اختلال ارگاسمی در زنان

ارگاسم نرسیدن زنان

امتیاز

آن چه در این مقاله می خوانیم

چرا زنم به ارگاسم نمی‌رسد

پیچیدگی فهم زنان همیشه دست آویز طنز بوده است. ممکن است هنگام رابطه جنسی، شریک زندگی شما تلاش کند به ارگاسم برسد، اما نتواند. تکرار این مساله می‌تواند به ناامیدی هردوی شما منجر شود. به ارگاسم نرسیدن زنان می‌تواند به میزان عزت‌نفس، اضطراب، افسردگی و استرس در آنها مرتبط باشد. اینها برخی از عوامل سبک زندگی است که می‌تواند توانایی زن در ارگاسم را تحت‌تأثیر قرار دهد.

گرچه کاملاً طبیعی است که هربار که رابطه جنسی برقرار می‌کنید لزوماً نباید به ارگاسم برسید. اما اگر این اتفاق اصلاً برای شریک زندگیتان رخ ندهد، می‌تواند تأثیر خود را در روابط شما آشکار کند. به ارگاسم نرسیدن زنان می‌تواند شریک زندگی او را دچار یاس و ناامیدی کند.

اما قبل از ناامیدی بدانید که این موضوع رایج است و برای بسیاری از افراد رخ می‌دهد. بسیاری از زنان برای رسیدن به ارگاسم تلاش می‌کنند و شریک زندگی شما تنها کسی نیست که ممکن است تلاشهایش بی‌ثمر باشد. مطالعه‌ای روی بیش از ۵۲۰۰۰ بزرگسال نشان داد که ۹۵ درصد مردان دگرجنس‌گرا تقریباً همیشه در حین رابطه جنسی به ارگاسم می‌رسند؛ در حالی که این آمار در زنان فقط ۶۵ درصد است.

این سوال به وجود می‌آید که: چرا همه مردان به‌راحتی به ارگاسم می‌رسند و مهمتر از همه، چگونه می‌توانید به زن زندگی خود کمک کنید تا در رابطه جنسی به اوج برسد و حلقه شادیتان کامل شود؟ روان‌درمانگر روابط جنسی، سارا بری، نکات تخصصی خود را در مورد چگونگی، چرایی و کارهایی که به ارگاسم زنان کمک می‌کند، در قالب توضیحات زیر، ارائه داده است:

چرا برخی از زنان با ارگاسم دست و پنجه نرم می‌کنند

من غالباً می‌شنوم که مراجعان مرد از اینکه در تختخواب بد عمل می‌کنند، ابراز ناراحتی می‌کنند. علت این ناراحتی این است که شرکای زن آنها نمی‌توانند به ارگاسم برسند. گرچه ممکن است مسائل جنسی دیگری نیز در این موضوع دخیل باشند، اما شما به تنهایی مسوول نرسیدن به ارگاسم همسرتان نیستید و علاوه بر این، این موضوع دلیل کم‌توانی جنسی شما نیست. در حالی‌که بعضی از خانم‌ها راحت‌تر از دیگران به ارگاسم می‌رسند، اکثر زنان در زمان‌هایی رسیدن به نقطه اوج را دشوار می‌دانند. بعضی فقط می‌توانند اوج بگیرند و بعضی دیگر هرگز لذت نمی‌برند.

دلایل به ارگاسم نرسیدن زنان

به ارگاسم نرسیدن زنان دلایل زیادی دارد. علت، می‌تواند هر یک از دلایل زیر، یا بسیاری از عوامل عمیق یا پیش پا افتاده‌تر باشد:

۱- مشکلات بین فردی

۲- آسیب‌های گذشته

۳- مسائل مربوط به فیزیک بدن

۴- داروهای مورد استفاده

۵- ارتباط نادرست

۶- عدم تحریک در حین رابطه

۷- فشار روانی

۸- خستگی

۹- مشغله کاری

راه‌حل به ارگاسم نرسیدن زنان

آنچه من توصیه می‌کنم این است که شما با شریک زندگی خود کار کنید تا فضایی ایجاد کنید که هر دو احساس خوشبختی و ارتباط در آن داشته باشید و تحریک‌پذیری جنسی در آن جریان داشته باشد.

ارتباطات

اگر با زنی هستید که به ندرت به ارگاسم می‌رسد یا اصلا به آن نمی‌رسد، اولین سوال من از آنها این است که چه احساسی نسبت به این موضوع دارند؟ شاید او ناامید شده باشد، شاید با آن کنار آمده باشد و شاید در واقع اوج لذت جنسی را تجربه کند، اما علاقه‌اش را کتمان کند. ابتدا از او بپرسید که چه احساسی دارد و ممکن است تعجب کنید که بفهمید این موضوع اصلاً ربطی به شما ندارد.

آیا شما مشکلی دارید؟

اگر او روش شما را دلیل به ارگاسم نرسیدنش می‌داند، از او بخواهید که به شما بگوید و یا حتی به شما نشان دهد که چگونه دوست دارد تحریک شود. شایان ذکر است که اگر شریک زندگی شما مضطرب یا عصبانی باشد، لمس او از طرف شما می‌تواند باعث اذیت وی شود. بنابراین بگذارید او خودش شما را راهنمایی کند.

۸ نکته اختصاصی که به همسرتان کمک می‌کند به ارگاسم برسد

ممکن است کاری برای شخصی مفید باشد و همان کار برای شخص دیگری ناراحت‌کننده باشد. در اینجا چند ایده برای کمک به همسرتان برای رسیدن به ارگاسم وجود دارد که ممکن است دوست داشته باشید باهم امتحان کنید:

۱. تحریک دهانی

در بسیاری از روابط زمانی که مرد ارضا می‌شود، گویی رابطه جنسی تمام شده است. صرف‌نظر از اینکه همسر ارضا شده است یا نه، رابطه پایان می‌یابد و این نادیده گرفتن خودخواهانه است. در این شرایط تحریک با دست یا سکس دهانی به همسرتان کمک می‌کند تا او نیز به ارگاسم برسد.

۲. پیش‌نوازی را فراموش نکنید

بله، گویی تنها تحریک دستگاه تناسلی کافی است و رابطه می‌تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد. اما این تحریک سریع ممکن است در زنان صورت نپذیرد و اینجاست که پیش‌نوازی‌ها بسیار اهمیت پیدا می‌کنند. بدون داشتن این پیش‌نوازی‌ها، تحریک در زنان دیر صورت می‌پذیرد و ممکن است آنها رابطه جنسی دردناک و خسته‌کننده‌ای را تجربه کنند. پیش‌نوازی‌ها می‌توانند شامل تحریکات کلامی، نوازش دستی، بوسه یا هر حرکت دیگری که به برانگیختگی جنسی بیانجامد باشند. پیش‌نوازی راهی موثر برای جلوگیری از به ارگاسم نرسیدن زنان است.

۳. از اسباب‌بازی‌های جنسی استفاده کنید

برخی از افراد می‌دانند که اسباب‌بازی‌های جنسی، به ویژه ویبراتورها، می‌توانند به آنها در دستیابی به ارگاسم کمک کنند. برخی افراد حسی به این وسایل ندارند یا از آنها خوششان نمی‌آید. اندازه‌ها، اشکال، رنگ‌ها و تنوعات زیادی در اینگونه وسایل به وجود آمده است. بنابراین اگر به فکر تهیه آن هستید، می‌توانید با شریک زندگی خود مشورت کنید و بر اساس استقبال او تصمیم به خرید بگیرید.

۴. تحریک کلیتوریس

بسیاری از زنان می‌گویند تحریک کلیتوریس مطمئن‌ترین راه برای ارگاسم آنها است. اگر تا به حال این کار را امتحان نکردید، می‌توانید با کمک هم این قسمت را تحریک کنید و بر اساس واکنش همسرتان، درستی کارتان را ارزیابی کنید. بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند به‌طور مداوم کلیتوریس تحریک شود، در حالی‌که برخی دیگر دوست دارند که کل واژن درگیر رابطه شود. سکس دهانی می‌تواند در اینجا به شما کمک کند تا همسرتان را بهتر تحریک کنید.

۵. تحریک زبانی و استفاده از انگشت

من متوجه شدم که سه دلیل اصلی وجود دارد که برخی از زنان دریافت رابطه دهانی را کمی ناخوشایند می‌دانند:

اولین مورد این است که سکس دهانی می‌تواند احساس قطع ارتباط به شما دهد.

دوم ترس از طولانی شدن مدت آن است. در واقع مدت زمان برای تحریک واژن بیشتر از زمان تحریک آلت تناسلی مرد است.

و سوم اینکه، بسیاری از خانم‌ها از این که آلت تناسلیشان آماده نباشد و بوی خوبی ندهد نگرانند.

پس چه کاری باید انجام دهید؟ استفاده از نوازش‌های کلامی، ابراز عشق و علاقه، تماس چشمی و نوازش بدن می‌تواند به شما کمک کند. اگر خسته می‌شوید، تحریک با زبان و انگشت را به تناوب امتحان کنید.

۶. پیوند صمیمی برقرار کنید

سعی کنید به شریکتان آرامش دهید و هر کجا حس کردید وی در حال اذیت شدن است، دست از ادامه رابطه بکشید. وی را نوازش کنید و از احساساتش در آن لحظه جویا شوید. برقرای پیوند عاطفی و اطمینان دادن به شریک زندگیتان می‌تواند فضای آرامتری را برای او رقم بزند و کمک کند تا شرایط را برای تجربه اوج یکدیگر فراهم کنید.

۷. فقط ادامه دهید!

اگر زمانی فیدبک‌هایی مبنی بر این دریافت کردید که او دارد به اوج می‌رسد، بدون تغییر روندتان به رابطه ادامه دهید و بر اساس آنچه احساس می‌کنید، نه کار را متوقف کنید و نه سرعت آن را افزایش دهید. همینطور رابطه را جلو ببرید تا جایی که همسرتان به ارگاسم برسد.

۸. در مورد رابطه‌تان صحبت کنید

مشکلات مربوط به رابطه جنسی می‌تواند نشانه این باشد که موارد دیگری در روابط شما اشتباه است. در این صورت، ممکن است یکی از شما یا هردو در مورد رابطه خود شک داشته باشید یا از چیزی ناراحت باشید. گاهی اوقات بحث در مورد این مسائل می‌تواند دردناک باشد. اما گذر از آنها می‌تواند منجر به وقوع آسیب‌های جدی‌تر و در نتیجه جدایی شود. زوج‌درمانی می‌تواند به حل مشکل در این مورد کمک کند.

منبع:

https://netdoctor.co.uk/healthy-living/sex-life/

‫6 نظرها

 1. سلام وعرض ادب
  من ۲۶ سالمه و ۸ سال هست که ازدواج کردم
  مشکل من به ارگاسم نرسیدنه
  یکبار در دوران نامزدی با لاپایی به ارگاسم رسیدم بعدازاون
  به هیچ عنوان نرسیدم
  و تازگی احساس افسردگی در رابطه میکنم
  نمیدونم دیگه چیکارکنم
  از چند روش استفاده کردیم ولی جوابی نگرفتیم

 2. درود بنده یک دختر ۲۳ ساله هستم که دارای پرده ارتجائی هستم و نامزد دارم قبل از نامزدی و این که مطلع باشم پرده ارتجائی دارم شخصی درون گرا بودم که با دوش و روش های بدون دخول خود ارضایی میکردم از وقتی نامزد کردم و متوجه شدم که پرده ارتجائی دارم در کنار نامزدم با رابطه جنسی نمیتوانم در کنار همسرم چه در حین دخول چه کمک بدون دخول به ارگاسم برسم ولی اگر تنها باشم و خود ارضایی کنم به ارگاسم کامل میرسم و این مسئله خیلی منو نا امید و ناراحت و عصبی کرده الان که این پیام رو برای شما مینویسم ۱ ماه و خورده ای هست که خود ارضایی نکردم و حدود ۲۰ بار رابژه داشتم با همسرم حتی رابژه های طولانی ولی به ارگاسم نرسیدم و واقعا دارم افسرده و ناراحت میشم خواهش میکنم کمکم کنید
  چه کاری باید انجام بدم!!؟؟

  از تمام روش های بالا استفاده کردیم ولی بی فایده بوده فقط به تنهایی به ارگاسم میرسم

  1. بسیاری از زن ها تنها از طریق کلیتوریس ارگاسم می رسند. این موضوع را امتجان کنید.
   در غیر اینصورت باید موضوعات فکری شما بررسی شود. مثلا ایا اضطراب عملکرد دارید؟ ایا ترس از دخول دارید؟ معنای رابطه جنسی برای شما چیست و…باید با یک رواندرمانگر مشورت کنید

   1. سلام من 24سالمه سه ساله ازدواج کردم تا به حال به ارگاسم نرسیدم و تا به حال خود ارضایی نکردم از این کار متنفرم ولی دوس دارم با همسرم به ارگاسم برسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا