روابط زناشویی

سه آزمون برای آنکه بدانید آیا رابطه‌تان تداوم خواهد داشت؟

برای ارزیابی ارتباطتان درباره زمان عمیقتر فکر کنید.

اگر علاقمند هستید که بدانید ارتباط شما تداوم خواهد داشت یا نه، این سه آزمون را به شما پیشنهاد می‌کنم. هر یک از آنها نیازمند تفکر درباره زمان است. این سه آزمون را می‌توان سه راز تداوم رابطه نیز دانست.

اولین راز تدام رابطه

چه احساسی درباره زمانی که پس از رابطه جنسی (پس از فروکش کردن میل) می‌گذرانید دارید؟

آیا تجربه خود را با میل شدید به رابطه جنسی بیشتر، گفتگوی بیشتر و یا هر چیز دیگری به پایان می‌رسانید؟ ایا احساس نزدیکی و نوازش را با اینکه اوج لذت جنسی در شما ضعیف بوده یا رخ نداده است، دارید؟  احساس شریک عاطفی شما به چه صورت است؟ اگر رابطه جنسی شما در شب و پیش از رفتن به رختخواب رخ داده است، آیا تمایل به خوابیدن در آغوش یکدیگر به هر شکلی را دارید؟

بیشتر افراد پس از فروکش کردن میل جنسی برای حدود نیم ساعت از احساسات خود آگاه هستند. اما بنابر مطالعه اخیر، رضایت جنسی ممکن است تا بیش از ۴۸ ساعت باقی بماند. مطالعه‌ای مشابه نشان داد که زوج‌هایی که پس از رابطه جنسی تمایل قوی‌تری را در یک دوره دو هفته‌ای تجربه می‌کنند، شش ماه بعد در ارتباطاتشان شادتر هستند.

برای ارزیابی آینده احتمالی خود، بهتر است بیشتر روی اینکه هردوی شما پس از رابطه جنسی چه حسی طی دو روز بعدی دارید، تمرکز نمایید تا اینکه چه کمیتی در رختخواب وجود داشته است.

دومین راز تداوم رابطه

آیا به‌عنوان یک زوج، زمان را به خوبی مدیریت می‌کنید؟

اگر در مورد سازماندهی برنامه‌های زمانی خود، رسیدن سروقت به جایی، با شریک عاطفی خود احساس شتابزدگی و یا بیقراری دارید، به این مطلب توجه نمایید.

عقیده شما در مورد زمان ممکن است جمله‌ای باشد که هر کدامتان آن را یادگرفته‌اید. آیا شما و یا شریک عاطفی‌تان می‌گویید: «من فقط در زمان حال زندگی می‌کنم»، یا اینکه «ببین دلت چی میگه»؟ این دو عقیده که این روزها خیلی مد شده‌اند، هر دو غفلت از آینده را به همراه دارند.

شعار «در لحظه زندگی کردن» دارای یک تمرکز از طریق مراقبه (ذن) است که به آگاهی و هوشیاری دلالت دارد. اما این شعار می‌تواند عذر نامناسبی برای زمانی باشد که شما غیرمسئولانه رفتار می‌کنید و از آینده غفلت می‌ کنید.

شعار «ببین دلت چی میگه» هم یک ذهنیت کوتاه مدت را پیشنهاد می‌کند. در شرایطی که احساس تنها به حال حاضر و لحظه اکنون می پردازد، تمرکز تفکر بر ان است که «خوب، عواقب اینکه من به حرف دلم گوش کنم چه خواهد بود؟»

اگر شما تمایل دارید به‌خاطر آینده خود را در تنش قرار داده و برای گذشته سرزنش نمایید؛ این دو جمله معروف می‌توانند پادزهرهای خوبی باشند. اگر شما در مورد مسائل مهم احساس مسئولیت ندارید، دو جمله «در لحظه زندگی کن» و «ببین دلت چی میگه» کمکی به شما نمی کند و برای شما و زندگی تان اسیب زا است.

من بر این عقیده هستم که زوج‌های شاد، توازن را به دست می‌آورند. یک شخص بی‌خیال، تنها در صورتی با یک فرد برنامه‌ریز جور درمی‌آید که آنها تعادل بین جنبه‌های مختلف را حفظ کنند.

سومین راز تداوم رابطه

آیا شما یکدیگر را به زندگی کردن برمبنای ارزش‌هایتان تشویق می‌کنید؟

این مسئله ممکن است مانند باهم به کلیسا رفتن و بحث در مورد خطابه واضح نباشد. ارزش‌ها در گفتگوهای پیرامون مشکلات در محل‌کار، غیبت پشت‌سر دوستان یا تحلیل پس از دیدن یک فیلم آشکارمی‌شوند.

من به مردمی‌که از سلامتی، ثروت و ارتباطاتشان مراقبت‌می‌کنند، احترام می‌گذارم. آنها مشکلاتی دارند که دیگران هم دارند. اما آن را بردوش کشیده و تحمل می‌کنند. «به من در مورد اینکه چطور تونستی پس از آن حمله‌قلبی، وزن کم کنی یا هزینه‌هایت را کاهش بدی بگو. من از شنیدن آن احساس شوق می‌کنم».

اگر قصد دارید بهترینِ خودتان برای شریک زندگیتان باشید و او نیز می‌خواهد شخصیت مثبتش را به شما نشان دهد، به احتمال بسیار زیاد شما این شخصیت خوب و مثبت را زمانیکه شرایط آسان نیست و در زندگی به چالش کشیده می‌شوید، ولی همچنان دلایل خوبی برای کنارهم بودن دارید، اثبات خواهید کرد.
روابط عمیق آن نیست که سراسر به سود من باشد یا به معنی سرگرمی یا خوبی همیشگی نیست. به‌سادگی می‌شود روی این مسئله شرط بست که اگر رابطه تنها یا بیشتر حول سرگرمی باشد، شما را در درازمدت راضی نخواهدکرد.

شما می‌توانید در این سه آزمون، یک الگو را مشاهده کنید. این آزمون‌ها نیازمند تغییر در نحوه تفکرتان درباره زمان هستند: ۱. میزان تعلق پس از رابطه جنسی طی روزها اندازه‌گیری‌شد؛ ۲: مبحث قدیمی تضاد خواسته‌های مغز و قلب از منظر زمان مورد پرسش قرار گرفت؛ ۳. تعلق به‌یکدیگر براساس فضیلت‌ها معنایش آنست که به‌زندگی خود به‌عنوان یک کل نگاه کنید. وقتی در انتهای رمان هستید به گذشته بنگرید و آن را به‌یاد بیاورید. درنهایت، این پرسش که با چه‌کسی می‌خواهید برای یک‌روز، یک‌ماه یا دهه‌ها وقت بگذرانید، پرسشی در حیطه زمان است.

خرید اینترنتی پی.دی.اف کتاب اسرار دلربایی

کلیک نمایید

منابع:

https://psychcentral.com/

https://www.mayoclinic.org/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا