کلیپ

آموزش جنسی کودکان

امتیاز

آموزش جنسی کودکان از چه سنی باید آغاز گردد؟ والدین چگونه می‌توانند به سوالات جنسی کودکان پاسخ گویند؟ قانع‌کننده‌ترین و مناسبترین پاسخ‌ها به کودک شما که سوالی جنسی را در ذهن خود می‌پرواند، چیست؟

تربیت جنسی به‌وسیله دادن اطلاعات مناسب درباره مسائل جنسی و نیز رفتارهای صحیح در قبال کودک صورت می‌پذیرد. مهم‌تر از اطلاعاتی که به کودک داده می‌شود، فضایی که اطلاعات جنسی داده می‌شود اهمیت دارد. اگر این اطلاعات در خانواده و در کنار پدر و مادر و در فضایی امن و همراه با محبت و عشق باشد، راهگشای آینده کودک خواهد بود.

هدف از تربیت جنسی کودکان ایجاد دیدگاه سالم و مناسب در رابطه با مسائل جنسی در کودک است. تربیت جنسی به‌واسطه آگاهی و دانش صحیح جنسی به کودک کمک می‌کند تا به رشد سالم جنسی دست پیدا کرده و از سوءاستفاده و آزارهای جنسی کودک پیشگیری می‌کند. هدف تربیت جنسی تنها معطوف به موضوعات جنسی نمی‌باشد، بلکه اهدافی مانند آشنایی کودک با مفاهیم عشق و علاقه نسبت به دیگران، احساس صمیمیت، ایجاد و حفظ یک رابطه خوب و محترمانه را نیز شامل می‌شود.

در یک نگاه کلی، تربیت جنسی کودکان عبارت است از آموزش درباره آناتومی بدن، تولیدمثل، بیماری‌های جنسی قابل انتقال، فعالیت‌های جنسی، جهت‌گیری جنسی، هویت جنسی، پرهیز از رابطه جنسی، راه‌های پیشگیری از بارداری، تولیدمثل و احساس مسئولیت در قبال آن در هر دو جنس و نحوه ایجاد روابط صمیمانه، سالم، محترمانه و متعهدانه. بر اساس تحقیقات انجام شده، آموزش جنسی کودکان ریسک روابط جنسی پیش از موعد، میزان حاملگی در نوجوانی، تعداد شرکای جنسی، اچ ای وی، و بیماری‌های جنسی را کاهش می‌دهد. در تحقیقی دیگر مشاهده شد که نوجوانان در کشورهایی که نسبت به تربیت جنسی کودکان محافظه‌کارتر هستند، در قیاس با کشورهایی که اطلاعات معتبر جنسی به‌راحتی در دسترس است، بی‌قید و بندتر می‌باشند.

شما را به دیدن و شنیدن توضیحات و راهکارهای دکتر کامیار سنایی، روانشناس، دعوت می‌نماییم.

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. سلام آقای دکتر. زمانی هم که کودک سوالی نداره ما باید آموزش جنسی کودک رو نسبت به این مسائل از چه سنی شروع کنیم؟ و اینکه من نگران این هستم که کنجکاوی او تا حدی پیش بره که به دنبال تصاویری از رابطه جنسی باشه و دسترسی به فضای اینترنت واقعا منو نگران میکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا