دکتر روانشناس

مشاوره روانشناسی آنلاین

امتیاز

آن چه در این مقاله می خوانیم

دکتر کامیار سنایی

دکتر کامیار سنایی، روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی است. وی با ارائه مقالات و کلیپ‌های آموزشی در سایت خویش، به مخاطبین داخل و خارج از کشور کمک می‌کند تا با افزایش آگاهی خود و به‌کارگیری موارد مطرح شده در مقالات، در جهت غلبه بر مشکلات روحی و روانی به خویش کمک کنند. مقالات دکتر کامیار سنایی در زمینه‌های گوناگونی مانند درمان افسردگی(بدون دارو)، درمان اضطراب، درمان پانیک، درمان دو قطبی، درمان اختلال پس از سانحه، افزایش کیفیت رابطه، رفع مشکلات فرزند پروری و … با هدف آموزش مخاطب به زبانی ساده نگاشته شده است تا مخاطب بتواند در جهت ارتقا سطح زندگی خویش و حرکت در جهت کمک به خویشتن گام‌های هر چند کوچک ولی موثر بردارد.

علاوه بر این، دکتر کامیار سنایی آماده است تا با ارائه مشاوره آنلاین به ایرانیان داخل و خارج از کشور کمک کند تا سریعتر بر مشکلات خویش فائق بیایند. مشاوره روانشناسی آنلاین با زبان مادری، بسیار متفاوت از مشاوره روانشناسی با زبان دوم فرد است. زیرا فرد در زبان مادری می‌تواند احساسات و عواطف خویش را با سهولت بیشتری به‌مخاطب منتقل‌کند. از سویی دیگر، آشنایی دکتر کامیار سنایی به زبان فارسی و انگلیسی می‌تواند برای مخاطبین جوانی که برخی از واژگان را تنها به‌زبان لاتین بیان می‌کنند راهگشا باشد.

چرا مشاوره روانشناسی آنلاین انتخاب شود؟

با مدد پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیک از یک‌سو و همه‌گیری ویروس کرونا ازسویی دیگر، مشاوره روانشناسی آنلاین گسترش بسیاری یافته‌است. مشاوره روانشناسی آنلاین به مراجع امکان ناشناس بودن را در صورت تمایل می‌دهد. ضمن آنکه مشاوره روانشناسی آنلاین امکان برقراری ارتباط را برای کسانی که خواهان مشاوره با متخصصین زبده و با تجربه در دیگر نقاط کشور هستند تسهیل می‌کند. همچنین ایرانیان خارج از کشور نیز می‌توانند از طریق مشاوره روانشناسی آنلاین با یک روانشناس همزبان که با فرهنگ و آداب مراجع آشنا می‌باشد ارتباط برقرار کرده و مشاوره بگیرند.

برای بسیاری از افراد که دچار مشکلات روانی مانند افسردگی‌های شدید یا آگورافوبیا یا وسواس‌های شدید که فرد را خانه‌نشین کرده، می‌باشند و توان روانی برای خروج از خانه را ندارند، مشاوره روانشناسی آنلاین کمک می‌کند تا در خانه جلسات مشاوره روانشناسی خود را شروع کنند و سپس در صورت لزوم در جلسات حضوری شرکت کنند.

اصول مشاوره روانشناسی آنلاین چه می‌باشند؟

به طور کلی، مشاور باید هنگام ارائه خدمات بهداشت روان به صورت آنلاین همان روش‌هایی را که هنگام ارائه حضوری به آنها انجام می‌دهد، دنبال کند. به خصوص:

۱-دارا بودن مرزهای صلاحیت

اگر مشاور، دانش و تجربه‌ای در حل مشکل مراجع نداشته باشد، باید در حد صلاحیت و رویکرد خود باقی بماند و سعی در حل آنلاین مشکلی که در حیطه دانش او نیست، نداشته باشد.

مشاور برای ارائه خدمات بهداشت روان باید شرایط لازم را داشته باشد (به عنوان مثال مجوز داشته باشد).

۲- برخورداری از ساختار خدمات آنلاین

مشاور و مراجع باید در مورد دفعات مشاوره و نحوه ارتباط، روش پرداخت هزینه، هزینه برآورد شده برای مراجع و غیره توافق کنند.

مشاور باید قبل از ارائه خدمات آنلاین بهداشت روان، به طور كامل مراجع را ارزیابی كند. مراجع باید بفهمد که ارزیابی قطعا برای برقراری ارتباط آنلاین کمک کننده خواهد بود.

همچنین محرمانه بودن اطلاعات مراجع باید حفظ شود. اطلاعات مربوط به مراجع در موارد بسیار ضروری، فقط با اجازه وی می‌تواند منتشر شود. مراجع باید از هرگونه استثنا در این قانون کلی مطلع شود.

مسلماً مشاور باید از قوانین و سایر رهنمودهای تعیین شده (مانند رهنمودهای سازمان‌های حرفه‌ای) پیرامون وی پیروی کند.

روانشناسی آنلاین چه کمکی می‌تواند کند؟

بیایید برخی از بزرگترین مزایای روانشناسی آنلاین را بررسی کنیم.

۱- گزینه‌ای مناسب برای مناطق دوردست

درمان آنلاین دسترسی به اطلاعات و درمان‌های بهداشت روان را برای افراد در مناطق روستایی یا دورافتاده فراهم می‌کند. کسانی که در چنین مناطقی زندگی می‌کنند به سادگی ممکن است به هیچ روش دیگری از درمان بهداشت روانی دسترسی نداشته باشند زیرا اقدامات بهداشت روانی در منطقه جغرافیایی آنها محدود است یا هیچ گونه اقدامات روانشناسی در آنجا وجود ندارد.

مجبور شدن به طی مسافت‌های طولانی و صرف زمان قابل توجهی برای یافتن یک روانشناس خوب، می‌تواند یکی از مشکلات اساسی افراد نیازمند کمک باشد. اگر به اینترنت دسترسی دارید، روانشناسی آنلاین دسترسی نسبتاً سریع و آسانی برای درمان شما فراهم می‌کند که در غیر این صورت به راحتی در دسترس شما نبوده است.

روانشناسی آنلاین، دسترسی به افراد معلول یا حبس شده در خانه را نیز فراهم می‌کند. افرادی که به دلایل مختلف مانند بیماری جسمی یا روحی قادر به ترک خانه خود نیستند، ممکن است روانشناسی آنلاین را جایگزینی مفید بر روان درمانی سنتی بدانند.

۲- راحتی و قیمت مناسب

روانشناسی آنلاین معمولاً نسبتاً مقرون به صرفه و راحت است. از آنجا که به راحتی در خانه خود در جلسات درمانی شرکت خواهید کرد، می‌توانید جلسات درمانی خود را برای مناسب‌ترین زمان خود نیز تنظیم کنید.

۳- روانشناسی آنلاین، در دسترس‌تر است

اینترنت دسترسی به درمان بهداشت روان را بیشتر کرده است. افراد ممکن است در صحبت با دوستان و خانواده در مورد مسائل مربوط به مراقبت‌های بهداشتی جسمی احساس راحتی کنند اما در مورد نگرانی‌های مربوط به بهداشت روانی که به همان اندازه هم مهم هستند، احساس مشابهی ندارند. دسترسی آنلاین فائق آمدن بر انگ و ننگی که در طول تاریخ به مسائل روانشناسی وارد شده است، را آسان می‌کند.

حتی اگر احساس می‌کنید که بهزیستی ذهنی شما قوی است، روانشناسی آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا از نظر روانشناختی قوی‌تر شوید. همچنین از طریق روانشناسی آنلاین می‌توانید در مورد رفتارها و راهکارهای مقابله‌ای که منجر به سلامت روانشناختی بهتری می‌شود، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چه چیز مشاوره روانشناسی را برای انسان ضروری می‌سازد؟

ویژگی‌های منحصر به‌فردی در انسان وجود دارد که مشاوره به‌طور کلی و مشاوره روانشناسی را به‌طور اختصاصی ضروری می‌سازد. از جمله این ویژگی‌ها عبارتند از:

  1. انسان در بدو تولد جزو ضعیف‌ترین موجودات است: نوزاد انسان برخلاف سایر موجودات نمی‌تواند بدون کمک و هدایت سایرین به زندگی خود ادامه بدهد.
  2. انسان بیش از سایر موجودات از قابلیت رشد و تکامل برخوردار است: توان مغزی انسان به او قابلیت‌های نامحدودی می‌دهد که با کمک مشاوره و راهنمایی، بهتر و بیشتر شکوفا می‌شود.
  3. انسان مهارت ارتباط دارد: این قابلیت به انسان کمک می‌کند بتواند افکار خود را با دیگران در میان بگذارد. این قابلیت، تعلیم و آموزش و مشاوره روانشناسی را ممکن می‌سازد.
  4. انسان می‌تواند تاریخ خود را درک کند: این قابلیت به انسان امکان می‌دهد تا از تاریخ و تجربیات خود درس بگیرد و از خطاهای گذشته پرهیز کند.

مشاور روانشناس کیست؟

باید مابین روانشناس و مشاور تفاوت قائل شویم. مشاور با بهره‌گیری از فنون علمی روانشناسی تلاش می‌کند تا در انتخاب‌ها و تصمیم‌گیری‌ها به مراجع کمک کند. این انتخاب‌ها و تصمیم‌گیری‌ها می‌تواند در زمینه شغل، تحصیل و یا ازدواج باشد. در رویکردهای جدید مشاوره، وظیفه مشاور حل مشکلات مراجع به‌صورت مستقیم نیست بلکه مشاور سعی می‌کند دیدگاه‌های جدیدی را به مراجع بدهد تا او بتواند با عینک مشاور به دنیا و امکانات و قابلیت‌های خود بنگرد. وظیفه دیگر مشاور کمک به پیشگیری از وقوع مشکلات برای فرد است. همچنین مشاور کمک می‌کند تا مراجع بتواند استعدادها و قابلیت‌های خود را کشف کرده و در جهت شکوفایی آنها اقدام‌کند.

چه زمانی نیاز به مشاوره روانشناسی داریم؟

با پیچیده و گسترده‌تر شدن ساختارهای جامعه و نیز تخصصی‌تر شدن جنبه‌های متفاوت زندگی، نیاز انسان به مشاوره به‌صورت علمی و تخصصی بیش از پیش ضرورت یافته است. سازگاری با جنبه‌های گوناگون و پیچیده زندگی به‌راحتی امکان‌پذیر نیست و این امر موجب شده است تا انسان به کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای روی بیاورد.

متاسفانه در بسیاری از مواقع بالاخص در جوامع شرقی تنها پس از بروز یک حادثه و یا حاد شدن بحران حاضر می‌شویم به یک روانشناس و مشاور مراجعه کنیم. این در حالی است که کار مهم‌تر یک مشاور، جلوگیری از بروز یک بحران است. زمانی که شما به‌جهت مشاوره ازدواج نزد یک مشاور می‌روید، هدف مشاور آن است تا به شما کمک کند بهترین تصمیم را در انتخاب شریک زندگی، نحوه تعامل با او و نحوه حل مشکلات احتمالی با او اتخاذ کنید.

این در حالی است که اگر پس از ازدواج و درصورت بروز اختلافات شدید نزد مشاور بروید، مسلما کار سختی پیش رو خواهید داشت و فرصت تصحیح انتخاب‌های اشتباه گذشته را از دست داده‌اید. موارد زیر از جمله مواردی است که مشاوره روانشناسی ضرورت پیدا می‌کند.

۱-تغییرات مهم در زندگی:

هرگونه تغییری در زندگی نشانه‌ای است برای بهره‌گیری از مشاوره روانشناسی. لزوما این تغییرات قرار نیست تغییرات اجباری مانند مهاجرت، طلاق و یا تغییر شغل باشد. تغییرات مثبت زندگی نیز می‌تواند با کمک مشاوره روانشناسی به سمت و سوی بهتری بیانجامد. به‌طور مثال، مشاوره روانشناسی ازدواج به فرد کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از دانش و تجربیات دیگران، این مسیر را با اطمینان بیشتر و با انتخاب‌های عاقلانه‌تر به پیش ببرد. تولد فرزند و یا پیش از آن حاملگی نیز از جمله تغییرات مثبتی است که فرد نیاز به مشاوره روانشناسی دارد.

از جمله موارد این تغییرات همچنین می‌توان به دوران بلوغ و نوجوانی و نیز ورود به دوران سالمندی اشاره کرد که به‌جهت ویژگی‌های خاص هر کدام و آموزش نحوه تعامل با این دوران، فرد نیازمند مشاوره می‌باشد. انتخاب رشته تحصیلی، فوت عزیزان و ازدواج فرزندان از جمله موارد دیگری است که می‌توان از کمک یک مشاور حرفه‌ای بهره‌مند شد.

۲-شکست در روابط عاطفی:

به‌حهت تاثیرات شدیدی که شکست عشقی ایجاد می‌کند، در این دوران فرد نیازمند مشاوره روانشناسی است تا بتواند با نحوه صحیح کنار آمدن با این مشکل آشنا شود. مقاله ۹ قدم برای بهبودی بعد از قطع رابطه عاطفی به شما کمک می‌کند تا هرچه سریعتر این دوران را سپری کرده و به زندگی نرمال خویش بازگردید.

۳-اعتیاد:

اعتیاد به مواد مخدر، الکل، مواد روان‌گردان و پورنوگرافی از جمله مواردی است که در صورت ابتلا فرد، مشاوره روانشناسی ضروری می‌باشد.

۴-بیماری‌های جسمانی بدون منشاء فیزیکی:

در بسیاری از موارد، ریشه دردها و بیماری‌های جسمانی فرد عصبی و روانی می‌باشد. مشاوره روانشناسی به‌فرد کمک می‌کند تا علت‌های روانی دردهای عصبی خود را کشف کرده و آنها را درمان کند.

مشاوره روانشناسی چه چیزی نیست؟

مشاوره روانشناسی قضاوت کردن درباره مراجع نیست.

مشاوره روانشناسی نصیحت کردن نیست.

مشاوره روانشناسی حل کردن تمامی مشکلات مراجع با دخالت مستقیم نیست.

مشاوره روانشناسی درگیر شدن احساسی با مشکلات و همدردی با مراجع نیست (همدردی با همدلی متفاوت است).

مشاوره روانشناسی نگاه کردن و بررسی مشکلات و موضوعات مطرح شده توسط مراجع بر اساس نظرات شخصی مشاور نیست.

مشاوره روانشناسی آنلاین- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

آیا مشاوره آنلاین ارزش هزینه کردن دارد؟

با افزایش درمانگران حرفه‌ای که در حال انجام یا حتی شروع جلسات آنلاین از طریق نرم‌افزارهایی مانند واتس‌اپ یا اسکایپ هستند، سوالی که پیش می‌آید این است که مزایای داشتن جلسات درمانی آنلاین با یک روانشناس، مربی زندگی و یا یک متخصص دیگر چیست؟ آیا این نوع درمان به اندازه مشاوره حضوری قابل توجه است؟

مشاوره آنلاین

تقریباً تمام روانشناسان در مطب خصوصی خود گهگاه از طریق تلفن یا اینترنت، جلساتی با بیماران و مراجعان برگزار می‌کنند. حتی روانکاوان با قوانین بسیار سختگیرانه در مورد قرارهای ملاقات منظم و داشتن قوانین پرداخت هزینه در صورت کنسل کردن قرار ملاقات از طرف مراجع؛ می‌دانند که زمانی یک رویداد یا اتفاق پیش‌بینی نشده (مانند بیماری کرونا)، نظم یک برنامه روتین را تغییر می‌دهد.

باید بدانیم بین جلسات حضوری و مشاوره آنلاین تفاوت‌هایی وجود دارد. سرنخ‌هایی مانند فیگورها و زبان بدن در جلسات مشاوره آنلاین ممکن است وجود نداشته باشد. ایجاد یا تشخیص همین تفاوت‌های دقیق در ارتباطاتی مانند درمان از طریق ایمیل یا تکست، دشوارتر است. در هر دو محیط (از طریق آنلاین یا به صورت حضوری) آنچه از نظر نتیجه بیشتر اهمیت دارد، تناسب بین مراجع و ارائه‌دهنده خدمات است.

آیا متخصصی که درگیر کمک به شماست، برای کمک به حل مشکلات (یا حداقل گوش دادن به آنها) با راهنمایی، تفسیر، تجزیه و تحلیل، ابزارها و تکنیک‌ها، ارجاع و یا حمایت عاطفی به حل تعارضات شما کمک می‌کند؟ چه چیزی شما را به سمت مشاوره آنلاین سوق می‌دهد؟ آیا در تماس و مشاوره آنلاین بیخیال‌ترید یا برایتان راحت‌تر است با کسی صحبت‌کنید که هیچ ارتباط فیزیکی برقرار نمی‌کنید؟ تنها برایتان کافیست که صدای درمانگرتان را بشنوید؟ آیا به نظر شما درمانگرتان باید قابل دسترسی و صمیمی باشد یا سرد و جدی؟ کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ و چه چیزی صلاحیت او را برای ارائه آنچه شما به دنبال آن هستید، تایید می‌کند؟

رویکرد درمانگر و راحتی شما با وی از نظر آنچه می‌خواهید انجام دهید (اهداف درمانی مانند تغییر کردن، بینش یافتن، خودشناسی و یا رشد شخصی یا شغلی)، مهم‌تر از نوع برگزاری جلسات حضوری یا آنلاین است.

مداخلات شناختی صورت گرفته

فقط در رمان‌های مربوط به دهه ۵۰ و فیلم‌های وودی آلن می‌توان اشاره‌های زیادی به روان‌درمانی‌هایی که چهار یا پنج روز در هفته، جلسات ۵۰ دقیقه‌ای را برای بازخوانی تمام آسیب‌های دوران کودکی و نوجوانی دردناک ترتیب می‌دهند، مشاهده کرد. روند خودشناسی در جلسات درمان بیش از حد گران است، بسیار وقت‌گیر است و بسیار مبهم است. به همین دلیل بسیاری از متخصصان و رویکردهای جدید، راه‌های متفاوتی را در پیش گرفته‌اند تا در زمان و هزینه مراجعان صرفه‌جویی شود. تغییر در طول روان‌درمانی، هدفی متفاوت از خودشناسی و تنظیم عواطف است و به همین دلیل بیشتر در انواع خاصی از درمان‌هایی دیده می‌شود که بر تغییر عادت‌ها، الگوهای فکری و شناخت متمرکز هستند.

چنین مداخلات شناختی نیاز مستقیم به برقراری ارتباط و حضور فیزیکی نخواهند داشت. و بر همین مبنا می‌تواند به صورت تلفنی و آنلاین به مراجع ارائه گردد. این مداخلات، شناختی است. بیشتر برای کسانی مفیدست که از قبل متوجه این موضوع شده‌اند که خودشان مسوول ایجاد تغییر در روند زندگیشان هستند. در چنین صورتی زمانی که با مشکلات پیش‌بینی نشده در اجتماع مواجه شوید، می‌توانید با کمک گرفتن از یک متخصص، حتی به صورت آنلاین، از خدمات روانشناختی برخوردار شوید. مهم است که در شروع کار درمانتان بدانید چه می‌خواهید. این موارد را با درمانگر خود مطرح کنید. نظر او را جویا شوید و در مورد روش‌ها، زمان و هزینه‌ها نیز به صورت شفاف صحبت کنید.

مشاوره روانشناسی آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور

چرا انسان‌ها مهاجرت می‌کنند؟ آیا مهاجرت پدیده‌ای جدید است و یا آنکه گذشتگان نیز مهاجرت می‌کردند؟ با رجوع به تاریخ می‌بینیم که انسان‌ها هر کجا به مشکلی بر می‌خوردند، مهاجرت می‌کردند. گروهی از انسان‌ها نیز به امید یافتن سرزمین‌های حاصلخیزتر و بهتر مهاجرت می‌کردند. اکنون نیز انسان‌ها مهاجرت می‌کنند، ولکن این مهاجرت اندکی تفاوت دارد. در حال حاضر انسان‌ها بنا به دلایل آموزشی- اقتصادی- سیاسی- اجتماعی- جمعیت شناختی و اقلیمی مهاجرت می‌کنند.

مهاجرت

مهاجرت در حال حاضر تفاوت اساسی با مهاجرت در دوران باستان دارد. در گذشته فرد به‌تنهایی نمی‌توانست مهاجرت‌کند و مهاجرت عبارت از حرکت یک قوم و قبیله از نقطه‌ای به‌نقطه دیگر بود. حیات فرد در گذشته منوط به تعلق به قبیله بود. بزرگترین اضطراب برای افراد تهدید آنها به اخراج از قوم و قبیله بود. زیرا فرد به‌تنهایی توان آن را نداشت که بتواند از خود محافظت کند. فرد بدون قوم و قبیله هیچ هویتی نداشت و یک مرده متحرک محسوب می‌شد.

در عصر حاضر، بشر این توان را دارد که از گروهی که به آن تعلق دارد و حتی از خانواده خود نیز جدا شود و در مکان دیگری شروع به زندگی کند. در ظاهر امر نیز هیچ مشکلی او را تهدید نخواهد کرد، زیرا او می‌تواند در نقطه دیگر از کره خاک همچنان به حیات خود ادامه دهد. اما به‌جهت آنکه سالیان سال جدایی از گروه برای فرد تهدیدی عمده محسوب می‌شد، اکنون نیز که جدایی از گروه دیگر مانند گذشته او را تهدید نمی‌کند، فرد دچار اضطراب و افسردگی می‌شود. اضطراب جدایی از گروه و به تبع آن افسردگی مشکلی است که دامن بیشتر افراد مهاجر را می‌گیرد. فقدان دوستان و آشنایان در محیط جدید و احساس تنهایی ناشی از آن باعث می‌شود توان و انرژی فرد به تحلیل برود و نتواند برای هدفی که برای آن مهاجرت کرده بود قدم‌های محکمی بردارد.

مشکلات عمده روحی

در اکثر کشورهای مهاجرپذیر، ایرانیان جامعه‌های ایرانی ایجاد کرده‌اند تا هر چه بیشتر بتوانند خود را در ایران ببینند و احساس غربت و تنهایی کمتری کنند. مانند جامعه ایرانیان ساکن لس آنجلس- ایرانیان ساکن ملبورن و یا سیدنی- ایرانیان ساکن تورنتو و …

اما این راه‌حل همه مشکلات فرد را مرتفع نمی‌کند و چه بسیار که خود موجب مشکلاتی نیز می‌گردد. بسیاری از ایرانیان مهاجر بالاخص در اوایل ورود خود به کشور میزبان دچار مشکلات عمده روحی و روانی می‌شوند.

به‌غیر از غم غربت، مشکل دیگری که باید افراد مهاجر با آن دست و پنجه نرم کنند عبارتست از استرس ناشی از کنار آمدن با شرایط جدید. انسان زمانی که کاری را به‌صورت عادت انجام بدهد، دچار استرس نمی‌شود. مثلا رانندگی‌کردن زمانی‌که شما در حال یادگیری رانندگی هستید پر از استرس‌است. ولکن پس از مدتی رانندگی کردن به‌صورت عادت در شما در می‌آید و شما استرسی متحمل نخواهید شد. شما در بدو ورود به کشور میزبان باید با تعداد زیادی از پدیده‌های جدید روبرو شوید. پدیده‌هایی که تا به حال هیچ برخوردی با آنها نداشته‌اید. قوانین متفاوت- آداب و سنن متفاوت- زبان متفاوت- شرایط اقلیمی متفاوت که هریک به‌تنهایی می‌تواند استرس زیادی به‌فرد مهاجر بدهد.

ضرورت مشاوره روانشناسی آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور

اضطراب جدایی، احساس تنهایی و غم غربت، مشکلات مالی و اقتصادی در بدو ورود، تفاوت‌های فرهنگی و شرایط اقلیمی متفاوت همانگونه که ذکر شد می‌تواند منجر به آن شود که فرد مهاجر دچار مشکلات عدیده روحی و روانی شود. مشکلات فردی بنوبه خود بر کیفیت روابط زوجین تاثیر می‌گذارد. و روابط زن و شوهر را دچار تنش و چالش می‌کند. از سویی دیگر، روابط والدین و فرزند به‌واسطه تفاوت‌های بین‌نسلی که در کشور دیگر بیشتر نیز می‌شود، دچار چالش‌می‌شود. همگی این موارد ضرورت مشاوره روانشناسی را بیشتر می‌کند.

در بسیاری از کشورها دسترسی به روانشناس ایرانی به‌سهولت ممکن نیست. با رشد تکنولوژی و امکان مشاوره روانشناسی آنلاین این‌امکان برای همه افراد فراهم‌است تا بتوانند از متخصصین داخل ایران بهره‌مندشوند. مزیت دیگر مشاوره روانشناسی آنلاین آن است که در صورت تمایل، مراجع می‌تواند به‌صورت ناشناس با دکتر روانشناس مشاوره کند. زیرا در مشاوره روانشناسی آنلاین هیچ اجباری برای اظهار نام وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر درباره مشاوره روانشناسی آنلاین در خارج از کشور، بر روی لینک مرتبط به کشور خود کلیک کنید:

دکتر روانشناس در انگلستان (لندن- بیرمنگام- منچستر)

دکتر روانشناس در کانادا (تورنتو- ونکوور- )

دکتر روانشناس در آمریکا (لس آنجلس- بوستون- واشنگتن)

دکتر روانشناس در سوئد

دکتر روانشناس در نروژ

دکتر روانشناس در دبی

دکتر روانشناس در استانبول

دکتر روانشناس در ازمیر

دکتر روانشناس در استرالیا (سیدنی- ملبورن)

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. بازتاب: این ۱۰ نکته می‌تواند شما را در سوگ از دست دادن عزیزتان کمک کند – استند های مدرن مراسم ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا