روانشناسی رابطهسایر موارد

تکنیکهای رابطه خوب در ازدواج

امتیاز

آن چه در این مقاله می خوانیم

۲۱ راز ازدواج موفق

آیا می‌خواهید راز ازدواج موفق و شاد و طولانی مدت را بدانید، به خصوص از آن زوج‌های خوشبختی که به مهارت هدایت یک رابطه شاد دست یافته‌اند؟

ما در این مطلب، ۲۱ راز ازدواج موفق را معرفی می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند مشکلات زناشویی را حل کنید، با یک شریک ناسازگار کنار بیایید، یک ازدواج موفق ایجاد کنید و آن را حفظ کنید.

چه تازه ازدواج کرده باشید و چه خود را فردی با تجربیات زیاد در ازدواجتان بدانید، هر ازدواجی دارای فراز و نشیب‌هایی است. اگرچه ممکن است کلیشه‌ای به نظر برسد، اما آرامش‌ها و الگوهای روزمرگی برای برای جریان پر فراز و نشیب زندگی زناشویی طبیعی هستند.

دوره‌های استرس، خستگی ذهنی و ارتباطات ضعیف نیز بخشی از این جریان هستند.

«ازدواج تلاش می‌خواهد.»

ازدواج تلاش می‌خواهد و مانند هر چیز دیگری در زندگی، شما باید برای آن تلاش کنید تا به چیزهای خوبی که با آن ایجاد می‌شوند، برسید. اما تلاش برای ازدواج مثل تمیز کردن سرویس بهداشتی و بیرون آوردن زباله نیست. بلکه لازمه‌ی یادگیری ۲۱ راز ازدواج موفق و عمل کردن به آن‌ها است.

ازدواج موفق برای شما چه معنایی دارد؟

ازدواج پیوند دو روح است، اما معنای ازدواج موفق از زوجی به زوج دیگر متفاوت است. هیچ تعریف واضحی از ازدواج موفق وجود ندارد؛ با این حال، در ادامه به برخی از تعاریف استاندارد برای آن می‌پردازیم.

۱. داشتن یک زن خوب

ازدواج موفق برای برخی افراد به معنای داشتن یک زن خوب است. برای این دسته از افراد، زنی با فضیلت که از شوهر خود مراقبت می‌کند و به هر قیمتی از او حمایت می‌کند، چیزی است که ازدواج را موفق می‌کند.

۲. تشکیل خانواده‌‌ای که ویژگی رفتاری مناسب دارند

برخی معتقدند ازدواج پیوند دو نفر و خانواده است. آن‌ها به نقش خود به عنوان یک شهروند جامعه و اینکه باید فرزندان خود را از نظر اخلاقی درست تربیت کنند، باور دارند.

باور آن‌ها به این شکل است که اگر بتوانند فرزندانشان را درست تربیت کنند، جامعه افراد بهتری خواهد داشت و برای آن‌ها، این تعریف یک ازدواج موفق است.

۳. ارتباط مؤثر در فرد

برخی افراد بر این باورند که ارتباط و همراهی صادقانه، رازهای کلیدی یک ازدواج موفق هستند. این افراد در بین تجربیات خود متقاعد شده‌اند که صحبت بدون قید و شرط با یکدیگر و پنهان نکردن مسئله‌ای از دیگری، باعث موفقیت یک ازدواج می‌شود.

۴. به عنوان دوست یکدیگر زندگی کردن

اگر به دنبال یک راز ساده برای یک ازدواج شاد هستید، این پاسخ شما است. این نکته، یکی از تعاریف ازدواج موفق است که بسیار مورد بحث قرار می‌گیرد. برخی افراد قاطعانه بر این باورند که به اشتراک گذاشتن زندگی به عنوان دوست یکدیگر، مرحله نهایی یک ازدواج موفق است.

۵. عشق و درک بی‌قید و شرط

یکی دیگر از تعاریف رایج ازدواج موفق تعهد، مسئولیت‌پذیری و فداکاری است. برخی افراد بر این باورند که درک خوب و عشق بی‌قید و شرط، رازهای کلیدی یک ازدواج موفق است. شریک زندگی خود را با عیب و نقص‌ها بپذیرید و درک کنید که هیچکس کامل نیست.

مهم‌ترین مسائل در ازدواج چیست؟

اگر به دنبال دستورالعمل برای یک ازدواج شاد هستید، باید موارد ضروری را که در ازدواج به حفظ سلامت رابطه کمک می‌کنند، درک کنید. در اینجا برخی از جزئیات یک ازدواج موفق آورده شده است که اگر می‌خواهید جزو زوج‌های متأهل خوشبخت قرار بگیرید، باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

۱. ارتباط

باور کنید یا نه، ارتباط کلید یک ازدواج شاد است. مطمئن شوید که همیشه به وضوح در مورد آنچه می‌خواهید و انتظار دارید، صحبت می‌کنید. به یاد داشته باشید که ارتباط خوب، چیزی است که باعث موفقیت یک ازدواج می‌شود.

۲. احترام

در ازدواج باید احترام متقابل وجود داشته باشد. بدون احترام، ازدواج می‌تواند سمی و استرس‌زا باشد. اگر هر چیزی را که می‌تواند منجر به بی‌احترامی شریکتان به شما شود را حذف کنید و برعکس، این کمکتان می‌کند. دیدگاه شریک زندگی خود را درک کنید و سعی کنید به همراه آن پیش بروید.

اینکه عقیده‌ای متفاوت داشته باشید اما همچنان دیدگاه شریک زندگیتان را درک کنید، راهی عالی برای نشان دادن احترام خود نسبت به او است.

۳. تعیین مرزها

یکی دیگر از رازهای کلیدی مهم برای ازدواج موفق، تعیین مرزهای شخصی بدون تردید است. شما باید یک زندگی فردی داشته باشید و مقداری برای خودتان وقت بگذارید. شاید پنج روز در هفته با یکدیگر قرار ملاقات داشته باشید، اما باید بتوانید اغلب با دوستان و خانواده‌تان نیز ملاقات کنید.

۴. اعتماد

همه ازدواج‌های موفق نیاز به اعتماد متقابل و شکست ناپذیر بین زوجین دارند. اگرچه ایجاد چنین اعتمادی به زمان نیاز دارد، اما باید از همان ابتدا تلاش کنید.

۵. حمایت

داشتن یک شریک حمایتگر، هر ازدواجی را شاد و موفق می‌کند. این بسیار مهم است که شریکی داشته باشید که به شما باور داشته باشد و در هر شرایطی از شما حمایت کند.

۲۱ راز ازدواج موفق

تلاشی که برای یک ازدواج موفق انجام می‌شود (با شادی، تمرکز و رضایت بخوانید) نوعی تلاش است که می‌تواند سرگرم کننده و درمانی باشد.

به خواندن این مطلب ادامه دهید تا ۲۱ راز ازدواج موفق و شاد را یاد بگیرید.

۱. مستقل باشید

عدم حضور نه تنها باعث می‌شود که قلب علاقه‌مندتر شود، بلکه در زمانی که تنها می‌گذرانیم، با جنبه معنوی خود دوباره متحد می‌شویم، احساس خود را دوباره ایجاد می‌کنیم و پیشرفت ترجیحات، اهداف و اولویت‌های شخصی خود را بررسی می‌کنیم.

از سوی دیگر، وابسته بودن، عزم و توانایی شما را برای حرکت رو به جلو به عنوان یک فرد آزاداندیش، ضعیف می‌کند.

وقتی احساس مستقل خود را حفظ کنیم، همیشه موضوعی برای صحبت کردن در سر میز شام خواهیم داشت و همیشه از دید شریک زندگیمان، قوی‌تر، سالم‌تر و جذاب‌تر خواهیم بود.

۲. شنونده خوبی باشید

در حالی که همه زنان باید روی مهارت گوش دادن فعال کار کنند، ما بر این موضوع به عنوان یک زمینه مورد توجه ویژه برای مردان تأکید می‌کنیم. اغلب مردان متوجه نمی‌شوند تمام چیزی که همسرشان از آن‌ها می‌خواهد، گوش شنوا است.

این به دلیل طبیعت آن‌ها و نحوه برقراری ارتباطشان با دیگران است.

به یاد داشته باشید که گوش دادن و شنیدن یکی نیستند. گوش دادن، قلب ما را درگیر می‌کند. قلب خود را به روی همسرتان باز کنید، بشنوید که او چه می‌گوید، در حین صحبت به او نگاه کنید، حتی حرف او را تکرار کنید و به او اطمینان دهید که متوجه صحبتش شده‌اید.

گوش دادن راز واقعی یک ازدواج شاد، برای هر نوع رابطه‌ای است.

۳. موافقت با مخالفت

همه زوج‌ها باید در جایی اختلاف نظر داشته باشند. زوج‌های موفق و عاشق به دیدگاه یکدیگر احترام می‌گذارند و حتی نسبت به موارد اختلاف نظرشان، حس شوخ ‌طبعی دارند.

به یاد داشته باشید که احترام، یکی از نکات اصلی برای ازدواج موفق است. دو دیدگاه متضاد را بشناسید؛ لازم نیست یکی از آن‌ها درست باشد.

۴. ارتباط برقرار کنید

چندین کتاب در مورد زبان‌های عشق وجود دارد. این مفهوم در روانشناسی ایجاد شد که هر فردی، روش منحصربه‌فرد خود را برای انتقال عشق دارد.

زمانی که ترجیحات و سرگرمی‌های شریک زندگی خود را بدانید، می‌توانید از استعاره‌ها برای برقراری ارتباط از طریق چیزی که شخص به خوبی می‌فهمد، استفاده کنید.

به روش فیزیکی ابراز عشق همسرتان توجه کنید و متوجه خواهید شد که چه چیزی باعث موفقیت یک ازدواج می‌شود.

توصیه ما برای ازدواج موفق چیست؟ زبان عشق شریک زندگیتان را بفهمید تا همیشه بدانید که چگونه با او صحبت کنید. اغلب در مورد زبان‌های عشق صحبت می‌شود، اما زوج‌ها آنطور که باید به این موضوع توجه نمی‌کنند.

درک زبان عشق شریک زندگی، راز یک رابطه شاد است.

۵. یکدیگر را ببخشید

بخشش می‌تواند ازدواج شما را متحول کند، اما برای اینکه به شریک زندگیتان نگاه کنید و به او بگویید که در گذشته به شما صدمه زده است و او را می‌بخشید، به زمان و صبر نیاز دارید.

اما اگر بتوانید شریک زندگیتان را ببخشید، می‌توانید بدون عصبانیت یا ناامیدی با هم رو به جلو حرکت کنید و آن درد گذشته نیز بهبود می‌یابد.

در صورت امکان، از قدم‌های کوچک شروع کنید تا به آن موقعیت‌های بزرگ برسید. بخشش یک ابزار قدرتمند در ازدواج است و به شما کمک می‌کند تا در سال جاری، ازدواج موفق‌تری داشته باشید.

۶. پذیرش

قاتل اصلی رابطه، عدم پذیرش، ویژگی‌ای است که به زنانی بیشتر نسبت داده می‌شود که به غر زدنشان معروف هستند. به یاد داشته باشید که شما با شریک زندگیتان برای شخصیتی که در آن زمان و اکنون دارد، ازدواج کردید. حتی اگر بخواهید الان او را تغییر دهید، این کار غیرممکن است.

راز یک ازدواج موفق، در درک هر چه سریع‌تر این موضوع نهفته است.

هنگامی که او را تشویق یا متقاعد می‌کنید، فقط بر روی نقاط ضعف یا مشکلات او تمرکز می‌کنید. سعی کنید فوراً دیدگاه خود را تغییر دهید و در عوض، روی ویژگی‌های مثبت تمرکز کنید.

۷. مسئولیت را به عهده بگیرید

این نکته بسیار راحت است و به عنوان یکی از رازهای یک ازدواج موفق محسوب می‌شود. وقتی در پروژه‌ای شرکت می‌کنید، مسئولیت موفقیت‌ها و شکست‌هایتان را بپذیرید.

هنگامی که شما و شریک زندگیتان با یکدیگر اختلاف نظر یا مشاجره دارید، به یاد داشته باشید که مسئولیت اعمالتان را بپذیرید، از جمله هر کاری که انجام داده‌اید یا گفته‌اید، به خصوص اگر آن حرف آسیب‌زا و بی‌فکر بوده و موجب ایجاد ناملایمات شده است.

۸. هرگز به یکدیگر بی‌توجهی نکنید

بی‌توجهی به یکدیگر می‌تواند سمی‌ترین عامل مشکلات باشد. هنگامی که زوجین با یکدیگر راحت باشند، احتمال دارد به راحتی حالت از خود راضی برایشان ایجاد شود و به این ترتیب، انتظارات شکل می‌گیرد.

این مسئله فقط به طبیعت انسان مربوط می‌شود، زیرا ما با آنچه آشنا هستیم راحت می‌شویم، اما در ازدواج، مطلقاً هرگز نباید به جایی برسید که به شریک زندگیتان بی‌توجهی کنید و نسبت به او بی‌تفاوت شوید.

این را به یکدیگر قول دهید که در هر شرایطی، به شریک زندگیتان به‌طور نامحدود احترام بگذارید. از فرضیات دوری کنید و در صورت امکان، کارهای خوبی برای شریک زندگیتان انجام دهید. اکثر افرادی که ازدواج‌های موفق دارند، این مسئله را تضمین می‌کنند.

۹. شب قرار

در میان دیگر نکات برای یک ازدواج موفق، قرار ملاقات بیش از همه توسط زوج‌ها نادیده گرفته می‌شود. مهم نیست که یک زوج ترجیح دهند که شب قرار ملاقات خود را چگونه بگذرانند.

جهت حفظ مسئولیت‌پذیری و ایجاد یک الگوی مهم در رابطه با شب قرار، لازم است که این برنامه را به صورت ماهانه، اگر نه هفتگی، برنامه‌ریزی کنید.

۱۰. عشق اضافه کنید

هیچ کمبودی در نکات و ایده‌های ازدواج وجود ندارد و شما از اینکه چقدر کمی عشق می‌تواند رابطه را تقویت کند، شگفت زده خواهید شد.

۱۱. صمیمیت را زنده نگه دارید

رابطه جنسی برای یک ازدواج سالم بسیار مهم است. رابطه جنسی باید به‌طور منظم وجود داشته باشد و درمانگران توصیه می‌کنند حتی زمانی که تمایل آنچنانی ندارید، این کار را انجام دهید!

ما پیشنهاد می‌کنیم که با صحبت در مورد چیزهایی که باعث لذت شما می‌شوند، رابطه جنسی را جذاب نگه دارید و هرگونه نقش بازی کردن فانتزی، موقعیت‌ها یا وسایل اتاق خواب را که ممکن است بخواهید معرفی کنید تا رابطه جنسی هیجان‌انگیز باشد، اضافه کنید.

به هر حال، اگر ازدواجتان به شما این امکان را ندهد که به آنچه می‌خواهید برسید، چگونه می‌تواند یک ازدواج موفق باشد؟

۱۲. تعریف و تمجید

«یک تعریف و تمجید در روز، وکیل طلاق را دور نگه می‌دارد.» به رسمیت شناختن ویژگی‌های مثبت شریک زندگیتان هر روز و تعریف و تمجید کردن از او، پیشرفت زیادی در رابطه‌تان خواهد داشت.

مثبت بمانید و کارهایی که شریک زندگیتان به خوبی انجام می‌دهد را در نظر بگیرید.

وقتی اوضاع سخت می‌شود و ویژگی‌های نه چندان خوب او ظاهر می‌شوند، به جای تمرکز بر موارد منفی، سعی کنید دیدگاه خود را تغییر دهید و در عوض، به ویژگی‌های مثبت اشاره کنید.

۱۳. به دنبال احساس لطیف باشید

پشت هر احساس «سخت» یک احساس لطیف وجود دارد؛ روانشناسان این مفهوم را آموزش می‌دهند.

هنگامی که ما احساس خشم می‌کنیم، معمولاً احساسات دیگری مانند غم و اندوه، ناامیدی یا حسادت پنهان می‌شوند.

ما اغلب از خشم به عنوان پوششی برای محافظت از آسیب‌پذیری‌هایمان استفاده می‌کنیم.

به دنبال احساسات «لطیف» یا آسیب‌پذیر در پشت نمایش پیچیده خشم دیگری باشید تا بتوانید در ارتباط باشید؛ زیرا از این طریق، بهتر می‌توانید نسبت به احساسات واقعی آن فرد همدلی داشته باشید.

ما اغلب به دنبال نکات ازدواج برای یک رابطه موفق هستیم. با این حال، متوجه نمی‌شویم که یک مسئله ساده مانند شناسایی واقعیت احساسات، ما را در مسیر درست نگه می‌دارد.

۱۴. خیال‌پردازی را کنار بگذارید

انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید و قربانی خیالات نشوید، چرا که ممکن است به شدت ناامید شوید. نه تنها این یکی از مهم‌ترین رازهای ازدواج موفق است، بلکه نقش مهمی در شادی شما به عنوان یک فرد نیز دارد.

۱۵. کنترل نکنید

افراد متأهل اغلب به جایی می‌رسند که شروع به گم کردن خود می‌کنند، آن‌ها تسلیم حسادت یا احساس بی‌کفایتی خود می‌شوند یا فراموش می‌کنند که افرادی جدا از شریک زندگی خود هستند و به همین ترتیب، احتمال دارد سعی کنند شریک زندگی خود را کنترل کنند.

بیشتر اوقات، این کار به صورت ناخواسته انجام می‌شود، زیرا انتظارات ممکن است در طول زمان افزایش یابد.

آنچه باعث موفقیت در یک ازدواج می‌شود، ارتباط، زمان مستقل و خوشگذرانی‌های سالم است که هر زوجی را در مسیر خود نگه می‌دارد. اگر احساس می‌کنید فرد تحت کنترل یا فرد کنترل کننده هستید، به آن رسیدگی کنید یا برای یک مشاور خانواده قرار ملاقات بگذارید.

۱۶. هرگز از کلمه طلاق استفاده نکنید

با فرض اینکه نمی‌خواهید طلاق بگیرید، دیگری را در این مورد تهدید نکنید. زوج‌هایی که از کلمه طلاق استفاده می‌کنند یا در هنگام دعوا در مورد جدایی صحبت می‌کنند، از این روش برای کنترل استفاده می‌کنند. زوج‌هایی که به صورت تهدید ‌آمیز از کلمه طلاق استفاده می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که شاهد تحقق آن باشند.

تهدید کردن، استراتژی بالغی برای حل هر مشکلی نیست، بنابراین آن را انجام ندهید.

۱۷. با هم دعا کنید

هر شب قبل از خواب یا درست بعد از اینکه بچه‌های کوچک را به رختخواب بردید تا بخوابند و برایشان دعا کردید، به همراه شریک زندگیتان دعا کنید.

چند دقیقه وقت بگذارید و از خدا و یکدیگر تشکر و قدردانی کنید. این لحظات آرام که خدا را به ازدواجتان دعوت می‌کنید، به تقویت عاطفی شما با خدا و شریک زندگیتان کمک می‌کند.

۱۸. به یکدیگر لطف کنید

شاید شما فردی باشید که نسبتاً سریع به افرادی که هر روز با آن‌ها کار می‌کنید یا به فرزندانتان در زمانی که اشتباه می‌کنند، لطف می‌کنید.

بسیاری از اوقات، ما به جای اینکه همان لطفی را که در بسیاری از زمینه‌های دیگر زندگیمان به راحتی جریان دارد، به شریک زندگیمان تقدیم کنیم، نسبت به او کینه یا خشم داریم.

شریک زندگی ما اغلب بار ناامیدی‌ها و شکست‌هایمان را می‌پذیرد و ما فراموش می‌کنیم که باید خوبی‌ها را نیز در آن‌ها جستجو کنیم.

مثلاً می‌توانیم از این افکار به صورت مفید استفاده کنیم که همسرم قصد نداشت ظرف‌های کثیف را یک شب در سینک بگذارد؛ او بعد از خواباندن دخترمان به خواب رفت. من به جای غر زدن در مورد ظروف، باید به او لطف کنم. خودم ظرف‌ها را در ماشین ظرفشویی بگذارم و شاید بهتر باشد برای او یک فنجان قهوه هم آماده کنم.

«سریع لطف کردن و ناامید نشدن» تا حد زیادی به موفقیت در ازدواجمان کمک می‌کند.

۱۹. برای یکدیگر صبر داشته باشید

ما اغلب بدترین جنبه‌های خود را به شریک زندگیمان نشان می‌دهیم زیرا با او راحت و امن هستیم. این مسئله اغلب می‌تواند موجب ناامیدی و کمبود شدید صبر به نظر برسد.

وقتی دیگری برای مدت طولانی دوش می‌گیرد یا زمانی که دقیقاً گفته به خانه می‌رسد برنمی‌گردد، ناامید می‌شویم. در چنین مواردی، باید به یاد داشته باشید که شریک زندگیتان کسی است که در دنیا بیشتر از همه دوستش دارید. حداقل سعی کنید همان صبری را که به کودک نوپای خود می‌دهید، به کار ببرید.

۲۰. به یکدیگر احترام بگذارید (در جمع و در بیرون)

یکی از عالی‌ترین تعریف‌هایی که می‌توانید از دیگری کنید، این است که اجازه دهید او بداند شما حتی زمانی که او حضور ندارد، در مورد خوبی‌هایش با دیگران صحبت می‌کنید و از او تعریف می‌کنید.

هنگامی که از نظر حرفه‌ای یا اجتماعی بیرون هستید، با تعریف کردن از شریک زندگیتان در گفتگوها، به او احترام بگذارید. همچنین، سعی کنید از طریق اعمالتان چه در جمع و چه در خلوت، به او احترام بگذارید.

اگر گفتید تا ساعت ۵ به خانه می‌رسید، سعی کنید همان ساعت برگردید (تا جایی که می‌توانید). اگر متوجه شدید که دیرتر می‌رسید، آنقدر به شریک زندگیتان احترام بگذارید که با او تماس بگیرید.

در خلوت، به شریک زندگیتان احترام بگذارید و طوری صحبت کنید که نشان دهید او برایتان مهم است. در حضور فرزندانتان، از او تعریف کنید. وقتی شریک زندگیتان در مورد روز خود به شما می‌گوید، به او گوش دهید. این نکته یک عمل ساده است که اهمیت دارد.

۲۱. یکدیگر را تشویق کنید

این مهم است که امیدها و رویاهای شریک زندگیتان را بدانید. معمولاً سال جدید زمان عالی برای صحبت در مورد اهدافتان است.

هنگامی که شریک زندگیتان اهداف و تصمیمات خود را با شما مطرح می‌کند، لطفاً آن‌ها را تشویق کنید تا اهدافشان را به انجام برسانند. اهداف آن‌ها را به اندازه اهداف خود ضروری بدانید.

سعی کنید بزرگترین تشویق کننده آن‌ها باشید و تمام تلاشتان را برای کمک به آن‌ها انجام دهید؛ همچنین فضای مورد نیاز برای رسیدن به اهداف سال را به آن‌ها بدهید. این مسئله برای اهدافی که با هم تعیین می‌کنید نیز مفید است.

چگونه می‌توانید به یکدیگر کمک کنید تا پیش بروید و از یکدیگر حمایت کنید تا در بهترین حالت خود قرار داشته باشید؟ اهداف فردی و مشترک خود را در اولویت قرار دهید و پیشرفتتان را در طول سال جشن بگیرید.

نتیجه

اکثر زوج‌های شاد از این نکات ازدواج موفق مطمئن هستند. این رازها را دنبال کنید تا به یک ازدواج موفق برسید؛ شما از این طریق می‌توانید از تداوم ازدواجتان مطمئن شوید و از یک ازدواج بسیار موفق لذت ببرید.

منبع:

https://www.marriage.com/advice/relationship/15-key-secrets-to-a-successful-marriage/

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. سلام و احترام دکتر، وقتتون بخیر
    من یک سال میشه که به همکلاسیم که از خودم چند ماه کوچکتره علاقمند شدم و حدود 1.5 ماهه که وارد رابطه شدیم، بواسطه پیش قدم شدن خودم، تو این 1.5 ماه بنظرن خیلی سریع اومدیم جلو و در حال حاضر رابطه مون طوریه که زیاد قربون صدقه همدیگه میریم، اما هیچ نوع رابطه جسمی حتی لمس هم نداشتیم و بنا به خواست خودم تا قبل عقد نخواهیم داشت، خانواده هامون هم در جریان هستند، راستش شرایط مالی خانواده شون از ما بهتر نیست و تحصیلات پدرش کمه اما پدر من دکتری دارن، من علاقه شدیدی به ایشون داشتم و دارم اما مادرم مخالفت هایی دارن مبنی بر اینکه سنش کمه، 22 سالشه و من 23 سالمه در حال حاضر، و پولی ندارن و خیلی معمولیه و تو زود داری تصمیم میگیری، که من حتی اینا رو به گوش خودش هم انتقال دادم، خلاصه که دو روزه شدیدا استرس دارم و نمیدونم اون شناخت رو چطوری باید بیشتر به دست بیارم ازش، رابطه مون شده فقط قربون صدقه رفتن، اما میدونم از جهت مذهبی و سبک زندگی اختلافاتی داریم، و میترسم که ادامه رابطه رو باید چکار کنیم دقیقا؟؟ ما خیلی زود به این نقطه از رابطه رسیدیم و میترسم که دلزده بشه یا دلزده بشم و حسابی کنیم دیگه هم رو دوست نداریم
    نگرانم ازینکه انتخابم اشتباه باشه و نمیدونم چطور باید آگاهی پیدا کنم؟؟ حرفه‌ای مادرم خیلی دل منو میلرزونه
    ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایید و اگر ممکنه کتاب‌هایی در این زمینه معرفی کنید، خیلی ممنونم

    1. اجازه بدیهید گذر زمان و آشنایی بیشتر شما را راهنمایی کند. قرار نیست زود تصمیم بگیرید. صبور باشید و بیشتر آشنا شوید. اگر متوجه شدید تناسب ندارید مطمئنا توان جدا شدن نیز در شنا لیجاد می شود. نگران آنروز نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا