روابط زناشوییروانشناسی رابطه

ابراز عشق به همسر

۳۰ راه عاشقانه برای ابراز عشق به همسر از طریق کلمات و اعمال

همه ما عاشق شریک زندگی خود هستیم و عمیقاً به آن‌ها اهمیت می‌دهیم، اما اغلب از خود می‌پرسیم که چگونه عشقمان را در یک رابطه به همسر خود ابراز کنیم؟ منتظر مناسبت‌های خاص مانند تولدها و سالگردها نباشید. عشق واقعی تنها زمانی می‌تواند به شکلی خارق العاده ابراز شود که در یک روز معمولی گفته شود.

در حالی که افراد زندگی ما می‌دانند که ما آن‌ها را دوست داریم و از آن‌ها مراقبت می‌کنیم، همیشه خوب است که به روش‌های جزئی به آن‌ها گفته شود که از آن‌ها مراقبت می‌شود. در حالی که گفتن کلمات «دوستت دارم» به معنای واقعی کلمه یک عمل ابراز کردن عشق است، هر از گاهی چند کلمه و عمل در طول روز نیز می‌تواند به همسرتان نشان دهد که چقدر دوستش دارید و به او فکر می‌کنید.

چگونه ابراز عشق به همسر را انجام دهید؟

ابراز عشق به همسر تقریباً به اندازه دریافت آن مهم است. زمانی که ما به همسر خود ابراز عشق می‌کنیم، این باعث خوشحالی او و ما می‌شود. به این فکر کنید که وقتی متوجه می‌شوید همسرتان شما را دوست دارد، چقدر خوشحال می‌شوید. همسر شما سزاوار این است که همین احساس را داشته باشد. این همچنین به آن‌ها انگیزه می‌دهد که همین کار را برای شما انجام دهند. ابراز عشق همچنین راهی است تا اجازه دهید همسرتان بداند که شما به او متعهد و وفادار هستید و به او اهمیت می‌دهید.

ممکن است فکر کنید که ابراز عشق به همسرتان آسان نیست، اما این مسئله‌ ساده‌ ای است؛ اگر کسی را دوست دارید، آن را نشان می دهید. نه فقط عشق، بلکه مهم است که به طور کلی احساسات خود را بیان کنید. سؤالی که در اینجا پیش می‌آید این است که «چگونه ابراز عشق را به همسر یا پارتنر انجام دهیم؟»

۳۰ راه برای ابراز عشق به همسر

در ادامه به چند ایده در مورد روش‌های عاشقانه برای ابراز عشق به همسر (یا شخصی دیگر مانند دوست‌دختر یا دوست‌پسر) می‌پردازیم. برخی از این روش‌ها می‌توانند برای ابراز عشق خود از طریق کلمات و اعمال به اعضای خانواده‌تان، مانند مادر، پدر، پسر، دختر، برادر و خواهر نیز استفاده شوند. بهترین راه برای ابراز عشق وجود ندارد. از کوچکترین کلمات تا ابراز عشق عظیم از طریق اعمال، تقریباً از هر چیزی می‌توان برای ابراز عشق خود به همسرتان یا عزیزانتان استفاده کرد.

ابراز محبت به همسر۱. پیام‌های متنی که به صورت تصادفی زمان‌بندی شده‌اند

به نظر می‌رسد همه افراد عادت دارند که در پیامک‌هایی که با زمان کلیشه‌ای بی‌نقصی تنظیم شده‌اند، به عزیزان خود ابراز عشق کنند. به عنوان مثال، یک دوست‌دختر ممکن است عادت داشته باشد که با دوست‌پسرش از طریق پیامک ابراز عشق کند و هنگام خواب به او بگوید دوستت دارم، در حالی که بچه‌ها عادت دارند عشق خود را به پدرشان فقط در روز پدر یا در روز تولدشان ابراز کنند.

یکی از روش‌های زیبای عاشقانه برای گفتن «دوستت دارم» ارسال یک پیامک متنی معمولی پر از عشق در یک زمان تصادفی است. منتظر زمان خواب، سالگردها و تولدها نباشید. این یکی از کوچکترین اما عمیق‌ترین راه‌های ابراز عشق به همسر است.

۲. پیام‌های عاشقانه روی برگه‌های یادداشت

اگر به دنبال ایده‌ای برای ابراز عشق به همسر از طریق کاری کوچک بوده‌اید، یادداشت‌های عاشقانه زیبا ممکن است این کار را انجام دهند. یادداشت‌های چسبی کاربردهای ضروری‌تری دارند که فراتر از محدوده یادآوری‌ها، شماره‌های تلفن و سایر استفاده‌های مرتبط با کار است. یادداشت‌های چسبی زمانی که یافتن راه‌های ساده و در عین حال منحصربه‌فرد برای ابراز عشق به میان می‌آید، به‌طور بی‌ادعایی عاشقانه، گرم، غافلگیرکننده و لذت‌بخش هستند.

یک شوهر می‌تواند یک یادداشت عاشقانه را روی شیشه ماشین همسرش بچسباند، در حالی که یک زن می‌تواند یک یادداشت عاشقانه را در کیف شوهرش بگذارد. یک دوست‌دختر می‌تواند شکل یک چشمک بزرگ و یک بوسه عاشقانه را روی یک برگه یادداشت بکشد و آن را به پشت گوشی دوست‌پسرش بچسباند، در حالی که یک دوست‌پسر می‌تواند یادداشت عاشقانه را روی کوله‌پشتی دوست‌دخترش بچسباند.

عشق به همسر۳. ابراز عشق با هدیه دادن روزمره

کل مفهوم هدیه دادن در فرهنگ عامه اغراق آمیز بیان شده است. لازم نیست ارزش هر هدیه به اندازه پول زیادی باشد. اگر به این فکر می‌کنید که چگونه عشق خود را به همسرتان ابراز کنید، هدیه دادن ممکن است ایده خوبی باشد. افرادی که یکدیگر را دوست دارند، باید ایده هدیه دادن روزمره را بپذیرند و یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انجام آن، این است که به دنبال یک هدیه با قیمت مناسب (نه چندان گران قیمت) باشند.

یکی دیگر از راه‌های فوق‌العاده برای اینکه به کسی نشان دهید که دوستش دارید این است که هر چند وقت یکبار یک هدیه کوچک به او بدهید. این می‌تواند چیزی ساده مانند یک آبنبات، چیزی عاشقانه مانند یک شاخه گل رز یا حتی چیزی کامپیوتری مانند یک فلش مموری بامزه برای همسری که عاشق تکنولوژی است باشد. شما از محدوده گزینه‌هایی که برای هدیه دادن با بودجه کم دارید شگفت‌زده خواهید شد.

ایده‌های هدیه ارزان برای ابراز عشق
 • جواهرات بدلی ارزان قیمت
 • لوازم التحریر بامزه
 • لوازم جانبی مد
 • مواد غذایی مانند شکلات و کیک فنجانی
 • گل‌ها، طبیعی یا مصنوعی
 • دانلود‌های اپلیکیشن‌های پولی
 • محصولات حمام و زیبایی
 • ظروف شیشه‌ای، لوازم جانبی ظروف نوشیدنی یا تعدادی از کارد‌ها و چنگال‌ها
 • لوازم جانبی تلفن همراه
 • اشتراک مجلات یا سایت‌های کاربردی
 • دانلودهای بازی‌های ویدئویی
 • وسایل دکوری، وسایل روی میز کنار تخت
 • قاب‌های عکس
 • دی‌وی‌دی‌های فیلم
 • کتاب‌ها یا کتاب‌های الکترونیکی

۴. کارت‌های دست‌ساز

در تصور نوشتن پیام دوستت دارم بر روی کارتی که از قفسه فروشگاه خریداری شده است بسیار زیاده روی شده است. روال رفتن به فروشگاه، مرور دسته‌های مختلف کارت‌های تبریک، انتخاب کارت مورد علاقه‌‌ تان و در نهایت نوشتن یک پیام بر روی آن، حالت کاملاً رسمی دارد. چنین عبارات استادانه‌ ای بهتر است برای سالگرد‌ها و تولد‌ها باقی بماند. مناسبت‌های خاص فقط چند بار در هر سال می‌آیند، اما شما باید در تمام طول سال عشق خود را ابراز کنید.

این یک افسانه است که باید برای درست کردن یک کارت دست‌ساز، خلاق باشید. همه چیزی که نیاز دارید یک تکه کاغذ خالی و چند خودکار رنگی است. چند شکل صورت خندان بکشید، برخی از دلایل عاشق شدن خود را بنویسید، به همسر خود بگویید چقدر زیبا یا خوشتیپ است، چیزی خنده دار بنویسید یا حتی می‌توانید شعری پر از عشق بنویسید. فرد مورد علاقه‌تان به کارت شما از ۱۰ امتیاز نمی‌دهد، بلکه از این واقعیت که شما برای ابراز عشق خود تلاش کرده‌اید، تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

نشان دادن محبت به همسر۵. هیچ چیز جز در آغوش گرفتن: آغوش‌های طولانی و محکم در لحظات تصادفی

یک آغوش طولانی، بیان قوی عشق و مراقبت است. این قدرت را دارد که اعصاب پرتنش را آرام کند، خلق و خوی در حال شدت گرفتن را آرام کند، ذهن‌های نگران را آرام کند و آنچه که کلمات نمی‌توانند بیان کنند را ابراز کند. از هر کسی بپرسید که اگر همسرشان با یک آغوش طولانی پنج دقیقه‌ای به او سلام کند، چه احساسی پیدا می‌کند.

در آغوش گرفتن کسی به طور تصادفی و محکم گرفتن او باعث می‌شود که آن فرد احساس کند دوستش دارید. این لحظه لطیف عشق شما را منتقل می‌کند و حتی مجبور نخواهید شد یک کلمه صحبت کنید یا یک حالت را نشان دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بایستید، بازوهای خود را دراز کنید و همسرتان را محکم در آغوش بگیرید. در آغوش گرفتن، یکی از نادیده گرفته شده‌ترین راه‌ها برای ابراز عشق است.

۶. نامه‌های عاشقانه یا ایمیل‌های عاشقانه طولانی

ممکن است رسانه و شکل آن‌ها تغییر کرده باشد، اما نامه‌های عاشقانه از رواج نیفتاده‌ است. جادوی یک نامه دست نویس غیر قابل جایگزین است، اما اگر نوشتن نامه‌های دست‌ نویس عاشقانه برای شما جذاب نیست، می‌توانید انتخاب کنید که ایمیل بنویسید. نوشتن به نوبه خود، عملی بسیار درمانی در نظر گرفته می‌شود. از سوی دیگر، خواندن، عملی بسیار لذت‌بخش است.

نوشتن یک نامه عاشقانه یا تایپ کردن یک ایمیل طولانی عاشقانه، این فرصت را به شما می‌دهد که تمام احساسات خود را تخلیه کرده و ابراز کنید. این یکی از شیواترین راه‌ها برای ابراز عشق است. همسر شما فرصت این را پیدا می‌کند که وقتی کسی دیگر در اتاق نیست و نامه عاشقانه شما را می‌خواند، با نوشیدنی گرم روی مبل بنشیند و از احساس لبخند زدن لذت ببرد.

۷. یک جواهر ست بپوشید

جواهرات ست می‌توانند یادآور دائمی عشق شما باشند. آن‌ها می‌توانند شامل دستبندها، آویزها و حتی حلقه‌ها باشند. حلقه‌ها اغلب یک انتخاب محبوب برای جواهرات ست هستند. آویزها نیز گزینه خوبی هستند زیرا زیر پیراهن‌ها و تیشرت‌ها پنهان می‌مانند.

۸. صمیمیت: ابراز عشق با صمیمیت فیزیکی

صمیمیت فیزیکی همیشه به عنوان شکل اصلی و اساسی از بیان انسان در عشق باقی مانده است. صمیمیت، راهی پرشور برای ابراز عشق در یک رابطه عاشقانه است. زوج‌ها باید از صمیمیت فیزیکی به عنوان راهی برای ابراز عشق به یکدیگر استفاده کنند.

۹. هدایای گران قیمت برای ابراز عشق در مناسبت‌های خاص

هدف اصلی از ابراز عشق روزانه، انتقال احساسات است. اما عمل ابراز عشق در مناسبت‌های خاص مانند نقطه عطف تولدها و سالگرد‌های روابط می‌توانند تأیید ملموسی از عشق باشد. عشق خود را در مناسبت‌های خاص مانند تولدها یا سالگردهای ازدواج با خرید هدایای گران قیمت جشن بگیرید. هدیه‌ای انتخاب کنید که با بودجه‌تان مطابقت داشته باشد و از بین محدوده گسترده‌ای از ایده‌های هدیه گران قیمت، انتخاب کنید.

 • لباس‌های مارک
 • لوازم جانبی گران قیمت مد
 • عطرهای برند برتر
 • گجت (وسایل الکترونیکی کوچک) و تلفن‌های همراه
 • آی‌پد، آیفون و آی‌پاد
 • لوازم خانگی
 • جواهرات سطح متوسط تا سطح بالا
 • ساعت‌های گران قیمت
 • کارت‌های هدیه با ارزش بالا
 • محصولات زیبایی لاکچری (لوکس)

۱۰. نوازش‌های بی‌پایان: نوازش‌های طولانی و بدون کلام

بعد از ظهر یک روز تعطیل با نوازش کردن همسرتان روی کاناپه چرت بزنید. شما و همسرتان با چهره‌های درخشان و شاداب یکدیگر از خواب بیدار خواهید شد. این کار را یک بار امتحان کنید و متوجه خواهید شد که این شکل بدون کلام ابراز عشق و با هم بودن، از هر احساس دیگری در دنیا ارزشمندتر است. اگر به دنبال بهترین ایده‌ها برای ابراز عشق به همسرتان هستید، هر زمانی که فرصت پیدا کردید، در آغوش گرفتن باعث می‌شود که او احساس دوست داشته شدن زیادی کند.

۱۱. آن‌ها را درک کنید

همه ما کسی را می‌خواهیم که ما را بهتر از خودمان درک کند. کسی که بتواند نگاه ما را بخواند و به سکوتمان گوش دهد. پیدا کردن «آن شخص خاص» با چنین سازگاری بسیار چالش برانگیز است. با این وجود، اگر مدت زمان معقولی را با یکدیگر گذرانده باشید، شما از قبل می‌توانید شریک زندگی خود را درک کنید. زمان آن رسیده است که این موضوع را به آن‌ها بگویید و ابراز عشق کنید. این موجب رضایت همسر شما می‌شود که بداند هر اتفاقی که بیفتد، شما همیشه او را درک خواهید کرد.

۱۲. به آن‌ها گوش دهید

آیا نمی‌دانید چگونه عشق خود را به همسرتان ابراز کنید؟

شما می‌توانید عشق خود را از طریق گوش دادن ابراز کنید. گوش دادن را به آن‌ها پیشنهاد دهید. در عشق یا روابط، هیچ چیز در مورد یک نفر نیست بلکه همیشه در مورد هر دوی شما است. شما دوست دارید که همسرتان به شما گوش دهد و آن‌ها نیز همین را می‌خواهند. آن‌ها ممکن است چیزهای زیادی برای گفتن و به اشتراک گذاشتن با شما داشته باشند.

مهم نیست چقدر سرتان شلوغ است یا مشغله دارید، اگر مدتی را صرف گوش دادن به صحبت‌های آن‌ها کنید، همه چیز خوب و عالی خواهد بود. اگر به این فکر می‌کنید که چگونه عشق خود را نشان دهید، فقط گوش دادن به همسرتان کمک کننده خواهد بود.

۱۳. مهربان باشید

همه ما انسان هستیم و به خوبی به احساس و محبت واکنش نشان می‌دهیم. وقتی در پایان یک روز سخت یا فقط یک روز معمولی به همسرتان محبت نشان می‌دهید، روحیه مثبتی به او می‌دهید. به آن‌ها محبت کنید و به آن‌ها بگویید که در کنارشان هستید. این یکی از واضح‌ترین راه‌ها برای نشان دادن عشق است.

۱۴. در شرایط خوب و بد در کنار آن‌ها باشید

چگونه به کسی نشان دهید که دوستش دارید؟ دوست داشتن همسرتان به معنای با او بودن در شرایط خوب و بد است. در کنار آن‌ها بودن در زمانی که به شما نیاز دارند یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای اثبات این است که کسی را دوست دارید.

۱۵. زندگی راحت

وقتی عاشق هستید، تنها کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که به همسرتان آرامش بدهید. این می‌تواند از گوش دادن به خواسته‌هایشان و تلاش برای محقق شدن آن‌ها تا جایی که می‌توانید باشد. ارائه یک سبک زندگی خوب و رسیدگی به نیازهای آن‌ها یکی از راه حل‌های چگونگی ابراز عشق است. هر فردی ممکن است راه‌های متفاوتی برای ابراز عشق داشته باشد و برای برخی، ایجاد بهترین چیزها برای کسی که دوستش دارد ممکن است نشانه همین باشد.

۱۶. زمان کافی را با یکدیگر بگذرانید

جدا از راحتی ملموس یا مادی، بهتر است از طریق گذراندن زمان کافی با همسرتان، شادی غیرمستقیمی به او بدهید. اینکه زمان کافی را به شریک زندگیتان اختصاص ندهید، از دلایل مهمی است که ممکن است روابط به نتیجه نرسد. این قابل درک است که زندگی می‌تواند با کارهای زیاد و تعهدات دیگر شلوغ باشد و ممکن است نتوانید زمان زیادی را با آن‌ها بگذرانید.

با این حال، هر زمان که وقت دارید یا با آن‌ها هستید، زمانتان را کاملاً به آن‌ها اختصاص دهید. هیچ تماس کاری نگیرید یا ایمیل‌های کاری خود را چک نکنید. هر از چند گاهی با یکدیگر به یک قرار عاشقانه به بیرون بروید. در بعد از ظهر یک روز تعطیل، وقت خود را فقط صرف تماشای یک فیلم مورد علاقه کنید. تنها حضور داشتن، یکی از بهترین راه‌ها برای ابراز عشق به همسرتان است.

۱۷. رازهایتان را به اشتراک بگذارید

اعتماد به کسی آسان نیست و وقتی این کار را کردید، آن را پنهان نکنید. اگر می‌خواهید به کسی نشان دهید که دوستش دارید، با زبان اعتماد شروع کنید. این یک واقعیت شناخته شده است که شما اسرار خود را با کسی که عمیقاً دوستش دارید و به او اعتماد دارید در میان می‌گذارید. ممکن است اشتراک گذاشتن اسرار با سرعت باورنکردنی آسان نباشد، اما زمانی که احساس راحتی دارید این کار را انجام دهید. این کار نشان می‌دهد که شما واقعاً همسرتان را دوست دارید و کاملاً به او اعتماد دارید. این گشاده رویی یکی از راه‌های عاشقانه برای ابراز عشق است.

۱۸. احترام متقابل به عقیده

فقط به این دلیل که هر دوی شما عاشق هستید به این معنی نیست که باید با هر چیز و همه چیز در دنیا موافقت کنید. با این حال، یکی از اعمالی که محبت را نشان می‌دهد، احترام متقابل به عقاید است. ممکن است اختلاف نظرها و بحث‌هایی وجود داشته باشد، اما نباید اجازه دهید آن‌ها به عشق شما به یکدیگر آسیب برسانند. بنابراین، وقتی می‌گویید همسرتان را دوست دارید، آن را از طریق این عمل نیز نشان دهید.

۱۹. هنر بخشش را بیاموزید

چگونه عشق خود را ابراز کنید؟ هنر بخشش را بیاموزید.

گفتن این جمله آسان است اما عمل کردن به آن دشوار است. هیچ انسانی کامل نیست. همه ما اشتباهات بزرگ یا کوچک مرتکب می‌شویم. با این حال، اگر شما واقعاً عاشق همسر خود هستید، باید یاد بگیرید که اشتباهات او را ببخشید. اگر می‌خواهید به یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای کسی که دوستش دارید انجام دهید اشاره کنید، اشتباهات را رها کنید و یاد بگیرید بدون آن‌ها ادامه دهید.

۲۰. در انجام برخی از کارها کمک کنید

برداشتن قسمتی از باری که روی دوش عزیزانتان است، یکی از بهترین راه‌ها برای ابراز عشق به همسرتان است. بعد از اینکه آن‌ها آشپزی را تمام می‌کنند ظرف‌ها را بشویید، لباس‌های شسته شده را برای آن‌ها تا کنید؛ چرا که این کارها به آن‌ها نشان می‌دهد که دوستشان دارید.

۲۱. غذای مورد علاقه آن‌ها را بپزید

اگر به دنبال راه‌های خلاقانه‌ برای ابراز عشق به همسرتان هستید، این ممکن است بهترین ایده باشد. غذا راهی عالی برای ابراز عشق است. اگر همسر یا یکی از اعضای خانواده شما غذای خاصی را دوست دارد، می‌توانید آن را برایشان درست کنید تا احساس خاص بودن و دوست داشتنی بودن در آن‌ها ایجاد کنید.

۲۲. یک قرار ناگهانی

ممکن است برایتان سؤال شود که چگونه عشق خود را نسبت به دوست‌دختر یا دوست‌پسرتان ابراز کنید. یکی از راه‌های نشان دادن عشق از طریق اعمال، قرار ملاقات است که همیشه ایده خوبی برای ابراز عشق می‌باشد. این به شما زمانی مشترکی می‌دهد تا آن را با هم بگذرانید و یک کار خاص انجام دهید. شریک زندگی خود را به یک قرار ناگهانی ببرید تا کاری هیجان انگیز انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا به او احساس دوست داشتنی بودن و قدردانی بدهید.

۲۳. به آن‌ها توجه بی‌نظیر بدهید

پاسخ به سؤال چگونه عاشقانه عمل کنیم می‌تواند دشوار باشد. با این حال، اگر یک کاری وجود داشته باشد که شما باید برای کسی که دوستش دارید انجام دهید، این است که کاری کنید تا او احساس کند بخشی ضروری از زندگی شما است. صرف زمان با همسرتان بسیار مهم است اما مهم‌تر از آن، این است که به او توجهی بی‌نظیر داشته باشید. گوشی خود را کنار بگذارید، با آن‌ها بنشینید و یک مکالمه خوب داشته باشید. این برای مردم معنی زیادی دارد، به خصوص در عصر امروزی که همه دائماً حواسشان پرت است.

۲۴. نیازهای آن‌ها را درک کنید

یکی از مهم‌ترین راه‌های ابراز محبت، درک کردن است. درک نیازها و خواسته‌های شریک زندگی خود و در نظر گرفتن آن‌ها، راهی عالی برای ابراز عشق به آن‌ها است. از کوچکترین تا بزرگترین نیازها، دانستن اینکه آن‌ها از شما یا رابطه چه می‌خواهند می‌تواند باعث شود آن‌ها احساس ارزشمندی کنند.

۲۵. تشویق کننده آن‌ها باشید

کلمات تشویق کننده راهی عالی برای ابراز عشق شما به عزیزانتان هستند. جملات تأکیدی می‌تواند برای مردم معنی زیادی داشته باشد، به خصوص زمانی که از طرف افرادی باشد که دوستشان دارند و در زمانی باشد که بیشتر به آن نیاز دارند.

۲۶. از آن‌ها نصیحت بخواهید و از نصیحتشان قدردانی کنید

مردم دوست دارند در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند و این باعث می‌شود احساس کنند که دوست داشتنی و با ارزش هستند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که همسرتان احساس دوست داشتنی بودن می‌کند، از او در مورد مسائل مهم راهنمایی بخواهید. حتی زمانی که فکر می‌کنید آن‌ها اطلاعات کمی در مورد موضوع دارند، می‌توانید آن را برایشان توضیح دهید و آن‌ها از تلاشی که شما برای این کار انجام می‌دهید قدردانی خواهند کرد. صادقانه توصیه‌های آن‌ها را در نظر بگیرید و از طریق قدردانی از کمک آن‌ها، عشق خود را نشان دهید.

۲۷. آن‌ها را ببوسید

یک بوسه به همان اندازه ساده است که می‌تواند معنی زیادی داشته باشد. در هر فرصتی که به دست می‌آورید، آن‌ها را ببوسید و حتی در غیرمنتظره‌ترین موقعیت‌ها، این کار باعث می‌شود که آن‌ها بیشترین احساس دوست داشته شدن را داشته باشند. اگر به دنبال راه‌هایی برای ابراز عشق خود به همسرتان هستید، چیزی به سادگی بوسیدن غیرمنتظره آن‌ها می‌تواند کمک کند.

۲۸. هنگام بیماری مراقب آن‌ها باشید

«در بیماری و در سلامتی» قولی است که بسیاری از مردم به یکدیگر می‌دهند. مراقبت از همسرتان زمانی که او در بهترین وضعیت جسمی یا روحی خود نیست، امری ضروری است که نشان می‌دهد چقدر به او اهمیت می‌دهید و دوستش دارید.

۲۹. از آن‌ها تعریف کنید

تعاریف ساده، شیرین و واقعی می‌تواند معنی زیادی داشته باشد. اگر می‌خواهید عشق خود را به کسی ابراز کنید، به آن‌ها بگویید که زیبا به نظر می‌رسند یا از آن‌ها قدردانی می‌کنید و آن‌ها احساس می‌کنند که دوستشان دارید. اگر به دنبال راهی برای ابراز عشق به دوست‌پسر یا دوست‌دختر یا افراد مهم هستید، تعریف کردن از آن‌ها می‌تواند احساس خاص بودن را برایشان ایجاد کند.

۳۰. عشق را زنده نگه دارید

این برای مردم سؤال می‌شود که آیا شریک زندگیشان حتی آن‌ها را دوست دارد، به خصوص زمانی که برای مدت طولانی با هم بوده‌اند. اینکه عشق و جو عاشقانه را حتی از طریق کوچکترین اعمال زنده نگه دارید، امری ضروری است. در راه بازگشت از محل کار برای آن‌ها گل بخرید، برایشان یک نامه بنویسید یا پیامکی بنویسید که در آن برای ناهاری که برایتان گذاشته‌اند تشکر کنید. این به آن‌ها احساس دوست داشته شدن و قدردانی می‌دهد.

اعمال بلندتر از کلمات صحبت می‌کنند

ما شنیده‌ایم که مردم همیشه می‌گویند اعمال بلندتر از کلمات صحبت می‌کنند. در حالی که گفتن دوستت دارم به فردی که دوستش دارید به طور طبیعی برایتان اتفاق می‌افتد و ممکن است چند بار آن را بگویید، این همچنین مهم است که مطمئن شوید اعمال شما با حرف‌هایتان یکسان است. کارهای کوچکی مانند موارد ذکر شده کمک زیادی می‌کند تا به شریک زندگیتان نشان دهید که چه معنایی برای شما دارند. مطمئن شوید که عشق و احساساتتان را با زبان عشق خود ابراز می‌کنید تا احساس قدردانی و ارزشمندی در آن‌ها ایجاد شود.

منبع:

https://www. marriage. com/advice/love/how-to-express-your-love/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دکتر کامیار سنایی

روانشناس، مشاور، هیپنوتراپ و عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی. خوشحالم که به یاری امکانات نوین تکنولوژی، می‌توانم با هموطنانم ارتباط برقرار نمایم. امکان دریافت سوالات شما در این سایت وجود دارد. تلاش خود را به‌کار می‌گیرم تا در زمان کوتاه و به صورت مقتضی، پاسخ آنها را ارایه نمایم. امیدوارم اطلاعات موجود در این سایت مورد استفاده شما واقع گردد. از نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما صمیمانه استقبال می‌نمایم.

نوشته های مشابه

‫10 نظرها

 1. سلام دکتر
  ببخشید من کسی که دوستش دارم ، میخاد با خانوادش نقل مکان کنند.
  بعد خانواده منم اصلا موافق بودن من با اون نیستن. و منو دعوا میکنن اگه متوجه بشن باهاشم.
  بعد به نظرتو درست هست که من کاری مثل خودکشی یا مریض شدن و گریه کردن را انجام بدم تا خانوادم دلسوزی کننن و برن با خانوادع اون صحبت کنن تا نرن ؟
  یا فایده ای نداره و این کار رو نکنم؟
  من ایا باید کاری انجام بدم؟ که مثلا بعدا پشیمون نشم با خودم نگم چرا هیچکاری نکردی که نره.

  1. سلام وقت بخیر
   من عاشق یه پسری بودم و اخلاقم جوری بود از بچگیم ک هرچی میخاستم باید فراهم میشد و فراهم میکردن پدر مادرم برام
   بعدش بهشون گفتم ک یه پسری رو خیلی دوست دارم
   و میدونستن من عاشقشم و بدون اون میمیرم
   چند وقت بعد باهاش دوست شدم و اونم عاشق من بود و خیلی اوکی بودیم بعد خانوادم فهمیدن و بدترین دعوا و کتک کاری باهام کردن و بابام رفت پسره رو برد تو ماشین و باهاش حرف زد و بهش گف با دختر من نباش و اگ باشی برات پلیس میارم و ابروی مارو نبر و چرت و پرررررت
   بعدش من دوباره رفتم باهاش و دوباره اوگی بودیم اونم با اینکه از بابام ناراحت بود ولی بازم عاشقم بود و گفت هرچی ام بشه باهمیم بعد حانواده خودش فهمیدن و دعواش کردن و دیدش ب منو خواستن عوض کنن
   بعد  یهو دیدم گف داره شرایط بد میشه و اگ ادامه بدیم خانواده هامون دعوا ممکنه بکنن منم از ترسم کات کردم و نبودیم باهم.
   بعدش کات کردیم
   ولی من خودم متوجه شدم بعد حرفای بابام یجور دیگ بود انگار باهام
   بعدش بعد ۶ماه خودش بهم پیام داد و دوباره باهم بودیم و خیلی حرف از ازدواج میزد و دوباره اوکی بودیم ولی خب نه مثل اول رابطه
   بعدش یهو بخاطر شغل باباش مجبور شدت برن یجا دیگ زندگی کنن و در اومد به من گف کات  کنیم و من نمیخام هی دلتنگ بشیم بعدا موقع ازدواج باهم باشیم منم کات کردم

   بعد کلا آنفالوم کرد و رفتار بدی باهام کرد و اخر دست دلش انگار از بابام پر بود میگفت بابات فلان حرفو زد پس طوری نیس باهم نباشیم به حرف بابات گوش کن……

   حالا من یسوال دارم
   ایا دلیل این جدایی دعوای بابام باهاش بود؟؟
   باخودم میگم اگه بابام بهش هیچی نگفته بود و عاشقانه ادامه داده بودیم یا گفته بود بیا با دخترم باش ینی خوب باش رفتار کرده بود الان یا نمیرفت…یا کات نمیکرد…یا با خانوادش درمیون میزاشت و و نامزد میکردیم و منو میبرد…ب هرحال شرایط این نبود

   درستع؟؟؟
   تورو خدا نگید اگ میخاستت میگف ب خانوادش یا…
   خب  وقتی اون بابام باهاش بد رفتار کرد با خودش گفته اینو به من نمیدن یا…. درسته؟؟؟
   کلا مقصر خانوادمه مگه نه؟؟
   من الان ازشون متنفرم و واقعا سخته با دشمنات و کسایی ک تمام ارزوهاتو ازت گرفتن زندگی کنی….
   کاش میشد شکایتی چیزی کنم یا…

   1. رفتن او ارتباطی به خانواده و پدر ندارد. آدمها وقتی با یکدیگر بیشتر اشنا می شوند مشکلات بروز می کند و این امری طبیعی است. ولی برخی افرغاد بجای حل مشکلات ترجیح می دهند به رابطه دیگری بروند زیرا فکر می کنند ان رابطه دیگر بدون مشکل است. ولی این یک توهم است

 2. سلام دکتر وقت بخیر.
  دکتر خواهش میکنم پاسخ بدین.
  من دختری هستم 17ساله که با پسری18ساله دوست هستم. اما رابطمون خیلی جدی تر از دوست هست و هم رو دوست داریم.
  و همیشه قرارمون این بود و هست که ازدواج کنیم.
  بعد بابای اون، یه شهر دیگه کار میکنه.
  و متاسفانه میگه باید خانوادش برن اون شهر زندگی کنن.
  و الان دوست پسرم و خانوادش قراره برن…
  دکتر من شدید حالم بده از این موضوع، و اصلا نمیتونم تصورش رو بکنم که بره.
  و الان چند وقته حالم خیلی بده و مطمئنم اگر بره یا خودکشی میکنم یا یه مریضی حادی میگیرم.
  دکتر ببینید اون بهم میگه اخرش بهم می رسیم و مگه چی میشه بریم..و داره بهم میگه ینی اگه بره بعد بعدها میاد خواستگاریم.
  اما مطمئنم اگه بره هرگز منو یادش نمیاد.
  حالا دکتر من تنها کاری که از دستم برمیاد اینکه باهاش نامزد کنم درسته؟
  تا حداقل بینمون یه خطبه ای چیزی باشه که نتونه ولم کنه.
  دکتر بهش بگم به خانوادش بگه و بیاد به بابا و خانوادع من بگن، بعد خودمم گریه زاری کنم(چون خانوادم موافق نیستن تو این سن)و نامزد کنم؟
  بخدا نمیدونم چیکار کنم….
  اصلنم با مامان بابام نمیتونم بشینم حرف بزنم.
  خیلی ناراحتم و همش گریه میکنم.
  ما از بچگی کنار هم بزرگ شدیم سالهاست که همسایه ایم.
  چرا مثلا دقیقا باید همون کسی که من دوسش دارم، بره از پیشم؟

  خب اگه بره من هرگز باکسی ازدواج نمیکنم
  و زندگیم خراب میشه
  این یه مصیبته برام و دارم دیوونه میشم
  کمکم کنید چکار کنم؟؟

  1. اگر برود دلیل بر ان نیست فرانوشت کند. ضمن انکه معلوم نیست شما سنت بیشتر بشه همچنان همین تصمیم الان را داشته باشی. اگر از افراد اطراف خود که ازدواج کرده اند بپرسی هر کدام لااقل با چندین نفر احساس عشق می کرده اند تا بالاخره با همسر خود ازدواج کرده اند. نه مرده اند و نه خودکشی کرده اند. عشق و عاشقی در سن شما طبیعی است و بارها پیش می آید.

  2. سلام
   دکتر من هفده ساله و دوست پسرم هجده سالشه.
   من خیلی خیلی دوسش دارم و زندگی بدون اون برام غیر قابل تصوره. و از اول هم با هدف ازدواج باهاش دوست شدم
   و اگه با اون ازدواج نکنم با هیچکس دیگه ازدواج نمیکنم و خب حاضرم زندگیمو به پاش بریزم
   اما متاسفانه تازگیا ازم درخواست رابطه جنسی داشته،
   و خب منم نمیخوام این کارو انجام بدم ، چون دختریم از دست میره یا اگه به روش دیگه ای هم بخاد باشه، گناهه و میدونم افسردگی میاره و…
   قطعا هیچوقت این کارو نمیکنم
   حالا اگر بهش بگم نه، میگه دوستم نداری. یا ممکنه ولم کنه.
   اما اشکالی نداره اگه قراره بخاطر این چیزا ولم کنه همون بهتر که ولم کنه
   درسته؟

 3. سلام دکتر.
  من با دوست پسرم 5ماه دوست بودیم.
  بعد خانواده هامون فهمیدن، بعدش مام دیوانه شدیم و گفتیم برای اینکه شرایط بدتر نشه باهم نباشیم،
  بعد الان 6ماهه باهم نیستیم.
  و من بشدت پشیمونم.
  وخیلی دلتنگشم.
  به نظرتون براش پیام بدم؟
  خانوادم هم کنترل میکنم که نفهمن.
  طبق این که اون خیلی هم میخاست بهم نزدیک بشه بعد جدایی، بعد من بی توجهی کردم بهش.
  مثلا استوری گذاشت گفت بیا حرف بزنیم
  جواب ندادم
  یا مثلا استوری میزاشت نمیرفتم ببینم.
  یا اینکه پروفایل و استوری غمگین میزاشت اما من محل نمیدادم
  حالا من هم غیر مستقیم فقط بش نشون بدم؟
  یا براش پیام بدم؟
  اخه دارم روانی میشم همش از خودم میپرسم چی شد وچرا جدا شدیم…
  دلم تنگه برا پیام هامون…باهم بودنمون…و واقعا زندگی بدون اون برام مثل یک کابوسه..
  هیچی برام قشنگ نیست و هیچ انگیزه ای ندارم…
  یادم می افته به روزای اول رابطمون، و اشک میریزم که چقدر ما عاشق هم بودیم…
  برا ولنتاین برام ساعت خرید با یک ست کامل بدلیجات. منم براش هدفون…
  خیلی دوس داشتیم هموخیلی…
  و بخاطر ترس از خراب شدن رابطه خونواده ها و همین عشق، جدا شدین، ولی باهم باشیم بهتره نه؟ چون وقتی الان هی داره بینمون فاصله می افته، بیشتر ازهم دور میشیم و عشقمون هم ممکنه از بین بره…
  به نظرتون پیام بدم؟
  یا کاری کنم که اون پیام بده؟و نمیدونم چه کاری مثلا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا