطفی نمی‌کند، بلکه حتی احساس امنیت نمی‌کند تا خودش باشد.

یک زن به امنیت فیزیکی نیز نیاز دارد. در کودکستان همه یاد گرفته‌اند زدن دیگری کار درستی نیست، اما راه‌های دیگری هم هست که زن از نظر فیزیکی با شما احساس امنیت نمی‌کند، ولی کمتر به چشم می‌آید.

مردان معمولاً از زنان قوی‌هیکل‌تر و صدای‌شان بم‌تر و بلندتر است. اگر شما از صدا و سایزتان حتی به‌طور غیرعمدی برای ترساندن یا به کرسی نشاندن موضعتان استفاده کنید، زن در کنار شما احساس امنیت فیزیکی نخواهد کرد و نمی‌تواند به شما اعتماد کامل ‌کند.

ممکن است شما شب و روز در هم‌آهنگی به سر ببرید، اما اگر از زور استفاده کنید، هیچوقت در بخش قابل اعتماد بودن یک قهرمان نخواهید بود!

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

و اما جذابیت …

به‌خاطر داشته باشید که جذابیت اجزاء تاثیر بسیاری دارد. از نظر زنان، مردان بامزه جذاب‌تر هستند، زیرا شوخ‌طبعی نشانه‌ی هوش است. زنان خصیصه‌ی فروتنی و خونسردی را در مردان دوست ندارند، زیرا فروتنی و خونسردی باعث می‌شود فاقد اعتماد به‌نفس و جاه‌طلبی به‌نظر بیایند و بنابراین از دیدگاه تکاملی، ضعیف‌تر دیده ‌شوند.

یادتان باشد در چشمان یک زن نگاه کنید، لبخند بزنید و صاف بایستید یا بنشینید (این حالت بدنی نشانه‌ی اعتماد به نفس است)، و بی‌قرار نباشید. بر قهرمان درون‌تان (سوپرمن درون‌تان یا هر اسم دیگری که دارد) نظارت کنید و اگر از هیچ کاری کم نگذاشتید و باز هم علاقه‌ی زن دلخواه‌تان را جلب نکردید، به خودتان نگیرید.

اگر او شما را نخواهد، شما هم به او نیازی ندارید. جاذبه‌ی دوطرفه، تنها جاذبه‌ای است که ارزش تعلق دارد. بیولوژی و تجربه، شما را به افراد خاصی جذب می‌کند و این چیزی است که می‌توانید کنترل زیادی روی آن اعمال کنید.

۳. شوخ‌طبعی و ابراز اعتماد به‌نفس

مهارت شوخ‌طبعی مورد دیگری است که به شما در جذب یک زن کمک می‌کند. شوخ‌طبعی نشانه هوش سرشار است. خصیصه فروتنی و خونسردی در قرار ملاقات با یک زن به‌کار شما نمی‌آید. از خود اعتماد به‌نفس نشان دهید. البته باید بین خودبینی و تکبر و اعتماد به‌نفس تفاوت قائل شوید.

خودبینی و تکبر، هر زنی را فراری می‌دهد. اعتماد به‌نفس، حاصل از اطمینان به توانایی‌های خود است، در حالیکه تکبر حاصل تلاش برای پنهان کردن ناتوانی‌های خود است.

شوخ‌طبعی نشانه اعتماد به‌نفس در شما است. در چشمان زن نگاه کنید. صاف بایستید و لبخند بزنید. چشمان خود را به زمین نیندازید، زیرا این نشانه عدم اعتماد به‌نفس است. در اینصورت از لحاظ تکاملی، زن نمی‌تواند به شما به‌عنوان پدر فرزندانش اعتماد کند و در نتیجه جذب شما نمی‌شود!

طبق تحقیقات دکتر فیونا مور، زنان جذب مردانی می‌شوند که استرس کمتری دارند، نه مردانی که سطح کورتیزول‌شان بالا است. آرام ماندن از جمله ویژگی‌های تکاملی است که در روانشناسی جذب خانم‌ها باید روی آن حساب ویژه‌ای باز کنید. شوخ‌طبعی نشانه آرامش و اعتماد به نفس در شما است.

مسلماً هیچ زنی نمی‌خواهد وقتی شیری به او حمله کرد، شما از ترس غش کنید. او جذب مردی می‌شود که بتواند آرامش خود را حفظ کرده و او را از مهلکه نجات دهد.

منبع:

گاتمن، جان (۱۳۹۵). اسرار دلربایی. ترجمه دکتر کامیار سنایی، مانیا خواجه. تهران. نشر نسل نواندیش.

سفارش تلفنی کتاب اسرار دلربایی

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا