faen
خانه » روانشناسی رابطه » روابط جنسی » میل جنسی خود را با این ۹ نکته طبیعی افزایش دهید
افزایش میل جنسی- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

میل جنسی خود را با این ۹ نکته طبیعی افزایش دهید

Author : Psychological Website

رویکرد طبیعی در افزایش میل جنسی

آیا به دنبال این هستید که چاشنی زندگی جنسی خود را بالا برده و به افزایش میل جنسی خود کمک کنید؟ در اینجا انواع مختلفی از کارهایی که می‌توانید در زندگی روزمره انجام دهید، ذکر شده است که می‌تواند به افزایش میل جنسی شما کمک کرده و زندگی جنسی شما را ارتقا دهد.

۱- سعی کنید میوه‌های خاصی را بخورید

شواهد کمی از اثربخشی مواد غذایی خاص حمایت می‌کند، اما در عین حال در آزمایشات صورت گرفته هیچ ضرری نیز برای آنها به اثبات نرسیده است. برای مثال، انجیرها، موزها و آووکادو مواد غذایی افزایش دهنده میل جنسی هستند که به عنوان داروهای تقویت کننده نیروی جنسی نیز شناخته می‌شوند.
این غذاها همچنین ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم بدن را فراهم می‌کنند که می‌تواند جریان خون را به سوی دستگاه تناسلی افزایش داده و موجب ارتقای یک زندگی جنسی سالم شود.

۲- شکلات خوردن را امتحان کنید

در طول تاریخ، شکلات نماد میل بوده است. این امر نه تنها به خاطر طعم خوشمزه‌اش، بلکه به دلیل قدرتش برای بهبود لذت جنسی مورد توجه قرار گرفته است. بر طبق یک مطالعه، شکلات باعث آزاد شدن فنیلتیلامین و سروتونین در بدن شما می‌شود. این مواد می‌توانند اثرات تقویت کنندگی نیروی جنسی و همچنین سرزندگی در خلق و خوی را ایجاد کنند. بر اساس تحقیقات دیگری، اثرات شکلات بر روی رابطه‌ی جنسی احتمالا بیشتر از آنکه بیولوژیکی باشد، روانشناسی است.

۳- به صورت روزانه سبزیجات مصرف کنید

دفعه بعد که تصمیم گرفتید برای صرف یک شام عاشقانه در کنار معشوقه‌ی خود بنشینید، کمی ریحان یا سیر را به ظرف غذای خود اضافه کنید. بوی ریحان باعث تحریک احساسات می‌شود. سیر حاوی مقادیر بالای آلیسین است و جریان خون را افزایش می‌دهد. این اثرات ممکن است به مردانی که با اختلال نعوظ دست به گریبان هستند، کمک کند. عصاره حاصل از برگ‌های درخت چینی ژینگو (درختی که معمولا در معابد چین یافت می‌شود)، یکی دیگر از گیاهانی است که برای درمان اختلال عملکرد جنسی ناشی از داروهای ضد افسردگی استفاده می‌شود.

۴- از یک توصیه‌ی آفریقایی استفاده کنید

یوهیم بین، یک آلکالوئید موجود در پوست گیاه همیشه سبز آفریقای غربی است که به عنوان یک ویاگرای طبیعی شناخته شده است. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که پوست یوهیم بین می‌تواند به شما کمک کند نعوظ خود را حفظ کنید. علاوه بر این، این ماده می‌تواند کیفیت نعوظ را نیز افزایش دهد. با این حال، محققان می‌گویند یک معادل طبیعی برای ویاگرا وجود ندارد.

۵- اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

نحوه‌ی احساس شما در مورد بدنتان، بر روی چگونگی احساس شما در رابطه جنسی‌تان تاثیر می‌گذارد. یک رژیم غذایی نامنظم و عدم انجام ورزش ممکن است سبب ایجاد یک تصویر بد از خود شود. این موارد می‌توانند شما را از داشتن و لذت بردن از رابطه جنسی دلسرد کنند.
شما می‌توانید عزت‌نفس و نیروی محرکه جنسی خود را با تغییر تمرکز از نقص‌های خود به سوی ویژگی‌های مثبت خود افزایش دهید. علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید بر روی لذت تجربه شده در طول رابطه جنسی متمرکز شوید.

۶- زمانی را برای مراقبه و تسکین استرس اختصاص دهید.

مهم نیست که شما در حال حاضر چقدر سالم هستید، تأکید بر روی این موضوع است که استرس داشتن بر روی نیروی محرکه جنسی شما تاثیر می‌گذارد. زنان به طور خاص به اثرات استرس حساس هستند که این موضوع می‌تواند در زندگی جنسی آنها تأثیرگذار باشد. از سوی دیگر، مردان گاهی از روابط جنسی برای خلاصی از شر استرس استفاده می‌کنند. گاهی اختلاف در رویکرد جنسی ممکن است منجر به درگیری شود. برای از بین بردن استرس، شرکت در فعالیت‌های ورزشی، تمرین تای چی یا کلاس یوگا می‌تواند مفید باشد.

۷- رابطه خود را بررسی کنید

پس از آنکه شما با همسرتان درگیر یک مشاجره شدید، احتمالا شما در خلق و خوی مناسبی برای برقراری رابطه‌ی جنسی قرار ندارید. برای زنان، درک نزدیکی عاطفی برای صمیمیت جنسی بسیار مهم است. این امر بدان معنی است که اختلافات حل نشده می‌تواند رابطه جنسی شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. ارتباطات برای ایجاد اعتماد، ضروری است. مهم است که اقدامات لازم برای جلوگیری از بالاگرفتن خشم و مجادلات صورت گیرد.

۸- با یک پزشک مشورت کنید

حتی اگر شما یک رویکرد طبیعی برای افزایش میل جنسی یا نیروی محرکه جنسی خود داشته باشید، هنوز هم ممکن است صحبت با یک پزشک ایده‌ای خوب برای شما باشد. پزشکان می‌توانند در شناسایی مشکلات اساسی به شما کمک کنند. پزشک شما ممکن است برخی از استراتژی‌های لازم را برای افزایش سلامت جنسی‌تان به شما پیشنهاد کند. این اقدامات ممکن است شامل برقراری گفتگو با شریک زندگی شما، انتخاب شیوه زندگی سالم و درمان بیماری‌های ریشه‌دار و اصلی باشد. پی بردن به ریشه‌ی مشکلی که بر زندگی جنسی شما تاثیر می‌گذارد، یافتن راه‌حل را ساده‌تر می‌کند.

۹- آزمون و خطا

انواعی از روش‌های مختلف وجود دارد که می‌تواند به‌طور طبیعی باعث افزایش میل جنسی یا نیروی محرکه جنسی شما شود. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید این مسائل در مرد و زن متفاوت است. شما ممکن است برای پیدا کردن آنچه که برای شما مناسب و مطلوب است، آزمون و خطاهای بسیاری را پشت سر بگذارید. اگر تصمیم دارید که به داروهای تجویز شده بپردازید، به یاد داشته باشید که مقصود و هدف در هسته‌ی رابطه‌ی جنسی نهفته است.
مهم است که به یاد داشته باشید، چنانچه مشکلات احساسی و عاطفی بر روی میل جنسی شما تأثیر گذاشته است، استفاده از چند قرص تقویت‌کننده‌ی قوای جنسی پاسخی صحیح برای حل آن نخواهد بود.

منبع:

https://www.psychologytoday.com/

اشتراک گذاری

نویسنده : گروه وب سایت تخصصی روانشناسی، آبان ۹۷.

درباره مدیریت سایت

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

سن بارداری- سایت روانشناسی دکتر کامیار سنایی

بهترین سن بارداری طبق گفته‌ مادران

بهترین سن بارداری طبق گفته‌­ی مادران آیا واقعاً «زمان مناسبی» برای باردار شدن وجود دارد؟ واضح است که شما از هر کسی این سوال را ...