روابط زناشویی

اولین بوسه همسر

1.5/5 - (2 امتیاز)

آموزش اولین بوسه همسر (روانشناسی بوسه از لب)

 

قصد نداریم شما را بترسانیم یا بر فشار قرار ملاقات بیفزاییم، اما حقیقت این است که یک زن همیشه و همیشه اولین بوسه همسر را به یاد می‌آورد. خاطره اولین بوسه لب همواره در ذهن می ماند. دست و پا چلفتی یا پرشور. لطیف یا خشن. آبدار یا خشک. بر روی پیشانی یا دماغ. چه کسی صورتش را به سمت راست چرخاند، چه کسی به سمت چپ چرخاند. صداها و بوها. یک زن همه این‌ها را در اولین بوسه همسر به‌خاطر (خاطرات اولین بوسه نامزدی) می‌آورد و اولین بوسه همسر بسیار مهم است.

دکتر جان بوهانون، روانشناس از دانشگاه بوتلر، ۵۰۰ نفر را مورد بررسی قرار داد تا خاطرات تجربیات مهم زندگی آنها را با هم مقایسه کند (از جمله از دست دادن پرده بکارت) و اولین بوسه همسر در صدر همه آنها قرار داشت. اولین بوسه همسر زنده‌ترین خاطره در ذهن کسانی بود که مورد بررسی قرار گرفتند. او گزارش داد: با آنکه این رویداد چند وقت پیش اتفاق افتاده بود، اما آنها می‌توانستند ۹۰ درصد جزییات را به‌خاطر بیاورند. اگر بخواهیم کمی فشار را بیشتر کنیم باید بگوییم که روانشناس تکاملی دانشگاه آلبانی، دکتر گوردن گالوپ گزارش کرده است که ۶۶ درصد از زنان می‌گویند به‌خاطر بوسه‌ای که به‌درستی انجام نشده بود، رابطه خود را خاتمه داده‌اند.

اولین بوسه همسر- تصویر ۱- سایت تخصصی روانشناسی دکتر کامیار سنایی

بنابراین چه چیزی در اولین بوسه عاشقانه نهفته است که آن را اینقدر مهم می‌کند؟

به بوسه اینگونه نگاه کنید: لب‌های شما تعداد زیادی پایانه‌های عصبی و بازنمایی بزرگتر از انتظاری در قشر حسی (کورتکس) مغزتان دارند. یک بوسه درست، این پایانه‌های عصبی را تحریک کرده و هورمون‌هایی که در مغزن زن باعث احساسات خوب می‌شوند را آزاد می‌کند. علم شیمی هنگامی که با بوسه می‌آید، بسیار مهم می‌شود و درست مانند فرمون‌ها، شما می‌توانید جفت یکدیگر باشید یا نباشید. البته راه‌هایی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید شانس خود را در ایجاد یک جرقه با اولین بوسه افزایش دهید.

بهداشت دهان: اگر به تازگی ماهی ساردین به همراه سیر بوداده و پنیرخورده‌اید، در عزم خود برای بوسه تجدیدنظر کنید. به‌خاطر داشته باشید که حس بویایی زنان بسیار تیز است و بوی بد دهانتان، دلفریب و جذاب نخواهد بود.

اعتماد به نفس داشته باشید: آیا رت باتلر وقتی می‌خواست اسکارلت اوهارا را در برباد رفته ببوسد شک کرد؟ نه. او گفت: «تو باید بارها و توسط کسی که می‌داند چطور این کار را بکند، بوسیده شوی». بعد ثابت کرد که آن شخص، خودش است. یقیناً دلیلی وجود دارد که جلد تعداد زیادی از رمان‌های عاشقانه، یک زن را نشان می‌دهد که در وسط یک بوسه عاشقانه است.

هیچ چیزی حوصله بهم‌زن‌تر از این نیست که یک مرد برای بوسیدن اجازه بگیرد. «می‌تونم الان ببوسمتون؟». مودبانه است ولی احتمالاً هیچ جرقه‌ای را در مغز زن ایجاد نمی‌کند. به‌جای آن از حرکات بدن او بخوانید که الان لحظه مناسبی برای بوسیدن است یا خیر.

به علامت‌هایی که نشان می‌دهد برای اولین بوسه همسر و یا دلدار خود می‌توانید اقدام کنید، توجه نمایید.

در اقدام برای اولین بوسه، به علامت‌ها توجه کنید

اگر زنی می‌خواهد که شما او را ببوسید، می‌توانید این موضوع را بفهمید. وقتی او علاقه‌مند است، اکثر توجه‌اش به لب‌ها و چشمان شما است. ممکن است لب خودش را لیس بزند و یا لب پایینش را گاز بگیرد. به چشم‌هایش نگاه کنید. به لب‌هایش نگاه کنید. آیا لبخند می‌زند؟ او احتمالاً خودش برای بوسه اقدام نمی‌کند (هیچ رمانی وجود ندارد که پشت جلد آن یک زن، مردی را به‌روی زانو خم کرده باشد تا او را ببوسد) اما علامت‌هایی می‌فرستد که یعنی دوست دارد توسط شما بوسیده شود.

در اولین بوسه عاشقانه آرام حرکت کنید

روی صورتش جوری حمله‌ور نشوید که انگار او یک برش از پیتزا است و شما هم از گرسنگی دارید می‌میرید. به‌خاطر داشته باشید که تحقیقات نشان داده‌اند که او تمام جزییات اولین بوسه را (یا حداقل ۹۰ درصد آن را) برای مدت طولانی در خاطر نگه خواهد داشت. مطمیناً نمی‌خواهید شما را سگ هاری که به سمت او یورش برده، به‌خاطر بیاورد. صورت‌تان را کمی به سوی او نزدیکتر کنید و ببینید صورتش را عقب می‌کشد یا همانجا نگه می‌دارد. اگر به عقب خم شد، احتمالاً علامت‌ها را اشتباه متوجه شده‌اید؛ اگر همانجایی که هست ماند و یا کمی نزدیک‌تر شد، الان زمانش است.

انتظار ایجاد کنید

صورتش را لمس کنید. موهایش را نوازش کنید. لب‌هایتان را کمی به او نزدیکتر کنید و کمی آنها را آویزان کنید و اجازه دهید نفس شما را احساس کند (قسمت بهداشت دهان را بخوانید). اجازه دهید جاذبه و اشتیاق برای تماس لب‌ها ایجاد شود. از او بخواهید تا از شما بخواهد او را ببوسید. انتظار آنکه چیز شگفت‌انگیزی قرار است اتفاق بیفتد، دوپامین آزاد می‌کند و تجربه واقعی را لذت‌بخش‌تر می‌کند. هدف نهایی این است که او را به جایی برسانید که بوسیدن شما را از نفس کشیدن بیشتر بخواهد.

او را ببوسید

لب‌های او را با لب‌هایتان لمس کنید و سپس توقف کنید. احساسات را حس کنید. در لحظه زندگی کنید. شیرجه نزنید و زبانتان را به حلق او فرو نکنید. این یک بوسه است و نه یک حمله. فشار را افزایش دهید و در پاسخ او، شما هم پاسخ دهید. اگر دهانش را باز کرد، به آرامی زبانش را لمس کنید. بزاق مرد حاوی تستسترون است و تستسترون میل جنسی را در زن افزایش می‌دهد. این بدین معنا نیست که تلاش کنید تا جای ممکن بزاق دهانتان را به دهان او بریزید، این کار میل جنسی او را بالا نمی‌برد. تصور هم نکنید که آغشتن اطراف دهان او به بزاق دهانتان ایده جالبی است. کمی رطوبت در داخل دهان خوب است. بوسیدن او

مثل یک سگ سنت برنارد، ممنوع!

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

به غرایزتان اعتماد کنید

بوسه مانند یک رقص دو نفره است و هر رقصی بین دو نفر، بی‌همتا خواهد بود. شما باید با او هماهنگ شوید و او نیز با شما. اگر او عقب بکشد، بوسه به انتها می‌رسد. اگر غرایز شما به شما می‌گویند که پایانه‌های عصبی در حال روشن شدن هستند، بوسه را همچنان ادامه دهید. بوسه‌های طولانی شگفت‌انگیزند.

او را لمس کنید

بوسه با لب‌ها آغاز می‌شود ولکن با دست‌ها و بازوان گسترش می‌یابد. صورت و موهای او را نوازش کنید. دستانتان را اطراف او حلقه بزنید. پشت گردن او را لمس کنید. با دستانتان هرکاری بکنید جز اینکه آنرا در دو طرف بدن خود، آویزان رها کنید. اگر در دست‌هایتان به او احساس امنیت بدهید، او را وادار می‌کنید که بیشتر آرزوی بازوان شما را کند.

فعلاً نمی‌توانیم به شما بگوییم که بعد از آن باید چه کار کنید. اینکه بوسه اول منجر به یک رابطه کوتاه‌مدت شود یا به یک ارتباط بلند بینجامد، به هر دو نفر شما بستگی دارد؛

توجه!!!! قصد داریم به شما کمک کنیم تا بفهمید آیا یک زن ظرفیت ارتباط بلندمدت با شما را دارد یا خیر. خیلی سخت است زمانی که غرق درهورمون اکسی‌توسین هستید و احتمالاً از قوای عقلانی خود استفاده نمی‌کنید، تصمیم بگیرید. بین کسی که از بوسه شما مجنون شده و کسی که به‌واقع مجنون باشد، فرق بسیاری است.

منبع:

گاتمن، جان (۱۳۹۵). اسرار دلربایی. ترجمه کامیار سنایی، مانیا خواجه. تهران. نشر نسل نواندیش.

سفارش تلفنی کتاب اسرار دلربایی

PDF این کتاب را از فروشگاه سایت نیز می توانید تهیه کنید.

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. سلام وقت بخیر مقاله بسیار مفیدی بود.کاش پارتنر من قبل از اولین بوسه اینارو میخواند.تمام نباید های مقاله رو موقع اولین بوسه داشت و اولین بوسه زندگیم هم بوده و با رضایت من شروع نشد.الان اصلا حس خوبی بهش ندارم و نمیدونم باید چیکار کنم؟با گذشت زمان حسم بهتر میشه یا فقط باید تمومش کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا