اختلال اضطراب اجتماعی

درمان اضطراب اجتماعی با داروهای گیاهی

امتیاز

 

خوب است بدانید درمان اضطراب اجتماعی با داروهای گیاهی به نشانه های جسمی و عاطفی شخص وابسته می باشد. دوره درمانی برای هر شخص با شخص دیگر کاملا فرق می کند. بعضی از اشخاص امکان دارد به درمان اولیه به درستی جواب دهند و دیگر به چیزی احتیاج نداشته باشند.

اما بعضی از افراد دیگر ممکن است به یک حامی احتیاج داشته باشند. اضطراب اجتماعی در تمام شرایط ممکن است بروز پیدا کند. ما در این مقاله سعی داریم به موضوع درمان اضطراب اجتماعی با داروهای گیاهی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

درمان اضطراب اجتماعی با داروهای گیاهی

پیش از اینکه به موضوع مهم درمان اضطراب اجتماعی بپردازیم، باید بدانید زندگی در جهان مدرن دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد. به همین علت افراد زیادی درگیر استرس و اضطراب می شوند. این روزها داروهای گیاهی زیادی وجود دارند که می توانند اضطراب را کاهش دهند. شیوه های درمان خانگی موجب می شوند که استرس کاهش یابد. زیرا این داروها سبک زندگی را تغییر می دهند و می توانند تا حد بسیار زیادی استرس را کنترل نمایند. اگر شما همیشه مضطرب هستید، پس با ادامه مقاله با همراه باشید.

در ادامه به چند نوع داروی گیاهی برای درمان اضطراب اجتماعی می پردازیم.

درمان اضطراب اجتماعی با اسطوخودوس

شما می توانید برای درمان اضطراب اجتماعی از اسطوخودوس کمک بگیرید. لازم به ذکر است بدانید گیاه لاوندر یا اسطوخودوس یک گیاه چند ساله است که رویش آن دقیقا مانند بوته می باشد. بخش های گل مانند آن شباهت زیادی به سنبله دارد، رنگ آن قهوه ای می باشد. شما می توانید این گیاه پرکاربرد را جمع آوری کنید و پس از آن مصرف کنید. یکی از مهم ترین خواص این گیاه کنترل هیجانات و استرس می باشد.

شما می توانید عرق اسطوخودوس را نیز برای کاهش استرس استفاده نمایید. علاوه بر این گل های خشک شده آن را درون یک پارچه قرار دهید و در بخش بالایی تخت خود آویزان نمایید. هنگامی که عطر خوش آن به مشامتان برسد، می توانید به آسانی آرامش بگیرید. این گیاه را می توانید حتی به عنوان دمنوش نیز نوش جان کنید. اسطوخودوس به علت آرامشی که دارد، موجب می شود خواب خوبی داشته باشید.

درمان اضطراب با اسطوخودوسدمنوش اسطوخودوس را چگونه تهیه کنیم؟

همانطور که گفته شد دمنوش اسطوخودوس برای درمان اضطراب اجتماعی بسیار مفید می باشد. شما می توانید یک قاشق غذاخوری از گل بنفشه اسطوخودوس را درون قوری بریزید. پس از آن روی آن آب بریزید. به یاد داشته باشید نباید آب خیلی جوش باشد. باید حتما آب دارای دمای 80 درجه باشد.

پس از آن تقریبا 20 دقیقه قوری را باید روی حرارت غیر مستقیم بگذارید تا دمنوش به طور کامل آماده نوشیدن شود. شما می توانید برای رفع تلخی آن از کشمش یا عسل استفاده نمایید. افرادی که داری شرایط زیر هستند، بهتر است این گیاه را مصرف نکنند:

  • افرادی که داروهای اعصاب و روان مصرف می کنند، بهتر است قبل از مصرف این دمنوش با پزشک خود مشورت کنند.
  • زنان باردار و شیرده نباید این دمنوش را میل کنند.
  • افرادی که حساسیت فصلی دارند، بهتر است این گیاه را مصرف نکنند.

اضطراب اجتماعی با داروهای گیاهی

درمان اضطراب اجتماعی با سنبل الطیب

شما می توانید به منظور درمان اضطراب اجتماعی از سنبل الطیب استفاده نمایید. سنبل الطیب یک گیاه بوته ای چند ساله می باشد که بیش از 1900 گونه دارد. گونه های این گیاه پرخاصیت دارای کاربردهای فراوان پزشکی می باشند. این گیاه در قسمت های مختلف آسیا، آمریکا و اروپا به راحتی کشت می شود.

اگر سنبل الطیب یا سنبل کوهی را خشک کنید، رنگ آن قهوه ای می شود. شما می توانید از ریشه آن نیز استفاده نمایید. نام دیگر این گیاه علف گربه می باشد. دلیل نام گذاری سنبل کوهی به علف گربه بوی خوشایند آن می باشد. گربه می تواند این بو را به آسانی تشخیص دهد. پس از آن سریعا به طرف آن می دود.

بهتر است بدانید این گیاه به شدت آرام بخش می باشد و برای کاهش استرس و درمان اضطراب اجتماعی به شدت موثر می باشد. شاید برایتان جالب باشد تاثیر درمانی این گیاه به شدت قوی می باشد و به عنوان بهترین داروی ضد اضطراب و افسردگی شناخته شده است. شما می توانید دمنوش این گیاه را با بابونه و بادرنجبویه نوش جان کنید.

سنبل الطیب و اضطرابدمنوش سنبل کوهی را چگونه تهیه نماییم؟

همانطور که در بخش بالا گفته شد دمنوش سنبل الطیب یا سنبل کوهی برای درمان اضطراب اجتماعی بسیار مفید می باشد. شما برای تهیه آن باید یک قاشق سنبل کوهی را درون یک لیوان آب جوش بریزید. پس از آن یک عدد نعلبکی را روی لیوان قرار دهید. پس از حدودا 30 دقیقه این دمنوش دم می کشد. به منظور مصرف سنبل الطیب باید موارد زیر را حتما رعایت نمایید:

  • این دمنوش برای زنان باردار حتما باید با مشورت پزشک مصرف شود.
  • سعی کنید زمانی که رانندگی می کنید از دمنوش سنبل الطیب استفاده نکنید. زیرا این دمنوش موجب خواب آلودگی می شود.
  • سعی کنید این دمنوش را هر روز به میزان کمی مصرف نمایید. سعی کنید با گذشت زمان مقدار مصرف آن را بالا ببرید.

گیاه رازک

به منظور درمان اضطراب اجتماعی می توانید به راحتی از گیاه رزاک استفاده کنید. این گیاه ضد استرس است و برای تنظیم خواب نیز به شدت مفید می باشد. طعم و مزه این گیاه کمی تلخ است. شما می توانید این گایه را با بابونه و نعنا نیز میل نمایید. برای اینکه از گیاه استفاده کنید، باید آن با حرارت غیر مستقیم دم نمایید. پس از آن گیاه رازک را صاف کنید و درون یخچال قرار دهید. شما می توانید هر روز این گیاه پرخاصیت را نوش جان کنید. رازک ضد استرس می باشد و به عنوان یک گیاه آرام بخش شناخته می شود.

درمان اضطراب به روش سنتیدرمان اضطراب اجتماعی با گیاه بادرنجبویه

به یاد داشته باشید، شما می توانید برای درمان اضطراب اجتماعی از گیاه بادرنجبویه استفاده کنید. این گیاه جزو خانواده نعناع می باشد و برای تقویت سیستم عصبی بسیار موثر می باشد. افرادی که درگیر اضطراب و استرس هستند، می توانند از این گیاه استفاده کنند. گیاه بادرنجبویه می تواند رادیکال های آزاد بدن را رها کند و استرس را کاهش دهد. علاوه بر این موجب می شود تا  آرامش به بدن برگردد.

مطالعات نشان می دهد این گیاه به عنوان ضد استرس نیز شناخته شده است. لازم به ذکر است بدانید این گیاه را بیش از حد مصرف نکنید. زیرا امکان دارد استرس شما بیشتر شود. کسانی که دارای شرایط زیر هستند، بهتر است از گیاه بادرنجبویه استفاده نکنند:

  • کسانی که دارای ورم سیاه یا گلوکوم هستند، بهتر است این گیاه را مصرف نکنند.
  • کسانی که مشکلات تیروئیدی دارند، این گیاه را میل نکنند.

کسانی که دارای ورم پروستات هستند، از مصرف این گیاه بپرهیزند

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا