روانشناسی رابطهپرسشنامه‌ها

تست ازدواج

امتیاز

تست شخصیت‌شناسی ازدواج

۱۰تا از بهترین تست‌های شخصیت شناسی ازدواج برای زوج‌ها

یک تست شخصیت شناسی ازدواج خوب برای زوج‌ها، می‌تواند نشان دهد که آیا شما با همسرتان سازگار هستید و این سازگاری تا چه حد می‌باشد. همچنین انجام این تست‌ها می‌تواند کاملاً متفکرانه و سرگرم کننده باشد.

عوامل متعددی به شادی در یک رابطه کمک می‌کند، از جمله اینکه چقدر شما و شریک زندگیتان با هم سازگار هستید.

نتایج تست شخصیت شناسی ازدواج می‌تواند برخی از گفتگوهای مهم را در رابطه شما ایجاد کند و به شما کمک کند تا اوقات خوشی را با هم داشته باشید.

اگر علاقه‌مند هستید که بیشتر بدانید، انتخاب ما از ۱۰ تست برتر سازگاری برای زوج‌ها را بررسی کنید.

۱. تست شخصیت شناسی ازدواج در سایت marriage.com

این تست سازگاری در رابطه دارای ۱۰ سؤال است که به شما کمک می‌کند تا میزان هماهنگی خود را با همسرتان بسنجید.

هنگامی که این آزمون را جواب می‌دهید، شرح مفصلی از اینکه چقدر برای یکدیگر مناسب هستید، دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید این آزمون را با حالت سرگرم کننده‌ای انجام دهید، می‌توانید هردوی شما آن را به صورت جداگانه انجام دهید و سپس نتایج را با هم مقایسه کنید.

همچنین می‌توانید تست‌های سازگاری دیگری را از سایت marriage.com انجام دهید و از مقایسه نتایج خود با همسرتان در موارد مختلف لذت ببرید. نتایج ممکن است شما را غافلگیر کند، بخنداند یا بحثی که از مدت‌ها پیش بین شما مانده است را باز کند.

۲. تست شخصیت شناسی ازدواج در سایت allthetests.com

بعد از تکمیل ۲۴ سؤال، مشخصات شما در ۴ دسته شخصیتی مختلف توضیح داده می‌شود. این آزمون دارای سؤالاتی است که شامل چهار موضوع هوش، فعالیت، رابطه جنسی و خانواده است.

زمانی که آزمون را تمام کردید، همسرتان نیز باید به آزمون جواب دهد. میزان سازگاری شما با یکدیگر در میزان مطابقت مشخصات شما با یکدیگر است. تکمیل این تست سازگاری در عشق کمتر از ۵ دقیقه طول می‌کشد.

۳. تست شخصیت شناسی ازدواج (تست پنج عاملی سازگاری بیگ فایو)

این تست سازگاری در رابطه با تحقیقات انجام شده در مورد پنج ویژگی شخصیتی بیگ فایو پشتیبانی می‌شود.

بعد از تکمیل ۳۰ سؤال، نتایج آزمون به شما نمره‌ای در زمینه برونگرایی، توافق‌پذیری، وظیفه‌شناسی، احساسات منفی و پذیرا بودن نسبت به تجربه‌ی جدید ارائه می‌دهد.

بسته به میزان ارتباط شما با یک ویژگی خاص، امتیاز شما از صفر تا صد رتبه‌بندی می‌شود.

شما می‌توانید همسرتان را برای انجام تست سازگاری دعوت کنید تا بتوانید نتایج خود را با هم مقایسه کنید.

۴. تست شخصیت شناسی ازدواج در سایت similarminds.com

این تست سازگاری با شریک خود نیز بر اساس مدل بیگ فایو است. این آزمون دارای ۵۰ سؤال است و از شما درخواست می‌کند تا قبل از شروع به سؤالات تست عشق، یکسری اطلاعات اولیه را به اشتراک بگذارید.

از آنجایی که این آزمون از شما می‌خواهد تا درباره طرز فکر خود و همسرتان در مورد یک موضوع خاص پاسخ دهید، شما می‌توانید خودتان این آزمون را انجام دهید و تصور کنید که آن‌ها ممکن است چه بگویند یا اینکه می‌توانید آزمون را با هم انجام دهید.

اگر می‌خواهید نتایج آزمونتان قابل اعتماد و ارزشمند باشد، آن‌ها بر اهمیت ارائه پاسخ‌های صادقانه تأکید می‌کنند (اما این مورد برای هر آزمونی واقعاً لازم است). تکمیل این تست کمتر از ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

۵. تست شخصیت شناسی ازدواج در سایت myrealpersonality.com

این آزمون شامل ۱۵ سؤال ساده است تا بتوانید تست سازگاری در عشق را به صورت روزانه انجام دهید تا ارزیابی تغییر سازگاری خود در طول زمان را بررسی کنید.

این تست سازگاری برای زوج‌ها بر ترجیح شما برای غذا، فیلم‌ها و فعالیت‌ها متمرکز است.

وقتی پاسخ‌ها را ارسال می‌کنید، توضیحاتی دریافت خواهید کرد که نشان می‌دهد چقدر با هم سازگار هستید.

۶. تست شخصیت شناسی ازدواج در سایت psychologia.co

این آزمون تنها ۷ سؤال ساده دارد، به همین دلیل یکی از کوتاه‌ترین آزمون‌های موجود محسوب می‌شود.

وقتی آن را پر می‌کنید، یک جدول با نمراتی در ۴ تیپ شخصیتی دریافت می‌کنید: دموی مزاج (خوش‌بینی)، بلغمی مزاج (بی‌تفاوت)، صفراوی مزاج (زودجوش)، سوداوی مزاج (افسرده).

در این آزمون دو ستون وجود دارد تا شما بتوانید برای خودتان پاسخ دهید و همسرتان نیز بتواند برای خودش پاسخ دهد.

اگر می‌خواهید چالش را گسترده‌تر کنید و از آن بیشتر لذت ببرید، می‌توانید سعی کنید ستون همسرتان را نیز پاسخ دهید و از آن‌ها بخواهید تا به جای شما جواب دهند.

تفاوت در نتایج آزمون می‌تواند مبنایی برای مقایسه جالبی باشد که بیشتر به شما کمک می‌کند تا ببینید چقدر یکدیگر را می‌شناسید.

۷. تست شخصیت شناسی ازدواج در سایتgottman.com

یکی از مؤلفه‌های مهم سازگاری و موفقیت در روابط این است که بدانید همسرتان چه چیزهایی را دوست دارد یا دوست ندارد.

این تست سازگاری در رابطه به شما کمک می‌کند تا بررسی کنید که چقدر همسرتان را خوب می‌شناسید. ارزش این را دارد که نتایج خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید تا بتوانند پاسخ‌هایی را که اشتباه نوشته‌اید تصحیح کنند.

بعد از تکمیل ۲۲ سؤال این آزمون، نتایج آن را در آدرس ایمیل خود دریافت می‌کنید.

۸. تست عشق واقعی

این تست رابطه از سؤالات سناریو محور تشکیل شده است و می‌تواند کاملاً متفکرانه باشد.

هنگامی که به سؤالات پاسخ می‌دهید، یک گزارش کاملاً گسترده با توضیح کامل و شخصی از تمام نمرات آزمون، نمودارها و توصیه‌های خود بر اساس نتایج آزمونتان دریافت می‌کنید. حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد تا به سؤالات پاسخ دهید.

۹. تست شخصیت شناسی ازدواج در سایت weshouldtryit.com

آیا شما و همسرتان در رابطه جنسی با یکدیگر سازگار هستید؟ آیا می‌خواهید در مورد تمایلات جنسی او بیشتر بدانید؟ این تست به شما کمک می‌کند تا بهتر متوجه چنین جزئیاتی شوید.

نتایج تنها تمایلات جنسی را نشان می‌دهد که هردوی شما به آن‌ها علاقه دارید. همچنین شما می‌توانید قبل از اینکه همسرتان به پرسش‌نامه پاسخ دهد، سؤالات خود را به پرسش‌نامه اضافه کنید.

۱۰.تست شخصیت شناسی ازدواج در سایت lovepanky.com

در مقایسه با تست سازگاری دیگر از لیست ذکر شده، این تست به شما نتایج خودکار نمی‌دهد.

۵۰ سؤال وجود دارد که باید با همسرتان به نوبت به آن‌ها پاسخ دهید، بنابراین بهتر است زمان بیشتری را برای بررسی آن‌ها اختصاص دهید.

پاسخ‌ها به شما کمک می‌کنند تا یکدیگر را بهتر بشناسید و سازگاری خود را به‌طور مستقل ارزیابی کنید.

بنابراین، اگر به دنبال یک ماشین حساب ساده برای سازگاری در عشق هستید، این آزمون مورد نظر شما نمی‌باشد.

این تست خاص برای کسانی مناسب است که تمایل دارند با بررسی سازگاری یکدیگر، زمان و انرژی بیشتری را برای ایجاد رابطه خود سرمایه‌گذاری کنند.

امیدواریم که از انجام دادن این آزمون‌ها لذت ببرید. اگر نمی‌دانید که آیا شما و شریک زندگیتان با یکدیگر سازگار هستید، پیشنهاد می‌شود تست‌های ذکر شده را انجام دهید.

می‌توانید تست‌هایی را انتخاب کنید که نتایج خودکار ارائه می‌کنند یا آن‌هایی که خودتان رتبه‌بندی می‌کنید. نتایج هر چه که باشد، نسبت به آن‌ها انتقادی باشید.

حتی اگر یک تست نشان دهد که شما هماهنگی خوبی ندارید، می‌توانید روی تفاوت‌های خود کار کنید و آن‌ها را به نقطه قوت خود تبدیل کنید.

نتایج می‌توانند متفکرانه باشند و به شما در درک میزان هماهنگی خود و زمینه‌هایی که باید در آن‌ها پیشرفت کنید، کمک کنند. همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا با همسرتان درباره موضوعات مهمی که در آن‌ها به توافق نمی‌رسید یا هماهنگ نیستید، صحبت کنید.

تست‌هایی که در بالا ارائه کردیم را برای بررسی سطح سازگاری خود انجام دهید و از آن برای ایجاد ارتباط و صمیمیت خود با همسرتان استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که این تست‌ها به تنهایی باعث نمی‌شوند که جزئیات رابطه شما کامل مشخص شود و همینطور بتوانید در تمام زمینه‌های مختلف رابطه خود بهتر پیش بروید. گاهی اوقات مشورت با یک متخصص روابط لازم است تا بتوانید برخی از ناسازگاری‌ها را حل کنید و ارتباط بهتری با همسرتان داشته باشید.

 

 

منبع:

https://www.marriage.com/advice/love/best-love-compatibility-tests-for-couple/

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا