روانشناسی رابطه

رفتار با مادر شوهر حسود

امتیاز

برخورد با مادر شوهر حسود : ۱۰ نشانه از حسادت مادرشوهر و نحوه برخورد با او

برخی از مادرانی که تمام زندگی خود را روی خانواده و به ویژه فرزندان پسر خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به سختی می‌توانند فرزند خود را رها کنند. چنین مادری در تمام زندگی خود مسئول تصمیم‌گیری‌های فرزندش بوده است تا زمانی که او تبدیل به شوهر شد. آن مادر اساساً کنترل همه چیز را در دست داشته است.

اما حالا که یک همسر در تصویر وجود دارد، همه چیز تغییر کرده است. یک زن بسیار مهم دیگر در زندگی پسرش وجود دارد و او به‌خاطر این مسئله از شما دلخور است.

بدتر از آن، شما جوان هستید، در حالی که او چندان جوان نیست. اگر هنوز ازدواج نکرده‌اید، علائمی از یک مادر شوهر حسود وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید.

با این حال، برای بسیاری از همسران، این سناریو تجربه‌ روزانه آن‌هاست. اگر شما در چنین موقعیتی قرار دارید، مادر شوهر حسود همیشه به دنبال راه‌هایی برای تضعیف شماست تا حسادت خود را برطرف کند.

در حالی که او فکر می‌کند هردوی شما درگیر طناب‌کشی هستید که پسرش را نیز درگیر می‌کند، این امر می‌تواند ترومای روحی و روانی زیادی به شما وارد کند.

مادر شوهر حسودعلائم مادر شوهر حسود شامل چه مواردی است؟

اگر مادرشوهر شما یکی از کارهای زیر را انجام می‌دهد، این بدان معنی است که شما مادر شوهر حسود دارید:

  • با وجود درخواست‌های متعدد، به مرز‌های شما احترام نمی‌گذارد. او هرگز اهمیتی نمی‌دهد که به مرزهای شما یا زندگی خصوصیتان احترام بگذارد.
  • او بیش از حد وابسته است و از نظر عاطفی به پسرش نیاز دارد. او با بازی در نقش یک قربانی سعی می‌کند تا حد امکان توجه را به خود جلب کند.
  • سعی می‌کند پسرش را وادار کند تا کارهایی که می‌گوید را انجام دهد چرا که می‌خواهد از این طریق بر او مسلط شود و کنترلش کند. او سعی می‌کند با تصمیم‌گیری برای هردوی شما، خانه‌تان را کنترل کند.
  • با شما رقابت می‌کند و این نوع رقابت بسیار ناسالم است.
  • اغلب برای جلب توجه شوهرتان نقش قربانی را بازی می‌کند.
  • همیشه از شما به پسرش شکایت می‌کند.
  • رفتار منفعلانه و پرخاشگرانه از خود نشان می‌دهد، به خانواده شما توهین می‌کند و از هر حرکتتان انتقاد می‌کند.
  • در مجالس خانوادگی و مهمانی‌ها شما را نادیده می‌گیرد.

راه‌های مقابله با مادر شوهرحسود

برای اینکه مقداری آرامش در زندگی خود داشته باشید و ازدواج خود را کمی آسان‌تر کنید، ما چند راه مطمئن برای مقابله با یک مادرشوهر حسود به شما ارائه می‌دهیم. امیدواریم این کار برای شما مفید باشد و بتوانید روابط خود را با او هموارتر کنید. از این گذشته، در خانه نباید رقابت وجود داشته باشد.

احساسات او را درک کنید

به جای تلافی یا دعوا کردن با او، ابتدا باید سعی کنید بفهمید که چه چیزی باعث چنین شورشی شده است. همه زنان موجوداتی احساسی هستند. سعی کنید رفتار او را مشاهده کنید و به دنبال محرک‌هایی باشید که او را به این رفتار تحریک می‌کند. هنگامی که آن‌ها را درک کنید، ارتباط با او آسان‌تر خواهد بود.

به او توجه کنید

حسادت به دلیل ناامنی و ترس ناگهانی از جایگزین شدن با فردی که به تازگی عضوی از خانواده شده است ایجاد می‌شود. او می‌ترسد که صرفاً به یک تماشاچی در زندگی پسرش تبدیل شود. شما باید این ناامنی‌های او را درک کنید و به او توجه کنید. تماس‌های تلفنی و پیام‌های متنی منظم می‌توانند به او نشان دهند که در ذهن شما حضور دارد. ملاقات‌های گاه به گاه نیز به بهبود رابطه شما کمک زیادی می‌کنند.

او را در خانواده خود نگه دارید

مردی که با او ازدواج کرده‌اید دلیلی بر تربیت خوب مادرشوهرتان است. به او احساس خاص بودن بدهید و او را درگیر مسائل کوچک نگه دارید. گاهی اوقات، از او در مورد فرزندپروری و خانه‌داری راهنمایی بخواهید. همینطور از او بخواهید که دستورالعمل‌های خاصی را با شما به اشتراک بگذارد. این تلاش شما می‌تواند توجه او را جلب کند.

پیوند بین او و پسرش را بپذیرید

مهم‌ترین چیز برای یک مادر محبت فرزندش است. هنگامی که او از عشق پسرش مطمئن شود، پذیرش شما برایش آسان‌تر می‌شود. به او نشان دهید که ازدواج شما مانعی برای رابطه مادر و پسر نیست. به این ترتیب تردید‌ها و ترس‌هایش از بین خواهند رفت و او به زودی شروع به قدردانی از ویژگی‌های شما خواهد کرد.

در عین حال وظیفه شوهر شما است که به مادر خود با رفتارش اعلان کند که نفر اول زندگی چه کسی است. شوهر شما باید ارتباط با خانواده همسر خود را تعیین کند.

در مرحله تغییر به او کمک کنید

شما تنها کسی نیستید که زندگیش در این مرحله در حال تغییر می‌باشد. مادرشوهر شما هم در چنین موقعیتی تغییر را تجربه می‌کند. همه چیز در خانواده تغییر می‌کند و او نمی‌داند که آیا می‌تواند آن را تحمل کند یا نه.

به عنوان یک تازه عروس، همه مراقب شما خواهند بود و در هر کاری که نیاز دارید به شما کمک می‌کنند، اما کسی نیست که بفهمد مادرشوهر شما نیز به راحتی و امنیت نیاز دارد.

این واقعیت خاص توسط اکثر مردم نادیده گرفته می‌شود و همین مسئله می‌تواند یک مادر کامل را به یک مادرشوهر حسود تبدیل کند.

شما باید از همان ابتدا به او کمک کنید تا شما را به عنوان یک تهدید نبیند و در عوض، شما را به عنوان محرم اسرار خود ببیند.

به او هدیه سورپرایز بدهید

از شوهر یا پدرشوهرتان در مورد چیزهایی که مادرشوهرتان آن‌ها را دوست دارد و دوست ندارد بپرسید. به او هدیه سورپرایز بدهید و خوشحالش کنید. با این کار قلب او شروع به درگیری با ذهنش می‌کند. او جنبه‌ای از شما را خواهد دید که انتظارش را نداشته است و با آغوش باز از شما استقبال خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که نکته کلیدی ارتباط است

اگر نمی‌توانید رفتار مادرشوهرتان را درک کنید، درباره آن صحبت کنید. سعی کنید یک گفتگوی عمیق با او داشته باشید. مؤدب باشید تا رفتاری را با عصبانیت تلافی نکند.

از او بپرسید که چرا این گونه رفتار می‌کند و بپرسید که چه مشکلی دارد. ممکن است تعجب کنید که چگونه یک مکالمه کوتاه می‌تواند همه چیز را بسیار ساده کند. همینطور ممکن است متوجه شوید که هردوی شما در تمام مدت با یکدیگر سوءتفاهم داشتید!

از درگیری اجتناب کنید

برای حفظ آرامش در خانه بهتر است از دعواها و بحث‌هایی که منجر به درگیری می‌شوند خودداری کنید. دعواها فقط با ایجاد تلخی بیشتر در خانواده اوضاع را بدتر می‌کنند. این باعث می‌شود که سایر اعضای خانواده ناخواسته طرفی را انتخاب کنند. ازدواج شما آن رابطه‌ای خواهد بود که بیشتر تحت تأثیر همه این مسائل قرار می‌گیرد.

با شوهر خود صحبت کنید

صحبت کردن با شوهرتان در مورد رفتار مادرشوهرتان می‌تواند مفید باشد. از او شکایت نکنید. فقط برخی از چیزهایی که ممکن است باعث آزار شما شوند را به او بگویید. از او بخواهید تا با مادرش تماس بگیرد و علت اصلی این مسئله را با رفتاری دوستانه بیابد. ممکن است پسر بهتر از شما بتواند با مادرش پیش برود و به پایان این درگیری کمک کند.

 

منبع:

https://www.pulse.ng/lifestyle/relationships-weddings/10-signs-your-mother-in-law-is-jealous-of-you-and-how-to-deal-with-her/875tj

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا