خانه » روانشناسی رابطه » روابط زناشویی » فاکتورهای جذب زنان
زنان از چه مردانی خوششان می آید

فاکتورهای جذب زنان

Author : Mania Khajeh

زنان از چه مردانی خوششان می آید؟

ناپلئون دینامیت، تا حدی حق داشت که می‌گفت: «دختران فقط پسرانی را می‌خواهند که مهارت‌های عالی داشته باشند». حالا شاید شما مهارت‌های نانچیکو، مهارت‌های شکار با تیر و کمان یا مهارت‌های هک کردن کامپیوتر را نداشته باشید، اما مهارت‌های شما هر چه که باشد، زنان مجذوب تبحری می‌شوند که شما در حیطه‌ی مهارت خاص خودتان نشان می‌دهید. به عبارت دیگر، اگر تمبر جمع می‌کنید، بهترین و حرفه‌ای‌ترین کلکسیون‌دار تمبر باشید. اگر آشغال جمع می‌کنید، بهترین و جذاب‌ترین و کامل‌ترین آشغال ‌جمع‌کن باشید. زنان مجذوب مردانی می‌شوند که مدیر عامل و رئیس خودشان هستند.

البته ما از خودبینی و تکبر صحبت نمی‌کنیم. تفاوت زیادی بین اعتماد به نفس و تکبر وجود دارد. اعتماد به نفس، زنان را جذب خواهد کرد درحالیکه تکبر، زنان را پیش از آنکه بتوانید بگویید «کمک کن پشتم رو تیغ بزنم» فراری می‌دهد. اعتماد به نفس، حاصلِ اطمینان به توانایی‌هایتان و تکبر، حاصل عدم اطمینان به توانایی‌هایتان است.

البته پیش از اینکه بتوانید از مهارت‌های دیوانه‌کننده‌تان به او بگویید، باید او را ترغیب کنید تا راضی شود با شما صحبت کند. و پیش از اینکه بتوانید او را ترغیب کنید تا با شما صحبت کند، باید کاری کنید که به صحبت کردن با شما علاقمند شود. و پیش از اینکه او را به صحبت کردن با خودتان علاقمند کنید، باید کاری کنید که او متوجه حضور شما در این سیاره ۷ میلیارد نفری شود که ۵۰.۴ درصد آنها مرد هستند.

به نظر کار شاقی می‌آید؟

اینطور نیست. حالا هم یک خبر خوب داریم، هم یک خبر بد. خبر خوب این است که تعدادی نشانه‌های غیرکلامی وجود دارند که شما می‌توانید به دیگران ارسال کنید، این نشانه‌ها باعث می‌شوند شما فردی با اعتماد به نفس، باهوش و دارای موقعیت اجتماعی بالا به نظر بیایید. خبر بد این است که تحقیقات نشان داده‌اند این زن است که نهایتا کنترل نزدیک شدن یا نشدن یک مرد به خودش را در دست دارد. درست است. شاید فکر کنید استاد شیرین‌زبانی‌ و مزه‌پراکنی هستید، اما این شیرین‌زبانی‌ها عملا بی‌فایده است.

حالا شاید برخی از مردان به‌طور غیرارادی با این یافته‌های تحقیقی که مردان هنگام تصمیم برای نزدیک شدن به زنان از خود اراده‌ای ندارند مخالفت کنند؛ اما چه این نزدیک شدن در پارک اتفاق بیفتد یا کافه یا فستیوال موسیقی یا کتابفروشی، این زن است که به ضمیر ناخودآگاه شما علامت می‌فرستد که ارزش نزدیک شدن دارد و این زن است که «اراده‌» شما را تحریک می‌کند.

خیلی پیش از اینکه شما تصمیم بگیرید حرکتی کنید، زن به شما سیگنال می‌دهد که به شما علاقمند است یا نه. (این سیگنال‌ها همان حالات بدنی هستند که یکی از معانی‌شان این است: تو عمرا شانس نزدیک شدن به منو نداری!). حالا بعضی از مردها خودشان انتخاب می‌کنند که سیگنال‌های عدم علاقه را نادیده بگیرند و به زن نزدیک شوند و اینجا دقیقا همان جایی است که عدم پذیرش اتفاق می‌افتد. همه‌ی مردان آمار عدم‌پذیرش خودشان را دارند، اما اگر به هر موقعیت نگاه دقیق‌تری می‌انداختند، احتمالا نشانه‌هایی مبنی بر اینکه در این موقعیت شانسی نداشتند را پیدا می‌کردند.

جذابیت برای یک زن فقط به ظاهر نیست، جذابیت به نشانه‌های غیرکلامی هم ربط دارد که اجازه می‌دهد یک زن بفهمد آیا شما جایگاه بالایی دارید و حامی و تأمین‌کننده هستید یا نه. به عبارت دیگر، نشانه‌هایی که به زن کمک می‌کند تا بفهمد شما یک قهرمان هستید و نه یک بازنده. اما بگذارید اول از خصیصه‌های فیزیکی صحبت کنیم.

حال بیائید دوباره به سوال خود بپردازیم که زنان از چه مردانی خوششان می اید. همه‌ی مردان نگران وضع ظاهرشان هستند. و یک حقیقت تلخ وجود دارد: اغلب مردان، همینطور اغلب زنان، فارغ از آنکه در واقعیت چقدر جذاب هستند، خودشان فکر می‌کنند جذاب نیستند. در یک تحقیق، از مردان پرسیدند که به نظر آنها اندازه‌ی آلت تناسلی‌شان بالاتر از حد متوسط، متوسط یا پایین‌تر از حد متوسط است. اغلب مردان در جواب گفتند اندازه‌ی آلت تناسلی‌شان پایین‌تر از حد متوسط است. حقیقتی که از نظر آماری غیرممکن است!

بنابراین از نظر یک زن، چه ویژگی‌های فیزیکی در مرد جذاب به‌نظر می‌رسد؟ جواب، تقارن است. درست است، تقارن. تحقیقات نشان داده‌اند زنان بیشتر جذب مردانی می‌شوند که چهره‌های متقارن دارند. پس اگر سمت چپ و راست صورت شما کاملا متقارن است، به احتمال زیاد بین موجودات فانی دیگر، خدایید و زنان آنقدر سریع به شما سیگنال نزدیک شدن می‌فرستند که باید مهارت‌های نینجایی داشته باشید تا از دام آنها بگریزید. معلوم شده است که ۵۳.۵ درصد از مردان چهره‌های متقارن دارند، درحالیکه تقریبا ۵۸.۵ درصد از زنان چهره‌های متقارن دارند.

پس باقی مردان چطور؟

بهترین گزینه برای مردان در صورت نبود امکان جراحی پلاستیک، استفاده از زبان بدن است به گونه‌ای که نشان دهد آنها ارزش توجه زنان را دارند. مردان نامتقارن مجبورند نشانه‌هایی بفرستند که سبب خواهد شد زنان هم نشانه‌های خودشان را بفرستند که در آن صورت باعث می‌شود مردان فکر کنند ایده‌ی شجاعانه و هوشمندانه‌ی نزدیک شدن به زنان با وجود قیافه‌ی نه چندان متقارن‌شان، فکر بکر خودشان بوده است.

همه‌ی انسان‌ها از جمله زنانی که شما قصد جذب کردن آنها را دارید، به لحاظ بیولوژیکی دوست دارند از مردی صاحب فرزند شوند که سالم‌ترین و قوی‌ترین فرزندان را به آنها بدهد. گونه‌ها اینگونه زنده می‌مانند و انسان‌ها به این شکل در اصلی‌ترین و ناخودآگاه‌ترین سطح، فعالیت می‌کنند. این زن (و هر زنی) تحت فشار نیروی تکاملی خود به ویژگی‌های خاصی در مردان توجه می‌کند. (دوباره می‌گویم، این نکته حقیقت دارد، چه زن بچه بخواهد چه نخواهد). اگر در فرستادن این نشانه‌ها ناکام شوید، شب‌های مجردی زیادی را باید بگذرانید و باید تنهایی شکم‌تان را سیر کنید.

منبع:

گاتمن، جان (۱۳۹۵). اسرار دلربایی. ترجمه کامیار سنایی، مانیا خواجه. تهران. نشر نسل نواندیش.

اشتراک گذاری

نویسنده : مانیا خواجه، مهر ۹۷.

درباره مدیریت سایت

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

پشتیبانی شده توسط تیم مسترگروپ دات آی آر
x

حتما ببینید

جذب یک زن- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

۲ راز طلایی جذب یک زن

۲ نکته برای جذب یک زن مهارت هماهنگی در جذب یک زن : برای جذب یک زن باید بدانید هم‌آهنگی یک مهارت است و مانند ...