روابط زناشویی

فاکتورهای جذب زنان

زنان از چه مردانی خوششان می‌آید ؟

ناپلئون دینامیت، تا حدی حق داشت که می‌گفت: «دختران فقط پسرانی را می‌خواهند که مهارت‌های عالی داشته باشند». حالا شاید شما مهارت‌های نانچیکو، مهارت‌های شکار با تیر و کمان یا مهارت‌های هک کردن کامپیوتر را نداشته باشید، اما مهارت‌های شما هر چه که باشد، زنان مجذوب تبحری می‌شوند که شما در حیطه‌ی مهارت خاص خودتان نشان می‌دهید. به عبارت دیگر، اگر تمبر جمع می‌کنید، بهترین و حرفه‌ای‌ترین کلکسیون‌دار تمبر باشید. اگر آشغال جمع می‌کنید، بهترین و جذاب‌ترین و کامل‌ترین آشغال ‌جمع‌کن باشید. زنان مجذوب مردانی می‌شوند که مدیر عامل و رئیس خودشان هستند.

البته ما از خودبینی و تکبر صحبت نمی‌کنیم. تفاوت زیادی بین اعتماد به نفس و تکبر وجود دارد. اعتماد به نفس، زنان را جذب خواهد کرد درحالیکه تکبر، زنان را پیش از آنکه بتوانید بگویید «کمک کن پشتم رو تیغ بزنم» فراری می‌دهد. اعتماد به نفس، حاصلِ اطمینان به توانایی‌هایتان و تکبر، حاصل عدم اطمینان به توانایی‌هایتان است.

البته پیش از اینکه بتوانید از مهارت‌های دیوانه‌کننده‌تان به او بگویید، باید او را ترغیب کنید تا راضی شود با شما صحبت کند. و پیش از اینکه بتوانید او را ترغیب کنید تا با شما صحبت کند، باید کاری کنید که به صحبت کردن با شما علاقمند شود. و پیش از اینکه او را به صحبت کردن با خودتان علاقمند کنید، باید کاری کنید که او متوجه حضور شما در این سیاره ۷ میلیارد نفری شود که ۵۰.۴ درصد آنها مرد هستند.

به نظر کار شاقی می‌آید؟

اینطور نیست. حالا هم یک خبر خوب داریم، هم یک خبر بد. خبر خوب این است که تعدادی نشانه‌های غیرکلامی وجود دارند که می‌توانید به دیگران ارسال کنید. این نشانه‌ها باعث‌می‌شوند شما فردی با اعتماد به‌نفس، باهوش و دارای موقعیت اجتماعی بالا به‌نظر بیایید. خبر بد اینست که تحقیقات نشان‌داده‌اند این زن است که نهایتا کنترل نزدیک‌شدن یا نشدن مرد به‌خودش را در دست‌دارد. درست است. شاید فکر کنید استاد شیرین‌زبانی‌ و مزه‌پراکنی هستید، اما این شیرین‌زبانی‌ها عملا بی‌فایده است.

حالا شاید برخی مردان به‌طور غیرارادی با این یافته‌های تحقیقی که مردان هنگام نزدیک‌شدن به‌زنان از خود اراده‌ای ندارند، مخالفت‌کنند. اما چه این نزدیکی در پارک اتفاق بیفتد یا کافه یا فستیوال موسیقی یا کتابفروشی، این زن است که به‌ضمیر ناخودآگاه شما علامت‌می‌فرستد که ارزش نزدیک شدن دارد و این زن است که «اراده‌» شما را تحریک‌می‌کند.

خیلی پیش از اینکه تصمیم بگیرید حرکتی کنید، زن به‌شما سیگنال می‌دهد که به شما علاقمند است یا نه. (این سیگنال‌ها همان حالات بدنی‌اند که یکی از معانی‌شان این است: تو عمرا شانس نزدیکی به‌منو نداری!). حالا بعضی از مردها خودشان انتخاب می‌کنند که سیگنال‌های عدم‌علاقه را نادیده بگیرند و به زن نزدیک شوند. اینجا دقیقا همان‌جایی است که عدم‌پذیرش اتفاق‌می‌افتد. همه‌ی مردان آمار عدم‌پذیرش خودشان را دارند. اما اگر به هر موقعیت نگاه دقیق‌تری می‌انداختند، احتمالا نشانه‌هایی مبنی بر اینکه در این موقعیت شانسی نداشتند را پیدامی‌کردند.

مطالعه کنید:  ۶ اشتباه زنان در رابطه جنسی

مفهوم جذابیت از نظر زنان

جذابیت برای یک زن فقط به ظاهر نیست، جذابیت به نشانه‌های غیرکلامی هم ربط دارد که اجازه می‌دهد یک زن بفهمد آیا شما جایگاه بالایی دارید و حامی و تأمین‌کننده هستید یا نه. به‌عبارت دیگر، نشانه‌هایی که به زن کمک‌می‌کند بفهمد شما یک قهرمانید و نه یک بازنده. اما بگذارید اول از خصیصه‌های فیزیکی صحبت کنیم.

حال بیائید دوباره به سوالمان بپردازیم که زنان از چه مردانی خوششان می‌آید. همه‌ی مردان نگران وضع ظاهرشان هستند. و یک حقیقت تلخ وجود دارد: اغلب مردان، همینطور اغلب زنان، فارغ از آنکه در واقعیت چقدر جذابند، خودشان فکر می‌کنند جذاب نیستند. در یک تحقیق، از مردان پرسیدند به‌نظرشان اندازه‌ی آلت‌تناسلی‌شان بالاتر از حد متوسط، متوسط یا پایین‌تر از حد متوسط است. اغلب مردان در جواب گفتند اندازه‌ی آلت‌تناسلی‌شان پایین‌تر از حد متوسط است. حقیقتی‌که از نظر آماری غیرممکن است!

بنابراین از نظر زن، چه ویژگی‌های فیزیکی در مرد جذاب است؟ جواب، تقارن است. درست است، تقارن. تحقیقات نشان‌داده‌اند زنان بیشتر جذب مردانی می‌شوند که چهره‌های متقارن دارند. پس اگر سمت چپ و راست صورتتان کاملا متقارن است، به احتمال زیاد بین موجودات فانی دیگر، خدایید و زنان آنقدر سریع به‌شما سیگنال نزدیک‌شدن می‌فرستند که باید مهارت‌های نینجایی داشته باشید تا از دامشان بگریزید. معلوم شده که ۵۳.۵ درصد مردان چهره‌های متقارن دارند، درحالیکه تقریبا ۵۸.۵ درصد از زنان چهره‌های متقارن دارند.

پس باقی مردان چطور؟

بهترین گزینه برای مردان در صورت نبود امکان جراحی پلاستیک، استفاده از زبان بدن است به گونه‌ای که نشان دهد آنها ارزش توجه زنان را دارند. مردان نامتقارن مجبورند نشانه‌هایی بفرستند که سبب خواهد شد زنان هم نشانه‌های خودشان را بفرستند که در آن صورت باعث می‌شود مردان فکر کنند ایده‌ی شجاعانه و هوشمندانه‌ی نزدیک شدن به زنان با وجود قیافه‌ی نه چندان متقارن‌شان، فکر بکر خودشان بوده است.

همه‌ی انسان‌ها از جمله زنانی که شما قصد جذب کردن آنها را دارید، به لحاظ بیولوژیکی دوست دارند از مردی صاحب فرزند شوند که سالم‌ترین و قوی‌ترین فرزندان را به آنها بدهد. گونه‌ها اینگونه زنده می‌مانند و انسان‌ها به این شکل در اصلی‌ترین و ناخودآگاه‌ترین سطح، فعالیت می‌کنند. این زن (و هر زنی) تحت فشار نیروی تکاملی خود به ویژگی‌های خاصی در مردان توجه می‌کند. (دوباره می‌گویم، این نکته حقیقت دارد، چه زن بچه بخواهد چه نخواهد). اگر در فرستادن این نشانه‌ها ناکام شوید، شب‌های مجردی زیادی را باید بگذرانید و باید تنهایی شکم‌تان را سیر کنید.

منبع:

گاتمن، جان (۱۳۹۵). اسرار دلربایی. ترجمه کامیار سنایی، مانیا خواجه. تهران. نشر نسل نواندیش.

سفارش تلفنی کتاب اسرار دلربایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴.۸]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا