کلیپ

صحبت‌های دکتر سنایی در مورد درمان پانیک

درمان حمله وحشت یا اختلال پانیک چگونه است؟

قبل از آنکه به درمان پانیک یا اختلال وحشت اشاره کنم، باید نکته‌ای مهم را عنوان نمایم. در درمان اختلال وحشت، شناخت فرایند وقوع و تکرار حمله‌های پانیک، قسمت اعظمی از درمان است.

بنابراین، من در ابتدا به شناخت حمله وحشت و فرایند وقوع آن می‌پردازدم و سپس علایم آن گفته خواهند شد و در نهایت، به درمان اختصاصی آن به همراه تمریناتی اشاره خواهم کرد.

حمله وحشت یا پانیک عبارت است از حملات عود کننده و تکراری و پیش‌بینی ناپذیر اضطراب. همانطور که می‌دانیم، اضطراب اتفاق می‌افتد تا ما بتوانیم خود را با یک موقعیت تهدید کننده تصوری یا واقعی بیرونی تطبیق دهیم. اما وقتی چنین اضطرابی از نُرم خود خارج شود، فرد دچار حمله‌های وحشت خواهد شد.

بنابراین اضطراب، هیجان بدی نیست و قرار است به ما کمک کند. در طول تاریخ نیز همواره به ما و اجداد ما کمک کرده است. در واقع اجداد ما اگر اضطراب نمی‌داشتند، مطمیناً توسط حیوانات وحشی دچار آسیب و کشته می‌شدند.

مهمترین مشخصه پانیک که آن را از سایر اختلالات اضطرابی متمایز می‌کند، پیش‌بینی ناپذیر بودن آن است. در سایر اختلالات اضطرابی از جمله فوبیاها و …، ما می‌دانیم فرد از چه چیزی می‌ترسد.

برای شنیدن ادامه صحبت‌ها، شما را به دیدن ویدیوی زیر دعوت می‌نمایم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۳.۷]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا