پادکست

اضطراب کرونا

امتیاز

پادکست روانکام تقدیم می‌کند: اضطراب کرونا

اپیزود ۱ کرونا و اضطراب

راوی: پیام شهیدزاده – دکتر کامیار سنایی

 

در اولین بخش از پادکست روانکام، به مطلبی می‌پردازیم که این روزها فکر و ذهن بسیاری از افراد در سراسر دنیا را به خود مشغول ساخته است. ویروسی به نام کرونا یا COVID-19 که موجب نگرانی بسیاری شده است. و همچنین کسب و کارهای بیشماری را در حالت تعطیلی قرار داده است.

در پاسخ به سوال یکی از دوستان که در مورد اضطراب و نگرانی در دوران کرونا پرسیده بودند، ابتدا باید از خود بپرسیم که آیا پیش از این دوران هم اصولاً انسان مضطرب و نگرانی بودیم یا نه. در صورتی‌که پیش از این دوران انسان مضطرب و نگرانی بودیم، مسلماً مبحث کرونا ما را بیشتر نگران و مضطرب خواهد کرد و احساس خطر بیشتری خواهیم کرد. برای اینکه ما متوجه این اضطراب باشیم، با یک مثال مبحث را ادامه خواهم داد.

تصور کنید که شما اتومبیلی دارید و دزدگیری بر روی این اتومبیل نصب است. دزدگیر این اتومبیل بسیار حساس است. و با کوچکترین صدا و عبوری که از کنارش صورت بگیرد، آژیر آن به صدا در می‌آید.

شما همراهان گرامی، ادامه مطلب فوق را می‌توانید در پادکست زیر گوش نمایید.

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا