کلیپ

بهبودی بعد از پایان یک رابطه عاطفی

ویدیویی با موضوع پایان یک رابطه عاطفی

رابطه عاطفی و پایان یک رابطه عاطفی همواره موضوعی بوده است که ذهن انسان را بسیار درگیر خود می‌کرده است. انسان‌ها همواره تلاش بسیار زیادی می‌کنند تا روابط خود با دیگران را بهبود ببخشند. همچنین بر تکنیک‌های یک رابطه عاطفی خوب و موثر تسلط پیدا کنند.

موضوعی که در این ویدیو توسط دکتر سنایی تهیه شده، گیر افتادن در روابط عاطفی‌ای می‌باشد که چندان مناسب فرد نیستند. در این زمان، عقل حکم به خروج از آن رابطه را می‌دهد اما احساسات فرد نمی‌توانند جدایی از رابطه را بپذیرند. همچنین در این مورد این موضوع صحبت می‌شود که اگر فردی به پایان یک رابطه عاطفی اندیشدید و رابطه‌ای که ما در آن هستیم را قطع کرد و ما همچنان وابسته به آن رابطه هستیم، باید چه کارهایی انجام دهیم تا بتوانیم بهتر از آن رابطه بیرون بیایم.

در رابطه با موضوع فوق، یک مقاله و یک پادکست نیز بر روی سایت قرار دارد که خواندن و گوش دادن به آنها، می‌تواند به شما کمک بیشتری نماید.

مقاله‌ی ۹ قدم برای بهبودی بعد از پایان رابطه

پادکست بهبودی بعد از پایان رابطه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۴]

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

 1. باعرض سلام ووقت بخیر.
  اقای دکتر بنده دختر خانومی ۲۷ساله هستم ک حدود ۴سال با اقایی ۳۰ ساله ارتباط دوستی داشتم .اوایل آشنایی صرفا برای مسائل درسی بود درطول رابطه دوستی بارها ایشون ابراز علاقه دوستانه کردند ومن هم کاملا شیفته رفتار ومنش ایشون شدم ورابطه کاملا دوستانه وصمیمی داشتیم و درطول رابطه چون هم رشته بودیم بامشارکت هم مقاله نوشتیم وباکمک هم ایشون برای دکترا قبول شدند ومن هم ارشد ،چندماه بعد ازقبولی هردو راجبه ازدواج صحبت کردیم ومن گفتم خواستکار دارم اما ایشون ازمن خواستن تا مدت زمانی رو صبر کنم وباخانوادشون مطرح کنند بعد از گذشت ۴ماه گفتن خانوادشون مخالف هستن چون ازنظر سطح مالی ازمابهتر هستن . من هم تصمیم ب قطع ارتباط گرفتم اما ایشون نذاشتن وب بهانه درس باهم درارتباط بودیم تا اینکه یه هفته پبش بصورت جدی باهم صحبت کردیم وگفتم ک تصمیم ب خداحافظی دارم وایشون گفت من از ازدواج میترسم وازدواج رو دوست ندارم وتواین زمانه خیلیا رو می بینم طلاق گرفتند و… حس میکنم با ازدواج امنیت شغلی و مالیم از بین بره وازطرفی از تنهایی میترسم وسعی کردند منو قانع کنند ک ب عنوان دوست کنار هم باشبم اما منم بشون گفتم با وجود علاقه ایکه بش دارم عزت نفسم اجازه نمیده این ارتباط دوستانه رو ادامه بدم وبرا اینده وزندگی خودم اهداف وبرنامه هادارم و نمی تونم زندگی وایندمو فدای ایشون کنم واینکه گفتم دلایل عدم ازدواجت بهانه ای بیش نبوده و شاید معیارهای دوستی متفاوت از معیار های انتخاب همسر هست و به این دلیل به دیدگاهت احترام میزارم
  و قطعا خداوند برای هردو کیس بهتری رو سرراه میزاره وخیلی دوستانه ارتباط رو تموم کردیم وسعی کردم خیلی قوی ظاهر شم بعد از اون تمامی راه های ارتباطی مو باش قطع کردم . اما ته دلم همچنان خیلی دوستش دارم اخه تقریبا تمامی معیارهای من رو داشتند نمی دونم کار درستی کردم ارتباط رو قطع کردم یانه
  ممنون میشم دراین خصوص راهنمایی بفرمایید.
  باتشکر.

  1. وقت بخیر. مطمئنا بهترین تصمیم را گرفتید. هر قدر این رابطه بیشتر ادامه بیابد جدا شدن سخت تر خواهد بود و نهایتا با دلخوری و زخمهای بیشتری از ارتباط بیرون نی امدید. اگر شانسی برای ازدواج با ایشان وجود داشته باشد نه در ادامه ارتباط بلکه در قطع کامل ارتباط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا